iupportersreis Georgië begint 6 september F amilieberichten .TEXELSE J COURANT Cursus voorbereiden op zelfstandig(er) wonen start weer Accordeonspelers treden samen op Informatie over vormingsmethode Cursus klein vaarbewijs De Waal viert 40-jarig bestaan van dorpshuis Openingstijden apotheek anders Vakantieconcert van MusicaTexia Antenne Radio Texel naar NH kerktoren JCm Natuurexcursies Zomeravondconcert Oude vliegtuigen komen naar Texel Volksdansers zoeken leden Meer jongen voor gewone zeehond lexelaartjes iepers van 1 kg ks droogte VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1996 iionale bekerwinnaar PSV ■x|slt 12 september in de grgische kustplaats Batumi te- Dynamo Batumi in het kader i het Europacup 2-toernooi. ir Reisburo Texel is dat aanlei- pjg geweest om een groepsreis Georgië te organiseren. Het «II een 8-daagse tour die ook in- issant is voor mensen die wei- lom voetbal geven, omdat uitge lid kennis wordt gemaakt met tuur en natuur van Georgië. dal maar ééns per week door de N' jrgische luchtvaartmaatschappij 'i Georgian Airlines een vlucht isi-Amsterdam v.v. wordt ge- akt, is het vertrek al op vrijdag 6 (ember 13.20 uur, aankomst 4,5 later hele volgende dag wordt gebruikt rhet bezichtigen van Tbilisi. Zon- wordt een dagexcursie gemaakt "reen bezoek aan Telavi en an- plaatsen in het gebied ten irdoosten van Tbilisi. Maandag it het per bus naar het aan de arte Zee gelegen Batumi De dins- gis beschikbaar voor het op eigen igenheid bezichtigen van stad en hgeving. Woensdag kan een be- worden gebracht aan de training i PSV Wie daar geen zin in heeft i meegaan met een alternatieve ursie Donderdag wordt een dag- tursie gemaakt naar de Zwarte Zee-kust met aansluitend bezoek aan de wedstrijd Dynamo-PSV in het sta dion van Batumi. De terugreis naar Tbilisi wordt vrijdag gemaakt per vliegtuig, aansluitend de vlucht naar Amsterdam, aankomst aldaar 12.10 uur. De reis kost f1595,- per persoon. Daarvoor krijgt men de vluchten, ze ven hotelovernachtingen met ontbij ten en diners, busvervoer, de excur sies en de lokale gidsen. Er is Nederlandse reisbegeleiding. Alleen entreekaarten voor het stadion, visum en verzekering zijn met inbegrepen Rust Hoewel de economische situatie nog heel moeilijk is, heerst al geruime tijd rust in Georgië, zodat het verant woord is een dergelijke reis te maken. Joop Groen van Reisburo Texel, die samenwerkt met de stichting Texel- Georgiè Kontakt, is onlangs een week in Georgië geweest voor de voorbereiding, niet alleen voor deze reis maar ook voor andere thema- reizen in de toekomst. Onder andere wordt gedacht aan een „wijnreis" in oktober waarbij met allerlei aspecten van de beroemde Georgische wijn- industrie kennis zal worden gemaakt. Opmerkelijk Reisburo Texel blijkt het enige reisbu reau in Nederland te zijn dat op het idee is gekomen om een supporters- Voor mensen die zelfstandig(er) willen wonen, maar nog niet alle vaardigheden onder de knie heb ben, wordt door het Open Leer centrum weer een cursus gegeven. De eerste les is op 4 september. De lessen zijn bedoeld voor mensen die op de meldingslijst staan van Be geleid Wonen en voor bewoners van een gezinsvervangend tehuis waar van wordt verwacht dat zij kunnen doorstromen naar een zelfstandiger woonvorm. Ook zij die al zelfstandig wonen maar nog dingen willen bij leren, zijn welkom. Er wordt rekening mee gehouden dat sommige deelne mers moeite hebben met lezen, In nauwe samenwerking met Bert Kemper organiseert De Worstel- tent zondag een Texelse accordeondag, aanvang 13.00 uur. De bedoeling is niet alleen een middag gezellig met z'n allen mu ziek maken, maar ook laten zien en horen wat voor mogelijkheden een accordeonist met zijn instrument heeft. Er zijn vele stijlen te bespeuren in deze tak van muziek,gevarieerd" is dan ook het sleutelwoord van deze middag. De oren van de aanwezigen zullen verwend worden met volks muziek uit Engeland, Denemarken en Zweden terwijl uiteraard ook walsen en polka's niet zullen ontbreken. Ook zal er„cajun"worden gespeeld. Deze Noord-Amerikaanse, Franstalige muzieksoort is een samenspel tussen viool en accordeon Nog meer muzi kaal vuurwerk valt te verwachten als er wordt overgegaan tot blues- en ragtime muziek. Bert Kemper, voormalig directeur van de muziekschool Texel, heeft spe ciaal voor deze dag een groep sa mengesteld van louter Texelse accordeonisten, het team bestaat uit Ina Novak, Anne Kemper, Corrie Bron, Wim Gerrese, Hans Kievits en Bert Kemper. Ook andere accor deonisten worden in de gelegenheid gesteld zich in het muzikale geweld te storten Vrijwilligers kunnen zich voor vrijdag a.s. aanmelden bij Bert Kemper, telefoon 316462 of bij De Worsteltent, telefoon 310288. Met deze accordeonmiddag neemt De Worsteltent tevens afscheid van het muzikale zomerseizoen. Vanaf nu zal iedere eerste zaterdagavond van de maand uit een thema bestaan. Onder de noemer „De Worsteltent gaat vreemd" zal iedere keer een be paald land of een bepaalde streek centraal staan. Op 5 oktober wordt gestart met een Spaanse avond die geheel in het te ken van de flamenco zal staan en door gitarist Eric Vaarzon Morel mu zikaal wordt opgeluisterd. Deze zal met zijn gezelschap, na een lange periode van gedwongen.rust vanweg een armblessure, zijn come back maken. reis naar Tbilisi te organiseren Bij het Emdhovens Dagblad wekte het ver bazing dat dit initiatief uitgerekend op Texel werd genomen Wat „had" dit eiland met PSV? In een interview met het blad heeft Groen melding ge maakt van de Russenoorlog van 1945 en de blijvende contacten die daaruit zijn voortgekomen op het ge bied van humanitaire hulp, culturele contacten uitwisseling van studenten en reizen. schrijven en rekenen. De opzet van de cursus is dit jaar anders dan voorheen. Verschillende onderwerpen worden nu per periode behandeld, zodat het mogelijk is voor bijvoorbeeld een of twee onderwer pen in te schrijven. Uiteraard blijft het mogelijk de gehele cursus te volgen De eerste tien lessen worden besteed aan rekenen, waarbij veel aandacht wordt gegeven aan toepassing in de praktijk (geld, gewichten e d.) In de tweede periode van ongeveer drie maanden staat „koken" centraal. Er zal acht keer worden gekookt. In de overige lessen wordt ingegaan op hygiëne, voedings- en receptenleer. De overige drie thema's worden elk in vier lessen behandeld Het gaat om sociale vaardigheden, verzorging (persoonlijke hygiëne en EHBO) en klusjes in huis. De lessen worden elke week vanaf 18.30 uur op woensdagavond gege ven in d'Ouwe Ulo en worden ver zorgd door Mieke Rietveld en gast docenten De kosten bedragen 225,- voor een heel cursusjaar (incl de extra kosten voor koken). Blok 1: rekenen van 4/9 t/m 13/11. Kosten ƒ90,- Blok 2: koken van 20/ 11 t/m 19/2, kosten ƒ150,-incl. ingre diënten en huur keuken. Blok 3: so ciale vaardigheden van 5/3 t/m 26/3, kosten ƒ45,- Blok 4: Klusjes in huis: van 2/4 t/m 23/4, kosten ƒ45.- Blok 5: verzorging, van 14/5 t/m 4/6, kos ten ƒ45,- Voor meer informatie en voor opgave kan worden gebeld met het Open Leer Centrum (tel. 310233) of Bege leid Wonen Texel (313772). Donderdag 26 september om 20.00 uur wordt in d'Ouwe Ulo een informatieavond gehouden over „aanwezigheidscouncelen" Gezien het aantal deelnemers de afgelopen jaren voorziet deze vormings methode in een behoefte. In oktober is weer plaats voor nieuwe deelne mers. De methode gaat uit van verschil lende, doordachte werkvormen, die helpen om vrijer, gelukkiger, doeltref fender en zelfbewuster te leven Het gevoel van eigenwaarde wordt ver groot en dat houdt direct verband met de levenszin, aldus de organisatie Tijdens de cursus hebben deelne mers o.a. de mogelijkheid zichzelf door oefeningen in groepsverband en tweetallen beter te leren kennen en kunnen relaties zich verdiepen. De informatie-avond kost 2,50. Voor inlichtingen: Emmy van Os, tel. 0299- 424016. of Elly Raemaekers, tel. 31 57 29. Voor watersporters start in oktober de cursus klein vaarbewijs. Het diploma is verplicht voor het besturen van vaartuigen langer dan vijftien meter of sneller dan 20 km/uur. De lessen worden gehouden op donderdag avond en worden gegeven door de ervaren schipper Peter Lock, zelf in het bezit van het groot vaarbewijs. In oktober en november wordt deel 1 van de cursus gehouden (kosten ƒ150,-) en in februari en maart deel 2 (kosten ƒ175,-) De cursisten kun nen afzonderlijk of allebei worden gevolgd. Deel 1 en 2 kosten samen 275,-. De kosten zijn exclusief het cursusboek (ƒ35,-) en examen gelden. Cursisten kunnen zich tot en met 13 september schriftelijk aanmel den bij Essence, Vuurtorenweg 178 1795 LN De Cocksdorp. (Naam. adres, telefoon en geboorte datum vermelden.) Stichting Dorpshuis De Wielewaal in De Waal bestaat begin septem ber 40 jaar. Dit feit wordt dit week end gevierd met een receptie, spel activiteiten en een barbecue in en bij een grote tent die op het wei land bij de school is opgezet. Dorpshuisbestuur en feestcommissie beschouwen het als een besloten Waalder aangelegenheid. Op de receptie wordt onder meer gerekend op de aanwezigheid van donateurs, Waalders, oud-Waalders, de gebruikers van het dorpshuis en de besturen van andere dorpshuizen Het programma van zaterdag begint om 10.00 uur met een poppenkast voorstelling voor kinderen, om 10,45 uur gevolgd door spelletjes voor de groepen drie tot en met zes. Om 12.00 uur wordt begonnen met de De Texelse Apotheek is met ingang van 1 september op zaterdagochtend tweemaal zo lang geopend Reden van deze verruiming is dat steeds meer mensen op zaterdagochtend hun geneesmiddelen willen ophalen. Op zondagmorgen gaat er voortaan een half uurtje af. De openingstijden in het weekend worden als volgt: zaterdag 10.00- 13.00 uur (was 11.00-12.30) en 15 00-17 00 uur; zondag 11.00-12.00 uur (was 11.00-12.30) en 16.00- 17 00 uur. Door de week blijft de apo theek dagelijks van 8.00-18.30 geo pend. Het Texelse kamerorkest Musica Texla en gemengd koor Andantino uit Biezenmortel treden zaterdagavond op in strandpaviljoen „De Krim" op paal 28. Het vakantieconcert begint om 19.00 uur en duurl een uurtje. Het koor staat onder leiding van Jack Noyons, dirigente van het orkest is Mariken Stoverinck. De muzikanten krijgen versterking van fluitiste Tanja van Arkel. De antenne van de zender van Ra dio Texel wordt binnenkort ge plaatst op de spits van de toren van de Hervormde kerk in Den Burg. De antenne zit nu op de stenen schoorsteen van de voormalige TEM- 'centrale aan het Schilderend, maar moet wijken omdat definitief vast staat dat deze schoorsteen wordt gesloopt. Gehoopt wordt dat dezelfde hoogwerker die waarschijnlijk nodig is bij het sloopkarwei. kan dienen bij het plaatsen van de antenne op de toren spits. De gemeente (die de kerktoren in ei gendom en onderhoud heeft) heeft tegen de plaatsing geen bezwaar Hoewel de antenne boven het haan tje zal uitsteken, is er vanaf de grond nauwelijks iets van te zien. Wel moet Radio Texel er rekening mee houden dat de antenne binnen afzienbare tijd alweer naar een andere (tijdelijke) plek moet in verband met de restau ratie van de toren. Met name het metselwerk van het exterieur van de spits verkeert in slechte staat. De houten constructie binnen de spits moet zelfs helemaal worden vervan gen. Twee van deze Harvards zijn wellicht zaterdagmiddag te bewonderen op Vliegveld Texel. voorbereiding van de zeskamp, die om 14 00 uur van start gaat Zeker zes teams zullen met zelf bedachte spelen tegen elkaar in het strijdperk treden. Om 17.30 uur begint de bar becue waarvoor zich 150 personen hebben opgegeven, het halve dorp. Na afloop komen de zeskampers opnieuw in actie, nu met de uitvoering van een verrassende opdracht. De stichting Natuur Excursies Texel (NET) begint vanaf zondag weer met de rondleidingen in de natuur terreinen van Staatsbosbeheer Tus sen 1 september en 1 april neemt NET dit werk over van SBB Voor vra gen of aanmelding kan worden ge beld naar EcoMare (31 77 41) of het NET-secretariaat (31 29 44 of 31 66 30). De nazomer en herfst zijn een boeiende periode om de natuur in te trekken. De gidsen van NET stellen zich graag beschikbaar om met alleen toeristen, maar ook Texelaars en ver enigingen de flora en fauna van het eiland te laten zien. Op dinsdagavond 3 september be gint om 20.15 uur in de N.H. kerkte Den Burg het laatste zomeravond- concert. Dit concert zal worden verzorgd door Margot Endel (so praan), Erna Somer (viool), Jan Brink (countertenor) en Gerard Leegwater (orgel). Margot Endel, Erna Somer en Gerard Leegwater zijn alle drie afgestudeerd aan het conservatorium van Alkmaar. Endel is verder actief als zang pedagoge en was zangeres bij de Stichting Kameropera Nederland Somer speelde mee in het orkest van de musical Les Miserables, Sinds april 1995 heeft zij een baan bij het Noord Nederlands Orkest als eerste violiste. Jan Brink trad als jongens sopraan solistisch op bij het Noord- Hollands Jongenskoor. Hij heeft zich gespecialiseerd in de Barok en heeft als solist meerdere malen meege werkt aan uitvoeringen van Bach- cantates. Voorts maakte hij vele concertreizen naar het buitenland Leegwater studeerde tevens muziek wetenschap aan de Universiteit van Utrecht en is cantor-organist van de Witte kerk te Heiloo. Op-dit moment is hij bezig met een doctoraal onder zoek over het orgelmakersgeslacht Knipscheer en Ijoopt binnen enkele jaren hierop te promoveren. Op het programma staan de volgende wer ken. Het orgelconcert in Bes groot van G.F. Handel en het Stabat mater van Pergolesi De organisatie is in handen van de Raad voor het zomer- werk van de Texelse kerken. De toe gang is gratis met aan het eind een collecte. Als storm en regen geen roet in het eten gooien, landen zaterdagmiddag elf historische vliegtuigen op het Texelse vliegveld. De antieke toestel len zijn eigendom van een groep, The Squadron, uit noord-Londen Vrijdag vliegen ze naar Nederland, om zich te presenteren op vliegveld Teuge bij Apeldoorn. De luchtvloot bestaat uit vijf Harvards, een 50 jaar oude tweemotorige Beechcraft 18 en vijf Russische Yak 52's. Het was niet bekend hoe laat de vliegtuigen zater dag op Texel aankomen. Zoals zovele verenigingen start ook de volksdansgroep Texel de lessen weer. In dorpshuis De Wie lewaal in De Waal komen de leden woensdag 11 september om 19.45 uur bijeen. De volksdansgroep trad voorheen wel op tijdens zomerse markten, maar heeft daar momenteel te weinig leden voor ledereen vanaf 15 jaar is welkom om de groep te versterken. Onder leiding van Wim de Bruin en Henk Janssen komen dansen uit de hele wereld, maar met name de Bal- kanlanden, aan bod. Volksdansen kan worden gezien als een vorm van trimmen op muziek, want het vergt veel energie en conditie. Er is geen dure uitrusting voor nodig en de con tributie wordt bewust laag gehouden. Inlichtingen via Lies van Gent, tele foon 362140 (overdag) of 313333 ('s avonds). Er zijn dit jaar in de Waddenzee 290 jonge zeehonden geteld Vorig jaar waren dat er nog 260 Volgende maand wordt duidelijk hoe groot de totale populatie zeehonden in het ge bied is. Dan verricht Peter Reijnders van het Instituut voor Bos en Natuur onderzoek de laatste serie tellingen uit een serie. Tellingen van zeehonden zijn nooit helemaal nauwkeurig. Op het mo ment dat het vliegtuig passeert, be vindt zich altijd een deel van de die ren in het water. Door meerdere tellingen te houden, kan het werke lijke aantal zeehonden het dichtst mogelijk worden benaderd. Het aantal zeehonden in het oostelijk deel van het Waddengebied is sterk toegenomen. In het westelijke deel zijn procentueel minder jongen gebo ren hoewel de situatie rond Texel wel erg gunstig is Uw belangstelling en medeleven tijdens de ziekte na het overlijden van mijn man WIM VAN DER WERF |ik U hartelijk dank. «I. augustus 1996 H v.d. Werf - Zwak Robert Schulze Marcella v.d. Vis l" trouwen op 6 september 1996 om 15 00 uur in gemeentehuis te Den Burg op Texel *nl van harle welkom op onze receptie van 19 00 20 30 uur in "De Bijenkorf," Mulderstraat 37, sierend - Texel. adres is Koetebuurt 14. '1 BP Oosterend - Texel. 0222 - 318758 Kadotip: IJVEREN- maandag '•r 1000 uur en woens- &vöór 17.00 uur f7,80 tot en 3 regels. Per regel ^/2,60 (incl. btw). n steekvlam uit uw "Oplaat? De nieuw- '^kplaten van gas tot J*5 bij: Keuken- 7mTexel. Maricoweg el 312447 Te koop: mooi pony- hengst-veulen (groot) vos met 4 witte benen Tel 314439 of 318368 Te huur of te koop gevr (max. ƒ15000,-): woon-/ werkruimte voor volwas sene met 2 kinderen Tel 318214 Tk.. open haard 1x1 m. met schouw, ook geschikt voor in restaurants. Hanneke Westenberg, tel 313131 Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Jeroen Benjamin 27 augustus 1996 Bert, Ireen en Stefan Visser Trompstraat 44 1792 BL Oudeschild s 0222 - 315617 Bezoek vinden wij heel lijn, maar mag het in de kraamtijd zijn? Caravan te koop op cam ping De Krim, 0222 - 316586-030-2367543 Wij zijn verhuisd. A.J. Keijser van Polderweg 29 De Waal naar Jan Dirksoord 68, 1791 GR Den Burg. Nieuw! Meubelstof met Egyptische motieven bij De Singel. Te koop gebr. verhuur- fietsen, ƒ150,- en div. kinderfietsen 90,- Tel 316369. Nu pruimen eten!!! Vrij dag zaterdag 1 kilo ƒ1,95 bij De Vlier. Kom sporten b§ sport school Texel. Zie grote advertentie elders in deze krant. Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Rianne Geboren op 28 augustus 1996 om 10.15 uur. Zij is 52 cm lang en weegt 3 640 gram. Marcel Bakker en Yvonne Bremer Commandeurssingel 5, 1792 AT Oudeschild. s 322087. Voor bezoek graag even bellen Bora Bora superstunt Levi's Only the original 501 blue and black ƒ109,95 Inleveren kopy Strender- nieuws tot 4 sept, a.s Naaicursus d' Ouwe Ulo aanmelden dinsdag 3 sept, van 9-12 uur of bel 315794. Diesel jeans alleen bij Bora Bora ƒ129,95. De cursus innerlijke groei van Giep van Werven gaat 20 sept, van start. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgave en inlichtingen bij Irisabella Bakker, tel 319426 In samenwerking met Texel-Georgië Kontakt or ganiseren wij een 8-daagse trip naar Georgië inkl. be zoek aan de Europa Cup wedstrijd Dynamo Batumi- PSV op 12 sept a s. Ver trek 6 sept. '96. Verlenging mogelijk, programma kan worden aangepast aan in dividuele wensen. Vraag info bij Reisburo Texel Holland International. Wij repareren alle merken ktv, video, radio, cd, satel liet, computer, camera, etc. Service Center Texel, 311 777. Degenen die niet met de Open -school wilten deel nemen voor de Neder landse taal kunnen zich opgeven onder nr. 1686 aan bur Tex.Crt. Aardappeltelers, voor rest partijen, kopakkers e.d. lat ten kisten 1000 kg event met bijpassende afdek- zeiltjes. Tel. 316268 Ingezakte cake uit uw oven? De nieuwste ovens en supersnelle combi magnetrons bij: Keuken centrum Texel. Marico weg 6. te 312447 Te koop mooie klassieke Jaguar XJ6 alles elek trisch, airco, rijdt perfect, plaatwerk moet gerestau reerd. Tel. 0222 317323. Superaanbieding bij Bora Bora Replay jeans 401 en 901, 2 wassingen, van ƒ189,95 voor ƒ129,95 en van ƒ219,95 voor 139,95. Profashional borduur- service voor verenigingen en bedrijven, tel 315794. Bodycontour Sportschool Texel Fitter en slanker in 10 weken! Aanvang do. 5 september 21 00 u. Info en aanmelden, tel. 315431 Tk: Alfa Romeo 1.3 Boxer, vr.pr 3 500,- info 322002 Cursus keramische vorm geving voor beginners start 17 en 19 sept. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor info E. de Vries, tel 318057 na 18 00 uur Pruimen vanaf ƒ2.- per kilo. L. Huisman, fruit- kwekerij De Veen, tel. 312203 Nu pruimen eten!!! Vrij dag zaterdag 1 kilo ƒ1,95 bij De Vlier. Kom sporten bi sport school Texel Zie grote advertentie elders in deze krant Bora Bora superstunt Levi's Only the original 501 blue and black ƒ109,95. Inleveren kopy Strender- nieuws tot 4 sept. a s. Naaicursus d' Ouwe Ulo aanmelden dinsdag 3 sept. van 9-12 uur of bel 315794 Diesel jeans alleen bij Bora Bora ƒ129,95. De cursus innerlijke groei van Giep van Werven gaat 20 sept van start. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgave en inlichtingen bij Irisabella Bakker, tel. 319426. Superaanbieding bij Bora Bora Replay jeans 401 en 901, 2 wassingen, van ƒ189,95 voor ƒ129,95 en van ƒ219,95 voor 139,95. Bij het Open Leercentrum in d'Ouwe Ulo starten o.a. de volgende cursussen: Biologie mavo 1 op 3/9 (18.00 - 19.30); Frans mavo 2 op 3/9(16 15- 17- 45), Duits mavo 2 op 3/9 (18 15 - 19.45). Neder lands mavo 2 op 4/9 (20.15 - 21.45); Engels havo 1 op 2/9 (16.15 - 17.45) In schrijven nog mogelijk op lesavonden. Kom gerust 2x vrijblijvend meedoen! T.k open haardhout v a 85.- p.m3 20 netzakken. Inkl. bez. tel. 0224-221865 Bel Instituut Typotex voor typeles tekstverwerking. Reeds 35 jaar ervaring met individueel onderwijs op Texel. Tel 313 323. Naaicursus d' Ouwe Ulo aanmelden dinsdag 3 sept van 9-12 uur of bel 315794 Diesel jeans alleen bij Bora Bora ƒ129,95. Bodycontour Sportschool Texel Fitter en slanker in 10 weken' Aanvang do. 5 september 21 00 u Info en aanmelden, tel. 315431 Tk: Alfa Romeo 1.3 Boxer, vr.pr. ƒ3.500,- info 322002. Cursus keramische vorm geving voor beginners start 17 en 19 sept Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Vóór info E. de Vries, tel 318057 na 18 00 uur Pruimen vanaf ƒ2.- per kilo. L. Huisman, fruit- kwekerij De Veen, tel. 312203. De cursus innerlijke groei van Giep van Werven gaat 20 sept. van start. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgave en inlichtingen bij Irisabella Bakker, tel. 319426 Superaanbieding bij Bora Bora Replay jeans 401 en 901. 2 wassingen, van ƒ189,95 voor 129,95 en van 219,95 voor ƒ139,95. Profashional borduur- service voor verenigingen en bedrijven, tel 315794 Huis kopen? Al aan een schoon-grond-verklaring gedacht7 B&M Milieu techniek BV. tel. 315190. Welder shop Texel las- bedrijf. Verkoop van alle metalen, 's morgens bel len 's middags gebracht. ƒ15,- Henk Hennink, Bos- randweg 520, 1796 NL De Koog. tel 317853, fax 317270 bgg 06 52815081 Nu pruimen eten!!! Vrij dag zaterdag 1 kilo T,95 bij De Vlier. Kom sporten bj sport school Texel Zie grote advertentie elders in deze krant. Bora Bora superstunt Levi's Only the original 501 blue and black ƒ109,95. Wie helpt ons t/m okto ber7 3 Middagen p.wk winkel- kaasverzorging. Z.s m. De Noordkroon, tel. 317263 De Margriet/Knip Mode cursus start weer Inl en opg C Broekman, 316362 Nu pruimen eten!!! Vrij dag zaterdag 1 kilo ƒ1,95 bij De Vlier. De Worsteltent is v a sep tember weer elke maan dag gesloten de rest van de week v.a 12.00 uur geopend. Inleveren kopy Strender- nieuws tot 4 sept. a.s. Cursus vaarbewijs 1 en 2 bij "Essence" Vuurtoren- weg 178, 1795 LN De Cocksdorp Aanvang 1e week van oktober. Opge ven t/m 13 sept Info tel 315465 of buzz nr 06- 59511071 Welder shop Texel biedt te koop aan nieuwe meta len platstaal-hoeklijn- rond massief, diverse ma ten ƒ1,80 per kg Radio, tv, video Verkoop en reparatie. SCT 311 777. Jubileumboek "Van de Prins geen kwaad" voor 39,90 in de boekhandels. Zolang de voorraad strekt' Jonge hennen. 9 en 10 sept zijn de jonge hen nen weer leverbaar, Nic Witte, tel. 312238. Nu pruimen eten!!! Vrij dag zaterdag 1 kilo 1.95 bij De Vlier. Kom sporten bj sport school Texel Zie grote advertentie elders in deze krant jubileumboek "Van de Prins geen kwaad" voor 39,90 in de boekhandels. Zolang de voorraad strekt! Nu pruimen eten!!! Vrij dag zaterdag 1 kilo ƒ1,95 bij De Vlier. vrouw er één schilt, hebben voor twee dagen te eten", lacht De fervente tuinder toont volkstuintje in De Mars twee aardappelen van de soort een middelvroege De een weegt pre- kilogram, de ander nog hon dgram méér. heb ze wel eens groot gehad, nog nooit zó", vertelt Kager. hem hadden ook andere tuinders niet eerder zulke exemplaren gerooid. De grootte verbaast hem. gezien de droge groei-omstandighe- den ..Nee, ik heb ze niet bijzonder vertroeteld Op 5 of 6 april heb ik ze gepoot. De grond is verrijkt met stal mest en ik heb alleen patent-kali-voor de smaak- erbij gestrooid Het resultaat is verbluffend: Kager pootte tien kilo en rooide vijftien man den a 17Vz kg. Niet alleen hijzelf, maar ook zijn vrouw en (schoon)dochters zijn er blij mee.,Ze smaken heerlijk. Deze piepers koken kruimelig, maar laten zich ook goed in schijfjes bakken

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3