Muzikaal weerzien op Strender Pop Publiek waardeert zonnig festival Muziek- èn dia-avond over Scilly Eilanden M x ADVERTEREN 0( )t IN DE NAjAARSSPECIALS Bedrijvigheid w TEXELSE coURANT Bekerduel De Koog Rooster Shima B&W overlegt met dorpscommissies PC Tech nu aan Gasthuisstraat Zonnig weekend trekt toeristen Rondvlucht voor harde werkers Geen akoestische problemen voor nieuwe rotonde j/1 ukwwA-diskettes multimedia Zwemvierdaagse als wereldreis ES- Nostalgisch tafereel on LEVERT GEWELDIG VOORDEEL OP! Reageer vóór 4 september Informatie: advertentiebalie Texelse Courant DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 Zomers weer, een ontspannen sfeertje en leuke muziek. Dat ze er in Oosterend patent op lijken te hebben bleek zaterdag tijdens het jaarlijkse popfestival dat er voor de vijfde keer werd gehouden. Muzi kanten en liefhebbers lieten ge broederlijk naast elkaar de klanken over zich heen komen. Stren-der Pop was voor de één het debuut en voor de meidengroep Just Marry, voorlopig het laatste (publieke) optreden. Met zo'n tachtig optredens scoorden Marije Schoo, Pieternel Geurtz en Belinda van Diesen hoog in de Texelse schnabbelparade. Het drie tal oogstte in tweeënhalf jaar tijd veel waardering, met name voor de drie stemmige wi|ze waarop het easy listening repertoire werd gebracht. Tesamen met de akoestische bege leiding lag de muziek goed in het ge hoor. Just Marry is op de CD „Texelpop" te horen met het nummer ,,l should have known it from the start", van Nils Lely. „Het is mooi geweest", oordeelt het trio, dat de geboekte optredens volgens schema afwerkt. In de wan delgangen valt te beluisteren dat we van Just Marry nog één daverend slotoptreden mogen verwachten, al laten de meiden het initiatief daartoe over aan hun fans. Van Beurden Lang zullen de dames niet stilzitten. Belinda van Diesen debuteerde za terdag als zangeres in de Van Beurdens Bluesband Met haar slaat de band een nieuwe weg in met meer variatie in het repertoire. Tot opluch ting van de trouwe fans blijft blues prominent doorklinken in de band van Rob van Beurden, die zich ook zelf als leadzanger liet horen De slotact Strenderpop kreeg het publiek aan het swingen. Het was de organisatie (Stichting Oosterender Pop, kortweg STOP), die met de pauze-act het publiek op de banken kreeg Voor het stormach tige percussienummer was het zes tal achter het buffet vandaan geko men, om temidden van het publiek een optreden te geven. Trash Nieuw in de Texelse popgelederen was de formatie Sinners of Heaven, die keihard en met veel enthou siasme speed, trash en heavy metal uit de speakers liet knallen Jong en enthousiast was ook de bijdrage van So What. „En erg heavy", aldus de immer enthousiaste presentator Henk Slikker. Vermeldenswaard is het optreden van Jug Bros, dat op Strender Pop een voorproefje gaf van de CD-ROM die eind oktober uitkomt Jug Bros bracht vanuit de muziekms niet de blues die we van ze gewend zijn, maar speelde op hartstochtelijk zelf gecomponeerde nummers De stijl laat zich niet direct omschrijven. Een mix van verschillende genres en een heel eigen geluid. Hoog Hanekamgehalte Muziek met een hoog hanekamge halte werd geproduceerd door Deluge, dat met eigentijdse punk. ska en hardcore het visitekaartje afgaf Deluge bracht een gevarieerde en zeer muzikale act. Op het familiefeest in Oosterend was het een leuke af wisseling Voor vele muzikanten betekende Strender Pop na de vakantietijd een weerzien. Waar de ene band op het podium het einde aankondigde, wer den op het gras nieuwe groepen ge formeerd. De bands en luisteraars waren goed te spreken over de geluidweergave, verzorgd door Mare Roeper en Jeroen Haak, die komende zaterdag present zijn op het popfestival in de Prins Hendrikpolder (aanvang ±16 30 uur). I Scream Foster Parents, The Expensive Noise, Undercover, Jug Bros en Beatlesband Rob, Menno, Ben en Hans zijn van de partij op het polderfeest. Organisatie STOP kreeg met een percussie-act het publiek in Oosterend op de banken. (Foto Tilly BocrUng) Roger en Margaret Smith weten tij dens hun verblijf op Texel niet van ophouden. Het muzikale, van de Zuidengelse Scilly Eilanden af komstige echtpaar heeft deze maand al diverse optredens ver zorgd met hun interessante collec tie muziekinstrumenten. Donder dagavond verzorgen ze een open avond met muziek en dia's in de Ned. Hervormde kerk van De Koog, aanvang 20.00 uur. Het fluit- en trompetduo Smith com bineerde de afgelopen zestien jaar geregeld vakantie op Texel met het geven van zomeravondconcerten, Vanavond speelt De Koog 1 om 18.30 uur om de beker tegen het zaterdagteam van Helder In verband met de slechte toestand van het eigen veld wordt dit duel uitgevochten op het B-veld van Texelse Boys. De toe gang is gratis. Zaterdag oefende De Koog 1 tegen de vierdeklasser Loosdrecht. Er werd teleurstellend verloren met 0-6 Budovereniging Shima hervat de trai ningen. De gehandicapten oefenen zaterdag van 10 00 tot 11 00 uur on der leiding van Henk de Vries in de sportschool te Oudeschild Jeugdjudo is op woensdag in De -errever, onder leiding van Lou Migo. De witte tot gele band van 13.45 tot 14.45 uur. oranje-groene band 14.45 ot 15.45 uur en wedstrijdtraining eugd 15.45 tot 16.45 uur. De aikidolessen zijn woensdag van 7.00 tot 18.45 uur in De Ferreveren :ondagvan 10.00 tot 11 00 uur in de iportschool te Oudeschild. De leiding s in handen van Peter Gerrits. muziek in de kerken tijdens open da gen, medewerking aan internationale oecumenische zomeravonddiensten in De Koog voor toeristen en muziek vanaf de kerktorens. Met de Texelaars hebben Roger en Margaret Smith gemeen dat ook zij eilandbewoners zijn. De Scilly Eilan den zijn een archipel van honderd grote en kleine eilanden in de Atlan tische Oceaan op zo'n 45 kilometer ten zuidwesten van de Engelse zuid kust (Lands End). Vriendschap met de Texelse familie Van Liere bindt hen met het Gouden Boltje. De fami lie hielp hen bij de organisatie van het eerste concert en sindsdien zijn de muziekleraar en zijn vrouw vast terug kerende gasten in de serie zomeravondconcerten Hun repertoire beslaat ruim 350 num mers, variërend van volksdans- en geestelijke muziek tot easy listening. Bijzonder is dat een deel wordt uitge voerd met antieke instrumenten, zo als de kromhoorn, gemshoorn en di verse fluiten. Met hun Texelse optredens brengen ze geld bijeen waarmee op Scilly medische dienstverlening wordt on dersteund en op Texel het zomerwerk van de Texelse kerken en hun pas toraat Van huisuit zijn ze dus gewend om voor het goede doel te spelen. Na de muzikale dia-avond van don derdag is er gelegenheid voor een het drinken van een kop koffie in De Schuilhut achter de kerk. De toegang is gratis, maar na afloop wordt aan de uitgang een collecte gehouden. Het college van B en W gaat in het najaar en de winter weer op toernee langs de dorpscommissies. De verga deringen beginnen standaard om 19.30 uur een zijn openbaar toegan kelijk. De Cocksdorp is als eerste aan de beurt op 29 oktober, gevolgd door De Koog (26 november), Den Hoorn (17 december), Oudeschild (7 ja nuari), De Waal (4 februari), Den Burg (4 maart) en Oosterend (1 april). <1 verf Make Ends Meet vermaakt het publiek. Het computerbedrijf PC Tech is sinds kort gevestigd op de hoek Gasthuisstraat-Vogelenzang. On dernemer Hans de Vries hoopt op de nieuwe lokatie méér ruimte te hebben voor de verschillende ac tiviteiten van zijn snel gegroeide bedrijf .i PC Tech verhuisde van de hoek Schilderend-Bernhardlaan (fa. Zijm Blonk) naar de nieuwe stek, waar voorheen de makelaardij Texel Vast goed was. Tijdens een kortstondige verbouwing werden enkele tussen muren uitgebroken en werd de entree verplaatst van de Vogelenzang („Dat is nu de artiesteningang", aldus De Vries) naar de hoek „Ja, net als vroe ger toen Kiljan er nog zijn smederij had. Als klein jochie heb ik nog staan kijken hoe hier de paarden werden beslagen", herinnert De Vries zich. Tijden zijn veranderd, ook voor de 39- jarige computer-technicus. De in Amsterdam geboren, maar op Texel opgegroeide De Vries werkte aan vankelijk als electromonteur, maar moest wegens rugklachten zijn baan opgeven. Hij volgde een omscho lingscursus en behaalde de praktijk- De formatie Deluge bracht op Strender Pop muziek met een hoog hanekamgehalte. (Foto Gorard Timmorman) De verwachte uittocht heeft tijdens het weekend niet tot problemen bij de boot geleid. De wachttijden lie pen op tot maximaal anderhalf uur bij 't Horntje op vrijdag. Die dag op de veerhaven in Den Helder ook druk; het mooie weer bracht me nigeen op de gedachte een week end op Texel door te brengen. Hierdoor vervoerde Teso iets meer personenauto's dan in het vergelijk bare weekend vorig jaar. Het saldo vreemde auto's bedroeg zondag avond 8.378, tegen 7.898 een jaar geleden. De stroom vertrekkende vakantie gangers kende vrijdag een piek tus sen twaalf en één uur. De rij wachten den reikte ongeveer tot de Amaliaweg. Om half drie hoefden er geen auto's meer op het fietspad in de rij te staan en een uur later kwam een einde aan de wachttijden. In Den Helder bleven 's middags een paar afvaarten een aantal auto's staan. De reserveboot maakte wegens het grote aanbod één oversteek extra. Zaterdag aan het eind van de och tend en in het begin van de middag moest zowel op Texel als in Den Hel der een half ugr worden gewacht. Zondag was het tussen 18.00 en 20.00 uur druk aan Texelse kant. Dertig Texelaars die het afgelopen jaar de handen uit de mouwen heb ben gestoken om op het vliegveld het luchtvaartmuseum tot stand te brengen, hebben vorige week een rondvlucht gemaakt met de Dakota van de Dutch Dakota Association (DDA). Ze wisten er tevoren niets van want ze waren uitgenodigd naar het vlieg veld te komen vooreen „verrassing". De vlucht, gesponsord door de DDA, werd gemaakt boven Texel en Vlieland en duurde een half uur Vooral voor degenen die nooit eerder hadden gevlogen was het een bijzon dere belevenis. Het historische toestel was overigens niet alleen voor deze vlucht naar het eiland gekomen maar moest er zijn voor een bezoek met DDA-leden, wat regelmatig gebeurt. Er zijn geen akoestische beletsels voor de aanleg van een rotonde op de kruising Pontweg/Hoornderweg. Dat concludeert een gespecialiseerd ingenieursbureau. De gemeente had opdracht gegeven dit uit te zoeken, naar aanleiding van vragen van raadslid Pieter de Groot (D66). Voor de rotonde wordt een artikel 19- procedure gevoerd De stukken lig gen nog tot 25 augustus ter inzage. Er is tevens een aanlegvergunning nodig. Die wordt in dezelde proce dure meegenomen. In beide gevallen is een verklaring van geen bezwaar van de provincie nodig. ^WITTERS TÖXER/XINTKV - .fïfJHNA'nC 1 'SOFTWARE KAX/ilIODKSIS jJflyira.'&yaWftjfc pri .vtkks roeken Zwemmend de wereld rond. Dat kan volgende week in Molenkoog, tijdens de zwemvierdaagse op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. En omdat zwemmen hon gerig maakt, worden internationale maaltijden geserveerd. Het is de 23e keer dat in Molenkoog een zwemvierdaagse wordt gehou den. Deelnemers, maar ook met- deelnemers kunnen voor 20,- te vens een internationale eetkaart kopen, waarmee iedere zwemavond een maaltijd kan worden gehaald bij kioskerette Waterproef. De maandag staat in het teken van Mexico, dinsdag is Italiè aan de beurt, donderdag China en vrijdag België Ook de randactiviteiten, zoals spelle tjes en muziek, zullen in het teken staan van deze culturele aanpak. Zo is-er een bonenrace, spaghetti-kno- pen, Chinese muur-gooien en een PELBI TEXE Hans de Vries voor zijn bedrijfspand dat een geheel nieuwe entree heeft gekregen. (Foto Frans Hopman) Belgische achteruitloop-run. De laatste twee avonden houdt zwemclub TX'71 weer enveloppen- loterij. Inschrijven kan bij de kassa van zwembad Molenkoog ■Auto Cen Au< I,, t i diploma's informatica en pc-te In 1989 begon hij voor zichzelf.l bij Hans Zijm in de voormalige! terschool De Woelige HoekeJ Keesomlaan. later bij ZijmSj Tot 1993 was PC Tech een eenf zaak, maar door de groei va klantenbestand moest er peisl bijkomen. Momenteel telt helt vier medewerkers (inclusiefi Vries), met elk een andere i digheid. Aan het Schilderend was hetie| geworden. „We deden allesi ruimte, daardoor was heil rommeltje Nu kunnen wede J scheiden: verkoop, reparatie. t|j en administratie." Zo ver isl met helemaal. „De verhuizing; snel", grijnst De Vries, wijzendt( nog niet uitgepakte dozen opc venverdieping. De overstap was tevens aantel voor De Vries om zich meércj Texelse markt te concentrate afgelopen jaren was hij veel] aan de overkant voor reparate onderhoud van computers, voi melijk bij bedrijven in Beverwijk.! hij samenwerkt met het copierq SKM Bedoeling is dat een niea te stellen monteur die taak neemt De Vries zal dan alletil aan de overkant actief zijn vool tere opdrachten, zoals de insif van netwerken De Texelse automatiseringsu volgens hem nog niet ver „Ongeveer 90% van het bedrijlstel op Texel werkt nu met computeis| zitten nu in een vervangingsii verouderde hard- en software rrd plaats voor nieuwe apparatuuil programma's. Bij de particulierej nog wel sprake van een groein Vechtersbaas. De politie heef I), vorige week een 21-jarige vectiï baas uit Heiloo aangehouden, 4 een Koger café een 20-|ól Zwollenaar had toegetakeld Dell I den was onduidelijk. Het slachtcHLi moest zich onder doktersbehamfeCL stellen Vrouwen op de kade die hun varende mannen uitzwaaien nostalgisch tafereel op de havent Oudéschild dat zaterdagmiddag scène werd gezet voor het kind programma „Snotneus". Hel gramma draait om een kind dals zeevarende vader heeft. De opnan ploeg van Kindernet maakte om andere opnamen aan boord van TX 33 firma Drijver. Het prograi wordt waarschijnlijk in oktober Kindernet uitgezonden. (Foto Gerard Tf wrji I (ADVERTENTIE)

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 6