School wèl los van Eierlandsche Huis Diverse knelpunten verkeer aangepakt Bonte avond met hoog Heintje Davids-niveau Sport 5 TEXELSEi? COURANT i/erontruste ouders Durperhonk: lalvoetbalprogramma Eilandcompetitie volleybal Nipt verliesTevoko in spektakelstuk Oosterend wint met overtuiging Toch vergoeding van reiskosten G-team? Eerste plaats voor Nienke Eilander Koopavonden, verloting en feest Geen besluit over reinigingstarief Gehaktballenwedstrijd volgend jaar opnieuw toekomstige huisvesting van sisschool Durperhonk in De tksdorp blijft de gemoederen jighouden. Na de ndtekeningenactie van de Ver ging Gemeenschap Eierland or behoud van de huidige com- talie school en dorpshuis in igebouw, is een werkgroep van rontruste ouders en school- stuurders met tegen- jumenten op de proppen geko- m. De gemeenteraad wacht af nam deze week tijdens de grotingsvergadering nog geen sluit. een handtekeningenactie in De cksdorp is gebleken dat de pshuisfunctie van het tondsche Huis niet in gevaar g komen Dat risico ontstaat als ooi en dorpshuis worden gekoppeld en de Vereniging Ge enschap Eierland (VGE) met lege alen in de maag blijft zitten. Peter fcker (GroenLinks) wees er echter dat ouders zich bezorgd maken r de kwaliteit van het onderwijs wordt gekozen voor uitbreiding de school op de huidige lokatie s |e goed onderwijs in De rksdorp wilt garanderen, zal dat van de VGE keuzes vergen." ideze opmerking van Bakker was houder Nel Eelman (onderwijs) eens. Bakker baseerde zich op notitie van de werkgroep „Wijs Onderwijs", bestaande uit ver niste ouders onder aanvoering P. Postma en R. van Oosten. Subjectief gens de werkgfoep was de voor lieg bij de handtekeningenactie er subjectief". Een deel van de loners zou al spijt hebben, om- hun handtekening voor het dorps maar tégen de school was. werkgroep heeft ernstige kritiek iet alternatieve plan van de VGE eslokalen blijven last houden van lorlucht van het zwembad. Daar- st blijven toeristen die van de iteiten van het Eierlandsche Huis ruikmaken, de lessen verstoren, alle denken van het lokkertje, de iie ronde entree? Deze bepaalt VRIJDAG 15 NOVEMBER 1996 5 J ensdag 20 november: 30 u RAB 3-De Koog 4 20 u Gempo 1-De Krim 4 10 u. Klif 4-ZDH 1 ildienst: De Krim iderdag 21 november: 00 u. Texel '94 3-NIOZ 1 50 u. De Krim 5-Texel '94 5 ♦0 u De Krim 3-Oosterend 3 30 u. Mantje 3-Klif 5 ildienst: De Koog dag 22 november: 00 u Texel '94 C3-Casino C1 40 u. Texel '94 C2-Oosterend C1 20 u. Texel '94 7-Texel '94 6 10 u De Koog 2-Jelleboog 3 30 u Klif 2-Jelleboog 2 ildienst. Texel '94 slagen: sdag 12 november 1996 M-OSG 1-2 enhove 2-Fitt 1-2 ayer-Denneoord 2-1 omare-VVV 3-0 tobank-LenR 3-0 g Beverdam-Euroase 3-0 iTien-Bosma Woninginr. 2-1 ser Bouw-Smash'68 0-3 imers Bakkerij-Kruiswerk 3-0 Rival-ABN/Amro 3-0 ersma Antiek-Grote Slock 3-0 Iky's Kapsalon-Tatenhove 1 3-0 handsche Huis-Leydekkers 3-0 estion-Klif 12 1-2 kanto-Beautique Texèle 2-1 arstudio-De Vlier 3-0 )Z-Slag. lepe de Boer 0-3 hgramma: isdag 19 november: d A mannen: 5u. Handicap'94-Petf. Bodes Gr Slock Ou TexAuto-Gr. Slock Stper 6u. Srper-Paal9 Tex.Auto Ou GraafSpuit-Maaroobouw Paal9 5u 09&K±ek> Graaf Spuit 'd B gemengd mannen 5u, Fitt-Beverdam Demercad Ou Tatenhwe2-Demenooid Baadam 5u CavoLalucoVW Eccmaie Ou Eoomaeftatx) Eucasa '5u BjcasebsnR Fto 'd C vrouwen: Ou DeVlier-Nioz BeautxpeTexèle 5u Texéle-DuiperDnp Noz Ou Nokanto-Zeümakeiij CXuperDnp !0u Westedaken-Leydekk. ZeOmakeq Ou. Eied.Huis-lepedeBoer Westeitaken '5u HaaistudoQueston Eierl. Huis kdstrijdleiding voor deze avond hsen Guus (314171). het smoelwerk van het hele gebouw De nietsvermoedende toerist zal pas onraad ruiken als hij of zij mid den in een rekenles belandt", zo staat in de notitie Voorts houdt de VGE volgens de werkgroep geen rekening met een aantal moderne ontwikkelingen bin nen het onderwijs. „Er ontstaat dan geen optimale, maar een minimale school." Het plan moet daarom op zijn minst terug naar de tekentafel „Van de vermeende besparing zal dan niet zoveel overblijven." Ondernemersgeest De werkgroep ziet nog wel mogelijk heden voor een rendabele exploita tie van het Eierlandsche Huis na vertrek van de school. „Als de han den ineen worden geslagen zijn die twee leslokalen best exploitabel te maken. Ondernemersgeest is in vol doende mate aanwezig in De Cocksdorp Het hoofd in de schoot van de gemeente leggen en de school voor het karretje spannen is wel erg gemakkelijk.' De VGE zou in elk geval moeten nadenken over de beheersvorm: bij voorbeeld (para)commercieel horecabedrijf in plaats van dorpshuis. „Wij hopen dat de school in een ei gen gebouw en het Eierlandsche Huis zonder de last van de school de kwaliteit zullen krijgen die ze beide verdienen", besluit de werk groep. Onderzoek Momenteel stelt accountantsbureau IPA-ACON een onderzoek in naar de gevolgen voor school en dorpshuis, die al ruim twintig jaar in het Eierlandsche Huis onder één dak zitten. Volgens wethouder Nel Eelman zal het onderzoeksrapport als basis dienen voor de besluitvor ming Het bureau bestudeert alle mogelijke oplossingen. De wethouder reageerde hiermee positief op een verzoek van GroenLinks. Woordvoerder Peter Bakker hoopte dat door het onder zoek „het gerucht de wereld uit geholpen wordt dat de gemeente via het Londo-fonds (vergoedings systeem voor het onderwijs, red.) een café in De Cocksdorp subsidi eert". Over de financiering van eventuele nieuwbouw liet wethouder Eelman zich tijdens het begrotingsdebat met uit. De heren van Tevoko kunnen in de lopende competitie nog geen potten breken in de promotie klasse. Tegen het Helderse Seahawks leden de Texelse volleyballers zaterdag de vierde nederlaag op rij. De Texelse heren ontbeerden in een grillige en bij vlagen spectaculaire wedstrijd een kleine dosis geluk. Reeds bij het inspelen kreeg midden- blokkeerder Frank Kalkman rug problemen, waardoor opnieuw ge schoven moest worden met de opstelling. Ook de wisselmogelijk heden werden hierdoor beperkt, een probleem waarmee Tevoko dit sei zoen méér te kampen heeft gehad. Desondanks kwam de Texelse ploeg goed uit de startblokken. Er ver scheen al vlot een voorsprong van 4-0 op het scorebord Via de sprong- service van de Seahawkspeler Peter Schuijt, die hiermee een voortdu rende plaag vormde voor de T evoko- verdediging, kwam de Helderse te genstander weer langszij. Uiteindelijk ging de eerste set tot IS IS gelijk op. Mardik Leopold besliste met een goede opslagbeurt de eer ste set in Texels voordeel 15-13. In de tweede set gebeurde waar Tevoko dit seizoen patent op lijkt te hebben,'in tien minuten tijd werd het zwaarbevochten resultaat van de eerste set geheel teniet gedaan Met 4-15 werd de set min of meer cadeau gedaan aan Seahawks In de derde set was Tevoko weer goed bij de les Nadat de eilandbewoners een ruime voorsprong hadden opgebouwd (10- 4), nam spelverdeler Jitze Beintema het team in een moeilijke periode op sleeptouw Met een nuttige aanval en een daaropvolgende servicebeurt bezorgde hij zijn team de 15-9 set winst. De vierde set was een evenbeeld van de tweede set: In plaats van door te drukken, vielen de Texelse volley ballers wederom terug in hun slap en ongeconcertreerd spel. Bovendien namen de irritaties onderling toe, waardoor er meer gepraat werd dan gespeeld. 4-15. In de spectaculaire vijfde set lieten de Texelaars zich weer van hun be tere kant zien In het ralleypoint- systeem (elke bal op de grond is een punt) volgde een ware apotheose Seahawks nam een snelle voor sprong van 3-6, maar Tevoko toonde Bonier hadden ze het gisteravond niet kunnen maken. De artiesten van verschillende pluimage die gistera vond voor het voetlicht traden tijdens de openingsavond van de ver nieuwde Lindeboom. Onder leiding van Paul van Hoof lieten bekende Texelse acteurs en actrices de be wogen geschiedenis van Texels meest omstreden hotel de revue passeren. Er was veel tijd en ener gie in gestoken om de hele historie boven water en op papier te krijgen en eigenlijk hadden de tonelisten te weinig tijd gehad om tot een goed voorbereide act voor de dag te ko men. Het publiek, dat met gewend was aan een presentatie met overhead-projector en de tekst zag voorlezen vanaf papier, liet zich dan ook niet tot het eind toe boeien De artiest met het hoogste ..Heintje Davids-gehaltewas zonder twijfel Janny Craanen, die met haar Flierefluiters voor het jubileum nog eenmaal acte de presence gaf Het gezelschap dat destijds menig bal opluisterde, bewees met nostal gische Texelse liedjes nog goed uit de voeten te kunnen. Iets minder ver in het verleden doken The Typhoons met Bob Dros. Wim Koorn, Wim Beerling en Jeroen Dros. die in het gezelschap niet onderdeed voor zijn overleden vader Huib. Vanaf het moment dat zanger Wim Koorn de evergreen ..No Reply" van The Beat les inzette, droop de nostalgie van het optreden, waarbij vooral de generatiegenoten bijkans smolten van jeugdsentiment. Het was dan ook meer dan tien jaar geleden dat de beatband had opgetreden In de vertolking van ..Georgia" van Ray Charles viel echter geen verschil te ontdekken en als vanzelfsprekend tracteerde de muzikanten twee toe giften. Het slotaccoord van de ..Texelse Night of The Proms was voor zan- gers en muzikanten met in hun mid den leden van de voormalige Klap band. De ..grand old lady" Janny Craanen. Oosterend heeft de ploeg Vesdo uit Schagerbrug zondag met 4-0 aan de zegekar gebonden. SVO nam snel na het fluitsignaal het heft in handen en gaf de voor sprong tijdens de sportieve ont moeting niet meer uit handen. Al in de beginfase kwam Vesdo een paar keer goed weg toen Maurice Kaspers enkele kansen mistte Na een half uur was het toch raak. Tom Witte zette goed door en bracht Vin cent Kaspers in stelling, die zijn ploeg kalm naar een voorsprong tikte. Kaspers kwam andermaal vrij voor de keeper toen Dennis Vonk de aanvaller met een mooie pass vrij veld gaf Kaspers omspeelde de doelman en bracht de ruststand op 2-0 Vesdo opende na rust een fel offen sief. maar de SVO-verdediging on der leiding van Joost Brouwer gaf geen krimp. Geleidelijk nam Ooster end het initiatief over. SVO was dichtbij een derde treffer, maar spel verdeler Aart van de Brink zag zijn fraaie boogbal net naast suizen. In de zestigste minuut was het toch raak. Cor Vlaming zette voor op karakter. Bij de veldwisseling (7-8) was alles nog mogeli|k. Bij 12-11 voor Tevoko leek de wedstrijd alsnog in Texels voordeel te kantelen Wéér was het echter Peter Schuijl die het gat voor de Heldenaars dichtte naar 14-15. Op deze stand had Tevoko nog een laatste kans. De snoeiharde smash van Martin Koenen vond zijn eindbestemming echter net buiten de lijnen Terwijl Tevoko de wonden likte, was aan de vreugde explosie bij Sea hawks af te lezen hoe blij men was met deze zege. Het betekende de eerste zege voor hen op Texelse bodem. Uitslagen Heren Tevoko 1-Coach/Seahawks 2-3 Da mes Tevoko 1-Coach/Seahawks 2 3-0; Tevoko 2-Eftect 1 2-3; VCJ"94 2-Tevoko 3 0- 3. Kaspers die vallend de derde treffer inkopte SVO bleef het goede spel behouden Ondanks de regen, die het veld zwaar bespeelbaar maakte, bleef de ploeg de bal rond spelen. Uit één van deze goede aanvallen scoorde Tom Witte met een mooie goal de laatste goal. Pieter de Groot (D66) brak met succes een lans voor de voetbal lers van het G-team. Hij vond hun verzoek om tegemoetkoming in de reiskosten gerechtvaardigd. Wethouder Nel Eelman beloofde in overleg met de directie van De Bolder te zoeken naar een oplos sing. Volgens De Groot kon de benodigde f2 000 - per jaar worden vergoed uit het Texelse budget van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) Wethouder Nel Eelman be twijfelde of het voetbalteam volgens de WVG-normen voor uitkering in aanmerking kwam. De Groot meende dat daartegen geen bezwaar is Hij wees er fijntjes op dat de gemeente ook vijf ton voor de nieuwbouw van sociale werk plaats De Bolder uit dit fonds haalt. De gemeente hoefde volgens hem niet bang te zijn voor precedent-wer king, omdat het aantal gehandicapte spoders op Texel gering is. In Warmenhuizen heeft ATV-atlete Nienke Eilander haar klasse bewe zen door eerste te worden over 2 km bij de meisjes junioren C. Ook de overige Texelaars weerden zich goed. De wedstrijd aan de overkant was de eerste in een serie van drie. Er wordt toegewerkt naar de finale die in maart in Uithoorn wordt gehouden Dankzij het meevallende weer wer den op het zware parcours in Warmenhuizen toch goede tijden gerealiseerd. De invalidenparkeerplaats ter hoogte van het Univé-kantoor aan de Willem van Beierenstraat blijft voorlopig in stand, hoewel de gene voor wie de parkeerplaats was bedoeld, er geen gebruik meer van maakt. B en w wachten tot de bouw van de seniorenwoningen van het aangren zende Jan Dirksoord is voltooid en zullen dan bezien of de parkeerplaats nog zin heeft Er wordt rekening mee gehouden dat er behoefte aan is. gezien de gemiddelde leeftijd van de Dirkszoordbewoners en de daarmee samenhangende kans op invaliditeit Het college handelt conform het ad vies dat in deze is gegeven door de gemeentelijke Werkgroep Verkeers zaken Peuterzaal Deze werkgroep bracht ook advies uit inzake andere verkeerskwesties, zoals het verzoek van iemand uit De Koog voor een zebrapad of borden „overstekende kinderen" bij de peuterspeelzaal van De Koog. De groep vindt de situatie niet echt ge vaarlijk („Het gaat hier om een sub jectiet onveiligheidsgevoel") vooral niet als bij de verkeersremmers wordt overgestoken. Over enige ja ren wordt aan de andere kant van de weg een voetpad gelegd Daar er nu ter plaatse méér wordt overgestoken, is besloten alvast een stukje trot toir te leggen van de parkeerterrein inrit tot aan de verkeersremmers met eventueel een bord „overstekende kinderen". De kosten bedragen f5000,-. Uitrit Het college heeft op advies van de werkgroep ook besloten de inrit van de Cor Bremerstraat in Oosterend haaks te maken en te verbreden. Dit kost f1500,-. Een omwonende had geklaagd dat op de Mulderstraat te hard wordt gereden en dat geen voor rang wordt gegeven aan verkeer ko mende uit de Bremerstraat. Ge vraagd werd aan te geven dat verkeer uit de Bremerstraat voorrang heeft op verkeer op de Mulderstraat. Door de verandering waartoe nu is besloten ontstaat een „uitlaat- constructie" wat betekent dat ver keer dat uit de Bremerstraat komt, voorrang moet verlenen aan verkeer op de Mulderstraat. Racebaan? Maatregelen zijn (nog) niet genomen om een eind te maken aan de ver meende onveiligheid op het fietspad Stappeland, dat volgens een omwonende door bromfietsers als racebaan wordt gebruikt. In het ver leden zijn al eens folders gemaakt inzake het gebruik van het verplichte en onverplichte fietspad. De bedoe ling was dat bromfietsverhuurders deze zouden uitreiken aan huurders van brommers en scootertjes. Ook verscheen een advertentie in Texeltoerist. Dat heeft dus met ge holpen. Overigens vindt de werk groep dat het in dit geval geen „echt onveilige" situatie betreft. „Dit ge beurt overal". Wel wordt overwogen nog eens bij de verhuurders langs te gaan. Naar aanleiding van klachten over hard rijden door automobilisten op de Zuidhaffel, zal de politie hier metin gen verrichten om vast te stellen of het echt een probleem is. Op het verzoek van een aan- wonende om snelheidsremmers te maken op het Gerritslanderdijkje, net als op de Californiéweg, is nog niet ingegaan. De overleggroep zal eerst vaststellen of de weg voldoet aan de (nog op te stellen) criteria voor snelheidsremmers. Zijn de twee zeer ernstige verkeers ongelukken die onlangs gebeurden op de Laagwaalderweg (mede) te wijten aan de gesteldheid van deze weg7 Volgens de politie is er mets bijzonders aan de hand en is slechts sprake van een „zichtprobleem" Toch zal de gemeentelijke afdeling voor civiele techniek de technische hoedanigheid van de weg nog eens bekijken en daarover rapporteren De overleggroep boog zich ook over het parkeerprobleem langs de Nieuw- landerweg, dat op topdagen wordt veroorzaakt door bezoekers van schapenboerderij De Noordkroon. Als het eigen parkeerterrein van deze boerderij vol is, staan de auto's in de berm tot voorbij het bungalow parkje Waalenburcht. De eigenaar daarvan heeft een paar jaar geleden zijn inrit verlegd en overzichtelijker gemaakt in verband met de verkeersveiligheid, maar door de geparkeerde auto's wordt het effect daarvan teniet gedaan Beslissingen voor verandering van de parkeer- bepalingen ter plaatse zijn inmiddels genomen In elk geval moet de uitrit van Waalenburcht gevrijwaard blij ven. Rampenplan. Het nieuwe rampen plan waaraan naar aanleiding van de ramp met de Dakota wordt gewerkt, is waarschijnlijk komende zomer klaar. Burgemeester Van Rappard liet weten dat daarbij uit praktische overwegingen samenwerking is ge zocht met de Koninklijke Marine Ook andere hulpverleners zijn actief bij de samenstelling van het nieuwe rampenplan betrokken. Rond de sinterklaastijd zorgt de ondernemersvereniging van Den Burg voor extra koopavonden, een verloting en een feest. Op maandag 2. dinsdag 3 en woensdag 4 decem ber zijn de winkels in Den Burg tot 21.00 uur geopend. Vanaf de intocht op zaterdag tot en met 30 november worden in verschillende zaken (her kenbaar aan een raamposter) lootjes uitgedeeld bij besteding van mini maal tien gulden. Er zijn mooie prij zen te winnen, die worden geetaleerd in de IJssalon aan de Stenenplaats. De trekking wordt op woensdag 4 december verricht door sinterklaas zelf. tijdens een feestelijke avond in Question Plaza Notaris Dogger houdt een oogje in het zeil. ledereen is welkom vanaf 20.30 uur Snel dichters zijn in de zaal om te helpen bij het vervaardigen van gedichten en de speciale sinterklaasband zorgt voor muzikale begeleiding De be zoekers van de feestavond maken kans op de speciale deurprijzen De toegang is gratis. Over de hoogte van de reini gingsrechten nam de gemeenteraad nog geen besluit Definitieve vast stelling gebeurt in de raads vergadering van december. B en w willen het tarief gelijk houden, maar eerst moet meer bekend zijn over de werkelijke kosten GroenLinks liet alvast weten dat een kostenstijging niet mag worden „gladgestreken" via de egalisatiereserve reiniging. Overige uitslagen; Pupillen A 1e jrs 25e Tim Riegman, 2ejrs: 9e Jip van Zoonen 21e Bart Riegrnan, 24e Kristian Heijnen, 30e Freek Verpaalen Meisjes junioren D 3e Eva van Zoonen. Jon gens |unioren C. 7e Jaap Witte 15e Rudy van der Ploeg, Michiel Dekker (11.21). Jongens junioren A 3e Marcel Keijzer Gerrit Vlaming uit De Koog is win naar geworden van de wedstrijd „Bal van het jaar" die woensdag in café In den Grooten Slock werd gehouden. Tweede werd Willem Otten uit Oudeschild en derde Rob Grisnigt uit Den Burg. De wedstrijd trok 24 deelnemers die dinsdag in het café een pond BSE- vrij gehakt hadden gekocht voor f7,50 en daarvan thuis vijf gehakt ballen hadden gebraden. Die moes ten woensdag tegen de avond in een ouderwetse braadpan koud worden aangeleverd, ter plaatse door de inzenders worden opgewarmd op door Theo de Graaf beschikbaar gestelde kookplaten, waarna de jury de ballen testte op smaak en andere kwaliteiten. In tegenstelling tot wat velen dach ten, was het een serieuze aangele genheid De deelnemers hadden hun best gedaan om het anders zo „ge wone" gehakt tot een delicatesse te maken door bij het aanmaken en bakken op de juiste wijze te werk te gaan maar ook door het toevoegen van kruiden en andere ingrediënten, waaronder laurierblad, sherry en zelfs kokosmeet De „ballentagecommissie" (jury) be staande uit slager Barry de Vries, barkeeper Jaco van Trigt, kok Theo Stoelinga en Vincent Witte was min stens even serieus. Elke bal werd opengesneden en gekeurd op vast heid en structuur en er werd volgens de regelen der kunst geproefd Het oordeel werd natuurlijk „blind" gege ven, dus zonder dat de jury op dat moment wist van wie de betreffende ballen afkomstig waren. De inzenders werden onderverdeeld in zes poules van vier man.De winnaar van elke poule kwam uit in de finale. De kwaliteit van den inzendingen varieerde van redelijk tot uitstekend. Vincent Witte die als vuilnisman aan de jury was toegevoegd hoefde daarom geen der inzendingen af te voeren. Zeer klein was het verschil tussen de eerste en de tweede prijs winnaar. Wat de smaak van hun in zending betreft gaven ze elkaar niets toe. zodat de jury de doorslag liet geven door de iets betere vorm en vastheid van de inzending van Vlaming. Als prijs mocht hij een be ker en fraaie juspan in ontvangst nemen Gezien het succes is inmiddels be sloten van de wedstrijd een jaarlijks evenement te maken. Medio novem ber 1997 wordt dus opnieuw gestre den om de „Bal van het jaar" IlliiÜH! Het publiek smult van het optreden van The Typhoons. Foto Gerard Timmerman) Winnaar Gerrit Vlaming toont zich tijdens zijn dankwoord ontroerd bij het in ontvangst nemen van beker, braadpan en bloemen Links de juryleden Vincent Witte. Jaco van Trigt, Barry de Vries en Theo Stoelinga.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9