Mini-popfestival bij opening skatepark Den Burg in teken Nederlandse lied Muziekfestival slaat vleugels uit Agenda teso PH Feest oud Papi F amiliebenchten TEXELSE COURANT Meer dansavonden in Calluna-park Geen oproep Zaterdag zomermarkt op Groeneplaats SV De Koog Diefstal fietsen Zomeravondconcert met orgel en piano Arie Koopman filmt 150-jarige polder Artsen VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1996 Het skatepark'" in Den Burg be looft morgen spectaculair en luid ruchtig van start te gaan. De voor iedereen gratis toegankelijke offi ciële opening wordt opgeluisterd door een onnavolgbare inline skater en drie punkbands. De ope ning wordt om 14.00 uur verricht door wethouder Nel Eelman-van 't Veer. Het skatepark op de oude tennisbaan van Deuce aan de Elemert heeft de afgelopen dagen allure gekregen door de komst van enkele nieuwe at tributen De nieuwe piramide en de quarterpipe biedt genoeg mogelijkhe den voor de Texelse skaters en boarders om zich uit te leven. Het skatepark kwam tot stand met steun van het Jeugd- en Jongerenwerk, maar ook de jeugd zelf heeft er zich voor ingespannen Na de officiële opening van de wet houder is het de beurt aan een der beste demo-skaters van Nederland, Jean Paul Ie Conté. Hij werkt voor het blad Inline Magazine en promoot het skaten door middel van demonstra ties Ditmaal is hij ingehuurd door het bedrijf Roller Moving uit Best de pro ducent van de nieuwe banen die in het Texelse skatepark zijn geplaatst Le Conté zal allerlei sprongen uitvoe ren op onder meer de mini-ramp. In teressant voor de echte liefhebbers is dat hij al aan het eind van de ochtend op het eiland is om de baan te testen. De organisatie is zich bewust dat skateboarders met deze demonstra tie wat minder aan hun trekken ko men Geprobeerd is om de bekende boarder Dirk Winkelman naar Texel te halen, maar dat kon wegens diens vakantie naar Frankrijk niet door gaan Vanaf 14.30 uur maakt sport plaats voor muziek. Het eerste optreden is van de Texelse band Deluge, be staande uit zes leden met een gemid delde leeftijd van 16 a 17 jaar Deluge twee jaar geleden begonnen onder de naam NXAN, heeft een ei gen sound waarin verschillende muziekstijlen zijn verwerkt. Van zich zelf zeggen de groepsleden dat ze ..proberen East- en West-Coast Wegens het succes van de afgelopen maand is ook in augustus elke woensdag een gezellige dansavond in restaurant/partycentrum Jn de Bloeiende Heide in Calluna-park. Wie van een ontspannen avondje uit houdt, is welkom om te dansen op de muziek van Dansschool Madira (o a. latin american). Telkens wordt begon nen om 21.00 uur. De entree be draagt 5,- per persoon Voor meer informatie, tel. 31 37 91b.g.g. 32 75 90 ,.Aan de oproep van Roy Helleman om de vlag uit protest halfstok te han gen had alleen hijzelf gehoor gege ven" schreven we in het verslag van het Gouden Driehoek-feest in de vo rige krant. Helleman vindt dat niet leuk omdat hij helemaal geen oproep heeft gedaan Hij heeft in zijn inge zonden stuk alleen maar uitgelegd waarom hijóe vlag halfstok zou han gen maar heeft dat met van anderen verlangd. Dat klopt, maar het kopie „Zaterdag de vlag halfstok" zou als oproep opgevat kunnen worden hardcore te mengen, afgewisseld met ska en reggae Deluge bestaat uit Auke Vermeulen (zang), Simon van Arkel (gitaar/zang). Robert Buijsman (drums) Tobias van der Zee (bas), Joost Bakker (gitaar) en Jothan Purmer (keyboard/zang) Om 15 00 uur volgt Die Watching, een Amsterdamse band met de Texelaar Jesse Helder (zanger) in de gelederen. Ook deze band maakt ste vige muziek waarin diverse stijlen, zoals oude punk. hardcore, heavy metal en ook funk zijn verwerkt De zelfgeschreven teksten bevatten zwarte humor en hangen naar het mysterieuze en macabere We doen een energieke poging om het publiek tot grote hoogte op te zwepen' meldt de band over zichzelf De uitsmijter is (om 15.30 uur) Undeclinable Ambuscade, aange kondigd als ,,de beste Nederlandse skateband" De vier jaar jonge band omschrijft haar muziek als onge compliceerde punkrock met schijnbe wegingen richting ska. reggae, jazz en country. Kortweg fartcore" Dat laatste betekent zoveel als scheet- rock' De groep was dit jaar te zien op Pinkpop en trad ook op o a. tijdens Dynamo Open Air in Eindhoven en het NK Skaten in Amsterdam. De groep werd naar Texel gehaald dank zij de opbrengst van de sponsor- skateloop die begin juli op de wielerbaan werd gehouden Het mini-festival" is morgenmiddag om ongeveer vijf uur afgelopen. De gitaristen van Undeclinable Ambuscade springen als skateboarders Foto Daphne do Lango) Voor het eerst zal zaterdagmiddag en -avond in Den Burg een „midzomermarkt" worden gehou den. Van 16.00 tot 22.00 uur kan men op de Groeneplaats terecht voor het kopen van drop, kousen, T-shirts, caps, zonnebrillen en tal loze andere artikelen, voornamelijk op het gebied van mode en kleding. De markt hoort niet thuis in het be kende rijtje van toeristische markten die met inzet van vrijwilligers door plaatselijke ondernemersverenigin gen worden georganiseerd. Het is een commercieel initiatief van de firma.Stop hier dropvan W Newsky OefenmeesterGerrie Plaatsman van SV De Koog heeft gisteravond (don derdag) de trainingen voor senioren hervat De spelers worden iedere trainingsavond vanaf 19.15 uur op het terrein aan de Boodtlaan verwacht uit Heemskerk Newsky heeft tot dus ver alleen als kraamhouder op aller lei markten gestaan, maar organi seert nu zelf een markt waarvoor hij op het vasteland deelnemers heeft geworven Volgens hem zullen zater dag zo'n 50 kramen (gehuurd van de Bolder) op de Groeneplaats staan zodat het een gezellige drukte belooft te worden. Zelf had hij het evenement tot in de nacht willen laten voortduren, maar het gemeentebestuur gaf toe stemming tot uiterlijk 22.00 uur. Een zilvergrijze Sparta-racefiets die gestald was op het erf van restaurant De Pollepel in De Koog is dinsdag nacht gestolen Het rijwiel, ter waarde van 500.-. is eigendom van een 21- jarige vrouw uit Den Burg Ze had haar fiets op slot gezet. Uit de Kikkertstraat verdween woensdag nacht een (onafgesloten) Gazelle Primeur damesfiets, van een 14-ja- rige meisje uit Den Burg Oud-Texelaar Peter Zwart en Ingrid Hogenhout verzorgen dinsdag een zomeravondconcert in de Doops gezinde kerk van Den Burg, aan vang 20.15 uur. Geen traditioneel orgelconcert, maar een optreden met twee toetsinstrumenten, orgel en piano, als hoofdmoot. Peter Zwart is tegenwoordig werk zaam als organist, dirigent en arran geur in Hoorn Met Ingrid Hogenhout brengt hij dinsdagavond een afwisse lend repertoire De verrassende com binatie orgel en piano zal in verschil lende genres ten gehore worden gebracht. Van het ingetogen .Pavane pour une infante defunte" van Ravel tot de musical „The Phantom of the Opera" en van Queens popklassieker „Bohemian Rhapsody' tot het „Andante" uit het vierde pianoconcert van Ludwig von Beethoven Ook zal de opzwepende orgelsolo De Csardis" van Monti te horen zijn. evenals het droevige ver haal van „Het meisje aan de snelle vliet", met variaties in ,de stijl van de verschillende componisten Den Burg staat zaterdag 10 augus tus in het teken van het Hollands- talige lied. Texels beroemdste pret- popband is er niet meer bij, de muziekdag kent toch een hoog „Klapband-gehalte", voorspelt Fred Winkel van de organiserende Vereniging Texel Jazz. En met een hoog Texel-gehalte, want de ei land-artiesten zijn ruim vertegen woordigd. Op de Groeneplaats opent Radio Texel de tweede editie van het Hol lands Muziek Festival om 14.00 uur met ,,De Vurige Top 50" Aansluitend kan in de café's tot in de kleine uur tjes de Hollands Nacht worden ge vierd. Fred Winkel, die samen met Hans de Beer het draaiboek in elkaar heeft gezet, organiseert het festival voor de tweede keer Ditmaal onder de vlag van de vereniging Texel Jazz, die onder de indruk was van de hoeveel heid bezoekers bij de vorige editie een avondje stappen in De Koog ver ruilde voor het centrum van Den Burg Vrijdag 2 augustus In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Flipper", om 16.00 uur „Mission Impossible" om 19 30 uur „Flipper" en om 21.30 uur Mission Impossible Op de Groeneplaats in Den Burg is tussen 16 00 en 22 00 uur een zomerse kramenmarkt De wielervereniging houdt een cri terium op het parcours bij Den Burg Startjeugd 18 15 uur; senio ren 19.00 uur In de R K kerk van De Koog wordt een Duitstalige mis opgedragen. De premièrevoorstelling van Cir cus Royal in De Koog begint om 20.00 uur. In café De Kuip in de Dorpsstraat in De Koog wordt vanaf ongeveer 22.00 uur gespeeld door The Bour bon Blues Band. Zaterdag 3 augustus Om 14 00 uur wordt op de oude tennisbaan van Deuce bij de Elemert het skatepark geopend Optreden van de band Deluge (Texel). Undeclinable Ambuscade en Dye Watching Stunts van Ne derlandse skate-kampioen In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op vrijdag j I. In De Worsteltent aan de Smitsweg in De Dennen wordt vanaf 17 00 uur opgetreden door de akoestische band Harvest. In de R.K kerk van De Cocksdorp wordt een Duitstalige mis opgedra gen Zondag 4 augustus In de R K. kerk van Den Hoorn wordt om 9.00 uur een Duitstalige mis opgedragen Hetzelfde ge beurt om 11.00 uur in de R K. kerk van De Koog. Om 11.30 uur volgt een Duitstalige evangelische dienst in de Hervormde kerk van De Koog. Twee Texelse bollenbedrijven hebben open huis vanaf 10.00 uur. Gebroeders Timmer aan de Pont- weg en Th. Kooiman aan de Pelikaanweg. De windsurfclub Texel houdt opstapdag. Geïnteresseerden kunnen vanaf 11.00 uur onder lei ding kennis maken met de surfsport Om 14.00uurbegmteen sponsortocht van de club zelf Op het parkeerterrein van Calluna bij De Koog wordt van 12.00 tot 17 00 uur kofferbakmarkt gehou den. In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op vrijdag In Vakantiecentrum Dennenoord wordt van 14 00 tot 22 00 uur vakantiebraderie gehouden. De waterskivereniging houdt bij de haven van Oudeschild een sla- longwedstrijd, aanvang 14.00 uur Deelname leden kost f 10,-; niet- leden fl 5,- Om 15.00 uur begint bij of in De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen een live optreden van de meidenband Djawi In de Hervormde kerk van De Koog wordt een interkerkelijke zomeravonddienst gehouden, aanvang 19.30 uur Met medewer king van Ds F.J Daane (voorgan ger), Oscar Bremer (orgel) en Saskia Eelman (sopraan) Maandag 5 augustus In Cinema Texel draaien dezelfde films als op vrijdag j.l. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een diaserie over Texel vertoond, aanvang 20.00 uur Entree f2,-. Dinsdag 6 augustus In Cinema Texel zijn dezelfde films te zien als op vrijdag j.l. De wielervereniging houdt een cri terium op het parcours bij Den Burg Start jeugd 18 15 uur, senio ren 19.00 uur. In de Doopsgezinde kerk van Den Burg wordt vanaf 20.15 uur geconcerteerd door Peter Zwart (orgel) en Ingrid Hogenhoud (piano). In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn vanaf 21.00 uur het pro gramma „Kettingen" (muzikaal theater) door Arthur Umbgrove. Entree f17,50. Woensdag 7 augustus In Cinema Texel draaien dezellt films als op vrijdag j I IndeR.K kerk van De Koog woia om 19 30 uur een Duitstalige rr; opgedragen Voor de overige evenement wordt verwezen naar de Texels Courant-Vakantiekrant Extra afvaarten (halfuursdieixj Vrijdag 2 augustus: afvaart Ten 9 35 uur tot en met afvaart Ds Helder 16.05 uur Zaterdag 3a, gustus: afvaart Texel 8.35 tou rnet afvaart Den Helder 15.05uij Wachttijden In verband mei lx eind van de bouwvakvakantie gio Noord wordt vrijdag 2 augi& tusin Den Helder tussen 12.00e 15.00 uur een wachttijd verwatt van een half uur en op Texel tu; sen 11 00 en 13.00 uur ook halfuur Zaterdag 3 augustus wo rn Den Helder tussen 10 00 13 00 uur een wachttijd verwat; van een half uur en op Texel Ie sen 11.00 en 13.00 uur ook es half uur. Informatienummers: (wachttijden, inzet extra schip eventuele actuele bootinformate 369691 of 369692 (dienstregefo en tarieven). 369655 (informal inzake gevonden voorwerpen, leen op werkdagen van 9.00 12.00 uur); 369600 (hoofdkanloj open maandag tot en met donde dag tussen 8.00 en 12.30 uur 13 00 tot 16.30 uur, vrijdag tuss 8 00 en 12 00 uur); 36961 (kentekenregistratie, bereikba tijdens kantoortijden); 06-9292|i formatie openbaar vervoer, kost? 50 cent per minuut). Hoogwater te OudeschiM Vr 2 11.351 Za. 3 0.26 en 12.361 Zo. 4 11.55ii Ma. 5 0 35 en 12.3511 Di. 6 1.16 en 13 26) Wo. 7 1.40 en 14.06: Do. 8 2.10 en 14.34l Vr. 9 2 50 en 15.40 Aan het strand is het ongeveer een uure der hoogwater De zon komt 28 juli op: 6 05 u en gaat onder om 21 23 u,6i gustus laatste kwartier 7 augustus óxé t'l 150 JAAR Het duo Ross Iba van Wassenaar, Wassenaar" is present op het Hollands Muziek Festival. Om de feestvreugde te verhogen gaan de ondernemers het centrum versieren met anderhalve kilometer rood/wit/blauwe vlaggetjes. De ge meente heeft de cafe's ontheffing verleend om tot 4 00 uur open te blij ven. Texelse dj's „Hollandstalig is mateloos populair", aldus muziekondernemer Winkel, die een stuk of vier Hollandstalige arties ten uit de top van de hitparade op somt. Hun platen worden zaterdag middag gedraaid door de Texelse dj's. die het grote podium op de Groeneplaats bezetten Hollandser kan het met als 's middags de Wezenspyk Kaasrace van start gaat Uitgedost als ouderwetse kaas dragers proberen verschillende teams zoveel mogelijk van de kazen die bij de café's zijn neergezet op een draagbaar te stapelen Verder wordt op de Groeneplaats het traditionele mastklimmen in ere hersteld. De Nachtploeg Vanaf 18 30 uur is het podium op het dorpsplein gereserveerd voor de ar tiesten Texel is ruim vertegenwoor digd met Frans Lies. Bennie den Haan. die zijn eigen nummers ten gehore brengt, en Kees Tesselaar Speaker Martin Trap introduceert verder De Nachtploeg (voorheen Straatarm), Peter Marnier, Danny Lukassen, Tony Anderson en Ross Iba Het middag- en avond programma op de Groeneplaats is gratis. Flexibel Vanaf 22.00 uur zet het feest zich voort in de café's. In De Karseboom spelen Frans Lies en Pieter Buren Overlast zet De Twaalf Balcken op z n kop Question Plaza is gereserveerd voor Ross Iba, bekend van „Wassenaar Wassenaar". Flexibel is ingehuurd om de sfeer in café De Lindeboom te verhogen De grootste band, De Nachtploeg, houdt de be zoekers van Café In den Grooten Slock uit de slaap. Kees Tesselaar zingt in cafe 't Tesselaartje Big Billy zijn Baby's, samengesteld uit (ex- )leden van Herman Broods Wild Ro mance, zijn te beluisteren in café De Zwaan. De btnnen-optredens zijn uit sluitend te bezoeken met een passe partout (kosten ƒ15.-), dat toegang geeft tot alle zalen. Ze zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij Nauta CD en The Music Store. Het 150-jarig bestaan van de Prins Hendrikpolder inspireert velen. Amateurfilmer en oud-polder bewoner Arie Koopman vertoefde de afgelopen tijd regelmatig in de polder om opnamen te maken voor zijn videofilm. Daarin zijn beelden te zien van alle boerderijen, de landbouwers en de manier waarop zij werken. Tevens beelden van de veerboot, het NIOZ en vele andere karakteristieke zaken uit de polder. De film gaat tijdens het jubileum op 23 en 24 augustus in première, maar is nu al te bestellen bij Koop man (tel. 314139) De film is één van de vele attracties tijdens de festiviteiten op het evenemententerrein langs de Pont- weg Andere blikvanger wordt zonder twijfel de grote Lynx-helicopter van de Koninklijke Marine die van nabij zal zijn te bezichtigen. Overigens is er nog plaats vrij in de kleine helicopter die korte rondvluchten maakt. Reser veren kan bij Jeanette ter Steege. De organisatie is verheugd over de toezeggingen van sponsors en bor gen, die het polderfeest financieel mogelijk maken. Dat er door de (oud-)bewoners naar het jubileum wordt uitgekeken, valt af te leiden uit de vele reacties op de uitnodiging voor het feestmaal op vrijdagavond Van heinde en ver, zelfs uit Amerika, heeft men zich al aangemeld. Genodigden die dat nog niet hebben gedaan, wordt gevraagd met te lang te wachten om het bedrag voor deze eenmalige gebeurtenis over te maken. Als extraatje hebben de genodigden ook zaterdag vrij toe gang Om herinneringen op te halen wordt een foto-expositie over de polder in gericht. Aan de vele andere activitei ten. zoals een zeskamp, een cross loop over de polderdijk, een mini-popfestival, een hobby-tentoon stelling en presentatie van bedrijven wordt met man en macht gewerkt. Weekenddienst: Uitsluitend voor spoedgeval1? van zaterdag 8.00 tot maanl; 8.00 uur Dokter R. A. van Bent en J. Hoekstra Kikkertstraat 12, De Cocksdi tel 31 62 34 Consult na telefonische afspraak. Aaran gen visites tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zond: apotheek geopend van 17.06 17.30 uur or Iedere zaterdag haalt Scouting oud papier op. De mensen woi: zocht deze spullen vóór 100 aan de straat te zetten, zodat kunnen worden ingeladen. Kot zaterdag wordt oud papier etc haald in de volgende straten De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocks® u omgeving oud papier opgehai door ouders van leerlingen val o.b.s Durperhonk. Men word verzocht het papier uiterlijk of uur aan de weg te zetten 's M itu dags van 13.00 tot 15 00 uur» in de rest van de Eierlandsef» door de Strijbosschool oudpï opgehaald Arie Koopman legt met zi/n videocamera de polder vast. Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staal a dag de hele dag (8 00-18 00 de hoek Slotskolk/Kotterstraat papier en karton moet gebunS worden aangeleverd. Peter Dijker Sophie Herweyer geven elkaar het ja-woord op vrijdag 23 augustus 1996 om 15 45 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Wilt u ons feliciteren dan bent u van harte welkom van 19.30 tot 21.00 uur in „Theodorahoeve", Kogerstraat 26, Den Burg. Als u ons iets gunt, dan graag in klinkende Ons adres blijft Sluyscoog 14, 1791 WT Den Burg - Texel. Telefoon 0222 - 310202. Wij gaan trouwen!! André Barhorst en Angelien Batt Op 9 augustus 1996 om 15 00 uur in hetgef® huis te Den Burg - Texel. Gelegenheid tot feliciteren van 19.00 tot 20$' „In de bloeiende heide", partycentrum CalWf Schumakersweg 3 te De Koog Ons adres is: Buytengors 104, 1791 WS Den Burg - Texel Kat# He

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2