Kelder van Posthuys Egyptische graftombe Rommeltjesverkoop vanuit de kofferbak Over humor en pretenties teso Stampvol terras voor optreden Aquapelh Wat ik zeggen wou. Showorkest Ajax op Durperfeestmarkt De goede raad Zaak dinoshow DOiOR ndere ogen Agenda Akoestisch concert in De Worsteltent Vrijdag première Circus Royal Geslaagden zwemdiploma TEXELbE^ COURANT Brommersffi De vier kunstenaars bijeen in Egyptische sfeer. V.l.n.r Nol en Cisca Kok. Eka Kunst en Wigle Engelsma. Kunstminnaars en argeloze bezoe kers kunnen hun hart weer opha len in art gallery Het Posthuys in De Koog. Vier kunstenaars met uit eenlopende stijlen zorgen samen voor een boeiende expositie, die nog te zien is tot en met 19 septem ber. Het aardige van het voormahge post kantoor aan de Brink is dat elke deel nemer aan de gecombineerde expo sitie z'n eigen ruimte ter beschikking heeft. Hierdoor ademen de verschil lende etages een eigen sfeer uit Door de liefde waarmee het werk is gemaakt en de getoonde kwaliteit, sluiten de afdelingen toch op een boeiende wijze op elkaar aan Het souterrain is^oor de gelegenheid veranderd in een Egyptische graf tombe dankzij de inbreng van kunste naar Nol Kok uit Enschede. Met zijn Indonesische echtgenote Cisca is hij in de ban geraakt van het oude Egypte Zijn pentekeningen lijken rechtstreeks afkomstig uit een van de piramides Ze zijn vol hièroglief- achtige symbolen .Ik probeer exacte composities te maken. Naar eigen fantasie voeg ik elementen toe, tot er een evenwichtig geheel ontstaat.'' Door het gebruik van gescheurd pa pyrus suggereert Kok dat de tekenin gen achter een dunne pleisterlaag vandaan zijn gekomen Egypte vormt ook de inspiratiebron voor de keramiek van de in Yogyakarta geboren Cisca Kok. In De Durperfeestmarkt heeft donder dag een primeur. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp geeft het huisorkest van Ajax vanaf 17.30 uur een try out. Het optreden duurt tot 20.30 uur. Het optreden van het twintig man sterke showorkest is geregeld door markt meesterjan Koppenol, die kennissen heeft onder de Amsterdamse musici. Het orkest heeft een driejarig contract afgesloten voor optredens in de nieuwe voetbaltempel van Ajax, de Amsterdam Arena. De muziek die donderdag wordt gespeeld behoort tot het lichte genre. In de sloot. Toen een 32-jarige in woner van Den Burg zondagmiddag zijn auto in de berm van de Aken- buurtsweg wilde parkeren, belandde hij in een droge sloot De schade viel mee haar door schoonheid en zuiverheid gekenmerkte beelden verwerkt ze eigen fantasieën, vaak met een men selijk, humoristisch of erotisch trekje. ,,Dan wordt het pas interessant", zegt ze. Op de bovenverdieping zorgt Eka Kunst met haar kleurrijke etsen en monoprints een persoonlijke invulling De Drentse kunstenares is perfec tionistisch ingesteld. ,.Moet wel, ik wil geen bagger maken De monoprints zijn voor haar ontspanning, omdat die sneller tot stand komen dan de etsen De waarde is echter soms zeker zo groot, bijvoorbeeld in het werkstuk dat ze maakte met behulp van lege medicijnenstrips van een ernstig zieke dierbare. Robuust en zwierig tenslotte is de „af deling" van Wigle Engelsma. De meeste van zijn olieverfschilderijen hebben de zee als onderwerp „Zeegezichten hebben beweging, ruimte en sfeer, daar hou ik van'al dus de Fries. Engelsma maakt daar naast ruimtelijk werk: sculpturen ge maakt van oude gereedschappen en andere materialen die overal in schuurtjes liggen weg te roesten. Dat levert een aantal vindingrijke creaties op te zien in de beeldentuin achter Het Posthuys. De expositie werd zondagmiddag geopend door TVO- voorzitter Co Vinke Volgens hem krijgt kunst meerwaarde als je kennis maakt met de kunstenaar. De bezoe kers van de openingsreceptie kunnen dat bevestigen. De gemeenteraad der vroede vaderen, met volop groen-zwart bloed in de aderen, heeft het echte Texelse gevoel als U voelt wat ik bedoel1! De Dick en Danen club en haar trawanten, spelen kiekeboe met de opposanten Het regime is stijf en strak, pareert de oppostitie met gemak Want zo U dat met wist, de meerderheid beslist. Er wordt nog wel gewikt en soms gewogen, maar lukt het met, dan maar gedogen... Meer kampeerders als het moet, bouwen met of zbnder hoed Voorkeur voor een verkeersrontonde. vijf ton méér, dat is geen zonde A-blok wel of A-blok niet. eerst kijken of je kippen ziet. De tweede woning mag groter groeien, het „beleid" dat blijft steeds boeien. Voor die lastige Texels tien, is er desnoods artikel negentien. Ja, ja, die meerderheid, die is wat mans en de oppositie krijgt geen kans. Toch is het gevaarlijk, tè veel macht en 't is ook geen bewijs van kracht. Omgaan met zo'n fenomeen, dat kan lang niet iedereen!! R. Zijm, Den Burg Voor de Alkmaarse rechtbank dient op dinsdag 6 augustus de zaak van de Koger ondernemer Frits Lange- veld tegen de gemeente over het af geven van een vergunning voor de dinosauriërsshow in sport- en eve nementenhal 't Stappeland Lange- veld vindt dat de gemeente voor der gelijke grootschalige evenementen in de hal geen vergunning mag afgeven. Rij je auto naar een parkeerterrein doe de kofferbak openstal de spullen uit. thermoskan met koffie en broodies erbij en klaar is Kees Ziedaar de formule van de ..koffer- bakmarkt een fenomeen dat zich in het buitenland en elders in Ne derland in een toenemende popu lariteit mag verheugen. Zondag waaide het evenement voor het eerst over naar Texel. Dat gebeurde op initiatief van de Koger ijsclub, die op deze wijze de kas wilde spekken Een nieuwe koek- en-zopie tent is één van de wen sen Op het parkeerterrein van zwemparadijs Calluna hadden twaalf verkopers -allemaal Texelse particulieren- de primeur Het eer ste half uur liep het storm. ..De koopjesjagers sleurden de spullen bij wijze van spreken de kofferbak uit aldus de vader van een jeug dige verkoper. Ook daarna was er steeds kooplustig en nieuwsgierig volk. waaronder veel Texelaars. De organisatie kreeg positieve reacties, ook van mensen die vol gende keer zelf willen verkopen. Een standplaats is te huur voor een tientje Komende zondag. 4 augustus (dus niet op 11 augustus zoals eerst de bedoeling was), is de tweede kofferbakmarkt. Zon dag 25 augustus kan men nog maals terecht Mede-initiatiefnemer Hans Huisman (met zonnebril) bi) zijn „kotlerbak-kraam". (Foto Frans Hopman) In deze zevende aflevering van Door andere ogen' is voorzichtigheid gebo den. want er liggen twee gevaren op de loer Stel ik mij te kritisch op. dan word ik wellicht beticht van groot stedelijke arrogantie Ben ik daaren tegen te mild, dan lijkt het of ik toch niks beters had verwacht van die goedwillende maar eenvoudige Texelaars En ook dat riekt naar een nare zelfingenomenheid, met waar'' Ik kan dus maar het beste eerlijk zijn Maar neemt u me niet kwalijkdaar heb ik al weer de neiging me in ne velen te hullen. Ik wilde het graag hebben over het bezoek dat ik zater dag bracht aan Oudeschild. ter gele genheid van het 'historisch spekta kel', zoals de Vakantiecourant breeduit kopte De voortekenen wa ren gunstig. In Den Hoorn leerde ik donderdag tot mijn genoegen dat (sommige) Texelaars trots zijn op hun tradities en die op een aardige manier levend proberen te houden. Gezien de vooraanstaande rol die het eiland in de Gouden Eeuw speelde, be loofde dat iets moois Maar - sorry, sorry - mijn hoge ver wachtingen kwamen met geheel uit Al om tien over twee bereikte ik de Wezenputten bij huize Brakestein. Ruim op tijd om een goed plekje te bemachtigen voor het historisch spel, dacht ik zo. Dat viel echter tegen, want het zag er al zwart van de foto grafen en de cameramensen. Ik snap best dat zij hun werk moeten doen. maar gevolg was wel dat de meeste toeschouwers alleen maar ruggen hebben gezien. Omdat er 'unplugged' werd geacteerd, hoorden we evenmin iets en viel er maar bar weinig te ge meten. Althans, voor hen die te goed opgevoed waren om zich naar voren te dringen Toen de menigte na lang wachten in beweging kwam. werden we opnieuw teleurgesteld Voorin de stoet werden stukjes opgevoerd. Tenminste, dat kon ik afleiden uit het gelach dat af en toe opklonk. Ik liep temidden van enige met schorten en hoofdkapjes getooide figuranten die weliswaar dapper doorspeelden, maar ik kon me toch met aan de indruk onttrekken dat 'het' vooraan gebeurde Mis schien was éen en ander moeilijk te voorkomen geweest, maar het is me onduidelijk waarom de schrijvers - ongetwijfeld goed bekend met de lo- katie - het smalle Skillepaadje als to neel hadden uitgekozen. Eenmaal in het mooi versierde dorp werd het zicht beter. Nu viel me pas op dat de verschillende acteurs kle ding droegen die een tijdvak over- s Hugo Bakhuys van den Brink brugde tussen de late middeleeuwen en de jaren twintig van onze eeuw Was dat een gebrek aan historisch besef, een gebrekkige voorbereiding of slechts gemakzucht' Het oogde aandoenlijk maar gezien de preten tieuze aankondigingen had ik méér verwacht. Vanaf het moment dat het gros van de acteurs het bomvolle café De Ze ven Provinciën betrad, ging het spel uit als de bekende nachtkaars. Ik heb eerst nog geruime tijd gewacht, in de overtuiging dat ze wel snel weer naar buiten zouden komen Maar toen het me allemaal wat te lang duurde, ben ik alvast naar de haven gewandeld, waar het stuk zijn apotheose zou krij gen In het café naast het podium heb ik een kop koffie gedronken en hen de stoet nog langer op zich liet wach ten nóg een en nóg een Vervolgens vernam ik van binnenkomende klan ten dat de finale reeds gespeeld was. Maar hoe die was afgelopen kon nie mand me vertellen, iets wat toch niet pleit voor de schoonheid ervan. Dinsdag 30 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Toy Story" en om 16.00, 19 00 en 21.30 uur „Mission Impossible". De wielervereniging houdt een cri terium op het parcours bij Den Burg Start |eugd 18 15 uur; senio ren 19.00 uur In de Doopsgezinde kerk in Den Burg wordt een zomeravond concert gegeven door Arnoud Rosdorff (piano/orgel) en Maureen Janzen (altviool) Vanaf 21.00 uur treedt zanger Geert Hautekiet op met het pro gramma „Dorst" in theater-restau rant Klif 12 in Den Hoorn. Woensdag 31 juli In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op dinsdag j.l Inde R.K. kerk van De Koog wordt een Duitstalige mis opgedragen, aanvang 19.30 uur. Het IVN Texel maakt om 19.30 uur een wandeling bij de Hors meertjes Alleen voor leden In cafe Sam-Sam in de Dorpsstraat in De Koog wordt vanaf ongeveer 22.00 uur opgetreden door The Bourbon Blues Band uit Limburg Toegang gratis. In partycentrum Calluna is een dansavond, aanvang 21 00 uur. Entree f5.-. Donderdag 1 augustus In Cinema Texel draait om 14 00 uur „Flipper", om 16.00 uur „Mission Impossible", om 19.30 uur „Flipper" en om 21.30 uur „Mission Impossible" Om 14.00 uur start bij De Schuil hut in De Koog een tocht langs kerken en andere historische ob jecten. Bedoeld voor automobilis ten, maar wie geen auto heeft kan waarschijnlijk wel met Iemand meerijden. In het kader van Hoornder Donder dag is er vanaf 19.00 uur fancy fair en worden familiespelletjes ge daan De kramenmarkt begint al om 19.00 uur. Om 17 30 uur treedt het Ajax showorkest op tijdens de Durper feestmarkt in De Cocksdorp. Vrijdag 2 augustus In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op donderdag j.l. De wielervereniging houdt een cri terium op het parcours bij Den Burg Start jeugd 18.15 uur, senio ren 19 00 uur In de R.K. kerk van De Koog wordt een Duitstalige mis opgedragen. De premièrevoorstelling van Cir cus Royal in De Koog begint om 20 00 uur. In café De Kuip in de Dorpsstraat in De Koog wordt vanaf ongeveer 22.00 uur gespeeld door The Bourbon Blues Band Zaterdag 3 augustus Om 14.00 uur wordt op de oude tennisbaan van Deuce bij de Elemert het skatepark geopend. Optreden van de band Deluge (Texel), Undeclinable Ambuscade en Dye Watching Stunts van Ne derlandse skate-kampioen In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op donderdag j.l. In De Worsteltent aan de Smitsweg in De dennen wordt vanaf 17 00 uur opgetreden door de akoestische band Harvest In de R.K. kerk van de Cocksdorp wordt een Duitstalige mis opgedra gen. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Texelse Courant-Vakantiekrant. 0 Extra afvaarten (halfuursdierj Vrijdag 2 augustus afvaart Teï 9 35 uur tot en met afvaart ft e£ Helder 16.05 uur. Zaterdag 3 s gustus: afvaart Texel 8 35 t0t, met afvaart Den Helder 15 05l Op vrijdag 2 augustus zijn afvaarten van 10.05 van ft Helder en 13.35 uur van Tei uitsluitend bestemd voor vi voer van gevaarlijke stoffen. Wachttijden In verband melt, eind van de bouwvakvakantie gio Noord wordt vrijdag 2 augu tus in Den Helder tussen 12.00; et 15.00 uur een wachttijd verwat 1,1 van een half uur en op Texel ti M sen 11.00 en 13.00 uur ook halfuur. Zaterdag 3 augus, se' wordt in Den Helder tussen 10( en 13.00 uur een wachttijd wacht van een half uur en opTeii^ tussen 11.00 en 13 00 uur ookej half uur Informatienummers: 369® (wachttijden, inzet extra schip eventuele actuele bootinformate 369691 of 369692 (dienstregefr en tarieven); 369655 (informal inzake gevonden voorwerpen, leen op werkdagen van 9.00 12 00 uur), 369600 (hoofdkantoa open maandag tot en met donfe dag tussen 8.00 en 12.30 uur 13.00tot 16.30uur, vrijdagtusse 8.00 en 12.00 uur); 3696: (kentekenregistratie, bereikte; tijdens kantoortijden), 06-9292(i formatie openbaar vervoer, kosli 50 cent per minuut). Hoogwater te OudeschiU Di. 30 8.54 en 21.46 u Wo 31 10 06 en 22.56 u Do. 1 10.55 en 23 46 u Vr. 2 11.35 u Za. 3 0.26 en 12.36 li Zo. 4 1.00 en 13.05 a. Ma. 5 1.20 en 13.34 a Di. 6 1.40 en 14.20 u Aan het strand is het ongeveer een uur ar der hoogwater. De zon komt 4 augusia op om 6.05 u en gaat onder om 21.23s, 30 juli volle maan. 6 augustus laaft kwartier. 31 juli springtij gel Cll Het gezamenlijke eten was vervol gens lekker en erg gezellig Ik zat te midden van een stel rasechte Oude- schilders - zoals ze trots meldden - die geen blad voor de mond namen en me het hemd van het lijf vroegen. Daar moest ik even aan wennen, maar het verschafte mij het excuus om op mijn beurt de nodige vragen te stellen over de geschiedenis van het dorp Hun smakelijke verhalen heb ben me veel geleerd Het optreden van het Visserskoor was een lust voor ogen en oren. Niet alleen omdat er uitstekend werd ge zongen. maar ook vanwege het aan stekelijke enthousiasme en de zelf- relativerende humor van de koorleden Van mij hadden ze nog wel even mogen doorzingen, want de virtuose maar erg 'killegroep die na hen het podium betrad, droeg in ge ringe mate bij aan de feestvreugde. De grote woorden van de directeur van het Juttersmuseum - die het ge zelschap aankondigde - klonken mij in ieder geval wat hol en zelfingeno men in de oren. Over Flairck kan ik niet zoveel zeg gen. Het begin was theatraal, storm achtig en boeiend, maar na enige tijd begon ik te merken dat ik al de hele dag op pad was en werd het me te koud Omdat de nogal harde 'hela- hola-muziek' in het café me met kon bekoren, heb ik op mijn vakantieadres mijn biertje maar genuttigd - HBB In De Worsteltent treedt zaterdag middag de Zwolse band „Harvest" op. Ter promotie van hun cd „If you got a nickle" houdt de groep deze zomer een toernee langs de Waddeneilanden. De muzikanten spelen akoestische nummers van hun idolen zoals Neil Young, Hank Williams en Raymond van 't Groenewoud. „Harvest" omschrijft zichzelf als „een vaste gelegenheidsformatie". De bandleden hebben hun sporen ver diend in andere Zwolse bands zoals Rumble Cats, Sweet Jane, Prozak en Prodigal Sons. De groep bestaat een jaar of negen en speelde al akoes tisch vóór de door muziekzender MTV ontketende ,,unplugged"-rage. Begonnen als driemansformatie is Harvest inmiddels zeven man sterk. Overal waar het kan wordt opgetre den: van huiskamer tot festival. Sinds vier jaar heeft Harvest de tra ditie om in het eerste weekend van augustus een aantal optredens te verzorgen op Schiermonnikoog, de woonplaats van gitarist Martin Kort- huis. Om de eerste cd onder aan dacht te brengen, heeft Harvest het uitstapje deze maand uitgebreid tot een heuse Waddentoernee In tien dagen doet de band alle eilanden aan Het optreden in De Worsteltent begint om 17.00 uur. De Zwolse formatie Harvest speelt al jaren unplugged. Circus Royal slaat deze week z'n tenten op in De Koog. Vrijdag avond om 20.00 uur is de première. Daarna zijn er dagelijks tot en met zondag 11 augustus voorstellin gen om 20.00 uur. Tweemaal is er een matinee: op woensdag 7 en zaterdag 10 augus tus om 15 00 uur De toegangsprijzen varieren van ƒ15,- tot ƒ35,- voor vol wassenen en van ƒ12,50 tot 32,50 voor kinderen tot en met 12 jaar. De voorverkoop is bij de VVV, Music Store en Nauta CD in Den Burg. vakantiepark EurOase bij De Koog en vakantiecentrum De Krim bij De Cocksdorp. Viermaal (3, 4, 10 en 11 augustus) verzorgt zanger Jacq Herb een koffieconcert van 10.31 12.00 uur. Méér informatie ovei circus is te lezen in de Vakanliek' en inde Texelse Courant van vhjd In zwembad Molenkoog zijn vriji middag onder toeziend oog voir structeur Gert Pansier acht kmde geslaagd voor het zwemdiploma! elf voor het B-diploma. Geslaagden A. Kim van Egmond Mart' kaart, Marco Brozius. Eric Slegh. Saste Wolde Martme de Ridder, Slein Velitë? Rick den IJzerman Geslaagden B Daan Dekker. Vivian E Andries Arnout. Anne Zegers, Ellen Blo.' Blom. Ard Commandeur. Renee Kristiaan Slegh. Kristiaan Kuip. LeomeKfl en Suzetle Verhagen Het openluchtconcert van de Texelse zanggroep Aquapella was zondagmiddag een echte trekpleister, ras van De Worsteltent aan de rand van De Dennen was -en bleef- stampvol. Ook veel om te genieten van de inspirerende a capella nummers. Het quintet, geformeerd uit de families en Van Sambeek en pas actief sinds Texetpop dit jaar. trad voorlopig voor het laatst op omdat het Marieke Brommersma. voor studie naar Noorwegen vertrekt. (Foto R'ant M-Thf DINSDAG 30 JULI 1996 TrvrT OT,

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2