rexel'94 ontsnapt aan nederlaag Vlielanders zwemmen in anderhalf uur naar huis ZDH verslaat SVO in vriendelijke derby „Rare jongens, die Friezen" Speelstijl werkt nog niet ILAhLbh^ C0URANT Gemeente wijst schadeclaim Garantmarkt af Gemeente onderzoekt verkeersveiligheid van Laagwaalderweg Autokraak Inenten paarden Wandeling langs Horsmeertjes Zaalvoetbal letbalprogramma Voetbaluitslagen Ingrid van Lubek studentenkampioen Jeugdtrainers in het nieuw Atletiekjeugd valt in prijzen Fietsers trappen f800,- bijeen voor Tesselhuus TtTYÏTT CC r- DINSDAG 10 SEPTEMBER 1996 iFofo Tessu de Gr*atl| Rare jongens, die Friezen Aan de oversteek was weinig be kendheid gegeven. „We doen het voor onszelf, niet voor één of ander sponsoractie", aldus Moorlag. die in de rede wordt gevallen door één van zijn vrienden ,,We hebben wel een gratis overtocht gekregen met De Vriendschap We hadden gewoon geboekt, maar toen Maarten Nijman en Sil Boon hoorden wat we gingen doen, mochten we met betalen En we kregen koffie." Sterke stroom Voor de veiligheid was een beroep gedaan op de KNRM. Vijf Texelse kanovaarders zorgden voor begelei ding van de zwemmers. ..Dat is vooral om de koers te bepalen. Tij dens het zwemmen hebben wij geen tijd om erop te letten of we de goede kant op gaan", aldus Moorlag. Omdat het niet meevalt om met een kano hulp te verlenen bij problemen, waren de twee rubberboten van de KNRM evengoed noodzakelijk. Vier van de vijf zwemmers hulden zich in neopreen pakken. Vaseline werd rijkelijk aangebracht om schuur- plekken te voorkomen. Besloten was om een enigszins noordelijke koers aan te houden, opdat in de buurt van de steiger de Vliehors kon worden bereikt. De stroming tussen Vlieland en Texel is berucht ,,Dat hebben we gemerkt, ja", aldus Moorlag achteraf. Het tijd stip waarop ze begonnen aan hun tocht was afgestemd op dood tij. Maar evengoed werden de zwemmers en de kanovaarders door de zee mee gesleurd. ,,Het werd daardoor zwaar der dan we hadden gedacht. Het leek alsof het met opschoot." Nieuwe uitdaging Op de Vliehors stond een welkoms comité klaar om de zwemmers op applaus en felicitaties te onthalen Even dreigde paniek, toen één van de auto's wegzakte in het zand. Een truck bracht uitkomst. Nu de oversteek is geslaagd denkt het vijftal aan een nieuwe uitdaging voor volgend jaar. „Misschien Harlingen-Vlieland? Maar we willen ook nog wel eens een oversteek naar Vlieland met zwemmers van de buur- eilanden samen maken Alleen, hoe beveilig je dat1' Je moet natuurlijk niet onderweg iemand kwijt raken B en w zeggen niet aansprakelijk te zijn voor de schade die de Garant- markt in De Cocksdorp zou hebben ondervonden van de herbestrating van de Ploosterstraat. Het college vindt dat de problemen waarover bedrijfsleider Th. van der Worp zich heeft beklaagd door eigen schuld zijn ontstaan en dat de afspraken die zijn gemaakt over het zoveel mogelijk bereikbaar houden van de supermarkt, allemaal zijn nageko men. „De problemen zijn ons inziens ont staan doordat u uw winkel op eigen initiatief en zonder dat daarvoor on zerzijds aanleiding was gegeven aan de voorzijde bent gaan bevoorraden. Dat is niet besproken. Voor uw han delwijze was ook geen noodzaak, nu u gebruik had kunnen maken van de gereedliggende platenbaan" aldus schreef het college aan Van der Worp en de medeondertekenaars S A. de Boer en M.F. Gelens. De gemeente raad wordt voorgesteld eenzelfde standpunt in te nemen Naar aanleiding van de twee zeer ernstige verkeersongevallen die zich onlangs kort achter elkaar op de Laagwaalderweg hebben voor gedaan, zal de gemeente de verkeers(on)veiligheid van deze weg onderzoeken en aan de hand van de resultaten maatregelen ne men. Het college laat dit weten aan me vrouw J. Bakker-Smit uit Den Burg die suggesties heeft gedaan voor betere veiligheid. Mevrouw Bakker voelt zich bij dit onderwerp betrokken omdat haar dochter en schoonzoon die op hoeve „Agricola" wonen, met de re cente ongelukken werden geconfron teerd en het er moeilijk mee hebben. Ze vraagt zich af of het losse zand waarmee de bermen van de weg zijn verhoogd, een rol heeft gespeeld en of het gewenst is in de flauwe boch ten van deze weg graskeien te leg gen, zodat je met direct in een slip komt als je van het asfalt raakt. Mo gelijk kan ook met schrikhekken wor den gewaarschuwd voor het gevaar Ook zou moeten worden bekeken of de glooiing van de weg plaatselijk te steil is Een 27-jarige Texelaar mist de radio- cassettespeler uit zijn auto. Deze stond met afgesloten op de Schilpbanck in Den Burg. De diefstal moet in de nacht van vrijdag op za terdag zijn gepleegd. De techniek zegevierde zondag over de wilskracht, zodat ZDH in en tegen Oosterend een eenvoudige 3-0 overwinning kon boeken. Dat gebeurde, zeker gezien de voorge schiedenis van de derby, in een ta melijk aangename sfeer. Zware overtredingen werden niet ge maakt, de kritiek op de scheids rechter bleef binnen de perken en de provocaties waren eerder speels dan vervelend. De verwachtingen waren anders. SVO-speler Henk Knol was vorig sei zoen nog trainer van ZDH. In die hoe danigheid had hij laten zien een waar amateur-psycholoog te zijn. In ant woord op pesterijtjes van de tegen partij had hij de jonge Hoornders des tijds tot het uiterste geprikkeld, ondermeer door in SVO-shirt de trai ningen te leiden. Voeg daarbij dat Oosterender Pascal Riemens sinds dit seizoen uitkomt voor ZDH en dat ook de meeste anderen elkaar van haver tot gort kennen en de verwach ting leek gewettigd dat het wel eens een stevig potje zou kunnen worden Surplus Niets bleek minder waar. Dat was waarschijnlijk te danken aan het toch vrij grote verschil in krachts verhoudingen ZDH toonde een sur plus aan techniek en samenspel Aanvankelijk kon SVO het aardig bij- sloffen door hard te werken, de on derlinge duels op kracht te winnen en vooral door uitstekend keeperswerk van de jonge Pieter Daalder De SVO-voorhoede - Sil van Dijk, Jeroen Rouwenhorst en hangende spits Henk Knol - bleek echter onmachtig en al snel werd duidelijk dat het wach ten slechts op de eerste treffer van ZDH was. Die viel na een klein half uur, nadat de rusteloze Hoornders eerst nog een paar kansen om zeep hadden geholpen. Jelte van der Kooi werd binnen de beruchte lijnen ten val gebracht en sloeg vanaf elf meter zelf tlse pupillencompetitie: -194 Fl-De Koog F1 21-1 '194 F2-SVC F1 afgelast 'F2-Texel '94 F3 1-20 r* 94 E3-ZDH E1 1-1 'E1-ZDH E2 8-2 E1-Texel '94 E5 16-1 'El-Texel '94 E4 19-0 a'94D3-De Koog D1 0-17 >Df-SVC D1 2-9 T exelse paard- en ponybezitters kun nen zaterdag in de manege terecht voor de jaarlijkse inenting Tussen 10.30 en 12 30 uur is een dierenarts aanwezig De kosten bedragen 30,- ledereen wordt verzocht het inen tingsboekje mee te nemen. ia9 8 september: s'94-SRC 1-1 (oog 2-W.Waard A1 2-4 «OH 0-3 raria3-Texel '94 2 2-4 'ïelo3-Texel '94 3 uitgesteld kogels 5-ZDH 2 uitgesteld 1 tanten: ^'encl 1 -De Koog 5-1 Boys-De Cocksdorp uitg 0 ^end 2-ZDH uitg Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie (IVN) houdt donder dag om 19.15 uur een wandeling langs de Horsmeertjes De excursie start om 19.15 uur bij de parkeer plaats aan de Mokweg. De aandacht is vooral gericht op het plantenleven bij de meertjes. Deelname is gratis iel'94 weet nu dat oefen- jstrijden niet gelijk zijn aan petitiewedstrijden. De oefen- ,pagne verliep goed en werd ;cen prima wedstrijd tegen AZ (gesloten. De verwachting was net gedegen voetbal een over ging behaald zou kunnen wor- op SRC. Maar uiteindelijk jjitTexel'94 nog blij zijn met het jkspel dat werd behaald. «(94 mocht, in tegenstelling tot de nachtingen, op haar eigen hoofd- j uitkomen tegen SRC uit sgen Het afgelopen seizoen pSRC tweede en Texel'94 vierde («competitie. De selectie van de «laars werd bovendien uitgebreid Martin Koorn, oud-prof van FC jlem De verwachtingen waren ook hoog gespannen. Het team H de speelstijl enigszins aange- ■en probeert dit seizoen meer op gramma: sisdag 11 september Ou De Koog 3 - Texel 2 Ju. RAB2-NIOZ lOu: Klif 4 - Mantje 2 ge heeft zaaldienst. derdag 12 september Ou. De Krim 4 - Gempo B u. Mantje 3 - Texel 5 Du. Klif 5-Texel 4 Ou.. ZDH - J'elleboog 3 eboog heeft zaaldienst lag 13 september Ou Texel C1 - Oosterend C1 Ou.: Texel 7 - Casino 2 Ou Texel 6 - De Koog 4 OuDe Krim 2 - RAB 1 Ou Casino 1 - Oosterend 2 Ou Texel 1 - De Krim 1 Ou. De Koog 2 - Klif 3 6rend heeft zaaldienst. >dag 14 september: )u.: Texel'94 D1 - WGW D1 lu.; Texel'94 D2 - JVC D3 iu Texel'94 E1 - ZAP E5 iu.: Texel'94 B1 - VIOS B1 :UHCSC B2 - Texel'94 B2 iu.: HCSC C1 - Texel'94 C1 lu.: Texel'94 C2 - HRC C2 lu' Roda '23 - De Koog (G-competitie) (se pupillencompetitie Ou.: Texel'94 F3-Texel '94 F2 Ou.: SVC F1 - Texel '94 F1 Ou.: De Koog F1 - SVO F1 !u ZDH E2 - Texel'94 E3 )u.. Texel'94 E4 - De Koog E1 Ou.: Texel'94 E5-SVOE1 Ou: ZDH E1 - Texel'94 E2 Ou.: De Koog D1 - SVO D1 Ou.. SVC D1 - Texel'94 D3 !F2en SVC E1 zijn vrij. fag 15 september: Ou Egmondia - Texel'94 Ou Kaagvogels - ZDH Ou. De Koog - Kreileroord lu.. SVO 2 - VIOS 7 lu.: Texel'94 2 - HRC 3 Ju.: ZDH 2 - Schagen 5 Ou.: Texel'94 4 - ZAP 6 lu: Succes 4 - De Koog 2 lu: Texel'94 3 - LSVV 6 Ou. Texel'94 A1 - Sint Boys A1 as: lu.: Texel 94 - Zuidermeer eatievoetbal »u.: SVC - De Koog Ou ZDH - Tex Boys lu SVO 1 - SVO 2 I 'dag 7 september: ''01-Texel '94 D1 3-1 D2-Texel '94 D2 0-7 ;E3-Texel '94 E1 0-9 Bl-Texel '94 B1 3-2 'B2-SVO B1 1 -4 tl'94 B2-HRC B2 HRC n.o.g. !f'94C1-Wiron C1 1-0 "C4-Texel '94 C2 6-1 '''C5-SVOC1 1-11 (HSC2-ZDHC1 7-7 Texel hierdoor verrast en werden goede voorzetten gegeven vanaf deze kant. De laatste tien minuten voor de rust waren enerverend Uit één van deze voorzetten werd minder goed uitverdedigd, zodat de linkers pits van SRC (Dennis Boekei) de in tweede instantie mistastende keeper Bart Heerschap wist te passeren. Texel'94 dacht met deze stand de rust te halen, totdat spits Brakenhoff van SRC zijn elleboog in het gezicht van Leen Eelman plaatste. De Texelaar reageerde op deze provoca tie, wist zich daarna getrakteerd op een gele kaart en een penalty op de koop toe. Bart Heerschap toonde op dat moment zijn klasse door de penalty te stoppen. Ook de rebound wist hij te keren. De tweede helft was een kopie van de eerste. Texel'94 speelde voorname lijk op de helft van SRC, dat met zeer gevaarlijke uitvallen en tegenstoten de winst probeerde te behalen. Dui delijk werd dat de thuisploeg proble men had met het creëren van kansen Ook trainer Bert Deckers moest dat na afloop beamen. De kersverse coach heeft tijdens deze competitie wedstrijd een betere indruk gekregen van het spelersmateriaal en gaat van uit die situatie verder werken. In Enschede is Ingrid van Lubek eer ste geworden tijdens het Nederlands kampioenschap triathlon voor studen ten De Texelse vormde een klasse apart door tien minuten vóór de tweede dame en slechts tien minuten na de eerste heer te finishen. Vorig jaar was ze tweede. De afsluitende tien kilometer lopen gingen Van Lubek erg goed af. Tij dens het zwemmen en fietsen had ze nog een beetje last van de zware val die ze vorige week maakte tijdens het fietsen in Alphen. Volgende week verschijnt de kers verse kampioene aan de start van het wereldkampioenschap duathlon in Italié De Texelse hoopt op een plaats bij de eerste tien in het sterk bezette deelnemersveld, dat zich waagt aan tien kilometer lopen, veertig kilome ter fietsen en de afsluitende vijf kilo meter lopen. onverbiddelijk toe Tot de rust hielden de ZDH-spelers onder leiding van de opnieuw onberispelijk voetballende Jan Willem Kraay de touwtjes stevig in handen, maar tot scoren kwamen ze vooralsnog niet Snoeihard De tweede helft was geheel en al voor de gastheren, die tijdens de thee nog eens nadrukkelijk waren gewaar schuwd voor verslapping door trainer Hans van der Park. In de 20ste mi nuut kwam het hoogtepunt. Roald van der Slikke soleerde op links de hoek in en legde precies op het juiste moment terug op de inkomende Robert Jalving. De middenvelder raakte met de buitenkant van zijn wreef de bal, die snoeihard de krui sing indraaide 0-2. SVO gaf de moed op en gunde spelbepaler Dennis Vonk rust en de tegenstanders volop ruimte. Een kwartier voor het einde brak Stefan Bousma door op rechts. Tot zijn eigen verrassing werd hij ingehaald en van de bal beroofd door Roald van der Slikke, nota bene een medespeler Hij ging er vandoor en leverde een per fecte voorzet af, die door een drietal Hoornders echter ongemoeid werd De jeugdtrainers van VV Texel '94 staan dit seizoen in glimmend nieuwe trainingspakken in het veldEen presentje van het be stuur, dat de inzet van de vrijwillige oefenmeesters op deze wijze waardeert Bij de voetbalclub be schikt elk jeugdteam nu over een eigen trainer en daarop wil het bestuur zuinig zijn. Zondag werd de nieuwe outfit gepresenteerd tij dens de clubdag. waarop de jong ste spelers in actie kwamen. De pupillen onderbraken graag even hun wedstrijd om met de trainers op de foto te gaan. ifoio Frans Hopman) gelaten, waarna Van der Slikke zelf zijn voet maar tegen de bal zette. 0- 3. De jongste van de gebroeders was zó actief, dat hij enkele minuten later ook de ingevallen Joop Rommets voor de voeten liep. Deze team genoot raakte van de goed-bedoelde bemoeizucht van zijn apropos, waarna de kans verloren ging In de slotminuut kreeg Henk Knol vanaf elf meter de kans de eer voor SVO te redden Goalie Christiaan Stolk reageerde echter uiterst alert en liet zijn oude meester nog even zien te kunnen keepen de helft van de tegenstander te spe len Dat dit risico's met zich mee brengt, werd al in de eerste wedstrijd ervaren De start van de eilanders was over tuigend Met goed combinatie-voetbal werd SRC onder druk gezet. Veel spelers bevonden zich op de helft van de tegenstander, waardoor het uit verdedigen voor SRC werd bemoei lijkt. Echte uitgespeelde kansen wer den echter met gecreëerd, een probleem dat voor de hele wedstrijd zou gelden Toch was het Texel'94 dat op een 1 - 0 voorsprong kwam Aanvoerder John List belastte zich met een vrije trap op de rand van het strafschop gebied Hij schoot de bal langs de muur, laag in de hoek, waar de keeper van SRC het nakijken had Gele kaart Omdat Texel'94 met zoveel mensen op de helft van de tegenstander speelde, probeerde SRC aanvallen op te zetten met de lange bal, richting de voorhoedespelers. Regelmatig werd het linkerverdedigmgsblok van Tijdens regionale wedstrijden in Castricum heeft de jeugd van Atletiekvereniging Texel goed ge presteerd. In een sterk bezet deelnemersveld met atleten uit heel Noordholland behaalden de Texelaars zes ereprijzen. Bij de junioren C behaalde Gijs Waverij op de 100 meter sprint een prachtige derde plaats in een per soonlijk record van 13.7 sec. Jaap Witte presteerde in dezelfde leeftijds categorie constant en viel op met een mooie 2.52 8 op de 800 meter Nienke Eilander eindigde als derde bij de meisjes junioren C op de 600 meter in 2.05.2. Eva van Zoonen ging met twee me dailles naar Texel terug Met een nieuw persoonlijk record van 9 5 raffelde zij de 60 meter af. goed voor een gedeelde derde plaats Op de 1 000 meter eindigde ze als vierde in 3,*45 7. Bovendien drong zé bij het kogelstoten door tot de finale. Jort Hammer trok zijn goede prestaties van voor de zomervakantie door met een vierde plek op de driekamp en op de 1000 meter bij de jongens pupil len A 2e jaars. Jip van Zoonen wist in de driekamp en op de 1000 meter beslag te leggen op de tweede plaats. Zaterdag was hij in Heiloo ook al tweemaal in de prijzen gevallen Andere verdienstelijke resultaten kwamen zondag in Castricum op naam van Bart Riegman, Kristian Heijnen en Tim Riegman. Voor de AVT-jeugd was dit de afslui ting van de zomermeerkampen Op 22 september neemt een grote groep deel aan de minilopen van de be kende Dam-tot-Damloop in Zaandam Verder houdt AVT in okto ber in Apeldoorn een trainings weekend als voorbereiding op de wedstrijden in het winterseizoen. „Poeh, die stroming viel tegen". Opgelucht doet Jan Moorlag 's avonds door de telefoon zijn ver haal. Hij maakte deel uit van de groep van vijf Vlielanders die zon dag van Texel naar huis zwom. „Rare jongens, die Friezen", aldus een voorbijganger zondag bij de vuur toren, waar vijf welbespierde Vlie landers zich opmaakten voor een spektakulaire zwemtocht. „Waarom we dit doen"? Eigenlijk uitsluitend voor onszelf Een uitdaging, grenzen ver leggen". aldus Mavo-leraar Jan Moor lag. Gratis overtocht Hij traint regelmatig met Rijkswater- staat-medewerker Jaap Wels, restauranteigenaar Daniël Hacke, VVV-medewerker Patu de Nijs en Henk Veerdig van de luchtmacht- meteodienst in het zwembad van Vlieland Vorig jaar zwom het vijftal van Terschelling naar Vlieland. Nu was de oversteek vanaf Texel aan de beurt De vijf zijn in meer sporten actief. Zo wordt regelmatig gefietst en gelopen en wordt ook wel deelgenomen aan triathlons, waaronder die van Texel. Dat het zwembad van Vlieland in de wintermaanden is gesloten, vindt het vijftal een probleem Wij moeten ie der voorjaar opnieuw beginnen. Als het koud is duurt het lang voordat we de zee inkunnen Dit jaar was het pas in juli." Een delegatie van de Rotterdamse toerfietsclub Barrhopoort overhandigde zaterdag f800.- aan mterim-voor- zitter Hans Boswijk van het Tesselhuus. De helft van het bedrag was opgebracht door de deelnemers aan een toertocht, de Ronde van IJsselmonde. die de club eerder dit jaar organiseerde Het bestuur besloot vervolgens de opbrengst te verdubbelen. Boswijk toonde zich zeer in zijn nopjes en maakte ti/dens een kort praat/e duidelijk dat het geld goed zal worden besteed. Als dank werden de fietsers getracteerd op de energiedrank AA. Barrhopoort-secretaris Frans van de Goorbergh vertelde dat de clubleden zich elk jaar inspannen voor een goed doel Ditmaal was het Tesselhuus uitgekozen, omdat de club voor het eerst een tocht naar Texel maakte. Het contact hiervoor was gelegd door Gerard Dobbe uit De Cocksdorp. een oud-Rotterdammer die lid is van de Texelse toerclub Taxi 312000 Dobbe fietste vrijdag mee met achttien fietsers van de havenstad naar het waddeneiland, waar ze in herberg Panorama overnachtten. Zaterdag maakte de groep kennis met het Gouden Bolt/e tijdens een 110 km lange fietsrit onder leiding van leden van TC Taxi 312000. Het uitzonderlijk heldere weer zorgde onderweg voor een extra dimensie De fietsers maakten koffiestop bij de hondenclub, gebruikten een lunch bij hotel Molenbos en heten zich nat spatten door de zeehondjes van EcoMare De tocht werd besloten met een koppeltijdrit op de Hogeberg. Zondag gingen de fietsers van Barrhopoort (afgeleid van de woonkernen Barendrecht. Rhoon en Poortugaal) met de wind in de rug weer huiswaarts. iau u» Gum

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5