Nek-aan-nek-race bij finale ringsteken Snel naar de drie. DQa©R Scouting terug van zomerkamp Hardrijders TEXELSE COURANT TWO weer op tv Hervatting van zangrepetities Combinatie Trap/Schraag kampioen ndere Agenda Jazzdanslessen Repetities vrouwenkoor Naaicursus Profashional Zomeravond concert Weekendarts Nostalgierit TEXELSEfcxJRAN Een jaar lang voor half geld de Texelse Couranl Studenten abonnement VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1996 Scout Gerie Vlas daalt via een touw neer vanaf de klimtoren op het scoutingterrein bij Don Bosco. I Foto Scoubng Texell Leden van de scoutinggroep keer den vrijdagmiddag behouden te rug van een zomerkamp bij de Mokerheide in Limburg. De scouts sliepen in tenten en in de open lucht en beleefden allerlei avontu ren. In het kamp bij Mook bivakkeerden de gidsen, de verkenners en de rowans en sherpa's (RSA) De verschillende groepen hadden gedurende het ver blijf van tien dagen ieder een eigen programma, Dat van de RSA startte met een bezoek aan oud-hopman Niek Slijderink in Houten De nacht werd doorgebracht op een boererf, waar werd gekampeerd tussen de pruimenbomen Er werd een bezoek gebracht aan het Afrika-, het Educa tief- en Oorlogsmuseum en aan Bur gers Dierenpark in Arnhem Andere activiteiten waren zwemmen in de Mokerpias, vlagveroveren en paal- ballen. Ook hielden de scouts een loophike, patrouilles. maakten kampeerinsignes. bouwden vlotten in het Moker meer, sliepen in de open lucht en communiceerden met elkaar in geheimtaal Ondere onderdelen waren kanovaren, kompasschieten en wandelen. Er werd gekookt op een kampvuur, waarbij elke scout een steentje bijdroeg aan de maaltijd Het uitje werd afgesloten met een feeste lijke barbecue en een kampvuur Binnenkort kunnen 81 automobilisten een bekeuring bij de post verwach ten. Zij werden woensdagmiddag in de Dorpsstraat van De Koog geknipt Er werden 260 auto s gecontroleerd Zondag is op Nederland 2 een herha ling te zien van het programma ..Tros World Trade Show", waarin de Texelse Wol Onderneming, één van de kandidaten was. In de tv-gids is een onjuiste aanvangstijd vermeld De goede tijd is 19 30 uur. Gemengd koor Cantus Texel begint woensdagavond weer met de voor bereidingen voor het volgende con cert. Onder leiding van Frans Visser wordt gestudeerd op een aantal volksliedbewerkingen, enkele evan gelie-motetten van Willem Vogel, twee 5- en 6-stemmige liedmotetten van Johann Eccard, Psalm 149 van Heinrich Schütz. een groot motet van Johann Hermann Schein en enkele delen uit een mis van Palestrma Er wordt gezongen in de NH kerk van De Waal. tussen 20.15 en 22 00 uur Nieuwe leden (vooral bassen) zijn welkom. De Maartens Cantorij in Oosterend begint donderdagavond om 19 00 uur weer met repeteren Onder leiding van Frans Visser wordt gewerkt aan volkszang, meerstemmige lied- bewerkingen en liturgische onderde len van de eredienst Bovendien wordt gestudeerd aan een concert programma voor een bezoek aan het dorp Oosterend in Friesland. Het Texels kampioenschap ring steken beleefde woensdagavond in Den Burg een opwindende fi nale. Vader en dochter Frits en Alice Witte, dat de beste uitgangs positie had, en Biem Trap en Bianca Schraag-van de Wetering eindigden gelijk. Toen zelfs een extra steekronde geen beslissing bracht, wezen de rekenmeesters van de ringsteekcommissie Trap en Schraag-van de Wetering aan als winnaar. De ringsteekfinale op de Groene- plaats vormde woensdag een fasci- Biem Trap en Bianca Schraag-van de Wetering werden woensdagavond Texelse ringsteekkampioen. (Foio Gerard Timmerman i nerend tafereel. Stampende paarden die rijtuigen uit grootmoeders tijd voortrokken Koetsiers met strakke hand aan de teugels met daarnaast de steeksters gehuld in fraaie kleder dracht om het nostalgische beeld compleet te maken Het gros van de 21 aanspanningen was flink aan het schuren en poetsen geweest om er iets moois van te maken. Bijvoorbeeld de Tilbury waarmee Aad Stiggelbout als een vooroorlogse arts z'n rondjes reed En wat te denken van de Victo riaanse wagen van Gerard du Porto met een extra lage instap, speciaal ontworpen voor de corpulente En gelse koningin. Of de indrukwek kende jachtwagen die Dirk Witte he lemaal zelf heeft gerestaureerd, met houten spatborden en lantaarns. Frans Bakker en dochter Emmy, bei den in klederdracht, spanden de kroon De Tilbury met brandende lan taarns in stijlvolle draf voortgetrokken door het tuigpaard Baron, waren goed voor de prijs voor het schoon ste geheel. Sabel De vele bezoekers die naar de Groeneplaats waren gekomen, mochten zelf ook een ritje maken. Applaus was er voor een gelegen- heidssteekster alle drie ringen aan haar sabel reeg. Willem Reuvers oogstte hilariteit toen hij zijn rijtuig stilzette bij de tweede ring. zodat z'n bijrijdster in alle rust kon richten. Wanneer u deze column onder ogen krijgt, heb ik de terugreis naar de re sidentie inmiddels aanvaard Met een gevoel van weemoed, want ik heb me werkelijk laten veroveren door Texel. Wie meent dat ik me - gezien mijn kri tische kanttekeningen - voortdurend heb lopen ergeren, heeft het mis Ik huldig de opvatting dat een vriend pas een vriend is. wanneer hij het op prijs stelt dat je hem af en toe de waarheid zegt Alleen tegen heel vage kennis sen ben ik altijd vriendelijk Maar goed. over de mooie en minder mooie kanten van het eiland heb ik u de afgelopen weken genoeg doorge zaagd Daarom wil ik nu een paar woorden wijden aan het medium waarnaar - zo heb ik begrepen - vrij wel elke Texelaar tweemaal per week -reikhalzend uitkijkt de Texelse Cou rant Ik doe dat min of meer op ver zoek van mijn collega's En met ple zier. want ik weet hoe leuk het is wanneer vakbroeders hun mening uiten over het produkt waaraan je 'maar eer en geweten en met volledige toewijding hebt gewerkt Dit wordt geen stuk met wetenschap pelijke pretenties, want daarvoor heb ik te weinig zicht kunnen krijgen op het terrein waarop de Texelse Cou rant zich doorgaans begeeft. Het is immers zomer en hoewel ik niet ge loof dat hier werkelijk sprake is van de bekende komkommertijd zullen er ongetwijfeld items zijn waarover in deze periode met of in nmdere mate wordt geschreven. Ik denk bijvoor beeld aan de gemeentepolitiek, die ook op Texel tijdelijk op een laag pitje staat Daarom slechts - al grasdui nend door de laatste paar kranten - een paar opvallende impressies. Eén van de aardigste ontdekkingen vind ik de rol van pagina 3. in jargon 'de drie geheten tn veel andere kran ten is die pagina de op-één-na-be- k Hugo Bakhuys van den Brink langrijkste Ze bevat berichten die eigenlijk ook rijp waren voor de voor pagina. maar daar wegens een over schot aan belangwekkend nieuws met geplaatst konden worden De Texelse Courant ruimt echter zo goed als de hele drie in voor familie berichten en zogeheten Texelaartjes. waarin bedrijven adverteren en par ticulieren hun oude wasmachine te koop aanbieden Van deze indeling stond ik echt even te kijken Maar toen ik éen van de redactieleden vroeg of het met zonde is zo'n belangrijke pagina op te offe ren aan commerciële belangen, kreeg ik een opmerkelijk antwoord ,,Bij andere kranten mag de drie de op-eén-na-belangrijkste pagina zijn bij ons is ze zelfs de belangrijkste Texelaars willen boven alles eerst weten wie er dood is. wie er gaan trouwen en wie er een baby hebben gekregen Voor de hand liggend maar voor ie mand uit de stad toch altijd weer frap pant is het belang van ook de kleinere politieberichten Of het nu een uit een tent ontvreemde spijkerbroek is of een loos brandalarm voor al deze weetjes wordt plaats ingeruimd. Dat ze waarschijnlijk vooral als bladvulling dienen - 'Hier is nog een gaatje. Heb je nog een gestolen fiets7' - en dat er niet steeds even goed naar de nieuwswaarde wordt gekeken viel me op in de krant van dinsdag Op de voorpagina werd melding gemaakt van twee baldadige types die Serieuzer ging het er toe bij de routiniers, die na zes keer steken in de buitendorpen op de Groeneplaats de finale uitvochten. De concentratie viel van de gezichten af te lezen. Vastberaden blikken In de ogen van de steeksters met daarnaast de koet sier die het paard precies de juiste snelheid probeerden te geven Op vallend vaak reed een combinatie vader en dochter voorbij Reden voor speaker Renske van der Tempel te concluderen dat het ringsteken tot een echte familiesport uitgroeit. Som mige gezichten kregen gaandeweg het toernooi steeds meer kleur. Vol gens de eén van de inspanning, maar anderen zochten de oorzaak in het borreltje dat ze van Gert Coevert in de Molenstraat kregen aangereikt. Zodra een combinatie was gepas seerd en de ring weer eens over straat kletterde hing de suppoost weer een nieuw ring aan de galg. Dagprijs Uiteindelijk trokken Biem Trap en Bianca Schraag-van de Wetering met het tuigbaard Hugo met 39.5 punten aan het kortste eind, met als eervolle tweede Frits en Alice Witte met de Fries Jelmer Derde werden Frans Bakker en Emmy Scholl-Bakker. De dagprijs was voor Dick Smit en Bernadette Schipper met het tuig- Vrijdag 16 augustus In Cinema Texel draait om 14.00 uur ..Flipper", om 16.00 en 22.00 uur Mission Impossible" en om 19.00 uur „The Rock". De wielervereniging houdt een tijd rit over 32 kilometer Start (bij de voormalige PEN-centrale) om 18 15 uur (jeugd) en 19.00 uur (se nioren). Zaterdag 17 augustus Bij verzorgingstehuis Sint Jan gaat om 14.00 uur de „nostalgierit" van start. Ouderen rijden mee met rij tuigen van menvereniging Tussen Wad en duin Op de Groeneplaats in Den Burg is tot 18.00 uur kinderkermis Van 13.00 tot 20.55 uur Strender Pop vanuit de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend. Entree gratis. In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op vrijdag j.l. In het actualiteitenprogramma 2- Vandaag (18.00 tot 19.00 uur - Ne derland II) een reportage over Texel met aandacht voor Texels bier en andere lokale produkten alsmede de maritieme historie Op het veld van Texel wordt de oefenwedstrijd Texel '94 2-Ooster- end 1 gespeeld. 19.00 uur. In de R.K. kerk van De Cocksdorp wordt om 19.30 uur een Duitstalige mis opgedragen. Zondag 18 augustus In de Hervormde kerk van De Koog begint om 12.30 uur een Duitse Evangelische dienst. Bij 't Cafeetje in Oosterend wordt een openlucht darttoernooi gehou den. 14 00 uur. De waterski-vereniging houdt opstapdag Tussen 14.00 en 17.30 zijn mensen welkom die de sport willen proberen. Handdoek en badkleding meenemen. In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op vri|dag j.l Het tv-programma over de Texelse Wol Onderneming wordt herhaald Nederland 2. aanvang 19.30 uur In de Hervormde kerk van De Koog wordt een interkerkelijke zomeravonddienst gehouden met medewerking van Ds H R. Betting (voorganger), Wout Stam (orga nist) en Magda Halsema (so praan). Maandag 19 augustus In Cinema Texel is hetzelfde film programma te zien als op vrijdag j.l. De raadscommissie voor alge meen en organisatorisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19 30 uur. Onder meer wordt gesproken over nachtbedrijf De Beerekuil, de no titie over gedifferentieerde politie zorg en de nota over de publieks functie. Vertoond wordt de video over het nieuwe waarschuwings stelsel bij rampen In de Hervormde kerk van De Koog wordt een diaserie over Texel vertoond, aanvang 20.00 uur. Entree f2,-. Dinsdag 20 augustus In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op vrijdag j I. De wielervereniging houdt een tijd rit over 32 kilometer. Start bij de voormalige PEN-centrale: jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 uur De raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid heeft om 19.30 uur in het raadhuis een openbare vergadering. Na een hoorzitting inzake de bezwaren tegen het bouwplan van garage Kikkert in De Cocksdorp wordt gesproken over het opnemen van tweede woningen in de huisvestingsverordening, het on derzoek naar de bereikbaarheid van Den Helder/Texel via de N250 en enkele voorbereidingsbeslui- ten. SV Oosterend speelt vanavond een thuiswedstrijd voor de Noord- holland-beker. In de Hervormde kerk van De Was wordt een zomeravondconcert verzorgd door het koperkwartelt for four"; 20.15 uur. op. In theater-restaurant Klif 12 in I Hoorn wordt vanaf 21 00 uur getreden door het cabaret Dt Bloeiende Maagden met het pro. gramma „Mars". Entree (17.50; Woensdag 21 augustus In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op vrijdag j De raadscommissie voor welzijg beleid heeft in het raadhuis openbare vergadering, aanvanj 19 30 uur. Onder andere wordt gesproken over het jaarverslag van het open leercentrum, subsi die voor de gymzaal van 't Skilijs en onderhoud van tuinen vow ouderen. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Courant-Vakantiekrant TESO t e S O Extra afvaarten (halfuursdienstl Vrijdag 16 en zaterdag 17augu$ tus: afvaart Texel 9.35 uur lotei met afvaad Den Helder 16 05 uv Wachttijden Wegens het en» van de vakantie Nederland r Noord (voortgezet onderwijs), re gio Zuid (basisonderwijs), bom vak regio midden en Nordrhei Westfalen wordt vrijdag 16 augus tus op Texel tussen 9.00 en 16# uur een wachttijd verwacht t éen a anderhalf uur en op zalei dag 17 augustus tussen 10 00e 14.00 uur een wachttijd vanee half a één uur. In Den Helder wot den geen wachttijden verwacht. Hoogwater te Oudeschild Vr. 16 10.24 en 22.34 u Za. 17 11.05 en 23.15 u Zo. 18 11.46 en 23.30 u Ma. 19 12.16 en 23.35 u Di 20 12.25 u. Wo.21 0.15 en 12.54 u. Do. 22 0.37 en 13.30 u. Vr. 23 1.07 en 14 20u. Aan het strand is het ongeveer een uuree- der hoogwater De zon komt 18 auguste op om 6 27 u en gaat onder om 20 56u. 22 augustus eerste kwartier, 23 augusfe doodtij paard Jildert, die mede dankzij zes punten tijdens de toeristenronde in de prijzen vielen. Tweede voor de dag prijs werden Frits en Alice Witte en derde de combinatie Biem Trap. De dertien vrijwilligers en de sponsors kunnen terug zien op een geslaagd evenement kentekenplaten van auto's hadden omgebogen, terwijl een autokraak met een buit van tienduizend gulden in een hoek/e van pagina twee was beland. Maar goed. dat zal een bedrijfsongevalletje zijn geweest Ook opmerkelijk is de hoeveelheid huis-tuin-en-keuken-mededelingen, die gewoon als redactioneel stukje zijn opgenomen. Ik doel ondermeer op berichten als 'Training Texel '94 weer begonnenwaarin alle aan vangstijden worden vermeld, evenals de namen van de trainers en de tele foonnummers die geïnteresseerden kunnen bellen wanneer ze eens een balletje willen meetrappen De secre tarissen van de Texelse verenigingen mogen zich gelukkig prijzen met zo'n krant. Het maakt nogal verschil dunkt mij. of je al je leden een brief moet sturen of dat je aan eén persberichtje richting krant genoeg hebt Maar ik zal met te veel plagen Want voor het overige lijkt de Texelse Cou rant mij een uiterst serieus medium. Met een eigen (leuke) cartoonist, een doorgaans spitsvondige columnist, een rubriek voor de lezers (met een aardig gevonden naam) en scherpe foto's, waarop gelukkig niet alleen maar linten- doorknippende-hoog waardigheidsbekleders staan afge beeld. De stijl waarin de krant wordt volgeschreven mag rustig 'vlot' wor den genoemd. Iets dat voor lokale (en ook regionale) kranten zeker met van zelfsprekend is Werkelijk een juweeltje is de kop van de krant zelf De strakke maar sier lijke letter sluit elk misverstand uit. de krant die u in handen hebt is de TEXELSE COURANT. Ik weet niet of de vormgever een Texelaar is, maar eigenlijk doet dat er niet toe. Want de klassieke letter vormt samen met het wapen en de wapenspreuk gewoon een fraai staaltje van Texels eigen. - HBB Ringsteken op een s/eervolle Groeneplaats. De afdeling jazzdans van G V.T start maandag het nieuwe seizoen. Er zijn voor diverse leeftijden verschillende uren. De jeugdlessen bestaan uit het spelenderwijs leren van de verschil lende danstechnieken. Er wordt veel aandacht besteed aan houding. Ver der wordt altijd een danscombmatie aangeleerd. De tienerlessen bestaan uit een war ming up. daarna oefeningen verpakt Het Texels Vrouwenkoor hervat de repetities op maandag 26 augustus in d'Ouwe Ulo. De aanvangstijd is ech ter gewijzigd Voorheen werd van 14 10 tot 16 10 uur gezongen, nu wordt bij wijze van proef tussen 13 30 en 15 30 uur gerepeteerd Dit is ge daan om jongere vrouwen aan te trek ken, die kinderen naar school moeten brengen. Wie van licht klassieke tot moderne koorzang houdt, wordt uitgenodigd een repetitie bij te wonen. Voor inlich tingen kan worden gebeld naar G. Bakker-Van der Vis, telefoon 31 25 38. in kleine danscombmaties. Daarbij komen lenigheid en kracht voor de verschillende spiergroepen aan bod. Ook worden oefeningen gedaan om bepaalde technieken zoals het draaien onder de knie te krijgen Er zijn twee groepen voor volwasse nen. Het verschil tussen beide zit in het nivo. Tijdens de gevorderde les op maandag worden de oefeningen in een vrij hoog tempo aangeboden en ze zijn vaak zwaarder dan die van de beginners op woensdagavond. Uiter aard wordt iedereen tijdens al deze lessen gemotiveerd en gestimuleerd door lekkere, bij de oefeningen pas sende, muziek j De trainingen worden gegeven in de sportzaal De Ferrever. De leiding is in handen van Yvonne Bruining. le dereen die geïnteresseerd is vanaf maandag welkom om eens mee te doen. Onder de naam Profashional start Hannie van Zoelen op dinsdag 10 september een naaicursus. Deel nemers kunnen de vaardigheden leren die ze zelf willen, zoals patroontekenen, naai- werkzaamheden en het Inzetten van ritsen en kragen. Van Zoelen verwerkt ook borduuropdrachten voor clubs en bedrijven. Op de naaicursus op de dinsdag ochtenden - en bij voldoende belang stelling ook op donderdag - brengt Van Zoelen tijdens tien bijeenkom sten de cursisten de fijne kneepjes van de handvaardigheid onder de knie. De lessen zijn van 9.00 tot 12.00 uur. Het cursusgeld bedraagt 300,- Gegadigden kunnen zich opgeven bij Hannie van Zoelen. tel. 31 57 94 of naar de introductie-ochtend komen op 3 september om 10.00 uur in d'Ouwe Ulo. Andere activiteit van Profashional is het borduren van badges voor petten, tenues of bedrijfskleding. Dinsdag begint om 20.15 uur in de NH kerk te De Waal het negende zomeravondconcert. Dit zal wor den verzorgd door koperkwartet T For Four, bestaande uit de leden Léon Jaminon (trompet), Alike Jonkman (trompet), Martin Snij ders (trombone) en Tom Reitsma (bastrombone). De leden van het kwartet zijn studen ten en afgestudeerd aan de conser vatoria te Hilversum, Amsterdam en Zwolle. Het koperkwartet is opgericht in september 1995. Sinds die tijd zijn de leden druk bezig geweest een zo breed mogelijk repertoire op te bou wen. Ze spelen muziek uit Renais sance. Barok, Romantiek en 20ste eeuw. Als intermezzo speelt Dyo Wassink een sonate van C.Ph E. Bach op het orgel De organisatie van het concert is in handen van de Raad voor het Zomer- werk van de Texelse kerken. De toe gang is gratis. Na afloop is er een collecte Tijdens het weekend van 171 18 augustus is de dienstdoen huisarts dokter K. Eisss Julianastraat9, Den Burg.l 20 39. Alleen voor Texelaars i uitsluitend voor spoedgeval* van za. 8.00 tot ma. 8.00 ui Aanvragen visites tussen 9.30i 10.30 uur Spreekuur op zat! dag en zondag van 11.301 12.00 uur en van 16.00 tot 16: uur, zonder afspraak. Toerist! kunnen zich melden bij de ma sche post in De Koog. tel. 32) 70. Rooster: Maandag 17 30-18 30 uur jeugd 7-10 jaar, 18 30-19 30 uur jeugd 10-12 jaar, 19 30-20 30 uur tieners 14 jaar e o 20.30-21 30 uur volwas senen gevorderd Woensdag 19 15-20.15 uur tieners 12-14 jaar, 20 15-21 15 uur volwassenen beginners Bewoners van Sint Jan hebben zater dag een bijzonder uitje. Om 14.00 uur staan de leden van menvereniging Tussen Wad en Duin voor hen klaar voor de jaarlijkse nostalgierit. De route is een verrassing. grill ~Z*jrL ji'ih h bd bjrt- Aan de overkant wonen en studeren, maar toch op de hoogte blijven van je eiland9 Lezen wat je oude sportcluppie presteert en wal ze allemaal uithalen in je geboortedorp9 Meeleven met oud-klasgenok die gaan trouwen of een kind) hebben gekregen? Weten wal er de komende weekends te beleven valt9 Meepraten over branden, ongelukken, politiek en ander nieuws? Dat kan allemaal met een op de Texelse Courant. Jongens en meisjes die aan de overkant wonen en studeren kunnen ook in dit studiejaar 1996-1997 een speciale korting van 50 procent o het abonnementsgeld krijgen Je hoeft alleen maar een schoolverklaring te overleggeD en uiterlijk vóór 18 oktober 1996 a.s. te reageren Ook degenen die afgelopen schooljaar de Texelse Cou rant ontvingen en hun studenten-abonnement w'/W verlengen, moeten dit vóór 18 oktober regelen. Informatie aan de balie van de Texelse Courant,Parkstraat 10,1' CA Den Burg, telefoon 362600 Dc Texelse Courant hoof" de band in stand!

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2