Cjroen 'Zwarts Jexels in het hart Eigenaren Greenside wachten in spanning Clubs streven naar Texelse schietbaan Ontevredenheid over exploitatie Heftige najaarsstorm geeft enige overlast ipullen gestolen van jacht Anne GGD peilt met vragenlijst J-\orszel Teveel? VERDER IN DIT Ju mm er Reactie Paul Konst: „Vecht en overwin!" Zeil vuurtoren weer gescheurd Schutters willen eigen lokatie na sloop Ferrever Muzikale koopavond Schip strandt bijna Lezers reageren massaal op „hoed" Presentatie bijgesteld Groeneplaats-plan Texelse amazone op hoog niveau actief Harry ziet sterretjes Ed Nijpels spreekt voor ondernemers Aanrijding Rabobank steunt Hart-plan met startkrediet Pony dood gereden door drankrijder TEXELSE^COURANT UUimfTlets drogisterij EUROMASTER oe Vindeboo^ special lERICHT 15 SEPTEMBER 1887- NR 11131 VRIJDAG 8 NOVEMBER 1996 Uitgave Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv irkstraat 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging, telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS MNCMENTSPRIJS /54.55 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1.50 Redactie: tel 0222 - 36 26 20, fax 31 41 11 Buiten werktijd: Gerard Timmerman, Schoorwal 11, Den Burg, tel. 31 46 87 B.g.g. 06 - 53 16 86 57, 06 - 53 14 91 08 of 06 - 52 78 43 20 eet belanghebbend bij de ontwikkelingen rond hotel eenside is de Vereniging Van Eigenaren (WE). Bestuur en len houden zich tot dusver afzijdig, omdat de WE geen itij is in het -inmiddels besliste- juridisch gevecht over de id. Stilte voor de storm, zo lijkt het, want een deel van de enaren zou de val van initiatiefnemer Paul Konst niet echt reuren. WE woi 1t gevormd door eigena- van appartementen in het inslde-hotel. Samen bezitten zij 8, waarvan er zestien in bezit zijn (Konst. Onder hoede van de WE ten o.a. het verhuurkantoor, het iaurant en de sauna. Het hotel loort tot een BV van Konst, die otaal drie Greenside-BV's heeft, sddels is de vereniging toe aan derde bestuur, nadat de eerste te besturen voortijdig aan de kant gezet Igens Gert Jan de Waard uit te, voorzitter van het afgedankte «de bestuur, trad het eerste be- Houtman, eigenaar van het aan voelde zeiljacht „Anne", heeft gifte gedaan van diefstal Hij mist kompas, een barometer en de De spullen zijn gestolen tussen rdag en dinsdag, toen het schip as opgeslagen op het terrein van iverslag De Hamster. vinden Texelaars van hun woon- leving, het milieu en hun gezond- i? Op verschillende, willekeurig )zen adressen, rolt binnenkort vragenlijst van de GGD in de over deze onderwerpen. De pei- bestrijkt de hele kop van Noord- ind. Het onderzoek wordt door de 3 uitgevoerd in nauwe samenwer- met het Rijksinstituut voor isgezondheid en Milieu en TNO/ 'entie en gezondheid. GGD maakt wel vaker gebruik vragenlijsten als instrument om nening van de bevolking te pei- over een dergeli|k onderwerp. De leling is dat zoveel mogelijk isen reageren Om dat te stimu- krijgt iedere honderste inzender kleine verrassing thuisgestuurd. 'olgens een onbetwistbare ken- ir luidt de Tesselse smoes het zit in de beurtschipper" en if anders. Het zij zo. Waar aken we ons druk over? Druk? te kennen allemaal die repele nde opmerking van veel toeris- die denken dat het hier s inters maar een dooie boel Is. i moesten eens weten. Het is luwelijks herfst of we worden terspoeld met een niet te stui- reeks culturele activiteiten. He gaat er nog naar de grote id7 De ene helft van Texel is latief bezig en de andere helft iW luistert en bewondert Pro- ssionele artiesten treden hier i graag op. dat alleen een be uling ze op hel vaste land kan wden. We vliegen heen en ier van dorp naar dorpvan leater naar dorpshuis, van ex- >sitie naar workshop, want er werk aan de artistieke winkel, fmlerslaapVergeet het maar wil niks missen, je moet erbij in geweest. We zijn er terecht Vtstlkke gróos op, maar is het al en toe ook een beetje te- hel' Horszei stuur af omdat een aantal leden vraagtekens plaatste bij de manier waarop het verhuurkantoor de gelden beheerde. Onder bestuur 2 ging het volgens hem zakelijk beter. ..We beschikten over een goed ma nagement-team en haalden het begrote exploitatieresultaat. Finan cieel hebben we het goed gedaan, maar volgens Konst menselijk met In zijn ogen stelden we ons te hard en zakelijk op." Dat kwam volgens De Waard vooral door spanningen tussen het mana- gement-team en bedrijfsleider Vin cent de Jong van het restaurant, tevens zwager van Konst. De irrita tie liep zó hoog op, dat het manage ment-team in de ziektewet raakte en bestuur 2 door Konst werd afgezet. Dit laatste was mede mogelijk om dat Konst meer dan 50% van de stemmen in de WE bezit Schade De Waard spreekt op persoonlijke titel, maar stelt dat met name die eigenaren die geen (zakelijke) bin ding met Konst hebben, maar een appartement kochten om er rende ment uit te halen, teleurgesteld zul len zijn. Lees verder pagina 5 Rikus Bakker graait diep in een afvoerputje om het te ontstoppen Gemeentewerken-collega Sander Witte kijkt toe. IFoto Frans Hopman i Greenside-eigenaar Paul Konst toont zich niet onder in druk van de kritiek. „De Waard kan het aardig vertellen, maar in de half jaar dat hij voorzit ter was ging het heus niet be ter dan nu. Het hotel heeft tijd nodig. Ik heb er alle vertrou wen in dat we volgend jaar quitte spelen." Konst beraadt zich nog over de huidige situatie. Zo laat hij zijn advocaat uitzoeken of er procedurefouten zijn gemaakt. Zijn BV's Greenside 1, 2 en 3 zijn aangeschreven, maar wel licht had de gemeente de Vere niging Van Eigenaren (WE) aan sprakelijk moeten stellen, mijmert hij. „Gevoelsmatig denk ik: als het tot sloop komt, moet de WE dat laten uitvoeren. Alle 25 eigena ren zullen wel op tilt slaan als dat gebeurt. Ze zullen de schade op mij verhalen Ik zal me daar niet voor terugtrekken, want ik ben oók een trotse eigenaar Vecht en overwin' is mijn lijfspreuk Er komen misschien weer mooiere tijden Kijk maar naar Joop van den Ende. Met TV 10 ging hij bijna failliet, nu is hij zowat de rijkste man van Nederland." Storm en regen hebben de afge lopen dagen her en der op Texel voor enige overlast gezorgd. De schade bleef echter binnen de perken. Evenals vorige week scheurde het zeil dat wegens werkzaamheden rond de vuurto ren is gespannen. De omwonen den konden echter in hun eigen bed blijven slapen. Tijdens de zuidwester storm die in de nacht van dinsdag op woensdag over het eiland raasde, sneuvelde een tiental kleine bomen Gemeente werken hoefde geen grote omgewaaide exemplaren op te rui men. Gunstig was dat veel bomen de meeste bladeren al hadden ver loren, waardoor ze minder wind vin gen. Wel waaide éen van de verkeerslich ten op het kruispunt Pontweg-Aken- buurt eraf De gemeente zal de zaak met een hoogwerker repareren zodra de wind gaat liggen. Een licht- koepeltje op het dak van het ge meentehuis werd er door de wind De Eilandschutters en de Schiet sportvereniging Texel willen de krachten bundelen. De besturen van beide clubs zijn het eens over een fusie. Gezamenlijk ideaal is de bouw van een Texels schiet centrum, waar allerlei vormen van de schietsport kunnen worden beoefend. De clubs reageren hier mee op het voornemen van b en w om sporthal Ons Genoegen uit te breiden na de sloop van zaal De Ferrever. Zij voelen zich gepas seerd, omdat ze niet in de nieuwe aanbouw terecht kunnen. Het besluit van b en w kwam voor beide besturen als een onaange name verrassing, die ze uit de krant moesten vernemen. Ze hadden erop gerekend dat het college rekening zou houden met hun wensen. Dat gold zeker voor De Eilandschutters. De handboogschietvereniging oe fent al jaren in De Ferrever, die we gens de belabberde bouwkundige staat volgend jaar dicht moet. Om hun sport volgens de regels uit te oefenen, hebben de boogschutters een ruimte van minstens dertig me ter lengte nodig. B en w willen ech- ter niet verder gaan dan een zaal van 21 bij 12 meter. De aangedragen al ternatieven (manege Akenburg en de Stappeland-hai) zijn voor de boog schutters niet bruikbaar Slapend Schietsportvereniging Texel is niet zo bekend, maar bestaat evenals De Eilandschutters al zo'n 23 jaar, „We hebben jarenlang een slapend be staan geleid", zegt voorzitter Willem („de Sjeik") Bakker. De club was opgericht voor en door liefhebbers van kleiduiven schieten Deze sport is, wegens de geluidhinder, op het eiland aan banden gelegd Slechts één keer per jaar krijgen de leden toestemming om in polder Eierland een onderlinge wedstrijd te houden. Achter de schermen heeft het be stuur zich wel ingespannen voor een accommodatie. Zo waren er ver gaande gesprekken met Defensie om gebruik te mogen maken van de faciliteiten van de Joost Dourleinkazerne Volgens Bakker strandde dit initiatief door de tegen werking van de dienst Gebouwen, Werken en Terreinen. Ook trok het bestuur aan de bel bij de gemeente. Gehoopt werd aan bod te komen na de uitbreiding van de sporthal. Bakker kreeg, toen hij bij de gemeente informeerde, de in druk dat „het allemaal wel goed zou komen". B en w besloten echter anders, re ut: Willem Bakker (links) en Henk Witte tonen de bouwtekening van het schietcentrum dat zij willen realiseren. (Folo Frans Hopman) den voor beide besturen de handen ineen te slaan met als motto „samen sta je sterk' De twee verenigingen beschikken nu samen over ongeveer 100 leden „Maar als het schiet centrum van de grond komt, zal dat aantal sterk groeien", verwacht voor zitter Henk („van de Baron") Witte van De Eilandschutters De leden van die vereniging konden tot nog toe in De Ferrever alleen met een gewone handboog schieten op een 18-meterbaan Hiervoor kreeg de club dispensatie van de bond: de officiële afstand is 25 meter. Op de nieuwe schietbaan moet het ook mogelijk zijn te oefenen met een kruisboog en een compound (boog met zeer grote schietkracht). Kruitdampen In een ander, met een dikke wand afgescheiden deel van de hal, kan de schietsportvereniging zich uitle ven. Uiteraard zonder kleiduiven, maar bijvoorbeeld wel met pistool of luchtbuks Dit gedeelte van het ge bouw moet aan specifieke eisen voldoen, zoals geluiddichte betonnen muren en een afzuiginstallatie voor kruitdampen. Inclusief vergaderruimte denken de twee besturen aan een hal van veer tig meter lang. Deze week hebben zij een schets laten maken door architektenburo Alkema Honingh. De besturen willen het gebouw situe ren in de omgeving van de andere sportaccommodaties in Den Burg, wellicht op de plaats van De Ferrever aan de Emmalaan Financiering Gezien het tempo waarin het plan is gemaakt, hebben de besturen nog onvoldoende inzicht in de kosten en de financiering. Volgens Henk Witte zal het schietcentrum minder dan een derde kosten van de aanbouw van sporthal Ons Genoegen (ruim negen ton). In elk geval zal een be roep worden gedaan op de ge meente. „Door fanfare KTF toe stemming te geven om met investeringssubsidie een gebouw -op erfpacht- neer te zetten, heeft de gemeente een precedent gescha pen", geeft Willem Bakker een schot voor de boeg Binnenkort zullen de besturen het voorstel lot fusie en hun bouwplan voorleggen aan de leden van beide clubs. Woensdagavond tijdens een bijeenkomst in De Lindeboom teken den de voorzitters al een intentie verklaring afgerukt en kwam neer in het park. Wateroverlast De vele regen zorgde voor méér pro blemen. In verschillende straten kon het riool de aanvoer van hemelwa ter niet verwerken. Volgens gemeentewerken zag het er even naar uit dat het water bij bewoners van de Bernhardlaan in Den Burg de woningen zou binnendringen. „De problemen doen zich voor bij gemengde stelsels, dus waar riool- en regenwater bij elkaar worden op gevangen", aldus woordvoerder Piet Bolier. Grote plassen ontstonden o a. op De Zes en bij het parkeerter rein van Albert Heijn in Den Burg en de Brink in De Koog. Bij de Redmer IJskaschool in De Waal stond woensdagochtend vroeg veel water, maar dat was in een mum van tijd weer weg Gemeentewerken zette de kolke- zuiger in om de wateroverlast te be strijden De medewerkers stelden vast dat zich in de afvoerputten veel zand en bladeren hadden opgehoopt, waardoor er verstoppingen waren ontstaan. Wellicht is dat het gevolg van het minder regelmatig vegen van straten door de veegwagen Vuurtoren De storm van dinsdag op woensdag deed het zeil rond de vuurtoren op nieuw scheuren. Een geluk bij een ongeluk voor kustwachter Frans Lees verder pagina 9 Oud-minister Ed Nijpels houdt maandag 18 november een lezing op Texel. In zijn huidige functie als president-directeur van de lan delijke Arbo-dienst De Twaalf Pro vinciën spreekt hij over „De terug tredende overheid'Nijpels is eén van de prominente gasten tijdens een avond voor ondernemers, ge organiseerd door boekhoud- centrale NBC uit Den Burg. De andere vooraanstaande sprekers zijn drs. M JAM Bos. directeur van De Twaalf Provinciën, en marketing- trainer drs J. Bron Laatstge noemde was al een paar keer eerder op het eiland. Toen verzorgde hij op uitnodiging van o a de NBC in hotel Opduin boeiende bijeenkomsten over het onderwerp klantvriendelijk handelen Ditmaal gaat hij, op zijn eigen humoristische wijze, in op „het winnaarsprofiel van een onder nemer". Qua animo is de avond nu al een succes, want al meer dan 200 rela ties hebben gereserveerd Een mooie entourage voor de organise rende NBC. dat tijdens de avond een directie-uitbreiding, nieuwe naam huisstijl en logo zal bekendmaken De avond, die wordt gehouden in Krim-theater De Kiekendief, begint om 19.00 uur en is om om circa 23.30 uur ten einde. Een 21-jarige automobilist uit Den Burg knalde op de kruising Bernhard- laan/Kogerstraat op de wagen van een 49-jarige plaatsgenoot. Die stond stil voor de kruising. De schade bleef beperkt tot enige deuken „Als dit verzandt, zal het nage slacht ons dat verwijten Aldus Rabobank-directeur Leo Timmers over het plan „Het hart hersteld dat voorziet in een ingrijpende reconstructie van Groeneplaats, park en directe omgeving. Timmers heeft de discussie over het plan op de voet gevolgd. „Omdat we zelf aan de Groeneplaats zitten maar ook omdat het van groot belang is voor de economische activiteiten in Den Burg We hebben het plan voor gelegd aan Rabobank Nederland Vastgoed, die zich ook met derge lijke projecten bezig houdt, zij het op veel grotere schaal. Van die kant kwam een positief oordeel, in elk geval wat betreft de hoofdzaken. Het idee om de planbegeleiding in handen te leggen van een stichting waarvan de leden door de gemeente worden benoemd, vinden we uitste kend Want dan is de aanpak breder en het geeft ook meer vertrouwen. Wij zijn bereid een krediet van enkele tienduizenden guldens beschikbaar te stellen als start- en werkkapitaal voor deze stichting". Een uitgebreid artikel over het aan gepaste plan voor het centrum van Den Burg staat elders in deze krant. Op de Ruigendijk is woensdag avond een pony doodgereden door een 32-jarige Koger. Het dier was met een andere pony uit een weiland ontsnapt. De automobi list bleek drank op te hebben. Rond 22.00 uur ontdekte een toerist die De Koog uit kwam de loslopende dieren op de weg Hij zette zijn wa gen neer met de waarschuwings- lichten aan, met de bedoeling de pony's terug te drijven naar hun wei Het weer was op dat moment erg slecht. De Koger naderde van de andere kant in zijn rode Volvo. Hij werd af geleid door de knipperlichten van de auto en botste tegen de pony. Die was op slag dood. De automobilist bleef ongedeerd en begaf zich lopend naar huis om de politie te bellen Die liet de man blazen en dat leverde 870 ug/l op. terwijl maar 220 maximaal is toegestaan Zijn rijbewijs werd ingevorderd (advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van 0E EUROPESE 8 A N 0 E N S PE CI All S T lOOjoar 4

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 1