Windmolens Het Noorden verstorend voor vogels" Tegenstanders in extra hoorzitting: TEXELSECOURANT 'SJooizet ietstoertocht )or bos en duin ilandcompetitie volleybal Gymafdeling SVC houdt wedstrijden De Koog verrassend sterk op dreef Arbiter houdt G-teams kort Vergadering manege Mensen Jeanette Schagen wint „reisje Rab" Zwemdiploma voor 138 schoolkinderen Huldiging Arco op open dag Fitt Competitie volleybal start met derby Klaverjassers schudden weer ZwemclubTX'71 naar Calluna Eilandcompetitie tennis Doelpuntenfestijn in voordeel SVO VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1996 s houden niet van windmolens. Onderzoek in Neder- id en Denemarken heeft uitgewezen dat diverse soorten bang voor zijn en daarom op een afstand van honderden iters blijven. De molens zijn dus verstorend, temeer daar kis gebleken dat vogels niet aan molens wennen. rsen (links) en Vlaming op de plek waar de molens moeten komen. Ze ervaren hun Hls een spannend avontuur en houden de moed erin. betoog van deze strekking d woensdagmiddag naar voren lacht door voorzitter Bob Loos de Vogelwerkgroep Texel. Dat eerde in het raadhuis tijdens hoorzitting die werd gehouden een hoor- en adviescommis- bestaande uit leden van Pro- dale Staten. Het was gericht de plannen van Simon Vla- qen Nico Boersen, die langs de tussen Het Noorden en land nabij de dijkovergang lerweg-Zwinweg twee electrici- sopwekkende windmolens wil- llaatsen, elk 61,50 meter hoog. kiee agrariërs kregen de steun het gemeentebestuur, maar eputeerde Staten vonden de algen voor het landschap niet iaardbaar en weigerden de in geval noodzakelijke verklaring geen bezwaar. Vlaming en isen gingen tegen die weige- beroep. zodat de provinciale riteiten de zaak opnieuw beke- Op 8 augustus kregen vooral de voor standers van de molens in het provin ciehuis in Haarlem gelegenheid hun argumenten mondeling toe te lichten. Woensdag werd op Texel zelf een tweede hoorzitting gehouden, waar bij vooral de tegenstanders aan het woord kwamen. „We willen het zo zorgvuldig mogelijk doen", aldus het statenlid (tevens burgemeester van Obdam) mevrouw Ir Marjolein Koop- man-Krijt (PvdA) die als voorzitter fun geerde van de onafhankelijke com missie die over deze kwestie aan GS advies moet uitbrengen. Ze was ver gezeld van Klaas Arie Springer (CDA) en Ph de Lange (Ouderenpartij 55+) en enkele adviserende ambtenaren. De commissie was mede naar het eiland gekomen om het gebied waar de molens moeten komen met eigen ogen te kunnen bekijken. Bob Loos van de vogelwerkgroep schetste woensdag omstandig het belang van deze omgeving voor di verse vogelsoorten zoals lepelaar, rotgans, smient, goudplevier, kievit, kleine zwaan, kolgans, rietgans en brandgans. Die komen in toene mende mate In het gebied voor, zo als uit tellingen blijkt De directe na bijheid van natuurgebieden als De Schorren, Waalenburg en De Bol zijn daar debet aan „Maar ook het feit dat we hier te maken hebben met een relatief rustig stuk Texel. Het wordt maar door aan klein wegennet door sneden en kent weinig verstorende menselijke invloeden" Loos brak vooral een lans voor de lepelaars die vliegend van broed plaatsen naar voedselplaatsen dicht in de buurt komen van het terrein waar de windmolens zijn gepland, vaak op een hoogte die overeenkomt met de wiekhoogte van de molens Loos wees op de bijzondere bescher mende maatregelen die de laatste tijd zijn genomen om de omgeving aantrekkelijker te maken voor lepel aars, zoals de bekende stekel baarspassage In de dijk die tonnen heeft gekost en de reconstructie van de oevers van het Eierlandse kanaal zodat deze een natuurvriendelijker karakter krijgen. Deze maatregelen zijn voor mets als nu windmolens in het gebied worden toegelaten, meende Loos. De vogelwerkgroep beschouwt de omgeving waar Boer sen en Vlaming hun molens willen plaatsen als een natuurgebied In wor ding. Niet de moeite Windmolens wekken „schone" ener gie op, goed voor natuur en milieu. De voorstanders van de windmolens wij zen daar op, maar volgens Adriaan Dijksen die woensdag sprak namens de Werkgroep Landschapszorg en de Landelijke Vereniging tot behoud van de Waddenzee, stelt de duurzame energie die de molens leveren weinig voor. Voor de initiatiefnemers is het ook geen drijfveer, ze willen er ge woon geld mee verdienen. Dijksen betoogde dat het belang van een gaaf landschap en een rijke natuur ver uit gaat boven de bescheiden energie- bijdrage die de molens leveren. Ook Di|ksen wees op het verstorend effect op vogels, vooral in dit geval omdat Texel in de trekroute ligt van noorde lijke soorten Mevrouw M A. van der Spek van de Vereniging tegen Windmolens op Texel wees op de 177 bezwaren die tegen de windmolenplannen zijn in gediend, de strijdigheid met het nieuwe bestemmingsplan (dat wind molens op bepaalde lokaties alleen toelaat als sprake is van een „lijn- opstelling" van tenminste drie stuks), de natuurgebieden (De Bol, Schorren en Hogezandskil) in de directe omge vingen de afwijzende houding van de Noordhollandse welstandscommis sie. En opmerkelijk argument be waarde ze voor het laatst: er lijkt zich een klimaatsverandering te voltrek ken. De laatste jaren is er nog maar weinig wind, zodat het twijfelachtig is of de molens wel rendabel zullen zijn. Draaierig De heer K Kersting die in de buurt van de molenlokatie woont, uitte zich cynisch over de bijdrage die de mo lens zullen leveren aan schone energieopwekking „Dat is alleen maar om het geweten te sussen". Hij vergeleek de molens met een medi cijn voor een zieke die nog een jaar heeft te leven Door dit medicijn zal de zieke een maand langer leven maar zich al die tijd erg draaierig voe len". Kerstings echtgenote, beeldend kun stenaar, zag de mojens vooral als grove aantasting van het thans nog gave eh inspirerende landschap. Juist voor mensen zullen ze onaan genaam zijn „Ze trekken je aan dacht, je wordt er gek van" Wat be treft dat laatste was de familie Kersting gewaarschuwd door iemand die woont bij de NlOZ-molen in 't Horntje. Come Stiehl-van der Vis die ook vlak bij woont, was blij dat de commissie het gebied zojuist met eigen ogen had bekeken, waardoor het eigenlijk niet meer nodig was uit te leggen wat er verloren gaat als de molens er ko men. „Het gebied spreekt voor zich zelf" TVL Secretaresse Ria Manse-Woerlee van de Texelse Vereniging van logiesverstrekkers las namens de verhinderde Co Vinke een betoog voor dat erop neerkwam dat de wind molens schadelijk zijn voor Texel als toeristisch natuurgebied „We offeren het karakteristieke landschap op aan het economisch belang van een en keling." Als bestuurder van het Texels Verbond van Ondernemers had Vinke zich ook al verzet tegen molens op Texel, door bezwaar te maken tegen de molenmogelijkheid die in het nieuwe bestemmingsplan wordt geboden. De geplande windmolens zijn ander halve meter hoger dan door de pro vincie maximaal toelaatbaar wordt geacht. Die geringe overschrijding speelt echter geen doorslaggevende rol, zei H F. Kleibrink, provincie medewerker voor het landelijke ge bied. Het hangt veel meer af van de schaal van het landschap ter plekke. De provincie acht twee grote molens storend, maar staat positiever tegen een „lijn" van drie molens. De gemeente blijkt in twee molens ook een lijn te zien, maar volgens Klei brink klopt dat alleen als de wiskun dige definitie wordt gehanteerd: een lijn is de kortste verbinding tussen twee punten Ruimtelijk gezien zijn twee molens twee solitaire objecten die geen lijn vormen en daardoor niet harmonisch in het landschap zijn in te passen. Het gaf te denken dat me vrouw C. Swennen (namens Gede puteerde Staten) suggereerde dat Boersen en Vlaming wel vergunning zouden hebben gekregen als ze om drie molens in lijn hadden gevraagd en er uiteindelijk toch maar twee had den gebouwd. Drie is teveel Dat om met meer dan twee stuks is gevraagd, heeft te maken met het feit dat deze hun energie via de be staande kabel kwijt kunnen Bij drie molens zou een zwaardere kabel naar Den Burg gelegd moeten wor den, waar ongeveer een miljoen gul den mee is gemoeid Om die inves tering rendabel te maken zouden belangrijk meer dan drie windmolens nodig zijn en dat zou ook in de ogen van molenvoorstanders te gek wor den Dat werd uitgelegd door Dirk van der Ham, als consulent verbonden aan de Stichting Windenergie Noord- Nederland Van der Ham („Ik voel mij natuur beschermer") gaf toe dat de bijdrage die de twee aangevraagde molens aan de energievoorziening leveren, bescheiden is. „Maar alle beetje hel pen". Hij toonde enkele foto's van het gebied waarin de aangevraagde mo lens met behulp van de computer zijn ingetekend op de volgens hem meest realistische wijze. Op de platen die hij overhandigde waren de molens nau welijks te zien en leek het ook weinig uit te maken of ze dertig dan wel zes tig meter hoog zouden worden. De statencommissie zal binnen een maand advies uitbrengen. Gedepu teerde Staten beslissen uiterlijk bin nen een maand daarna. dit evenement willen we in- en op de grotere belangstel- roor het mountainbiken." Dat Jan Zijm, secretaris van toer- laxi 312000 over de veldtoer- t, die morgen op Texel wordt inden. De 50 km lange route de deelnemers ondermeer de natuurgebieden De Neder- tn en De Slufter. over onverharde paden wint aan populariteit. De successen mountainbiker Bart Brentjens riin Atlanta) dragen daartoe bij. vroeger het veldrijden een straining voor wielrenners, op de itainbike fiets je het hele jaar. Hvoor de sport als voor de lol. si voor de Texelse toerclub om ee veldtoertochten die de afge- winters op het programma sen, uit te breiden met een «e rit In het magazine Fiets heeft ib, die de tocht samen met de erse vereniging DOK organi- een grote sponsor weten te ■en. Fiets komt morgen naar het eiland om er een reportage aan te wijden Door de extra voorpubliciteit verwacht de organisatie een fors aan tal deelnemers. Het traject is dan ook buitengewoon fraai Eerst doorkruisen de fietsers De Dennen en zetten koers richting De Koog. Via De Nederlanden bereiken ze De Slufter, waar het „peloton" over de gele route naar het strand fietst. Een loodzware passage: waar schijnlijk zuidwesten wind fegen en rul zand. „De snelste fietsers hebben zichzelf te pakken", denkt Jan Zijm. „Zij bereiken het strand waarschijn lijk een uur voor hoog water." Bij paal 17 mogen ze er weer af en kunnen ze bij een verzorgingspost „bijtanken" In het bos krijgen ze ech ter nog een aantal ruiterpaden voor de kiezen Deze zullen daarom en kele uren zijn afgezet. De route is in nauw overleg met Staatsbosbeheer vastgesteld „Die samenwerking is erg goed", aldus Zijm. Dat is nodig ook, want morgen vindt in het bos ook een paardenmarathon plaats „We zullen elkaar niet in de wielen rijden." De start is voor overkantse fietsers om 10.00 uur bij de veerhaven. Texelse liefhebbers kunnen star ten tussen 9.30 en 10.30 uur. Deel name kost ƒ5,- per persoon (leden ƒ3,50). rgen: lag 24 september 1996 ■Maarcobouw 0-3 'erf. body's 1-2 ■o-Tatenhovel 2-1 i-Graaf Spuiterij 2-1 Icken-O.S G 3-0 bon-De Vlier 3-0 lepe de Boer-Zeilmakerij 3-0 iflaken-Nokanto 2-1 ■ndsche Huis-Durper Drup 3-0 'fop Tien 1 -2 ha-Smash'68 2-1 xk(v)-Bosma 3-0 Bouw-Timmers bakkerij 3-0 agen kampioenschap Tevoko S3-Heren3 17-21 '3-Jeugd A 21-19 lA-Dames 3 7-21 3-Dames 2 0-12 52-Heren 1 20-22 I-Heren 2 21-17 'anima: lag 1 oktober: mannen gemengd: 1 Euroase-DennenoordC. Latuco 1C. Latuco-Waayer Euroase 1 Tex, Autoc.-Maarcob. Handicap Teso-Handicap'94 Maarcob. 'k Paal28/De Krim-DGM Teso Veld B mannen vrouwen: 18.30 u Visser b.-Jozef Timmers bak. 19.15 u. Timmers bak.-TopTien Smash 20.00 u. Rival-Smash'68 Bosma 20.45 u Wiersma-Bosma Kruiswerk 21.30 u. ABN/Amro(v)-Kruisw. Wiersma 22.15 u. Cocky-Kobeko P C. De Knm Veld C vrouwen: 18.30 u. Leydekkers-Texèle Question 19.15 u. Question-Nioz Leydekkers 20.00 u Nokanto-DurperDrupEierl.Huis 20.45 u. Eierl.Huis-Vlier Nokanto 21.30 u. Haarstudio-Zeilmakerij Slag. De Boer 22 15 u Westerlaken-Slag. De Boer Zeilmakerij Wedstrijdleiding voor deze avond Frans en Guus (314171) De gymnastiekafdeling van SV Cocksdorp houdt maandag onder linge wedstrijden in het Eierlandsche Huis. Groep 3 en 4 zijn aan de beurt van 16.30 tot 17.30 uur, groep 5 en 6 van 17.30-18.30 uur en groep 7.8 en voortgezet onderwijs van 18 30-19.30 uur. in verband hiermee is de les voor de kleuters een kwartier eerder alge lopen, dus om 16.15 uur. Publiek is uiteraard welkom. In de uitwedstrijd tegen HOSV uit Hoogwoud heeft sv De Koog toch wel verrassend de overwinning behaald. Vooral in de eerste helft domineerde het Texelse elftal met uitstekend voetbal en een voor beeldige inzet. HOSV, dat de eerste twee wedstrijden van de competi tie had gewonnen, werd bij vlagen overlopen. Al na vijf minuten spelen kon Nico Schot, die in deze wedstrijd als links back was geposteerd, uit een voorzet van rechts van Dick van Stralen on gehinderd inkoppen. Dat was gezien het spelbeeld tijdens de eerste helft namelijk een groot overwicht. Martijn de Vey, die weer aanwezig was, schoot na een knappe actie door het midden net naast. Toch was het HOSV dat tegen het spelbeeld in teurgkwam in de wedstrijd toen hun aanvoerder van grote afstand een onhoudbare schuiver losliet. Keeper Jan Plaatsman had geen verweer. Vlak na dit doelpunt werd Rob van der Stap via een listig steekballetje van alweer Van Stralen weggestuurd. Hij Dankzij kundige arbitrage door Ben Molanus is de wedstrijd tus sen het G-team en het ontstuimige WSV 30 uit Wormer zaterdag in De Koog zonder incidenten verlopen. De wedstrijd dreigde in de begin fase uit de hand te lopen, maar toen Molanus waarschuwde met gele en rode kaarten, hield het team uit Wormer zich rustig. De Texelaars wonnen met 3-1. De onbesuisde spelwijze van de voet ballers uit Wormer was De Koog al eerder opgebroken Toen aanvaller Theo Franchimon enkele keren op de hielen was geraakt, gebaarde Mol anus naar de borstzak. Het voorbeel dige spel dat volgde was voor de thuisploeg het sein tot een versterkt offensief, dat kundig werd afgerond door Ruud Heuvink. Theo Franchimon tekende voor de tweede goal. Vlak voor rust viel de tegentreffer. In de tweede helft speelde het G-team verdedigend en probeerde door snelle uitvallen te scoren WSV slaagde er met in de Koog-defensie te doorbreken. Het team liep naar 3-1 uit toen Heuvink een uittrap van doelman Martijn van Beek trefzeker op de slof nam. Zijn team mocht van geluk spreken dat de tegenstander in de tweede helft zo veel kansen om zeep hielp. omspeelde de keeper van HOSV en stiftte de bal vanuit een moeilijke hoek over het been van een verdediger. De Koog bleef sterk voetballen maar tot vlak voor rust bleef de dik verdiende derde treffer uit. Het was de gedreven Danny Borgo die dit doelpunt uiteindelijk liet aantekenen. Op volle snelheid kreeg hij de bal aangespeeld door Peter Brons en maakte de kans resoluut af via een strak schot in de linker hoek. In de tweede helft werd De Koog enige tijd onder druk gezet, maar de verdediging onder leiding van libero Wally van Beek stak prima in elkaar. T och wist HOSVdedrukophet Koger doel te vergroten Ook De Koog kreeg nog enkele kansen Van Stralen wist uit een snelle draai vlak voor het HOSV-doel de bal tegen de paal te doen belanden en Bernard Ipenburg schoot met links net naast Uit een corner voor HOSV wist de thuisploeg terug te komen tot 2-3 toen een dekkingsfout bij De Koog achterin werd afgestraft. Enkele hachelijke ogenblikken volgden voor het Koger doel, waar de paal redding bracht. Toch was het de Texelse ploeg die uiteindelijk de verdiende overwinning behaalde uit dit spannende duel. Eindstand 2-3 Voor De Waddenruiters. De Klep- pertjes en de abonnementhouders van de Stichting Overdekte Manege Texel wordt vrijdag 4 oktober om 20.00 uur een algemene vergadering gehouden in de foyer van manege Akenburg. Belangrijk punt is het on derwerp niet-lessende leden. Abonnementhouders worden erop gewezen dat zij vóór 1 oktober moe ten betalen, willen ze in aanmerking komen voor korting De oud-Texelse Irma Boon (uit De Cocksdorp) heeft aan de Vrije Univer siteit van Amsterdam met succes het doctoraal examen Cultuur Organisa tie Management afgelegd. Ze heeft een werkkring gevonden bij de VSB in Den Haag J in* x "K/, Vooraan de prijswinnaars Jeanette Schagen. Joop Schouwstra en Hans Witte, daarach ter de directeuren Paul Krugers en Jan Jacob Rab. IFoio Frans Hopman/ van 60.8 punten, ging naar Hans Witte (gemeentewerken) uit Den Burg Witte kwam slechts een punt tekort, maar dat deerde hem niets want de fiets kwam hem prima van pas. De derde prijs, een dinerbon van f250.-. ging naar Joop Schouwstra. die samen met Witte had geprobeerd de pittige vragen te beantwoorden Onder meer moesten ze het aantal inwoners van het eiland Rab en de omloopsnelheid van een transport band aan de weet zien te komen. ..Een intensieve quiz oordeelde de winnares ..Je moest er flink achter aan bellen en het eiland over rijden om de oplossingen te vinden. Je kon dit niet vanuit de luie stoel doen. maar dat maakt het juist leuk.Een compli mentdus voorde samenstellers Huib Klaassen. Etienne van Bennekom en André van den Berg Dat blijkt ook uit het aantal deelnemers382 Jeanette Schagen uit Den Burg viert binnenkort vakantie op het Kroatische eiland Rab. Zij won deze reis ter waarde van f2.500.- omdat zij de hoogste score behaalde in het Rab Kilometerspel. Een prijsvraag, die Rab Beheer BV uit Oudeschild dit jaar hield Ier ere van het 75-jang bestaan Bovendien krijgt zij f500.- zakgeld mee om het eiland te verkennen. Woensdagmiddag kreeg Jeanette haar prijs uitgereikt door directeur Jan Jacob Rab Die toonde zich heel be nieuwd naar haar reisverslag, omdat hij zelf nog nimmer ..zijn" eiland heeft bezocht. De tweede prijs, een fiets Ier waarde Donderdag werd voorde laatste keer in dit seizoen afgezwommen voor de diploma's A. B en Basis. Naast de kinderen die van zwembad Molen koog les kregen, waren er deze keer ook veel die via het schoolzwemmen waren opgeleid Dit gold zeker voor de 34 kandidaten voor het Basis zwemdiploma die allemaal via het schoolzwemmen kwamen Het was de hele middag een drukte van belang, want in totaal zwommen maar liefst 138 kinderen af: sommi gen vergezeld van hun vader, moe der of opa. De examinatoren waren lenske Flier en Gert Pansier. Aan het eind van elke ronde kregen alle kinderen te horen dat ze waren geslaagd. Zwemdiploma's Diploma A: Nina Vlaming. Suares Demiri, Anastazia Bakker; Ricky Drijver/Linda Drijver; Hanneke Legierse. Wessel Schoo. Ellen Vla ming/Jaap Vlaming Judith Boersen, Samantha Kooger; Danny de Ridder; Natanja Hin, Gerben Polman Rick van der Vis, Marlon Veldman. Jim Heerschap, Bram Ruarus; Marcus Keyzer; Aisja Zijm; Ralph Mattner, Marieke Zijm; Lotte- leentje den Ouden, Bart Eelman; Ronald de Waard. Chris Ellen, Benney Johnson, Jessica Gieles, Mark Huisman; Daphne van de Werken, Caroline Veeger. Yom Houwing. Sophie Griffioen; Henk Grootjen; Dewi van der Plaats. Marlon Zijm Nikki Kooger; Tim Kedde Didi Klerk; Kees Olthof. Riètte Olthof; Hans Berbée Marlies Kenter; Deneesh Jeyakumur: KazZillig; Gma Moltalto Mehdi Afrasiadi, Narek Kazarjan Jessica Gieles; Signd Ploeger Diploma B: Melanie Lei|en. Kelly van der Park. Yordi Veld huis Steef Witte, Matthijs de Lugt, Esther Duvekot; Suares Demiri; Anastazja Bakker; Joyce Groenewegen, Mandy Bosma. Ruben Maas Nicole Grit; Miko Honingh Léon de Waal; Marco Brozius, Bernard van Hattem Marinka Oskam; Rowan v.d Star; Stefan Hooyschuur; Sander Legierse Robbin Leijen, Edwin Boon, Bart Loos. Fleur Souverein; Toon Koopman. Dessi Achmed; Sharon Daalder; Zoe Reiding; Merijn de Steur, Edwin Boon, Thomas Boon, Abdi Wendels; Marcus Kei|zer; Rianne Schuyl. Sarah Knjnen. Baruch Coutinho Jimmy Vlaming; Rick Smit, Roy Hin, Maarten Visser Rosella van der Vliet üeke Dekker; Pieter Hooyschuur. Martin de Zwart; Richard Quartel Matthijs van 't Noordende. Sandra Burgman; Marleen de Vries Simon v d Zee; Chns Verra, Daphne v.d Ster; Noortie Duin. Othilde Vla ming; Gerard Witte Martine Timmer Ambra Peters Basiszwemdiploma: Danny van der Park Erik Witte. Natascha Novak; Joey v.d Vis Anita van Leeuwen; Dennis Mosk Diana van der Wilde; Esther Albers Laura Fé Albers, Soraja Demiri, Fons Huisman. Radmer Köhne Janneke Slikker; Rutger Oosterhuis; Frans Pnns. Boy van der Vis, Maartje van der Slikke, Janneke Schellinger Juliette Annyas; Kim Terwei). Marlou Reiding; Michiel Gerritsen. Merel v.d. Linde; Wouter Beems Mariska Witte Moniek Keijser; Malik Kanebo. Martijn van den Berg Melanie Kaan. Neeltje Bakker; Arjen Gieze. Jip van Zoonen. Peter Bakker, Ingrid Vooijs Arco de Graaf wordt morgen tijdens het open huis van het FysioSport- centrum Fitt aan de Schoorwal in Den Burg gehuldigd. Het centrum wil de Texelse rolstoelatleet in het zonnetje zetten nu hij een punt heeft gezet achter zijn carrière als topsporter. De huldiging staat op het programma om 15.00 uur Alle belangstellenden zijn welkom. Het open huis begint om 14 00 uur en duurt tot 18.00 uur Te vens vindt dan de presentatie en de monstratie plaats van een nieuw ap paraat de Technogym Steprace. Het volleybalseizoen 1996-1997 start zaterdag. Met uitzondering van Heren 1 en de jeugd, komen alle Tevoko-teams in aktie in sport hal „Ons Genoegen" voor hun eer ste thuisspel. Voor Dames 1 en 2 start gelijk een topper op het programma. Deze spe len namelijk hun eerste wedstrijd te gen elkaar. Heren 1weer uitkomend in de promotieklasse, moet nog een week wachten. Hun eerste thuis wedstrijd is op zaterdag 5 oktober om 15.00 uur. Tegenstander is dan v.v. Nivo. een onbekende voor de Texelaars. Programma zaterdag 28 september „Ons Genoegen Zaaldienst: Heren 2. 13.30 u H Tevoko2-Coach/Seahawks3 15.00 u H.Tevoko4-W S O.V.1 15.00 u. D Tevoko2-Tevoko1 13.30 u. H Tevoko2-Hos'823 15 00 u D Tevoko3-H.C S.C.3 Dinsdag om 20 00 uur beginnen de maandelijkse klaverjasavonden in de „Witte Burcht'. Dit seizoen zijn twee extra avonden gepland, n.l. vrijdag 27 december (kerstdrive) en vrijdag 21 februari (voorjaarsdrive) De avonden hebben een gemoedelijk karakter. Het inleggeld bedraagt ƒ3.- per per soon en na afloop is er nog een lote rij. De opbrengst van de avonden wordt aan goede doelen besteed. Vo rig seizoen waren dit Stichting Men sen in Nood 500,-; Zonnebloem afd Texel 500,-, Ned. Hartstichting 500.- en Ver. van Rheumapatiènten Texel ƒ500,-. Overigens zijn nog jubileumboeken verkrijgbaar; deze zijn af Ie halen bij het hoofdgebouw van Rab aan de Heemskerckstraat. Dit weekeinde is het zomerseizoen van de zwemclub afgesloten met de familie-marathon. Op dit onderdeel kwamen acht families aan de start leder team bestond uit vier deelne mers, waarvan één gastzwemmer. Als winnaar kwam de familie Zijm uit de bus. Daarvoor was het traditionele kam- peerweekend. Ruim tachtig leden deden aan dit festijn mee. dat mede dankzij de hulp van vele vrijwilligers een succes werd Het evenement stond in het teken van het 25-jarig bestaan van de vereniging. Er waren diverse spellen georganiseerd en voor de oudere |eugd was er de nacht-hike. Vanaf zaterdag 28 september wordt in Calluna gezwommen. Nieuwe le den zijn ook daar welkom. Deelnemers worden verzocht wedstrijduitslagen steeds zo spoedig mogelijk door te geven aan de wedstrijdleiding (tel. 316301). Zondag 20 oktober vindt het jaarlijkse eiland- competitie-toemooi plaats; opgave bij de wedstrijdleiding. Deuce 09 00 uur J Beyert-D. Bol 09.00 uur F Schraag-B. v. Veen 10 00 uur R. Verduyn-B. Tromp 10.00 uur M v Liere-B v/dWetenng 19 00 uur J, Zoetelief-H. Witte Heri Hodie 09 00 uur M Jansen-M. Land 09.00 uur R v/d Bent-H. de Porlo 10.00 uur M. v/d Bent-R. Siebmga 10.00 uur A. Saal-T. v. Koppen 19.00 uur F Stolk-R. Mulder Koogerslag 09.00 uur N. Erwich-E. Dankers 09.00 uur H. Bakker-P. Brons 10.00 uur J. Beerling-R Manuels 10 00 uur V. Koot-J. Goênga Oosterend 09.00 uur H. Schraag-E. Kossen 09.00 uur J Beerling-R Manuels 10.00 uur I Land-I. v. Beek Uitslagen: V Koot-M v Liere 2-0; N. Ooyevaar-R Mulder 2-0; F Stolk-H Witte 0-2; R Manuels-A. Kamstra 2-0, A. Saal-I Huisman 2-0; B. Schraag-M Taat 1-1; J Beerhng-F Schraag 0-2 Na de zwakke derby tegen ZDH had SV Oosterend afgelopen weekend iets goed te maken. Dat gebeurde ook tegen Sint Boys. De ploeg werd met 8-4 onder de mat ge schoffeld. SVO startte aanvallend en die aan pak had na een kwartier succes Sil van Dijk pikte een bal op die slecht was uitverdedigd, omspeelde de keeper en schoot in het lege doel. 1- 0. Tien minuten later bereikte de voor zet van Cor Vlaming Jeroen Rouwen- horst. Hij kopte de bal in de doelmond, waar Vincent Kaspers klaarstond voor het beslissende tikje: 2-0. Sint Boys werd wakker en probeerde iets terug te doen. Dat resulteerde in een schot op de paal en een doelpunt na een slechte ingooi van SVO. Na de rust scoorde Sint Boys via een penalty de gelijkmaker Ze kregen de strafschop omdat Jasper Boks de spits van de overkanters onderuit schoffelde. SVO liet de schouders niet hangen en Sil van Dijk bracht de stand op 3-2, na een steekpass van Henk Knol. Dat vormde de ontketening van het sterke midden veld van de Oosterenders. In hoog tempo lieten Maurice Kaspers, Henk Knol en Sil van Dijk de stand naar 6- 2 oplopen Sint Boys deed een zwakke poging het tij te keren (6-3). maar kreeg ver volgens treffers van Cor Vlaming en Dirk Wuis om de oren. 8-3 Het laat ste woord was toch nog voor de gas ten. die de eindstand op 8-4 brachten.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9