op de zomermarkt kramen Langs de ,,Kop onder de kouwe kraan en je kunt er weer tegen" Van Lubek presen op WK duathlon Gymlessen Oudeschild Herinneringskrui weer weggehaali Merkvervalsing TEXELSE COURANT Aanrijding Voetbalclub HSV al veertig jaar in De Rovershut geladen en door één van de vaders naar het eiland gereden ..Als we na drie weken weggaan, blijven alleen de tafels, stoelen en het gasstel ach ter Op hand- en spandiensten van ouders en andere vrijwilligers heeft HSV altijd kunnen rekenen Nadat de voetballertjes het eerste jaar nog met de fiets vanuit Heiloo waren geko men, zorgde een vader met een vrachtwagen een jaar later voor het transport Tegenwoordig laten de deelnemers zich halen en brengen door een bus van Texeltours, maar de spullen worden nog steeds per eigen truck vervoerd. „Het hele verenigingsleven valt of staat met vrijwilligers", zegt mevrouw J. Wuijster, wethouder van o.a. sport zaken in Heiloo. Woensdag nam zij samen met een ambtenaar en enkele HSV-bestuurders een kijkje in het fa meuze kamp „Vroeger was ik onder wijzeres In die jaren verheugden de kinderen zich al op het zomerkamp van HSV Topjaren Vorige week waren de jongste pupil len aan de beurt, deze week is de jeugd tot veertien jaar op het eiland Twee groepen van 35 jongens. Dat is wel eens méér geweest. In de top jaren duurde het kamp drie weken en telde het zo'n 140 deelnemers. „Het is ook wel eens minder geweest", al dus Baltus en Molenaar. Dat valt ook op te maken uit een lezenswaardig artikel over het 40-jarig zomerkamp, dat onlangs in het Heilooèr nieuws blad Uitkijkpost verscheen. De animo voor het kamp was op een gegeven moment gedaald tot een dieptepunt, mede omdat „de leiding meer zat te kaarten dan zich om de kinderen te bekommeren" Reünie Het tij is nu weer ten goede gekeerd. Gunstig was ook het besluit van vijf laar geleden om het kamp met meer in de bouwvak, maar tijdens de laat ste twee weken van de zomervakan tie te houden. Het is echter moeilijk de topjaren van weleer te evenaren. Concurrentie van andere zomer- activiteiten en vakanties spelen HSV parten. Al met al overheersen de positieve herinneringen en wordt trots gewe zen op het saamhorigheidsgevoel dat op Texel is gekweekt, 'n Gevoel dat volgende week vast en zeker niet zal ontbreken, want dan komen diverse oud-medewerkers van het HSV- zomerkamp naar De Rovershut voor een reünie. Frans Hopman Is het publiek zo langzamerhand verzadigd van de zomermarkten die in bijna alle Texelse dorpen week-in week-uit plaatsvinden? Soms denken de betrokkenen van wel. Je hebt van die dagen dat de mensen wegblij ven, de kooplust in de schoenen gezakt lijkt, het aanbod op elkaar lijkt en het programma tegenvalt. Maar kijk niet vreemd op als je een week later over de hoofden kunt lopen. Zoals ze op 1 augustus merkten in De Cocksdorp, waar de bermen van alle toegangswegen vol stonden met blik en in allerijl een weiland als parkeerterrein werd opengesteld. Zulke dagen houden de moed er in bij de vele vrijwilligers en kooplieden. Een korte rondgang langs de kramen. Tri-atlete Ingrid van Lubek |s dens drie wedstrijden in Belg» Luxemburg hoog geëindigd' Texelse won een triathlon Dinant, werd tiende op duathlon in Osingen en derdj Dworp. Van Lubek is geselecis voor het WK duathlon in hetf aanse Ferrara op 7 september Van Lubeks goede prestaties va afgelopen weken vormen opsteker na het verkeersong waarbij ze in juni betrokken was.j herstel kende een voorspoedig! loop, alleen durfde ze bij hetfe tijdens de afdalingen nog maan welijks op volle snelheid naarl* den. De Texelse wisf haar angst got; overwinnen tijdens de duathlonr Belgische Dworp, vlakbij de Fr< grens, waarbij het parcours do« steil landschap liep. Onderdeel® is de befaamde Assembergset een helling van de vierde categ Na 6,5 km lopen kwam Van Lui» tweede binnen. Het fietstraject 42,5 km was met veel steile heltr en kasseien een bijzonder zware gave. De Texelse kwam bij het fis als derde over de finish Het la; onderdeel moest drie kilometerc een berglandschap worden gelo- Ze eindigde als derde, met n' lengte verschil achter nummer» Hilde Sijmons. De wedstrijd kenmerkte zich dot» uitstekende organisatie en ei ambiance. Er was veel publiektg been. Dinsdag begint voor gymnastiek) eniging Oudeschild het nieuwesj seizoen volgens onderstaande rooster. Nieuwe leden zijn welko mogen gratis meedoen om te kj of het bevalt. De lessen worden geven in de gymzaal van dorps 't Skiltje. De tijden zijn: Dinsdag: 16.00-17.00 Kleuters jaar, 17.00-18.00 Jongens en m jes 7 en 8 jaar. Donderdag 10.15-11.15 Conditie gymnas dames 15.00-16.00 Peuters (3 jaar) 16.00-17.00 Jongens en meisjes jaar 17.00-18.00 Jongens en meis|es 10 jaar 18.00-19.00 Jongens en meisjes 13 jaar (een ieder blijft op zijn/haar et uur.) De lessen van gymnastiek vereng Texel in Den Burg beginnen! maandag 19 augustus. Voor meer informatie: Nico Stoter 0222-315228 Ter herinnering aan haar overled zoon Mike heeft Evelien van Bro hoven op de plaats van zijn om val aan de Pontweg een hout kruisje neergezet. Toen dit eni tijd geleden bleek verdwen plaatste ze een nieuw. Nu is gedenkteken opnieuw verwijdt Een 17-jarige tractorchauffeur Oosterend sloeg gistermorgen opt Georgiëweg linksaf ricW Maricoweg. Op dat moment wilde 51-jarige dorpsgenoot, die N knipperlicht van de tractor over h hoofd zag, hem net inhalen. Desk1 werd in de flank geraakt, maaid schade viel mee. VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1996 Op het plein aan de Dorpsstraat vermaakt de jeugd zich op de draaimolen. Het plaatje werd geschoten op de braderie die elke dinsdag in De Koog wordt gehouden. Den Hoorn stond onlangs in het teken van het spel. Piet Schneider van de feestcommissie kijkt toe hoe een deelneem ster een door haar gelanceerd bekertje water probeert op te vangen. De traditionele dansen en kostuums van de Dansgroep Oude Dansen trekken op de Durper markt in De Cocksdorp elke don derdag veel bekijks. Kinderen uit het publiek mogen meedansen met „De Zevensprong". „Vandalen? Nee, dat denk ikif aldus de aangeslagen moeder stonden ook bloemen bij en f kaarsje. Dat staat er allemaal no De gemeente is op de hoogte vant geval. „Wij hebben het niet wea haald", verklaart burgemeester! Rappard. „Wij vinden dat zo'n denkteken uit piëteit met de ove dene moet kunnen." Een gemeentelijke woordvoerder telt dat wel enkele telefoontjes! binnengekomen van mensen t vroegen of het kruisje kon won) verwijderd. „Ze wilden met dat vervelende herinnering aan heton: val steeds weer werd opgeraM Maar wij halen het met weg. Den lijke monumentjes komen ook elit voor in het land en maken deel uit' het rouwproces." Evelien van Broekhoven laat e nieuw kruis maken, in de hoop dal) exemplaar blijft staan. „En ande moet ik misschien iets definitie.' doen. Een steen met een plaque® zo." Na een bezoek aan de rommeltjesmarkt in Oosterend (om de week op zaterdag) kan men z'n (zomer)huis compleet inrichten met tweedehands meubilair. Op het Kerkplein bevindt zich een uitgebreide sortering - {Foto Dok Kuiter) Voor een zacht prijsje kunnen marktgangers zich tijdens de folklore op woensdagmiddag laten wegen. Ook honden mogen plaats nemen op de reuzenweegschaal van ome Piet van Sambeek. In samenwerking met de stichli- namaakbestrijding heeft de p# woensdag een onderzoek inges'® bij winkels in De Koog. Twee®*' nemers kregen een bekeuring had 24 valse Levi's spijkerbroek1 huis en de ander 176 t-shirts13 Nike, Reebok en andere geren-1' meerde merken. De waarde bed!)! totaal ƒ3600,- Het lukte niet de groepsfoto tussen de buien door te maken. Dan maar in de stromende regen. Elke zomer is anders, maar één ding staat vast: de voetbalclub HSV uit Heiloo houdt een kamp in De Rovershut. Ditmaal is de vere niging voor het veertigste achter eenvolgende jaar op het eiland te gast. Een traditie van vader op zoon die niet meer weg te denken is, zo vertelt voorzitter P. Leek. „Ook in mindere tijden bij de club. toen we moesten bezuinigen, haalde niemand het in z'n hoofd om het zomerkamp te schrappen." Door de jaren heen hebben genera ties jonge voetballers in de befaamde blokhut in De Dennen gelogeerd. Vaders en zelfs opa's van de huidige lichting HSV-jeugd kunnen er uit ei gen ervaring over vertellen Dat bleek dinsdag op de traditionele .ouder dag", toen veel vaders een dagje op bezoek kwamen bij hun kroost Om dat de regen met bakken tegelijk uit de lucht viel, kon men geen kant op. „Maar binnen in De Rovershut was het knoertgezellig. Na het eerste bor reltje kwamen de verhalen over vroe ger los", vertellen de kampleiders Marcel Baltus en Theo Molenaar. Ook de voorzitter kan er van meepra ten. „Toen we veertig jaar geleden Foto's Frans Hopman) voor het eerst naar Texel gingen, was ik erbij", zegt hij. „Met z'n allen sla pen in het stro Op het erf waren een paar kranen waar je je kon wassen Ook herinner ik me nog het paadje in het bos naast de hut, waar de speur tochten begonnen." In 1956 was ook de kapelaan van de partij. HSV was oorspronkelijk een roomskatholieke vereniging en dat betekende onder meer dat tijdens elk kamp openluchtmissen werden ge houden. Niet alleen de Heilooer jeugd nam daaraan deel, ook omwonende Texelse gezinnen kwamen er op af Boer Han Witte van hoeve Bloemwijk, exploitant van De Rovershut, komt nog altijd vrijwel dagelijks een kijkje nemen Vaak heeft hij dan een briefje bij zich voor kinderen die een tele foontje van thuis hebben gekregen Slechts één keer vond het kamp met in De Rovershut plaats In 1967 bleek dat de organisatie zich in de datum had vergist, zodat de hut al was ver huurd. Met twee tenten en honderd meter slang voor drinkwater werd de club uit de brand geholpen. Primitief Waarom steeds weer naar Texel' „Het is hier gezellig", aldus Baltus en Molenaar „We kunnen wel ergens anders heen, maar wat je hier vindt. vind je nergens. De Rovershut is een schitterende stek. Gelukkig zonder electriciteit. Anders zou het geen kamperen meer zijn en zou er een tv- toestel komen. Het primitieve spreekt aan. Elke morgen effe de kop onder de kouwe kraan en dan kun je er weer tegen." Het programma speelt zich tot een uur of tien 's avonds zoveel mogelijk buiten af Voetbal vormt de hoofd moot, terwijl vossejacht, kaart- stratego. een feestavond en uitstap jes naar bijv. EcoMare en Den Burg voorde afwisseling zorgen. Elke dag heeft één van de teams corvee. „Af wassen, vegen en dweilen. Koken doen wij zelf. Als de jeugd de aard appels moet schillen, zijn ze de hele dag bezig 's Avonds is er binnen meestal nog tijd voor bingo en andere spelletjes. Gaslampen aan de zolderbalken zor gen voor voldoende licht. Vrijwilligers De geroutineerde organisatie weet inmiddels wat er bij het „kamp Texel" komt kijken In Heiloo wordt een vrachtwagen vol „potten en pannen" Voetbal staat centraal tijdens het kamp.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 4