Tenten Alexanderhoeve trekken de aandacht I r Doopsgezinde historie in boekje vastgelegd Langs de weg JA Schuurfeest TEXELSE^ couRANT BEZORGERS TEXELSE COURANT VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1996 ,,Of er nomadenbloed door mijn aderen stroomt? Wie weet, ik heb in ieder geval op héél wat verschillende plekken gewoond. Maar dit is zó'n mooie ervaring." De laatste stek waar Dave van der Plaats met zijn gezin is neergestreken, is van verre herken baar aan de contouren van de puntige ..tipi's", op het erf van Alexanderhoeve in de PH-polder Hij bouwde de tenten eigen handig. maar het voorbeeld van de Sioux-indianen. Om er net als zij in te gaan wonen. Het huis in Den Burg is inmiddels op gezegd. Alsof je een droom binnenstapt, zo ziet het tentenkamp naast de inmense aardappelenloods achter de Gnedi|k er uit. Het begint al met de grillige kronkelhazelaar direct achter de toeganspoort tot terrein Die heb ben we dit voorjaar van de meierblis gered, ik hoop dat de boom hier wor tel wil schieten." Wie goed kijkt, ziet dat de eerste kleine blaadjes zijn uit gelopen, De flinke hoop mest rond de stam zal de rest wel doen De' gastheer onthaalt de Texelse Courant enthousiast. Er is herken ning, maar de broodbezorger kan de verslaggever niet direct thuisbrengen. Dan herinnerte hij zich zijn oude kiant weer: ,,Een half tarwe/rog en een zak krentenbollen zeker?" Besmet We stappen de kleinste van de drie (afgebouwde) tenten binnen Bi| de ingang is het diep bukken Blijkbaar beschikt het indianenvolk over de nodige lenigheid Ik werd besmet toen ik bij een com mune in Zeist zon tent zag Ik heb er een heerlijke avond gehad. Bij het kampvuur en zo. Zo wilde ik het ook. Ik ben begonnen met een kleine tent maar inmiddels is het uit de hand gelopen en een gezamenlijk project geworden. Kijk dit is een zoge naamde jacht-tent. Deze is met hele maal rond. maar wat eivormig. Vrij gemakkelijk op te bouwen en je neemt hem zo mee op reis De door snede is viereneenhalve meter. Het is eerste die ik heb neergezet. De meesten zullen wel denken dat het een wigwam is, maar ,,tipi" is de juiste benaming voor zo n tent. Hij is vorig jaar helemaal origineel nagebouwd naar voorbeeld van de Sioux Alleen spanden zij hulden van buffels rond de palen en gebruik ik canvas zwaar geïmpregneerd om lekkage te voor komen Dierenhuiden Op naar de volgende tent Metzesen- eenhalve meter doorsnee is die een flinke slag groter En hoger, de punt toch gauw vijfeneenhalve meter Hier wordt in geslapen, want op de vloer liggen matrassen en dierenhuiden Tenslotte de grootste tent. met een doorsnee van achteneenhalve meter Bij het binnen stappen snuiven we de lucht van houtvuur. In het midden van de bijzonder ruime tent brandt een behaaglijk fikkie. Het knapperend hout in de ronde vuurplaats straalt een weldadige warmte uit. ,,Je moet in zulke tenten toch blijven stoken, anders wordt de boel klam en nat." Rookafvoer De rook kringelt keurig omhoog via hef gat in de punt van de tent naar buiten. Van stankoverlast is mets te merken. ..Dat komt door de speciale trekking aan de zijkant van de tent. Voel maar. Buitenlucht stroomt via de opening onder aan het buitenzeil tus sen de binnen- en buitentent langs de kant omhoog Alles wordt mee gezogen Rook, maar ook vliegjes. Alles blijft fris." Via rookkleppen bo venin de tent, is de uitstroom aan te passen aan de windrichting Zowel het rookgat, als de ingang van de tent zijn op het oosten gericht. ..Een oude indiaanse wijsheid Het steekt allemaal erg nauw met dit soort tenten. De manier waarop de stroken canvas aan elkaar worden genaaid Als je het verkeerd om doet, loopt het water naar binnen. Ik heb veel hulp gehad van zeilmaker Henk Switzer, met wie ik samenwerkte Hij is héél geïnteresseerd en als ik met mijn ideeèn bij hem kwam gaf hij mij goede adviezen. En mocht ik zijn machine's gebruiken. Ik heb alle tenten zelf in elkaar genaaid Snaar Een hele klus, die hij goed heeft ge klaard. De canvasbanen sluiten vrij wel naadloos op elkaar aan. De groot ste tent staat rondom gespannen als een snaar. Voor de palen gebruikt hij Douglas sparren, die hi| uit het grens gebied van Duitsland haalde .De stammen zijn dun, kaarsrecht en veerkrachtmg precies wat ik nodig heb. Ik heb ze eigenhandig ge schaafd Er is veel werk in gaan zit ten Maar nu het klaar is en alles op orde is. is het heerlijk. Het is voor mij als een huis. Beter zelfs. Toen we vorig jaar na een zomer kamperen weer in onze intrek namen in de wo ning aan de Lieuwstraat kreeg ik bij kans een aanval van claustrofobie. Zo klein en benauwd allemaal Op dat moment hebben we met z n allen de beslissing genomen dat we dit sei zoen in de tent gingen wonen. Het is zo behaaglijk Vanaf de grond kijk je door het gat naar boven Bij mooi weer zien we 's avonds de sterren. Als het regent merk je het natuurlijk ook Maar het water dat via de ..schoorsteen" binnenkomt, lekt op de vuurplaats Daar merken we mets van En we zijn met z'n allen lekker bezig Bouwen houtzagen, het vuur aan de gang houden Mijn zoons Dewi, Serai en Milas hebben de tele visie nog geen moment gemistzegt hij juist op het moment dat Milas met een pijl en boog binnenstapt. Eten koken Het eten koken Dave en z'n vrouw Himam op het vuur in kookpotten die zijn ontwikkeld voor ontwikkelingslan den. ..Met een minimum aan brand- Het knapperende vuur in het midden van de tent verspreidt een behaaglijke warmte Rechts tentenbouwer Dave van der Plaats stof een maximaal rendement Een Hollandse vinding voor de Derde Wereld." ..Kijk, we gaan hier met z'n allen ge woon lekker onze eigen gang Het is prachtig dat we van Jan (Bakker van Alexanderhoeve, red hier onze vrij heid hebben Af en toe komt hij er gezellig bij zitten. En als het in het najaar te koud wordt, kunnen we bij hem logeren Zelf zou ik de winterse ontberingen wel willen doorstaan, maar dat kan ik van mijn gezin met verwachten.Het gezin wil zo lang mogelijk blijven kamperen (bij de boer), of is het nou wonen? Want de uitnodiging die de polderbewoners kregen voor het PH-polderfeest, was geadresseerd aan de Grie 6... Dromen Dromen over nog grotere tenten doet hij graag. ..Eentje van tien meter doorsnee Met palen van tien meter lang. Dan kun je wel honderd mensen ontvangen Voorlopig blijft het nog even bij dromen, bijvoorbeeld over een kamp in de Pyreneeën of de in dianen Wel boeiend, maar wij hou den gewoon onze eigen levensstijl. Met een douche, toilet en de wasma chine in de buurt Bij hun levensstijl horen wel dierenhuiden, waarop wordt geleefd en waaronder wordt geslapen Het hoort bij het sfeertje en is heerlijk warm.' De tenten trekken bekijks. „Laatst kwam iemand met de racefiets hier het erf op. Of we verkenners waren van de padvinderij? Toen we vertel den dat we hier een tijdje wonen, maakte hij zich met een bedenkelijk gezicht uit de voeten Tekst en foto's Gerard Timmerman De Doopsgezinden van Texel ken nen een bewogen geschiedenis, die rond 1530 is begonnen. Onder zoek daarnaar is niet eenvoudig omdat uit de begintijd bijna geen archiefmateriaal bewaard is geble ven. „De broeders op Texel waren weinig archiefbewust", schrijven de huidige gemeenteleden Gerard van der Kooi en Wil Keijser in „Doopsgezinde gemeente Texel" een 34 pagina's tellend boekje waarin de geschiedenis van de Texelse Doopsgezinden wordt ver haald. Het niet bijhouden van een archief heeft ook te maken met het ontbreken van een strakke van bovenaf ge stuurde kerkelijke organisatie en het feit dat de Doopsgezinden ook op Texel hevig werden vervolgd, zodat de lust om hun activiteiten op schrift te stellen niet groot geweest kan zijn. Van der Kooi en Keijser hebben niet temin veel boven water kunnen halen door het raadplegen van vonnissen van veroordeelde dopers, rekeningen van de Grafelijkheids Rekenkamer, martelaarsboeken en meer algemene literatuur uit en over de 16e eeuw Daarbij bleek dat in 1534 zeker 40 Texelaars de toen nieuwe leer aan hingen. al heetten ze toen nog geen Doopsgezinden Belangrijke groep Na 1772 toen de meer orthodoxe Friese gemeente met de meer vrijzin nige Vlaamse en Waterlandse ge meenten fuseerde werd de bericht geving beter. Notulen van kerke- raadsvergaderingen uit die tijd zijn volledig bewaard gebleven. In elk geval hebben de schrijvers genoeg materiaal bijeen kunnen brengen voor een goed beeld van het verleden van de Texelse Doopsgezinden, die lange tijd een van de grootste kerk gemeenschappen op het eiland zijn geweest. Ze vormden gemee» met kerken in Den Burg, Den Oosterend en Den Hoorn. Kenmerk Naast het beschrijven van de ors keling van de Doopsgezinde meenten wordt verteld over dt verse kerkgebouwen die in zijn geweest, over de rol van vrouw en over „enkele Doopj zinde kenmerken en eigenaard; den" (volwassenendoop, diensi gering e.d.) telkens geplaatst Texels perspectief Van der Kooi en Kei|ser begon aan hun historisch spitwerk naai leiding van het feit dat het 500 geleden was dat de Doopgea voorman Menno Simons werdgt ren. In het kader daarvan wen Doopsgezind archief van Te» lange tijd was ondergebrachte rijksarchief in Haarlem naar 1 gebracht, geordend en in de aid ruimte van het raadhuis opgesfej Het nu uitgekomen boekje dj periode 1625-1949 beslaat, voor niet-Doopsgezinden interes omdat het een historisch beeldt van een ook numeriek belang groep binnen de Texelse sarre vln9 Nog it, Te verwachten is dat over de It Doopsgezinde historie nog mee verschijnen. Met name Gerard der Kooi heeft de smaak te is meerdere dagen per weekt met archiefstudie, waarbij vo; rend nieuw interessant mals wordt ontdekt. Het nu verschenen boekje (was de uitgave door de gemeente f500,- werd gesteund) b Brugemann gedrukt in een co van 1000 stuks. Een groot deelt zijn weg gevonden naar ledens laties De overige boekjes ziji andere belangstellenden te kooj f3,- per stuk. 3-c. Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Mark Randsdorp Raymond Molanus Alexander Elias Hans van Es Floortje Janssen Stefan Huisman Paula Vrijdag Mevrouw Barhorst Marga Boon Mevrouw A. Mulder Jacqueline Leijen Mariska Betsema Susan Kooiman Björn Boerhorst Petra Hin Peter Broekman Martijn Barendregt Thijs de Vreede D.M. Boon-Dijker Dirk Leegwater Route Den Burg A 31 Den Burg A131 Den Burg B 31 Den Burg C. 31 Den Burg D 31 Den Burg E. 31 Den Burg F. 31 De Zes, Bg. HoutstrHoutwg,, Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr vr. tc 31 Marieke Medendorp di. tc 31 De Mars (oudste deel)/ Spinbaan De Mars v a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild. Schilderweg 24*9-296 Den Hoorn De Koog. Bosrandweg t/m 227 en Pont- weg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Pontweg 72, 77, 84, 89, Leemkuil 3. Westerw Driehuizen, Keesomln. 45, Pontweg 91-95, Akenbuurt, Hemmerkooi, Zuidhaffel Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.wStengw.. Limietw Eierland Postw.. Oorsprongw Holland- sew., Hoofdw. (ged Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijertebos, (Waalen)burgerdijk 25 73 55 79 20 38 47 05 53 33 00 22 40 30 01 31 43 70 44 78 04 43 27 63 92 58 79 56 63 44 82 35 39 56 49 70 79 08 Mw. v.d. Vis-Dijker Mw. S. Koopman-Grit Freek-Jan Buijsman Trisha Koster Ricardo de Graaf Evelien Veeger Harold Jonk Erwin Goënga Tobias van der Zee Daniëlle van Leersum Mara Hooyschuur Oost Spangerw Marsw., Kadijksw., Haller- weg 20, Veenselangweg Hogeberg, Reijer KeijserstrHallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68, Waterw. Rozendijk, Smitsweg Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californieweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop, Bosrandw. v a. 516 Kogerweg De Kaai Hoornderw Hemmerw Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk If 31 63 62 1231 64 51 83 07 31 84 03 Den Burg A: Gollards/Samen Eén Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Bmnenburg, P v Cuyckstraat, Elemert. Gasthuisstraat 1-31, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogersta van Hollandstraat. Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat, Molendw&i Parkstraat. Schilderend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt Vogelenzang. Warmoesslraa" straat. Weverstraat Pater Witteplein, Zwaanstraat Den Burg A1 „St Jan Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven, Noordwester. Schoorwal. Vï Golfslag. Vloedlijn. Zeebries. Dumreep Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven. BinsbergenstraaU1 straat. Drijverstraat. Marelstraat. Starkenburgh. Thijsselaan, Waalderstraat 45-86. Wie* laan 7- oneven en 50-120 even. Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60- even, W van Beierenstraat Boog? Dirkszoord. Gasthuisstraat 33-76, Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76- even, Den Burg D: Wilhelminalaan Julianastraat, Burdetstraat, Mr. KraaistrBernhardlaan even en 2-48 even, TjakkerstrLieuwstr Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel. WaaldersW even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7. Schilderend 1-143 ora 20-146 even. Slingerweg 21-27. tv or De opvallende tipi-tenten bij Alexanderhoeve zijn van grote afstand zichtbaar Eén tent is nog in aanbouv er (slot) De autochtonen vormden op de re ceptie een kleine minderheid Kees en Aukje Bakker van het Gerritslanderdijkje hoorden daar bij Zij kwamen namens Willem en Henme van der Werf uit Den Burg, de vroegere eigenaars-bewoners van onze boerderij. Die hadden zelf geen kinderen. Toen wij er in 1975 kwamen wonen, verhuisden zij naar Den Burg, maar Willem zette zijn bollenbedrijf nog een tijd voort in de bijgebouwen. Onze kin deren trokken als kleuters veel met hem op waardoor een speciale band ontstond. Op een gegeven moment zagen we tot onze schrik Brendan trots als een pauw op de trekker van Willem rijden We moe ten ook nog ergens een foto heb ben waarop het jongetje poseert met twee karabijnen die onderge doken Georgiers in de boet van Willem hadden achtergelaten We konden echter gerust zijn want de wi|ze en bedaarde Willem nam geen enkel risico. In die periode verloor ik ook de greep op mijn dochter, wat plotse ling duidelijk werd Toen ze eens zéér dwars was geweest en ik op haar afsnelde om haar te tuchtigen, zette ze het op een lo pen. Dat was wel meer gebeurd en ik had haar altijd weer kunnen in halen. Deze keer verloor ik de sprint, want Sandra sprong over het ursusgaas en rende het land van Willem op. Ik sprong ook, maar met hoog genoeg Het bescha mende resultaat: vader eerloos plat ter aarde en dochter veilig ver bij Willem We hadden de Van der Werven dus voor de bruiloft uitgenodigd maar er al op gerekend dat ze met zouden komen, want Willem was erg ziek. Kees en Aukje kwamen echter namens hen feliciteren en overhandigden een envelop met heel mooie inhoud. Op dat mo ment was de schenker met meer in leven. Willem was daags voor de bruiloft op 80-jarige leeftijd overle den Sandra mocht dat pas de vol gende dag weten, om de feest vreugde niet te verstoren. Er lang over nadenken werd ons met gegund want er gebeurden onverwachte dingen die om ingrij pen vroegen. Het bedrijf dat het vlees van de barbecue had gele verd, verzuimde het beloofde barbecueapparaat te bezorgen en kwam de belofte om dat alsnog te doen, met na. Wat nu? Mijn zoon brandweerman maakte toen in een handomdraai van moffenklinkers en roosters zelf twee barbecues op veilige afstand van het rieten dak van de boet uiteraard Die din gen hebben de hele avond prima gefunctioneerd en de moffen- klinkers waren na afloop allemaal nog heel, zodat ze binnenkort kun nen worden verwerkt in een van onze te renoveren bijgebouwen Dat moet razendsnel gebeuren want de bouwvergunning die ik al jaren geleden kreeg, wordt na her haald respijt in oktober ingetrok ken. Ik blijf dus voorlopig van de straat Merkwaardig overigens dat mijr bouwvergunning voor het dichttimmeren van een bouwval lige kapschuur wordt ingetrokken, terwijl Koger ondernemers als Frits Langeveld en Kees Schumaker met projecten die heel wat meer omstreden zijn. blijkbaar onbe perkt respijt hebben Onze overkantse gasten vroegen verbaasd wat moffenklinkers zijn. Het is blijkbaar een Texels woord, al staat het nog met in het boek van Jansen Ik legde uit dat het grote harde straatklinkers zijn die in de jaren veertig door onze bezetters zijn gebruikt voor strandslagen en startbanen. Nauwelijks was het barbecue probleem opgelost of ceremonie meester Geert-Jan kwam opnieuw met een bedrukt gezicht op me af. ,Er is iets héél vervelends dat ik met kan oplossen", sprak hij on heilspellend „Alle we's zijn ver stopt". Ik trok dus opnieuw de over all aan en begaf mij tot afgrijzen van de feestgangers naar de beer put, erop rekenend dat ik een tijdje in de stront moest roeren om het ongerief te verhelpen Het is een routinekarwei waarover ik de le zers al eens uitgebreid heb geïn formeerd. Ik vermoedde dat er wel weer maandverbanden of inleg- kruisjes in de aanvoerpijp zouden zitten, afkomstig van vrouwelijke strandbewakers die in een van onze bijgebouwen bivakkeren. Daarvan was deze keer echter geen sprake Het was slechts een capaciteitsprobleem Het op de beerput aangesloten pumbed waarmee het van de put afkom stige effluent in de omringende zandbodem sijpelt, kan onder nor male omstandigheden makkelijk het afvalwater verwerken van ons, de huurders van ons recreatief opstal en 30 strandbewakers. Maar nu er nog 70 wassende en plassende receptiegangers bij waren gekomen, lukte dat natuur lijk met meer. Met een klokpomp was het teveel aan water snel af gevoerd, waarna de stoelgang kon worden heropend Het werd tijd ook want voor de deuren van de toiletten van ons strand- bewaakverblijf had zich inmiddels een rij wachtenden gevormd Het waren allemaal vrouwen want de mannen waren al het bos inge gaan om hun blaas te legen, wat een nogal stuitend tafereel was voor drommen voorbij fietsende rekreanten. Sommige van de overkantse gas ten kwamen van heel ver. Zoals Rezo Sulava, een arts uit Georgië die nauw betrokken is bij het Texel- Georgië Kontakt. Hij had een le vend geschenk meegebracht: een jonge Kaukasische berghond, een in Nederland volslagen onbekend ras De invoer, inentingen en an dere rompslomp had hij op typisch Georgische wijze geregeld dus niet geregeld. Gelukkig was de douane op Schiphol met moeilijk geweest en had het beest doorge laten Kay (zo heet-ie) groeit intus sen als kool en gaat verdacht veel op een ijsbeer lijken Rezo had ook een exemplaar van het Engelstalige weekblad The Georgian Times bij zich, waarin een artikel met foto was opgeno men over de bruiloft op Texel Onder de kop Roses from the Texel island" wordt in letterlijk bloemrijke bewoordingen de lof trompet gezwaaid over de activitei ten van de stichting Texel Georgië Kontakt met aan het slot een uit nodiging van de redactie aan het jonge paar om de huwelijksreis te maken naar Georgie. Het indoorgedeelte van het feest werd opgeluisterd met geluid en licht van discjockey Sijbrand Stiehl uit Eierland Ik zag zijn show met afkeer tegemoet want ik heb het niet begrepen op dj's (spreek uit: diedzjees) die keiharde muziek draaien en daar zelf ook nog eens doorheen schreeuwen, zodat er geen normaal gesprek meer is te voeren Maar dat viel mee Sterker nog. het was prachtig. Zonder zelf iets te zeggen werkten Sijbrand en zijn compaan een programma af dat ook voor mijn 55 plus-oren best was te verdragen. De lichteffekten maakten het allemaal heel sprook jesachtig onder het sparrendak van die eeuwenoude boet, die voor het grootste deel is opgetrokken uit aangespoelde pikhaken, masten, spanten en roeispanen Sfeer' Geen enkele reguliere Texelse disco kan daaraan tippen. Zo kreeg het bouwsel toch nog de sociaal-maatschappelijke functie waarom ik bij de behandeling van het bestemmingsplan had ge vraagd Zenuwslopende vertraging bij het opknappen van die boet was on der andere ontstaan door een on gelukje met de achtermast van de gestrande coaster Compass, die sedert tien jaar op mijn erf dient als vlaggemast. Oudere lezers zullen zich herinneren dat ik die mast destijds cadeau kreeg van de Egyptische kapitein. Hij werd ech ter ingepikt door een Texelse jut ter die weigerde hem terug te ge ven en de mast liet verdwijnen door hem in drie stukken in zijn iertkelder te laten zakken De poli tie kwam eraan te pas om het sou venir weer boven water te krijgen. Deze legendarische mast stortte een paar weken geleden ter aarde omdat de dubbele houten paal die hem overeind moest houden, was doorgerot. Tot overmaat van ramp was hij ook nog gebroken, op een plek waar hij tien jaar geleden werd gelast. Ik wilde hem hersteld heb ben voor de bruiloft want met wap perende vlaggen moest de mast het middelpunt vormen van het versierde terrein. Dank zij zeer snel werken van de gedreven meedenkende Piet Witte en zijn baas Frans Stolk van het gelijkna mige mechanisatiebedrijf in Den Burg, is dat gelukt. De negen me ter lange mast is prachtig geres taureerd en staat nu in een stalen constructie die verankerd is in een ondergronds blok beton van meer dan een halve kubieke meter Er zit nu ook een schijnwerper in waar mee je 's avonds het hele erf in floodlight kan zetten. Op de och tend van de bruiloft hees ik er vlag gen in van Texel, West Papoea, Nederland, Georgië en de red dingsbrigade. Een moment van victorie en intense voldoening Een heel andere bouwvertraging werd veroorzaakt door een stel winterkoninkjes. Toen de boet nog half gesloopt open lag, hadden die in het riet van de kap een nest ge maakt. Terwijl de rietdekkers Niek Luiken en Axel Wetsteen met groot vakmanschap bezig waren een nieuwe kap te maken, waren die winterkoninkjes nog volop bs met het aanslepen van voei voor hun vijf snelgroeiende |org Ik begreep dat het vogelgezim jammerlijk teloor zou gaan aï toegang niet werd vrijgehoude» kon daardoor de wagendeur maken, toen de jongen ffl uitgevlogen. Dat was minden twee dagen voor de bruiloft wijl ik in die boet koortsachtig' het werk was op de meest gi uren van de dag en de nacht gen die winterkoninkjes sir raaklings langs mijn hoofd, o| naar hun piepende jongen E» kens als ze hun rupsen, mar vliegen en ander schadelijk hadden gedropt in die sperrf snaveltjes, fladderden ze opus voorbij, gingen steevast eve: de zaagtafel of de werkbank' en floten een kort lied, verbltA luid en zo mooi dat je er telken tranen van in je ogen kfl Waarom deden die beestjes' Vast met uit dankbaarheid vw geboden woonruimte en vrije' gang, maar zo leek het wel. Ik' best dat je achter dat dierengk geen menselijke drijfveren ene ties moet zoeken, maar d tussen gebeurde het toch De situatie was bovendien symboliek. Onze eigen ging nu immers ook uitvlieg9 had in diezelfde schapenbod kamertje afgeschut mei draperieën, waar ze mei mannetje Peter de eerste hu»; snacht zou doorbrengen romantisch, al was het strifW het bestemmingsplan, hel'9; tiebasisplan en het streekpb' Ik heb ze toch hun gang m* ten gaan, net als die vog

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 4