0*SS**' Baby-zeeleeuw reist mee in kinderbadje Van der Vis koopt gebouwen Tatenhove vrrt° ogiesverstrekker hekelt ommerciële tv-zenders 100-Jarig circus op Texel r Vechten om de gunst Schotelbezitters melkkoe Ulül rztee i/ft ocA TEXELSE COURANT DE KOOG DEN BURG Koffieconcerten van Jacques Herb n/#nnis maken met windsurfsport Dronken chauffeur zonder rijbewijs Bromfietser gewond Daan Koopman toont Texelse sfeerfoto's Wat ÏK zeggen wou. Niet eerlijk! Vlaggen gestolen \d&x verschijnt elke vrijdag t/m 30 augustus Inleveren advertenties voor de vakantiekrant van 16 augustus: t/m woensdag 7 augustus a.s. aan de balie van de Texelse Courant VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1996 jt 100-jarige Circus Royal, dat 'li week in De Koog is neerge- reken, herbergt een extra attrac- een zeeleeuwtje van slechts 2Vi pek oud. Volgens het circus is het zeldzaamheid dat een baby eleeuw in gevangenschap wordt boren en in leven blijft. Trainer/ izorger Ingo Stiebner springt el voorzichtig met zijn troeteldier maar als alles goed gaat kan (publiek er tijdens de pauze van voorstellingen mee kennisma- d/s Royal is geen onbekende op eiland, want ook vorige zomer nd hel aan de Nikadel. Toen was zó heet, dat het circus toestem- ig kreeg om twee dagen langer te zen. „Ondanks het strandweer viel publieke belangstelling niet te- blikt junior-directeur Tonre ileberg terug Hoopvol kijkt hij rde dikke wolkenlucht boven de Iplaats ,.Zo is het voor ons hele- il goed jweer of niet, het circus probeert wederom op Texel Woensdag .-eerde het gezelschap en van- nd om 20.00 uur is de premiere ergelijking met vorig jaar is sprake een vri)wel compleet nieuw pro- rana. Er zijn nauwelijks eigen die- in de stallen en dus verschijnen elk jaar wéér dezelfde olifanten, (den en roofdieren in de piste wél steeds terugkeert zijn de in- ationaal befaamde muzikale leeuwtje op de rand van hel kinderbadrvaarin het de eerste weken heeft ibracht. Het diepe bassin waarin de moeder zwemt is nog te diep. De baby zou verdrinken, omdat het nog niet sterk genoeg is om zich op de kant te hijsen. (Foto Circus Roy.ill clowns, Los Ginos, mét directeur Joop Teuteberg in de hoofdrol. Programma Teuteberg is in de voetsporen getre den van zijn vader en zijn opa, in 1896 de grondlegger van Circus Royal De Dordtse familie heeft voor dit seizoen een nieuw, gevarieerd programma samengesteld. Aan menselijke pres taties is geen gebrek The Jumping Romans zullen op een speciale ma nier touwtje springen, de Tsjechische jongleurs Hindra en Helena geven een demonstratie met o a. ballen en ringen, de acrobaten Duo Giovanni en Romanov strijden in de nok van de tent letterlijk om de hoogste eer en illusionist David Davidson tovert met The Phantom of the Opera. Een leer ling van de Hollandse circusschool, Marcello, jongleert en balanceert met een zwaard en de acrobaten van Troupe Roman zorgen met hun sprongen, salto's en pirouettes voor een pistevullend spektakel. Verder doet een groot aantal dieren mee de kamelen van de Duitse dresseur Markus Quaiser, zes Arabi sche paarden uit de stallen van het Hongaars Staatscircus en de koeien van Cowboy Jimmy alias Joop Teute berg Bevalling En natuurlijk de zeeleeuwen In elk naamloze zeeleeuwtje Gehoopt geval verschijnt de Engelsman Ingo wordt dat moeder Ruby (11 jaar) ook Stiebner in de ring met het 7-jarige weer tot kunstjes in staat is Na de mannetje Cecil, de vader van het nog bevalling, die plaatsvond in het -i Limburgse Sevenum, heeft zij niet meer opgetredenI n De Koog kijkt de trainer of de 11-jarige „leeuwin" er weer zin in heeft. „in april ontdekten we dat ze zwan ger was", vertelt p.r -man Mark van Achterberg. „Pas in oktober ver wachtten we het kind, dus dat het op 15 juli werd geboren was een grote verrassing Voor het circus is het prachtig. Veertig jaar geleden werd bij ons het eerste kameeltje geboren, nu hebben we een zeeleeuwtje Waakzaam Het is nog steeds spannend De moe der accepteert het kind en voedt het zelf. Ze is waakzaam en ook de baby bijt van zich af als het moet. Probleem is nog vader Cecil, die in een apart bassin verblijft Jarenlang was hij sa men met Ruby en nu is er opeens een kleintje bij, dat alle aandacht krijgt. Voorlopig wordt hij niet in de truck met het andere bassin toegelaten. „In de natuur hebben baby-zeeleeuwen maar 5% overlevingskans, omdat de vader of moeder het kind aanvalt Dat f KOM TOCH NRF1R 0N5"A DRT IS LEUK VOORBOD EN WEEL GOED VOOR ON5 WRT DRCHT VRN 't CIRCUS OF DE fcEEREKRRl HEBBEN miie TERUG VRH EEN GROENE PlRZflf OF EEN MINI KERMIS Los Ginos. het hier goed gaat, is een unicum in de Europese circusgeschiedenis." Circus Royal geeft dagelijks tot en met 11 augustus voorstellingen om 20.00 uur. Woensdag 7 en za terdag 10 augustus is er een matinee om 15.00 uur. Entree: vol wassenen ƒ15,- tot 35,-, kinderen t/m 12 jaar een rijksdaalder minder. Na het slotconcert van De Klap band op koninginnedag komt de zanger Jacques Herb opnieuw naar Texel. Hij verzorgt voor Cir cus Royal vier optredens. Daarin laat hij zijn nieuwste repertoire horen, maar ook zijn oude hits als ..Manuela". Direct na de pre mière vanavond (ca. 22.30 uur) laat Herb voor het eerst van zich horen. Dit optreden komt in de plaats van het concert dat zon dag a.s. was gepland Morgen ochtend van 10 30 tot 12.00 uur komt Herb opnieuw in actie. Za terdag 10 en zondag 11 augus tus geeft hij nogmaals twee koffieconcerten. igitalisering van de commer- lv-zenders per half augustus or veel schotelbezitters in het 'ogebied een hard gelag. De ndie niet op de kabel kunnen, en voor een kleine ƒ2000,- aan ot apparatuur aanschaffen Ie commerciële zenders te rn blijven kijken. Logiesvers- mevrouw letje Boerhorst De Hoge Kamp" aan de nderweg pikt het niet en dient slin bij de Hollandse Media >r! P(HMG). Ze vindt dat ook an- Pjidat moeten doen. Naar aan- van haar brief stelt TVL de lie dinsdag aan de orde tij- het overleg met de VVV. Uie Boerhorst heeft bij de boer- »ee vakantiebungalows en be- dus over drie schotelantennes 8s schakeling van een analoog op 8'laal systeem, betekent dat de sis ande apparatuur niet meer ge- 's om veelbekeken commer- tenders als RTL 4, RTL 5. 'ca en SBS 6 te ontvangen. Er I*' een nieuwe ontvangstkop en di worden aangeschaft jpi 'e nieuwe zender Sport 7 plus kennis wil maken met de 'Urtsport is zondag vanaf "ur welkom op het 'andje bij Dijkmanshuizen, "•surfclub Texel is daar men- shulpzaam die het plank- willen proberen, waarbij gezorgd voor materiaal en s'ding. Het is helemaal vrij den er zijn geen kosten aan inden. de dag (start 14 00 uur) maken eefende leden van de club een docht om de kas te spekken sn en andere relaties worden W om een vast bedrag of een Ssper kilometer beschikbaar te «Het evenement is nodig om- ■clnb erg krap zit, vooral als Ij- van schade die de clubboot de 'Pen jaren heeft opgelopen nog wat zendertjes (waarschijnlijk ook alleen digitaal te ontvangen) wil heb ben, betaalt straks ook extra abonnementsgeld Ook andere com merciële zenders zijn van plan abonneegeld te heffen De verandering is nog maar sinds 18 april bekend, reden waarom de Con sumentenbond veel klachten heeft gekregen en tijdens recent overleg met de betrokken zender bezwaar heeft gemaakt De bond is verbaasd dat de commercièlen hun kijkers met eerder waarschuwden voor de veran deringen die op til waren De familie Boerhorst is één van de velen die nog niet zolang geleden een complete schotelinstallatie hebben gekocht of de oude heben aangepast Mevrouw Boerhorst heeft van kabel exploitant Drijver begrepen dat er geen kans bestaat dat de woningen langs de Hoornderweg op de kabel worden aangesloten. „Toen onze gasten reserveerden, deden ze dat onder de conditie dat ze alle populaire stations konden ontvangen Als ze straks merken dat dat met gaat, be ginnen ze natuurlijk te mopperen In de WV-gids staat de mogelijkheid om satelliet te kijken apart aangege ven. De investering beloopt voor Boer horst met meerdere huisjes vele dui zenden gulden, waarvoor ze weinig voelt Ze heeft de kwestie aangekaart bij TVL, die in overleg met de VVV de kabelexploitant of leverancier van schotelapparatuur gaat kijken ot er, bijvoorbeeld door gezamenlijke in vesteringen een goedkopere oplos sing is te vinden. De politie heeft dinsdagmorgen om 4.05 uur vroeg een 30-jarige automo bilist uit De Koog aangehouden die dronken achter het stuur zat. De ademanalyse wees uit dat hij 1010 ug/l alcohol in zijn bloed had. bi|na vijf ma'al de toegestane hoeveelheid. Hij bleek bovendien niet in het bezit van een rijbewijs. Hij voor beide feiten een proces verbaal. Een 16-jarige jongen uit Haarlem werd woensdag met smjwonden overgebracht naar het Gemim-zie- kenhuis in Den Helder. Hij was om streeks elf uur het slachtoffer van een aanrijding. De jongen reed met zijn brommer op de Ruyslaan in De Koog, toen hij schrok van een tegenligger. Hij stuurde naar links en botste ach terop een geparkeerde auto. De Haarlemmer dook met zijn hoofd door de achterruit van de auto. Na behan deling kon de jongen het ziekenhuis weer verlaten In het koffiehuis aan de Burgwal is een expositie te bezichtigen van fo tograaf Daan Koopman Met zijn Hasselblad-camera vereeuwigde de gemeentebode vele schilderachtige plekken op het eiland. Koopman ver werkt veel contrast in z'n toto's, waar bij zijn voorkeur uitgaat naar een lage horizon met veel blauwe luchten met mooie wolkenpartijen Ik wil zoveel mogelijk sfeer in de toto's leggen." Hij is van plan wekelijks nieuwe afbeel dingen op te hangen, met steeds een ander thema. Het terrein met gebouwen van het aannemingsbedrijf Tatenhove aan de Maricoweg in Den Burg wordt per 1 oktober eigendom van over buurman Bouw- en Houtcentrum Van der Vis. Tatenhove stoot het bijna 3000 m2 grote terrein met loodsen, brandstofopslag en kan toor af omdat het 20 september a.s. verhuist naar de voormalige PEN- centrale in Oudeschild. Van der Vis is voornemens met de nieuw verworven gebouwen zijn be staande bedrijven uit te breiden. Er zullen opslag- en verkoopactiviteiten komen, maar hoe dat precies zal ge beuren is nog niet bekend. Van der Vis is nog met de gemeente in ge sprek over de volgens hem met ge heel duidelijke bestemming van het terrein. Hij wil zekerheid dat daar de tailhandel mogelijk is zodat hij er in elk geval hetzelfde kan doen als op zijn bestaande vestigingsplek Voor het Tatenhove-complex waren meerdere gegadigden. Arie van der Vis is blij dat hi| er de hand op heeft weten te leggen. Hij spreekt van „buurmans erf" hoewel het de over kant van de weg betreft en aannemer Duin er nog tussen zit. Tatenhove, oorspronkelijk gevestigd in Oosterend. heeft een kwart eeuw aan de Maricoweg gezeten. Het be drijf, dat zich bezig houdt met weg- en waterbouw, groenvoorzieningen en containertransport, werd daar in twee fasen opgebouwd. Pakistan Tatenhove heeft onlangs vergunning gehad voor een interne verbouwing van de voormalige centrale De hui dige kantoren op de bovenverdieping van het gebouw komen beneden en en boven wordt een bedrijfswoning gemaakt voor directeur Willem van Tatenhove. Veel materieel in het gebouw dat no dig was voor de elektriciteits productie, moet nog worden verwij derd De twee stoomketels met schoorstenen zullen waarschijnlijk worden verkocht naar Pakistan. De onderhandelingen daarover hadden al afgerond moeten zijn, maar liepen vertraging op. De grote olietanks op het terrein bij de centrale zijn ook eigendom van Tatenhove en worden voorlopig in tact gelaten. Er is nog geen bestem ming voor „Als die er niet komt kun nen we er altijd nog rijplaten van maken", aldus Willem van Tatenhove llnr-wrn W-ycrv lUnicn vr-rantt„-.l iV r-L-iu- Donderdagavond 18 juli ging ik met mijn vriendin stappen in De Koog. Leuk. om dat weer eens te doen want zo vaak ben ik met meer op Texel. In discotheek De Toekomst kwamen we diverse bekenden tegen, we dronken wat en dansten wat. Op een gegeven moment, toen ik naast wat jongens en meisjes ging staan, werd ik geduwd Niks erg, maar toen ik vroeg of het niet wat rustiger kon, kreeg ik een hand in m'n gezicht die me afwijzend wegdrukte. Ik duwde de jongen die dat deed van me af. waarna het gestomp begon. Intussen stond zijn vriendin al op mij te trappen waarna mijn vriendin klappen van haar kreeg en ook in gevecht raakte. Vrienden van mij raakten er ook bij betrokken Een uitsmijter greep me, waarop ik zei dat ik met degene was die dit ver oorzaakte. Maar daar had hij geen boodschap aan. Ik maakte duidelijk dat ik best uit mezelf de zaak wilde verlaten, maar hij kneep me nog har der. sleepte me naar de tussendeu ren bij de uitgang waar niemand was en nam me daar nog even goed te pakken door op mijn lip te slaan en me nog even in de houdgreep te ne men Pas toen ik deed alsof ik bewus teloos was liet hij los. We hebben dat natuurlijk met genomen en zijn naar de politie gegaan voor aangifte Daar kregen we echter te horen dat ze wel even gingen praten. Mijn vriendin was de helft van haar haar kwijt, ik mijn ketting, jas en shirt. Toen we terug ging naar De Toekomst om die spul len te halen, kwamen net die jongen en dat meisje die onze avond hadden verpest, de deur uitwandelen. De gemoederen liepen weer hoog op en mijn vriendin raakte weer in gevecht met dat meisje, die alles leek te wil len oplossen met haren trekken Het leek oorlog. Ik greep naar mijn mes, maar ik heb er beslist geen dreigende houding mee aangenomen. Meneer de uitsmijter heeft dat waarschijnlijk gezien, kwam me achterna en sloeg me met een ploertendoder (verboden handwapen) op de arm en dwong me het mes op de grond te gooien. Hij pakte het op en zei. nou heb ik je Vervolgens sloeg hij me met de ploertendoder in het gezicht en liep weg Met de politie die even later ar riveerde maakte hij een babbeltje Ik erop at omdat ik het mijne daarvan wou weten. Waarop ik verplicht werd meegenomen. Vreemd om opgepakt te worden als je aangifte wilt doen van mishandeling, vooral als je denkt dat de politie je vriend is. Het bericht over. dit incident in de krant kwam erop, neer dat tk degene was die het alle maal had veroorzaakt Al gauw bleek dat de politie het zo aan de pers had doorgeven Ik wil er nog aan toevoegen dat die jongen en dat meisje uit Knollendam met eens gelijk aangifte hebben ge daan omdat ze volgens mij helemaal strak stonden van de dope en pas de volgende dag hun verhaal, goed uit gedacht, aan de politie hebben ver teld Dat verhaal heeft de politie voor waar aangenomen en in de krant la ten zetten zodat ik en mijn vriendin als de boosdoeners werden afgeschil derd Ricardo den Brok (oud-Texelaar) en Maaike van Dijk, Alkmaar- Onbekenden hadden het voorzien op de vlaggen die wapperden bij bollen- bedrijf De Razende Bol" aan de Pelikaanweg In de nacht van woens dag op donderdag werden twee Hol landse driekleuren, een Eurovlag en een bloembollenvlag van de vlagge- mast verwijderd. (ADVERTENTIE) Uitgeven) I jngevcld en de Roov PjrkMrjji 10. Den Burg Tclclöon 0222 - 362600 Fjx 0222 -3I41U Een typische Koopman-opname, ditmaal van het buurtschap Oost.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5