„Geen toezegging aan Pieterse f Zon concurrent voor eerste kinderkermis PH Feest Ezelvereniging reageert: Zes tempoversnellingen 9 teso 1$ Arco in Atlanta Agenda E TEXELSE COURANT PH-omloop: rennen over de polderdijk Fietsen gestolen TEXELSE^COURANT Een jaar lang voor half geld de Texelse Courant Studenten abonnement Wadexcursie Aanmelden teams Trio-Triathlon yy Warner Schreurs weg bij gemeentewerken Amazones net onder de top Korte cursussen muziek en dans Informatiedag van „De Aleph" DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 Crosslopers kunnen zaterdag in de PH-polder een eenmalige ervaring opdoen: hardlopen over de dijk. De wedstrijd is prominent onderdeel van het 150-jarig jubileum. Het tracee is niet geheel vrij van hobbels en af toe moet over een hek worden geklauterd. Uitkijken, maar het uitzicht mag er zijn. De wedstrijd start om 14.25 uur op het terrein bij De Valk aan de Pontweg. Vanaf 13.30 uur kan worden inge schreven. 150 JAAR De ongebruikelijke dijkloop hêeft een lengte van twaalf kilometer, waarbij ook estafette kan worden gelopen. Er wordt gestart op het feestterrein Ter hoogte van Alexanderhoeve gaan de lopers linksaf de dijk op richting Watermolenweg. De Pontweg passe ren de renners via de slagbomen bij de bootopgang en bij hoeve Fak-Fak voert het tracee de crossers omhoog de nieuwe zeedijk op Ter hoogte van het gemaal bij de Amaliaweg wordt de dijk verlaten voor de estafettewissel en een verfrissing. De lopers gaan verder richting Ceres, waar de route via de oude polderdijk en de Redoute verder gaat. Het oversteken van de Pontweg wordt begeleid door de po litie. Over de oude dijk gaan de deel nemers richting Alexanderhoeve, waar via hetzelfde parcours op de fi nish op het feestterrein af wordt gestevend. De oude dijk is in de loop der jaren wat hobbelig geworden. Speciaal voor de gelegenheid hebben het waterschap en de pachters toestem ming verleend om een pad te maaien. Ter herinnering krijgen de deelne mers bij inlevering van het start nummer een T-shirt van de PH-pol- der. Er wordt gelopen in de categorie dames, dames-veteranen, heren, heren-veteranen en estafette (twee keer zes kilometer). Voor de snelst aankomenden hebben sponsors leuke prijzen beschikbaar gesteld Ook het snelste estafet teteam krijgt een prijs. Deelname kost ƒ5,-. De organisatie is in handen van de Stichting 150 jaar PH-polder en de Atletiekvereniging Texel. Fietsen staan niet overal veilig Een Duitse toerist raakte zijn mountainbike kwijt toen hij die donderdagmiddag even aan de Ruyslaan bij het pad naar paal 19 neerzette Hij had de één jaar oude, geheel verchroomde 21 -versnellmgs- fiets met een meuwwaarde van 1 100 DM met afgesloten. Wél op slot zetten helpt ook niet al tijd, ondervond een 17-jarig meisje uit Uithoorn. Zij had haar fiets woensdagavond op de Brink neerge zet, maar toen ze 's nachts terug keerde, was haar rijwiel weg. Even eens op de Brink werd een avond later de onafgesloten fiets van een 16-jarige jongen uit Middenmeer ge stolen. (ADVERTENTIE) Cfnu TrnttUji'lh la fm bjrt. Aan de overkant wonen en studeren, maar toch op de hoogte blijven van je eiland? Lezen wat je oude sportcluppie presteert en wat ze allemaal uithalen in je geboortedorp? Meeleven met oud-klasgenoten die gaan trouwen of een kindje hebben gekregen? Weten wat er de komende weekends te beleven valt? Meepraten over branden, ongelukken, politiek en ander nieuws? Dat kan allemaal met een op de Texelse Courant Jongens en meisjes die aan de overkant wonen en studeren, kunnen ook in dit studiejaar 1996-1997 een speciale korting van 50 procent op het abonnementsgeld krijgen. Je hoeft alleen maar een schoolverklaring te overleggen en uiterlijk vóór 18 oktober 1996 a s. te reageren. Ook degenen die afgelopen schooljaar de Texelse Cou rant ontvingen en hun studenten-abonnement willen verlengen, moeten dit vóór 18 oktober regelen. Informatie aan de balie van de Texelse Courant,Rarkstraat 10, 1791 CA Den Burg, telefoon 362600. De Texelse Courant houdt de band in stand! De mini-kermis van Gerard Rijk, present op de kinderkermls op de Groeneplaats, t en boeiend vermaak. (Foto Gerard Firn merman) De drukte op de eerste kinderker mis op de Groeneplaats zaterdag bleef wegens het strandweer wat uit, het initiatief krijgt zeker een vervolg. Komende zaterdag middag wordt het vermaak op nieuw in het centrum van Den Burg opgesteld. Gewoon omdat het niet veel kost en toch leuk is. Volgend seizoen streeft Frans Pieterse er naar de attracties een paar weken eerder op de Groeneplaats neer te zetten. Opvallend veel Texelaars namen zaterdagmiddag een kijkje op de kinderkermis, waar de meeste attrac ties voor een gulden toegankelijk waren. Het aanbod was speciaal ge richt op kinderen van drie tot acht jaar, waarvoor volgens Pieterse op de ker mis in De Koog te weinig vermaak is. Ongecompliceerde speelwerktuigen als de trampoline, de autoscooters, het poppenhuis van Lot Kombrink, het springkussen en de minikermis van Gerard Rijk waren in trek. Present was ook de Modelspoorbouwclub. En voor twee kwartjes kon een ritje op een pony worden gemaakt. Etenswa ren als een zakje patat en een ijsje waren voor een gulden verkrijgbaar. Kinderen mochten zelf hamburgers bakken. Een sfeervolle en goedkope kermis is de drijfveer van initiatiefnemer Frans Pieterse. ,,Het mes snijdt voor ons De Texelse afdeling van het IVN houdt donderdagavond een wad excursie voor haar leden en die van de Vogelwerkgroep Texel. Wegens de laagwaterstand begint de tocht om 18.30 uur Startpunt is de parkeer plaats bij het dijkmonument bij De Cocksdorp. Laarzen of oude schoe nen (gympies) zijn noodzakelijk. Voor verdere informatie tel. 31 42 59. aan twee kanten Een beetje gezel ligheid in Den Burg en wat meer men sen op het terras. Misschien dat we er volgend jaar nog wat kindertheater bij kunnen betrekken." Een tiental teams heeft zich reeds op gegeven voor de Trio-Triathlon op zaterdag 31 augustus. De organisa tie heeft de indruk dat meer sportieve Texelaars bezig zijn om een team samen te stellen. Besloten is daarom de inschrijvingstermijn te verlengen tot en met zondag 25 augustus. Een team moet bestaan uit een zwemmer, een wielrenner en een hardloper. Het team legt de kwart- triathlon af in estafette-vorm waarbij ieder teamlid een onderdeel van de kwart-triathlon voor zijn of haar reke ning neemt. De afstanden zijn 1 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km hardlopen. De start van deze trio-triathlon is vol gende week zaterdag om 11.30 uur op het surfstrand van Oudeschild. Teams kunnen zich aanmelden bij Gert Pansier, tel. 313668 Warner Schreurs Warner Schreurs, sinds vijf jaar op zichter bij de gemeentelijke buiten dienst, verlaat Texel. Hij verruilt de overheidsdienst voor het particuliere bedri/fsleven Schreurs (38) gaat als uitvoerder bij een aannemer in Assen aan de slag. Zijn vervanger wordt op korte termijn bekend gemaakt. Op Texel hield Schreurs zich vooral bezig met uitvoerende werkzaamhe den bij de bestrating, riolering en de reiniging. Samen met chef-buiten- dienst Piet Bolier was hij betrokken bij de invoering van de afvalscheiding en de verdere begeleiding daarvan. Af gelopen winter hield hij zich bezig met de gladheidsbestrijding. Het meer dynamische aannemersbedrijf (Lareco) waan/oor Schreurs heeft gekozen is werkzaam in de wegen bouw in noordoost Nederland, de streek waar hij vandaan komt. De Texelse deelnemers aan de pro vinciale kampioenschappen dressuur en springen in Spaarnwoude hebben zaterdag goed gepresteerd. De fel begeerde eerste en tweede plaatsen, die uitzending naar de nationale kam pioenschappen tot gevolg hebben, werden net niet gehaald. Annemarie van der Linde was er in de klasse L met Jeorieta het dichtst bij. Zij werd op slechts één punt achter stand derde. Bij de pony's in de klasse M1 en M2 haalden Esther Koorn met Bidar en Gea de Ridder met Billy allebei een vierde plaats. In de M1 niet-selectie werd Maartje Duin met Nadieh vijfde. De punten van Tessa de Graaff en Davy in de Z2 vielen tegen. Deze combinatie eindigde op een twaalfde plaats. „Wij hebben geen enkele toezeg ging gedaan dat we zouden ko men", aldus voorzitter Theun de Winter van de Ezelvereniging. De club voelt zich onheus bejegend door Frans Pieterse, die het ge nootschap in de vorige krant uit maakte voor kind-onvriendelijk, omdat ze zijn kinderkermis niet wilden opluisteren met hun ere leden. De Winter, die eind juli door Pieterse telefonisch werd benaderd, bena drukt dat de ezels geen commercièle kermisattractie zijn. ,,lk heb gelijk aangegeven zijn plan een sympathiek initiatief te vinden, maar ik heb geen enkele toezegging gedaan over onze aanwezigheid. Ik zei dat we het in de eerstvolgende vergadering zouden bespreken." Tot zijn verbazing las De Winter kort na dat gesprek in deze krant een in terview met Pieterse over zijn plan. „Daarin werden wij ook genoemd. Weliswaar in termen als: 'het ligt in de bedoeling dat'. Maar zo ver waren wij nog niet. Bovendien hadden we al andere verplichtingen op één van de twee data." Er was een tweede telefonisch con tact, maar dat was vóór de ezel vergadering, waarin het bestuur deel name unaniem afwees. De Winter: De Muziekschool start in septem ber met een aantal korte cursus sen. Zowel in muzikaal opzicht, als op dansgebied valt er het nodige op te steken. 12 September start een cursus noten- lezen, waarbij de basisvaardigheden worden aangeleerd (kosten ƒ45,-). Op die dag start ook de cursus stem- vorming met ondermeer: houding, ontspanning, ademhalingstechniek, articulatie, etc. Kosten 60,0 Voor dansliefhebbers is er de cursus show- dans met warming up, techniek-oefe ningen en stretchen. Kosten 50.-. Voor de kleintjes is er muziek voor kinderen, met zingen, luisteren en bewegen op muziek. Ze leren om gaan met trommels, klankstaven, ritmestokjes, etc. De cursus start voor kinderen van 6 en 7 jaar op 11 sep tember. Die voor vier- en vijfjarigen begint op 4 december. Kosten 75,-. De cursussen worden gegeven in d'Ouwe Ulo. Opgeven kan tot 3 sep tember bij de Muziek en Dansschool, tel. 313493 „Er zijn verschillende redenen voor. We willen de ezels niet overal mee naartoe slepen. We worden al voor zóveel activiteiten gevraagd. Men moest eens weten hoeveel braderieën en andere toestanden we van de hanc^ hebben gewezen." Gratis Hij noemt de ezelgedachte als argu ment. „We zijn geen attractie. Wij brengen bijvoorbeeld niets in reke ning." Volgens De Winter is de ezel vereniging juist heel kindvriendelijk. „Kinderen mogen op de ezels zitten en krijgen gratis een certificaat, dat ter plekke wordt gecalligrafeerd. We hebben ezeltje-prikje, altijd prijs. Al leen voor het wortelgooien moet een piek worden betaald, maar dat is om de inkoop van de wortelen te dek ken." Dat Pieterse pas anderhalve dag voor zijn kinderkermis bericht heeft gehad van de ezelvereniging, betreurt De Winter „Maar het was geen afbericht in de zin van het woord, omdat we nooit hebben tóegezegd te zullen komen." Opdraven bij evenementen is voor de ezelvereniging best een belasting. Dinsdag 20 augustus In Cinema Texel draait om 16.00 en 22.00 uur „Mission Impossible" en om 19.00 uur „The Rock". De wielervereniging houdt géén tijdrit, maar een criterium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 uur. Om 18.30 uur begint op het B-veld van Texelse Boys het bekerduel De Koog-Helder. Toegang gratis. De raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid heeft om 19.30 uur in het raadhuis een openbare vergadering. Na een hoorzitting inzake de bezwaren tegen het bouwplan van garage Kikkert in De Cocksdorp wordt gesproken over het opnemen van tweede woningen in de huisvestingsverordening, het on derzoek naar de bereikbaarheid van Den Helder/Texel via de N250 en enkele voorbereidings- besluiten SV Oosterend speelt vanavond een thuiswedstrijd voor de Noord- holland-beker. ZDH in hetzelfde kader thuis tegen JVC dat oud-prof David Loggie als trainer heeft. In de Hervormde kerk van De Waal wordt een zomeravondconcert verzorgd door het koperkwartet T for four"; 20 15 uur. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn wordt vanaf 21.00 uur opge treden door het cabaret De Bloeiende Maagden met het pro gramma „Mars". Entree f 17,50. Woensdag 21 augustus In Cinema Texel draait om 16.00 en 22.00 uur „Mission Impossible" en om 19.00 uur „The Rock". Van 19.00 tot 20.30 uur heeft de Hondenclub informatie- en inschrijfavond in het clubgebouw aan de Haffelderweg. De raadscommissie voor welzijns beleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. Onder andere wordt gesproken over het jaarverslag van het open leercentrum, subsi die voor de gymzaal van 't Skiltje en onderhoud van tuinen voor ouderen. Donderdag 22 augustus In Cinema Texel draait om 14.00 uur „It takes two" en om 16.00, 19.00 en 21.30 uur „Twister". Bij De Schuilhut in De Koog start „Er moeten mensen vrij voor nemen, we zijn toch met zeven man in de weer", aldus De Winter, die met een bestuursdelegatie een bezoek aan De Karseboom heeft gebracht om de lucht met Pieterse te klaren. Helaas was die toen niet aanwezig, zodat een tweede bezoek onvermijdelijk is... „De Aleph", het centrum voor bewustzijnsverdieping aan de Wever straat in Den Burg, houdt zaterdag een open dag. Van 10.00 tot 13.30 uur kunnen bezoekers tijdens open lessen kennis maken met diverse activiteiten. Programma: 10.15-10.45 uur mantra zingen; 11.00-11.30 uur open meditatieles; 11.45-12.30 uur open yogales; 12.45-13.30 uur infor matie regressietherapie door Arien van Erkelens. Bij hem zijn meer inlich tingen verkrijgbaar, tel. 31 94 49. De openingsceremonie was groots, met massaal gospelgezang als rode draad. De verbindende teksten wer den uitgesproken door Christopher Reeves, ooit als acteur in de rol van Superman, nu door een val bijna he lemaal verlamd. Het geheel was nogal bombastisch. Echt Ameri kaans. al was er bij de Spelen in Barcelona en Seoul meer werk van gemaakt. Vooral de choreografie was toen superieur. Arco deed mee aan de parade der deelnemers. Totaal vijf uren wachttijd -in pak met stropdas1 Hij had dezelfde mening over het programma, maar als atleet is het toch indrukwekkend als je het volle stadion binnen komt. Vrijdagmiddag ben ik gaan kijken naar de media-infrastructuur in het stadion. Ongelooflijk, het leek alsof er geen Paralympics zouden plaatsvin den. Heel veel was afgebroken, on der meer de bekabeling van de tijd waarneming. Een deel van de pe's en de faxen was zelfs gestolen. Deze informatie wordt bewust niet hele maal aan de atleten doorgegeven. Wat voor een gevoel zou het geven aan de vooravond van de competitie, na al die jaren harde training en dan zó behandeld worden Het Olympisch dorp is onaangepast voor rolstoelgebruikers. Teveel hellin gen. die elke verplaatsing lastig ma ken. Wachttijden bij het restaurant, zonder beschutting tegen de bran dende zon, van één tot anderhalf uur zijn geen uitzondering. De flats waren na gebruik door de valide atleten niet behoorlijk schoongemaakt, alleen schoon beddegoed was aanwezig. De sfeer bij de atleten blijft ondanks alles goed. ledereen is serieus met zijn wedstrijden bezig. Ook de inter nationale contacten met vele atleten zijn tof! Met 34 graden en een luchtvochtig heid van 80% was zaterdag 17 au- .XMPIC Q. om 14.00 uur een tocht voor auto mobilisten langs kerken en andere historische objecten. Wie geen auto heeft kan bij een andere deel nemer instappen Het IVN Texel houdt een wad excursie voor IVN-leden en leden van de Vogelwerkgroep. Start om 18.30 uur bij het monument op de dijk bij De Cocksdorp. In het kader van de laatste Hoorn der donderdag wordt vanaf 19.00 uur veemarkt gehouden in Den Hoorn. De kramenmarkt begint al om 16 00 uur. De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raad huis. Onder andere wordt gespro ken over de nota „Kop en munt", het onderzoek naar de bereikbaarheid van de noordkop en Texel via de N250, toezegging van de financieringsbijdrage voor de N9, de jaarverslagen van de OSG De Hogeberg, Gemeente werken en de Algemene Dienst, lasten lagere overheden, subsidie voor de gymzaal van 't Skiltje en het onderhoud van tuinen voor ouderen. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia- en muziek avond gegeven, aanvang 20.00 uur. De muziek (met renaissance blaasinstrumenten) wordt vertolkt door R en M Smith van Wayside Music", afkomstig van de Scilly- eilanden. Vrijdag 23 augustus In verband met het 150-jarig be staan van de Prins Hendrikpolder begint om 18.00 uur in de feesttent aan de Pontweg een reünie (alleen voor reünisten en genodigden). Omstreeks 19.15 presentatie van het jubileumboek „Van de Prins geen kwaad". In Cinema Texel draait om 14 00 uur „Flipper", om 16 00 en 22.00 uur „Mission Impossible" en om 19 00 uur „The Rock" In hotel De Lindeboom begint om 19.30 uur een evangelisatie campagne van de Johan Maasbach wereldzending. Vrije toegang voor ieder. De wielervereniging houdt een cri terium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; senio ren 19.00 uur. Zaterdag 24 augustus Meditatiecentrum De Aleph in de Weverstraat houdt van 10.15 tot 13.30 uur open dag. Van 12.00 tot 18 00 uur word de Groeneplaats kinderkermis, houden. Vanaf 13.00 uur feest voor iet een ter gelegenheid van hel ij jarig bestaan van de PH-poij Feestterrein naast De Valk aai Pontweg. Entree f7,50 ('s iïl dags) en f15,- (alleen 's avon vanaf 21.00 uur). Passepaiy voor het hele evenement fv Voor het programma zie deto; van dinsdag j.l. In Cinema Texel draait om 14( uur „It takes two" en om 16j 19.00 en 21.30 uur „Twister", De Koog I oefent tegen Texel jj llttd het veld van Texelse Boys; 1 uur. Om 19.30 uur begint in De Lindi boom de tweede aflevering vanc evangelisatiecampagne van Johan Maasbach Wereldzendin In dorpshuis 't Skiltje wordt disco-avond gehouden voor 10-1 jarigen. Jeugdclubleden hebbe Janc gratis toegang, anderen betate f2,50. pree it vete w J8nvii Voor de overige evenement pk wordt verwezen naar de Texels jaj Courant-Vakantiekrant. ;estt tniet taarh i deth 01St sa nb hdde js we' eilanc He cvalle Éderla itze en neerc hein us? Extra afvaarten (halfuursdiensft""e op donderdag-, vrijdag- en zatei dag tussen 9.35 uur (afvaartTexe tot en met 16.05 uur (afvaart C Helder) Wachttijden: Wegens het van de vakantie Nederland rej Zuid (voortgezet onderwijs) wot vrijdag 23 augustus op Texel tus sen 10.00 en 14 00 uur een wach tijd verwacht van een half tot uur en op zaterdag 24 august® tussen 10.00 en 13.00 uur i wachttijd van een half uur. In Der| Helder worden geen wachttijde verwacht. Hoogwater te Oudeschild I Di. 20 12.25 u Wo.21 0.15 en 12.54 u. Do. 22 0.37 en 13.30 u Vr. 23 1 07 en 14.20® Za. 24 2.27 en 15.5011 Zo. 25 4.30 en 17.50 u Ma. 26 6 15 en 19.06U. Di. 27 7.35 en 20.10U. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 25 augustus op om 6 39 u. en gaat onder om 20.41 u., 22 augustus eerste kwartier, 23 augustus doodtij. Arco de Graal voor zijn blokhut In het trainingskamp te Warm Springs. gustus een van ae warmste dagen. Tijdens de laatste voorbereiding in Warm Springs (de naam alleen al!) was het trouwens nog warmer In deze omstandigheden trad Arco aan voor zijn eerste krachtproef: de serie van de 10.000 meter in de T4- klasse. Totaal kwamen 36 wheelers aan de start, die in drie series om twaalf finaleplaatsen moesten strij den De eerste drie uit elke serie plus de drie beste verliezers (qua tijd) gin gen door. De eerste serie werd verreden in een gesloten groep, die zonder stevige versnellingen op de finish af ging. Eerste werd favoriet Franz Nietischpach (Zwi.), maar verrassend was dat een deelnemer uit Thailand zich wist te plaatsen. Een vriend van Arco, de Israëliër Bar Shira, kwam ten val. De tweede serie was de snelste reeks. Alle beste verliezers zouden hieruit komen. De Nederlander Iwan van Breemen, die al vaak op Texel van de partij was, draaide 5 km mee in de kopgroep, maar loste de rol. Voor een andere Nederlander, Harry van Hout, lag het tempo vanaf de start te hoog. Winnaar Heinz Frei reed op het schema van zijn eigen wereldre cord. Arco wist dus wat hem te doen stond in de derde reeks. Het werd een se rie met veel tempoversnellingen. Di Belg Orens deed het meeste kop werk, niemand kon of wilde oveme men. Orens probeerde steeds weg fi komen, met alle gevolgen van dm voor Arco. De zesde versnelling er eentje teveel. Na 6 km raakte hijd de kopgroep van zeven man, die or drie finaleplaatsen vochten De te leurstelling was groot voor Arco, de een zeer harde voorbereiding vort deze Spelen achter de rug heelt. Mijn conclusie is dat Arco de rekenm) gepresenteerd heeft gekregen ra" het altijd alleen trainen. Groeps trainingen zijn zeer belangrijk om wf- snellingen te kunnen pareren. En op dat punt kwamen Iwan en Arco dui delijk tekort. Qua eigenlijke snelheid in de race zat Arco zeer goed. Lin den met veel groepswerk, zoals Zwit serland, Duitsland, Frankrijk m Mexico, scoorden hoog. Hel tel" van de USA miste trouwens net ais Nederlanders de boot. Arco kijkt nu niet meer achterom, maar bereidt zich voor op de f S® meter (20 augustus). Hij weet dat ld zich serieus heeft voorbereid en goed heeft getraind. Blijkbaar heeft hirif .plafond" bereikt en kan hit niets meer dan zijn best doen in deze com petitie tegen semi-profs Chris De Craene

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2