TEXEL V berichten 0 TEXELSE JJ COURANT, lieuw irene-systeem Informatierubriek van de I gemeente Texel 30 augustus 1996 L Aan het bestuur van Tien voorTexel Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Aanvraag bouwvergunning £983 Medewerking bouwplannen I Afgegeven bouwvergunningen: Goedgekeurde melding bouwvoornemen Verleende vergunningen voor evenementen VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1996 (advertentie) Mocht u suggesties hebben voor artikelen etcetera dan kunt u contact opnemen met ije afdeling bestuurs- endersteuning, telefoonnummer 1222 - 362121 Hieronder ziet u een afbeelding van t nieuwe sirene-systeem, welke jpTexel in gebruik wordt genomen. Op de volgende gemeentepagina, omstreeks november zal ver- schijnen. krijgt u meer informatie Eiland I berichten Dorpsstraat de Koog De werkzaamheden met betrekking tot renovatie van Dorpsstraat De Koog beginnen op maandag 9 sep tember a.s. Snelheidscontrole De politie op Texel gaat door met het houden van snelheidscontroles! Wanneer u te hard rijdt, levert u dit een enorme boete op. U bent gewaarschuwd!! Klaar terwijl u wacht-systeem De afdeling burgerzaken kent voor het verlenen van rijbewijzen en pas poorten het "klaar terwijl u wacht systeem" Het kan best voorkomen, dat het systeem op maandag en vrijdagmiddag vanwege de drukte met werkt Op dinsdag t/m vrijdag morgen krijgt u de absolute garan tie dat het systeem werkt peelautomatenbeleid werpt haar vruchten af De gemeente Texel gaat het spe len op kansspelautomaten verder terugdringen. Om gokverslaving tegen te gaan heeft de gemeenteraad van Texel vorig jaar besloten een strenger speelautomatenbeleid te gaan voeren. Op dit moment is er op Texel bijvoorbeeld nog maar één speelautomatenhal en zullen kansspelautomaten steeds meer verdwijnen uit allerlei inrichtingen De gemeente heeft deze maatre- i genomen om jong en oud te beschermen tegen het al te ge makkelijk gebruiken van de gok kast; bijvoorbeeld als tijdverdrijf tij dens het wachten bij het halen van een patatje in een cafetaria of strandpaviljoen. Het strengere speelautomaten beleid heeft betrekking op het plaatsen van kansspelautomaten; dit zijn automaten die geld uitke ren het mogen plaatsen van kansspelautomaten wordt onder scheid gemaakt tussen "laag drempelige- en hoogdrempelige" inrichtingen Onder hoogdrempeli ge inrichtingen worden cafés en restaurants verstaan. Laagdrem pelige inrichtingen zijn snackbars/ cafetaria's, strandpaviljoens en kantines bij campings/sport centra. Vaak zijn bij dit soort in richtingen afhaalgedeelten aan wezig en staat bijvoorbeeld cafébezoek met op zichzelf. Ook een mix van hoog- en laagdrempeligheid, denk hierbij aan een chinees restaurant met afhaalgedeelte maakt een inrich ting laagdrempelig. In laagdrempelige inrichtingen zijn kansspelautomaten niet meer toegestaan Er mogen wel maxi maal twee behendigheidsauto maten aanwezig zijn Behendigheidsautomaten zijn automaten waarop je als speler zelf invloed hebt, bijvoorbeeld een flipperautomaat en daardoor lan ger op een automaat kan spelen. Met dit soort automaten kan men geen geld winnen. Natuurlijk zijn sommige horeca ondernemers hier met zo blij mee. Een bepaalde vorm van inkom sten verdwijnt namelijk. Het ge meentebestuur heeft alle belan gen echter zorgvuldig afgewogen Het belang om gokverslaving te gen te gaan weegt voor het be stuur zwaarder. Inmiddels zijn er een aantal be drijven geweest die bezwaar schriften hebben ingediend en naar de rechter zijn gestapt De rechter heeft de gemeente Texel in het gelijk gesteld. Voor meer informatie omtrent het speelautomatenbeleid kunt u con tact opnemen met de afdeling bestuursondersteumng. 0222-36 21 21 toestel 247 Naar aanleiding van een artikel in de Texelse Courant van dinsdag 4 juni jl, heeft uw bestuur bij monde van de heer Stam gekozen voor het fe nomeen open brief. Naar onze me ning wordt hierdoor aan de inwoners van Texel eenzijdige informatie ver strekt. De inhoud van deze open brief van het gemeentebestuur heeft als doel alle belangen-groepermgen op Texel aan te spreken. De open brief van Tien voor Texel vormt voor ons hierbij de aanleiding. In de reeds gemelde open brief van Tien voorTexel constateert Tien voor Texel een aantal zaken en vraagt aandacht voor de TESO enquête en de consequenties die daaraan (door ons) worden verbonden. Alvorens concreet op de TESO-en- quête in te gaan, hebben wij er be hoefte aan in algemene zin op de gestelde constateringen te reage ren, aangaande vermeend laks be leid, ontbreken van daadkracht en over-accentuering van bepaalde belangengroepen alsT.V.O en TV L Een gemeente wordt gekenmerkt door een "veel-doelen-huishou- ding" Soms is het mogelijk en ge wenst één facet afzonderlijk te be handelen; meestal is het echter noodzakelijk om verschillende, soms onderlinge tegenstrijdige facetten in een afgewogen benadering en be sluitvorming te vatten Het moge duidelijk zijn dat in zo'n geval het afwegingsresultaat sporen van een compromis in zich draagt. Belan gengroeperingen en actiegroepen ontlenen hun bestaan aan hun inte resse voor één enkel- of samenhan gend complex van belangen. Hun werkwijze is vaak het uitvergroten en over-accentueren van hun belang opdat dat in de integrale afweging door overheden de door hen ge wenste aandacht krijgt. Zij behoeven zich weinig zorgen te maken over de samenhang der dingen en ook een streven naar zorgvuldige formulerin gen en benaderingswijzen heeft veelal met de hoogste prioriteit. Gelet op de hiervoor genoemde in tegrale afweging van verschillende belangen door gemeentebesturen zal het zelden voorkomen dat een actiegroep of belangengroepering zich 100% herkent in het afwe gingsresultaat. Dat is met erg of ver werpelijk noch gevolg van laks be leid, dan wel gebrek aan daadkracht; het is een gevolg van de zorgvuldige afweging en de daaraan gekoppelde rechtsbescherming waarvoor een gemeentebestuur ook staat. Het is wel eens jammer te moeten constateren dat de zorgvuldigheid die een actie-/belangengroep van een gemeente vraagt door henzelf richting gemeente kennelijk met in acht behoeft te worden genomen. Dan lijkt geoorloofd hetgeen men een gemeentebestuur ongenu anceerd verwijt. In een lokale democratie als de onze nemen actie- en belangengroeperin gen terecht een belangrijke plaats in. Wij willen hen graag de ruimte ge ven om hun rol waar te maken. Het getuigt van wellevendheid als in die relatie sprake is van een basaal res pect voor eikaars rol én functione ren conform het principe "wat gij met wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet". Nu dan het hoofdonderwerp van uw brief, namelijk dat u aandacht vraagt voor de TESO-enquête die onder de Texelse bevolking gehouden is en de consequenties die daaraan (door ons) worden verbonden. Ter voorbereiding op de vaststelling van het bestemmingsplan "Buiten gebied Texel" heeft gedurende het najaar 1995 en het voorjaar van 1996 een evaluatie van het recreatiebasisplan 1990 plaatsge vonden door de aantallen recrea tieve slaapplaatsen uit het recreatie- basisplan 1990 te vergelijken met de recreatieve slaapplaatsen anno na jaar 1995. Op basis van deze evaluatie en de ingediende zienswijze tegen het ontwerp-bestemmmgsplan Buiten gebied Texel is het aantal recrea tieve/toeristische slaapplaatsen bij de vaststelling van het bestem mingsplan Buitengebied Texel in juli jongstleden nogmaals aan de orde gesteld. Samenvattend kan gesteld worden dat door het gemeentebestuur vast gehouden wordt aan de bovengrens van 47.000 recreatieve slaapplaat sen Afgesproken is dat bij het be halen van 45.000 recreatieve slaap plaatsen een evaluatie zal plaatsvinden waarbij een standpunt ingenomen zal worden over het maximum aantal recreatieve slaap plaatsen, nadat hierover breed over leg zal hebben plaatsgevonden met alle betrokken organisaties. Feitelijk is ons beleid gericht op kwaliteitsverbetering en seizoens verbreding in de recreatiesector, waarbij de mogelijkheden voor ge ringe kwantitatieve uitbreiding onont beerlijk zijn. Nieuwe ontwikkelingen in de recreatiesector zijn voor het overige uitgesloten Ons inziens ligt ons beleid derhalve in de lijn van de resultaten van onderhavige TESO- enquête. Overigens merken wij nog op dat onderhavige TESO-enquête geïnte greerd is in het TESO-rapport "vervoersprognosen 1995 - 2015", welk rapport onderdeel gaat uitma ken van het onderzoek naar de bereikbaarheid via de N250 te Den Helder en het parkeren op het haventerrein te Den Helder. Impliciet betreft dit onderzoek ook de bereikbaarheid van Texel en daar mee tevens de recreatieve ontwik kelingen, aangezien de gegevens over de recreatie op Texel mede als input voor het onderzoek gelden. De andere participanten in dit onder zoek zijn de provincie Noord-Hol land, gemeente Den Helder en de TESO. Rest ons nog in algemene zin op te merken dat indien derden het wen selijk achten dat wij resultaten van hun enquêtes in onze besluitvorming betrekken, wij het van belang ach ten dat de gemeente in de opbouw en vraagstelling van de enquête(s) kan meedenken. Indien dat met ge beurt bestaat de kans dat de en- quête-gegevens onvolledig of min der bruikbaar zijn voor de gemeente. Het gemeentehuis is geopend; 's morgens van 8.30- 12.30 uur, 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het ge meentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeen tehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficjënt en ade quaat kunnen afhandelen. In aanvulling op hetgeen boven is vermeld, kunt u voor extra service terecht bij: Burgerzaken; Op vrijdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Buiten deze uren uitsluitend op afspraak. Sociale zaken Maandag t/m donderdag van 10.00 - 12.00 uur. Buiten deze uren op afspraak. Spreekuren Burgemeester/Wethouder Eelman dinsdag van 16.00 - 17.00 uur Wethouder Schilling/Wethouder Poster: maandag van 10 00 - 11 00 uur Doorkiesnummers gemeentehuis Het telefoonnummer van de gemeente Texel is (0222) 36 21 21. Wan neer u dit nummer kiest krijgt u de telefoniste aan de telefoon die u doorverbindt met de betreffende afdeling/ambtenaar. Om u sneller van dienst te kunnen zijn hebben de afdelingen speciale doorkiesnummers, zodat u zonder tussenkomst van de telefoniste direct met de betreffende afdeling verbonden bent. Daarnaast hebben vele ambtenaren directe telefoonnummers Dit doorkiesnummer staat ook aan gegeven in correspondentie van de desbetreffende ambtenaar. Tevens kunt u bij de telefoniste informeren naar deze nummers Onderstaande doorkiesnummers van de verschillende afdelingen Belastingen 36 21 29 Burgerzaken 36 21 20 Financieel beheer 36 21 39 Gemeentewerken: -buitendienst 31 25 10 -civiele techniek 36 21 74 -onderhoudgebouwen 36 21 78 -bouwzaken 36 21 82 -milieu 36 21 87 -administratie 36 21 91 Huursubsidie 36 21 24 Kassier 36 21 34 Klein chemisch afval/afgewerkte olie 31 25 10 Onderwijs 36 21 54 Sociale zaken 36 21 00 36 21 01 Vuiloverslagstation "De Hamster" 31 04 25 Woonruimtezaken Daar deze brief over de TESO-en quête gaat, is een afschrift van deze brief gezonden aan de TESO. Wij vertrouwen erop u duidelijk geïn formeerd te hebben. Burgemeester en wethouders vanTexel maken ingevolge artikel 41 van teWoningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is inge vend door: W Barhorsf C. Schaap voor het plaatsen v.e. garage/berging a/d Buytengors 108 *Den Burg (ontvangen 20-8- 96); MO-Projekt Texel b.v. voor het plaatsen van dak- '«pellen a/d Hoefslag 25 te Den Burg (ontvangen 20-8-'96); M P Lups-Jonker voor ^plaatsen van vier recreatiebungalows a/d Nieuwlanderweg 53-71 te De Waal (ont ogen 19-8-'96), R A Zandstra voor het vervangen v.e paardenstal a/d Rozendijk 'A ie Den Burg (ontvangen 21-8-'96); Jehovagetuigen voor het plaatsen ve schuur WNoordwester 3 te Den Burg (ontvangen 23-8- 96), MO-Projekt Texel b.v. voor het *|2igen ve gevel a/h Noordvlak 10 te Den Burg (ontvangen 26-8-'96), MO-Projekt 'ï'Slb.v voor het wijzigen v.e gevel a/d Hoefslag 45 te Den Burg (ontvangen 26-8- [wens is een melding bouwvoornemen ontvangen van: 1W Kop van Noord-Holland N V voor het plaatsen v.e transformatorstation a'd kgwal, naast nr 24 te Den Burg (ontvangen 22-8-'96); M Hegeman P Haker oor het plaatsen v twee bergingen a/d Hoefslag 36 en 38 te Den Burg ^tangen 22-8-"96), J. Vonk voor het plaatsen v.e. berging a/d Vloedlijn 14 te Burg (ontvangen 23-8-'96) kgen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouw- 'ergunningen worden gepubliceerd. de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst met de wer king van het besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er op dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Sector Bestuurs recht, Postbus 252,1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12 geldman voor het bouwen van acht pe'rsoneelsverblijven a'd Dorpsstraat 52 t/m ■M)Ie De Koog. C.V.I voor het veranderen/vergroten v e bedrijfsgebouw a/d Spin- a5n 8a te Den Burg; A Nijkamp voor het veranderen/vergroten ve. woonhuis in Jtonhuis met werkruimte a/h Vroonlant 7 te Den Burg, K Tjepkema voor het bouwen schapenschuur a'd Oosterenderweg 11 te De Waal; K Wédlich voor het vergro te, zomerhuis a/d Koningsweg 50 te Oosterend. Fa N J. de Wit voor het vergro te. landbouwschuur a/d Postweg 127 te De Cocksdorp Bo°t voor het plaatsen ve. schuurtje a/h Hogeremd 15 te De Waal tozwaar- en beroepsmogelijkheden r,5evolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin- 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar- F'ftbij burgemeester en wethouders indienen. "^bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders vanTexel voornemens zijn om met toepassing van artikel 16 van de voorschriften van het bestemmingsplan „Den Burg-De Mars" mede werking te verlenen aan een bouwplan van; A. Schuijl Onroerend Goed b.v. voor het vergroten v.e. dienstwoning met kantoor a/d Abbewaal 4 te Den Burg Het bouwplan is in overeenstemming met de ontwerp-uitwerking van het voornoemd bestemmingsplan De bouw- en situatietekening ligt vanaf 2 september 1996 gedurende éen maand voor eenieder ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12, van de gemeentesecretarie. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde bouwplan kunnen gedu rende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is orn met toepassing van artikel 5, lid 6 van het bestemmingsplan „Zuid-Eierland" medewerking te verlenen aan een bouwplan van. B. de Stichting buurtcommissie Midden- en Zuid-Eierland voor het veranderen/ver groten v.e verenigingsgebouw a/d Muyweg 38 te De Cocksdorp. De bouw- en situatietekening ligt vanaf 2 september 1996 gedurende veer tien dagen ter inzage op het gemeentehuis, sector Ruimte en Wonen (ka mer 0 12). Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen belang hebbenden eventuele bedenkingen tegen het voornemen schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn middels artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een melding bouw voornemen van: C. de heer J.C.P Swarthof voor het vergroten v.e woonhuis a/d Noordwester 84 te Den Burg De bouw- en situatietekening ligt vanaf 2 september 1996 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12, van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde voornemen kunnen ge durende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: D. S.T Lups voor de bouw ve. dienstwoning met schuur a/d Ruigendijk 20a te De Koog; E. Fr Witte voor het vergroten v.e woning a/d Redoute 21 te Oudeschild Voor de gebieden waarin de bouwpercelen zijn gelegen is een bestem mingsplan vastgesteld. De plannen zijn overeenkomstig het vastgestelde bestemmingsplan. De situatietekeningen liggen vanaf 2 september 1996 gedurende twee we ken voor eenieder ter inzage op kamer 0 12 van de sector Ruimte en Wo nen van het gemeentehuis Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plannen kunnen gedu rende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Wo ningwet medewerking te verlenen aan het bouwplan van: F. H Hottentot voor het plaatsen v.e garage a/d Langeveldstraat 5 te De Cocksdorp, G. J Boon voor het vergroten v.e. woning a/d Krimweg 4 te De Cocksdorp; H. F. vd Linde voor het vervangen/verplaatsen v e recreatief opstal a/d Kikkertstraat 39a te De Cocksdorp. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Ter plaatse is een ontwerp-bestemmmgsplan vastgesteld. Het plan is over eenkomstig het vastgestelde ontwerp-bestemmingsplan. De situatietekening ligt vanaf 2 september 1996 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12 van de sector Ruimte en Wonen van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plannen kunnen gedu rende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij vergunning hebben verleend aan: De stichting Texel Race voor het houden van een surfrace rond Texel vanaf Strand- paal 9 op 21 september a s met als alternatief 22 september a s. Bij dit evenement mag vanaf 20 tot en met 22 september een tent en een fmishtoren worden geplaatst, waarvoor een procedure is gevoerd ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening, De Stichting Dorpshuis De Wielewaal voor het houden van een dorpsfeest op 30 en 31 augustus a.s. in een tent aan de Langwaal te De Waal, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van dorpshuis De Wielewaal de heer L van Kooten te Den Burg voor het houden van een kaatspartij op het IJsbaanterrein te Den Burg op 15 sep tember a.s Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten een bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, sector Bestuursrecht, postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag van ƒ200,- aan griffierechten ge heven. (ƒ200,- voor natuurlijke personen en ƒ400,- voor rechtspersonen). Brieven gericht aan de gemeenteraad De gemeentelijke organisatie kan men op bepaalde manieren verge lijken met een sportvereniging. Als lid van een club heeft u te maken met het algemeen bestuur (de ge meenteraad) en het dagelijks be stuur (college van burgemeester en wethouders). Het dagelijks bestuur is bezig met de uitvoering en da gelijks beheer, leder bestuurs orgaan heeft zijn eigen verantwoor delijkheden en bevoegdheden. Zo zal het dagelijks bestuur (college) het algemeen bestuur (gemeente raad) op bepaalde beleidsterreinen voorstellen doen aan de raad Het komt soms voor dat u als burger brieven schrijft aan de raad. Soms heeft een brief ais thema een on derwerp waarmee het dagelijks bestuur druk doende is. Het kan zijn, dat het dagelijks bestuur voor stellen aan het algemeen bestuur (raad) voorbereid De brieven die hierop betrekking hebben worden bij de voorstellen vaak betrokken. Hierdoor kan het soms voorkomen, dat een definitief antwoord op uw brief niet direct voorhanden is. Wel zult u in de tussentijd op de hoogte worden gehouden over de behan deling van uw brief. Brieven gericht aan de raad worden besproken in de vaste commissies van advies. Nadat de brief in de commissie is besproken, wordt er door de vak afdeling een antwoord geformu leerd. Brieven die door u als burger naar de gemeenteraad worden ge zonden dienen wel aan het ge meentehuis geadresseerd te zijn. Brieven gericht aan het adres van de individuele raadsleden doorlo pen met de formele procedure. Een brief gericht aan de gemeenteraad wil dus met altijd zeggen, dat er een sneller antwoord op de brief komt. Wilt u over dit thema vragen stel len, dat kunt u contact opnemen met de afdeling bestuursonder steumng. 0222-36 21 21.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 11