„Meer reuring op de Groeneplaats" Weekend Film VOOR E Agenda Pieterse vervolgt kinderkermissen TEXELSE COURANT Kandidaten Wampex moeten zoeken Dansvoorstelling in Krim-theater Priegels in Burgwal 37 Goede opbrengst kankerbestrijding 5 en 6 oktober Kerkdiensten zondag 6 oktober Jubileumtocht wandelaars Drietal naar NK Mah Jongg Collecte voor gehandicapten Paddestoelen kijken Illlllli oud Papier teso Deel bordjes van menners terug Opgewekte songs Ellie en Rikkert Première van Independence day VRIJDAG 4 OKTOBER 1996 Frans Pieterse mag van het college komende zomer vijt kinderker missen op de Groeneplaats hou den, op de wijze zoals dit onlangs op twee zaterdagen gebeurde. Ook mag de ondernemer een zaterdag met allerlei culturele straat optredens verzorgen. Zijn verzoek om een markt met een commer cieel karakter stuit bij de gemeente op verzet. Pieterse kijkt met plezier terug op de twee kinderkermissen waarbij de jeugd voor attracties en lekkernijen niet meer dan een gulden hoefde te betalen. ..Het gaat erom dat er meer reuring komt op de Groeneplaats. Die kermissen vielen goed in de smaak." Voor de culturele zaterdagen denkt de exploitant van De Karseboom aan muziekoptredens van diverse Texelse koren, akoestische muziek optredens, toneel, straatartiesten en cabaret op twee podia. Een defini tieve datum heeft hij nog met. Ook zal hij nog flink z'n best moeten doen om de artiesten warm te maken voor de culturele zaterdag Het zal de horeca in Den Burg volgens hem geen wind eieren leggen. ..Als het 's middags gezellig is, blijven de mensen 's avonds wel hangen in het dorp. Mis schien dat andere horeca-onderne- mers daar weer op in kunnen spelen Voor de markten die hij wil houden, denkt hij aan Texelse middenstan ders die vanuit een marktkraam hun spullen aan de markt brengen. En standwerkers, die bijvoorbeeld in an derhalf uur een stand met bananen weten te verkopen. Prachtig toch." Commerciële markt Het college reageert minder enthou siast. B en w zijn geschrokken van de avondmarkt die de heer Newsky op 3 augustus hield en die een puur commercieel karakter had Texelse winkeliers deden daarover hun be klag bij de gemeente. De gemeente stemt alleen in met een markt, als Pieterse een deelnemerslijst overlegt, waaruit blijkt dat de markt maximaal uit éénderde commerciële handel aren bestaat Het recreatieve karak ter moet de boventoon voeren. De evenementen die Pieterse op za terdagen houdt, mogen niet plaats vinden als bijvoorbeeld de Triathlon Texel of andere (sportieve) evene menten op de Groeneplaats worden gehouden. Anja Jaspers met enkele van haar minibeertjes. (Foto Tessa do Groalf) Over precies drie weken is het weer zover: de Wampex. De jaar lijkse speur- en ontdekkingstocht over heel Texel start vrijdagavond 25 oktober en duurt tot de vol gende middag. De organisatie test nu al de kwaliteiten der kandida ten, want wie wil meedoen moet eerst een raadsel oplossen. In schrijven kan alleen komende zon dag van 16.30 tot 17.30 uur. Omtrent de plaats van het inschrijf- bureau hult de organisatie (aange duid als „Kjapsma") zich in een wolk van geheimzinnigheid. Kjapsma is slechts bereid om een vage aandui ding te geven de plaats bevindt zich op 53 graden, 05.99 minuten noorderbreedte en op 4 graden, 46,07 minuten oosterlengte. Volgens de organisatie heeft opnieuw een groot aantal particulieren en or ganisaties medewerking toegezegd. Hierdoor belanden de deelnemers op verrassende lokaties en krijgen ze bijzondere opdrachten voor de kie zen Welke dat zijn, blijft natuurlijk diep geheim Mensen die met opzien tegen een etmaal vol ontberingen kunnen zich opgeven met een team van vier per sonen. Wie het eerst komt, het eerst maalt Maximaal kunnen 30 groepen deelnemen. Per persoon bedraagt het inschrijfgeld ƒ30,-; per groep dus ƒ120,-. Een goede fiets, stevige kle ding, kennis van Texel en een rede lijke conditie zijn vereist. Een extra stel droge kleding kan geen kwaad. ..Sorns wordt wel eens iemand een beetje nat", aldus Kjapsma. Gemotoriseerd vervoer in welke vorm dan ook, alsmede draadloze commu- mcatie-apparatuur zijn uit den boze, wie daarop wordt betrapt wordt on middellijk gediskwalificeerd. Dansgroep Dansend Hart uit Utrecht verzorgt morgen de voorstelling ..Paradiso" in theater De Kiekendief (De Krim). Dit programma is deze hele week gespeeld voor kinderen van de onderbouw van de Texelse scholen in het kader van het project Het Verlangen. De voorstelling van morgen, die begint om 16.00 uur, is bedoeld voor kinderen, ouders en andere belangstellenden De entree bedraagt ƒ10,- (kinderen t/m 12 jaar ƒ5,-). Voorverkoop bij de receptie van De Krim en bij Nauta Boek in Den Burg „Kunst? Welnee, ik priegel maar wat." Anja Jaspers uit Den Burg maakt miniatuurtjes. Het begon met een inrichting voor een pop penhuis van haar dochter. De hobby is inmiddels zo uit de hand gelopen dat ze twee keer per jaar op een beurs in Arnhem staat. En deze maand is werk van haar geëx poseerd in het koffiehuis aan de Burgwal 37. Zes jaar geleden begon Anja Jas pers. ..Zo'n poppenhuisinrichting is best duur, dus ik dacht, dat maak ik zelf wel." De houten meubeltjes vond ze een rotwerk „Dat was dus eens maar nooit weer. Maar de rest vond ik zó leuk, dat ik er mee ben doorge gaan." Op piepkleine naaldjes breide en haakte ze en uit minuscule lapjes stof werden beertjes, kledingstukjes en De jaarlijkse collecte voor de Neder landse Kankerbestrijding (Koningin Wilhelminafonds) heeft op Texel ƒ19.362,70 opgebracht. Dat is onge veer 200.- minder dan vorig jaar, maar niettemin is de organisatie zeer ingenomen met dit resultaat. De afge lopen tien jaar schommelde de op brengst steeds rond de 19 a 20.000 gulden Dat het ook nu weer gelukt is. is mede te danken aan de inzet van een groot aantal vrijwilligers Op Texel kan het Wilhelminafonds reke nen op een vaste kern van enthou siaste collectanten Als er eens ie mand afvalt, wordt diens route door anderen uit dezelfde wijk overgeno men. Dat gebeurde dit jaar o.a. in De Koog. Het geld wordt besteed aan projecten op het terrein van weten schappelijk kankeronderzoek, voor lichting en patiéntenbegeleiding. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg:9 30u.dhr. J Wieten; uitz via De Lichtboeien RadioTexel. DeWaal: 11.00 u ds. H.R Betting. Viering Schrift en Tafel. De Koog: 9 30 u dhr. M D Kuiper, Den Hoorn: 9.30 u. ds H.R Betting. Oosterend: 10.00 u. SOW-dienst en Waddencombinatie in de Herv kerk; „Startzondag'voór het winterwerk, ds. E.J. Vledder en ds. J Vonk. Oudeschild: dienst in Oosterend De Cocksdorp: dienst in Oosterend GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u.ds.FJ Daane (startzondag); dienst van Schrift en Tafel, m.m.v kinderkoor uit de gemeente 19.00u. geen dienst. Oosterend: 10.00 u. SOW-dienst in de N.H.-kerk; ds J. Vonk en ds E J. Vledder Start winterseizoen, 's Avonds geen dienst. Interkerkelijke diensten: 10.00 u. Ned Herv. kerk Ooster end. GEREFORMEERDE GEMEENTE In de kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 en 16 00 u. dienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16 15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg 10 00 u. gezamenl dienst in Ned. Herv. kerk Oosterend; geen dienst in Den Burg. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg 10.00 u.ds.J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag-19 30 u herenkoor, uitz. via De Lichtboei. Zondag: 10 45 u. dameskoor, nevendienst en crèche De Cocksdorp: za 19.30u SintJan: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing: 10.30 u.Wat de nabije toekomst brengt! Wachttorenstudie: 11.20 u. De wet voor Christus Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter A.C.P. J. Waverijn enTh. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel 312016 Consult uitsluitend na telefoni sche afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheel kundig centrum, Witte Kruislaan 19. Den Burg Bij ongeval len of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers: 313086 (R. Heerenveen), 314727 (P Meuleman), 314669 (CM. van Karsen) of 312270 (J.G de Winter). Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging): Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 313241Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13.00 -14 00 uur geopend, telefoon 313241. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreek uren: 314152. Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10 00 uur StichtingThuiszorgTexel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp opTexel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-637744 (24 uur bereikbaar). Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 uur.Telefoon tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 312527. 'Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066 Kunstgebitreparatie: TandtechmekVan Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfondsen particulier praktijk), tel 312069; b g g.06-52804779. Tandtechmek R van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg.Tel 312112 Maandag t/m vrijdag 8 00-18.30 uur. Zaterdag 10.00-13.00 en 15 00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.00 uur en 16.00-17 00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. andere attributen gemaakt. ..Mijn zus krijgt de vlekken in haar nek als ze zoiets zou moeten doen, maar ik word er juist rustig van." Anja heeft geen speciale opleiding gevolgd in het maken van de minia turen, maar werkt zo professioneel dat ze enthousiaste afnemers heeft. Het tentoongestelde werk is ook te koop. „Misschien ga ik nog wel eens een workshop geven. Maar het moet wel hobby blijven hoor. Dat is altijd mijn werkwijze; ik maak waar ik zin in heb, niet omdat het moet." Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt zondag 13 okto ber een jubileumtocht. De start is bij De Schakel aan de Binnenburg. Voorafgaande wordt van 12.00 tot 13.00 uur een receptie gehouden. De jubileumroute van 5,5 kilometer is tevens een puzzeltocht. Voor de goede oplosser zijn prijzen beschik baar. Deelname kost ƒ5, -, de op brengst is voor het restauratiefonds van de NH kerk. Deelnemers mogen tevens de toren van de kerk beklim men en in De Schakel wordt een vi deo vertoond van het wandelrondje om Texel, editie 1994. Ook is er een expositie over de 35-jarige vereni ging De inschrijving voor de jubileumtocht sluit om 14.00 uur. De prijsuitreiking is om 16.00 uur. Nadere informatie bij Ben Roest, tel. 31 44 51 Drie leden van de Mah Jongg club uit Den Burg nemen deel aan het Neder lands kampioenschap Mah Jongg, dat morgen in Rotterdam wordt ge houden. Totaal doen 100 beoefe naars van dit Chinese spel aan het NK mee. De Texelse deelnemers vertrekken morgenochtend met de boot van 7.00 uur naar Rotterdam, waar het kam pioenschap om 11.00 uur begint. Er worden zes ronden van elk 50 minu ten gespeeld. Om circa 19 00 uur is het toernooi ten einde. Vrijwilligers van de Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten gaan komende week met de collectebus de deur langs. Het geld wordt besteed aan huisvesting van verstandelijk gehandicapten, zodat ze kunnen sa menleven en een gemeenschappelijk thuis hebben. Tien procent van de Texelse opbrengst wordt op het ei land besteed. Zondag maakt de IVN-afdeling Texel een paddestoelenexcursie. Onder leiding van Marcel Groenendaal wordt om 10.00 uur begonnen bij de weg naar Westerslag ter hoogte van de Fonteinsnol. Deelname staat uit sluitend open voor leden van IVN en de Vogelwerkgroep Texel. Nadere informatie is verkrijgbaar via telefoon 313582. Vrijdag 4 oktober De halfjaarlijkse bloedafname- avond van het Rode Kruis wordt gehouden in de aula van de Open bare Scholengemeenschap tus sen 17.30 en 21 00 uur. In Cinema Texel draait om 18.30 en 21.30 uur „Independence Day". In sport- en evenementenhal 't Stappeland in De Koog wordt een racketavond voor tennissers ge houden, van 19.00 tot 22.00 uur De Waddenruiters, Kleppertjes en de abonnementhouders van de Stichting Overdekte Manege Texel vergaderen vanaf 20.00 uur in de foyer van manege Akenburg Zaterdag 5 oktober In de CVO-school in Den Burg is van 11.00 tot 15.00 uur feest rond het thema „Het boek" In en bij de Redmer IJska-school van De Waal wordt van 10 00 tot 16.00 uur fancy fair gehouden. In Cinema Texel draait om 14.00 uur,,AGoofyMovie"enom 15 30. 18.30 en 21.30 uur „Independence Day", De dansvoorstelling „Paradiso" begint om 16 00 uur in het Kieken dief-theater van vakantiecentrum De Krim. Entree f10,- (tot en met 12 jaar half geld) In De Worsteltent aan de Smitsweg in De Dennen wordt een Spaanse avond gehouden met Spaans eten en medewerking van flamenco-gitarist Eric Vaarzon Morel, aanvang 18.00 uur. Zondag 6 oktober Om 10.00 uur begint aan het Westerslag ter hoogte van de Fonteinsnol een paddestoelen excursie van IVN en Vogel werkgroep. alleen voor leden. In de Jozefschool houdt Loes Langedijk een lezing over tuinie ren; 14.00 uur. Texel '94 speelt thuis tegen koplo per DTS, 14.00 uur. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „A Goofy Movie" en om 15.30 en 20 30 uur „Independence Day". In theater De Kiekendief op De Krim begint om 14.00 uur het openingsconcert van de serie De Muze: ensemble Camerata Antonio Lucio met Emmy Verheij. Vanaf 14 00 uur wordt in De Linde boom opgetreden door de Amster damse paragnost Simon Bakker Entree f 10.-. leden Aurora f7,50. Tussen 16.30 en 17.30 uur bestaat gelegenheid om zich te laten in schrijven voor de Wampex 1996. Zie bericht elders in deze krant. Maandag 7 oktober Ingaand vandaag kunnen tot en met 11 oktober tussen 16.00 en 19.00 uur bij Piet Bekker van het FNV (Vogelenzang 19) vakantie bonnen en cheques worden inge leverd door mensen die als losse krachten in de landbouw hebben gewerkt CNV-leden kunnen daar voor terecht bij A. Sijtsma, Mulder- straat 27 in Oosterend van 19.00 tot 20.00 uur In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg wordt een Leer- huisbi|eenkomst gehouden, aan vang 20 00 uur. Spreker is de filo soof dr R. de Munck die spreekt over „Rede en traditie", voorwaar den voor een Joods-Christelijke ontmoeting zoals die zijn geformu leerd door Soloveitchik. Elke be langstellende is welkom. In de Hervormde kerk van De Koog wordt om 20.00 uur een dia serie over Texel vertoond, entree f2,-. In de Stappelandhal in De Koog wordt een racketavond gehouden voor tennissers van 20.00 tot 21.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Independence day". Dinsdag 8 oktober Op heel Texel worden vanaf 13.00 uur huis aan huis kleding en schoenen opgehaald ten bate van Tesselhuus, kuurreizen voor reumapatiénten en armen in Suri name. Men wordt verzocht de (nog bruikbare) kleren en de schoenen in aparte zakken tijdig klaar te zej ten op een goed zichtbare plaats vlak aan weg of straat. Mochieu desondanks toch zakken worden vergeten, dan kunnen deze tussen 16.30 en 17.30 uur worden gemekj via telefoon 06-53 170 280 waarna ze alsnog worden opgehaald. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Independence Day". De afdeling Stamboomonderzoek van de Historische Vereniginj komt om 20.00 uur bijeen ii d'Ouwe ULO. Ook met-leden zij welkom Woensdag 9 oktober Van 14.00 tot 20.00 uur wordt ir De Buureton een modeshow voo ouderen gehouden. In Cinema Texel draait om 14® uur „A Goofy Movie" en om 15.31 uur „Independence day". Bridgeclub Alert houdt in dorpshui De Bijenkorf in Oosterend eer drive ten bate van Unicef, aanvan 20.00 uur. Inschrijfgeld f5,- persoon. Extra afvaarten (halfuursdienst) vrijdag 4 en zaterdag 5 oktobe tussen 9.35 (afvaart Texel) 1 16.05 uur (afvaart Den Helder) Er worden geen wachttijden v wacht. Zondag 29 september is winterdienstregeling ingegaan geldend tot en met 29 april 1997 In deze periode is de eerste afvaar op zon- en feestdagen van Texi om 8.05 uur en van Den Helder on 8.35 uur. Hoogwater te Oudeschild Vr. 4 0.47 en 12.50 u Za. 5 1.27 en 13.25U. Zo. 6 2.34 en 14.50 u. Ma. 7 3.45 en 16 14 u Di. 8 5.04 en 17.40U Wo 9 6.40 en 19.17 u. Do. 10 7.34 en 20.05 u. Vr. 11 8.25 en 21.06u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 6 oktober cp om 7 49 u. en gaat onder om 19.04 u, 4 oktober laatste kwartier. 5 oktober dooj- ti) Een gedeelte van de routebordjes van de menwedstrijd is teruggevon den. Wandelaars waarschuwden de politie nadat ze het materiaal in de duinen bij Westerslag en nabij het parkeerterrein van De Geul zagen lig gen Ook werden enkele bordjes in de vijver aan de Elemert gevonden. Nog steeds is niet bekend wie tussen vrijdagavond en zaterdagmorgen de route uit het bos heeft gehaald. Ook is de politie geïnteresseerd in getui gen die het dumpen van de bordjes op eerder genoemde plaatsen heb ben gezien. Er kan worden gebeld naar 32 21 88 Bij de namen 'Ellie en Rikkert' denkt menigeen aan oubollige muziek uit begin jaren zeventig. De twee treden echter nog steeds op en bezochten zaterdag Texel. Tegenwoordig heb ben veel van hun songs een evange lische inslag Maar er zitten ook maatschappijkritische nummers tus sen. De vrolijke liedjes konden de toeschouwers bekoren. Er waren echter nog tientallen lege stoelen. Meer publiek was verdiend geweest, al was het alleen maar uit nostalgie. (Foto Tossa do Graaf0 Het ene spektakel volgt het ander op dit jaar. Eerst was het Mission Impossible van Tom Cruise, toen kwam Twister van Jan de Bont en nu is daar dan IN DEPENDENCE DAY! 4 Juli: onafhankelijkheidsdag in de VS. Dit was ook de dag dat de film daar in première ging. Weken na het zien van de film liepen de Amerikanen nog steeds naar adem te snakken. Deze science fiction actie-thril ler is dan ook een ongelooflijk spektakel waarin een omvang rijke space invasion hele ste den in de as legt en wereldwijd paniek zaait. De nachtmerrie begint op 2 juli als wereldwijd radarsystemen ontregeld raken, sonars door slaan en satellieten worden ver nietigd. Dan openbaart het ruim telijk mysterie zich: met bijna bijbels vuurwerk gaat het wolken dek open, reusachtige vliegende schotels met een doorsnee van 24 kilometer glijden naar bene den en blijven dreigend bov« strategische plaatsen hangen over de hele wereld. In panië vluchten miljoenen mensen dl straat op en rijden kriskras me hun hele hebben en houden weg de bemoedigende woorden vai de president tijdens een special nooduitzending op tv ten spijt Dt catastrofe is onafwendbaar Dan volgt het spectaculairsteha! uur dat ooit op het witte doekt vertoond de roofzuchtige (bp later) aliens leggen met eenont stellende vuurzee de steden as. Griezelige close-ups van dui zenden radeloze mensen, explo derende gebouwen, rondvlie gende auto's en doodskreten d« worden overstemd door het ge bulder van de vernietiging. Een spektakel dat je adrenaline doel stuiteren. Maker en regisseur is de Duitse Roland Emmerich die na Jan de Bont weer eens heel Amerika middels een film op zijn kop zei Die Europeanen toch. INDEPENDENCE DAY, vr/za 18.30 en 21.30 uur, andereda gen 20.30 uur GOOFY MOVIE, geheel Neder lands gesproken animatiefilm voor de kleintjes: za/zo/vw 14.00 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel in Den Burg oud papier op. Bewo ners wordt verzocht de bundels en dozen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zoveel mogelijk op de container-verzamelplaatsen. Komende zaterdag wordt het oud pa pier opgehaald in de volgende stra ten: 5. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jan Dirkszsoord, Jonkerstraat en De Zes. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8 30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13 00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eierlandse polder door de Strijbosschool oud papier opgehaald.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2