IIImSr&g Folkfestival trekt alleen echte fans sty Kijkje in de keuken... F amilieberïchten TEXELSE J COURANT Bedrijvig heid TexelTechnieknu ook in „vast" gebouw ^exe! aartjes Ruilavond voor verzamelaars Lachsalvo's niet op hun plaats Ergotherapie ook op Texel WIST U DAT? DINSDAG 19 NOVEMBER 1996 Belangstellenden kijken rond in de nieuwe keuken van het Tesselhuus aan de Ruyslaan in De Koog. Het vakantiehuis voor maar gehandicapten hield open huis om te laten zien welke ver nieuwingen het afgelopen jaar zijn nagebracht. Naast de nieuwe keu ken is een door gehandicapten te bedienen electrische schuifpui ge plaatst en het interieur is opge knapt. De gelegenheid werd aangegrepen om dank te brengen aan de velen die zich op vrijwillige basis inspan nen voor het huis waardoor de ex ploitatie daarvan een haalbare kaart blijft. De voldoening van het werk is echter groot. Sinds 1982 voorziet het huis in een overduide lijke behoefte. Van oktober tot mei wordt het verhuurd aan organisa ties van gehandicapten en 's zo mers worden de zg. adoptieweken gehouden. Personen, verenigin gen of bedrijven kunnen voor f1350,- een kind met begeleider in die periode gastvrijheid bieden in het Tesselhuus en het daarmee een onvergetelijke vakantie bezor gen De gewone exploitatie van het huis is ingevolge dit systeem gedekt, maar voor nieuwe investeringen zijn bijdragen en subsidies nodig Uit het verlanglijstje van het be stuur blijkt dat de hoofdingang moet worden verbreed, dat nieuwe speciale bedden moeten worden aangeschaft en dat het huis aan de achterkant uitgebreid moet wor den met een serre. Tevens is een andere lift wenselijk en het mo ment dat de CV-ketel aan vervan ging toe is nadert ook. De bestuurs leden zijn voortdurend op zoek naar weldoeners die hun steentje kunnen bijdragen. Zelf zijn ze nauw betrokken bij de jaarlijkse Lionsveiling en de kleding- inzameling Geef Ons de Zak. waarvan de baten voor een be langrijk deel naar het Tesselhuus gaan. (Foto Harry de Graaf) Nico Waerts en echtgenote Annelies met op werkplaats. w !an harte gefeliciteerd! lielefeld Na tot dusver te hebben gewerkt met een mobiele werkplaats waar bij „reparaties aan huis" werden uitgevoerd, beschikt het jonge bedrijf Texel Techniek nu ook over een echte vaste werkplaats. Dat is het pand Abbewaal 7 waarin tot voor kort Euromaster was ge vestigd. Zaterdag 23 november zal daar ter gelegenheid van de ingebruikneming open huis wor den gehouden van 10.00 tot 17.00 uur. Daags daarna is het kijkdag van 12.00 tot 16.00 uur. Voor Nico Waerts (41) en zijn mee werkende vrouw Annelies Groenhof betekent het belangrijke expansie. Waerts. oorspronkelijk afkomstig uit Zaandam, was chef werkplaats van Cebeco in Den Burg. Daan/óór zat hij in de grondverzetwereld en hield zich bezig hield met kranen, laad- schoppen, tractoren, steenbrekers, asfaltmolens e.d. Als zodanig was hij tien jaar actief in Soedan, Ghana en Libië, in dienst van een groot aannemingsbedrijf Dat Waerts op Texel vijf jaar gele den ging werken heeft te maken met het feit dat hij daar zijn vrouw ont moette Na de privatisering van Cebeco in 1994 begon hij zelfstan- Deze 2 (fotomodellen) zijn vandaag 25 jaar getrouwd. Hartelijk gefeliciteerd! Op naar de 50. Alvast een prettige vakantie. Sacha Patrick Dave Martine 9-11-71 19-11 -'96 Voor mekaar, 25 jaar! Martin Nel Hubert en Agnes Claudia, Andreas en Jessica Manuela en Chris Rob Boogaard Marian Postma ïi touwen vrijdag 22 november 1996 om 14.30 uur nhet gemeentehuis te Harlingen Ons Adres: Oostkaap 9, 1794 GH Oosterend Deze jongeman is andaag 65 geworden gefeliciteerd namens je vrouw, Weren en kleinkinderen. 'ede dankzij jullie gaat et nou beter. Daarom II ik iedereen bedanken «mij. Kees. Wendy en mda op wat voor 'anier dan ook hebben esteund tijdens mijn eiblijf in het ziekhuis. Jolanda Vlaming Noordwester 96 ssmine is weer thuis. Dereen die met ons meegeleefd, heel '8 bedankt! Fam C. Roeper Den Burg ledereen bedankt voor alle belangstelling tijdens mijn ziekte. Onze klanten en kennissen van ,.De Vitaminebron", De Koog danken wij voor de jarenlange gezellige samenwerking. Jan en Tiny Smit INLEVEREN maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: 7,80 tot cn met 5 regels. Per regel meer: 2,60 (incl. btw) FOTO-TEXELAARTJE plaatsing foto ƒ15,- cxcl tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden Voor bedrijven. IM-TEXELAARTJE op aan vraag Of u nu eet van een plastic kleedje of van een damas ten laken, bij Hans van der Klift vindt u alles voor de gedekte tafel. Natuurlijk ook iedere vrijdagavond Café Chan- tant in De Karseboom v.a. 21.00 uur Tot ziens! Frans en Lies. de achtergrond de vaste èn de mobiele (Foto Harry do Graaf) dig onder de naam Texel Techniek met de verkoop, reparatie en onder houd van landbouw-en grondverzet- machines maar ook met pompen, heftrucks. grasmaaiers en hydrauliek Hij werkte met een als rijdende werk plaats uitgevoerde bestelwagen waarmee hij ,,aan huis" bij de klan ten verscheen. Dit bleek zeer prak tisch en tijdbesparend. Bovendien had de klant zicht op het werk en was goed overleg mogelijk, wat bijdroeg aan het vertrouwen. Nu is er dus naast de mobiele werkplaats ook een vast gebouw, bedoeld als magazijn, verkoopruimte en showruimte voor nieuwe en gebruikte machines Be zoekers van het open huis zullen daar een goede indruk kunnen krij gen van materieel en diensten die Texel Techniek kan leveren. De uit breiding levert ook een baan op: Waerts is op zoek naar een mede werker. De verzamelaars van de historische vereniging komen vrijdag 22 novem ber om 20 00 uur bijeen in de Witte Burcht Gegevens en prente- briefkaarten van Texel worden uitge wisseld Behalve leden zijn andere belang stellenden welkom, ook als zij iets anders verzamelen, bijvoorbeeld munten ILr.j Deze oude foto van rond 1900 toont de Weverstraat op de plek waar nu de kruising met de Julianastraat is. Die was er toen echter nog niet. Wie de personen op de foto zijn, is niet bekend. (Uit hot archiot Win Maarten Stoepker) Het artikel over plassen op de Vis markt behalve in het openbaar toilet, trok mijn aandacht. Dat de heer Hin van het CDA dit natte onderwerp durfde aan fe snijden, deed mij deugd. Dat hij daar smakelijk om werd uitgelachen, vind ik zeer respectloos en toont aan dat er met die regel in de wet zeer raar wordt omgesprongen Er staat namelijk: „Het is verboden om op straat in het openbaar te urineren" (laat staan je ontlasting te laten lopen In het ver leden is er een agent ontslagen die twee hoge ambtenaren had bekeurd voor plassen op de Groeneplaats (na een toneeluitvoering). Het is een schande dat jong en oud na een stapavond of in het weekend de muren, ramen en etalages als urinoir gebruikt. Dat de ontlasting (hopen) vaak op de grond of op de muur wordt gesmeerd, vind ik walgelijk. Maak méér licht op het plein en de vismarkt Lantaarns en spots doen een hoop. Ik hoop dat de lachers in de raadzaal de weekends en bijvoor beeld na 12 december het natte ge deelte komen opruimen en de heer Hin niet in de zeik laten staan. En onthou dit „Maak pret, doe je behoefte in het openbaar toilet". Frans Pieterse. Café De Karseboom, Vismarkt. Ergotherapie is erop gericht mensen zo zelfstandig mogelijk te laten func tioneren in woon-, werk- en leef omstandigheden De behandeling bestaat uit training, maar er wordt ook advies gegeven over gebruik van hulpmiddelen of woningaanpassing. Steeds meer ouderen blijven langer zelfstandig en daarbij kan ergo therapie van nut zijn. Voorheen kwa men cliënten alleen in aanmerking tijdens revalidatie of ziekenhuis opname. Tegenwoordig kan iedereen echter een verwijzing krijgen via de huisarts of specialist. Vandaar dat vanuit verpleeghuis Den Koogh in Den Helder, dat nauw samenwerkt met het Texelse verpleeghuis, het project „ergotherapie thuis" is ge start. De ergotherapeuten komen bij cliën ten thuis of op hun werkplek langs, ook op Texel Samen met de betrok kenen wordt bepaald welke beperkin gen er zijn en hoe die kunnen wor den aangepakt. Oefenen met hulpmiddelen is mogelijk. Voor nadere informatie kan worden gebeld naar 0223-67 25 25. Met een bonte jamsessie van ver schillende Texelse popmuzi kanten kreeg de openingsweek van de vernieuwde Lindeboom zaterdagavond een swingende af sluiting. De zes folkbands die vrij dag op verschillende plaatsen in het complex musiceerden hadden gezien de kwaliteit een grotere be langstelling verdiend, al lieten de echte liefhebbers het avondje niet aan hun neus voorbij gaan. Bezoekers van het folkfestijn kon den met een „spoorboekje" in de hand een kijkje nemen bij éen van de zes formaties. Veel liefhebbers bleven hangen bij de band Coracle die de Kelderbar speelde. Hoewel de violist met de strijkstok nauwelijks kon uithalen in de spelonk, liet de band het publiek met een mix van uitbundige en gevoelige volksliede ren genieten. Andere bands die op traden waren de Keith Hancock Band", „Ceolbag", „Golden Bough", „Grensgeval" en het en semble „Voolk". dat de muzikale omlijsting van het Schotse buffet ver zorgde. Volgens Ed Stiekema trok het festival zo'n twee- tot driehon derd fans. „Dat is zo'n beetje de groep liefhebbers waarop ik had ge rekend Zie het maar als een ca deautje aan de Texelaars." Zaterdagavond waren er in Question Plaza geslaagde optredens van de Texelse formaties „Van Beurden Bluesband" (met invaller drummer Hans Vlaming). „Intrude" en „Jug Bros". Tevens was er een optreden van een Utrechtse band. Muzikanten van de verschillende formaties vermaakten het publiek tenslotte met een swin gende jamsessie. Stiekema wil in samenwerking met Texelse pop liefhebbers proberen elke maand een dergelijk festival te houden. De families Stiekema en Eelman kregen zondagmiddag positieve reacties tijdens de open dag, waarin ook de tentoonstelling over honderd jaar Lindeboom veler aandacht trok. De open dag trok 200 bezoers. De doedelzakspeler van de folkband Ceolbag. (Foto Bert Koreng) De Blauwe Rafel is geo pend op vrijdag en zater dag van 11.00 tot 15.00 uur en op afspraak. Tel. 313903. Aanbiedingen op jacks, broeken, sweats enz. Bévé jeugdmode. Vogeltentoonstelling "Op Eigen Wieken". Op vrij dag, zaterdag en zondag in "De Ouwe Ulo" te Den Burg. Naast zo'n 200 vo gels o.a. een stand van het Vliegveld Museum, tombola, grote vogel verkoopklasse. Weikoop en plantenshow Eureka. Open van 10 00 tot 22.00 u. en zondag van 10.00 tot 16.00 u. Gratis toe gang. Deze week aanbiedingen bij Bévé jeugdmode. Kinder Fleece mt. 116 t/m 176 Sintaanbieding van 49,95 voor 39,95. Mantje Sport. Zuivere zuivel van Sint Donatus van de Wadden natuurlijk Te koop bij de div. verkooppunten en a/d boerderij, di midd., do. en zat. Raadsels v/d Waddenzee Het leukste Waddenboek voor de jeugd. Een doe boek voor 9,50. Alleen in de Waddenwinkel. Tas met 10 kilo Eko-Santé aardappelen voor prima prijs. De Vlier. Honda occasion, scooters, Wallaroo. '95 z.g.an., 2000,- Motorservice Duinker, Oudeschild. tel. 313831. Bekijk je kans in de eta lage van Mans. PTT Telecom dealer, Ser vice Center Texel, 311 777. Waar mosselen eten? Anders eetcafé naast de pianobar, elke vrijdag, 15,- p.p. incl. salade, patat (vers) 2 sauzen. Te koop: Nissan Micra, bj. 89. Tel 317675. Aanbiedingen op jacks, broeken, sweats enz. Bévé jeugdmode. Vogeltentoonstelling "Op Eigen Wieken". Op vrij dag, zaterdag en zondag in "De Ouwe Ulo" te Den Burg. Naast zo'n 200 vo gels o.a. een stand van het Vliegveld Museum, tombola, grote vogel verkoopklasse, Weikoop en plantenshow Eureka. Open van 10.00 tot 22.00 u en zondag van 10.00 tot 16.00 u. Gratis toe gang. Deze week aanbiedingen bij Bévé jeugdmode. Aangeb. wegens allergie 2 prachtige pastel- kleurige perzische tapij ten, 2.50 x 1.70 m 2.00 x 1.50. Inl. Lies Pieterse, tel 31 £557. Mooie Sintaanbiedingen bij Mantje Sport. Wie heeft een grotfe ficus en wil hem kwijt Tel 317280. U houdt toch van kwali teit? Dan geeft u uw mede werkers of relaties zeker een kerstpakket van De Blauwe Rafel, info 313903. SCT, satellietTV 311 777 T.k.a Camper Ducato Granduca Ipg, bj'92. 26233 km, i z.g.st., div. opties Tel 312931. Prijzen trekken in Question Plaza op maandag 4 de cember vanaf 20.30 u, met als klapper een speciaal optreden van de Sinter klaasband. Regiopakketten met rundvleesgoulash, Gran- berrycompöte, duindoorn wijn, duinsiroop, aronia- appelsap Het zijn produk- ten die onbekend maar zeer bemind kunnen wor den. Vragen bij de Waddenzuivel-producent Tel 319426 Sint Donatus. Mijn ziel verwacht de Here, Hij is mijn hulp en mijn schild Wij repareren alle merken was - en droogautomaten, SCT 311 777 Anders eetcafe naast de pianobar heeft geen hoed maar het eten is goed. open v.a. 12.00 u. zondag gesloten Restaurant Vincent. Elke dag geopend. 4-gangen menu 45,-. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor ƒ7,-. Honda occasion: scooters scoopy's '95/'96. V 2250,- Motorservice Duinker. Oudeschild, tel 313831 De meest decoratieve kunst en cadeauwinkel van Texel, die van Hans van der Klift, richt zich op de verwende consument. Gevonden Knuffelpopje wit met rood mutsje bij intocht van Sinterklaas in Oudeschild. Tel 314881 Sint Nicolaas komt ook in De Karseboom. Voor uw familie- of personeels- feestje? Ook met een drankje, een Sinterklaas liedje en een pepernootje Tijdig reserveren. Inl Lies Pieterse. tel. 315557. Er bestaan pepernootjes, kruidnootje^, aardnootjes en nog veel meer nootjes En je hebt pepermoppen Da's een heel verschil Deze week overal te koop voor 3,95. Bakkerij Tim mer Oosterend. Honing van de wadden van verschillende bloemen en planten. Te koop in de betere delicatessenhoek bij uw supermarkt en natuur- voedingszaak. Sint Do natus Honda occasion scooters vision, zwart, i.g.s. ƒ1650,- Motorservice Duinker, Oudeschild, tel 313831. Te koop Suzuki off-the- road, type DR 5005 tel. 313253 U kunt het ook gewoon 1x proberen: een groente abonnement van De Vlier Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Verder kunt u 5 dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog, tel. 317575. Bruiloft, party, feest, ver gadering, borreltje... bij Vincent, tel. 327123 't Is druk op de Stenen plaats bij de IJssalon, me nigeen zucht: 'k wou dat ik die prijzen won". Berg- en wandelschoenen: Solomon, Meindl, Berg- stein Lomer, gewoon perfekt. Mantje Sport. Helderziende. De Linde boom. zondag 1 decem ber, aanvang 14.00 uur. Info Aurora: tel 0223 623465. Aanbiedingen op jacks, broeken, sweats enz. Bévé jeugdmode. Vogeltentoonstelling "Op Eigen Wieken". Op vrij dag, zaterdag en zondag in "De Ouwe Ulo" te Den Burg Naast zo'n 200 vo gels o.a. een stand van het Vliegveld Museum, tombola, grote vogel verkoopklasse, Weikoop en plantenshow Eureka. Open van 10 00 tot 22 00 u. en zondag van 10.00 tot 16.00 u. Gratis toe gang. Deze week aanbiedingen bij Bévé jeugdmode. Sony Camcorders vanaf ƒ1199,-. Service Center Texel, 311 777 Knutsel uw eigen dier in elkaar o.a krab of schor pioen. Nu voor ƒ12,50 in de Waddenwinkel Wie heeft er nog ergens een stoommachine (speelgoed) liggen? Tel. 317835. De trekking in Question Plaza wordt een waar fes tijn De Sinterklaasband zal de klapper zijn. Samsung Camcorders vanaf 999, SCT 311 777 Groenteabonnement. Elke woensdag een tas vol verse produkten recep ten De Vlier. Met het juiste lot in de hand reis je naar Euro Disneyland. Roces Bauer inline- skates voor prachtige prij zen. Bij Mantje Sport. Nature Print. Met behulp van zon en water kun je je eigen afbeelding maken Natuurlijk uit de Wadden winkel. Heeft u al aan De Karseboom gedacht voor uw kerstpersoneels- feestje? Lekker kerst liedjes zingen of luisteren bij een drankje en een kerstkransje. De muziek is ons kerstkadootje Tijdig reserveren Inl. Lies Pieterse, tel. 315557. Een rijke oogst Texelster- aardappelen van sublieme kwaliteit Biologisch ge teeld, beter voor de grond en gezonder in de mond. Sint Donatus. Elke zaterdag Te koop English countrystyle wax coats in blauw, groen, bruin, 69,-. Schoonoord singel 17A, Den Burg, te lefoon 0222 310258 of 0652661315 'k Wed dat elke Sint wel een pakje bij De Witte Engel vindt. Het is zeker dat zwarte Piet leuke kadootjes bij De Witte Engel ziet. Handig schaartje, borduur- doos of maakpakket Bij De Witte Engel vind je het. Alle onderhoudsartikelen voor uw jas bij Mantje Sport. Aanbiedingen op jacks, broeken, sweats enz. Bévé jeugdmode. Vogeltentoonstelling "Op Eigen Wieken". Op vrij dag, zaterdag en zondag in "De Ouwe Ulo" te Den Burg Naast zo'n 200 vo gels o a een stand van het Vliegveld Museum, tombola, grote vogel verkoopklasse, Weikoop en plantenshow Eureka Open van 10.00 tot 22.00 u. en zondag van 10 00 tot 16.00 u. Gratis toe gang. Deze week aanbiedingen bij Bévé jeugdmode. Gevr. kamer met wasgel voor de periode van 9/12 t/m 28/3 i.v.m. stage. Tel 072-5615712. Blok v.d. Velden 2 Olieverfschilderijen "De Hogeberg", aquarellen en tekeningen Tel afspraak, J. Zwan, tel. 313567. Wij repareren alle merken KTV, video, radio, cd, sa telliet. computer, camera, etc. Service Center Texel, 311 777. Wilt u een kerstboom lan ger dan 3m Bestel dan nu. Wij zorgen dan voor een mooie boom. Natuurlijk Tuincentrum vd Werve Bernhardlaan. tel 312925. Tk. zw/bonte melkgeit angorabok, dwerggeitjes, kalkoenen, cavia 319497 In oktober, november en december is de kruudbol op z'n best Oogsttijd? Flauwekul, geniet er maar van Bakkerij Timmer Oosterend. Sint-stunts nu bij Mantje Sport. G.o.h. vrijstaand woonhuis, landelijk gelegen, niet aan drukke doorg weg. omg. Den Burg/Den Hoorn. Prijs tot 425000, evt tot 525000 indien incl zomerhuisje. Aanb Tel. 050-5018677. SINDS 1901 Wij, van Jan Monnikendam, hebben de allergrootste kollektie maskers gewoon in voorraad! Vandaag bellen is morgen in huis. Een supersortering in feestartikelen. Informeer eens naar de prijs. U kunt ons vtnden op de Ged. Raamgracht 7 te 2011 WE Haarlem Of per postpakket. Inf. tel. 023-5314962 of fax 023-5340696. 1/ WOONDECORATIE HOGERSTRAAT 7-11 - DEN BURG - TELEFOON 312305

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3