Corrie en Piet Haker: 65 jaar lief en leed Heuvels dwarsbomen laatste kans Arco jw in Atlanta teso TEXELSEcoURANT Jeugd De Koot gaat trainen Badminton TEXELSE^COllRAV Een jaar lang voor half geld de Texelse Courant Studenten abonnement Vandaag terug Agenda Yoga-cursussen Zwemmen senioren van start in Calluna Zaalvoetbal: veel veranderingen Para's strijden om Nederlandse titel Springen tussen de buien door Zaalvoetbalprogramma Joost Brouwer wint Koger crossloop Kalverenkeuring Gyvo start gym- en volleyballes DINSDAG 27 AUGUSTUS 1996 strijd voor trio's, start 11.30 u In Cinema Texel draait om 14j 16.# ti" uur „It takes two" en om 19.00 en 21.30 uur „Twister 's Avonds in De Koog: Tropin Sea Festival. In dorpshuis 't Skiltje begint oi !n 19 30 uur een aktiviteitenavor IS van de jeugdclub. Voor de overige evenement; hL wordt verwezen naar de Texel, Courant-Vakantiekrant Extra afvaarten (halfuursdiens 'l Vrijdag 30 en zaterdag 31 augu lus van 9.35 uur (afvaart Texeljl en met 16.05 uur (afvaart O; Helder). Wachttijden: Wegens hel ea van de vakantie Nederland reg midden (voortgezet en basis» derwgs) wordt vrijdag op Texellu sen 10.00 en 13.00 uur een wad tijd verwacht van een half uur. Den Helder geen wachttijden Hoogwater te Oudeschild Dl. 27 7.35 en 20.10U Wo 28 8.40 en 21.36u Do. 29 9.40 en 22.24 Vr. 30 10 46 en 23.26 Za. 31 11.35 u Zo. 1 0.06 en' 12.161 Ma. 2 0.36 en 12.451 Di. 3 0 56 en 13 051 Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 1 septembe op om 6 50 u. en gaat onder om 20 26u 28 augustus volle maan. 29 augusfe springtij Gi tri dag 10 september in Calluna ter voor zwemlessen, speciaal vo® wassenen. De les begint om I uur en duurt een half uur. Evens de zwemlessen voor kinderens tarief gekoppeld aan het aantal sen dat men in een bepaalde per ontvangt. Dit komt neer op ƒ5, zwemles. Voor alle activiteiten informatie worden ingewonnen! receptie van zwemparadijs Cat tel. 317888. De jeugdtrainmg van SV De1 wordt deze week hervat. Dm oefenen de F-pupillen van 160 17.00 uur en aansluitend de E-j len van 17.00 tot 18.00 uur C pupillen trainen donderdag van' tot 19.00 uur. Komende maandag beginnend; ningen van de badmintonveren weer. In sporthal Ons Gen® wordt vanaf 19.00 uur geoef Nieuwe leden zijn welkom. Inl» tie: tel. 31 23 45. (AOVERTENTIE) CfniM te ha hun. Aan de overkant wonen en studeren, maar toch op de hoogte blijven van je eiland? Lezen wat je oude sportcluppie presteert en wal ze allemaal uithalen in je geboortedorp? Meeleven met oud-klasgenot: die gaan trouwen of een kind;1 hebben gekregen? Weten wal er de komende weekends te beleven valt? Meepraten ovei branden, ongelukken, politiek en ander nieuws? Dat kan allemaal met een op de Texelse Courant. Jongens en meisjes die aan de overkant wonen en studeren, kunnen ook in dit studiejaar 1996-1997 een speciale korting van 50 procent op het abonnementsgeld krijgt Je hoeft alleen maar een schoolverklaring te overlegg* en uiterlijk vóór 18 oktober 1996 a.s. te reageren Ook degenen die afgelopen schooljaar de Texelse Cou rant ontvingen en hun studenten-abonnement wi"f verlengen, moeten dit vóór 18 oktober regelen. Informatie aan de balie van de Texelse Courant,Parkstraat 10; CA Den Burg, telefoon 362600 De Texelse Courant I de band in stand! Als de reis goed is verlopen, is Arco de Graaf vanmorgen met de Nederlandse Paralympische ploeg uit Atlanta aangekomen op Schip hol. De officiële ontvangst zou daarna plaatsvinden in het RAI- congrescentrum te Amsterdam. Staatssecretaris Erica Terpstra was -uiteraard- van dè partij Arco en Chris De Craene, die vanuit Amerika verslag deed voor de Texelse Courant, zouden vervol gens doorreizen naar de woning van Chris in België. Arco was van plan zondag naar Texel terug te komen. Dinsdag 27 augustus In Cinema Texel draait om 14.00 uur ,,lt Takes Two" en om 16 00, 19.00 en 21.30 uur „Twister". De wielervereniging houdt een wedstrijd op het parcours bij Den Burg. Start |eugd 18 15 uur: senio ren 19 00 uur. In de R.K. kerk van De Cocksdorp wordt een zomeravondconcerl ge geven door Thea Biesebos (orgel) en Yvonne Langbein (zang). Aan vang 20.15 uur Causeur en imitator Pieter de Rijk treedt vanaf 21.00 uur op in thea ter-restaurant Klif 12 in Den Hoorn met het programma ..Mag ik eens met je pralen". Entree f20,-. In zwembad Molenkoog is de tweede dag van de zwemvier- daagse. ledereen welkom vanaf 17.30 uur.v Woensdag 28 augustus Op het vliegveld Texel beginnen om 8.00 uur de Nederlandse kam pioenschappen parachute springen. Dagelijks tot en met zon dag 1 september. In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als op dinsdag j.l. Dansclub Madira houdt vanaf 21.00 uur een latin-american avond in restaurant In de Bloeiende Heide te Calluna-park De Koog. Entree ƒ5.- p.p. Donderdag 29 augustus In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Twister". Om 14 00 uur gaat bij De Schuil hut in De Koog een kerkentocht van start, bestemd voor automobi listen die worden verzocht even tuele niet-autobezitters te laten meeliften. Het IVN Texel maakt een wande ling door de Muij. Start om 19 30 uur bij het vogelwachtershuisje Ook niet-leden welkom. In zwembad Molenkoog begint rond 18 00 uur de derde dag van de zwemvierdaagse. Deze staat in het teken van China. Er worden o a. demonstraties van Oosterse vechtsporten gegeven. Vrijdag 30 augustus In Cinema Texel draait om 14.00 uur „It takes two" en om 16.00, 19.00 en 21.30 uur „Twister". 's Avonds in De Koog: Tropical Sea Festival. Via Nederland I wordt om 20.30 uur de eerste aflevering uitgezon den van op Texel opgenomen Avro's Sterrenslag. In zwembad Molenkoog is rond 18.00 uur de start van de laatste zwemvierdaagse-dag. Zaterdag 31 augustus Triathlon Texel. Start om 11.15 uur bij Dijkmanshuizen. Finish eerste deelnemers omstreeks 13.10 uur op de Groeneplaats. Tevens wed- Na een succesvol hoogseizoen wordt in de maand september in zwemparadijs Calluna weer gestart met de diverse groepslessen, zo als zwemlessen voor kinderen, peuterzwemmen en zwemmen voor senioren. De cursussen Aquajogging en Aquaslank gaan later in september van start. Vanaf maandag 9 september worden zwemlessen gegeven voor het di ploma A en B De zwemlessen, die plaatsvinden op maandag- en vrijdag middag, zullen in het teken staan van de nieuwe diploma-eisen Nog meer zal het accent worden gelegd op het watervrij-bewegen van de kinderen. Daarnaast zal, naast de traditionele zwemslagen als school- en rugslag. aandacht worden geschonken aan andere bewegingsvormen in het wa ter. Deze zijn terug te vinden in de nieuwe diploma-eisen die ingaan per 1 januari 1998. De leskmpkaart van Calluna wordt vervangen door een periodekaart. Deze overbrugt een periode van on geveer zes weken. Het tarief van de periodekaart' is afhankelijk van het aantal lessen in de periode leder les- blok wordt afgesloten met diploma- zwemmen voor de kinderen die daar voor in aanmerking komen. Senioren In het voorjaar zijn in Calluna twee maal introductie-uren aangeboden onder het motto- „Zwemmen voor Senioren, gezond en gezellig". De belangstelling was groot genoeg om deze nieuwe activiteit voort te zetten. Tweemaal kan men gratis komen kennismaken met deze nieuwe acti viteit en wel op dinsdag 10 en 17 sep tember van 19.30 tot 20.30 uur. Daarna wordt wekelijks een uur Zwemmen voor Senioren aangebo den. De kosten per keer zijn ƒ5,- Het programma wordt zeer geva rieerd en zodanig samengesteld dat men onderdelen kan kiezen op basis van vaardigheid en conditie. Onder delen zijn o.a. warming-up, instructie, baantjes zwemmen, diverse spel vormen en spel. Na afloop kan men nog even heerlijk nazitten in het bubbelbad van 37 graden Celcius of napraten onder het genot van een kopje koffie. De opzet van de activiteit Zwemmen voor Senioren is om op een goede manier in beweging te zijn, waarbij het gezelligheidsaspect zeker niet over het hoofd wordt gezien Les voor volwassenen Volwassenen die de zwemkunst nog niet machtig zijn, kunnen vanaf dins- Vanaf de eerste week van september starten verschillende cursussen bij yogaschool Margot Bik. Er zijn lessen van een uur voor beginners, gevorderden, ouderen, mensen met handicaps of herstellende van opera ties en voor zwangere vrouwen (vanaf vier maanden zwangerschap). Ook is er een lesuur waarin het ac cent op Raja en meditatie wordt ge legd. Margot Bik is bevoegd docente en richt zich op Hatha/Raja Yoga. Dat houst in dat door rek- en strek oefeningen spierspanningen worden opgeheven, samen met ademhalings-, concentratie- en ontspanningsoefeningen ontstaat geestelijke en lichameli|ke ruimte. Zo kunnen deelnemers beter afstand nemen van de spanningen in het da gelijkse leven. Bewuster omgaan met jezelf en anderen hoort er ook bij. Bij Raja-yoga wordt deze bewustwor ding verdiept Er zijn wekelijkse lessen op dinsdag middag en -avond en donderdag middag en -avond. Kosten bedragen 10,- per les. Inlichtingen bij Margot Bik. telefoon 31 52 35. Margot Bik is bevoegd docente en richt zich op Hatha/Raja Yoga Dat houst in dat door rek- en strek oefeningen spierspanningen worden opgeheven. Samen met ademha lings-, concentratie- en ontspannings oefeningen ontstaat geestelijke en li chamelijke ruimte. Zo kunnen deelnemers beter afstand nemen van de spanningen in het dagelijkse le ven Bewuster omgaan met jezelf en anderen hoort er ook bij Bij Raja- yoga wordt deze bewustwording ver diept. De zaalvoetbalcompetitie, die vrij dag weer van start gaat, wordt ge kenmerkt door veel veranderingen. Dat heeft te maken met wijzigin gen, die door de KNVB zijn door gevoerd. Er zijn twee spelregelwijzigingen. Er mag weer worden teruggespeeld op de keeper, alleen mag deze de bal niet in handen nemen. Als de bal het plafond raakt, wordt op die plaats in de zaal een scheidsrechtersbal gege ven. Het wedstrijdformulier dat in de zaal beschikbaar is en waarvan een voor beide teams dient te worden gebruikt, kan ti|dens de wedstrijd worden inge vuld. Alle spelers krijgen een nieuw lid nummer. De thuisspelende vereni ging moet voor de wedstrijdbal zor gen. Op Texel wordt echter tot 1 oktober door de ..hallencommissie" (voorheen de RC Texel) een wedstrijdbal geregeld. De verenigin gen krijgen een tweewekelijks pro gramma in plaats van het gebruike lijke halfjaarsprogramma Ondanks al deze wijzigingen wordt vrijdag op een voortvarende start gehoopt. Het aantal teams is met te ruggelopen, al kost het invullen van de hoofdklasse jaarlijks vele hoofd brekens. Oosterend is een nieuwe ■ploeg in deze klasse. Behalve deze hoofdklasse starten de overige teams met bekerwedstrijden, voor ze met de competitie beginnen Als er bij de verenigingen behoefte aan is, zal de HC Texel een vergade ring uitschrijven. Zie verder het zaalvoetbalpro gramma, elders in deze krant. Deze week wordt op Vliegveld Texel het Nederlands kampioen schap formatiespringen voor vier- mans-teams afgewerkt. De wed strijden beginnen woensdag om 8.00 uur en zijn uiterlijk zondag 12.00 uur ten einde. Aanvankelijk was het de bedoeling idat vanaf morgen, 24 augustus, evenals vorig jaar een uitgebreid NK zou plaatsvinden. Omdat sommige Onderdelen al op andere lokaties zijn 'gesprongen en wegens onvoldoende animo voor andere specialiteiten, is de titelstrijd op Texel teruggebracht tot alleen „formatie skydive". Vorig jaar werd het Texelse team ,,Hi Ten" kampioen op dit onderdeel, maar de titel zal niet worden verde digd. Hi Ten bestaat met meer; alleen springer Rob Maas zal als lid van een nieuw team deelnemen. Verder ko men wel para's in actie die vaak bij het Paracentrum Texel springen. De teams moeten diverse figuren in de lucht maken Hiervoor hebben ze van woensdagochtend tot zondag middag de tijd. Afhankelijk van de weersomstandigheden wordt dage lijks van 8.00 tot ongeveer 19.00 uur gesprongen Bij goed weer kan het NK al eerder zijn afgelopen dan zon dag 12.00 uur. In opdracht van de nieuwe tv-zender Sport 7 zal een produktie- maatschappij vanaf de eerste dag verslag doen van het wedstrijd- verloop. Uitzendingen worden dage lijks verwacht in het avond-sport nieuws. tempo. „De eerste beklimmingen waren nogal steil en er werd hard gereden. Als ik met de kopgroep was meegegaan, had mezelf beslist opge blazen. Nu heb ik een lekkere mara thon gereden. Ik belandde in een groepje van vier, vijf man, waarin ik ook kopwerk kon doen. Onderweg haalden we nog een aantal deelne mers in. Dit keer was het geen mar teling, dat is wel eens anders ge weest De tijd, 1.47.17, was natuurlijk niet goed (Arco's persoonlijk record is 1.28, red.), maar dat kón ook niet op dit parcours." Afscheid Teamgenoot Iwan van Breemen was ditmaal de beste Nederlander. De lichtgebouwde wheeler kwam in 1.37 als 15e over de streep. Winnaar werd favoriet Franz Nietlispach uit Zwitser land, in 1.29.44, twee-minuten voor de verrassende Japanner Murozuka. Na de wedstrijd rustte Arco uit in zijn hotel, maar hij was vast van plan om 's avonds nog naar de sluitings ceremonie te gaan. „Afscheid ne men. Sommigen zal ik waarschijnlijk nooit meer zien, vooral de hiet-Euro- pese rijders. In de tien jaar dat ik aan deze sport heb gedaan, heb ik er veel kennissen en een aantal vrienden aan overgehouden. Hopelijk wordt het vanavond dik feest." Arco de Graat: ...laatste meters... Foto arch'ef Toxolso Courant) Na 65 jaar nog steeds gek op elkaar: Piet en Corne Haker (Foto Tessa de Graad ,,lk? Ik had vroeger hartstikke veel vriendjes.Corrie Haker (88) heeft een vrolijke schittering in haar ogen. ..We kregen kennis aan elkaar op een bal na een toneeluitvoering in Midwoud. Het ging nooit meer over", doet haar even oude echtgenoot Piet een duit in het zakje Donderdag zijn ze 65 jaar getrouwd. De geboren Westfriezen praten honderduit. Ze ogen bijzonder kras. „Dat valt tegen hoor. De jaren tellen wel degelijk", aldus Piet Haker. die kaasmaker van beroep was. Wegens suikerziekte krijgt hij regelmatig be zoek van een wijkverpleegkundige, maar dat is dan ook de enige hulp die Met enige pauzes om de ergste re genbuien te ontwijken is zondag bij mapege Akenburg een sprmg- wedstrijd gehouden Ondanks de natte bodem werd toch goed gepres teerd door de Waddenruiters en de Kleppertjes. De uitslagen vOaren Pony's, rnet-fed B. cat A/B 1 Jacobien Zi|m- Pepper, cat C 1 Martska Witte-Doortje. 2 Dyanne van Egmond-Oebbie. Cat D 1 Marjo lein Smidt-Elsa Fed B cat D/E 1 Immetje Duin-Jo|0. 2. Suzanne Eelman-Barame M cat D/E 1 Sanne Lampers-Marron Paarden: B 1 Dorothé Koorn-Jaquar Poule-indeling beker: PA: Texel 7. De Krim 5. Casino 2 PB: Texel 6. De Krim 4. Gempo, De Koog 4 PC: Mantje 3. Rab 3. Texel 5 PD Klif 5 Oosterend 3. Texel 4 PE Texel 3. ZDH, J'elleboog 3. PF De Koog 3. De Krim 3. Texel 2 PG: Rab 2, Klif 4, NIOZ, Mantje 2. PH Texel 1. De Koog 2, De Krim 1. Klif 3. PI. Casino 1De Krim 2, Ooslerend 2. Rab 1 over de vloer komt van het huisje aan de Noordwester. Verder doen we alles helemaal zelf', vertelt mevrouw Haker. Het tweetal vindt het jammer dat de leeftijd beperkingen met zich mee brengt. ..Vroeger gingen we wel op vakantie, aanvankelijk zelfs op de fiets. Ach. nu is het alle dagen vakan tie. Zo is het ook weer." Drie jaar geleden verlieten ze Oude- Hardlopers hebben zondag de laatste Bleekerscoogh-cross gelopen. De slotronde telde weliswaar met mee voor het eindklassement, de win naars hiervan werden wel gehuldigd. Joost Brouwer schreef de acht km op z'n naam. In het veteranenklasse- ment ging de eer naar Wil Schermer. Op de vier km was Lyda Bakker de snelste dame en Harry Bakker won bij de heren. De 2,5 km werd gewonnen door Eddy Witte en Dominique Kooi man Robert Bakker en Kim Kooger waren op de vier km overtuigend win naar bij de jeugd Gerard Witte en Priscilla Noorlander wonnen de 1,5 km. schild, waar ze 33 jaar in de Heemskerckstraat woonden Daar voor was er een bedrijfswoning bij De Eendracht, waar Haker werkzaam was. „We hebben in West Friesland veel beleefd We hebben zelfs nog een café gehad. Ach, ik zou er een boek over kunnen schrijven", aldus Corrie Haker, die zich nog veel uit de beginjaren van haar huwelijk herin nert. Het jubileum van het huwelijk, dat werd voltrokken op 29 augustus 1931wordt donderdag in kleine kring gevierd Het seizoen van de Hoornder Don derdagen is afgesloten met de tra ditionele veemarkt en een kalverenkeuring. Het was op deze mooie zomeravond bijzonder druk in het dorp en bij het verhandelen van het vee was veel bekijks. Ook de kalverenkeuring, georgani seerd door het R.O N trok veel pu bliek. Voor de jury was de taak weg gelegd de dieren in de juiste volgorde te plaatsen. De jeugdige voorbrengers hadden af en toe de grootste moeite hun kalf netjes de ring rond te krijgen Rubriek 1: 1a. en kampioen Gretha 453 ge leider Jan Jaap Hm, 1b Rosa 158. geleider Melroy Hm. 1c. Trijntje 267 geleider Gerko Eelman Rubriek 2: 1a en res.-kamp Heidi 11, gelei ders Laura en Thera Tjepkema, 1b Regina 103. geleider Nona Witte. 1c Anita 37. geleider Leila Kuip De prijs voor het schoonste geheel was voor Laura en Thera Tjepkema. Vrijdag 30 augustus 17 40 Jun De Koog - Oosterend 2 18.20 De Koog 4 - Texel 6 19.10 De Koog - Mantje 20.00 Klif 1 - Klif 2 20.50 J'elleboog - Oosterend 21.40 De Krim 2 - Oosterend 2 22.30 De Koog 2 - De Krim 1 Zaaldienst: De Krim Woensdag 4 september 19.30 Mantje 3 - Rab 3 20.20 De Koog 3 - De Krim 3 21.10 Rab 2- Klif 4 Zaaldienst: Klif Donderdag 5 september 19.00 Gempo - De Koog 4 19.50 Texel 3 - ZDH 20.40 Klif 5 - Oosterend 3 21 30 NIOZ - Mantje 2 Zaaldienst: De Koog Vrijdag 6 september 17.40 Jun Texel 1 - Texel 2 18.20 Texel 7- De Krim 5 19 10 Texel 6 - De Krim 4 20.00 Texel 1 - De Koog 2 20.50 De Krim 1 - Klif 3 21.40 Casino 1 - De Krim 2 22.30 Oosterend 2 - Rab 2 Zaaldienst: Texel De gymnastiek- en volleybal vereniging in De Koog start onder lei ding van Corine Temmink vrijdag met de gymlessen. De tijden zijn als volgt' 15 00 -15.45 uur peuters 15.45-16 30 groep 1 en 2 16,30-17.30 groep 3,4 en 8 17.30-18 30 groep 6,7 en 8 18.30-19.30 voortgezet onderwijs De volleybaldames oefenen maan dag van 19.00-20.15 uur Van 20 15- 21 15 uur wordt de conditietraining gehouden Ook op de marathon zat een hoge klassering er niet voor Arco de Graaf. In een veld van 60 deelne mers ging hij als 35e over de finish. Toch blikt de Texelaar met een voldaan gevoel terug op de race. „Het parcours was door de vele heuvels bijzonder zwaar voor een niet-klimmer als ik. Daarom heb ik vanaf de start m'n eigen tempo ge reden. Zo kon ik mijn krachten goed verdelen en ging het vooral de tweede helft lekker." Als we Arco zondagavond bellen, ligt hij in zijn appartement op bed bij te komen van de vermoeienissen Het is dan enkele uren na de marathon, de laatste grote wedstri|d van zijn atletiekcarrière. „Ja dat was toch n beetje een vreemd gevoel toen ik over de finish kwam", vertelt Arco. „Ik dacht: nu ben ik klaar Dit zijn mijn laatste meters. Natuurlijk had Ik gehoopt op meer tij dens deze Paralympics. Maar het zat er niet in." Dat er na de tegenvallers op de 1.500 meter en 10 km ook op de marathon weinig eer voor hem te behalen zou zijn, werd Arco twee dagen voor de wedstrijd duidelijk. Per bus bestu deerden de drie Nederlanders en hun coach het traject. Het bleek nog zwaarder dan verwacht. Helaas voor Arco, die met zijn 70 kg te zwaar is om een rol van betekenis te spelen. „Bovendien heb je bij het klimmen sterke buik- en rugspieren nodig Wheelers met een dwarslaesie zijn daarbij in het nadeel Uitgezonderd de Zwitser Heinz Frei, zeg maar de Eddy Merckx van onze sport. Ditmaal behaalde hij de bronzen plak Noodweer Het weer tijdens de marathon, die zondagochtend om acht uur plaatse lijke tijd van start ging, was gunstig. Voor het eerst sinds de start van de Spelen was het 's morgens bewolkt, wat een aantal graden scheelde. Wellicht was dat een uitvloeisel van het noodweer dat Atlanta de avond ervoor had geteisterd. Na een bijzon der hete dag braken donder en blik sem los. Een deel van de stad, waar o.a het hotel van Arco's vriendin Chris De Craene zich bevond, kwam zes uur lang zonder stroom te zitten. Zondagochtend was het weer opge klaard en hleef het droog. Arco reed vanaf de start zijn eigen

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2