Omwonenden vuurtoren nog niet gerust KERSTKAARTEN? EK kustvissen dit weekend op Texel Teso-brug omhoog op ,,ellebogenstoom" Ruime taak voor nieuwe stichting TEXELSE y couRANT1 sketbalpnogramma Vaddenrace ook in Oudeschild raining tienkamp op atletiekbaan Aanmelden voor Waddentoernooi Superscore Bos/Eelman Hoge games in bowlingcompetitie Eilandcompetitie volleybal Koffie voor oudere plattelandsvrouwen ProgrammaTevoko Jeugdcompetitie buitendorpen Triathlonzwemmen voor beginners \foorzet KTF op concours in Zaandam KTF op zoek naar nieuwe leden Wat ik zeggen wou. Sufferdje Scouting zoekt chauffeurs Ledenkaarten ijsclub 10% straling uitzenden. Maar hoe gevaar lijk dat is, weten we niet. Dat moet worden onderzocht", verklaart voor zitter Piet Postma „Maar ook als het wel meevalt met de gevaren, hoeven we met alles maar goed te vinden. De vuurtoren is geen kerstboom, waar je maar alles in kunt hangen Dat is een aantasting van de omgeving Dat de officiële oprichting van de stichting samenvalt met de commo- VRIJDAG 1 NOVEMBER 1996 izeil rond de vuurtoren is vast- ;et en de omwonenden zijn weer lis. De rust op het noordelijkste ilje van Texel heeft echter meer van een stilte voor de storm, stilzwijgen waarin de ver- iivoordelijken voor de renovatie S hullen, doet daar geen goed Want wie zegt dat de situatie fimorgen of volgende week niet lierhalen? Jat de weergoden dinsdagochtend ergste woede hadden gekoeld, chten de zes geêvacueerden - van drie dichtst bij de vuurtoren inde huizen - terugkomen uit ho- Den Burg om hun bezittingen weer szoeken Prettig, uiteraard, maar ig hadden ze gezien dat steiger- wer Mobuco of de verantwoorde- instantie voor de vuurtoren tekst uitleg was komen verschaffen, jl waarom is nu juist het vaak zo machtige najaar als seizoen uit- ozen om werkzaamheden aan de itoren uit te voeren? Op Ter- elling verliep zelfs een zomerse ovatie twee jaar geleden met vlek- ms Des te opmerkelijker dat iman J. Putter voor aanvang van «erkzaamheden sprak van een •proefd systeem, dat windkracht an kan". Teleurstelling hoeven geen genoegdoening, Maar gekscherend zeiden we en elkaar dat een stuk taart bij de e toch wel lekker zou zijn", ver- Richard Goet, die praktisch naast (uurtoren woont. „Maar er kwam nand en dat valt toch wel een (e tegen." :iman Piet Stam steekt zijn teleur- ing evenmin onder stoelen of hen „We weten niks en hoe het te gaat als de wind weer op- kt, moeten we maar afwachten erigens: ook de Texelse Courant ;g gisteren geen antwoord op i vragen. Nadat de verslaggever aantal malen was doorverbon- werd hem gemeld dat alleen de tie van Mobuco commentaar it geven. En daarvan was me- i aanwezig sporthal in Den Helder speelt herenteam van De Mareis om 10 uur tegen Enkhuizen 3. irdag start in Harlingen de iddenraceDit is een tweedaags evenement voor traditionele Herschepen, die in willekeurige prde zo snel mogelijk vier ha- s in het Waddenzeegebied af Hen Aan de hand van stroming, I en andere elementen moeten zelf hun koers bepalen en zo land, Terschelling, Den Oever en leschild aandoen, e de tweede keer dat deze race fl gehouden en er doen zo'n der- fat- en rondbodems aan mee. De Strijd vergt veel vakmanschap de schippers. 'neer de schepen Oudeschild enlopen is dus niet te zeggen. irze worden in de loop van zon- lerugverwacht in Harlingen. lekveremgmg Texel stad op andag van 20.00 uur tot 21.00 uur te atletiekbaan in Den Burg met 'training in de technische num- 's van de atletiek, ist de looptrainingen op dinsdag, 'nsdag en vrijdag wordt nu ook de rgenheid geboden om te oefenen tiet verspringen, kogelstoten, mswerpen, hoogspringen, speer- 'Pen en de korte loopnummers, «el beginners als geoefende atle- funnen aan deze training mee lt De training wordt verzorgd Michel Gomez, zelf een ver gelijk tienkamper en al sinds laren jeugdtrainer bij AV Texel, zal de deelnemers de techniek 1 de verschillende onderdelen 'leren deze training biedt AV Texel "'assenen de mogelijkheid die wekonderdelen te beoefenen die der niet op de eigen atletiekbaan ?elijk waren. '<zi| de inspanningen van de ge- We kunnen de onderdelen ver- '"gen en kogelstoten nu officieel Hsvinden. Nadat de baan verder 'gericht voor de 100 meter sprint t'et discuswerpen zal AV Texel tet voorjaar de eerste baan- tstryd voor de jeugd organiseren presseerden zijn maandag «om. Voor nadere informatie E Zoemen, tel 318902. Goet weet uit eigen waarneming te melden dat om de lift - het tochtgat dat maandagavond de oorzaak van de ongemakken was - een tweede stei ger wordt gebouwd „Daar zal ook wel een zeil omheen worden aange bracht, maar dat lukt ze nu natuurlijk nooit, met die wind. Alle respect voor de bouwers trouwens, die gaan ge woon door. Het is een leuk gezicht, ze doen hun werk vrolijk swingend in de wind." Ondanks zijn ongerustheid is Goet nog in staat poëtische vergelijkingen te maken. „Het zeil klappert gigan tisch, net alsof er een heel grote drumband voorbij komt. Het is eigen lijk een klankbord van 35 meter hoog Aan de herrie wen je wel en slapen doe ik snel Maar je blijft toch met een half oor luisteren Voor mijn gevoel gaat het straks weer mis." Straling? Onrust wekte bij de omwonenden ook de opmerking van iemand die de stra ling van de zenders op de vuurtoren liep te meten Aan een steigerbouwer vroeg hij verbaasd hoe die zo rustig kon werken, terwijl de straling toch zo hoog was Piet Stam, naast buurt bewoner ook oud-vuurtorenwachter, vertelt dat het iemand van een onaf hankelijk onderzoeksbureau moet zijn geweest, die zijn werk deed in opdracht van de Bouwkundige Dienst van Vaarwegmarkeringen, zeg maar de beheerder van de vuurtoren. „Er komen steeds meer zenders op de vuurtoren, ondermeer van GSM en Libertel. Bedoeling is dat in de toe komst de omgeving van alle vuurto rens wordt getest op de veiligheid voor de omwonenden. Dat Texel nu aan de beurt was, is toeval en heeft mets met de renovatie te maken Een telefoontje naar de Bouwkundige Dienst, die is gevestigd in Sche- Het Waddentoernooi van 1997 wordt 24 en 25 mei op Terschelling gehou den. De volgende sporten kunnen er worden beoefend badminton, biljar ten, bridge, darten, klaverjassen, paardensport, tennis, voetbal, vissen, volleybal (voor heren en dames) en windsurfen. Mogelijk zullen ook an dere spoden aan het programma worden toegevoegd In ieder geval wordt geprobeerd schaken op te ne men De verblijfskosten komen voor reke ning van de Texelse sporters zelf Een deel van de vervoerskosten wordt vergoed door de Sportraad. De verenigingen zullen een overnach tingsadres voor hun leden moeten regelen Belangstellende groeperingen wordt verzocht contact op te nemen met de werkgroep Waddentoernooi, secr. J.W van Zeijlen p/a raadhuis te Den Burg, tel 362121toestel 260 Frans BoS en George Eelman zijn er net niet in geslaagd de magi sche klaverjasgrens van 8000 te doorbreken. Zij behaalden niet minder dan 7925 punten. Dit was uiteraard goed voor een forse stij ging in het algemeen klassement: het koppel stijgt met superstip van 27 naar 12. Op eerbiedige afstand volgden Truus Witte en Janny Wonder met de nog altijd respectabele score van 7306 punten. Zij winnen zeven plaatsen in het algemeen klassement en staan op de rand van de top-10 Op een derde plaats Wil en Christa Kamminga met 7.232 punten, juist voor Chris Schraag en Nico Barhorst met 6995 punten en Hans Westdorp/ Lieuwe van der Veen met 6976 pun ten. Arend Dijker en Piet Moree hebben met lang van de eerste plaats kun nen genieten. Na een mindere avond moeten zij de leiding weer overlaten aan Hans Westdorp en Lieuwe van der Veen. Op de tweede plaats in het klassement Corrie en Jan Spaans Zij behalen geen bijzonder hoge scores, maar spelen we! erg regelmatig. Op de derde plaats ten slotte Theo en Jaap Witte. Het marsenklassement wordt aange voerd door Cees Vinke/Gerrit Smit, Wil/Christa Kamminga en Bart Weijdt en Willem Koomen Zij behaalden tot nu toe 11 marsen. Een mars wordt behaald als het koppel dat speelt alle slagen weet binnen te halen. Deze prestatie wordt beloond met 100 extra punten Opvallend was overigens dat er twee koppels waren met precies hetzelfde aantal punten. Dit komt bijna nooit voor. Zowel het echtpaar Spaans als Dirk Timmerman/Anme Bakker be haalden 6571 punten veningen, levert mets op „Daarweet ik niks van", meldt iemand in sappig Haags, ,,'t Kan natuurlijk een stralingsdeskundige van een particu liere instelling zijn geweest Maar het lijken me gewoon Indianen verhalen Controle Sinds gisteren is de Stichting Behoud Vuurtoren Texel officieel een feit. De stichting, die haar oprichting al eerder had aangekondigd, ijvert ervoor dat de vuurtoren overdag bemand is door gediplomeerde vuurtorenwachters. Daarnaast willen de initiatiefnemers dat het gebied rond de vuurtoren re gelmatig wordt gecontroleerd op de veiligheid voor publiek en omwonen den. Ook met het oog op het groeiende aantal zenders en andere bouwsels die volgens de stichting het vuurtorenterrein ontsieren. „We we ten dat die zenders onvriendelijke Bowler Bert de Ridder van Croissanterie Stenenplaats gooide dinsdagavond een mooie 165-game. Het mocht niet baten, want Jan Plaatsman van hotel Tatenhove heren opende met een game van 235 en een serie van 73f>. Croissanterie Stenenplaats bleef met lege handen achter. Eva Kreitzegrabe van Last Minnet zetten een 153-game neer Haar team behaalde de overwinning op Timmers Tearoom Ondanks een serie van 801 van Dennis Beumkes en een 221-game van Menno Schuyl, scoorde IBS-Oele-Schoo toch maar drie punten op het con stant spelende Paah 2 1Piet Kager van Bouwbedrijf Veenbaas gooide twee prachtige games van 192. Theo Zuidewind van Paal12 2 liet zich met een mooie 221 niet zomaar van de baan vegen Trijn Stiggelbout van Paracentrum Texel zette de eerste 200-game bij de dames neer De dames van hotel Tatenhove, Libberdien Witte (171 game) en Corine Plaatsman (181 game), gin gen er echter met vier punten van door Texlin nam het op tegen Alkema en Honingh Nieuwkomer Ruud de Ridder van Texlin zette een mooie serie neer Arnout Dijker gooide een fraaie 142-game en Marcel Witte een 181-game Alkema en Honingh veroverde hiermee 3 punten. Uitslagen: Paal 21 2-Bouwbednjf Veenbaas 2-3. Alkema en Honingh-Texlin 3-2; Para centrum Texel-Hotel Tatenhove dames 1-4. Croissanterie Stenenplaats-Hotel Tatenhove heren 0-5 Paal 12 2-IBS-Oele-Schoo 2-3, Last Minnet-Timmer Tearoom 3-2 Uitslagen: Dinsdag 29 oktober 1996 Tatenhove 2-Slag. Beverdam 2-1 Waayer-Fitt 1-2 Cavo Latuco-Dennenoord 3-0 L en R-VVV 3-0 Rabo-Euroase 3-0 Paal28/De Krim-12 Balcken 1-2 Kobeko-DGM 1-2 Question-Zeilmakerij 3-0 Nokanto-Nioz 3-0 Durper Drup-De Vlier 3-0 Klif 12-Leydekkers 2-1 Haarstudio-Slag. lepe de Boer 2-1 Tevoko clubkampioenschap: Heren 4-Jeugd 2 11-21 Dames 1-Heren 4 17-21 Dames 1-Jeugd 2 8-21 Dames 1-Dames 3 21-15 Heren 2-Dames 1 21-18 Heren 2-Dames 3 21-18 tie die deze week rond de vuurtoren is ontstaan, is toeval. „We hebben al bij het afscheid van Piet Stam aange drongen op een tweede vuurtoren wachter", zegt Postma „Dat werd ons door minister Jorritsma toege zegd Maar we waren bang dat die belofte snel weer op de achtergrond zou raken. Door de persoon van Piet Stam waren we verzekerd van regel matige aandacht. Hij weet de publici teit wel te vinden. Daarom willen we de vinger aan de pols houden. We hebben onze stichting bij belangheb bende instanties als het ministerie en Rijkswaterstaat bekend gemaakt. Als het nodig is gaan we met hen in ge sprek De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Texel, houdt voor leden van 75 jaar en ouder woensdagmorgen om half tien een bijeenkomst in het zaaltje aan de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat. Bezoekers kunnen bij praten en oude foto's bekijken. Er is koffie, thee en een traktatie De heer S Bosma toont zijn verzameling over het koningshuis Zaterdag 2 november 1996 „Ons Genoegen" Zaaldienst Heren3 13.30u. H.Tevoko3-Vodi 1 1500u. H.PK.Tevoko 1-Simokos1 1330u. D Tevoko 1-Reactie 1 15.00u. D Tevoko 2-Relay 1 1330u H Tevoko4-WSO.V.2 15.00u. H.Tevoko2-Vodi2 Zondag 3 november 1996 Burg. de Koninghal 11.30 uur. Dames Tevoko 1-Coach/Seahawks Dit is een bekerwedstrijd Graag pu bliek. Zware klus voor de dames. Steun heel hard nodig. Programm zaterdag 26 oktober SVC F1 - Oosterend F1 10 00 u Oosterend F1 - De Koog F110 00 u. De Koog E1 - ZDH E1 1100u SVC E1 - ZDH E2 11 00 u. De Koog D - SVC D 12 00 u. Meedoen aan een kwart-triathlon blijft een uitdaging. Het grote pro bleem voor mensen die deze uit daging op hun lijstje hebben staan, is het onderdeel zwemmen. Potentiële triathleten zien met name op tegen het technisch goed kunnen zwemmen en het werken aan het uithoudingsver mogen om de vereiste afstand (1 km) goed te kunnen volbrengen. Zwemparadijs Calluna wil Texelaars die graag aan een „kwartje" mee wil len doen. helpen om het onderdeel zwemmen onder de knie te krijgen. Onder leiding van zweminstructeur Remko Nagtegaal kunnen, met in gang van donderdag, beginnende triatleten wekelijks werken aan het zwemonderdeel. Het accent zal daarbij worden gelegd op het tech nisch goed kunnen zwemmen van de borstcrawl. Daarna zal het uithou dingsvermogen worden opgevoerd. Het triathlonzwemmen voor beginners zal elke donderdag van 17.45 - 18 45 uur plaatsvinden. De kosten bedragen ƒ5,- per keer Voor meer informatie telnr 317888 (vra gen naar Remko Nagtegaal). De Krim wordt in het weekend bevolkt door 84 enthousiaste hen gelaars. De Duitsers, Engelsen, Nederlanders èn twee Texelaars doen mee aan het Europese kam pioenschap kustvissen. „Texel is voor ons ideaal. Ook al waait het hard, je hebt rondom wa ter, dus altijd wel een luwe kant waar kan worden gevist", aldus een woord voerder van de European Federation of Sea Anglers. Zaterdag wordt be gonnen met een strandwedstrijd bij paal 20 van 10.00 tot 14.30 uur 's Avonds wordt een tweede strand wedstrijd gehouden bij de vuurtoren tussen 21 00 en 24.00 uur. Zondag gaan de vissers tussen 09 30 en 14.30 uur naar de dijk bij Oude schild. De lokaties zijn onder voorbehoud. „Als het hard waait moeten we mis schien uitwijken. Maar het kan echt lang hoor Zelfs bij windkracht zeven heb ik nog wel goede vangsten ge daan De wedstrijden zijn onderhevig aan vaste regels Zo mag slechts met één hengel en een maximum van drie haken worden gestreden. De or ganisatie zorgt voor aas in de vorm van vers gestoken zeepieren aange vuld met een portie (kweek-)zagers Alle gevangen vissoorten tellen mee mits ze groter zijn dan tien centime ter en levend aan de haak zijn ge slagen. Wethouder Poster gaat zondagavond naar De Krim om tij dens een genoegli|k eindfeest de prijzen uit te reiken. De operatie in volle gang Supporters op het autodeir kijken naar de zwengelaars. zichtbaar achter de ruiten van de fuiktoren. (Fotos/uvan dorGraatzoaiormaer) Passagiers van de Schulpengat kwamen woensdagavond in actie om vertrek van de boot mogelijk te ma ken Met veel plezier zwengelden ze in beide fuiktorens de defect ge raakte brug omhoog. Toen de boot om 16 35 zou vertrek ken, tukte het niet om de brug van de aanteginrichting op te trekken De in een dergelijk geval gebruikelijke noodgrepen hadden evenmin resul taat. De stuurstroom viel zelfs hele maal uit, zodat de boot voorlopig bleef liggen De gewaarschuwde storingsdienst van Rijkswaterstaat die om 17.10 uur arriveerde slaagde er niet in de oorzaak van het defect snel op te sporen, zodat werd beslo ten de brug met handkracht op te trekken Via de geluidsinstallatie aan boord werden de passagiers ver zocht te helpen. Er bleken genoeg mensen bereid om de handen uit de mouwen de steken. De hulp verleners moesten daarvoor naar beide fuiktorens waar ze door gelijktijdig zwengelen en elkaar af lossend de Herin beweging brachten. Dank zij deze gewaardeerde hulp kon de boot om 18.05 onder applaus naar Texel vertrekken Daarna werd de dienst stilgelegd totdat in Den Helder de storing was gelocaliseerd. Dat was pas om 18.32 uur het geval. Reparatie was toen een kwestie van minuten. De boot maakte vervolgens in anderhalf uur vier afvaarten om de vertraging voor wachtende forensen en andere pas sagiers zo klein mogelijk te houden. Om 20 05 uur was alles weer nor maal. Het ongerief was te wijten aan slui ting. veroorzaakt door een draad die bekneld zat tussen de afdekplaat van een schakelkast. Het moet op een onbekend moment zijn gebeurd tijdens montage-, reparatie- of onder houdswerk. ..Een menselijke fout" aldus Teso-woordvoerder Jan Bloem. Op 16 november neemt het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps deel aan een bondsconcours van de Koninklijke Nederlandse Federa tie van Muziekverenigingen te Zaandam. Het is de eerste keer dat onder het bewind van Frank Meijer aan een dergelijke muzi kale wedstrijd wordt meegedaan. Wel werd vorig jaar succesvol opgetreden op een festival in Noord-Holland, dat voor de vere nigingen weliswaar eenzelfde soort uitdaging betekent, maar minder gewicht kent. In Zaandam zal KTF. evenals de an dere deelnemers, twee werken uit voeren, die worden beoordeeld door drie deskundige juryleden Er is de laatste maanden door leden en diri gent intensief gerepeteerd, zodat met vertrouwen naar een gunstig resultaat wordt uitgekeken. Of dit vertrouwen terecht is, kan iedere Texelaar die is geïnteresseerd zelf beoordelen, omdat op maandag 4 november, aanvang 19.30 uur. een openbare repetitie wordt gehouden, waarbij iedereen (uiteraard gratis) welkom is. Deze repetitie vindt plaats in de R.K -kerk in de Molen straat, opdat de muzikanten ook eens worden geconfronteerd met een andere akoestiek dan die van het eigen gebouw Gevolg van deze concoursdeelname is, dat het KTF geen acte de présence kan geven bi| de intocht van Sinterklaas op ons eiland. Het bestuur heeft de organiserende Winkeliersvereniging hiervan vroeg tijdig op de hoogte gesteld. Geluk kig werd zustervereniging Excelsior uit Oosterend bereid gevonden de honneurs waar te nemen. I hoort wat. De zwengelaars kregen In het buffet van de boot een rondje voor l van Teso. De aanwas van nieuwe (jeugdige) muzikanten voor het orkest van het Koninklijk Texels Fanfarecorps stag neert al enige tijd. Het gevaar van vergrijzing ligt op de loer. Het bestuur en de dirigent maken zich al een tijd zorgen om deze ontwikkeling. Zij denken dat potentiele jonge muzi kanten vaak te laat tot de keus voor een instrument komen. Zodra het melkgebit is gewisseld kan een kind een blaasinstrument leren bespelen. Vandaar dat de fan fare-leiding vindt dat kinderen vanaf ongeveer acht jaar een opleiding moeten kunnen volgen in het bespe len van een koperen blaas instrument. Verenigingsdirigent Frank Meijer gaat zo'n opleiding ver zorgen. Tevens worden ouderen met of zonder blaaservaring door KTF opgeroepen de toeter ter hand te nemen Ook deze groep kan tegen slechts het normale contributietarief (afhankelijk van leeftijd) een deskun dige opleiding krijgen Is de Texelse Courant nog wel het plaatselijk sufferdje? Deze ietwat denigrerende vraag kwam bij mij opborrelen toen ik een buitengewoon fraaie foto van de nieuwbouw van De Bolder zag afge drukt in de Texelse Courant van dinsdag 22 oktober j.l. In eerste instantie wordt de term sufferdje (in de krantenwereld een synoniem voor een ietwat stoffige en oubollige periodiek) gelogenstraft ledereen in Den Burg kent het busje van Scouting Texel. Elke zaterdag wordt er een wijk mee gereden om het oud papier op te halen bij de mensen thuis. Minder bekend, maar zeker zo belangrijk, is dat ook bij bedrijven het oud papier en karton wordt opgehaald. Dit gebeurt soms 's avonds, vaak om vijf uur 's mid dags. maar ook wel overdag. On langs is een tekort ontstaan aan chauffeurs die overdag willen rijden. Hierdoor blijft het oud papier staan, wat heel vervelend is. Scouting Texel zoekt mensen die af en toe een uudje tijd over hebben zodat ze bij de bedrijven langs kunnen gaan Wie wil helpen wordt verzocht con tact op te nemen met Nick Slijderink, graag tussen 17.00 en 19,00 uur, Tot en met zaterdag 16 november kunnen bij boekhandel Het Open Boek in de Binnenburg te Den Burg ledenkaarten worden afgehaald van de ijsclub Den Burg. Voor mensen van 16 jaar en ouder bedragen de kosten ƒ10,-; jongeren betalen ƒ5,- Kinderen tot en met zes jaar hebben gratis toegang tot de ijsbaan door een foto van een computer-si mulatie Het benutten van dergelijke moderne technieken duidt niet op een stoffig imago. De vraag heeft dan vooral ook betrekking op plaat selijk. Van de redactie van een pe riodiek als de Texelse Courant mag worden verwacht dat zij elke steen binnen haar nieuwsgebied (zijnde het eiland Texel) weet te liggen en te benoemen. Het onderschrift bij de bovengenoemde foto is dan ook een miskleun van de eerste orde. Letter lijk staat daar nieuwbouw van de Bolder gesitueerd in de bebouwing van het Wezenland. De foto laat echter het voormalige TEM terrein zien, gelegen tussen Slingerweg, Emmalaan. Schilderend en RP Keijserstraat. Voor Texelse begrip pen ligt het Wezenland daar mijlen vandaan, zeker gezien het feit dat de foto vanaf een punt boven de krui sing Emmalaan/Slmgerweg geno men is. Van een plaatselijke krant als de Texelse Courant mag worden ver wacht dat de redactie een feilloze kennis bezit van de geografische indeling van Texel en de dorpen. Het vervangen van het personeelsreisje naar een willekeurige uitspanning. aan de „overkant" door een rondrit:- met uitleg over de Texelse wegen en - straten lijkt in dit geval aanbevelens-:: waardig J. W. van Zeijlen,C Den Burg. naschrift redactie. De redactie heeft aan een week-, endje Wampexen voorlopig meer? dan voldoende (ADVERTENTIE) Drukkerij l.angeveld De Roov heelt keus uit honderden rst- en nieuwjaars kaarten. \anneeru ze laat I rukker in de maand november geven wij u korting op de iiidrukprijs. Drukkerij/uitgeverij Langeveld en de Rooy Parkstraat 10 Den Burg Telefoon 0222 - 362600 Fax 0222 - 314111

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7