Sport Texel '94 koploper na benauwde zege Oosterend in het nieuw Zwemjeugd gooit hoge ogen in Duitsland Nuttige zegeTevoko in Anna Paulowna TEXELSE 7 COURANT Bowlingstrijd om bokaal De Koog rukt op taar eerste plaats Voetbaluitslagen Goud voor Leandro van Karsen Twee keer zilver voor turners Slock 1 verslikt zich in Zwaan 2 Voetbalprogramma Klaverjasdrive De Zonnebloem Zilver voor judoka's Evert Rikkenberg weer klasse apart Verhagen zonder vis tijdens NK Klaverjasduo maakt slechte start goed Sportploeg ontbreekt tijdens verkiezing Goochelaar toont trucjes in Calluna DINSDAG 19 NOVEMBER 1996 de uitwedstrijd tegen ZSVV oekte VV Texel '94 een be- uuwde, doch verdiende zege an 0-1De Texelaars deden goede :aken. Doordat de naaste concur- entie verlies leed, staat het team van Bert Deckers fier aan kop. iet op de een na laatste plaats ver evende LSVV uit Noord- icharwoude liet de groenzwarte sup- orters tot vlak voor het einde in de jizekerheid of de volle winst over ;ei Marsdiep mee zou gaan. De Ie bowlers streden afgelopen week lor de Onder de Pomp-bokaal Er irden goede punten behaald door BS. dat de dames van de ommeltjes versloeg De Champ isters leken op een nederlaag af te levenen, maar deden Metro in een hdsprint toch de das om. Jeugd- leler Kees Mets leidde Team 18 lar winst. Bij de huisvrouwen Itgde Dinie Hopman van WBZ met m serie van 484 voor een overwin- ng. islagen: BBS-Sommelt|es 11-3; TZN-Onder Pomp 7-7, So What Badw Sportief- sadpms 4-10; Grumi-Hotel Strandplezier 6- Stunt Team-Team 18 2-12, De Metro- tamp Sisters 6-8, Spare Ribs-Hordifood CV 6. All Stars-Bloem v/d Wal 2-12, Pruttel- «s-Geerls Glazenwasserij 2V£-11Vi Huis- Buiven T-Fords-Klavervier4-0, De Pins-WBZ S; Bloopers-Team 6 4-0 de geflatteerde overwinning an vorige week tegen WBSV kon V De Koog dit weekend goede aken doen door thuis te winnen an Schellinkhout. De Kogers onnen inderdaad, met 3-1. Om- at naaste concurrent St. George arloor van Apollo '68, bezet De oog na vele jaren weer eens de srste plek. ide eerste helft van het duel speel- in de Kogers een matige wedstrijd. Siellinkhout had het overwicht, aar wist de verkregen kansen niet verzilveren. De eilandbewoners ramen zelfs op een voorsprong w 1-0. Bernard Ipenburg kreeg bij in voorzet van rechts een duw in rug en ging tegen de grond. De iheidsrechter wees direct naar de ip en gaf een strafschop. Deze erd door Martijn de Veij beheerst geschoten. Dit sterkte de Kogers zij begonnen beter te spelen, de tweede helft kreeg De Koog eer vat op het spel en eigenlijk »am Schellinkhout er vanaf dat loment bijna met meer aan te pas. a een knappe voorzet van rechts oor Rob van der Stap knikte Cees in Beek onhoudbaar voor de leper schitterend binnen. Kort na ize treffer legde Bernard Ipenburg an ongeveer dertig meter aan voor in schot. De bal zeilde naar de lin- er-bovenhoek, maar met een kat- ihtige redding wist de doelman van chellinkhout een derde goal te ver nieten. Een kwartier voor tijd wam Schellinkhout tegen de ver- ouding in terug in de wedstri|d. Een rije trap net buiten het 16-meter- ïbied werd ineens ingeschoten ngs de Koger muur. De Koog bleef :hter gevaarlijk via snelle uitvallen, la een afgeslagen aanval van chellinkhout te hebben onder- ihept, kwam de bal terecht bij Nico ichot die op snelheid op links door- tak. Via een prachtig afgemeten oorzet legde hi) de bal op Ipenburg, e vallend inkopte. Het oog wil ook wat Het eerste elftal van Oosterend trad zondag in nieuw tenue aan tegen Nieuwe Niedorp. De pakken kwamen er dankzij sponsoring van Sport- shop Texel. (Foto Harry do Graat) eilanders hadden dit aan zichzelf te danken, omdat ze simpelweg verga ten de bal in het doel te schieten; scoren bleek deze middag erg moei lijk. Meteen vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Rol uit Purmerend namen de Texelaars het heft in han den Keeper Ed Jonker van LSVV had duidelijk moeite met schoten van Simon Brand en Gerko van Putten De met altijd klemvaste doelman mocht van geluk spreken dat de eilandspitsen deze middag niet erg attent waren. Ondanks het grote veldoverwicht van John List c.s. wist de thuisclub door counters toch af en toe gevaar lijk te worden. In deze eerste fase van de wedstrijd speelde Texel '94 eigenlijk te mooi voetbal Combina ties werden te ver doorgevoerd en waren derhalve onproduktief. De defensie van de thuisclub kon zich hierdoor steeds tijdig hergroeperen en de Texelse aanval van scoren afhouden Na rust kwam LSVV meteen fel uit de startblokken en trachtte de be zoekende club te overrompelen. Een schot van buiten de ,.16" ging rake lings over de goal van Texel '94 De Texelse ploeg liep een tijd lang rond uit slecht te voetballen Nervositeit en onzekerheid speelden een grote rol bij de bezoekers. Marcel Ris en Paul van Exel liepen - al of niet te recht - tegen „geel" op van de laco niek fluitende scheidsrechter. Via enkele counters schiepen de Texelaars zich toch kansen, doch voorlopig kwamen ze met tot scoren. Twintig minuten voor het einde nam Erwin Koning de plaats in van de zeker met onverdienstelijk spelende Maarten Koorn. De laatste tien minuten kreeg Texel meer vat op het spel Ondanks en kele onbegrijpelijke door de eilanders gemiste kansen lukte het Paul van Exel. via een door de LSVV-keeper losgelaten kopbal van de ver mee naar voren gekomen Ingmar Moer beek, de bal in te tikken (0-1) De bevrijdende goal leek gevallen, doch amper twee minuten later moest Bart Heerschap met een miraculeuze safe een tegentreffer voorkomen Verdediger Barry de Vries in een korte nabeschouwing: „Niet best gevoetbald Wel veel kansen ge- creèerd, maar met ons eigen spelle tje gespeeld." Zondag speelt Texel '94 tegen Go Ahead uit Alkmaar. Zaterdag 16 november: ZAP E2-Texel'94 E1 0-5 HCSC D1-Texel'94 D1 2-1 Texel'94 D2-HCSC D2 13-0 Texel'94 D3-BKC D3 3-3 Wiron B1-Texel'94 B1 5-0 Wieringerw. B1 -Texel'94 B2 3-1 Texel'94 C1-HOSV C1 7-0 WGW C5-Texel'94 C2 9-2 Petten B1-SVOB1 7-0 O'end C1 -Callantsoog C1 1-7 Pupillencompetltie: O'end F1-De Koog F1 Texel'94 F1-SVC F1 Texel'94 F2-Texel'94 F3 O'end F2-Texel'94 F4 Texel'94 E2-Texel'94 E3 Texel'94 E5-SVC E1 ZDH E2-De Koog E1 ZDH E1-O'end E1 Texel'94 D4-0'end D1 SVC D1-De Koog D1 G-voetbal: HIS-De Koog Dames: Texel'94-RKEDO Zondag 17 november: O'end 1-Nieuwe Niedorp LSVV-Texel'94 De Koog 1-Schellinkhout Watervogels-ZDH SVW'27 6-Texel'94 2 BKC 3-Texel'94 3 Texel'94 4-WMC 3 Kaagvogels A1-Texel'94 A1 Berdos A3-Texel'94 A2 Con Zelo 3- De Koog 2 Recreanten: Cocksdorp-O'end 2 ZDH-O'end 1 Tex. Boys-De Koog 3-0 7-3 7-0 1-6 1-1 0-12 0-4 5-2 4-2 2-9 3-1 0-4 1-5 0-1 3-1 0-1 2-6 2-3 1-7 2-7 1-4 2-0 De Texelse zwemselectie traint meerdere keren per week In het zwembad van hotel Bos en Duin. (Foto Gerard Timmerman) Texelse zwemmers hebben afge lopen weekend uitstekend gepres teerd op een internationaal sprint kampioenschap in het Duitse Duisburg. Leandro van Karsen won op de honderd meter twee gouden plakken en een start bewijs voor de Nederlandse Winterkampioenschappen voor junioren. Alle Texelse zwemmers verbeterden hun persoonlijke re cords. De goede prestaties van de Texelse selectie op de „Internationale Sprmtertage" bewijzen dat de groep negen tot dertienjarigen, die traint onder leiding van Nel Veelo, interna tionaal meetelt Bijna dagelijks oe fent het groepje van negen scholie ren in het overdekte bad van hotel Bos en Duin. Weliswaar is dat een 17-meter bad en dus korter dan de officiële zwemafstand van 25 meter, maar gezien de sponsoring door het hotel, de enige betaalbare oplossing Om toch in het juiste ritme- te ko- Zowel de ploeg „jong talent'' als de ploeg "senioren" van G.V.T. turnden in De Goorn om het regio club team kampioenschap. Beide ploegen werden in hun categorie tweede. Vooral van de ploeg „jong talent" was dit een bijzon dere prestatie. Tijdens „clubteam-wedstrijden" mo gen vier turnsters uit een ploeg van maximaal zes een oefening doen op een toestel. De dames toonden hun kunnen op balk. vloer, sprong en brug ongelijk. De ploeg „senioren" bestaande uit Liesbeth Brouwer, Sanne Brugemann, Annemieke Moor. Sanne Vlaming, Marlon Witte en Esperanza Smidt had niet erg veel tegenstand. Alleen Nea Volharding uit Purmerend beschikte over een kwalitatief beter team Op sprong en balk wonnen de G.V.T- ers. maar op brug en vooral vloer werden de meeste punten toegkend aan Nea Volharding. De G.V T. ploeg eindigde met 0,75 punten ach terstand op de tweede plaats. Bij de „jong talent'Lcategorie D was de tegenstand groot, maar kwalita tief hadden de G.V.T-turnsters wei nig te verliezen. Alleen O.K K uit Den Helder had laten zien over een beter team te beschikken. Jolanda Breman, Monique de Jong, Cathelijne Engelvaart, Anna Lisa Albers, Esther Albers en Eva de Graaf konden hun wedstrijd op brug beginnen Ondanks een mislukte kip van Monique werden prachtige pun ten behaald voor goed uitgevoerde oefeningen De stemming zat er goed in. maar daalde tijdens het balkturnen. Er werden kostbare fou ten gemaakt. Op vloer werd van O.K.K verloren De G.V T turnsters raakten bijna allemaal op de grote vrije oefenmgvloer de weg kwijt. Op sprong werd de draad weer opge pakt, maar OOK werd niet meer in gehaald LEORTSHOP 1EEEI L SPDfirSHOP rEIEL „SPORTSHd, TEXEL SPEHTSHOP Eltl 5P0B1SHCP 1EHE'. SPORT SHOP ttXEL men, oefenen de zwemmers vlak voor grote wedstrijden in het grotere bad van Calluna Startvergunning De trainingen gebeuren niet onder de vlag van zwemvereniging TX'79, die zichzelf als een recreatieve club ziet waarbij niet in wedstrijd- of com petitieverband wordt gezwommen. Toen het groepje afgelopen zomer een startvergunning kreeg die nodig is voor deelname aan de landelijke competitie, lieten de resultaten niet lang op zich wachten Elke zwem mer heeft zijn of haar eigen specia- In de eerste wedstrijd van de nieuwe dartcompetitie kwam de gedoodverfde kampioen Slock 1 niet verder dan een gelijkspel van 4-4 tegen de uiterst taaie boys van Zwaan 2. Ondanks hoge beurtgemiddelden van Mare Prins (46, 26), Dave Platts (44, 24) en Rick Nichols (40, 44) kwamen ze niet los van de als leeu wen vechtende Zwaan 2-ers. Na de 501-singles en de doubles stond het 4-2 voor Slock 1de tac-tics was een prooi voor Zwaan 2. die zodoende de eindstand van 4-4 op het bord bracht. Het nieuwe team W'tjewel onder aanvoering van lima Belt. kon het niet bolwerken tegen het ervaren team van Cafeetje 2 van team captain Alewijn Ott. Ondanks hoge scores van Jean Zeeman moesten de dames en Erik Jan Geus lijdzaam toezien hoe het Cafeetje met een goed gooiende Jan Duinker met 6-2 de punten mee naar huis nam. In deze wedstrijd waren de beurt- gemiddelden van lima Belt (41. 88) en Jan Duinker (42, 98) zeer positief te noemen Programma voor 21/22 november: Poule 1Slock 1 -Krim 1W'tjewel 2- Zwaan 2; Cafeetje 3 vrij. Poule 2: Cafeetje 2-Slock 2; Zwaan 1- W'tjewel 1; Cafeetje 1 vrij Zaterdag 23 november: Texel'94 E1-BKC E1 11.30 Texel'94 D1-N.Niedorp D1 10.30 HRC D3-Texel'94 D2 1100 WGW D5-Texel'94 D3 1115 Texel'94 B1-Duinrand 5 B1 13 30 VZV B2-Texel'94 B2 14.30 Wieringerm. C1-Texel'94 C1 14.30 JVC C4-Texel'94 C2 14.30 Texel'94 A2-LSVV A3 13 30 VZV C1-O'end C1 13.00 SVOB1-JVCB1 13.30 Pupillencompetitie: O'end F2-Texel'94 F2 10.00 Texel'94 F3-Texel'94 F1 10 00 SVC F1 -O'end F1 10.00 Texel'94 F4-De Koog F1 10 00 Texel'94 E4-SVC E1 11.00 Texel'94 E5-De Koog E1 11.00 ZDH E2-0'end E1 10.00 ZDH E1-Texel'94 E3 1100 De Koog D1-Texel'94 D4 12.00 SVC D1-O'end D1 12.00 G-voetbal: Roda'23-De Koog Zondag 24 november: Texel'94-Go Ahead ZDH 1 -Sint Boys Petten 1-O'end Texel'94 2-LSVV 3 ZAP 5-Texel'94 3 Winkel 3-Texel'94 4 Texel'94 A1-ZAP A1 De Koog-LSVV 6 Dames: Zuidermeer-Texel'94 Recreanten: O'end 1-C'dorp De Koog-ZDH O'end 2-Tex Boys liteit. De groep, die lid is van een zwemvereniging in Hoorn, traint op Texel op conditie en techniek. Met enige regelmaat reist de groep af naar de vastewal, om deel te nemen aan wedstrijden Trainster Veelo is tevreden over de inzet „De groep besteedt veel tijd aan het zwemmen en laat er veel voor schieten. Ze hebben er alles voor over." „Maar we doen het met veel plezier, als is het wel eens moeilijk met het huiswerk te combineren", laat het gezelschap enthousiast weten. „De uitstapjes naar de overkant zijn best leuk." Specialiteit leder heeft zijn of haar eigen specia liteit ontwikkeld. Zo is Leandro van Karsen sterk bij schoolslag en vlinderslag. In Duitsland, waar zo'n achthonderd deelnemers aan de start verschenen, eindigde hij op de honderd meter tweemaal als eerste, met een snelste tijd van 1 20 2 mi nuut. Doordat hij ook twee keer als zesde eindigde werd hij in zijn klasse winnaar in het totaalklassement. Met een ticket op zak voor het NK 100 meter schoolslag, doordat hij drie seconden onder de limiet bleef, heeft Leandro voorlopig zijn doel bereikt. „Een hele verrassing. Ik dacht dat die andere deelnemers allemaal veel beter zouden zijn." Mare Roeper wist hem op de hon derd meter vrije slag ééntiende se conde voor te blijven. Simone de Wit heeft zich toegelegd op de rugslag. Bij de honderd meter werd ze vierde. Een zesde plaats op de honderd meter schoolslag was er voor Martijn Kooiman. Nina Willemse eindigde op de vijftig meter vlinder-, rug-, school- en vrije slag op respectievelijk de vierde, vijfde en zesde plaats. Een bijzondere prestatie leverde Wouter Dogger door op de honderd meter vrije slag 11 seconden van zijn tijd af te zwemmen. De traditionele klaverjasdrive voor de Zonnebloem door klaverjasclub De Doormars uit Oudeschild, is een succes geworden Hoewel er minder mensen op af zijn gekomen dan gehoopt, kon even na acht uur toch met vijftien tafels worden gespeeld. De sfeer was gezellig en er werd door de meeste koppels goed ge speeld. Bovendien waren er prach tige prijzen te winnen, zodat ieder een er lekker tegenaan ging. Een ongekend hoge score behaalde het echtpaar Dirk en Martha Westdorp met 8103 punten en vijf marsen. Zij waren niet te stoppen en behaalden twee keer een pot van meer dan 2200. Een grote verloting met een keur aan prijzen, grotendeels beschikbaar gesteld door de Oudeschilder mid denstand. bracht het meeste geld in het laatje Na aftrek van de onkos ten kan penningmeester Henk Rouwenhorst een bedrag van 850,- naar de Zonnebloem overmaken. Uitslagen: 1 Echtpaar Westdorp 8103 2 V/d Star- Rouwenhorst 7202; 3 Boks-Dros 6883, 4 Echtpaar Van Heerwaarden 6808: 5 Eelman- Grootjen 6793 Vier judoka's van Budovereniging Shima hebben tijdens een sterk bezet internationaal toernooi voor verstandelijk gehandicapten uit stekend gepresteerd. Begeleid door trainer Henk de Vries en een schare supporters werden zater dag in Amsterdam vier zilveren medailles behaald. Het enthousiasme van de 34-jarige Marjan Faber uit De Koog was op vallend Ze zit pas enkele maanden op judo en moest het opnemen te gen gevorderde tegenstanders, die behoorlijk sterk waren. Ze vocht zich echter naar een tweede plaats in haar poule. De 18-jarige Mark Westerlaken heeft afgelopen jaren al vele prijzen in de wacht gesleept Zaterdag trof hij echter tegenstanders van formaat. Na een eerste zege dacht de Texelaar weer op een titel af te stevenen, maar een Belgische oppo nent vloerde hem met een heup zwaai. Een blessure in een volgende partij wierp hem even terug, maar op karakter vocht hij zich naar het zil ver. Ki Afman maakt snel vorderingen. De Oudeschilder hanteerde veelvul- Jeugdrenner Evert Rikkenberg was zaterdag tijdens de moun tainbike-wedstrijd in De Dennen opnieuw een klasse apart. Direct na de start nam hij voorsprong op zijn negentien medestrijders in de B-poule en reed onbedreigd naar de overwinning. Achter Rikkenberg kwamen in de laatste twee ronden vier renners bij elkaar die om tweede plaats sprint ten. Robert Jan Appel was de snel ste, op korte afstand gevolgd door de enige vrouwelijke deelnemer Natascha van der Vis. Erwin Goénga werd vierde. Robert Bakker vijfde. In de A-poule was er voor Jordy Vinke een concurrent in de persoon van Ed Scholte uit Den Helder. Na zes ronden samen aan kop te heb ben gereden, sloeg Scholte een gat en kwam alleen over de finish. Jan Zijm en het Helderse talent Arjan de Heer (winnaar Tour de Lasalle) reden de hele wedstrijd samen op plaats drie en vier In de sprint was De Heer net iets sneller dan Zijm. Rien Brou wer werd vijfde op één ronde. De Texelse sportvisser Paul Ver hagen kende tijdens het Neder lands kampioenschap kustvissen in Zeeland weinig geluk. Met vele andere deelnemers wist hij geen vis op de kant te brengen. Wel schreef Verhagen de eerste wed strijd van de Texelse winterserie op zijn naam. De finale van het NK in Zeeland bracht weinig vis op de meetlatten. Van de 144 hengelaars hadden er slechts 77 beet. Rien Vermaas uit Noordbrabant was topscorer met 171 cm vis en werd kampioen. De eerste wedstrijd van de winter serie van Sportvissersclub Texel werd gevist aan boord van de .Rival" van Jaap Tuitman. Dertien leden monsterden aan voor driemaal ander half uur vissen Tien van hen wisten wat te vangen Paul Verhagen kwam als beste uit de bus; zes vissen met een gezamenlijke lengte van 104 cm. Ton Dorst eindigde als tweede (4 vis, 84 cm) en Kees Kalis derde (3 vis. 67 cm). Totaal werden 22 vissen gevangen (474 cm). Het volgende evenement is de Sinterklaaswedstrijd op de Afsluitdijk op 30 november. Kandidaten kunnen zich tot 27 november opgeven bij Johan Hopman, tel. 31 72 97. De kosten zijn ƒ40,-. exclusief aas. Al leen pieren zijn toegestaan. De vol gende wedstrijd in de winterserie is op zondag 1 december bij de asfalt- molen in Oudeschild, aanvang 8.30 uur. dig de eerste beenworp (O-Soto- Gari), maar deze doorzichtige tactiek leverde hem in de loop van de strijd een probleem op. Een tegenstander die zijn partijen kennelijk goed had gevolgd, bestreed Ki met zijn eigen wapen, waardoor er niet meer in zat dan zilver. Ook Mark van Vliet be haalde een tweede klassering. Hij bezit het talent en de mogelijkheden, maar komt ondanks dat niet altijd tot scoren Dankzij medewerking van sponsor Vinke werden de deelnemers en sup porters getrakteerd op een bezichti ging van de binnenstad van Amster dam Marie Timmerman en Annie Vermüe hebben eindelijk hun draai gevonden in de klaverjas- competitie. Na een slechte start was er in de zesde speelronde winst voor de dames. Marie Tim merman werd overigens vervan gen door Cor Bakker. Het (gelegenheids-)duo haalde een score van 7148 punten. Winst in het klassement leverde dit echter niet op. Ook Theo Stoelinga en Frans Witte scoorden hoog met 7124 punten. Zij verbeterden hiermee hun positie in het algemeen klassement van 20 naar 14 Op de derde plaats volgde het echtpaar Jan en Corrie Spaans met 7094 punten, op de voet gevolgd door Astrid Hennmk/Gerrie Grootjen met 6975 punten en Theo Jaap Witte met 6868 punten. Dat winnen en verliezen dicht bij el kaar ligt moesten Arend Dijker en Piet Moree ondervinden. Na de rondewinst van vorige week kwamen zij deze avond met verder dan 5294 punten, goed voor een laatste plaats in deze speelronde. In het algemeen klassement nemen Lieuwe van der Veen en Hans West dorp wekelijks meer afstand van de concurrentie. Het gat met Theo en Jaap Witte bedraagt inmiddels ruim 1100 punten. Het gemiddelde van de avond be droeg 6240 punten, een nieuw seizoensrecord. Tijdens de jaarlijkse sport- verkiezing, vrijdag 20 december in theater De Kiekendief, zullen alleen de Texelse sportman en - vrouw van het jaar worden be kendgemaakt. De jury oor deelde dat ditmaal geen sportploeg voor de prijs in aan merking komt. Net als de afgelopen jaren zijn er in elke categorie drie genomineerden. De winnares van vorig jaar. Ingrid van Lubek. behoort bij de vrouwen weer tot de kanshebbers. Zij heefl concurrentie van Marieke Bakker (paardensport) en Alice Blom (volley bal). Bij de mannen maken parachu tist Herman Landsman, judoka Sjoerd de Vries en wheeler Arco de Graaf uit wie de opvolger wordt van voetballer Sieme Zijm. Daarnaast zal weer een vrijwilliger uit de Texelse sportwereld de hele avond als „eregast" aanwezig zijn Zwemparadijs Calluna heeft mor genmiddag een spectaculaire gast: top-goochelaar Jaap Jas pers. Die laat vele trucs zien, maar treedt ook op als buikspreker en met een ballonnen-act. Het optreden, dat om 16.00 uur be gint, is in het kader van de „kinder- weken" van Calluna. Jaspers richt zich op kinderen van 4 tot en met 12 jaar Vooraf (14.45 uur) is er een poppenkast-voorstelling van Lot Zillig. De entree tussen 14 00 en 17.30 uur is ƒ5,- per kind tot en met 12 jaar, inclusief zwemmen. De winnares van de kleurplaatwedstrijd van vorige week is Priscilla Noorlander 14 00 14.00 14.00 14 00 12.00 11 00 13.00 12.00 14.00 12.00 10.30 10.30 10 30 De volleyballers van Tevoko kun nen voor het eerst in deze com petitie terugkijken op een ge slaagd optreden. Waar in eerdere wedstrijden bij vlagen goed werd gespeeld, maar de punten voor de tegenstander waren, behaalden de Texelaars tegen het team van LOS '82 wèl de volle winst. Hoewel de uitslag van 0-3 anders doet vermoeden, kregen de eiland bewoners de punten van het onderaanstaande LOS '82 niet ca deau. Meteen in de eerste set moest Tevoko vol aan de bakLOS '82 was technisch weliswaar de mindere, met veel opportunisme en enthou siasme wist het team uit Anna Paulowna een voorsprong van 8-6 op te bouwen. Coach Connie Joling had een time-out nodig om de Texelse heren weer in het gareel te krijgen. Via 10-10 wisten de heren van Tevoko met hun groter aanvallend vermogen de set uiteindelijk met 10- 15 binnen te halen. Ook in de tweede set bleef LOS '82 de Texelaars lang bezig houden. De set verliep bijna identiek aan de eerste. LOS '82 wist een maximale voorsprong van 8-5 Ie nemen. Via een goede buitenaanval van Michel Gomez en het dichte middenblok van Marco Tuntelder plaatsten de eilandbewoners bij 10- 10 opnieuw de beslissende demarrage; 10-14 Dankzij een arbitrale dwaling, die een aanval van LOS '82 uitgaf terwijl de bal duide lijk was aangeraakt door het Tevoko- blok, konden de Texelaars de set met opnieuw 10-15 binnenhalen. Het verzet van het team uit Anna Paulowna leek hiermee gebroken. De spelers van LOS '82 hadden de- grootste moeite met de Texelse ser vice en ook de aanval van Tevoko- kwam goed door. Bij 2-12 dachten, de Texelaars zich echter ten on rechte enige frivoliteiten te kunnen veroorloven Gepaard aan concentratieverlies werd de tegen stander weer terug in de wedstrijd geholpen Bij 12-13 leken de Texelaars het nog behoorlijk lastig te krijgen Een droge klap van Ben Kenter en een ver uitgeslagen smash van een LOS-speler bete kende echter 12-15 en de verdiende winst van 0-3 Tevoko heeft door dit resultaat weer aansluiting met de brede midden moot

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7