250 luisteraars onder indruk van a'Capabel Etertiz Kerkbazaar: 9.100,- voor restauratie teso ^eünyrigheid E Agenda l tiALLbtJS couRANT Reportages Smit voor Nauta foto Wat ik zeggen wou. Verlanglijstje Geen griepprik ambtenaren Jutter in de boot genomen Ochtend over thuiszorg en kruiswerk Napraten over de Wampex Even een pak SNERT halen in Havenrestaurant Texel ('t Horntje) is wegens verbouwing gesloten KTF succesvol op Zaandams concours Alcohol thema OSG-ouders Dressuurwedstrijd "COR ELLE\ PLEIfy" JttTTEHSKttSEttN" DINSDAG 19 NOVEMBER 1996 TTTYTTT CT? O Met ingang van volgend jaar gaat Simon Smit voor Nauta foto trouw- en bedrijfsreportages ma ken. Daarnaast neemt hij de groepsfoto's op lokatie voor zijn rekening. Eigenaar Ruud Laurijssens heeft het daarvoor te druk. Daarnaast blijft Smit als zelfstandig fotograaf actief. De samenwerking tussen Jook Nauta en Simon Smit werd enige jaren geleden verbroken, waarop Smit voor zichzelf begon. Laurijssens is momenteel eigenaar van de fotozaak en kan niet worden gemist in de winkel Hij gaat daarom het reportagewerk doorgeven aan Smit. ,,Je moet het zien als de ene hand die de andere wast. Hij laat zijn werk dan weer bij ons ontwikkelen en afdrukken Het studio- en reclame- werk blijft Nauta foto zelf doen. Simon Smit benadrukt dat hij geen concurrent van zichzelf wordt. ,,lk blijf zelfstandig, de zakelijke afhandeling van de werkzaamheden die ik via Nauta krijg, berust bij mij." Hij brak indertijd met Nauta omdat hij zich meer in de fotografie wilde spe cialiseren ..Die detailhandelkant lag mij met Ik heb me de laatste tijd in verschillende aspecten van het vak gebied nader kunnen verdiepen, om optimale kwaliteit te kunnen leveren. Lieve Sint Nicolaas. Ik ben niet bang dat ik mee moet naar Spanje, want van die grote zakken hebben jullie niet. Maar het was echt met mijn bedoeling om een opstopping te ver oorzaken op de Stenenplaats Ik dacht snugger te doen en om te rij den om jullie te ontlopen, maar he laas, ik zat er middenin. Daarvoor mijn oprechte excuses En nu ik u toch schrijfIk hoop dit jaar door u te worden verrast en een sleutel van de paaltjes te ontvangen. Dan hoef ik niet meer via de Binnen- burg. Stenenplaats, Kogerstraat, Burgerhoutstraat, Waalderstraat en Bernhardlaan van werk naar huis en andersom Dat lijkt ook wel zo leuk voor wandelaars, terrashouders, toe risten, boodschappendoeners en vooral het milieu. Sint, als u nu denkt „wat milieu bewust", ik geef haar een fiets: zo dra mijn gezondheid het toelaat, zet ik die graag op mijn verlanglijstje. Lies Pieterse, Den Burg. Dinsdag 19 november De raadscommissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur Hoorzittingen worden gehouden naar aanleiding van bezwaren te gen de vestiging van een galerie in Oudeschild en over een wijzi ging van de huisvestings verordening. Ook discussie over het beleid inzake (het handhaven van) agrarische bouwblokken in het buitengebied. De Historische Vereniging Texel houdt in d'Ouwe ULO een bibliotheekavond, alleen toegan kelijk voor leden Aanvang 20.00 uur. In EcoMare begint om 20.00 uur een avond van de Vogelwerkgroep Texel over „Onze rotgans in Siberië" met filmvertoning en uit leg van Bernard Spaans van het IBN. Entree voor niet-leden f5,-. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Trainspotting". Woensdag 20 november In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Toy Story" en om 20.30 uur „Trainspotting". In zwemparadijs Calluna worden in het kader van de kinderweken speciale attracties geboden. Om 14.45 uur poppenkastvoorstelling van Lot Zillig en om 16.00 uur optreden van topgoochelaar Jaap Jaspers De raadscommissie voor welzijnsbeleid komt om 16.30 uur in openbare vergadering bijeen in het raadhuis. Gesproken wordt over het skatepark op de voorma lige tennisbaan in Den Burg en over de netwerkvorming bij het onderwijs. Hervatting om 19 30 uur. In de CVO-school in Den Burg wordt een informatieavond gehou den over het Orthopedagogisch Centrum Texel voor ouders en andere belangstellenden, aan vang 19,00 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO wordt een napraatavond gehouden over de Wampex; 20.00 uur. Donderdag 21 november Bij peuterspeelgroep 't Sterrekind in de vrije School aan de Gasthuisstraat begint om 19.00 uur een cursus vlinders vilten (met scheerwol en water vlinders ma ken). ledereen welkom. Kosten (7,50 In Cinema Texel draait om 20.30 uur ,,A Time to Kill". De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raad huis. Onder andere wordt gespro ken over de differentiatie van de OZB-tarieven en vervanging van de Ferrever-zaal. Vrijdag 22 november In De Witte Burcht wordt vanaf 20.00 uur ruilbeurs gehouden door de verzamelaarsafdeling van de historische vereniging. In Cinema Texel draait om 20.30 uur ,,A Time to Kill". Zaterdag 23 november De jeugdbrandweer houdt van 14.00 tot 16.00 uur open dag op het terrein van Gemeentewerken aan de Keijserstraat. Onder an dere met demonstraties op het gebied van de hulpverlening. Pu bliek mag zelf spuiten. De toneelgroep van SVC geeft om 20.00 uur een uitvoering in Het Eierlandsche Huis. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „A Time to Kill". Op vrijdag 22 november wordt tus sen 13.30 en 16 30 uur vrij v drukte verwacht, dus kans op enige wachttijd Er worden ech ter geen extra afvaarten ge- maakt. De eerstvolgende dag dal een reserveboot wordt ingezet is vrijdag 20 december bij het begin van de kerstvakantie. De „Molengat" vaart tot begin de cember als dienstboot, „Schulpengat" ondergaat intus sen een onderhoudsbeurt In verband met de verbouwing van de verkeerstoren van i Horntje is deze tot en met 12 de cember buiten gebruik. Bediening van de slagbomen op hei opstelterrein is daardoor onmoge lijk. De opstelling van de auto's zal worden geregeld met pilonen en extra mankracht. Gerekend wordt op begrip en medewerking van de klanten. In verband met de verbouwing van het hoofdkantoor is het kan toor tijdelijk gevestigd in een con tainer aan de westkant van hel gebouw. De wachtruimte en de toiletten zijn in verband met i verbouwing ook afgesloten. Aan de oostkant van het hoofdkantoor staan containers met vervan gende wachtruimte en toiletten. Hoogwater te Oudeschild Di. 19 1.35 en 14.10U. Wo.20 2.55 en 15.37 a Do. 21 4.26 en 17.00 u. Vr. 22 5.25 en 18.10 u. Za. 23 6.30 en 19.05 u. Zo. 24 7.35 en 20.04 u. Ma. 25 8.15 en 20.56 u. Di. 26 9.04 en 21.00 u. Aan het strand is het ongeveer eyi uur eerder hoogwater. De zon komt 24 no vember op om 8 14 u en gaat onder om 16.36 u, 25 november volle maan, 19 november doodtij en 26 november springtij Het veertien personen tellende mannenkoortje verloochent zijn af komst niet. Het is allemaal begon nen met een groepje leden van het Texels Christelijk Mannenkoor die gezamenlijk meededen aan Ouwe Sunderklaas. Haast elk jaar waren ze van de partij en werden ondanks hun maskers altijd snel herkend aan hun geschoolde zang. Ze brachten dan liederen op een bekende wijs met een actueel Texelse inhoud. Het ging bijvoorbeeld over het zondags blad van Sjef Brügemann en het media-oorlogje dat ontstond toen concurrent Henk van Wijk van Langeveld de Rooij ais reactie kwam met de weekendkrant TC3. In het betreffende lied werd ook een oplossing aangedragen voor het pro bleem- samenwerken „Voorbij is Leuk waren de Ouwe Sunderklaasliederen waarbij de koorleden met grimmen en borden optraden Enkele intermezzi werden verzorgd door de getalenteerde pia nist Jan Lenselink, die potpourries van bekende melodieën geroutineerd ten gehore bracht De akoestiek van het Kiekendief-theater is nog te ver beteren. Achterwand en plafond van het toneelgedeelte zijn blijkbaar te hard, waardoor de vocale geluiden door de echo iets worden vertroe beld en een piano onaangenaam nagalmt. Strandjutter Cor Ellen werd zater dag in een sloep van zijn woon plaats Oosterend naar Den Burg vervoerd om daar zijn 70e verjaar dag te vieren De organiserende collegajutters hadden het rijdende vaartuig was voorzien van scheepsbet. sirene, reddingboei en andere attributen. De tocht ein digde bij de garage van Taxi Toon Smidt die als feestzaal was mge- Influenza, in de volksmond griep genoemd, is niet de veroorzaker van overmatig ziekteverzuim bij de ge meente. Het idee van de PvdA om ambtenaren te laten inenten wordt daarom door het college niet overge nomen. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat 3 'a 4 kan worden besmet. Dat zou bij de gemeente neerkomen op slechts 4 of 5 griep gevallen per jaar. In veel gevallen wordt gewone ver koudheid aangezien voor griep. Risicogroepen, zoals ouderen of mensen die in ziekenhuizen werken, worden meestal op medische indica tie ingeènt richt. Daar wachtte voor de onge veer zeventig genodigden een Texels drankje en een Surinaams buffet dat was bereid door Cors vrouw Victorien. Het werd een ge slaagd feest waarop Ellen met veel tevredenheid terugkijkt. Ter gelegenheid van de verjaardag van hadden de jutters s nachts ook een naambord aangebracht op het Maritiem en Jutters- museum in Oudeschild Cor Ellenplein. (Foto boven Bon Koning, foto onder Gorard Timmerman) Vocaal ensemble a'Capabel tijdens de uitvoering van zondagmiddag. Na de pauze introduceerde het koor het nieuwe tenue. De lila overhemden hebben plaatsgemaakt van groengeblokte vesten. (Foto's nony do Graaf) Kunnen het christelijke mannenkoor en het heidense Ouwe Sun derklaas samen iets goeds voortbrengen? Het bevestigende ant woord wordt gegeven door het vocaal ensemble a'Capabel, dat alweer vijfjaar bestaat. Ter gelegenheid van het eerste lustrum werd zondagmiddag in het Kiekendief-theater van De Krim een zeer ge slaagd concert gegeven. Niet minder dan 250 luisteraars hadden het besluit genomen om daarvoor naar het waterkoude hoge noor den van Texel te trekken. Dat betekende dus een bomvolle zal. dan de ruzie, we gaan door tol een fusie". Onlangs nam Langeveld de Rooij de drukkerij van Brügemann over. „Ons advies is dus opgevolgd", con stateerde spreekstalmeester Jan Beijert zondagmiddag De invloed van de groep op de lokale economie kent echter grenzen In een lied over hotel De Lindeboom dat de groep bij een ander Sunderklaas- feest zong, werd aangeraden het hotel tot een 4=6 supermarkt te maken, wat gelukkig niet is gebeurd. Die Lindeboom-voorstelling kreeg van de jury wèl de eerste prijs. An dere jaren was een tweede prijs min of meer een vast gegeven omdat de jury de zang heel mooi vond, maar graag wat meer toneelspel had ge zien. Het gelegenheidskoortje besloot vijf jaar geleden als echt koor te gaan functioneren, gespecialiseerd in barbershop en close harmony. Daar mee was a'Capabel geboren, een ensemble dat vanaf het begin heeft gestreefd naar perfectie Dat is on der muzikaal leider Jan Beijert aar dig gelukt, zoals bij de uitvoering van zondag weer eens bleek Het ene lied werd nog sterker gebracht dan het andere, met het moeilijke Chop Accord-lied als een van de uitschie ters. Dat is duidelijk het resultaat van enthousiasme en vooral scho ling Meerdere leden van het ensem ble zijn afkomstig uit de stal van zangpedagoge Hannie Roos en mu zikaal leider Beijert weet ook van bijslijpen Het publiek was opgeto gen, maar de koorleden zijn kritisch genoeg om te weten dat het altijd nog beter kan. Dat geldt met name voor de koorvorming, wat neerkomt op het nóg meer in elkaar laten opgaan van de stemmen terwijl ook de dyna miek, dus de verschillen in volume, nog wat kan worden uitgediept. De grenzen van wat mogelijk is zijn daarbij wel in zicht, want de gemid delde leeftijd van het overwegend grijze groepje is aan de hoge kant en verloop van betekenis zit er voorlo pig niet in De net aangeworven Remko Klein is met zijn 32 jaar het jongste koorlid. Het programma van zondag was perfect opgebouwd en net niet te lang: twee uur inclusief pauze. Jan Beijert (een andere dan de muzikale leider) kondigde de verschillende nummers aan met een instructief praatje op gemoedelijke toon zonder een spoor van zelfgenoegzaamheid. De bazaar en bingo van de Ned. Hervormde kerk in Den Burg heb ben ƒ9.100,- in het laatje gebracht. „Boven verwachtingaldus de organisatie. Beide evenementen trokken vrijdag veel bezoekers. Tevoren maakte de organisatie zich zorgen over het aantal binnenge brachte spullen, maar op het laatst groeide het aanbod flink. Hierdoor was op de bazaar, die duurde van 10.00 tot 16.00 uur, sprake van een levendige handel Naast rommeltjes werden ook planten en zelfgebakken brood verkocht. Verder konden be zoekers zich uitleven met diverse spelletjes, namen en gewicht raden en de tombola. 's Avonds bij de bingo was het zo mogelijk nog drukker. De verloting was eveneens een succes. Liefst 3.500 loten gingen van de hand. De hoofdprijs, een tuinbank, ging naar R Gaasbeek uit Den Burg. De fami lie Van Exel legde beslag op de tweede prijs (een infrarode koptele foon). P. Boon werd de gelukkige eigenaar van een Texeler dekbed en mevrouw Schraag sleepte een Ze werden erop gewezen dat het ei gen drinkgedrag meestal als voor beeld dient voor hun kinderen. Als iemand er een gewoonte van maakt om iedere dag enkele glazen drank te gebruiken, dan wijst de praktijk uit dat kinderen dat overnemen, omdat ze dat als „gewoon" beschouwen. Bij volwassenen levert langdurig en overmatig drankgebruik na bepaalde tijd schade op aan het lichaam. Bij kinderen treedt deze schade veel eerder op omdat hun lichaam nog in ontwikkeling is. De Breiderstichting voert geen anti-alcoholbeleid, maar wees Je ouders wel op de risico's. Geadviseerd werd om met de kinde ren te praten over drankgebruik. Het stellen van regels en grenzen is daarbij belangrijk. steengrill in de wacht. Alle prijzen; inmiddels thuisbezorgd Na het tellen van de inkomsten o« trof het resultaat de verwachting! Weliswaar was bij de bazaar V vorig jaar de grens van tien mi gepasseerd, maar dat was inclus een gift van ƒ1.000,-. Het jaar das voor bedroeg de opbrengst ƒ7.50: zodat gesproken kan worden vi een stijgende lijn. Het geld is b stemd voor de restauratie van f kerkgebouw, waarmee komend voi jaar een begin wordt gemaakt. Nu de overheid ernaar streeft oude mensen langer zelfstandig thuis laten wonen wordt het verlenen „zorg op maat" een belangrijk ond; werp. Er bestaan veel vragen ow Om daaraan tegemoet te kome houdt de Overkoepeling Vrouwenorganisaties dinsdag i november een informatie-ochtê' met ais thema „thuiszorg-kruiszorf Nel Schuijl van de Stichting Thin zorg houdt een inleiding, evens mevr. Harbers van het Kruiswel ledereen is vanaf 9.30 uur welks in De Lindeboom. Er kunnen vrag: worden gesteld. Entree bedras ƒ5,-. Zoals gebruikelijk wordt een napras avond gehouden over de Wamps Alle betrokkenen zijn woensdag c 20.00 uur welkom in d'Ouwe li waar ervaringen kunnen worden ui gewisseld en foto's kunnen word! bekeken en nabesteld. Ook de vids die van het evenement is gemak' wordt daar vertoond. (ADVERTENTIE) Telefoon 31 4S 90 De Ouwe Sunderklaas-act. Onder leiding van dirigent Frank Meijer heeft het Koninklijk Texels Fanfarecorps zaterdag een prima resultaat behaald op het bonds- concours te Zaandam. Tijdens het evenement, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Muziekverenigingen (KNF), werd in de ere-afdeling (de op één na hoogste afdeling) een eerste prijs behaald. Ten overstaan van drie gerenom meerde juryleden, waaronder ook de op Texel zeer bekende Piebe Bak ker, voerden de muzikanten twee werken uit. Het verplichte werk van de Engelse componist Arnold, geti teld „Little Suite nr 2". werd gewaar deerd met 148 punten. Voor het keuzewerk „Ballade" van de Neder landse harmonie- en fanfare componist Meindert Boekei, werden 14472 punt behaald. Samen dus 292V2 punten, terwijl een totaalscore van 288 voldoende is voor de kwali ficatie „eerste prijs" Voor KTF be tekenen deze cijfers een gemid delde van ruim een 8 voor de diverse rubrieken waarop werd beoordeeld. De juryleden prezen onder meer de „doorzichtige" klank van het orkest, de goede opzet van beide stukken, de prima techniek en de duidelijke thematiek. Bovendien werden de solistenpartijen(van sopraan saxofonist Frans Zegel en cornettist Dick Bousma) door de jury zeer ge waardeerd- Natuurlijk waren er ook aanmerkingen hoewel er aandacht was voor de dynamiek in de werken, vroegen de juryleden om meer con trast in de uitvoering Dirigent Frank Meijer toonde zich zeer tevreden met het behaalde re sultaat, het gevolg van een uitstekende samenwerking tussen hem en de orkestleden. Vanzelfspre kend zijn ook leden en bestuur ge lukkig met het resultaat, dat het beste is sinds KTF in 1990 naar de ere-afdeling promoveerde. KTF is vooral blij met de ontspannen wijze waarop, zonder extra repetities, naar dit succes is toegewerkt. Tijdens de jaarlijkse vergadering van de ouderraad van de OSG werd woensdag het thema alcohol aangesneden. De hele dag had den leerlingen hun vaardigheden met drank op kunnen testen in de alcoholsimulator van Veilig Ver keer Nederland en 's avonds was het de beurt aan hun ouders. Te vens hield een medewerker van de Breiderstichting een inleiding. In het kader van de actie „Gezonde School" werd eerder al een ouder bijeenkomst gewijd aan drugs Nu was een ander verslavend genot smiddel aan de beurt. De 60 aanwe zigen kregen een enquete voorge legd. Manege Akenburg heeft zondag een vol programma. Van 9.15 tot 19.30 uur houden rijvereniging De Wadden- ruiters en ponyclub De Kleppertjes dressuurwedstrijden voor alle cate gorieën. Publiek is welkom. De ouders maakten een ritje In de alcoholsimulator van VVN. (Foto March Hoi/non)

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2