Nieuwe gasprijs M DIRECTEUR ïciët Eelman WÊÈeervuaarden Energie Noord West Een vrijstaand woonhuis Luxe recreatieappartementen TEXELSE^ COURANT WERSCHAP HOLLANDS KROON J/"^ consultancy, training en search Bij den Toren 28, I25I JW Laren Bouwvergunning aanvragen m Afgegeven bouwvergunningen Voornemen medewerking bouwplannen Kennisgeving ter visielegging gedoogbesluit Kennisgeving Wet Milieubeheer •A(l' Goedgekeurde melding bouwvoornemen Jubileum G. Praamstra VRIJDAG 21 JUNI 1996 ENW Kop Nbord-Holland N.V M et ingang van 1 juli 1996 stijgt de gasprijs met 2,98 ct per kubieke meter inclusief BTW. Tarief per 1 juli 1996 Kleinverbruik Prijs per kubieke meter53,307 ct Vastrecht per aansluiting per maand 9,40 Bij automatische betaling via machtiging 8,81 Blokverwatming Prijs per kubieke meter 2 Vastrecht per woning per maand met een minimumbedrag per blok van 53,307 ct ƒ2,06 ƒ27,41 Bedragen zijn inclusief BTW 1 1 Uitgaande van het huidige BTW-tarief 2 In de prijs per kubieke meter zijn de volgende belastingen opgenomen: Verbruiksbelasting op brandstof Energieheffing van 3,76 ct/m3 inclusief BTW. Deze belasting wordt geheven over het verbruik tussen 800 en 170.000 m3 op jaarbasis De prijs van de eerste 800 m3 komt daarmee op 49,547 ct/m3 inclusief BTW. De vrije voet die over de eerste 800 m3 geldt, wordt al meegenomen in de berekening van de voorschotten. De maandelijkse voorschotnota's voor het gasverbruik zullen aan de nieuwe tarieven worden aangepast. Deze nota's verzenden wij achteraf. Dat wil zeggen dat u de nota voor de maand juli 1996 in augustus onh'angt. Voor het bepalen van de afrekenprijs hanteren wij het graad- dagensysteem. Voor informatie over uw energienota kunt u terecht bij de volgende vestigingen: Alkmaar, James Wattstraat 27, 072 - 514 57 65 Hoorn, Dampten 14, 0229 - 25 32 22 Schagen, Grotewallerweg la, 0224 -21 02 22 Den Helder, Drs. F. Bijlweg 51, 0223 - 67 34 00 Den Burg, Schilderend 70, 0222 - 36 23 62 ii vu jL'-tw-r ---" V V - (Pontweg 236 nabij De Koog) met aangebouwde bering, diverse opstallen en 760 m2 onder* en bijgelegen eigen grond en beschutte tuin. Indeling: hal/entree met trapopgang, woon kamer met gaskachel, kleine slaapkamer, keuken met schouw, bijkeuken met toilet, douche en wasmachineaansluiting. Aange bouwde berging. Op de verdieping zijn vier slaapkamers, elk met wastafel. Vliering. Achter de woning staan een houten garage en een schuurtje. Er is achterstallig onder houd. Oplevering in overleg. Vraagprijs 275.000 kosten koper Zoekt li een huis? Kijk dan op de interactieve NVM infonnatiezuil in onze etalage: met de pijltoetsen op het raam laat u de computer de gewenste informatie presenteren! in het complex "Prinses Juliana", uniek gelegen op een duin aan de Badweg in De Koog, met schitterend uitzicht op de Noordzee en/of over het eiland. Indeling: hal/entree, woonkamer met open keuken, 1 of 2 slaapkamers, balkon, fraai be tegelde badkamer met douche en ligbad. Alle appartementen hebben een eigen ber ging in het keldergedeelte van het complex, en een eigen parkeerplaats. Oplevering (inclusief inventaris) onder de lusten en lasten van de lopende seizoenverhuur. De over de koopsom te betalen btw is in be paalde gevallen terug te vorderen. Vraagprijzen vanaf 245.000 kosten kóper Gratis af te halen: het nieuwe Verhuisblad "Kopen en Wonen". Onderwerpen: Bad en douche - Koks over keukens - (Open) haarden... MAKELAARS IN ONROEREND OOED Vismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 31 35 55 Telefoon in het weekend. 0653 - 16 71 56 fax 31 39 46 Bekendmaking Het college Van dagelijks bestuur van het water schap Hollands Kroon maakt bekend dat vanaf 24 juni 1996 gedurende een periode van twaalf weken ter inzage ligt het besluit tot wijziging van de verordening "Bestuurscompensaticrcgcling waterschap Hollands Kroon" vastgesteld door het algemeen bestuur d.d. 7 juni 1996 De wijziging van de genoemde verordening houdt in de toevoeging van een regeling voor schade die ontstaat als gevolg van de ontvangst van zoute baggerspecie. Ingevolge deze nieuwe regeling kent het waterschap aan degene die hiertoe een ver zoek indient een schotwalvergoeding toe wan neer voldaan is aan de volgende voorwaaiden. 1. Een schotwalvergoeding bij onderhoudswerken (baggerwerkzaamheden) zal worden toegekend als de schade uitsluitend of mede bestaat uit het moeten ontvangen van specie uit bij Hollands Kroon in onderhoud zijnde hoofdwatergangen waarvan het oppervlaktewater een hoger zoutge halte heeft dan 8.000 mg/liter (gemiddelde per jaar). 2. De schotwalvergoeding zal worden toegekend indien de specie wordt ontvangen op een per ceel dat is gelegen in een gebied dat door het waterschap nader is aangegeven op een bi| het besluit behorende kaart. Bovendien mag de spe- cie/schotwal gedurende een periode van een oogst met een hoofdgewas niet zijn verwerkt. De schotwalvergoeding zal worden bepaald aan de hand van de oppervlakte van de strook grond omgerekend in m' vermenigvuldigd met de ver goeding voor grasland conform de Gasunie normen, onafhankelijk van het feitelijk grondge bruik. Bovengenoemd besluit treedt met terugwerkende kracht in werking met ingang van 1 juli 1995 Het besluit met bijbehorende kaart ligt ter in zage op. - het waterschapskantoor tijdens kantooruren van 9 00 - 12 00 uur en van 14.00 - 16 00 uur; het districtskantoor Texel, Van Neckstraat 1 te Oudeschild, na telefonische afspraak (telefoon 0222-315341). Tegen vergoeding van de kosten kan een afschrift van de ter inzage gelegde stukken worden ver kregen Wieringerwerf, 21 juni 1996 het college voornoemd, S P Steltenpool, dijkgraaf W. Rooks, secretaris Ir. Smedingplein 1 Postbus 23 - 1770 AA - Wicringcrvscrf Tel. 0227 60 66 00 WW STICHTINGVVVTEXEL PROMOTIE De Stichting VVV Texel promotie heeft een belangrijke functie in de toeristisch recreatieve ao. teiten van het eiland Texel. Niet alleen zorgt zij door middel van gerichte marketingactiviteiten en promotie voor de "verko van het eiland, ook op het eiland zelf speelt de VVVTexel in de beleidsvorming een belangrijke De reserveringscentrale en informatieverstrekking zijn daarbij belangrijke activiteiten. De otgi satie telt ca 30 medewerkers en is gehuisvest in Den Burg. Voor deze organisatie wordt een ervaren, inventieve en daadkrachtige manager gezocht vooi functie van (n nl die leiding gaat geven aan de organisatie met als voornaamste taken en verantwoordelijkheit et Dagelijkse leiding en verantwoordelijkheid voor de bureau-organisatie. Opstellen van het promotiebeleid Uitvoeren en doen uitvoeren van de promotie van Texel als toeristische bestemming in binnen- en buitenland. Het (doen) opstellen van beleids- en marketingplannen Vertègenwoordigen van de organisatie in diverse landelijke en provinciale overlegorganen Spelen van een belangrijke rol bij het bepalen van het gezicht van de VVV op Texel. Het verwerven van draagvlak t.b.v. de toeristische promotie en daaraan verbonden activiteiten van Texel bij en in samenwerking met het (georganiseerde) bedrijfsleven. Voor de organisatie wordt gezocht naar kandidaten die zich in het volgende profiel kunnen herkennen: Leiding kunnen geven vanuit een natuurlijk gezag met een flexibele instelling. Opleiding op ten minste HBO-niveau. Voldoende kennis van marketing en communicatie. Gewend zijn in netwerken te denken en in staat zijn met andere organisaties met verschillende belangen nauw samen te werken. Commercieel en ondernemend ingesteld. Communicatief zeer vaardig. Inzicht in financieel en administratief beheer. Bereid zich op Texel te vestigen Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de procedure. Hebt u belangstelling voor deze uitdagende en goed gehonoreerde functie stuur dan eenbi met motivatie en compleet c.v. aan de heer J. Jacobs vóór 8 juli aanstaande. Tussen 15 en 29 juli krijgt u antwoord. Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door M. Visser voor het vernieuwen ve garage/schuur aJd De Ruyterstraat 7 te Oudeschild (ontvangen 11-6-'96), Fam J. Bakker voor het bouwen ve machineberging a/d Ruigendijk 16a te De Koog (ontvangen 12-6-'96), P Veldman voor het bouwen van personeelsverbhjven a/d Dorpsstraat 127 te De Koog (ontvangen 12-6-'96), G.J Roos voor het verbouwen ve woning a/d De Ruyterstraat 130 te Oudeschild (ontvan gen 13-6-96). R D Braun voor het veranderen ve schuur in garage/berging a/d Postweg 111 te De Cocksdorp (ontvan gen 13-6-'96), J A. Keyser voor het vergroten ve woonhuis a/d Vuurtorenweg 79 te De Cocksdorp (ontvangen 13-6-96). Tevens is een melding bouwvoornemen ontvan gen van: A Sleulel voor het plaatsen v e tuinhuisje aid Noorderhaaks 13 te Den Hoorn (omvangen 11 -6-"96) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwa ren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouwvergunningen worden gepubliceerd. C.J Witte voor het bouwen v e bedrijfsschuur a/d Nieuwlander- weg 4 te Den Burg. R. Terweij voor het vergroten ve strand paviljoen a/h strandslag Paal 17 te De Koog, G Festen en mevrouw N Aarts voor het vernieuwen van dakkapellen a/d Duykerdam 9-11 te Den Burg, Fa. P van Exel voor het plaatsen ve opslagloods a/d Postweg 17 te De Cocksdorp, Fam Westermann voor het veranderen/vergroten ve woonhuis a/d Westerweg 69 te Den Hoorn; R Witte voor het uitbreiden ve woonhuis a/d Kogerweg 131 te Den Burg A van der Heide voor het vergroten v e. woonhuis a/d Postweg 73 te De Cocksdorp, H Kikkert voor het veranderen/vergroten v.e woon huis a/d Pontweg 72 te Den Burg De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: D S W De Bolder voor het bouwen van een sociale werk plaats aan het Schilderend 70 te Den Burg, N.V. TESO voor het vergroten v e verkeerstèren a/d Pontweg te Den Hoorn; Jan Koorn Projektbouw b v voor het bouwen van twee wo ningen aan de Witte Kruislaan te Den Burg De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen Voor de gebieden waarin de percelen zijn gelegen zijn bestemmings plannen in voorbereiding. De bouwplannen zijn overeenkomstig de in voorbereiding zijnde be stemmingsplannen. De situatietekeningen liggen vanaf 24 juni 1996 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12 van de sector Ruimte en Wonen van het gemeentehuis. Even tuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plan nen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemees ter en wethouders kenbaar worden gemaakt. schriftelijk bedenkingen inbrengen. De scl lijke bedenkingen dienen geadresseerd te w&i aan: Burgemeester en wethouders van Te Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die stfj telijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, dien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaa! Op grond van artikel 20.6 van de Wet Milieit heer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen h ben ingebracht en belanghebbenden aan wie delijkerwijs niet kan worden verweten geen denkingen tegen het ontwerp-besluit-te hebti ingebracht, tegen het definitieve besluit in bera gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de ad ling Milieubeheer, telefoonfdoorkiesjnumrr: 362188. (p id [lil S J Rijk voor het plaatsen v e tuinhuisje a/d Hoefslag 9 te Den Burg Bezwaar- en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagte kening. een omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit. Het bezwaarschrift schorst met de werking van het besluit waartegen het is ge richt. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2 12 Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn vergunning op grond van de Wet Milieubeheer te verlenen aan A. de heer S Plaatsman, Laagwaalderweg 46, 1793 ED De Waal voor een melkrundvee- en schapenhouderij, gevestigd aan voornoemd adres: B. de heer J.Th.A Hoogenbosch, Rozendijk 22a, 1791 PE Den Burg voor een leliekwekerij, geves tigd aan voornoemd adres: C. de heer H. Broek man, Hoofdweg 108,1795 JG De Cocksdorp, voor een rundveehouderij en akkerbouwbedrijf, geves tigd aan voornoemd adres; D. Fa. J. Duinker. Heren straat 6, 1797 AH Den Hoorn, voor een bloem- bollenbedrijf. gevestigd aan voornoemd adres. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergun ning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 24 juni tot 24 juli a s. liggen gedurende de werkuren in het gemeen tehuis op de afdeling Milieubeheer ter inzage, de aanvragen om vergunningen, de ontwerp-beslui- ten en alle verder op de zaken betrekking heb bende openbare stukken Desgevraagd kunnen de stukken ook bulten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toege licht Tegen de ontwerp-besluiten kan eenieder binnen de inzagetermijn bij burgemeester en wethouders Burgemeester en wethouders van Texel ma;: bekend dat zij een gedoogverklaring hebben gegeven aan de Stichting Zorgcentrum Texel, t behoeve van het in werking hebben van eens pleeghuis, gelegen aan de Hollewal 2 te Den Bu" zonder dat daarvoor een vergunning ingevolgd Ee Wet Milieubeheer is verleend. De verklaring ligt met ingang van 24 juni 1996! 1 augustus 1996 ter visie gedurende de normf werkuren in het gemeentehuis op de afdeling# lieubeheer. Tot en met 5 augustus 1996 kand ieder schriftelijk bezwaar maken tegen de algf van de gedoogverklaring. De schriftelijke bedenkingen dienen geadresse te worden aan. Het college van burgemeester en wethouders Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de al ling Milieubeheer, telefoon 362121. toestel 2f In verband met het jubileum van de heer Praamstra, hoofd van de sector Welzijn, zijn buro's cultuur, educatie en sociale zaken maandag 1 juli 1996 na 11.00 uur niet berei baar. Uitnodiging Op 1 juli aanstaande is de heer G. Praamsl» 25 jaar in dienst van de gemeente Texel Wij nodigen u hierbij van harte uit op de re ceptie die hem ter gelegenheid hiervan wort aangeboden. De receptie wordt gehouden op maandag juli 1996 van 16.30 tot 18.00 uur in het ge meentehuis te Den Burg. Burgemeester en wethouders van Texel de secretaris, de burgemees®

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 8