Daverend eeuwfeest in Lindeboom nieuwe stijl Texelse Reede wijkt voor huurwoningen Storm laat paviljoen Ome Joop ongemoeid Mensen We waren voorbereid F amilieberichten TEXELSE COURANT' Jaarvergadering ouderraad OSG ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Programma eeuwfeest van De Lindeboom Hotel „Texel" te den Burg. Texel - v rrt". Reanimatiecursus 072-512 22 22 Êxrarasïl? "[exelaartjes VRIJDAG 1 NOVEMBER 1996 jde plaats van het oude gezins- jrvangende tehuis de „Texelse iede" aan De Zes in Den Burg «it een nieuw wooncomplex, jnde zestien appartementen zijn acht bestemd voor begeleid onen en de andere helft voor aisvesting van jongeren. De ouw kan deels met behulp van ibsidie van het gewest worden elinancierd. De Woningstichting del gaat het project realiseren. Sauwbouw van de „Texelse Reede" een wens die al langer leeft bij de eneente. Weliswaar kwam er door nieuwbouw aan de Haffelderweg nvangende woonruimte beschik- jar. het nieuwe hoofdgebouw was iklein om alle oude bewoners te la- n meerverhuizen De overname sten van het oude gebouw waren ;or de gemeente te hoog en boven- snkwam het project niet in aanmer- ngvoor een provinciale sanerings- geling. Het rijk vond dat de serblijvers" dan maar moesten «ten ondergebracht in huizen uit (reguliere voorraad van de Woning- ihting. Omdat dit niet haalbaar was, verblijven ze zolang in het oude gezinsvervangende tehuis. Jongerenhuisvesting De Stibaz, de stichting voor beheer en adminstratie zwakzinnigenzorg. De ouderraad van OSG De Hogeberg houdt woensdag 13 november jaar vergadering in de aula van de school; aanvang 21.00 uur De „Vice-Versa" (het informatieblad voor ouders) van oktober bevat het |aarverslag en het financieel verslag. De notulen van de vergadering van vorig jaar zijn tot en met vandaag op te vragen bij Marianne Waverijn, Kpgerstraat 87, Den Burg Voorafgaand aan de vergadering is er vanaf 19 30 uur een presentatie over het functioneren van de alcohol simulator van Veilig Verkeer Neder land. Ook zal uitleg worden gegeven over de Breidner Stichting, die waar schuwt voor de gevolgen van roken en alcoholgebruik. heeft na tussenkomst van de ge meente het rijk toch bereid gevonden de overnamekosten van de „Texelse Reede" te betalen als „aanloop kosten" Mede dankzij het extra bud get door de regionale volkshuis- vestlngscommissie van ƒ107.207,-, kan de nieuwbouw alsnog worden gerealiseerd. Het wordt een gebouw van zestien eenheden, geschikt voor één of hoog uit twee personen. Van de zestien wooneenheden wor den er acht voor Begeleid Wonen in gevuld, zoals dat aan de Haffelderweg gebeurt De andere acht zijn voor jongerenhuisvesting. De huurprijs wordt volgens Jan van Andel van de Woningstichting zoda nig dat ze ook voor mensen met een smalle beurs is op te brengen „Eris veel vraag naar betaalbare wonin gen." De Woningstichting werkt druk aan de voorbereiding van de plannen. Het is de bedoeling dat de nieuwe wonin gen volgend jaar worden gereali seerd. De Lindeboom staat van vrijdag 8 tot zondag 17 november in het leken van de officiële opening, op donderdag 14 november. Vrij dag 8 november wordt om circa 21.00 uur geopend met „Altenativa", een housefeest in dicotheek Question Plaza met Altenativa Gavi Hidalgo. Zater dag wordt het Texelse kampioen schap rodeorijden gehouden op een mechanische stier. Donderdag 14 november wordt lussen 15.00 en 17 00 uur De Lindeboom officieel geopend, waarbij tevens het honderdjarig bestaan wordt gevierd, 's Avonds is iedereen welkom op de bonte avond in de schouw burgzaal Daarbij zal onder lei ding van Paul van Hoof de veel bewogen geschiedenis van het hotel/restaurant op de Groene- plaats de revue passeren. Vrien den en kennissen van de fami lie Stiekema bladeren al maanden in oude jaargangen van de Texelse Courant om de historie vanaf de opening in 1896 boven te krijgen. Die avond is er de Texelse „Nightofthe Proms" met muziek om mee te zingen o.lv. Ruud Nooy. Onder de mu sici oud-leden van de Klapband, een koor met koperwerk en Janny Craanen en haar groep. Ook is er een optreden van een uur door de legendarische Texelse groep „The Typhoons", waarbij gitarist Jeroen Dros de plaats inneemt van zijn overle den vader Huib Dros. Vrijdag 15 november is De Lindeboom het middelpunt van een folkfestijn met gerenom meerde muzikanten als de Keith Hancock Band" uit En geland, „Ceolbeg" uit Schot land, „Golden Bough" uit de USA en uit Nederland „Grensge val", Coracle" en het ensemble „Voolk" Het folkfestijn begint om 21 00 uur en wordt gepresen teerd door Dave Tearney, een man die in de folkwereld een re putatie heeft hoog te houden. De entree is 25,-, voor mannen in kilt geldt de halve prijs. Het fes tijn begint om 17.00 uur met een Schots welkomstdrankje en om 18 30 uur een Schots buffet Hiervoor moet worden gereser veerd en apart betaald. Zaterdagavond 16 november is er vanaf circa 21.00 uur een avondvullend programma met Texelse bands als Jug Bros, Intrude en de Van Beurden Band Zondag vanaf 15.00 uur kunnen nieuwsgierigen een kijkje nemen in het nieuwe Lindeboom-complex. •W j|- II IP*>"ÜM Stf; u November 1896 opende Jan ms Pzn. op de Groeneplaats h hotel dat alle anderen op het bnd moest overtreffen. Hotel nel werd begin zestiger jaren, in de oude Lindeboom plaats test maken voor de Rabobank 'gedoopt tot Lindeboom-Texel. ilmeest besproken hotel van het hnd maakt precies een eeuw na bouw een nieuwe start. Dit- el onder de hoede van de fami- Stiekema. Bezoekers kunnen ifens de feestweek van 8 tot en (t 17 november kennis maken II De Lindeboom nieuwe stijl. "korte rondleiding leert dat er veel uk verzet is in het fraai ogende fplex. maar wat betreft de fami- Stiekema gaat er nog veel meer 'suren. „Ideeen genoeg, we moe- oppassen dat we ze niet alle- il uitvoeren." 'Paters Ed en Aadje Stiekema en dtter Cintha en haar vriend André "ban kennen als geen ander de "geschiedenis van De Linde- „Niet zo'n beste Heel wat gangers van ons hebben zich er 'erkeken De laatste grote ver wring in 1981 gebeurde helaas ;|door de ogen van een horeca- wnemer. Hier een muurtje, daar "deur. Ze deden maar wat, zon- *dat ze er verstand van hadden. I hebben de zaak zo doelmatig proberen op te zetten om het multifuncioneel te kunnen gebruiken naar de behoefte van de gebruikers. Zowel Texelaars als vakantiegan gers. Om te beginnen ligt de keuken ligt centraal zodat een uitsmijter nog niet koud is als de ober ermee op het terras verschijnt. Bovendien kun je vanuit de ontvangsthal zes kanten op, zonder ergens te storen." Serre Blikvanger is de grote serre, van waaruit de gasten vanachter glas uitzicht hebben op de Groeneplaats, Stiekema demonstreert graag hoe het glazen dak boven hun hoofden volautomatisch kan worden geo pend. Vanuit de ontvangsthal is de Kelderbar te bereiken Aanpandig ligt Question Plaza, de voormalige schouwburgzaal De hoge zaal oogt door de dikke isolatiemuur en ken merkende „Stiekema-bouwsels" een stuk kleiner. Vanaf de zitjes op het balkon is het uitzicht op de bühne de moeite waard. Zeker doordat het decor door de creativiteit van Niek Welboren meer is geworden dan een blinde muur. Verenigingsleven Toch weet het verenigingsleven de zaal nog niet erg te vinden. De ge ringe animo verraste Stiekema, ze ker omdat de RST als voorwaarde voor de verpachting van de onder grond heeft gesteld dat de zaal be schikbaar moet blijven voor het ver enigingsleven. Begrip heeft hij wel. „Zoiets komt altijd laat op gang. Dat is typisch Texel De mensen moe ten het eerst eens weten te vinden De coördinatie van de schouwburg zaal in het winterseizoen verloopt via Bart Heijnen van de Welzijns- stichting. „Culturele boekingen? Tja. toneelvereniging St. Jan, de Dubbele von Sion, een gospelgroep en een paar zeltgeboekte folkgroepen uit Ierland en Engeland, en dan heb je het ook wel gehad. De zaal is ook al zo lang niet in gebruik, veel vereni gingen hebben uiteraard iets anders gezocht. Er gebeurt de laatste tijd veel in theater Kiekendief op Vakantiepark De Knm Texelpop is al jaren in de Koninghal en ga zo maar door. Ik denk niet dat er dit jaar zoveel meer bijkomt." Seventy's feest Stiekema voelt er weinig voor in de zaal 's winters gewoon disco te draaien. Ongebruikt zal Question Plaza toch niet veel zijn. De onder nemer laat weten overal voor in te zijn, bijvoorbeeld voor live muziek- optredens of voor thema-avonden zoals een „seventy's-feest" De familie Stiekema is goed te spre- In Veenendaal is Raymond Ouden dag (22) onlangs geslaagd voor het vakdiploma gezel stukadoor. Hij is werkzaam in het bedrijf van zijn va der. Oud eilandgenoot André Moens uit Eierland is aan de universiteit van Amsterdam afgestudeerd in de rich ting organisatie en beleid. Als afstudeeropdracht onderzocht hij de gevolgen van telewerken op de kwa liteit van de arbeid. De studie was een vervolg op de HEAO in Alkmaar. WfartovW OMEJOOP in.—- -- Paviljoen ,,Ome Joop bij paal 17 blijft voorlopig staan. 11 11 Een eenzaam paviljoen weerstaat de rukwinden op het strand bij paal 17. Robert Terweij maakt zich geen zorgen over zijn eigendom. „We hebben alles maandag extra goed vastgezet, want we wisten dat de storm kwam." Terweij heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om zijn paviljoen deze winter te mogen laten staan op het strand. „Het is voor ons dit jaar de moeite met om het af te breken Het gaat maar om een periode van twaalf weken. Als het weg moet, zijn we tot half november in de weer met opruimen, terwijl we rond half februari zullen moeten bouwen, om voor de Paas weer te staan." De gemeente schoof de vraag door naar Rijkswaterstaat. Terweij heeft tot nu toe mets gehoord op zijn ver zoek, terwijl officieel op 1 november Bij voldoende animo houdt Ambulancedienst Texel weer een reanimatiecursus, deze is bedoeld voor iedereen die het geven van hartmassage en mond-op-mond- beademing onder de knie wil krijgen De cursus duurt twee avonden, 18 en 25 november De eerste avond wordt de theorie behandeld, de tweede avond praktijk. De bijeen komsten zijn in het Rode Kruis- gebouw aan de Jonkerstraat, beide avonden van 20.00 - 22.00 uur. Deelname kost 50,- per persoon. Opgeven bij de ambulancedienst tel nr 322122, tijdens kantooruren (Fbeo Gerard Tmmetmao) de paviljoens van het strand af moe ten zijn. „Ik heb geen ja en geen nee. dus voorlopig laat ik alles staan Ik wacht wel af." Suppletie Een storm als die van de afgelopen dagen vreest Terweij met. „Daar zijn we op voorbereid. Ik heb afgelopen dagen steeds gekeken en zelfs bij hoogwater was het nog 65 meter tot de waterlijn, doordat we afgelopen jaar die suppletie voor de deur had den." Hij wijst erop dat eventuele ri sico's op het wegwaaien of -spoelen van materiaal voor zijn rekening zijn. „Ik ben verzekerd en voor het wa ter ben ik met bang. want dat komt niet zo ver. Ik zorg wel dat alles heel blijft." Als het zonder zwaailicht kan bel ken over de medewerking van Sanster BV uit Friesland, eerste-ei- genaar van De Lindeboom. „Jorritsma, groot-aandeelhouder van Sanster en beslist geen relatie van het oude Jarino-concern, ver bouwde eerst het voorgedeelte vol ledig naar onze wensen Inmiddels is het onroerend goed ondergebracht in de Lindeboom Vastgoed BV (LVG), waarvan zowel wij als Sanster vijftig procent van de aan delen bezitten. De Question Exploi tatie BV (Schouwburg en disco) en de Hotel Texel (hotel, café en res taurant) pachten dit van de LVG De familie Stiekema kan in dé toekomst het aandelenpakket van Sanster overnemen. Voor de leeuwen De exploitatie betekent de vuurproef voor Cintha Stiekema, die twee jaar geleden haar management-opleiding aan de Hogere Hotelschool vol tooide Na een stage bij het Postiljonhotel en gewerkt te hebben bij Hotel Nieuw Breda, wordt ze sa men met haar vriend André Eelman voor de leeuwen geworpen Over de loop in het complex is Stiekema met ontevreden „De be zettingsgraad van de kamers was gemiddeld 46 procent. Absoluut met slecht voor een eerste jaar." De on dernemer heeft gezien de vergunning nog tien jaar de tijd om de parkeer plaats naast het parkeerterrein een vleugel te bouwen met zestig slaap plaatsen. De verhuur van de verschillende vergaderzalen verloopt boven ver wachting. „Voor verenigingen en clubs is Den Burg todh een ideale plek om te vergaderen, zeker voor wie na afloop nog een borreltje lust." Na een liefdevolle verzorging in het „Verpleeghuis Texel", is geheel onverwacht overleden mijn lieve vrouw en onze lieve tante Tetje Bruin echtgenote van Jan Dirk Blom op de leeftijd van 85 jaar J. D. Blom Dirk en Agnes Alice Texel, 29 oktober 1996 Trompstraat 66, 1792 BL Oudeschild. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 1 november van 19.30 - 20.30 uur in „Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zater dag 2 november om 14 00 uur in het uitvaart centrum, waarna de begrafenis op de Oude schilder begraafplaats zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot con doleren in het uitvaartcentrum Uit Canada ontvingen we het droeve bericht dat onze broer, zwager en oom Willem Stark echtgenoot van Fia Haan na een verkeersongeval is overleden Texel "24-7-1916 Rocky Mountain House t 30-10-'96 Namens de familie' Ph. Stark Noordwester 23. 1791 HD Den Burg. Heden ontvingen wij het bericht van overlijden van onze oud-medewerker en oud-collega Jaap Martens Zijn betrokkenheid bij onze dienst zal ons altijd bij blijven. Directie en medewerkers Gemeentewerken Texel Voor uw belangstelling en medeleven na het overlij den van onze oom BERNARDUS VAN HEERWAARDEN zeggen wij u hartelijk dank. Familie Van Heerwaarden Texel, oktober 1996 Voor uw medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze vader en opa HANNES KEIJZER zeggen wij u hartelijk dank. Familie Keijzer Texel, november 1996 1951 8 november 1996 Dankbaar en blij hopen wij met onze kinderen en klein kinderen op zaterdag 9 november ons 45-jarig huwelijksfeest te vieren. Tom Verveer en Truus Verveer- van Berkum Wilt u ons feliciteren, dan bent u van harte welkom om 15.30 uur tot 17.00 uur in restaurantTheodorahoeve, Kogerstraat 26 - Den Burg. Bernhardlaan 46, 1791 XG Den Burg. Na negen maanden binnenpret ben ik vandaag als jongen op de wereld gezet. Ik heet Jon-Mattijs Rubert Roepnaam Jon-Mattijs Geboren op 28 oktober 1996 Ik weeg 3530 gram Mi|n pappa en mamma zijn Riemke Willem Boon Stuifweg 68 1794 HC Oosterend Tel. 0222-318721 Mamma en ik rusten van 13 00 tot 15 00 uur. Na 22 00 uur rusten we allemaal Deze jonge meid zal op 10 november Sarah zien. Happy Birthday' Wij willen iedereen bedanken voor de vele gelukwensen en die wij ontvangen hebben bij ons huwelijk. Piet en Antje Hoogerheide Daar kun je mee lezen en schrijven Weverstraat 17A INLEVEREN maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: 7.80 tot en met 3 regels Per regel meer ƒ2,60 (incl btw). FOTO-TEXEL AARTJE plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets tc koop aan bieden Voor bedrijven: IM -TEXELA ART) E op aan vraag. Levi's weekend. Alle Levi's broeken alleen dit weekend 98.- bij Boetiek 22. De historische vereniging Texel organiseert de 1e le zing op di. 5 nov., 20.00 ur n Hotel De Linde boom Texel. Spreker: dhr. J.G Kikkert uit Oostvoorne. Titel: „Het licht van Texel". Entree ƒ5,- p.p.. leden gra tis T.k trouwjurk, wit, Sissy- model extra's, 36-38, tel. 312690. Boerderijwinkel Smt- Donatus. Vanaf volgende week di mi., do en za. geopend. 1 2 en 3 november Mossel weekend in Rest 't Bikkelement, Kikkertstr. 19, De Cocksdorp, 0222- 316547 Vlaaienaanbieding: vnjdag en zaterdag, kersen-vlaai met slagroom van ƒ16.95 voor ƒ14,95' Banketbakkenj Ofrein, tel. 312060 Lieve oppas gevraagd voor meisje, 1 jr. 4 Ochtenden, De Koog. Tel 327005. Verbouwingsopruiming bij Bosma. Vele coupons/ restanten tapijt, nu voor stuntprijzen, natuurlijk bij Bosma Woninginrichting, Waalderstraat.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3