jtocrossers zetten ilystad op stelten /sostor Rien Brouwer op dreef in Holland Triathlon Mannenkoor werkt aan verjonging laas bach: tweedaagse campagne op Texel Sebastiaan Ran achtste bij jeugd och nog daverend slot isostar isostar TEXELSE^* couRANT mro,: Zwemwater goed Plassen op straat Gebroken heup Baldadigheid 't Horntje trekt rest op een hoop Goede tijden tijdens Koger crossloop Darttoernooi Strend geen schot in roos Loek van Vliet winnaar tijdrit DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 oprijzen waren uitgereikt, and echt tevreden over van de laatste Texelse die wegens hevige re- mortijdig werd beëindigd, kreeg het seizoen zon- ■r toch nog een waardig g overkantse evenement waar Texels festijn. jossauto's vertrok een grote fexelaars zaterdag naar j Nadat het kamp was opge- ^7jjj ,erd de asfaltbaan verkend, laanvankelijk niet mee. De crossers waren er niet aan- te moeten opwar- :jnpte hebben. Het gas ging lop, waardoor het nodige jKuvelde Na enkele ronden 13,0( 15,61 18,21 30,je Texelaars meer slag si op een verharde baan. jeeilanders met dertien For- tagens, acht specials (een «ging van Formule II en de gr vrije klasse) en veertien ro- jarLelystad waren gekomen, de wedstrijdleiding alle js bi| elkaar in manches te Dat plan werd met enthou- «ithaald: zo kon de afgelaste cross toch nog een waardig Toch vuurwerk hevig feest zonder wanklank jdagavond stroomde het cir- lelystad zondag vol met wel nelse supporters. „Het was groot Texels spektakel", al- HAB-voorzitter Henri van tm rediënten voor een perfecte (twaren voorhanden. Alleen rde de wedstrijdleider dat er ie manches absoluut met mocht worden geduwd of gebotst. Een streep door de rekening van de Texelse rijders, die wel van wat vuur werk houden. Om toch enigszins aan de gasten tegemoet te komen, werd de rodeoklasse toegestaan om „even te leunen." Dat was echter genoeg voor deze crossers om er op z'n Texels tegenaan te gaan. In de eerste manche was het gelijk al raak. Marlijn Smit worstelde zich door het veld naar voren en deelde flinke tikken uit. Het publiek ging op de ban ken. „Zoiets hebben we nog nóóit gezien", verklaarde de wedstrijd leider, die de rodeorijders hun gang liet gaan. Het duw- en trekwerk le verde geen ongelukken op. Ondanks het ontbreken van Jacco Gieles en Pablo Brandenburg (in el kaar gedraaide motor) werd het een spannende strijd, die in het voordeel van Smit werd beslist KeesJimmink werd tweede en Nico Uitgeest derde. Speciale banden In de Formule I zouden vijftien ronden worden gereden. Door de Texelaars werd echter onderling geregeld dat ze er tien zouden doen, om koelings- en bandenproblemen te voorkomen „Er was door menigeen al zaterdag naar huis gebeld om een nieuw voorraadje banden", aldus Van Maldegem. Daniël Bonne had zich goed voorbe reid. Hij kwam met speciale banden aan de start en toonde gevoel voor de harde baan. Hij won met overmacht, voor Peet Boersen en Klaas Pieter Zuidewind. Bij de specials bevestigde Niels Huis man zijn gevoel voor autorijden. Bertus Uitgeest werd op geringe ach terstand tweede, na in de laatste manche te zijn gehinderd door Jan Jacob de Jong, die derde werd. mij Ran rent door stadhuis van Almere. het hart van de Holland Triathlon. Langs k'ijpen plastic tasjes voor alle deelnemers klaar. sdoel is om het grootste aan- |»ensen te bereiken met het "9elie van Jezus Christus in de tl mogelijke tijd met de beste Wen die ons ter beschikking h". Aldus vermeldt het brief- I van de Johan Maasbach pdzending uit Den Haag, die P9 en zaterdag a.s. in Den 1 is. In hotel de Lindeboom I# beide avonden vanaf 19.30 [een evengelisatiecampagne Men, waarbij iedereen wel- Iséén van de twintig campagnes Piaar door heel Nederland wor- [jehouden. „Kenmerkend is de tónnen sfeer waarin iedereen Jei en geniet van de zang, muziek Pboodschap die op dynamische ^wordt gebracht. Er is altijd ge- ™id voor een persoonlijk ge- *en gebed", aldus laat de PR- •!l,gvan de organisatie weten, per dan veertig jaar is de Johan "stiach Wereldzending actief, niet ftnin Nederland maar onder an ilï0°k in de USA, India en Indone- T"aar afdelingen zijn gesticht met F -tehuizen en praktische activiteit rëfgebied van kleding, medicijnen JMsel Maasbach beoefent de (Foto's Cohnda Brouwer) Net over de finish kan Rien Brouwer alweer lachen. Terecht, want hij liep een supertljd. zending met inschakeling van alle denkbare media en organiseert sa menkomsten en campagnes die soms een massaal karakter hebben met meer dan 50.000 bezoekers. De Johan Maasbach Wereld Zending is het komend weekend met onge veer zes medewerkers op Texel. Johan Maasbach zelf zal daar niet bij zijn, maar waarschijnlijk wel zijn zoon John Tom Lee. Het programma zal bestaan uit zang en samenzang, toe spraak en prediking De Maasbachzending legt er de nadruk op dat zij geen concurrent wil zijn van de bestaande kerken „In tegendeel. Wij steunen de kerken met succes want onze camp 'gnes hebben vaak tot gevolg dat de mensen tot geloof komen of opnieuw tot geloof komen, waardoor het kerkelijk leven opbloeit", aldus PR-man Rémy de Wild. De kwaliteit van het zwemwater langs de Texelse kust is onveranderd goed. Dat blijkt uit de laatste steekproeven van Rijkswaterstaat. De temperatuur van het zeewater was eind juli geste gen tot 17 graden. „Zingen in ons Texels Christelijk Mannenkoor, daar knap je van op!" Aldus één van de slogans in de brochures waarmee het gerenom meerde koor probeert de gelederen te versterken. Het 67 leden tellende gezelschap is vooral op zoek naar jonge stemmen. „De vergrijzing valt nog wel mee, maar we willen op tijd zorgen voor nieuwe aan was", aldus secretaris Klaas Hayma. Om dit te bewerkstelligen zijn vier fol ders vervaardigd, waarin het koor wordt aangeprezen. In de informatie komen verschillende aspecten van het zingen in een koor aan bod. Zin gen is gezond („Uit volle borst zingen, zegt het al: wie zingt, gebruikt zijn lon gen optimaal"), zingen geeft plezier („misschien heb je genoeg van de beeldbuis en ben je op zoek naar een zinvolle hobby"), zingen doe je samen met anderen en zingen doe je omdat twintigste kilometer, langs de ellen lange Gooidijk, had ik het moeilijk." Van Simon Appel, vorig jaar zelf deel nemer, kreeg hij een blikje cola en dat gaf „een stoot" nieuwe energie. Bij het ingaan van de laatste ronde van twaalf kilometer had Brouwer nog een uur over Opnieuw zette hij aan, maar juist toen Guido Betsema met een nieuw blikje cola naast hem kwam fietsen, schoot de kramp in zijn bo venbeen. Leunend op de schouders van „Bets" probeerde Brouwer te herstellen. Rustig aan ging hij verder, de kramp bleef weg. Met sponsen water bleef Betsema hem bijstaan „Op het laatst liep ik te soppen in mijn schoenen Maar met 25 graden wil je wel verkoeling." Brouwer passeerde nog een aantal deelnemers en ging in 10 08.11 als 123e over de finish. Jeugdtriathlon In de jeugdcategorie kwam Se bastiaan Ran uit Den Burg prima voor de dag. De 13-jarige scholier heeft dit jaar veel ervaring opgedaan in het landelijke jeugdcircuit. Van zijn riva len kwamen er in Almere zo'n 20 a 25 aan de start voor de 750 meter zwem men, 20 km fietsen en 5 km hardlo pen Sebastiaan begon goed. Hij kwam in de tweede groep uit het water, kon zich met fietsen op dezelfde plaats handhaven en moest alleen tijdens het lopen een ander laten passeren. „Met mijn achtste plaats ben ik dik tevreden. M'n hoogste klassering dit jaar. Het ging best lekker", aldus Sebastiaan. Na afloop had hij nog puf genoeg om Rien Brouwer aan te moedigen. Zelfs fietste hij nog een stuk met de Oost- erender mee! Een dorpswacht betrapte een 18-ja- rige jongen uit Assendelft in de nacht van donderdag op vrijdag toen hij in de Dorpsstraat op straat stond te plassen De jongen werd naar het Koger politiebureau gebracht, waar hij een boete van 60,- moest beta len. Een vrouw uit Oudeschild viel gister middag op de Groeneplaats van haar fiets, nadat ze met haar trapper de grond raakte. Ze werd met een heupfractuur naar het Gemimzieken- huis overgebracht je gelooft Bedoeling is dat de koorleden de bro chures verspreiden onder geïnteresseerden. Daarnaast zal het bestuur potentiële kandidaten bena deren. Gehoopt wordt dat er zo een groep jongere zangers bij komt. waar door het koor over enkele jaren met in problemen komt als er oudere le den afhaken Belangstellenden kunnen langsko men op de repetitieavond, elke vrijdag van 19.30 tot 21 30 uur in het muziek centrum aan de Peperstraat in Oosterend. Men kan dan zonder ver plichting luisteren of meedoen Wegwijs „Voorzingen is niet nodig", stelt Hayma de nieuwkomers gerust. „Met behulp van onze dirigent Martin de Visser kunnen ze hun weg zoeken in het'koor. Op een gegeven moment is duidelijk bij welke partij hun stem het beste past. Binnen elke partij is er ie mand die nieuwe leden wegwijs maakt. Geen noten kunnen lezen is geen bezwaar Het gros van onze le den heeft daarmee te kampen Het mannenkoor begint dit jaar met een geheel vernieuwd repertoire. De muziekcommissie heeft van het be stuur opdracht gekregen nieuwe nummers uit te zoeken, die de ko mende maanden worden ingestu deerd. De helft van de liederen moet algemeen zijn, de andere helft gees telijk. Daarbinnen is veel variatie mo gelijk: van klassiek tot musical en van oud-kerkelijk tot hedendaagse gospels. Dat laatste past in de trend om geestelijke muziek op een mo derne wijze te vertolken Eerste repetitie Komende vrijdag heeft het koor de eerste repetitie. Zondag 8 september volgt een optreden in de RK kerk van De Koog, ter afsluiting van het Schuil hut-seizoen. Ook daarna zit het koor. dat dit jaar o.a. een bezoek bracht aan Duitsland, niet stil. Op 19 oktober staat een concert in het nieuwe Koger dorpshuis op het programma. 20 de cember de Volkskerstzang in de RK kerk te Den Burg en 23 december een kerstconcert in het Krim-theater De Kiekendief. Voor meer informatie: Klaas Hayma. tel. 31 50 75 Het leegstaande, half door brand ver woeste hotel De Koger Hoop was in de nacht van donderdag op vrijdag het doelwit van baldadige jongeren. Omstreeks 02.00 uur zag een dorps wacht dat vijf jongens in de hekken rond het gebouw klommen en een ruit ingooiden. De dorpswacht hield de jongens staande tot de politie erbij kwam. De jongens, in de leeftijd van 15-18 jaar uit Dordrecht, Zevenaar, Duiven en Arnhem, gaven elkaar de schuld Na een reprimande werden ze naar hun tent gestuurd. Aan de spierkracht van de touwt rekkers van 't Horntje valt met te tornen. Donderdagavond in Den Hoorn sleurden ze alle tegenstan ders naar eigen zeggen „op een hoopAan de wedstrijden rond het pleintje werd door zeven teams deelgenomen. Tweede werd het team Goênga heren en derde de firma De Wit De dames van Goënga maakten zich onsterfelijk door vóór Donatus en de bad meesters te eindigen (Foto Gerard Timmerman) Het scheelde maar weinig of Rien Brouwer was tijdens de Holland Triathlon in Almere onder de „ma gische" grens van tien uur gedo ken. Toch was de 35-jarige Oos- terender met zijn tijd van 10.08.11 dik tevreden. In vergelijking met zijn deelname in 1994 deed hij bijna een uur minder over de 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42,1 km lopen. Bij de jeugd eindigde Sebastiaan Ran uit Den Burg als achtste. Direct na afloop van de Texelse kwart-triathlon in 1989, waar hij als toeschouwer van had genoten, stapte Rien Brouwer op zijn racefiets en legde hetzelfde parcours af. Het „tri- athlon-virus" kreeg hem in de greep. Hardlopen deed hij al van jongs af aan, maar zwemmen was een nieuwe ervaring. Met maatje Ed Zegers toog Brouwer 's winters naar Calluna. „In het begin was ik na één baantje al moe. Na een maand of drie, vier lukte het voor het eerst om een kilometer achter elkaar te zwemmen. Het jaar erna werd ik bij m'n debuut meteen Texels kampioen door Loek van Vliet achter me te houden." Hometrainer De visserman had de smaak hele maal te pakken en voerde zijn trainingsarbeid op. Zaterdag stond hij voor de tweede maal aan de start van de Holland Triathlon, de belangrijkste wedstrijd voor triatleten in Nederland. Twee jaar geleden had hij zich nog voorbereid op de hometrainer aan Ondanks de hitte werden toch goede tijden neergezet tijdens de achtste Bleekerscoogh Crossloop in De Koog (48 deelnemers). Zo liep Patricia Noorlander haar snel ste tijd (5.57). De meeste afstanden kenden de „vaste winnaars". De anderhalve ki lometer bij de jongens werd weer gewonnen door Gerard Witte (6.04) en zijn broer Eddy won de tweeën- eenhalve kilometer in 8.24. Zoals ge woonlijk werd de vier kilometer ge wonnen door Robert Bakker (16 35) en Kim Kooger (22.13). De vier kilo meter werd gewonnen door A. Weiner (16.23) en bij de dames was het weer Anja Finckh die zegevierde (22.04). Bij de dames-veteranen was Lyda Bakker de sterkste in 22.39 De acht kilometer werd gewonnen door Joost Brouwer en bij de veteranen scoorde A. Peltenburg het beste (24.08). Volgende week zondag vindt de laat ste crossloop plaats, met na afloop de prijsuitreiking voor de klassements lopers. Texelse supporters fietsen mee om Rien Brouwer aan te moedigen. Herkenbaar zijn (v.l.n.r.) Marlska Koenders, Natascha van der Vis, Guido Betsema, Bettina Lösscher, Simon Appel en Jordy Vlnke. boord van de kotter TX 37. „Zó ver ging het ditmaal niet", grijnst hij. „Nu heb ik de laatste twee maanden elke zaterdag vijf uur gefietst Daarnaast liep ik in ieder geval een halve mara thon per weekend en deed ik een zwemtraining. Daarnaast trainde ik veel tijdens m'n vrije weken u, maar nu zat ik halverwege op 36 gemiddeld. Toen begon ik stiekem te denken aan een eindtijd onder de tien uur." Supporters Tijdens het interview, gisterochtend in Oosterend, voelde Brouwer zich weer zo fris als een hoentje. Terugblikkend op de Holland Triathlon spreekt hij vol lof over de tien a vijftien Texelaars die hem in Almere aanmoedigden. Net als in voorgaande jaren kampeerden mede-triatleten en andgre supporters op een camping in de omgeving. Ze stonden onderweg langs het par cours, fietsten tijdens de marathon een stuk met hem mee en zaten bij de finish op de tribune, 's Avonds te rug op de camping zorgde een maal versgebakken vis voor een extra feestelijke stemming. De wedstrijd verliep voorspoedig Nadat het geduw- en getrek bij de zwemstart voorbij was, kwam Brou wer in een goed ritme. Na één uur en acht minuten kwam hij uit het water, wat boven verwachting was. Het fiet sen ging helemaal voortreffelijk. „Te voren zou ik tevreden zijn met 32 km/ De warmte weerhield een aantal fa natieke darters er zondag niet van om in de tuin van het Strender Cafeetje een pijltje te gooien. Eigenlijk had de organisatie van het toernooi op meer belangstelling gerekend, maar door de warmte was het evenement niet zo'n schot in de roos als werd ge hoopt. Niettemin leed de gezelligheid er in Oosterend niet onder. (Foto Gorord Timmerman Cola Brouwer kon dat tempo niet vasthou den, maar kwam toch al na vijf uur en acht minuten het stadion binnen rijden. Tijdens het omkleden deed hij een flinke lik uierzalf op zijn voeten. „Vorige keer was m'n grote teen één grote blaar, vandaar. Bovendien had ik nu een maat grotere schoenen Voor het afsluitende onderdeel had de Texelaar nog 3.37 over om binnen de tien uur te eindigen. „Daarom ben ik pittig van start gegaan. Achteraf té hard. Tussen de tiende en vijfen- Terug van vakantie toonde Loek van Vliet dat hij goed in vorm is. De triatleet raffelde de 32 km lange tijdrit in de omgeving van de PEN- centrale vrijdagavond af in 48.33 minuten. Ook de andere deelne mers realiseerden snelle tijden. Erna Kuip was de snelste dame in 54.47 en jeugdrenner Robert Jan Appel fietste 16 km in 28.25. Voor de grootste stunt zorgde echter een Duitse deelnemer. Op de Laag- waalderweg, komende uit de richting van Oudeschild, vergat hij in de eer ste ronde af te slaan naar Dijkmans huizen Pas bij De Waal merkte dat hij verkeerd zat en keerde om. De vakantieganger wist nog diverse voor hem gestarte deelnemers in te halen. Uiteindelijk finishte hij op ruim vijf mi nuten van de winnaar, maar zonder zijn omweg zou hij als tweede zijn geëindigd. Totaal verschenen 26 renners aan de start, onder wie vier junioren en drie Duitsers. Zij troffen vrijwel windstille omstandigheden, wat te merken was aan de tijden. Bij de jeugd eindigde Evert Rikkenberg als tweede in 29 04 en Erwin Goënga werd derde in 30.28. Hendrik de Lugt reed 12 km in 28.07. Bij de heren-senioren kwam Jan Zijm het dichtst in de buurt van Van Vliet (49.18). Willem van Tatenhove toonde zijn vooruitgang met een knappe 49.32 en ook Henk Stevens bleef onder de vijftig minuten (49.54). Vijfde werd Otto Goënga (51.39), zesde Thomas Horstmann (52.20) en zevende Jos Huisman (52.47). Van de vier deelnemende vrouwen was Erna Kuip royaal de snelste. Marijke Stark kwam binnen in *^.07. José Huisman in 59 1f'itte in 1 02.0?

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5