'<,Voe' TEXELAARTJE w. aA -reT-eWaï t (OETTexels Familieberichten uim 200 fietsers rotseren regen Bijdrage voor tuinproject Ambulancepersoneel demonstreerde in Den Haag Dode dolfijn in Marsdiep rEXELSE COURANT" Tussenstand jeu de boules verschijnt elke vrijdag t/m 30 augustus Inleveren advertenties voor de vakantiekrant van 19 juli: t/m woensdag 10 juli a.s. aan de balie van de Texelse Courant Expo natuurkunst: schelpenschilderij Lichtschip zo snel mogelijk gelicht Raadskoortje voor meer saamhorigheid Enkelbreuk para Surfrace naar Vlieland Texelaartjes TE HUUR: GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 ~l I I i je1 Zo'n schijfje ananas onderweg. Kees Vinke deelt uit aan enkele jeugdige (Foto Frans Hopman) Wezenputten en de Lancasterdijk voerde Schout" Lieuwe Visser in zijn historische kostuum was een der stempelposten. Hij zette een kruisje met een ganzeveer De volgende avond voerde de .landbouw route" de meute naar de PH-polder en Den Hoorn. Tussenstop was ditmaal bd- boerderij Sint Donatus. waar men door de schuur moest fietsen en een ijsje kreeg. Woensdagavond bleef het met droog, maar over de beschutte route via o.a. De Koog en De Dennen waren de fietsers zeer te spreken Groenteman Erik van Etten had voor alle deelnemers schijfjes ananas be schikbaar gesteld. die onderweg kon den worden genuttigd. Bij de finish lag voor iedere volhouder een medaille met inscriptie klaar. Deelnemers die er nog niet genoeg van hebben, kunnen wekelijks terecht bi/ de toerclub Elke dinsdag- en donderdagavond wordt om 19.00 uur vanaf Taxi 312000 in de Warmoes- straat vertrokken voor een toertocht over het eiland kwartier voor maandag de in- jjnng begon, barstte een plens- en leek de Texelse Fietsdrie- sfi letterlijk in hel water te vallen, lol aangename verrassing van wganiserende Toerclub Taxi (O meldden zich 205 deelne- op het terras van hotel De boom. Ruim de helft schreef in iekortste afstand, de 10 km die gAar voor het eerst op het pro- je; nastond en dus duidelijk in een ita ette voorzag. De 10 km was jmlrek bij de vele gezinnen met Meren. Ook voor de jongsten ill prima te volbrengen. Bijna O! ég fietsers kwamen met van onder hen waren tien Duitsers tiBelgen. letnemers kregen drie avonden nerde routes voorgeschoteld, •edenzedehistorische route i,a o.a. fort De Schans, de iel onderhoud van tuinen van itn, die daar zelf met meer toe zijn, zal De Bolder worden ïVoor dit project draagt de KS ƒ20 000,-bij. Dat isbeslo- ween meerderheid van het college Wethouder Poster was te gen, al hadden ook de andere leden 'enkele kritische noten. De bedoeling is dat ouderen hierdoor langer zelfstandig thuis kunnen wo nen Er zal wel een vorm van een toets worden ingevoerd, zodat ver mogende ouderen een eigen bijdrage moeten leveren, willen ze meedoen. Ook het personeel van de Ambulancedienst Texel was verte genwoordigd bij de demonstratie in Den Haag, bedoeld om betere arbeidsvoorwaarden te krijgen. Chauffeur Ben Jas en verpleeg kundige Riny Roeper hadden voor deze gelegenheid een van de am bulances meegekregen, zodat ze konden meedoen in een stoet van vijftig wagens. Dat trok nogal de aandacht omdat de ambulances allemaal hun meertonige hoorns In werking hadden. De stoet kreeg geen toestemming om naar het Binnenhof te rijden, wat te maken had met de drukte aldaar die samenhing met de affaire Van Linschoten. De actievoerders gingen daarom naar het Johan de Witthuis waar de petitie werd overhandigd aan de directeur- generaal van het Ministerie van Volksgezondheid. Toegezegd werd dat de minister er spoedig een ant woord op zal geven. In het Marsdiep is woensdag ochtend door de Zeester een dode witsnuitdolfijn opgepikt. De be manning bracht het dode dier (een vrouwtje van 210 meter) in Oude- schild aan land. Het is naar EcoMare vervoerd. De witsnuit dolfijn zal worden ontleed. Het Nationaal Natuurhistorisch Mu seum in Leiden heeft voor haar on derzoek naar walvisachtigen inte resse in enkele organen van het dier. Het geraamte van het dier zal zeer waarschijnlijk een plaats krij gen in de nieuwe waterzaal van EcoMare die medio volgend jaar wordt geopend. Witsnuitdolfijnen komen sinds circa 1955 steeds vaker in de Noordzee voor. Ze nemen de plaats in van de tuimelaar, die vroeger algemeen in dit gebied voorkwam. Witsnuitdolfijnen kunnen drie meter lang worden, het exemplaar dat nu aangespoeld is, is iets kleiner De witsnuitdolfijn staat bekend om zijn hoge sprongen. De demonstratie was op touw gezet door de vervoersbonden van FNV en CNV met de bedoeling een eind te maken aan het verschil in beloning tussen personeel van gemeentelijke en particuliere ambulancediensten oftewel het verschil tussen de CAO Ambulance en de CAO Ziekenhuis wezen. Het gemeentelijk personeel krijgt 3.8% meer en heeft ook betere andere arbeidsvoorwaarden, zoals een gunstiger VUT-regeling Al jaren wordt vergeefs geijverd dit verschil uit de wereld te helpen, aangezien er in taken, verantwoordelijkheid en des kundigheid geen verschil is. In de praktijk zijn de problemen waarvoor het .particuliere" ambulance personeel komt te staan zelf vaak groter. De „discriminatie" kan worden beëindigd als de overheid via het Centraal orgaan Tarieven Gezond heidszorg (COTG) toestaat dat de particuliere ambulancebedrijven hun tarieven verhogen zodat hel perso neel beter betaald kan worden. VRIJDAG 5 JULI 1996 (ADVERTENTIE) Ook de Texelse ambulancedienst is een particulier bedrijf. Er werken drie vaste chauffeurs en vier verpleegkun digen. Hoewel de actie een initiatief was van de bonden, staat de bedrijfs leiding er ook achter zodat voor de demonstratie een van de ziekenwa gens mocht worden gebruikt, in over leg met de Centrale Post Ambulance in Schagen De competitie's jeu de boules op de baan van Oosterend zijn in volle gang. De opkomst van leden is door de vakanties wat minder, maar daar is het aantal wedstrijden (50 per jaar) dat voor de competi tie moet worden gespeeld op afge steld. In de woensdagcompetitie is de kop loper Cor Timmer, 34 wedstrijden gespeeld en gemiddeld 11.20; 2e Cees v Houten 36 wedstrijden ge speeld, en gemiddeld 11 19, 3e Henk Bosmans 32 wedstrijden gespeeld en gemiddeld 11.00. In de zaterdagcompetitie is de stand als volgt. 1. Henk Bosmans 30 ge speeld, gemiddeld 11 96: 2. Harm Gort 28 gespeeld, gemiddeld 11.93; 3. Joop van Sikkeleras 20 gespeeld, gemiddeld 11 70 Het tete a tète toernooi is eveneens in volle gang Er moeten nog verschil lende wedstrijden worden gespeeld Het is in de kopgroep een nek aan nek race en om de spanning er in te houden wordt de voorlopige stand nog niet bekend gemaakt. De jeu de boulers van Oosterend zijn zich aan het voorbereiden op het jaarlijkse toernooi van zaterdag tegen Den Burg. Uitgeven) I-angeveld en de Rooy Pirbuaji 10. Den Burg. Telefoon 0222 - 362600 Fa* 0222 - 314111 Altijd een zakje mee naar het strand. Dat heeft Liesbeth Roeper uit Den Burg, omdat ze graag schelpen verzamelt. Enkele jaren geleden besloot ze iets te doen met haar verzameling. De schelpen schilderijen zijn tot het eind van de maand te zien in het „praathuis" Burgwal 37. De werkstukken kunnen worden ge vat onder de noemer „natuurkunst". Twee jaar geleden ontwierp Liesbeth Roeper de eerste voor een Toer In expositie. „Het thema had met de zee te maken. En omdat je verzamelde schelpen met eindeloos op zolder kan blijven opstapelen kreeg ik dit idee Ze maakte zelf lijsten. Het zijn een soort platte dozen geworden van hout, met een uitsparing waar de schelpen uitpuilen. Het effect is bij zonder Het heeft een dieptewerking die blijft fascineren „Het was een hele uitzoekerij. Schelpen op een platte plaat geplakt vond ik niks. Zo kwam ik bij deze lijsten. Vervolgens moest ik goede lijm hebben, want de schelpen moesten blijven staan." Het maken van een lijst en het zoe ken van geschikte schelpen vergt veel tijd. „Wéken Vooral als je naar een speciale soort schelpen zoekt, zul je zien dat je die net niet vindt." Na een uitgebreide wasbeurt („anders gaan ze stinken") worden de schel pen gerangschikt. Pas als Liesbeth Roeper tevreden is over de compo sitie wordt de lijm ter hand genomen Ze maakt geen gebruik van schelpen die per viskotter worden aangevoerd. „Het zelf vinden is juist het leukste. Ook het zelf maken van die lijsten hoort erbij Anders zou het niet meer van mij zijn." In het sfeervolle koffiecafeetje aan de Burgwal komt de natuurkunst van Roeper bijzonder goed tot z'n recht De werkstukken zijn voor vriendelijke prijsjes te koop Liesbeth Roeper maakt ze eventueel ook in opdracht. Zodra het weer het toelaat wordt het maandag gezonken lichtschip geborgen. Voordat dat kan gebeu ren moet echter door duikers een onderzoek worden ingesteld naar de schade aan het schip. Het ding ligt behoorlijk in de weg", vertelt John Huisman van Rijkswater staat directie Noordzee Het lichtschip zonk bij de ingang van het Storte- melk. „Hij is waarschijnlijk omgeval len Het is een obstakel van 18 tot 20 meter hoog. We hebben er wel gelijk boeien bij gelegd en wegens het weer zal het met de recreatievaart in die buurt wel meevallen, maar hij moet toch snel weg Rijkswaterstaat heeft geen directe leedwezen hebben wij kennisgenomen van overlijden van onze gewaardeerde medewer- ie heer J. van Stiphout 30 juni 1996. heer Stiphout heeft zich gedurende 34 jaar Het voor ons bedrijf Wij verliezen in hem een lige collega en een medewerker die met veel ijding zijn werk uitoefende. Wij wensen zijn iveel sterkte toe bij het dragen van dit ver- De directie en medewerkers van ENW Kop Noord-Holland N.V. ovv medeleven en belangstelling die wij moch- idervinden na het overlijden van onze dierbare schoonzuster en tante CORNELIA WITTE tn wij u hartelijk dank. Namens de familie: A. Witte juli 1996 »al 57, Den Burg bedankt voor langstelling smijn verblijf in het thuis en bij mijn ®mst. Ik zit geluk- !er op ,,'t hoekie". Willem Duinker "kt voor alle Sslelling op ons 19 huwelijksfeest. "em en Greet Moor lebben een wolk ien dochter Annabelle 3 850 gram '896,21 39 uur feanette Zijm Sidny van Zon AB Den Hoorn ikadres; Gemmi- kamer 532 Mede namens mijn vrouw, wil ik iedereen heel hartelijk bedanken voor de blijken van medeleven en de belangstelling tijdens mijn verblijf in het Gemim-ziekenhuis te Den Helder. Cor Vonk Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Emma 3 juli 1996 lengte 50 cm gewicht 3.470 gram Petra Duit Vincent de Vries Laurierstraat 25 1016 PG Amsterdam Tel. 020-6242744 Nabestaanden. De afdeling burger zaken van de gemeente gaat aanvraagformulieren verstrekken voor de Algemene nabestaandenwet. Deze is onlangs gewijzigd. Bij vragen zullen betrokkenen worden door verwezen naar de juiste instantie. Parkeerterrein. Het parkeerterrein aan de Molenlaan in De Cocksdorp wordt uitgebreid met 600 vierkante meter. Het rijgedeelte wordt met puin verhard, maar de parkeerplaatsen blijven onverhard. De kosten voor de gemeente bedragen ƒ9000,-. Vernieling. Een raam van de OSG is in de nacht van woensdag op don derdag met een steen ingegooid. Tevens moest de zonnewijzer het ontgelden. Deze werd van de sokkel gegooid en kapot getrapt. Op de Texelse scholen zou meer tijd aan zingen moeten worden besteed. Hiervoor pleitte CDA- raadslid Kees Hin dinsdag tijdens de bespreking van het beleids plan 1997-2000. Volgens Hin be vordert zingen de saamhorigheid Koren op de molen voor Peter Bakker (Groen Links). ..Laten we dan meteen een raadskoortje vormen. Ook andere raadsle den wilden meer geld uittrekken voor onderwijszaken. Hans Roe per drong aan op praktijklessen verkeer, maar ziet weinig heil in lessen Texelse geschiedenis, zoals met name Texels Belang wil Wethouder Nel Eelman is van plan f25.000.- uit te trekken voor een lesprogramma over de eilandhistorie. bemoeienis met de berging van de houten boot. „Dat wordt door de ver zekering van de eigenaar geregeld. Het is een waardevol schip, dus hij is erbij gebaat dat de berging snel ge schiedt. En wij ook." De Deense sleepboot die het lichtschip voorttrok is na het zinken van de sleep door gevaren naar Den helder Door de radionieuwsdienst van het ANP werd dinsdag tevens een olie vlek in de buurt van Vlieland gemeld. „Da's een misverstand", legt een medewerker van het kustwacht centrum in IJmuiden uit. „Er is wel een vlek gevonden, maar die ligt 40 mijl uit de kant De veroorzaker is een 0ns schip. De vlek is echter zo klem dat hij al zal zijn opgelost vóór de kust wordt bereikt." Een vrouwelijke para uit Geffen heeft dinsdag haar enkel gebroken bij een ongelukkige landing. Het was haar tweede sprong. Ze werd per ambu lance naar het Geminiziekenhuis overgebracht. Zondag houdt de Windsurfclub Texel de surfwedstrijd Texel-Vlieland v.v. Deze wedstrijd start om 12.00 uur bij Catamaran Zeilschool „de Eilander" te De Cocksdorp Na de start steken de surfers het Eierlandse Gat over om vervolgens over het Wad naar het dorp Oost-Vlieland te varen, waar bij de veerhaven de finish is. De organi satie zorgt daarvoor eten en drinken. Nadat iedereen zich heeft afgemeld wordt gestart voor de terugtocht naar De Cocksdorp De surfers worden begeleid door voldoende boten De inschrijving is vanaf 11.00 uur in de zeilschool Ook niet-leden van de Windsurfclub kunnen aan deze tocht naar Vlieland deelnemen. Informatie bij Wieb van den Berg, tel. 318243 Geboren! Onze zoon en broertje Pieter Vincent 3.800 gram 4 juli 1996 Peter Bakker Ineke Zijm Hidde Binsbergenstraat 14 1791 VN Den Burg 5 314912 Het blijft een wonder! Op 3 juli 1996 is onze dochter en zusje Nikki geboren. Jan, Charlotte en Danny Spoelstra Binsbergenstraat 6 1791 VN Den Burg Wi| rusten van 12.30 tot 15.30 uur Graag even bellen voor bezoek 3 315071 Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Sharon Celeste Zij is geboren op 2 juli 1996, weegt 3.700 gram bloot en is 51 cm groot. Martin, Miranda en Michelle Trap Witteweg 19 1797 RR Den Hoorn S 319242 H.H. Autocrossers, denk aan uw verplichte nek- band. Snelle levering voor Japanse motoronderde len: Vermeulen bikes, tel. 319213 Voetbalpoule-prijs uitreiking. A s. zat. 6 juli tussen 23 00 en 24 00 uur In den Grooten Slock. Restaurant 't Bikkele- ment ook voor meeneem- maaltijden. Tel. 0222- 316547, Kikkertstr. 19, De Cocksdorp De kapper aan huis voor ouderen of zieken. Kap en Knip Service. Aafke Geense, tel 315469. Gouden bij(verdiensten). Wij zoeken energieke Tesselaar die door ons ontwikkeld promotie-arti kel, gericht op eiland Texel commercieel wil uitbaten Benodigd startkapitaal ƒ30.000,-. Info: EPMC, tel 020-6432719 Autoschade naar uw ei gen dealer Bel het centrale AKT-nummer tel. 314545. Ambachtelijk timmer werf: Timmerbedrijf Piet Laan, tel. 322100. „Uileproppen". Wie zegt dit iets? Reakties br.o nr 1678 aan bur. Tex Crt. In De Worsteltent, a.s zondag, 15.30 uur. live optreden van de Rotter damse groep Voolk. En gelstalige songs en Ierse folk. Entree gratis. Bij mooi weer buiten Lang leve het zilveren bruidspaar, Louie, Down under in F N.Q. The Pianobar is zaterdag 6 juli wegens weelde ge sloten. Af te halen jonge poes jes. Dierenpension Slufter- weg, tel. 311477 H.H. Autocrossers, denk aan uw verplichte nek- band. Voetbal poule-prijs uitreiking. A s zat. 6 juli tussen 23.00 en 24 00 uur In den Grooten Slock. Te koop Volkswagen Jetta 1.6, 5-bak, bj "86.14 inch velgen, nieuwe kop peling, deze auto is als nieuw, vr pr. ƒ4.200,-. Inl. 316606 Restaurant 't Bikkele- ment ook voor meeneem- maaltijden. Tel. 0222- 316547, Kikkertstr. 19, De Cocksdorp. Biologisch geteelde zon nebloemen, 7 st., ƒ5,-; aardbeien, pond, 3,50, nieuwe Doré, 3,5 kg., ƒ5,-. J Dros, Hallerweg 26 Barhorst Meubelhandel is van 8 juli t/m 13 juli gesloten. Meubels, ook naar uw eigen ontwerp. Timmer bedrijf Piet Laan, tel. 322100 Te koop crossauto, Opel Record, 2 Itr.4 cil., klaar voor rodeo-klasse extra 2.5 Itr., 6 cil. blok. Tel 313666 Wat gebeurt er met RTL4. Veronica, etc.7 Infolijn 311711. Wie kreatief is loopt even binnen bij Atelier de Witte Engel, Warmoesstraat 50. Den Burg IMTEXELAARTJE luxe 6 pers. kampeerauto 6 11 meter Bel voor informatie naar Kampeerautoverhuur Familie Pool s 313826 Snelle levering voor Japanse motoronderde len: Vermeulen bikes, tel 319213. Voetbalpoule-prijs uitreiking. A.s. zat. 6 juli tussen 23.00 en 24.00 uur In den Grooten Slock. Restaurant 't Bikkele- ment ook voor meeneem- maaltijden. Tel 0222- 316547, Kikkertstr. 19, De Cocksdorp. Geef eens een zonne- kuur kado, voor kadobon naarSunrent.Tel 310690 of 316232. Keukens naar uw eigen specifieke wensen, in de gelijke kwaliteit Timmer bedrijf Piet Laan. tel. 322100 H.H. Autocrossers, denk aan uw verplichte nek- band Parijs zomeraanbieding, 4- daagse busreis, inkl hotel met zwembad, ontbijt en ekskursies voor slechts ƒ229,-, inkl. Reisburo Texel Holland Internatio nal. Winterharde tuinfuchsia's in verschillende soorten. Tuincentrum Halsema, Gerritslanderdijkje 5, Den Burg. Getuigen gezocht. Wo 3 juli werd mijn grijze lelijke eend, geparkeerd bij de Aldi. beschadigd door een rode auto. Voor de juiste tip, een bijzonder ge schenk. Inlichtingen Renée van Dam. tel 322213/ 316439. Zaterdag vanaf 10 uur kun je meedoen met de spon- sor-skateloop op de wielerbaan voor een op treden van de beste Nederlandse skateband! Sponsors kun je ter plaatse ook nog opgeven We re kenen op alle Texelse skaters! SCT. Satelliet-TV. 311777. Vanaf 15 sept tot half mei, te huur: huisje, 2 sl. kamers, douche, wc. keu ken kamer Inl.: 312671 Te huur: stukje grasland. 0.25 ha. bij Den Burg. Tel. 315538. Wij repareren alle merken KTV, video, radio CD, sa telliet. camera, etc. Ser vice Center Texel, 311777 DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Betaalkaart of contant geld bijsluiten Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). 7,80 10,40 13,00 15,60 18,20 20,80 23,40 26,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats; Plaatsen op ^Advertentiex per plaatsing zetten. Handtekening

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3