Hollands Festival vrolijke opsteker Ook voor de smartlap-hater Strenderpop: veertien bands in de muzieknis Programma Strenderpop TEXELSE^ couRANT' Autocross Joyriding Wielrijder gevallen Auto ramt oud benzinestation Oud-Hollandse muziek in Oudheidskamer Pijnlijk hoofd „Spelemaer" start Terrasscherm weg Diefstal Dieven slaan slag op kampeerterrein Vervolg van pagina 1 iBuren Overlast, en drie keer raden waardoor GraatII DINSDAG 13 AUGUSTUS 1996 nhet welletjes. Het begon zacht- 'i regenen maar daar bleef het ti| Ondanks smeekbeden van in Trap stroomde de dijk leeg. szetten was voor de MAB-com- egeen lastige beslissing „Na- jk stop je met zomaar met zo'n ement Maar dit kon echt met Er fen ongelukken zijn gebeurd, /niet eens adequaat op gerea- idhad kunnen worden. En trou- s, waar rij je voor. Er zat geen s meer op de dijk", aldus Van degem. neeg van de rijders begrip voor de issing .Uiteraard hadden ze lie- jereden Maar onder zulke om- digheden was het toch geen fi- geworden die een autocross sdig is Chaos «|l het water met bakken uit de (kwam, ontstond in de pits een olische situatie Monteurs en us probeerden op allerlei manie- te schuilen Dat leverde fraaie telen op, zoals een soort plastic gevormd door vier mannen die end onder een groot plastic zeil goed heenkomen zochten Of grote kerels, samengeperst in de sibak van een crossauto Memg- ploeterde enkeldiep door de vette f toegelachen door een grote ïp coureurs die zich in een oude Hal hadden verzameld MAB- "ilter Van Maldegem probeerde, leen bakje patat In zijn handen, de ws te bereiken Nadat zijn patat water was komen te staan ging bl overmaat van ramp onderuit gebeurden ook minder grappige jen. Nadat tot de rijders door eg dat het af was, probeerde me ten zo snel mogelijk de cross- jen uit de pits te rijden. Spinnende den zorgden voor modder- 'emen, die door de veroorzakers hoogst vermakelijk werden erva- Slip- en glijpartijen met de wa- 5'eroorzaakten gevaarlijke situa- waarbij menig passant een goed "tomen moest zoeken, daarbij nderd door de gladde klei 'Maldegem is slecht te spreken 'dergelijk gedrag „Crossen doe '|debaan Daar hameren wij altijd 11 de chaos kwam er zóveel op de snisatie af dat wij even geen aan- Hvoor de pits hadden. Je zou a lui wijzer willen hebben." Geen uitstel 'tideen uitslag geproduceerd op ;S"ande gereden manches. Een 'tid oplossing was met mogeli|k. 'Ualdegem „We kunnen met uit at naar een andere datum Je ?de mensen niet meer bij elkaar '"•jarige jongen uit Koog aan de ''stalde zaterdag zijn bromfiets ■totenaan de Badweg. Bij terug keek. de brommer verdwenen werd het vervoermiddel ge- in een droge sloot aan het "erglop Een 45-jarige vrouw uit Stollberg die donderdag tegen de avond op de Redoute met haar fiets ten val kwam, heeft waarschijnlijk haar linker onder been gebroken. Ze is voor behande ling naar het Gemini ziekenhuis over gebracht Een polonaise in de regen Het deerde de toeschouwers bij het open lucht-concert zaterdagavond op de Groeneplaats niet Zeker 3000 men sen woonden de optredens bij. die nogal verschillend van kaliber waren Het aantal solo-zangers spande de kroon Eén van hen was de Texelse Goede Tijden-ster Bennie den Haan Hij was bloedzenuwachtig voor zijn optreden, verklaarde hij na afloop. .Ik sta overal in het land te zingen en dat doet me niks Maar dit is toch een thuiswedstrijd. Nou moest ik met de billen bloot. Ja, het ging echt met tril lende knietjes hoor. De Texelaar werd in aanbidding gade geslagen door een groep kalver- verliefde meisjes „Simone is op jou", werd de zanger toegevoegd, waarna hij nog een serie namen kreeg te ho ren waaruit hij kon kiezen Wie van de dames het is geworden is met be kend... Kaasdragen „Ik ben erg tevreden", aldus Fred Winkel van de organisatie. „We had den een veel lager budgehdan vorig jaar en dat merk je uiteraard ergens aan. Maar ik heb veel positieve reac ties gehad, ook van oudere mensen 1 De spelletjes die 's middags in het centrum van Den Burg werden ge daan, werden wisselend ontvangen. Zes teams waagden zich aan het Zangeres Pearl verdiende in De Zwaan vee! meer publiek. en bovendien kan dat vergunning- technisch niet." Hij is met bang dat het publiek zich bekocht zal voelen „De vorige keer duurde de cross een uur langer dan gepland, nu een uur kor ter. Het is gewoon een kwestie van compensatie." Tessa de Graaff Uitslagen Rodeo: 1 Pablo Brandenburg, 2 Marco Witte, 3 Jan Zi|m, 4 Robert Saai, 5 Joop Veltkamp; 6. Frans Stark. Standaard: 1 Hans Arnout, 2 Karei de Jong 3 John vd Zvvaag 4. Niels Leyen, 5 Rick Gnsmgt, 6 Ronald Zijm For mule II: 1 Arie Huisman; 2 Niels Huisman, 3 Peter Betsema. 4 Piet Schotanus; 5. Mare Prins, 6. Paul Witte Formule I: 1. Peet Boer- sen,2 DirkBarends. 3 Jaap Boersen. 4 Daniël Bonne 5 Martin Schoo, 6 Frans Coevert Overall: Fl. Dirk Barends, FII Arie Huisman, Standaard Hans Arnout; Rodeo Jan Zijm, De historische sfeer in de Oudheid kamer aan de Stenenplaats wordt woensdagmiddag tijdens de folklore verhoogd door vier dames die Oud- Hollandse muziek ten gehore bren gen. De dames treden op van 13.30 tot 16 00 uur. Een 13-jarig Duits meisje viel vrijdag avond op het strand van paal 17 van een paard Ze kwam met haar hoofd op de grond. Per ambulance werd ze naar de artsenpost in De Koog ge bracht. Het bleek allemaal mee te vallen. Het zwaarbeschadigde pompstation aan de Pontweg ifoio Testa do Gmam Een nog onbekende automobilist is zondagavond met zijn auto op het voormalige benzinestation aan de Pontweg in de PH-polder gebotst. Gewaarschuwde politie-agenten trof fen om twintig over acht een totaal vermelde VW Golf aan tegen het zwaar beschadigde gebouwtje. De bestuurder van de auto was spoor loos. De politie vermoedt dat de on bekende iets te verbergen had en daarom aan de haal is gegaan. De bestuurder wacht een proces verbaal wegens het verlaten van de plaats van de aanrijding en gevaarlijk rij gedrag. Ook voor de kinderen van peuter speelzaal „Spelemaer" in Den Burg is het nieuwe seizoen weer begon nen. De speelzaal is iedere morgen van kwart voor negen tot kwart voor twaalf en 's middags, met uitzonde ring van de woensdag, van half twee tot half vier geopend. Alle kinderen van twee tot vier jaar kunnen in de speelzaal terecht Bij „Spelemaer" zijn vier leidsters werk zaam die met hulp van ouders en een stagiaire de kinderen begeleiden. Ouders die hun kind willen opgeven, willen rondkijken, of meer informatie nodig hebben, kunnen altijd even bin nenlopen in d'Ouwe Ulo. Het tele foonnummer van de speelzaal is 31 49 95. Bij een horecabedrijf aan de Dorps straat werd twee nachten achtereen een terrasscherm gestolen. Eerst was het raak in de nacht van zater dag op zondag Het scherm, be staande uit een houten kozijn met een glazen ruit. werd verderop in de Dorpsstraat totaal vernield terug ge vonden Het vervangende scherm hield het slechts eén dag uit. Het programma van Strenderpop belooft veel steer en gezelligheid rond de muzieknis in Oosterend. Smaken verschillen. Je kunt houden van Nederlandstalige muziek of je gruwt ervan. Maar los daarvan kan worden ge concludeerd dat het Hollands Festival zaterdag Den Burg opluisterde. En zeker 's avonds viel in de café's voor ieder een, ook de smartlap-hater, te genieten. kaasdragen Daarbij moest hard- hollend met een kaasdragersplank een route door het winkelcentrum worden afgelegd. Op enkele plaatsen stonden kramen met betonnen kazen van 12 kilo per stuk, vervaardigd door (hoe kan het ook anders) kaas boerderij Wezenspyk. De teams mochten zelf weten hoeveel kazen ze meenamen Eén team zeulde met 232 kilo door Den Burg, terwijl een lichter beladen duo de ronde in 5 20 minuten aflegde Een combinatie van de snelste tijd en de meeste kazen leverde de winnaar op De hollende kaasdragers werden vooraf gegaan door een teamlid dat de winkelende mensen aan de kant moest jagen Niet in alle gevallen lukte dat bijtijds, zodat op sommige plaatsen gemopper van mensen viel te beluisteren die hardhandig opzij waren gezet. Het mastklim-evenement werd door de organisatie zelf als met geslaagd beschouwd „De animo viel tegen en het was een hele klus om die mast neer te zetten." Niveauverschil In de Burger etablissementen werd 's avonds na de optredens op de groeneplaats het Hollandse feestje voortgezet Het lokte meer publiek dan anders op een zaterdag in het seizoen Groepsvorming is bij een festival on vermijdelijk. De jeugd toog naar Question Plaza, waar het duo Ross Iba na lang wachten diepzinnige rapklanken uitstootte Het optreden van „Ajax wordt kampioen'-ster Danny Lukassen was van een beter kaliber De oudere festivalgangers en de vaste Karseboomklanten vermaakten zich uitstekend bij het altijd leuke duo Frans en Lies. Meeste Texelaars dansten op straat bij De Smulpot op de klanken van ras-entertainer Kees Klaassen, die tegenwoordig optreedt onder de naam Kees Tesselaar Dynamisch In De Twaalf Balcken was het lachen geblazen Twee mannen die hun best deden er zo sullig mogelijk uit te zien en een rondborstige zangeres a la Sugar Lee Hooper hadden onder de naam Pieter Buren Overlast een ko mische muzikale act. De Grooten Slock had met De Nacht ploeg een topband in huis „Ik word doodmoe van die jongens", merkte exploitant Jan Koomen lachend op. Inderdaad gingen de muzikanten bijna onafgebroken door. Flexsibel kreeg in de nieuwe ruimte van De Lindeboom de gemoederen met in beweging. Dat lukte Big Billy en de Baby's in De Zwaan wel degelijk Erg druk was het daar met maar hoe onterecht De dynamische zangeres Pearl, met een spetterende uitstraling en een ontzagwekkende stem. ver diende veel meer publiek Bij derge lijke optredens gaat zelfs de grootste Nederlandstalige muziekhater door de knieén. Tessa de Graaff Tussen het publiek zong Bennie den Haan uit volle borst mee met de overige zangers. Het meisje op zijn arm is voer voor de roddelbladen. Bso Tests de Gmafti Uit de regiekamer van theater De Verrekieker op De Krim is in de nacht van zaterdag op zondag een licht- mengpaneel gestolen. Niet bekend is hoe de dader(s) zijn binnengekomen. De kaasrace was voor de deelnemers een zware klus. <Fo<° TessM Gmatti Oosterend staat zaterdag bol van de muziek. Strenderpop, uitge groeid tot één van de grootste Texelse popevenementen, viert dit jaar het lustrum. Reden voor de or ganiserende stichting Oosterender Pop flink uit te pakken. Vanuit de muzieknis zetten veertien Texelse bands het Strender park zaterdag op hun kop. Het festival begint om 13.00 uur. De toegang is gratis. De muzikale variatie op het festival is omvangrijk. De meeste bands waren al te horen op Texelpop en Texelrock in De Koog De belangstelling belooft extra groot te worden, mede dankzij de aankondiging in Veronica's Zomergids. In gewijzigde samenstelling opent de formatie Ssht (Jeroen Drabbe. Mischa en Henk) om 13 00 uur het festival Het drietal brengt een mix van rock en funk Alternatieve gitaar rock produceert I Scream (Stijn Reijnders, Kees-Jan van Groeningen, Jelle de Wolf, Nicole van Geel en Eddy en Stefan Bakker). Het duo Marije Schoo en Jaap Dros speelt akoestische luisterliedjes Nieuw in de gelederen is de band Sinners of Heaven (Marco Eelman, RobZegers. Emiel en André de Ridder), die de muzieknis op de grondvesten laat schudden met dead metal en punk. Van meidentrio Just Marry (Marije Schoo, Pieternel Geurtz en Belinda van Diesen) mogen we .easy listening with a swing" verwachten Hardrock en heavy metal omvat het menu van So What (Pim Drijver, Bart van Dijk, Marco Eelman en André de Ridder). Speciale aandacht is er voor de formatie STOP (Stichting Oost erender Pop) De inhoud van de pauze-act houden Strenderpop-orga- nisatoren Willem Witte. Rob Haak, Peter Beerlmg, Hans en Biem Vla ming en Jaap Trap geheim tot het optreden. Deluge The Madman van Ger en de Schafers spelen vertrouwde rhythm blues. Popmuziek uit de zestiger en zeven tigerjaren wordt gespeeld door Make Ends Meet (Tolga During. Matthijs Albers en Arjen van der Slikke). Undercover (Moniek Bruijn, Sanne Schoo, Jeroen Drabbe. Mischa en Gerard Timmerman) spelen een akoestische gitaarsessie met covers Drie tenten op camping Kogerstrand waren in de nacht van zondag op maandag het doelwit van dieven De spullen werden buitgemaakt terwijl de kampeerders waren te stappen Uit de tent van een 17-jarige Purmerender werd een jas van het merk Nike en een luchtbed gestolen Een 24-jarige Amersfoorter miste een tas met kleding en raakte ook een koelbox kwijt Ook een 24-jarige inwo ner van Ter Aar deed aangifte van diefstal van een tas met kleding. die varieren van blues tot rock. De formatie Deluge (Joost Bakker. Simon van Arkel, Robert Buijsman, Auke Vermeulen, Tobias van der Zee en Jothan Purmer), die met punk, ska en hardcore vorige week al in Den Burg van zich deed spreken, doet de opening van het Skatepark in Ooster end nog eens dunnetjes over. Blues, rock en eigen nummers staan op het repertoire van Jug Bros (Ewout Adriaans, Rikus Kloosterhuis, Hans Vlaming en Nils Lely). Intrude (Sigrid Ramaker, Jan Zijm, Jeroen Schoo en Sander van Heerwaarden) brengen rock covers ten gehore Het slotak koord wordt rond 20.30 uur gegeven door de Van Beurdens Bluesband (Rob van Beurden, Orf Oostveen. Jeroen Dros en Marcel Buijsman). De bands spelen ieder 25 minuten en er is tien minuten uitgetrokken voor het wisselen. De extra tijd die muzi kanten tijdens de wissel nodig heb ben, gaat van de speeltijd af. 13.00- 13.25 SSHT 13.35- 14.00 I Scream 14.10-14.35 Schoo en Dros 14.45-15.10 Sinners of Heaven 15.20- 15.45 Just Marry 15.55-16.20 So What 16.30-16.50 STOP 17.00- 17.25 The Madmen 17.35- 18.00 Make Ends Meet 18.10-18.35 Undercover 18.45-19.10 Deluge 19.20-19.45 Jug Bros 19.55-20.20 Intrude 20.30 - 20.55 Van Beurden Bluesband

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5