Cjrocn 'wartsjexeh in het harL, Autocross afgebroken wegens wolkbreuk Nog nooit eerder vertoond: Zoon van Icarus op Koger Horizontoer Teso verrast door uittocht toeristen Brandalarm met 'n luchtje VERDER TVT in dit l\ummer Gemoederen in beweging bij titelstrijd catamarans 2 Hulde voor zweefvlieg- instructeur 2 HBB voelt zich als nieuw na fietstocht 2 Den Burg opgeluisterd door Hollands Festival 5 Zaterdag Strenderpop 5 Huurders verwijderd Inbraken Overlast door „gevonden" ghettoblaster Insluipers Vandalen betrapt Amersfoorters leggen laatste hand aan dam T E X ELS E^COU RANT .eR|CHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11106 DINSDAG 13 AUGUSTUS 1996 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv ^straat 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS NEMENTSPRIJS 54,55 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS 1,50 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 31 41 11 Buiten werktijd Gerard Timmerman, Schoorwal 11, Den Burg, tel. 31 46 87 B.g.g. 06 - 53 16 86 57, 06 - 53 14 91 08 of 06 - 52 78 43 20 iblijvenzei Martin Trap. waarna de paraplu's en plastic zeiltjes tevoorschijn kwamen. Even maar. en toen was het hollen geblazen IFoio Tessa do Graait) race vast konden oprijden Dat werkte efficient De Horizontoer die al een aantal ja ren in De Koog neerstrijkt, had ook ditmaal met over bekijks te beklagen. Vanaf het moment dat presentator Zjos Vanderpolle met Vlaamse tong val het festival opende, werd er in rap tempo een grote variatie aan enter tainment aan het publiek gepresen teerd Met voorop de vliegkunsten van steltloper Michael Shanton die in de voetsporen van Daedalus en Icarus met donderend geraas de zwaartekracht tartte. De Blues Brothers werden ten tonele gevoerd door Jonas Friends, die de fratsen van het criminele duo op de hak na men Enge Buren luisterde het middagprogramma op met naar ei gen zeggen „de meest foute muziek uit de geschiedenis" De manier waarop de smartlappen en schlagers werden gebracht, bood kostelijk ver- ifoto Go'n'xs Timmo'm.m maak. af en steltloper Michael Shanton als „transgalactische lifter'' in De Koog. Halverwege had Sandor Mantje er nog alle vertrouwen in Hij keek in de pits toe hoe vader Adn zijn crossauto met een breekijzer te lijf ging om ver bogen onderdelen in het gareel te brengen „Het ging lekker Beter dan de vorige keer Ik vind de baan ook veel beter, al zitten er wat kuilen in. Da's een nadeel, want daardoor krijgt het materiaal flink op z'n donder Mantje en zijn monteur Marcel van der Sar hielden dit keer meer ruimte rondom de wielen. „Vorige keer liep alles aan, dat kost veel snelheid En toen had ik trouwens allemaal van die kleine lulligheidjes. Draadje los je kent dat wel bleef lange tijd angstvallig leeg Al leen in de rodeo-klasse sneuvelde veel blik Daar was de springschans debet aan. Voor de rest werd met smart gewacht op de finales. Vlot verloop Het schema, dat de organisatie in het verleden wel eens tot wanhoop dreef, kon goed worden aangehouden, doordat weinig gestrande wagens hoefden te worden weggehaald. Bo vendien was met de tractor- en shovelchauffeurs afgesproken eerst één kant van de baan op te ruimen, waarna de wagens voor de volgende Sfeertje Brendan de Graaf fungeerde afs monteur voor Maarten Broekman. „De gein ervan? Ach, dat rondjes rij den gaat het mij niet zozeer om De gezelligheid in de pits, het sfeertje, dat is het voor mij Er zijn jongens die rond rijden met auto's die kapitalen kosten. Als daarmee iets mis dreigt te gaan moet je met z'n allen bijspringen om dat recht te trekken, ledereen helpt iedereen, da's leuk.' Hij voelt geen behoefte om zelf achter het stuur te kruipen „Neuh, als ik één fondje ben geweest, dan heb ik het wel gehad." „Heel wat anders dan oude dansen", beaamde Kees Zijm, sleutelaar voor Nico Blonk „Crossen is gewoon leuk. Dingen doen die eigenlijk met mo gen' Nee, want ook hierin heb je re gels. Ach. er wordt wel eens een tlk- kie uitgedeeld. Maar veel meer gebeurt er met." De oud-crosser voelt met meer de behoefte zelf op de baan te verschijnen. „Een jaar of wat terug had ik mijn auto stuk Ik moest eigen lijk een nieuwe motor. Daar had ik geen zin meer in. Nico's wagen rijdt al jaren Zolang die het doet. doen we mee." Zijm vond het parcours veel beter dan de vorige keer. „Dat stof is waarde loos Gevaarlijk ook. want de mannen zien zelf ook niks." Begrip Om kwart over vier vonden de weer- Lees verder pagina 5 Luchtacrobatiek van de bovenste Shanton gistermiddag op het plank. Daarmee opende Michael dorpsplein in De Koog de Horizont oer, een reizend gezelschap van artiesten en muzikanten langs de waddeneilanden. Beperkte het en tertainment zich 's middags tot het dorpsplein, 's avond was er een boordevol programma te bezien en te beluisteren in de Koger café s. dig, maar de buitenkant is rul Dan val je gelijk stil. Krap sturen dus En na een paar manches is het rulle eraf, dus wordt de baan veel sneller." Speaker Trap hield de sfeer erin door iedere auto die ook maar een beetje in de strobalen kwam met luid gejuich te begroeten. De sloot, altijd een sensationale plek voor een crash, utementenhotel Bos en Duin nde nacht van donderdag op tg opgeschrikt door een aatisch brandalarm. Rook - slaan vuur- was echter ner- le bekennen toen de brand- inde kelder op onderzoek uit Vandalisme ot gewoon een verbogen onderdeel in het gelid brengen (Foto Tessa de Grsaiii wat rare schades oplevert." Vanaf woensdag werd water op de baan gebracht, dat steeds werd ondergewerkt. Van Maldegem: „Het terrein lag er als een zonnetje bij Niet te nat en met te droog Maar ik was gewaarschuwd dat we zondag water konden verwachten, dus ik liep al te kontknijpen." Beetje tam De crossdag begon echter met een stralend zonnetje. De animo was groot, ook bij het publiek. De dijk zat vol en de manches werden exact vol gens schema afgewerkt Van veel spektakel was in het begin geen sprake. „De baan is een beetje zwaar, dat neemt veel van de snel heid weg", verklaarde Formule I cou reur Klaas Jan Modder, die in de eer ste manche gelijk zijn nieuwe schokbrekers verspeelde, maar in de tweede omloop toch weer in de baan verscheen. „De binnenkant gaal aar- ïisen, blijf vooral zitten, het is maar een buitje..." Het voor speaker Martin Trap zondag echter dweilen met taan open. De hemelsluizen gingen voluit open en het liekontvluchtte massaal de dijk. De baan bij Oosterend aderde in een onberijdbare spekgladde modderlaag, r het eerst in de geschiedenis van de MAB werd een icross halverwege afgebroken. «as niet meer te doen", aldus voorzitter Henri van Maldegem ionverantwoord Er was door jamsatie in de week vóór de hard gewerkt om de baan te eren „We wilden beslist met in wedstrijd als de eerste. Dat eett toch ergernis bij het publiek, dien zien de rijders elkaar niet, ilhet alarm „gereset" was, kon aidweer met meer achterhalen meldapparaat was afgegaan fis leidinggevend brandweer- ktarius Banda hing er in een «eelsvertrek lucht van kaarsvet, ookeenammomakgeur Of één éde luchtjes de brandmelder geactiveerd, kan Banda niet Ekerheid zeggen. «haal dat de ammoniakstank 5jn veroorzaakt door een hoe- «d opgespaarde urine, wordt fonda met bevestigd. „Daar laat i met over uit." Eigenaresse 'me Teunen ontkent het ten stel- Dat is absoluut niet waar." reekl van een technische sto- deinmiddels is verholpen. „Het ivoor de eerste maal dat het ratisch brandalarm in Bos en e'gaat. De brandmelders zijn vrij Jalgesteld. Maar dat moet ook ogroot gebouw met zoveel gas- (Foto Tessa de Graaft) Even steigeren en dan recht op de fotografe af. Een onverwachte uittocht van va kantiegangers zorgde zondag voor wachttijden bij veerhaven 't Horntje. Tussen 17.00 en 20.00 uur bleef telkens een rij auto's op Texel staan. Teso had met gerekend op het vrij massale vertrek en voer daarom slechts met éen boot. Volgens een Teso-woordvoerder is de plotselinge drukte vermoedelijk veroorzaakt door het regenachtige weer Hierdoor zou- Drie jongens uit Uithoorn zijn na tus senkomst van de politie uit het door hen gehuurde appartement gezet Het drietal had het vakantie-onderko men, gelegen aan de Pontweg bij De Koog in enkele dagen in een grote puinhoop veranderd. Zondagavond was voor de verhuurder de maat vol hij schakelde de politie in. De jongens betaalden de schade, waarna ze gisterochtend van het eiland vertrok ken. Drie vakantiewoningen aan de Tempeliersweg hebben vrijdag onge wenst bezoek gekregen Bij eén werd de voordeur geforceerd, bij de andere twee een raam. Cheques, computers pelletjes, 600 DM en enkele honder den guldens, CD's, halskettingen, twee horloges en verschillende per soonlijke bescheiden bleken meege nomen. Een Texelse bijdrage was er van het Saxophoon Sextet, winnaars van het ensemble-festival, en de zanggroep A Capabel, die Barbershop en harmonysongs ten gehore bracht, 's Avonds waren er in de verschillende horecagelegenheden zestien ver schillende acts te zien en te horen den velen hebben besloten om eer der huiswaarts te keren Het saldo vreemde auto's is nu weer onder de grens van 10.000 gezakt. Volgens de registratie van Teso be vonden zich zondagavond nog 9.598 auto's van met-ingezetenen op het eiland. Een jaar geleden waren dat er 9.171. Komend weekend komt waarschijnlijk de grote uittocht op gang. Dan zijn de vakanties van de Duitse deelstaat Nordrhein Westfalen en de Neder landse regio's Noord (voortgezet on derwijs) en Zuid (basisscholen) afge lopen Teso brengt al donderdag de reserveboot in de vaart Voor meer informatie zie de rubriek Agenda" De bewoners van de Ruyslaan wer den zaterdagochtend vroeg opge schrikt door keiharde muziek. Drie Texelse jongeren, één uit Oosterend en twee uit Den Burg, liepen rond met een ghettoblaster op vol volume Ze verklaarden het apparaat te hebben gevonden Dat leek de politie hoogst merkwaardig De lawaaimachine werd in beslag genomen om bij de gevonden voorwerpen te worden be waard en het drietal kreeg een bekeu ring wegens het veroorzaken van geluidoverlast. Terwijl de 38-jarige huurder uit IJsselstein een huisje aan de Zand dijk even had verlaten, glipten insluipers via een (waarschijnlijk) onafgeslóten deur naar binnen. Ze gingen er van door met een handtas met daarin voor 60,- aan contanten, het rij- en kentekenbewijs en diverse pasjes. Hans Zijm van Beveiligingsbureau Best zag vrijdagmorgen vroeg hoe twee mannen de kentekenplaten van drie auto's dubbel bogen. De bewa ker seinde de politie In. die de 20-ja- rige Barnevelder en zijn 17-jarige plaatsgenoot aanhielden Ze kregen een proces verbaal wegens vanda lisme en baldadigheid aan hun broek. De VVV roept alle op Texel vakantievierende inwoners van Amersfoort op om donderdag a s. om 14.00 uur een Amersfoortse kei op de dam in zee bij de vuurtoren te plaatsen. Deze actie is bedoeld om aandacht te vestigen op de aanwezigheid van de Texel-truck tijdens de Keistadfeesten in Amersfoort. Ook vorig jaar was de WV present op deze grote jaarmarkt Onder de noe mer „een kei van een stad voor een dijk van een eiland" nam de VVV toen een kei in ontvangst. De kei was be schikbaar gesteld door de lokale be volking en zorgde daar voor de no dige publiciteit Ditmaal kondigt de VVV op verschil lende manieren de komst aan van de Texeltruck. die onlangs een nieuw uiterlijk kreeg, o a met advertenties en posters. Daarnaast wordt in pers berichten gewezen op het leggen van de vorig jaar ontvangen kei op de Eierlandse dam Amersfoorters die hieraan willen meewerken, wordt verzocht donder dagmiddag twee uur aanwezig te zijn op het parkeerterrein nabij de vuur toren De VVV vraagt logiesverstrek- kers om hun Amersfoortse gasten van de actie op de hoogte te brengen (ADVERTENTIE) (jteiM ^mjrL- Jêxrli i» Irrt lrjrt_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: De Blues Brothers, maar dan net iets anders. Vertolkt door Jonas Friends waren ze onderdeel van de Horizontoer.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 1