Nuttige zege Texel in lastige wedstrijd Texelaars scoren hoog Weergoden zorgen voor perfecte menwedstrijd Zaalvoetbal 072-512 22 22 'TEXELSE p courant- DH herstelt zich ;nap van verlies Tevoko Veldrijders maken ritje over eiland Marcel Witte 15e NK veebeoordeling Voetbaluitslagen Ivo Witte snelste mountainbiker Duel De Koog gestaakt Voor de tweede keer dit seizoen ontving VJOS (Warmenhuizen) de eilandbewoners op sportpark „De DoorbraakDe Texelaars kegel den vier weken geleden de thuis club met 1-3 uit de tweede ronde van de bekercompetitie. Ook nu bleken ze het sterkst. Gezien de tegenstanders die VJOS tot op heden bestreed, was tegen de Texelaars echter pas sprake van de eerste serieuze krachtmeting. Om aansluiting met de top van de 4e klasse B te behouden, mochten de Groenzwarters geen nieuw punten verlies incasseren. De Texelse selectie trok zonder Martin Koorn (vakantie) en Maarten Koorn (enkel blessure), naar de kool streek. Ralph Koning en Edgar Klip- pel namen hun plaatsen in. Programma Sporthal Ons Genoegen 2 oktober: Klif da 1-Alkmaarsche Boys da i 19.30 Oosterend 3-Gempo 20 20 Klif 4-RAB 21.10 Zaaldienst: RAB 3 oktober: Casino 1-RAB 19 00 Texel '94 3-Casino 2 19.50 NIOZ 1-Texel '94 4 20.40 Mantje 3-Texel'94 6 21.30 Zaaldienst: Casino 4 oktober: Texel '94 C1-Oosterend C2 Texel '94 C2-De Koog C1 Oosterend 2-Klif 3 Klif 1-Jelleboog Mant|e 1-Oosterend 1 Texel '94 1-Mantje 2 De Krim 5-De Koog 4 Jelleboog 3-Texel '94 2 Zaaldienst. De Koog 17.00 17 40 18.20 19.10 20.00 20.50 21 40 22.30 Meteen vanaf het begmsignaal ging Texel in het offensief. Een knappe lage voorzet van Erwin Koning rolde vlak voorlangs het VJOS-doel. Hoe wel de verdediging totaal uit positie was gespeeld, verzuimden de bezoe kers te scoren VJOS deelde vervol gens enkele tegenstoten uit. Buiten bereik van de Texelse keeper werd een goed genomen vrije trap door een verdediger uit de doelmond gewerkt De voorhoede van Texel was niet altijd even attent en daar stond tegenover dat de doelman van VJOS goed stond te keepen. In de 18e minuut bracht Paul van Exel de bal in het 16-meter gebied van de thuisclub. Via een scrimmage tikte Ralph Koning de bal terug naar de mee naar voren genomen Edgar Klip- pel. Van 20 meter afstand haalde de middenvelder uit en schoot de bal onbereikbaar voor keeper Petter in de rechterbovenhoek (0-1). Amper tien minuten later ging Texelspits Erwin Koning zwaar- gehinderd door een verdediger alleen op doel af, doch hij faalde in de afwer king. In het laatste kwartier voor de rust kreeg Bart Heerschap enkele lastige schoten te verwerken. Hij toonde met verve zijn keeperstalent. Texel was in de 1e helft de beter ploeg Door de slechte weersomstan digheden - harde wind en regen vlagen - werd het veld stees moeilij ker te bespelen Ander spelbeeld Na de thee gingen de Warmen- huizenaren meteen in de aanval. De Texelse ploeg liet zich vooral de eer ste tien minuten volledig op eigen helft terugdringen. De verdediging van de eilanders hield - soms met kunst en vliegwerk - de VJOS-voor- waarlsen van het scoren af. Halverwege de tweede helft wist Texel zich door middel van counters nog enkele kansen te scheppen, maar het vizier van Paul van Exel en Erwin Koning stond niet bepaald op scherp Het laatste kwartier kwam Wim van Veen in het veld voor spits Erwin Koning. Hij had al een wedstrijd in de benen met Texel 2. Diengevolge kon weinig meer van hem worden ver wacht. Tien minuten voor afloop ontving VJOS-speler nr. 13 de tweede gele kaart. Dat betekende „rood" en moest de thuisclub het met z'n tienen opknappen. Vlak voor tijd ontstonden nog weer hachelijke situaties voor het VJOS-doel, doch Texel kwam niet meer tot scoren. Ook de thuisclub wist zich geen doelrijpe kansen te creëren. De defensie van de bezoe kers wist de situatie meester te blij ven. Eindstand 0-1, een verdiende, zwaarbevochten zege De stand aan de kop van de 4e kl. B. luidt (resp gesp., punten, doelsaldo) DTS 4, 10, 5-2; SRC 4. 10, 5-2; Texel'94 4, 8, 11-2; St Adelbert4. 8. 8-2; VJOS 4, 7, 5-3. Zondag om 14.00 uur speelt Texel '94 om 14.00 uur thuis tegen de koploper DTS. SRC moet aantreden tegen St. Adelbert in Egmond Als het zonder zwaailicht kan dinsdag 1 OKTOBER 1996 jj heeft zich prima hersteld van «vare nederlaag die vorige tegen koploper DWOW werd jhen. In Den Hoorn moest Con H de andere lijstaanvoerder, jag diep buigen voor de da- (jrang van de op revanche uit je Zwaluwen. Na negentig jtaculaire minuten werd het 4- Om het kostbare evenement finan cieel enigszins rendabel te houden, werd 's avonds een verloting gehou den. De hoofdprijs bestond uit een aandoenlijk ponyveulen dat op Texel blijft Marieke Bakker, die zo succes vol had gereden, zag een prima wed strijd bekroond met een nieuwe stal- genoot. Familie Van Beek uit De Koog won de dinerbon en H. Bever- dam het paardendek. s weer hield voetbalsupporters zondag niet tegen. Zij waren getuige van de ongelukkige voortijdige staking van de j(j (Foto Tossa do Graaf/) 1 Span Pony KL.1,2: 1 R Swarts 2 J de Jong, 3 J Veltman, 4 G Westerlaken 5 A C V Heerwaarden, 6 G. Bakker, 7 L. Bout hoorn 2 SP Pony Kl.2,3: 1 M de Jong. 2 A van Roon 3 J A Keyser 2 SP pony K. 4: 1 L L L Meijer. 2 J M Koek. 3 H Oudshoorn, A Ebbers,MC A Middendorp,L Timmer 2SP Paard Kl. 1:1 ASlronks 2 A E.J Mentink, 3 L de MooiJ. 4 N Pronk 1 SP Paard Kl. 2: 1 P Beers, 2 W Kroeger. 3, C Pronk 4 M Bakker 5 K Timmer, 6 WJ Bakker 7 H Gorsselmg, F Wille. 2/TA SP Paard Kl. 2,3: 1 H.J. Bos, 2 F Bakker, 3 J vd Vooren, 4 R Eelman, 5 L. v d Lans la 3, 6 J. Dijker. 7 R Jonkman, 8 A Brans, 9 J H L Vneze 1-2 TA SP Paard Kl 4: 1 M v d Wal. 2 A van Deursen. 3 W Goënga. 4 P Gosschalk Ia4, B Verwaayen 2 SP paard Kl. 5: 1 J J Kra mer, 2 H.J A Kruisselbrink, 3 E Goedkoop. 4 H Garrils, H Schapendonk Beter kon het bijna niet. Afgezien van wat regen op vrijdag, waren de weergoden de samengestelde menwedstrijd goed gezind. Er werd door de aanspanningen fel maar sportief gestreden. De hin dernissen leverden voor het pu bliek spectaculaire momenten op. De Texelaars deden het uitstekend, met als uitschieter Piet Beers, die de eerste plaats voor zich opeiste in de klasse 2 enkelspan paarden. Naarmate meer deelnemers arriveer den, raakte het parkeerterrein bij manege Akenburg voller. Vooral de enorme vrachtwagencombinaties baarden opzien en boden de indruk dat menwedstrijden vooral voor de bovenmodale inkomensklasse zijn weggelegd. Niets is minder waar. Ook de „gewone man" was vertegen woordigd in de Texelse wedstrijd en presteerde prima. Van de 50 aangemelde combinaties verschenen 47 aan de start, verdeeld in verschillende rubrieken en klassen. Vrijdag reden 33 combinaties alvast hun dressuurproef, zaterdag volgden de laatste 14. Debutante De dressuur is een belangrijk onder deel van de wedstrijd. Door middel van enkele verplichte figuren wordt duidelijk in hoeverre koetsier en de paarden of pony's op elkaar zijn inge speeld Dit vergt veel training en ge duld. Enkele combinaties hadden hinder van de regen Dat leidde de paarden af, waardoor de proef minder secuur werd afgewerkt. De Texelse deelne mers vielen in positieve zin op. Door meerdere menevenementen hebben zij ervaring gekregen Eén van de uit schieters was debutante Marieke Bakker, die met haar fjord Jesper een keurige tweede plaats innam in de tussenstand. yigens ontbrak het ZDH niet aan op psychologisch belangrijke «enten werd gescoord en nadat Zelo zich had teruggevochten 2-1, liep het team op merkwaar- jwijze een treffer mis. Eén van de Uenvelders waagde vlak na rust -schot op doel, waarbi| de bal over per Christiaan Stolk heenzeilde. ■et doel, zo scheen het velen toe, ar Stolk haalde de bal vanachter joel op en mocht van de scheids- pier gewoon een doelschop ne- Opvallend was dat de gasten ebeslissing met betwistten. Na de Strijd werd door de Hoornders «geven dat het weldegelijk een Ipgnt was geweest De bal was ei het niet vastzittende net door old, waardoor het leek alsof de -Cr van Con Zelo over had ge ulen Zonder geluk vaart niemand opening van ZDH was goed Bin- leen kwartier stond het al 2-0 sl kopte Jelte van der Kooi bij de sle paal stijlvol in, na een prima rzet van Richard Bousma. Even mas de Hoornder spits ter plekke een communicatiefout tussen de per en de laatste man van Con oaf te straffen. i na deze vroege treffers bleef H goed en agressief voetballen, ■tgrote verschil met vorige week", os trainer Hans van der Park, die p had gehamerd de tegenstan- skort te dekken om ze niet in hun te laten komen. Toch bewees rZelo dat het met geheel toeval- Jseerste plaats innam. Een kwar- voor rust kwamen de gasten te- m de wedstrijd, toen een strak -omen vrije schop via een kopbal doelpunt werd verzilverd «ijl de spelers van Con Zelo nog deceptie van het niet-geconsta- ide doelpunt aan het verwerken en, kregen ze een kwartier na rust nekslag. Robert Jalving joeg de uit een vrije schop vanaf twintig erlangs de muur en langs de ver- ide opgestelde keeper' 3-1 i minuten later liet Jelte van der i zijn derde treffer aantekenen. '<euw koppend, uit een puike trek- nn invaller Pascal Riemens. Con b slaagde er tenslotte nog in om ■ederlaag een iets draaglijker aan- ite geven, maar werkelijk span- id werd het niet meer. tn: oko 2-Coach/Seahawks 3 3-1 »ko3-LO.S.'82 2 3-0 oko 4-WSOV 1 1-3 nes: oko 2-Tevoko 1 oko 3-HCSC 3 0-3 1-3 Op volle snelheid door het Indianendorp. 'Fo!0 reiW dmalt) wege de tweede helft de verdiende gelijkmaker. Op dat moment kwam De Koog, tegen het spelbeeld in toch weer op voorsprong via Bernard Ipenburg Maar de arbiter zag een overtreding van Nico Schot tijdens het luchtduel voorafgaand aan het doel punt en keurde het af St. George bleef aandringen met de wind in de rug en wist via het al gememoreerde afstandsschot 1 -2 te maken Dennis Saai kreeg kort daarna zijn tweede gele kaart en dus rood van de scheidsrechter. Even later stortte de arbiter plotseling ter aarde. Velen kwamen verschrikt om de man heen staan, die op dat moment nog ademde Ineens stokte de adem, waarna o.a. Willem Sangers via reanimatie nog probeerde de arbiter in leven te houden. Dit mocht helaas niet baten en ook het opgeroepen ambulancepersoneel wist de man niet meer tot ademhalen te brengen. De bomen waren zelfs ingepakt tegen onzachte aanraking met de karren. (Foto Tessa de Graalf) Voor de start van de marathon, die door vandalen onder handen was genomen, zag Kees Hin nog net kans om nieuwe routebordjes te plaatsen. Het werd een bijzonder aantrekkelijke strijd over zo n achttien kilometer De rijders begonnen met een tocht door het bos. waarbij gedeelten in een bepaalde snelheid moesten wor den afgelegd. Bij het Turfveld werd twee keer een rustpauze gehouden, waarbij dierenartsen in opleiding de paarden en pony's controleerden. Hoewel de conditie van de deelne mende dieren wel verschilde, hoefde niemand de wedstrijd te beëindigen De route werd door de deelnemers als zwaar ervaren. Met name in De Dennen waren enkele rulle paden, die veel vergden van de paarden. Indianendorp Vol lof was iedereen over de zes hin dernissen, die het laatste stuk van de marathon vormden. Omdat het een officiële bondswedstrijd betrof, was er een afgevaardigde aanwezig. Ook hij complimenteerde de organisatie met de hindernissen, die qua paard- vriendelijkheid, veiligheid voor toe schouwers en originaliteit uitblonken. Zo waren niet alleen de traditionele gekleurde hindermsbalken opgesteld, er was een compleet indianendorp gebouwd, met een tipi en een kook pot Vlaggetjes sierden een ander obstakel, terwijl met gegalvaniseerde hekken een stijlvol doolhof was ge maakt. De marathon verliep flitsend. Exact volgens schema volgden de combi naties elkaar op. Enkele waaghalzen die met te hoge snelheid door de hin dernissen daverden, moesten dat bekopen met schade. Zo raakten twee wagens op hun kant en bleef Leen Bouthoorn achter een paaltje hangen, waardoor zijn wagen in tweeën brak. Veel opzien baarde de twee tandem aanspanningen, met twee paarden vóór elkaar. Met veel beleid en stuurmanskunst werden deze in ruime lussen door de hindernissen geloodst. Verdwaald Voor enige paniek zorgde Erik Vrieze, met zijn tweespan Friezen Toen hij een half uur na verwachte aankomst tijd voor het hindernistraject nog niet was verschenen, werd alarm gesla gen. Omdat de portofoons niet op dezelfde frequentie werkten, was communicatie voor de organisatie een probleem. Na enig speurwerk werd Vrieze echter opgespoord in De Dennen Hij bleek zo druk in gesprek met de bokrechter, dat hij een route- pijl had gemist, waardoor ze waren verdwaald. Het onvrijwillige extra rondje maakte hem kansloos voor het klassement, maar leverde hem wel een pechprijs op. Pilonnen Het afsluitende vaardigheidsparcours op het terrein naast manege Aken- burg oogde ook anders dan bij eer dere menevenementen Dat kwam omdat er kegels van de bond waren opgesteld, in tegenstelling tot de ver trouwde oranje pilonnen De bonds- obstakels waren beduidend groter en dus beter zichtbaar voor de rijders. De19poortjesdienden met een hoge snelheid te worden genomen, omdat de tijd scherp stond. Dit leverde ech ter nauwelijks problemen op voor de deelnemers In de einduitslag, die tijdens een ui terst genoeglijke feestavond in de manege werd bekendgemaakt, na men de Texelse deelnemers een pro minente plaats in Naast de overwin ning van Piet Beers, liet Frans Bakker in de rubriek tweespannen een tweede plaats aantekenen en werd Willem Goënga derde in de zwaar dere klasse 4 Jan Keyser kreeg een aanmoedigingsprijs bij de pony's en voor de mooiste presentatie werd mevrouw Goedkoop geëerd. De wisselbeker voor de hoogste dressuurpunten ging naar L Meijer. Hij haalde tevens de prijs voor de snelst genomen hindernis en won de overallbeker. Knokken tegen de elementen. Vooral tijdens het traject over het strand moesten de veldrijders flink op de pedalen. Zo n 420 mountainbikers uit het hele land hebben zaterdag hun hart opgehaald in de Texelse na tuur. Toerclub Taxi 12000 had voor de terreinfietsers een parcours uit gestippeld over paden door de duinen, de Dennen en over het strand. Vooral het traject door het mulle zand vormde een zware be proeving. Toen de boot van half tien uit Den Helder op Texel afmeerden wisten passagiers niet wat ze zagen. Het bovendek stroomde in één keer leeg met honderden toerfietsers. De orga nisatie stelde de rijders vanaf de boot een route in het vooruitzicht waarvan het keerpunt bij De Slufter lag Bij hoge uitondering stond Staatsbos beheer het toe om in grote groepen via De Muy en langs de rand van De Slufter naar het strand te fietsen. Na de beschutting van bos en duinen was het vanaf de inham over het strand een stevige trap naar de afslag bij paal 17. Zeker omdat het mulle zand in combinatie met een fikse te- Marcel Witte van boerderij De Nes is bij de nationale veebeoorde- lingswedstrijden in Mariënheem (Overijssel) op de vijftiende plaats geëindigd. Er waren 41 deelne mers. Bij de veebeoordeling worden de koeien beoordeeld op uiterlijke ken merken. Tijdens de eerste ronde zette Noordhollands kampioen Marcel Witte de vijf dieren in de juiste kwaliteitsvolgorde. Ook bij de schrif telijke toelichting scoorde Witte met slechts 25 strafpunten hoog. Bij de tweede (mondelinge) ronde, lukte het Witte met om de dieren in de goede volgorde te zetten. genwind voor flinke vertraging zorgde. Menig fietser stapte af en legde een deel van de route te voet af. Anderen stalden hun rijwiel bij paviljoen Ome Joop voor een pauze met een warme kop chocolademelk. Rond drie uur hadden de meeste ren ners het eindpunt bij de veerhaven weer bereikt. Volgens de organisatie is de massale veldrit zonder wankklanken verlopen Zaterdag 28 september: Texel'94 D1-SVW27 D1 2-5 Texel '94 D2-HRC D3 8-0 Texel '94 E1-Succes E4 24-0 Texel'94 B1-Hollandia T B1 4-13 Texel '94 B2-SVO B1 3-2 VIOSW. C1-Texel'94 C1 12-1 Succes C2-SVO C1 3-5 BKC C2-ZDH C1 6-3 Texelse pupillencompetitie: SVO F2-Texel'94 F1 0-17 Texel'94 F3-SVO F1 0-13 SVC F1-De Koog F1 9-0 Texel'94 F4-Texel'94 F2 1-10 SVC E1-SVO E1 6-2 Texel '94 E4-Texel '94 E3 1-10 Texel '94 E5-Texel '94 E2 0-12 ZDH E2-ZDH E1 0-15 De Koog D1-Texel'94 D3 22-0 SVC D1-SVO D1 11-1 G-voetbal: De Koog-H.O.S.V Zondag 29 september: VIOS W-Texel '94 Dynamo 2-Texel '94 2 JVC A1-Texel '94 A1 WGW A2-Texel '94 A2 De Koog 1-St. George 1-2 (geslaakt) Callantsoog 3-De Koog 2 8-2 Dirkshorn 1-SVO 1 5-1 ZDH-Con Zelo 4-2 ZDH 2-Vesdo 3 4-0 Dames: Texel '94-Berdos Recreanten: Oosterend 2-De Cocksdorp 10-1 Oosterend 1-ZDH 1-0 De Koog-Texelse Boys afg 1-1 0-1 2-3 0-2 6-0 In de mountainbikewedstrijd van het Rabo Top-5-klassement, die zondagin het Dijkgatsbos bij Den Oever werd verreden, eiste Ivo Witte bij de junioren de eerste plaats voor zich op. De wedstrijd werd verreden onder slechte weersomstandigheden. Het had in de nacht van zaterdag op zon dag behoorlijk geregend en ook tij dens de wedstrijd regende het at en toe pittig. Het uitgezette parcours van zo'n 3,5 kilometer was behoorlijk zwaar geworden Al direct na de start ging Ivo met de koploper mee Tot halverwege de koers bleef hij met Sjoerd Wessels, de winnaar van vo rige week aan de leiding rijden. Na een stuurfout van Wessels versnelde Witte en bouwde tot aan de finish z'n voorsprong steeds verder uit Na circa 50 minuten won hij op een wijze die normaal is voorbehouden aan lo kale toppers als Ed Scholte. Op meer dan twee minuten achterstand werd Wessels tweede Bij de senioren reed Benthe de Goede op z'n thuiscircuit. Dit was te merken: direct na de start greep hij de koppositie en liet duide lijk blijken deze aan niemand te wil len afstaan. Alleen Ed Scholte gooide roet in het eten. Hij won na 1 uur en 15 minuten. Benthe de Goede werd tweede en Jordy Vinke kwam als derde over de finish Jan Zijm reed hier een prachtige wedstrijd Hij be gon rustig op het voor hem vreemde parcours Naargelang de wedstrijd vorderde haalde hij steeds meer ren ners in. Een fraaie achtste positie was het resultaat. Bij de veteranen wist Dirk Vinke z'n prestatie van het vorige weekend met te verbeteren. Hij eindigde op de ze vende plaats. De volgende wedstrijd is op zondag 6 oktober. Deze wordt verreden op het nieuwe parcours van wieler vereniging DOK te Den Helder. iittinuten voor het einde van de fstrijd De Koog tegen St. irge is scheidsrechter Van Her- nden uit Schagen na een ver gelijke hartstilstand om het tn gekomen. Dit gebeurde vlak at St. George via een afstands et 1-2 had laten aantekenen. Hoog had in de eerste helft een lende voorsprong genomen na- Martijn de Vey een prima steek- svan Rob van der Stap koel had Waakt In de tweede helft kreeg het erg moeilijk en wist nau- jks nog van de eigen helft af te en Vanuit een goed uitgevoerde I van St. George scoorde het lende elftal ongeveer halver-

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7