Historische opleving van Texels voetbal SPIER ZIEKTE? Drie clubs op de eerste plaats Tüürlijk, oma koopt een lot! Koop 'nlotinde "Lachen voor'n Knaak Loterij" 06-11 F amilieberichten Vergadering Texel '94 sterkWatervogels verliest van ZDH Aikido voor jeugd Stoel in ga/Witte kaarten zich als komeet omhoog Tweede trimloop TEXELSE J couRANT Eilandcompetitie volleybal „Eindelijk" op Texel: Job Schuring ProgrammaTevoko Bowlster Stiggelbout is heren de baas Dorpshuis en sint in tv-uitzending Wat ik zeggen wou... Sint huren voor een goed doel Donkere polder Ensembles luisteren koopavond op Jantje ^Beton VSN O Het zijn hoogtijdagen voor de Texelse voetballerij. De selectie teams van Texel '94, De Koog en ZDH staan sinds vorige week alledrie op een eerste plaats. Verder zit ZDH nog volop in de strijd om de beker. Reden voor de Texelse Courant de spelers naar de achtergrond van het succes te vragen. Ie aanvoerders van de drie succesvolle Texelse selecties. John List (Texel'94), benne van Bennekom (ZDH) en Bernard Ipenburg (&e Koog). (Foto Gerard Timmorman) Is aanpassing van hel driespitsen- jsteem naar twee spitsen en een langende spits heeft Texel'94 geen nndeieren gelegd. ,.We voetballen v beter en creëren meer kansen' Sdus middenvelder en „stofzuiger' lohn List. „Alleen moeten we ze er iel vaker inschieten", haalt de aan- oerder de wedstrijd van zondag aan agen LSVV, waarin de Texelaars net de hakken over de sloot kwa- nen „Maar het is de verdienste van el team dat de goal er na lang nokken toch inging ien verhoogde balcirculatie binnen te ploeg is volgens List de basis van et succes. „Het heeft te maken set het spelsysteem, dat mede door 1e inbreng van Martin Koorn, is aan- lepast. Alleen moeten we oppassen tel we de balcirculatie met te ver loorvoeren Soms willen we name- jk nèt iets teveel, terwijl we best todden kunnen uithalen." )e training van Bert Deckers valt in jjede aarde bij de spelers „We stenen veel op positiespel. Dus bij artijtjes van twee tegen drie ook seedoen als je met in balbezit bent.' )e sfeer in het veld is goed. „We teiaarlijkse najaarsvergadering van exel '94 is op maandag om 20.00 ur in kantine „De Kletskeet". Het arverslag, het financiële verslag en ie begroting voor het volgende sei nen komen aan de orde let bestuur wijst de bezoekers van Ie thuiswedstrijd zondag tegen Go tiead erop dat zij hun auto's op het arkeerterrein aan de Emmalaan die- en te plaatsen, wegens activiteiten an de hondenclub. tet is in voetbalkringen een uitda- ing om hoger genoteerde ploe- en op de knieën te krijgen. Kop- iper ZDH trad daarom zondag et knikkende knieën aan tegen e gevreesde middenmoter Wa- irvogels. De Zwaluwen hadden et moeilijk tegen de gedreven oetballers uit de marinestad. laar trokken met 0-1 toch aan het mgste eind. te vrees van'ZDH was niet heie aal ongegrond Watervogels heeft it routinier Johan Gast dit seizoen n aanzienlijke kwaliteits- tibetering geboekt. Het gedegen mbinatiespel waarmee de loornders deze competitie succes reken, pakte mede door het stevige pel dat de Nieuwediepers aan de ig legden, met goed uit ZDH, dat wel in slaagde de vijandelijke spit te uit te schakelen, kwam met «ed in het spel. Dit verschijnsel ird aangewakkerd door het optre- kn van de Zeeuwse arbiter, die Iter dan menig Hoornder lief was te haar aanwezigheid getuigde. Al 'si al lieten de Zwaluwen in Den elder met veel moois zien, en had kd er beslist zorgelijk uit gezien als Wuis in de 25ste minuut niet de 'dossende treffer had gescoord, k beste kans na rust was voor Jelte te der Kooi, die de paal trof. Bui tedat hadden de Hoornders weinig dp op de wedstrijd De Texelaars idden veel te danken aan doelman •testiaan Stolk, die hen met stijl- die acties voor de ondergang be idde Smet op de wedstrijd was te rode kaart, waardoor Watervo- Pls met tien man de wedstrijd kiest uitspelen Als zo vaak had de ferlating een stimulerend effect. De t'a inzet van Watervogels bracht teler geen verandering in de stand hebben wat voor elkaar over Als iemand eens niet zo goed in z'n vel zit, dan doen anderen een stapje extra. Vechtlust is iets waar Texel'94 het altijd al van heeft moeten heb ben." „Dat we bovenaan staan, heeft ook wat met geluk te maken, omdat de concurrentie een paar keer verloren heeft. Maar we zullen ons best doen om de kop te handhaven De Koog „Eigenlijk is het een wonder dat we zo hoog staan", aldus Bernard Ipenburg, aanvoerder van SV De Koog „We hadden een waardeloze start. De voorbereiding was erg slecht. In het begin speelden we ver beneden ons kunnen en meer tegen mekaar Doordat iedereen op elkaar liep te kankeren, kregen we tot over maat van ramp de scheidsrechter nog tegen. Het was ook even wen nen om twee nieuwe, geroutineerde spelers als Rob van der Stap en Dick van Straalen in de ploeg te hebben. Dat heeft enige tijd gekost." De Koog, dat het inmiddels zonder de geblesseerde Van Straalen en spits Danny Borgo moet stellen, heeft z'n draai aardig gevonden al kampt de club met een (te) kleine selectie. Zo kon het gebeuren dat een speler die nog maar pas in de badplaats woont, meteen in het eer- Jeugd van 8 tot 16 jaar kan bij budovereniging Shima aikido-lessen krijgen Elke woensdagmiddag van 17.00 tot 18.45 uur is erkend docent Peter Gerrits paraat. Aikido is een zelfverdedigingskunst, waarbij op een stijlvolle manier, met mooie technieken een tegenstander wordt uitgeschakeld. Deelnemers leren om te gaan met de eigen adem haling, houding en inschatten van de tegenstander. Voor de jeugd wordt dit op een speelse manier in de oefen stof verwerkt. Informatie; Tom Dijk- sterhuis (31 04 67) of Paul van Mierlo (31 97 08). De zevende klaverjasronde is met overmacht gewonnen door Theo Stoelinga en Frans Witte. Zij wis ten niet minder dan 7717 punten bij elkaar te sprokkelen. Na twee prima weken stijgt dit koppel van de 20e plaats via de 14e plaats naar nummer 5. Op de tweede plaats behaalden de kampioenen van enige jaren gele den. Fenny Caspers en Ruth de Ruwe 7.627 punten De dames speelden tot nu toe met regelmatige scores een beetje in de schaduw, maar na deze uitschieter staan zij plotseling op de vierde plaats in het klassement De derde plaats was voor Guusta Linneman en Jitze de Vries met 7340 punten Zij stijgen van 29 naar 21 Ook Theo en Jaap Witte (7.160), (alweer) Frans Bos met George Eelman (7 027) en Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp (7.019) wisten boven de 7.000 punten uit te komen. Voor de eerste periode moeten nog vijf spellen worden gespeeld. Per avond worden vier potjes van 16 beurten afgewerkt, zodat de eerste periodekampioenen op 2 december bekend zullen zijn. In het algemeen klassement lijkt die eer weggelegd voor Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp. op enige afstand gevolgd door Theo Jaap Witte en Frans Bos/George Eelman Deze koppels zijn zeker nog met kansloos. ste werd opgesteld. Er werd nog meer omgezet. Martijn de Veij staat bijvoorbeeld in de spits. Ondanks de smalle basis en de blessures presteert De Koog goed „We hebben een solide verdediging. Voorstopper Dennis Saai verkeert in bloedvorm, daar komt geen spits langs En iedereen begint beter te draaien. We zijn gelukkig met zo sterk ingedeeld. Veel gelijkwaardige ploegen, iedereen kan van iedereen winnen Het verschil aan kop is klein Als Apollo en Sint George zondag beiden winnen, staan we met z'n drieen aan kop." Met het voetbal verbeterde ook de sfeer in het veld „Laatst maakten ze ons zelfs uit voor gezelligheidsploeg. We vatten het toen op als een belediging, om dat we immers hoog staan en goed voetballen. Maar aan de andere kant is het ook weer een compliment." ZDH „We hebben een enthousiaste, longe groep spelers die veel inzet aan de dag legt en over een goeie conditie beschikt aldus ZDH-aan- voerder Etienne van Bennekom die tijdens zijn tweede seizoen in Den Hoorn „lekker loopt te voetballen' „Kijk, we hebben een een paar uit schieters in de ploeg", doelt hij op goaltjesdieven Stefan Bousma en Jelte van der Kooij en laatste man Jan Willem Kraay, die dit seizoen voor het eerst in het blauw/witte te nue speelt. De ploeg maakte onder tramerschap van Hans van der Park dit seizoen een flinke sprong voor uit Na tien wedstrijden staat ZDH Atletiekvereniging Texel houdt zon dag de tweede trimloop van dit winterseizoen Start en finish zijn bij boskiosk 't Turfveld in De Dennen De start is voor de jeugd t/m 12 jaar (1,2 km) om 11 00 uur, voor oudere jeugd (3,1 km) en senioren om 11 15 uur Senioren kunnen kiezen uit 3,1 6,2 en 9,3 km. De inschrijving is open vanaf 10.30 uur in de kiosk Het inschrijfgeld bedraagt voor jeugdleden van AVT een gulden (of ƒ5.- voor de komende zes trim- lopen). Jongens en meisjes die geen lid zijn betalen ƒ1,50 per keer (ƒ7,50 voor zes keer). Deelname voor se nioren is f2.- voor AVT-leden (/lo per abonnement) en ƒ3 - voor met- leden 15,-/abb.) De loop gaat over een fraai, vrijwel vlak parcours door het bos met 25 punten aan kop, op de voet gevolgd door Kaagvogels dat met twee wedstrijden minder nog een bedreiging vormt Het succes is vol gens de captain deels te danken aan de nieuwe trainer. „Hans slaagt erin meer uit de ploeg te halen Hij weet ons goed te motiveren De oefenin gen zijn gevarieerd en hij traint veel op conditie. Dat de waardering hoog is, merk je aan de opkomst: het is telkens druk De spelers van ZDH gedragen zich in het veld doorgaans met zelfzuch tig. „Er wordt veel gecombineerd, als het kan met korte passes en al leen als het nodig is met een lange bal." Doelman Christiaan Stolk, die zon dag in Den Helder zijn grote vorm etaleerde, lijkt met de wedstrijd te groeien Een goede sluitpost blijft nodig, want in de achtste (voorheen derde) klasse, loert het gevaar altijd „Een ploeg die onderaan staat, kan het zomaar op de heupen krijgen." Behalve de jacht op promotie, is periodekampioen ZDH ook in de race voor de beker Half december staat de ontmoeting tegen Callantsoog op het programma. VRIJDAG 22 NOVEMBER 1996 Uitslagen: Dinsdag 19 november 1996 Handicap '94-Perf Bodies 0-3 Tex. Autocentrale-Grote Slock 1-2 Super-Paal 9 0-3 Graaf Spuiterij-Maarcobouw 0-3 OSG-Kobeko 0-3 Fitt-Beverdam 1-2 Tatenhove 2-Dennenoord 3-0 Cavo Latuco-VVV 3-0 Ecomare-Rabo 0-3 Euroase-LenR 1-2 Aanvankelijk zou Job Schuring op 3 november in Klif 12 optreden. Doordat uitgerekend op die dag zijn vrouw, de van Texel afkom stige Miranda Dros, moest beval len van hun eerste kind, ging de try-out voorstelling niet door. Inmiddels heeft Schuring er een periode van twee weken Bellevue in Amsterdam op zitten en heeft hij prachtige kritieken in diverse dagbladen mogen ontvangen voor zijn programma „Eindelijk". Het enige verwijt dat Schuring in de kritieken om de oren kreeg, was dat hij zo braaf is. Maar aan de andere kant kreeg hij complimenten omdat hij met meeloopt in de trend van de huidige cabaretiers die allemaal zo brutaal en kei- en keihard zijn Patrick van den Hanenberg in de Volkskrant: „...een goedgebekte, maar buitengewoon beschaafde jon gen. Hij smijt zijn boodschap met als een hoop stront in het gelaat van het publiek, maar dient het buigend op. In een tijd waarin het publiek vooral vraagt om snel hard, biedt Schuring inhoudelijke kwaliteit van het degelijke soort. Zijn teksten doen denken aan het beste werk van Guus Vleugel en de muziek is soms symfonisch." Zondag 24 november, 20.30 uur, Klif 12, Den Hoorn. Entree ƒ17,50 (vriendenprijs ƒ12,50) tel. 319633. Zaterdag 23 november 1996 „Ons Genoegen" Zaaldienst Dames 2 1. 13 30u. H. Tevoko 3-Wieringen 1 15 00 u H P K. Tevoko 1-Dinto 2 2. 13.30 u D. Tevoko 1-HCSC 1 15.00 u. D, Tevoko 2-LOS '82 1 3. 13 30 u. H. Tevoko 4-HCSC 1 15 00 u. H Tevoko 2-Harpoen 1 De wedstrijd D. Tevoko 3-Noordkop 2 (16 30 u.) gaat niet door i.v.m. met opkomen Noordkop 2. Trijn Stiggelbout van bowlingteam Vliegveldrestaurant was dinsdag in de bedrijvenleague de baas over de heren van Hotel Tatenhove. Met een serie van 724 veegde ze hen van de baan Bureau Alkema en Honmgh won met een verschil van drie pins van Timmers Tearoom. Bert de Rid der van Croiss. Stenenplaats had een invalster meegenomen. Samen versloegen ze Texlin. Uitslagen Texlm-Croiss Stenenplaats 1-4. Hotel Tatenhove dames-Paal 12 1 4-1; Last Mm- net-Bouwbedri|f Veenbaas 1-4. IBS Oele Schoo-Paal 12 2 4-1, Timmers Tearoom- Alkema en Honingh 2-3, Vlieveld Rest. Texel- Hotel Tatenhove heren 5-0 TV Texel besteedt zondag in haar maandelijkse uitzending aandacht aan o a de opening van dorpshuis De Hof in De Koog, de aankomst van Sinterklaas en het 100-jarig be staan van De Lindeboom Deze on derwerpen zijn te zien in de actualiteitenrubriek waarmee de uit zending om 11.00 uur begint Om 11.40 uur volgt het nieuws voor jeugd en jongeren, om 11.50 uur gevolgd door sport (basketbal en judo voor gehandicapten) De rubriek kunst en cultuur besteedt om 12 00 uur aandacht aan de Texelse pol ders. Gasten in het praatprogramma „Voorheen het Raaksje (12 10 uur) zijn o.a Jaap Hoogenbosch en Gelein Jansen De uitzending eindigt om 12.40 uur. Herhalingen zijn erom 14.00 en 17.00 uur en maandag en dinsdag om 8 00, 13.00 en 17.00 uur. De Vlier-NIOZ 2-1 Texèle-Durper Drup 0-3 Nokanto-Zeilmakerij 3-0 Westerlaken-Leydekkers 3-0 Eierl Huis-lepe de Boer 3-0 Haarstudio-Question 2-1 Programma: Dinsdag 19 november: Veld A mannen en vrouwen: 18.30u. DGM-Talenhcwe 1 Smash'68 19.15 u. Smash '68-Bosma Jozef 20.00 u. Jozef-Kruisweik Bbtb 20.45 u Timmer-ABN/Amro (v) Tmmer 21.30 u. De Rival-Gr Slock (v) Tmmer 2215 u. Visser-Wiersma Gr. Slock (v) Bnrtrn lezer» Veld B Tevoko mannen 19.15 u. Jeugd 2-Heren 1 19.30 u. Jeugd 2-Jeugd 1 19.45u. Heren 1-Jeugd1 20.00 u. Heren 3-Dames 2 20.15u. Dames2-Heren4 20 30 u. Heren 4-Heren 3 2215 u. Cocky's Kapsaton-12 BakkenTe/dvj Veld C vrouwen: 18.30 u.Questran-Eieilandsche Huis Klif 12 19.15u.KTif12-Westertaken Nokanlo 20.00 u. Nokanto-Leydekkeis Westedaken 20.45 u. Duiper Drup-Zeilmakenj Haarstucfo 21.30u Haarstudio-Nioz lefiedeBoer 2215u.lepedeBoer-Texele Noz Wedstrijdleiding voor deze avond let en Willem (315194). Tussen 28 november en 5 decem ber kunnen Texelaars Sinterklaas en Zwarte Piet inhuren. Voor 25.- per half uur komen zij op visite De op brengst is voor kindertehuis „Jemina" in Bethlehem, dat deze zomer is bezocht door een groep Texelaars Een Duits echtpaar vangt daar gehandicapte weeskinderen op en is daarvoor geheel afhankelijk van giften. Vorig jaar werd op deze wijze geld ingezameld voor de op vang van straatkinderen in Brazilië. Het is een actie van de jeugd verenigingen van de gezamenlijke Texelse kerken Voor afspraken kan Zwarte Piet worden gebeld (na 18 00 uur) via 31 48 44 In Den Burg klaagt men over de straatverlichting Ze hebben gelijk, want als er een paal staat, moet hij natuurlijk branden. Kom dan in pol der Het Noorden, daar worden we helemaal vergeten We hebben op de Stuifweg twee lantaarnpalen waarvan er één brandt. Nou, dat is stikdon ker. Als ik op de brommer naar zang in Oosterend ga. kan ik amper de af slag Oost vinden. En daar in Oost brandt om de 25 meter een lantaarn paal Dan word ik wel een beetje ja loers (en boos). Kan er daarvan niet eentje op de afslag IJsdijk/Oost worden gezet? Nu weet ik dat als je buiten woont (ik zou niet anders wil len). je overal ver vanaf zit. Maar voor de veiligheid wat meer straat verlichting erbij in Het Noorden, zou geen overbodige luxe zijn, We rijden toch niet allemaal met een auto Sien Groos, Het Noorden Op zes plaatsen in Den Burg was het vrijdag tijdens de weke lijkse koopavond stampvol. De 38 ensembles van de muziek school toonden hun niveau na enkele weken van samenspel- lessen. De reacties waren overal enthousiastwat stimulerend werkte op de 240 veelal jonge musici. Het optreden in tea rooms. een winkel. Question en d'Ouwe Ulo beviel de exploitan ten goed, maar of er een herha ling volgt hangt af van de eva luatie van het samenspel project. Het optreden had nog een ander positief effect. Muziekschooldirecteur Hendrik Jan Trooster: ..Ik denk vast dat er nieuwe bandjes door zijn ont staan. (Fold Marvft Hennen) Opgepast binnenkort komen de kinderen bij u lan9s' '-aat V*vO)?) ze lachen en koop een lot in de "Lachen voor 'n Knaak Loterij0 Vergunning verleend door het Ministerie van Justitie onder nr L O 730/0189/119 95 Er zijn ruim 100 verschillende spierziekten En er is één organisatie voor voorlichting, steun, advies de Vereniging Spierziekten v. Nederland. A° t^ /.4' Vereniging Spierziekten Nederland Lt Gon van Houtszlaan 6, 3743 JN Boom ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Geboren: Noor 21 november 1996 Dochter van. Jacquelien Aarts en Gerard vd Steeg Zus van Wouter, Juul, Doris Oorsprongweg 9 1795 LA De Cocksdorp Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Sanne 21 november 1996 Ben Jansen en Ina Jansen-Koolhof Schilderend 36 1791 BG Den Burg Tel. 0222-310123 Voor bezoek graag even bellen IN PLAATS VAN KAARTEN Na een liefdevolle verpleging in „Verpleeghuis Texel" is plotseling overleden onze zorgzame va der, groot- en overgrootvader Piet Vermeulen weduwnaar van Klazina Lips 15-10-1906 t 19-11-1996 J. Vlaming-Vermeulen R.Vlaming Rick en Esther Ilse Caroline en Wim Mandy Texel, 19 november 1996 Correspondentie-adres Tjakkerstraat 21. 1791 XK Den Burg Een korte overdenking zal worden gehouden op zaterdag 23 november om 14 00 uur in „Uitvaart centrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene begraaf plaats zal plaatsvinden Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het uitvaartcentrum Dag lieve opa Ilse en Mandy Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader en opa JACOB MARTENS zeggen wij u hartelijk dank. Haffelderweg 7. Den Burg november 1996 Namens de familie R. Martens-v Dijk Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van onze moeder en oma MARINA HUYSMAN-BOON zeggen wij u hartelijk dank. Familie Huysman Texel, november 1996 Voor uw medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze vader en opa LAMMERT VAN DER SCHANS zeggen wij u hartelijk dank F v.d. Schans-de Boer kinderen en kleinkinderen Texel, november 1996 Hierbij willen wij iedereen bedanken voor de steun en het medeleven na het overlijden van mijn man. onze vader en schoonvader JAN KOOPMAN H Koopman-Visser Tiny en Peter Reij Erna Koopman Joost van der Hoek Bmsbergenstraat 2, 1791 VN Den Burg. november 1996 Voor uw belangstelling en medeleven na het overlij den van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma PAULINA J. C. GRISNICH-BEAUX zeggen wij u hartelijk dank. W. Grismch kinderen en kleinkinderen Texel, november 1996 1941 1996 Donderdag 28 november zijn onze ouders en groot ouders Wilhelmus Le Noble en Bregtje Wijngaarden 55 jaar getrouwd Wij vieren dit feestelijke gebeuren met onze ouders in „Theodorahoeve", U kunt ze feliciteren van 16.00 tot 17.30 uur. Piet - Barbara. Netty - Cees, Klaas - Tineke Martin, André, Bart Erwin, John en Rina Marco en Janneke Cees Cornelis Ivo, Remco Uw aanwezigheid is ons al als een cadeau Sluyscoog 80. 1791 WT Den Burg. 26 November a s. zijn mijn opa en oma Gefeliciteerd! Feliciteert u ze ook? Nico S Els Ooyevaar 25 jaar getrouwd Kusjes, Wesley Adres. Klimpstraat 12, 1795 AL De Cocksdorp 1926 •ö- Op 26 november 1996 hopen onze ouders, opa en oma Sijvert Rentenaar en Neeltje Rentenaar-Bommezij 1996 hun 60-jarig huwelijksfeest te vieren. U kunt het bruidspaar feliciteren op 30 november 1996 van 15,00 tot 16.00 uur in het Dorpshuis „De Bijenkorf" te Oosterend. Tineke en Henk Frank-Mariska-Eric Adri en Wilma Ben en Inge

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3