„Ik wil een goede tijd neerzetten" - Noordwester dreigt voor 175 triatleten [Zonder vrijwilligers rganisatie nergens" „Lichaam krijgt het stevig te verduren" AZ-reserves volgende tegenstander in beker Texel '94 verslaat VIOS TEXELSE COURANT Arco gast op Groeneplaats lijwilliger Jaap Dijker op z'n post Ria Bosken medisch team triathlon: Triathlondebuut Willem van Tatenhove Gemeente trekt zich terug uit edisch Centrum Zwemparadijs Tafeltennis Clubdag Texel '94 Snel hei dsduivel Surfwedstrijd Weinig deelnemers bij laatste cross Atletiektraining op baan en in bos Texel wint eigen zwemdriekamp VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1996 de Texelse kwart-triathlon jen zich gisteren 175 atleten gemeld. Dat is zo'n 10% meer yorig jaar, maar geen record. ,jcht wordt dat zich vandaag jlls morgenochtend nog deel- ers zullen inschrijven. Tenzij (h laten afschrikken door de ije noordwester die wordt speld. gamsatie maakt zich om de «emig zorgen „Noordwest is je zwemmers met ongunstig", itorgamsator Gert Pagsier. „In l/Aije van de dijk zal de golfslag ewindrichting wel meevallen," hoofdbrekens vergde deze je toestand van het wegdek de dijk, waarover het fiets ers loopt. Rijkswaterstaat is begonnen met de asfaltering en hier en daar stukken weg sj. „We hebben contact opge- inmet Douwe Dijker van RWS, iS oud-deelnemer de belangen je triathlon goed begrijpt Hij ■kis verzekerd dat de open stuk- «orden afgevlakt, zodat we geen gingen of andere kunstgrepen snuit Ie halen Deelnemers je voorlopige deelnemerslijst nog niet veel toppers De jse wedstrijd heeft concurrentie lelstvijf andere triathlons die op fdedag worden gehouden. Vol- Pansier is de bond bezig verbe- gin die situatie te brengen Hier- Joeteen favoriete als Ingrid van niet mee, omdat ze met haar sorleam in Alphen aan de Rijn lilarten. Wel op Texel komen de ile toppers Rob Schilder roek) en Judy van der Berg idorp). jiijd om het Texels kampioen bij de heren lijkt zich weer toe ten tussen Guido Banda, Rien Brouwer en Loek van Vliet, al zijn verrassingen niet uitgesloten. De in Amsterdam wonende Norbert Eelman komt met in aanmerking voor het Texels kampioenschap, maar hij heeft dit jaar grote vooruitgang ge boekt Bij de Texels dames gaal de aandacht vooral uit naar Bettma Lóscher en Natascha van der Vis. Estafette Nieuw is de deelname van estafetteteams, bestaande uit een zwemmer, fietser en hardloper. Hier voor hebben zich tot dusver negen teams opgegeven, waarvan twee uit Twello en eén uit Krommenie. De „trio's" starten om 11.30 uur, gelijk met de recreanten. De wedstrijd deelnemers duiken om 1115 uur bij Dijkmanshuizen te water De eerste fietser wordt rond 12.30 uur op de Groeneplaats verwacht. De finish van de eerste deelnemer is omstreeks 13.10 uur. Speciale gast tijdens de finish van de Texelse kwart-triathlon op de Groeneplaats is Arco de Graaf. De wheeler, die op de Paralympics in Atlanta zijn top sport-carrière heeft afgesloten, zal om circa 12.15 uur aanwezig zijn om iets over zijn ervaringen in Amerika te vertellen. Gehoopt wordt dat veel Texelse sport liefhebbers hem een warm wel kom zullen geven. Ze zijn dan meteen op tijd om de binnen komst van de eerste wielrenners (ca. 12 30 uur) mee te maken, zodat op de Groeneplaats dan al een sfeervolle entourage heerst Het is tevens de bedoeling dat Arco na afloop de prijzen zal uit reiken un organiseren wat je wilt, Izonder vrijwilligers ben je is. Ik ben blij dat ik m'n je aan de triathlon kan bijdra- r Herkenbaar aan z'n oranje lis Jaap Dijker, één van de 175 lïigers, er tijdens de veer- peditie van het sportieve eve nt weer bij. Bij het loop- pdeel staat hij op steenworp id van z'n woning aan de Ada wllandstraat te posten op de g Keesomlaan/Molenstraat. hardlopers is Dijker een bekend pi. Bij menig crossloop wijst hij jorters de goede richting. „Het is fa spannend. En al die mensen er omheen. Ik kijk na afloop altijd wie heeft gewonnen, welke vrouw het eerst binnen kwam en wie de eerste Texelaar was. En na afloop even een praatje met de lopers. Ik heb vroeger zelf ook aan sport gedaan. Hardlo pen, op gymnastiek en voetballen bij ZDH. Later biljarten en een kaartje leggen. Ik voel me echt een verenigingsmens." Eerlijkheidshalve geeft hij toe dat posten niet altijd een lolletje is. „Je staat toch stil, soms wel een uur lang kou te kleumen. Van de winter in De Dennen had ik bijvoorbeeld twee truien aan en nog een dikke jas. En Tri-atleet Willem van Tatenhove trainde bij weer en wind om goed te presteren. (Foto Gerard Timmerman) Als ik aan sport doe, dan doe ik het ook gelijk goed.Dat is de in stelling van Willem van Tatenhove (34) van de Ruigendijk, die dit jaar voor het eerst meedoet aan de kwart triathlon. Intensief bezig zijn met sport zit inge bakken in het karakter van Van Tatenhove. Hij heeft in z'n carrière al aan héél wat sporten gedaan. „Ik deed vroeger fanatiek aan karate en kickboksen. Daarna ging ik op fitness Ik was elke dag in de sportschool te vinden en haalde samen met Catharine Witte het diploma. Ik heb zelfs nog les in fitness gegeven." Bedrijvenbokaal Het waren zijn collega's van aannemersbedrijf Tatenhove die een jaar of drie geleden een einde maakte aan een sportieve rustperiode. ,,Je moet als de donder gaan trainen, want we hebben je opgeven voor het tijdrijden om de bedrijvenbokaal", kreeg hij terug van vakantie te horen nóg rillerig. Maar ik heb het graag voor de sporters over hoor." Automobilisten Zaterdag zullen de triathlonlopers Dijker op de Keesomlaan tweemaal passeren. „Het is jammer dat som mige automobilisten geen rekening houden met de hardlopers en de pos ten. En denk maar niet dat het alleen toeristen zijn, ook Texelaars willen er soms met alle geweld langs. Sta je daar te posten en schieten ze rake lings langs je heen. Ik hoop dat de chauffeurs zaterdag een beetje reke ning met ons houden." yMis zaterdag bij het looponderdeel post op de kruising Keesomlaan/Molenstraat. (Foto Gerard Timmorman) Medisch Centrum Alkmaar 'Igaat, in navolging van vele feziekenhuizen in Nederland, Viseren. Bedoeling is dat de Amende Noordhollandse ge- "en, waaronder Texel, uit het 'een bestuur treden, maar *el tot het jaar 2020 garant "voor de aflossing van lenin- '"het geval van Texel gaat dat bedrag van ƒ715.000,-. ^commissies voor welzijns- een financiën verklaarden zich b") met het voorstel. Kees Hin, die namens de "file is vertegenwoordigd in het f{en bestuur van het MCA, zei ^'oelichting veel vertrouwen te ™in de omzetting. „Het MCA is een hoogwaardig bedrijf met een economische aanpak Daar bij past een efficiënt, slagvaardig be stuur. Een algemeen bestuur van 27 leden is dat niet Deze constructie is uit de tijd", aldus Hin Het enige punt waarover hij zich zor gen had gemaakt, was de garant stelling van zeven ton Het totaal aan geldleningen van het MCA is momen teel ƒ210 miljoen De gemeenten staan garant naar rato van het aan tal verpleegdagen van inwoners. Met 700 dagen valt dat voor Texel gunstig uit; alleen de gemeente Beemster komt lager uit. Alkmaar komt met ƒ103 miljoen het hoogst uit de bus. Volgens Hm is het risico voor de ge meente aanvaardbaar „Via de garantstelling houden de gemeenten een vinger in de pap; bij eventueel mismanagement kan gezamenlijk een vuist worden gemaakt. Daar-, naast wordt het ziekenhuis gecontro leerd door het ministerie van Volks gezondheid en houden ook de zorgverzekeraars de vinger aan de pols Bovendien zijn na de laatste grote uitbreiding de komende jaren geen grote investeringen nodig", al dus Hin, die benadrukte dat in het verleden nooit aanspraak op de garantstellingen hoefde te worden gemaakt. De Texelse commissieleden hadden weinig tegenwerpingen, al wilden Corne Heijne (Texels Belang) en Dirk Terpstra (PvdA) het eerst nog in hun fractie bespreken Volgens Pieter de Groot (D66) zouden de gezamenlijke gemeenten moeten eisen dat een sociaal plan bij het eventueel afstoten van personeel niet ten koste zal gaan van de aflossing van leningen Hoofd welzijn Ger Praamstra antwoordde dat daarmee rekening wordt gehou den. Van Tatenhove klom op de pedalen om met z'n collega's een goede tijd neer te zetten. Het wielrennen liet hem niet los. ,Op de trainingen kwam ik met triathleten in aanraking. Ik denk er al een paar jaar over om eens met de triathlon mee te doen, maar steeds kwam er wat tussen." Ditmaal laat hij zich dat met gebeuren. „Ik heb er vanaf de winter intensief voor ge traind. Meedoen en volbrengen is voor mij niet de doelstelling, want dat red ik sowieso wel. Ik wil een goede tijd neerzetten. Welke? Nu moet ik oppassen. Twee maanden geleden hoopte ik bij een triathlon in Hoorn binnen de twee uur en tien minuten te eindigen Maar het werd 2.35..." Twee weken geleden in Hoorn had hij meer succes. „2.16, maar dan wel met een lekke band onderweg. Dat komt al aardig in de buurt van de streeftijd. Het resultaat hangt zater dag voor een groot deel af van het weer Ik hoop dat het niet al te hard waait." Bij zwemparadijs Calluna treedt het laagseizoenrooster weer in werking. Met ingang van maandag is het bad op maandag en vrijdag gesloten Dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag kunnen bezoekers terecht van 14.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur Niet te warm en droog. Dat zijn li chamelijk gezien de beste weers omstandigheden voor de triathlon. Aldus concludeert Ria Bosken, coördinator medische zaken van het grote sportevenement. Samen met een team van 12 deskundigen ziet ze nauwlettend toe op het li chamelijk welzijn van de deelne mers. Tijdens 1.500 meter zwemmen, veer tig kilometer fietsen en tien kilometer hardlopen krijgen de lichamen van de sporters het stevig te verduren. „Het zijn vooral de minder geoefende spor ters die in de problemen kunnen ko men", waarschuwt Boskes, in het dagelijks leven verzorgers is in De Gollards. Ze is voor het vierde jaar betrokken bij de triathlon en hoort ook tot het medisch team bij de Ronde om Texel. „Meewerken aan dit soort sportieve happenings is leuk dankzij het contact met de atleten en omdat ik graag omga met mensen die actief bezig zijn. Zelf ben ik ook sportief in gesteld." Ervaring Uit ervaring weet ze dat voor zwem mers het risico voor onderkoeling op de loer ligt, ook als is de zeewater- temperatuur nog gunstig. Zwemmers doen er verstandig aan bescher mende kleding aan te trekken. Wiel renners willen dooreen stuurfout nog wel eens van hun fiets vallen „Dan ontstaan vervelende wonden, die we ter plaatse verzorgen Langs de route van en naar De Cocksdorp zijn meerdere Rode Kruisposten ingericht en Riet Goeman volgt per auto het fietsparcours Voor noodgevallen is een ambulance met deskundige be manning stand by. Lopers kunnen last hebben van vervelende blaren of gaan van uitputting soms onderuit. Om kwetsuren te behandelen zijn fy siotherapeuten en een wedstrijdarts aanwezig Koolhydraten Gezien de weersvooruitzichten lijkt het risico op oververhitting van de sporters klein, maar door regen en wind zullen ze toch flinke aanspraak op hun reserves moeten doen Boskens advies luidt als volgt: „De avond ervoor een stevig maal rijk aan koolhydraten, zoals macaroni of spa ghetti Ria Bosken coördineert bij de triathlon het medisch team. (Foto Gerard Timmerman) Het eerste elftal van Texel '94 heeft zichzelf en voetbalminnend Texel dinsdagavond een aardig cadeau tje gegeven. In een attractief duel werd in Warmenhuizen VIOS ver slagen. Daardoor plaatste de ploeg zich voor de derde ronde van de Noordhollandse bekercompetitie, waarin AZ 2 wacht. De wedstrijd tegen de reserves van de Aikmaarder profclub wordt maandagavond (18 30 uur) op eigen terrein gespeeld Hoewel men bij Texel '94 bijzonder tevreden is met de aantrekkelijke tegenstander, ging de voorkeur eigenlijk uit naar zondag, wanneer de Texel '94 clubdag op het programma staat Na wedstrijden van de jeugd en de lagere senioren- elftallen was de match tegen AZ 2 Tafeltennisvereniging Tetak start donderdagavond met het nieuwe sei zoen. Elke donderdag om 19.00 uur tramt de |eugd, om 19.45 uur de se nioren. De trainingen vinden plaats in sportzaal De Ferrever aan de Emmalaan in Den Burg. Nieuwe le den zijn welkom Zij kunnen vier keer vrijblijvend een balletje meeslaan. Voor meer informatie: Ueuwe van der Veen, tel. 31 63 95 Texel '94 houdt zondag een zoge noemde clubdag Hoewel het evene ment noodgedwongen niet al te groots is opgezet (het A-veld is nog met als speelklaar beoordeeld door gemeente en KNVB-consul), is men van plan er een gezellige dag van te maken op het B-veld en de velden van de voormalige Texelse Boys. Tussen 10.00 en 12 00 uur staan activiteiten voor de E- en F-pupillen op het programma. Om 11 00 uur speelt C2 tegen Oosterend C1 en B2 tegen Oosterend B2 Om 12.00 uur komen Texel 2, 3 en 4 in actie. natuurlijk een daverende afsluiter geweest. De Alkmaarders hebben op die dag echter verplichtingen elders, waardoor moest worden uitgeweken naar maandag Overigens stond voor dinsdag eigenlijk al een oefen wedstrijd tussen Texel '94 en het zelfde AZ gepland AZ. dat op stugge tegenstand rekent, komt hoogstwaarschijnlijk met een sterke selectie naar het eiland. Hoofd coach Theo Vonk geeft pas zondag zijn selectie vrij, maar Wijnand Vermeulen - elftalbegeleider van het tweede team - heeft goede hoop dat hij gerenommeerde spelers als Gerestijn. Kooyman. Nortan en keeper Ruitenbeek mee mag nemen. De kans is bovendien groot dat Sieme Zijm zijn kunsten mag vertonen op zijn geboorte-eiland... Zelfvertrouwen Texel '94 vertrok dinsdag op volle oorlogssterkte naar Warmenhuizen. Het zelfvertrouwen was groot, na de klinkende 1-6 overwinning op Schagen van vorige week. Na het eerste fluitsignaal ontwikkelde zich direct een aantrekkelijk kijkspel. Martin Koorn - na de beëindiging van zijn profcarriëre terug op het oude nest - ontfutselde al na vijf minuten een VlOS-verdediger de bal en zorgde op beheerste wijze voor het eerste Texelse doelpunt (0-1 Het attractief voetballende Texel '94 ging goed door en in de 15de minuut maakte Erwm Koning het tweede doelpunt. VIOS raakte geïrriteerd en veroor- Surveillerende agenten zagen donderdagochtend rond half zes een auto met hoge snelheid over de Pont- weg richting De Koog racen. Toen zij de auto volgden, bemerkten zij dat de bestuurder 135 km/u reed. Met enige moeite kon hij tot stoppen worden gedwongen. Het bleek te gaan om een 45-jarige man uit Den Burg Hij werd op een bekeuring getracteerd zaakte veel overtredingen, maar de Texelaars lieten zich niet intimideren. Slechts zelden werd keeper Bart Heerschap op de proef gesteld. Via vrije schoppen en hoekschoppen dreigde er wel steeds gevaar voor het doel van de mannen uit Warmen huizen. Na de rust kwam Ingmar Moerbeek in de ploeg voor Barry de Vries. Het spelbeeld veranderde en VIOS zette Texel onder druk. In de 52ste minuut werd de verdediging van de bezoe kers dusdanig op de huid gezeten, dat rechtsachter Moerbeek niet vol doende kon wegwerken Via zijn hoofd verdween de draaiende bal in de verste hoek. 1-2 VIOS ging op jacht naar de gelijkmaker en de rust leek uit de Texelse ploeg verdwenen Elftalbegeleider Doede de Vries weet de terugval later aan een gebrek aan conditie van sommige spelers. Heer schap bleek echter opnieuw een be trouwbare doelverdediger en sleepte zijn ploeg door de moeilijke fase heen In de 66ste minuut verving Ralph Koning zijn broer Erwm. Vijftien minuten voor het einde werd Martin Koorn in de nabijheid van het strafschopgebied onderuit gehaald. Zijn vrije trap belandde in het muur tje van VIOS. waarna de terug springende bal langs een kluwen van verdedigers opnieuw werd ingescho ten en via de binnenkant van de paal in het net verdween (1-3), Texel '94 kon na deze treffer de wed strijd rustig uitspelen. Tien minuten voor tijd werd junior Maarten Koorn nog ingebracht. Hij deed het verdien stelijk. De windsurfwedstrijd naar Vlieland, die voor zondag op het programma staat, starl om 11.30 uur (en met om 10.00 uur). Doordat het bij vallend water te ondiep wordt voor de volg boten zal waarschijnlijk niet naar Oost-Vlieland kunnen worden geva ren. Als alternatief wordt in dat geval een wedstrijd in het Eiertandsche Gat gehouden Deze telt mee voor het onderlinge kampioenschap van Wmdsurfclub Texel. Ook niet-leden zijn welkom Er wordt gestart bij zeil- school De Eilander (paal 33). Na af loop worden de uitnodigingen uitge reikt voor de Texel Race, die 21 september wordt gevaren De laatste crossloop van Den Hoorn trok vrijdag slechts 35 deel nemers. Het op z'n einde lopen van dc zomer en de wetenschap dat deze crossloop niet meer meetelde voor het algemeen klassement waren daar wellicht debet aan. En- wellicht spaarden sommige atleten zich voor de „dijkenloop" rond de Prins Hendrikpolder, die een dag later op het programma stond. De getrouwen troffen plezierige om standigheden. Winnaar van de loop over 8 kilome ter werd Kees Huizinga in 28.56 mi nuten. Hij profiteerde van de afwezig heid van een topper als Joost Brouwer. Bij de veteranen was Martin Burger de sterkste' 34 07. Bij de he ren die 4 kilometer liepen, hoefde vooraf niet te worden gespeculeerd over de winnaar. Robert Bakker ont popte zich net als alle voorgaande crosses tot de tiran die de rest van het deelnemersveld geselde: 1,4.24. Jaap Witte, een, zeer constante atleet, won bij de jeugd in 18.08. Stefame Bodde was de sterkste van een klein deelnemersveld bij de dames (28.45) en Ramon Noorlander won wederom de wedstrijd bij de mini's: 3.36 De eindklassementen (over tenmin ste 4 lopen) telden weinig verrassin gen. Joost Brouwer deed éen keer tekort mee om mee te dingen naar de eerste prijs Minne Goënga werd daardoor winnaar in het 8 kilometer klassement. Veteraan Nico Vergouw uit Zaandam was de enige niet- Texelse winnaar. In de eindrangschikkingen over 4 ki lometer toonden Kim Kooger (vrou wen). Robert Bakker (heren) en Jaap Witte (jeugd t/m 14 jaar) zich de sterk- sten Ramon Noorlander won (uiter aard) bij de mini's. Vanaf komende maandag gaan de looptrainingen van Atletiekvereniging Texel weer hun loopschema in. Maandag start de recreatieve groep om 19.30 uur op de baan aan de Haffelderweg in Den Burg. Dinsdag middag a s. begint de vrouwengroep in De Dennen om 13.45 uur bij het Turfveld. Woensdagavond om 18.30 is de training voor gevorderden en de triatleten op de baan aan de Haffelderweg. vrijdagavond om 19.00 uur volgt de looptraining Mensen die met de hardloopsport willen kennismaken of terugkomen van een blessure kunnen vijf lessen vrijblijvend meedraaien op maandag of dinsdag. Voor nadere informatie en aanmelding: Coby Bakelaar (tel. 31 38 43), of Cees Timmer (31 85 12). Zwem- en poloclub TX '71 heeft afge lopen weekeinde haar eigen zwem driekamp gewonnen. Aan de 21ste uitgave van dit toernooi deden ook ZZG uit Gieten en zwemclub Twickel uit het Overijsselse Delden mee. TX '71 wist een puntentotaal van 637 te behalen, gevolgd door Gieten met 540 punten. Delden werd derde met 357 punten De waterpolowedstrijden werden gewonnen door Gieten Het was volgens de scheidende voor zitter Warner Schreurs een uitermate geslaagd toernooi. De weergoden werkten slechts af en toe een beetje tegen. De sfeer had daar echter met onder te lijden. Volgend jaar wordt het toernooi ge houden in Delden, in verband met het 25-jarig bestaan van de zwemclub daar

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9