wandelen fietsen TEXEL TOERIST ■^1 w Nieuwe Wet Studiekosten scheelt student ƒ3000,- Ontdek de nieuwe Texel-kaart! of rijden met de auto de wijst U het beste de weg! KORT Texels Mensen -S F amilieberichten TEXELSE COURANT „Over de Roooie" alsnog naar Texel ,0OOe bezoekers inosauriërshow ortemonnee met ƒ1.700,- kwijt (in 3 talen) 1 1 handzaam formaat, in boekvorm met uitklapbare kaarten regenbestendig past in de fietskaarthouder Texel verdeeld in sectoren alle dorpsplattegronden Staatsbossen uitvergroot zeer gedetailleerd, met alle wandelroutes, musea en boerderijen Knalfeest op zee Vals geld Aalscholver zoekt gezelschap eenden Legervoertuigen maken dorpentocht Om te onthouden "WG 1V- tv Pannenkoekdag Brand beschadigt gevel slijterij Extra vergadering over Drijverschool Bridge op dinsdag Nazi-uniform Geslaagd Texelaartjes VRIJDAG 19 JULI 1996 Erwich (links) en Frank Polling (rechts) overhandigen presentjes aan de familie Zaman. de 10.000ste bezoekers van de (foto Gerat a Timmorman) tsjuriers show ifnosauriers in de evenementen- op 't Stappeland mogen zich in grote belangstelling verheugen •imiddag begroetten imtiatiefne- sNico Erwich en Frank Polling de ;00ebezoekers, de familie Zaman Tilburg en hun hond Donald De isvogels kregen de nodige pre- (es uitgereikt en mochten gratis 'ijk|e nemen op de expositie van historische dieren, die bewegen geluid maken. Het sobere weer ilïolgens Erwich en Polling in het deel van hun initiatief. De levens show blijkt een echte slecht- rioorzienmg De toeloop stemt v-ien tot tevredenheid. „Het loopt tens onze verwachting." De jaurièrs in 't Stappeland zijn tot september te bezichtigen. vakantieganger uit Nijmegen Bieren een bedrag van ƒ1.700,- jlgeraakt. Het geld bevond zich enbruine portemonnee, die hij redelijk heeft verloren bij het utaiverhuurbedrijf van Kikkert ie Bosrandweg of bij de me- fie post aan de Nikadel in De I! rtwart over twaalf haalde de egenaar zijn vrouw op bij de iege „Na het paardrijden viel ze efukkig tijdens het uittrekken van ünjaarzen. Er ontstond paniek en ksluatie ben ik de portemonnee tik verloren", aldus de toerist «uur eerder heb ik er de paardrit nee betaald. Toevallig had ik 's tens voor de hele week gepind, «hardat hoge bedrag." ten leverde geen resultaat op, ana de man zich bij de politie in koog meldde Op de oude porte- ree staan de letters ESP. De JBbruin met groen en zwart. De Ijkevinder wordt verzocht contact Snemen met de Texelse politie, 1221 88. Het Overleg Orgaan Wadden eilanden (OOW) protesteert mede namens Texel bij staatssecretaris van onderwijs Netelenbos tegen de afschaffing van de toelage voor studerende eilandbewoners van 16 tot 18 jaar. Door de nieuwe Wet Te gemoetkoming Studiekosten (WTS) krijgen ouders van deze (eiland)leerlingen de extra kosten niet meer vergoed. Tot voor kort gold voor eilandbewoners een toe lage van ruim ƒ3000,- per jaar voor 16- tot 18-jarigen. Het bedrag was bedoeld om extra reis- en verblijfskosten te vergoeden voor studenten van de eilanden die uitwonend zijn De toelage was be schikbaar voor ouders met een inko men tot ƒ78.000,- Minister Ritzen van Onderwijs wil echter een eenvou diger en doorzichtiger systeem voor de studiefinanciering, waardoor de jaarlijkse bijdrage van ƒ3000,- wordt afgeschaft. Datzelfde geldt voor een bijdrage van 500,- voor thuis wonende waddenstudenten. Ritzen antwoordde dit op vragen in het par lement die door de Tweede Kamer fractie van het CDA werden gesteld. Hij is niet van plan bewoners van Texel, Vlieland, Terschelling en Ameland tegemoet te komen voor het verlies van de studietoelage. Afbouwsysteem Om de overgang te verzachten is gekozen voor een afbouwsysteem van drie jaar, waarbij studenten die reeds zijn aangemeld elk jaar duizend gulden minder krijgen Nieuwe stu denten van 16 tot 18 jaar kunnen ech ter geen beroep meer doen op de regeling. Met de studietoelages die nog reste ren. zoals boeken en collegegeld, zijn aanzienlijk lagere bedragen gemoeid. Voorbereidend Beroepsonderwijs Voor studenten aan het voorberei dend beroepsonderwijs (VBO) zit er ook een flinke bezuiniging aan te ko- (ADVERTENTIE) Na twee keer te zijn afgelast, maakt de televisieploeg van „Over de Roooie" maandag(avond) en dinsdag langs de Schilderweg alsnog opna men op het eiland. Onder leiding van Jaap Zuidewind, voormalig Europees kampioen schapendrijven, proberen vijf kandidaten wie het best de scha pen naar de aangewezen plek kan krijgen. Voor de winnaar ligt duizend gulden klaar Deelnemers en bezoe kers aan het SBS6-programma lopen kans dat ze presentatrices Matthias Scholte of Wendy van Dijk tegen het lijf lopen. men. Minister Ritzen wil de studie beurs voor deze omvangrijke groep wijzigen in een studietoelage. Daar bij vervalt echter de OV-jaarkaart, waarover deze categorie, vaak thuis wonende, studenten nu nog wel de beschikking heeft. De gezamenlijke waddeneilanden hebben de minister een bezwaar schrift gestuurd om de zogenaamde Teso-snip, ter vergoeding van de bootkosten, van ƒ100,- te verhogen naar 250,-. Dit ter compensatie van de extra openbaar vervoerskosten door de splitsing van de OV-jaarkaart in weekend- en weekkaart. Wie eens wil zingen en swingen mid den op zee, kan morgenavond (zater dag) aanmonsteren op „De Zeester". Dit schip van Johan Hutjes verlaat om 20.30 de haven van Oudeschild met aan boord zanger Kees Tesselaar. Al varende wordt een „knalfeest" gehouden, waarbij het dek wordt omgebouwd tot feestzaal Tesselaar zal nummers van onder andere Marco Borsato, T.O.F.. Hazes en Frogerten gehore brengen. Voor de maximaal 80 personen zijn alle ingre diënten aan boord om er een onver getelijke avond van te maken. Kaar ten a ƒ20,- kunnen tot aan het vertrek op zaterdagavond worden besteld en gekocht aan het loket van „De Zee ster" op de Oudeschilder haven. In formatie: 31 35 45 of 06-52 80 78 66. Discogangers uit Assendelft en Leus den dachten maandagavond mazzel te hebben toen ze op de dansvloer van een bedrijf in De Koog een biljet van 50,- vonden. Toen ze het biljet wilden inwisselen voor muntjes, bleek het om een vals exemplaar te gaan. De politie werd gewaarschuwd Bij verhoor bleek dat er geen sprake was van kwade opzet. De jongens kregen alleen een reprimande. De eenden in de vijver aan de Elemert hebben sinds enige tijd gezelschap van een aalscholver Het dier zwemt er echter niet van weelde. De vogel heeft een stuk nylondraad in de snavel en zocht vermoedelijk daarom de beschut ting van de vijver. Om het dier van het visgaren te bevrijden be sloot de gemeente de aalschol ver te vangen, hetgeen gisteren nog niet was gelukt Rens van de Zwaag van EcoMare liet gisteren weten dat ook EcoMare een po ging gaat doen om het dier te vangen. Meerdere Texelaars houden zich bezig met het restaureren en op de weg houden van jeeps, trucks en andere oude legervoertuigen. Op initiatief van Pieter Daalder uit De Cocksdorp maken ze zondag een tocht over Texel waarbij ze probe ren alle dorpen aan te doen. Gehoopt wordt dat zich ook liefheb bers van andere oude auto's en mo toren zullen aansluiten Deelname is gratis De begin van de stoet gaat om 9.30 uur in De Cocksdorp van start. Eerste halte is het vliegveld, waar de voertuigbezitters zich het beste kun nen aansluiten Tijdens tocht wordt enkele keren gestopt voor eten en drinken. De deelnemers moeten daarvoor zelf zorgen. Wie meer wil weten kan bellen met Pieter Daalder, telefoon 31 66 82 Aan het Koninklijk Nederlands Insti tuut van Registeraccountants (NIVRA) te Amsterdam is op 17 juli Maarten-Jeroen den Boer (25) afge studeerd als registeraccountant. Maarten-Jeroen is sinds 1988 in dienst van het ministerie van Finan ciën en op dit moment werkzaam bij de Fiscale Inlichtingen- en Opspo ringsdienst (FIOD) in Eindhoven. Mariska Witte is afgestudeerd aan de Hogeschool van Utrecht, afdeling Recreatie, Toerisme en Cultuur Zij volgde de studierichting PR en Com municatie. De „foto- en pannenkoekdag" in zwembad Molenkoog is evenals vo rig jaar een succes geworden. Dank zij het (eindelijk) prachtige weer von den vele mensen woensdagmiddag de weg naar het zwembad. Daar kon den ze zich in, op of onder water la ten fotograferen en smullen van zelf gebakken pannenkoeken Dat die in de smaak vielen, blijkt uit het aantal gebakken exemplaren ruim 200 stuks Morgen is het volgende evene ment in Molenkoog „Auto te water" Volgende week zaterdag zijn de „Olympische spelen". •Milieuklachten: Afdeling Milieube heer. gemeente Texel, tel 362187, tijdens kantooruren op werkdagen. Ook (24 uur per dag): provinciale klachtentelefoon, tel. 023-5310200 Privacy gegarandeerd "Bloedafnamepost: Patiënten voor bloedafname kunnen terecht in het Wijkgebouw Groene Kruis Texel, Schoonoordsingel 24 in Den Burg (tel. 0222-314887), op ma., di. en do. van 9.00 tot 11.00 uur •Begeleidingsgroep borstkanker- patiënten: Kruiswerkgebouw, Witte Kruislaan 19. Den Burg Inlichtingen, tel. 313241op werkdagen van 13.00- 14.00 uur. 'Spreekuur Buureton: Op werkda gen van 9.00-10.00 uur en 14.00- 16.00 uur. Praten over allerlei vragen en problemen mbt. ouder'worden. *lnfo-team FNV: Renske van IJsseldijk, tel 313397: Jan Branden burg, tel. 314162: Theo van der Berg, tel. 313513: secretariaat. Jaap Huis man, tel. 312621 •Bibliotheek: Openbare bibliotheek, Drijverstraat 7, Den Burg Open maandag 10.30-12.30 uur: dinsdag 14.30-20.30 uur, woensdag 14.30- 17.00 uur; donderdag 14.30-17.00 De gevel van de slijterij van de Garantmarkt in de Kikkertstraat raak te vannacht beschadigd als gevolg van een brand. De voordeur ver brandde en een raam en twee glas platen sneuvelden De brand ont stond in een afvalbak van de buren, die door onbekenden tegen de gevel van de slijterij was neergezet Niet duidelijk is of sprake was van opzet telijke brandstichting In elk geval sloegen omstreeks half vijf hoge vlammen uit de bak. De Cocksdorper brandweer werd gewaarschuwd en wist het vuur snel te blussen De an dere brandweervoertuigen die al on derweg waren, konden hierdoor rechtsomkeert maken. De slijterij was vandaag gewoon geopend. uur; vrijdag 14.30-20.30 uur; zaterdag 10 30-12.30 uur. 'EcoMare: Centrum voor Wadden en Noordzee. Ruyslaan 92. De Koog, tel 317741. Open dagelijks (behalve zondag van 1 november tot 1 april). Zeehonden voederen 11.00 en 15.00 uur. De gemeenteraad is gisteravond akkoord gegaan met een krediet van ƒ457.687,55 voor ingrijpend onderhoud van de Jan Drijver- school in Den Hoorn. Voor het op knappen van de gymzaal werd ƒ58.900,- beschikbaar gesteld. Omdat blijkt dat het onderhoud veel duurder zal uitvallen dan ge dacht, volgt binnenkort een extra vergadering. De raad raakte in verwarring toen wethouder Nel Eelman mededeelde dat deze week de aanbesteding al had plaatsgevonden. Omdat de raadsvergadering van vorige week was verschoven en alle fracties al een positief advies hadden uitgebracht, leek er geen vuiltje aan de lucht. De laagste inschrijver zat met zijn bedrag echter aanzienlijk boven wat door de gemeente was begroot. De ge meente zag zich vervolgens gedwon gen om voor een bedrag van ƒ145.000,- aan maatregelen te schrappen. Deze week besloten b en w om deze werkzaamheden tóch gelijktijdig uit te laten voeren en vroegen de raad daarom gisteravond om alvast in te stemmen met de ƒ457.687,55 en in de raadsvergadering van augustus een extra bedrag beschikbaar te stel len. De raad ging hiermee gistera vond met zonder slag of stoot mee akkoord. De ƒ145.000,-betekent een overschrijding van het begrote be drag met maar liefst 40%. „Er moet dus wat anders aan de hand zijn", concludeerde Pieter de Groot (D66). Na een korte schorsing van de ver gadering beloofde wethouder Nel Eelman zo spoedig mogelijk een extra commissievergadering uit te schrijven, waarin ze de fracties van informatie inzake de overschrijding zal voorzien. Rotonde Auto's die een rotonde nemen, moeten vervolgens weer vaart maken en dat veroorzaakt la waai. Als de rotonde op de kruising Hoornderweg-Pontweg er inderdaad komt, moet de gemeente niet raar opkijken als er schadeclaims komen van de nieuwe bewoners van Den Burg-West. Pieter de Groot (D66) hoopte met deze waarschuwing (die hij deed in de commissievergadering Ruimtelijke Ordening en Huisvesting) het college alsnog aan het twijfelen te brengen en de rotonde opnieuw op de politieke agenda te krijgen Wet houder Daan Schilling trok zich ech ter weinig van De Groot aan; „Ik be schouw uw opmerking als een schot voor de boeg." Omdat manege Akenburg maandag voor een andere activiteit in gebruik is. wordt de wekelijkse open bridge drive komende week een avond later gehouden. Texelaars en toeristen kunnen dus dinsdag komen kaarten Aanvang 20.00 uur, deelname ƒ5,- per persoon. Informatie: tel. 31 25 83. De politie werd maandagmiddag op geschrikt door de melding dat in de Weverstraat een man in Nazi-uniform liep Omstanders ergerden zich hier aan Toen de politie arriveerde, was de man verdwenen Bij navraag bleek dat het iemand was die diende als „vos" voor een vossejacht. De man droeg wel een uniform, maar het be trof geen Nazi-outfit. Opgeleid door het IMKO in Den Burg slaagden de volgende kandidaten voor het diploma Algemene Onderne mers Vaardigheden (AOV): Lenie Boersen. Helena Boersen. Mirjam Keijzer, Brigit Bremer, Walter Witvliet, Peter Moerbeek. Bert de Rid der, Astrid Mallee. Henk Witte, Ellis van der Vis. Jolanda de Wit, Marijke Stark, Marjet van der Vis, Bianca Schraag, Janna Goes, Wim Ploeg. Bart Timmer en Carolyn de Vries. Het AOV-examen bestaat uit zes modules Geslaagd voor één of meer modules zijn: Hettie Veldman, Angelique Veldman. Martien de Rid der, Anja Jaspers, Anny Buijsman. Ina Koorn. Cindy Welboren, René Commandeur, Klaas-Jan Modder, Marga Dissel, Rob Kempers, Hettie van Lingen, Margo Maas, Linda Moor en Egbert Drijver Eind augustus start weer een nieuwe cursus. Inlichtingen bij dhr. F R. Vis- man, tel. 318824. „In het huis mijns Vaders zijn vele woningen anders zou Ik het u gezegd hebbenwant Ik ga heen om u plaats te bereiden en wanneer Ik heengegaan ben en u plaats bereid heb. kom Ik weder en zal u tot mij nemen, opdat ook gij zijn moogt waar Ik ben Joh 14 2 en 3 Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat we van haar hebben mogen ontvangen, is toch nog on verwacht in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve moeder en oma Sara vanTatenhove sinds 1983 weduwe van Jans Grit in de leeftijd van 81 jaar Janme en Arie Roelof en Sjaan Sandra en Ron. Cor Wanna Rob, Nico Kees en Fré Eduard. Ronald Jans en Els Marina. Ramon. Nicole Saar en Kees Peter en Mathilda René en llona Henk Geeske en Jan Sjoerd. Shaun Dirk Nanda en Piet Suzanne en Marco Miranda en David Daniëlla, Marjolein Brien en Ruud Désire. Hessel. Femke Den Burg, 17 juli 1996 „De Gollards" De rouwdienst wordt gehouden op maandag 22 juli om 13.30 uur in de Gereformeerde Kerk te Oosterend. waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune Gelegenheid tot condoleren is er op zaterdag 20 juli van 19 30 - 20.30 uur in „De Gollards" en na de begrafenis in het Kerkelijk Centrum, Peper straat 9 te Oosterend Correspondentie-adres Fam C Koopman, Dijkmanshuizen 4, 1792 CD Oudeschild „Zie ik maak alle dingen nieuw" Openbaringen 21.5 Tot ons verdriet is van ons heengegaan onze ge liefde zuster en tante Sara vanTatenhove weduwe van J. Grit Den Burg J Bremer-van Tatenhove E. van de Brink-van Tatenhove P van Tatenhove-Timmer Texel, 18 juli 1996 Op 18 juli is, op de leeftijd van 80 jaar. van ons heengegaan, mijn lieve man. onze broer, zwager en oom Willem van der Werf echtgenoot van H van der Werf-Zwak H. van der Werf-Zwak en verdere familie Texel, 18 juli 1996 Beatrixlaan 35 1791 GA Den Burg Gelegenheid tot condoleren maandag 22 juli van 19.30 - 20.30 uur in uitvaartcentrum Texel, Bern- hardlaan 147 te Den Burg en na de crematie plechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dins dag 23 juli om 13.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3 Geen bloemen Nooit meer, mooie verhalen Nooit meer, samen grasmaaien Nooit meer Dag, Ome Wim Kees, Trinet. Petra, Miranda, Cor en Johnny. In plaats van kaarten Johan de Ridder en Els Timmer gaan trouwen op 26 juli 1996 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. U bent van harte welkom op onze receptie van 17 00 tot 18.30 uur in ,.'t Skiltje te Oudeschild. Hollewal 45 - 1791 GH - Den Burg Tk. mercedes 280 S, klassieker 1979. groen metallic, smetteloze staat, slechts 136.000 km, Pullmann bekl., automaat, 6-cyl Becker stereo, rede lijke prijs. Tel. 319767 of 06-52980959. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ7,80 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,60 (incl. btw). Jonge werkende vrouw zoekt woonruimte in Den Burg of omgeving, per au gustus, tel 0528-372578 Weet je dat een port of een borrel uit zo'n mooi oud glas van Hans van der <lift beter smaakt, en dat zo'n glas ook nog mooi in de vitrine staat? Digitale Satellietontvangers voor RTL 4 etc Informatie en Verkoop - Service Cen ter Texel, 311 777. Waarheen, waarvoor!!! Past Computers natuurlijk voor garantie, kwaliteit en snelle afhandeling van re paratie <48 uur. Tel 322294 voor meer infor matie. Goed tehuis gezocht voor 3 jonge katjes Fam Roe per, tel 311285 T.k 1 pers. bed matras en een stretchbed Tel 317458, na 18.00 uur.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3