Cjroen c2wartsJ~exeU in het harL, Als hotel bij zwemparadijs doorgaat: EurOase neemt Calluna voor ƒ2,5 miljoen over Meer zelfstandigheid voor OSG-leerlingen HRG eigenaar van EurOase Werkgroep heeft plan hoed klaar Personeel Calluna spreekt vertrouwen in EurOase uit VERDER IN DIT Jummer Dak eraf bij Blind Boys of Alabama Hobbyshow in Kerstsfeer bij Eureka Ouwe Sunderklaas: hoe laat gaan we speule Texel wint, ZDH niet Overig sportnieuws kommer gestolen Drankrijder van Zaandammerdijk Brandschade bleef beperkt Geparkeerde auto geramd op Hoofdweg TEXELSE^COURANT BRUINING NIKADEL UlimfTlets DUINKER VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS. ABONNEMENTSPRIJS 154.55 PER HALF JAAR. LOSSE NUMMERS 1,60 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887- NR 11140 DINSDAG 10 DECEMBER 1996 Uitgave: Uitgeven] Langeveld en de Rooy bv Parkstraat 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 31 41 11 Buiten werktijd: Gerard Timmerman, Schoorwal 11, Den Burg, tel. 31 46 87 B.g.g. 06 - 53 16 86 57, 06 - 53 14 91 08 of 06 - 52 78 43 20 le overname van zwemparadijs Calluna door EurOase is en belangrijke stap dichterbij gekomen. Gisteren onder- ekenden burgemeester W. van Rappard (gemeente), J. loningh (voorzitter Recreatie Maatschappij Texel, exploi- ant van Calluna) en eigenaar R.D. Bakhuizen van EurOase le intentieverklaring. EurOase is bereid het bad over te ne- iien voor 2,5 miljoen als zij op het Calluna-terrein een hotel nag bouwen. ,lle huidige medewerkers worden ivergenomen en ook blijft het bad jegankelijk voor Texelaars en toe sten. Daarnaast zal de nieuwe ei- enaar volgens de aanbevelingen an de „werkgroep-Wortel" flink ivesteren in de kwaliteit van bad n buitenterrein. Het naastgelegen akantiepark EurOase Texel, voor een De Turkse Tent, wordt bij de lannen betrokken. De gemeente, ie ƒ4,5 miljoen aan Calluna had eleend, beperkt door de verkoop et verlies tot ƒ2 miljoen. Om dat te dekken willen b en w de lerlstenbelasting voor 1997 met ijf cent verhogen en de woon- arensenbelasting met 4%. De ge- leenteraad neemt hierover van- vond een besluit. bosbeheer, eigenaar van het omlig gende terrein ('t Kerckeland). Het gebied heeft nu de bestemming dag- recreatieve opvang, zonder een ho tel of vakantiehuizen. Bedoeling is dat EurOase (of eigen lijk de Hoge Raedt Groep) het zwem paradijs overneemt via een lening van 2,5 miljoen Deze lening moet over een periode van tien jaar door en ontbindende voorwaarde kan het ontract nog doen ploffen. Dat is het Bval als de bestemmingswijziging nodig is om de bouw van een otel bij Calluna mogelijk te maken, iet doorgaat. De gemeente voert in- liddels besprekingen met Staats- Het valt niet mee om uit te leg gen wie de nieuwe eigenaar van Calluna wordt. Om verwarring te voorkomen houdt de redactie van deze krant het op EurOase, dat op Texel een bekende naam is. De eigendomssituatie ligt echter iets ingewikkelder. De feitelijke nieuwe eigenaar is de Hoge Raedt Groep (HRG) uit Baarn. De HRG beheert het ver mogen van de familie Bakhuizen en belegt ondermeer in onroerend goed. In de recreatie gebeurt dat al ruim 30 jaar. Directeur-eigenaar van de HRG is R.D. Bakhuizen, die gisteren de intentieverklaring me de ondertekende. De exploitatie van het onroerend goed is in handen van een dochter onderneming, de Vastgroep Hol ding onder leiding van directeur Henk Spaan. EurOase Texel en De Koger Hoop vallen onder de verantwoording van deze holding. Vastgroep exploiteert o.a. elf EurOase parken in heel Nederland en zeven hotels van de Golden Tulip en Tulip Inn ketens. Daar naast is er een aannemerij met vijf vestigingen en beheert de Vast groep onroerend goed van derden Bijzonder is dat geen dividend aan aandeelhouders wordt uitgekeerd, maar dat dit bedrag gaat naar goede doelen zoals Unicef en pro jecten in de Derde Wereld. Deze filosofie uit zich volgens Spaan in een goed sociaal beleid. Een re den temeer om zich voor het Calluna-personeel „ten volle ver antwoordelijk" te voelen. Het ren dement wordt echter niet uit het oog verloren. t intentieverklaring wordt ondertekend. Aan het eind van de tafel kijken Vastgroep- recteur Spaan en wethouder Poster toe. Niet op de toto, maar ook aan tafel zaten werk- eep-voorzitter Wortel en „het financieel geweten'' van de gemeente Pennings. IFolo Frons Hcpmanl „hoed" van hotel Greenside in )e Koog moet eraf, maar niet he emaal. Deze aanbeveling doet de rerkgroep die zich bezig houdt net een alternatieve oplossing. B it w zullen het plan deze week «studeren. étrokkenen bij het ontwerp en de ouw van het hotel hebben de afge- ipen tijd in samenwerking met de Ideling bouwzaken van de ge- teente gezocht naar een technisch middel van jaarlijkse rente en aflos sing worden afbetaald Koger Hoop De onderhandelingen hebben lang geduurd. In maart j.l., vlak voordat de gemeenteraad een besluit zou ne men over de toekomst van Calluna, meldde EurOase zich als gegadigde. Onder het motto „buurmans erf is maar éénmaal te koop" toonde EurOase interesse voor een combi natie van haar vakantiepark en Calluna. Voorgesteld werd de bed den van het leegstaande hotel De Koger Hoop (ook eigendom van EurOase) te verplaatsen naar een nieuw hotel op 't Kerckeland. B en w hebben nu ingestemd met deze ruil. De gemeente zal de grond van De Koger Hoop over te nemen voor de prijs van openbaar groen. Het is dus niet de bedoeling dat op de hoek Epelaan-Bosrandweg weereen hotel of een appartementencomplex komt. Ook van woningbouw is voor lopig geen sprake De gemeente mag er de komende tien jaar op Texel slechts een beperkt aantal huizen bij bouwen Uitzondering Volgens burgemeester Van Rap pard is de voorgestelde „bedden- ruil" dé uitzondering op de alge mene regel op Texel. „Wij willen van ons beleid afwijken, omdat er een groter en breder belang mee is gediend", aldus Van Rappard. „De continuïteit van Calluna wordt er mee gewaarborgd en de financiële betrokkenheid van de gemeente blijft zo binnen de perken. Dit is een eenmalige oplossing." Gedacht wordt aan een Tulip lnn-ho- tel (drie sterren) met conferentie- ruimtes Wellicht komt er een geza menlijke receptie voor hotel, zwemparadijs en vakantiepark. Rea lisatie kan volgens EurOase nog wel twee jaar duren. Kindje Dat de onderhandelingen traag ver liepen, was volgens burgemeester Van Rappard geen kwestie van taktiek. „We waren het snel eens over de grote lijnen, maar de invulling moest duidelijk worden uitgewerkt en dat kostte tijd Jaap Honingh sprak relativerende woorden. „Wellicht is het een goede zaak dat het negen maanden heeft geduurd. Een kindje van zes maan den is immers ook niet voldragen. Hopelijk is de conclusie dat dit de beste weg is voor Calluna", aldus de RMT-voorzitter. Personeel Honingh had zich tijdens de onder handelingen samen met werkgroep voorzitter Rob Wortel vooral inge spannen voor de belangen van per soneel, Texelaars en toeristen. Cru ciaal voor hem zijn artikel 12 en 13 van de intentieverklaring Artikel 12 stelt voorwaarden aan de toegankelijkheid en de prijs en waar borgt de bestaande rechten van de certificaathouders. „We hebben ge probeerd deze zaken zeker te stellen Lees verder pagina 5 Vertrouwen in de toekomst van Calluna: v.l.n.r. RMT-voorzitter Honingh, burgemeester Van Rappard en EurOase-elgenaar Bakhuizen. (Foto Frans Hopman) „Het personeel van Calluna heeft het volste vertrouwen om te gaan werken onder de vlag van EurOase." Aldus interim-be drijfsleider Gert Pansier giste ren tijdens de ondertekening van de intentieverklaring in de raadszaal. Pansier zorgde hiermee voor een positief besluit van de bijeenkomst. Ook zegde hij namens de mede werkers dank aan de heren Wor tel en Honingh, die de belangen van Calluna tijdens de onderhan delingen met hart en ziel hadden verdedigd. Burgemeester Van Rappard complimenteerde RMT- voorzitter Honingh hiervoor. „U zette zich in met gevoel en over gave, zonder het zakelijk deel uit het oog te verliezen." Honingh erkende dat hij emotio neel bij de zaak was betrokken. „Er is een band ontstaan met de mensen die bij het bad werken." Op zijn beurt gaf hij hen een pluim. „Het personeel heeft zich de afge lopen maanden buitengewoon ge dragen, ondanks de voortdurende onzekerheid." De plechtigheid werd gisteren door tal van belangstellenden bijge woond. Aanwezig waren o.a. me dewerkers van Calluna, Eur-Oase Texel en raadsleden. Het onderwijs in de hoogste klas sen van de middelbare scholen wacht met ingang van 1998 ingrij pende veranderingen. Belangrijk ste aspect is dat leerlingen veel zelfstandiger naar het eindexamen zullen moeten toewerken. De des kundigen verwachten dat de over gang naar HBO en Universiteit de nacht van zaterdag op zon- ag werd uit de Dorpsstraat van Koog een niet afgesloten tomfiets weggehaald, eigendom an een 27-jarige inwoner. let betreft een zwart scootermodel,, lerk Vespa Silero. Het irzekeringsplaatje (1996) vermeldt et nummer PDP 048. De nieuw- ■aarde is f2000,- aanvaardbare oplossing. Gekeken werd of er andere mogelijkheden zijn dan de hoed helemaal te slopen. De werkgroep werkte aan een plan waarbij de opbouw een duidelijk zicht bare verandering ondergaat. De om vang -nu 8 bij 8 meter- zal worden teruggebracht tot 3 bij 4 meter. De gemeente heeft voor een „hoedje" van deze afmetingen eerder al goed keuring verleend. De lift kan hierdoor in tact blijven. De resterende techni sche installaties worden via interne verschuivingen elders geplaatst, zon der appartementen op te offeren Het betreft uitsluitend een technische oplossing; het plan moet juridisch en planologisch nog worden getoetst Een Cocksdorper die zaterdagnacht met teveel alcohol achter de kiezen over de Zaandammerdijk reed. ein digde met zijn auto onder aan de dijk Hij reed eerst tegen een hek en gleed daarna het talud af De bestuurder liet zich vervolgens door een passant naar huis brengen. De politie wist de drankrijder (460 ug/l) te traceren en maakte proces verbaal op De bejaarde mevrouw M. Keyser- Beerman uit Den Burg kan van ge luk spreken. Dankzij tijdige ontdekking door de buren en be heerst optreden van de brand weer, had een brandje in haar bun galow Elemert 12 zondagochtend geen ernstige gevolgen. Omwonenden zagen tegen half twaalf rook opstijgen uit de nok van het huis. Even later lekten ook vlam men tussen de dakpannen Omdat het vuur zich vlakbij de stenen schoorsteen bevond, leek het een schoorsteenbrand. De oorzaak lag echter bij de rookgasafvoer van de CV-ketel die op de vliering was geïnstalleerd. Het dakbeschot en de nokbalk bij de pijpdoorvoer waren in brand geraakt'. De brandweer was er binnen enkele minuten en had het vuur snel gedoofd door er zowel van binnen als van buiten de nevelblus ser op te zetten (foto). Vrijwel al het gespoten water werd door het vuur tje „gebruikt" zodat nauwelijks waterschade ontstond. De bejaarde bewoonster kon direct het huis weer in. Ze had zelf mets van het brandje op de vliering ge merkt. Als het 's nachts was ge beurd had waarschijnlijk niemand iets gezien en zou een grote uit slaande brand zijn ontstaan. Na bemiddeling van Salvage-verte- genwoordiger Hans Zijm zorgde het nieuwe schoonmaakbedrijf van André Brouwer voor reiniging, tim merde jvtsarco-bouw het dak voorlo pig dicht en maakte de CVI de ver warmingsinstallatie weer in orde. De gas CV-ketel functioneerde al jaren zonder problemen. Hoe het dakbeschot in brand kan zijn geraakt, is een raadsel, laat hoofdbrand meester Marius Banda desgevraagd weten De afvoerpijp was over de hele lengte dubbelwandig, waardoor er vrijwel geen warmteoverdracht naar het hout kan zijn geweest. Als enige mogelijkheid wordt gedacht aan het losraken van aluminium tape waarmee de pijpstukken waren ver bonden en afgedicht ter hoogte van de dakdoorvoer (ADVERTENTIE) (Foto Harry de Graaf) ====bon====bon====bon====bon====bon====bon====bon====bon Let op: de nieuwe EcoMare video nu met korting kopen! Met deze bon ontvangt u tot 1 februari 1997 ƒ4,90 korting bij aankoop van de video in de winkel van EcoMare U betaalt 25,- in plaats van ƒ29,90. Circa 20 minuten kijkplezier waarin alle aspeclen van EcoMare in beeld komen Wilt u de videoband per post ontvangen? Bestel dan telefonisch, 0222-317741. ====bon====bon====bon====bon====bon====bon====bon====bon daardoor kleiner wordt. Dat vraagt uiteraard nogal wat aanpassings vermogen, zowel van leerlingen als van leraren. Op OSG De Hoge- berg wachten ze deze „vernieu wing tweede fase" niet lijdzaam af, maar wordt sinds het begin van het lopende schooljaar proef gedraaid met de nieuwe metho den. „Een gigantische cultuuromslag' noemen Henk van Atteveldt en Ben Bakker (respectievelijk conrector en coördinator van de hoogste klassen van HAVO en VWO) de komende veranderingen Daarin zal de rol van de docent wezenlijk anders worden. Was het tot nu toe zo dat hij (m/v) de stof in stukjes hakte en aanbood aan de leerling, straks zal de leerling dat zelf moeten doen. „Dat betekent Bij een aanrijding op de Hoofdweg in Eierland werden zaterdag ochtend twee personenauto's vrij zwaar beschadigd. Een 38-jarige vrouw uit De Cocksdorp die in zuidelijke richting reed, remde om linksaf te kunnen slaan. Een achteropkomende 41-jarige plaats genoot remde om een aanrijding te vermijden Dat lukte, maar bij het remmen begon hij te slippen en schoot naar links, waar hij een ge parkeerde auto ramde, eigendom van een 61-jarige man uit Den Burg Beide wagens liepen flinke plaat- schade op. De 41 -jarige Cocksdorper sloeg met het hoofd tegen de voor ruit en liep een lichte verwonding op. meer zelfstudie en verantwoordelijk heid Ze kunnen in grote mate zelf hun tempo bepalen aldus Van Atteveldt en Bakker. Met dien verstande dat ze wel alle stof bestu deerd hebben wanneer een school onderzoek of examen moet worden gedaan. „Gemiddeld krijgt de leer ling een werkweek van veertig uur. Maar een snelle zal misschien ge noeg hebben aan vijfendertig uur, terwijl een ander er vijfenveertig uur over doet Dat zal altijd wel zo blij ven." Vraagbaak De docent krijgt in plaats daarvan een rol als vraagbaak en begeleider. Vereenvoudigd voorgesteld komt hij pas in actie wanneer een leerling een beroep op hem doet. Een gedaante verwisseling die het grootste deel van het docentenkorps niet gemak kelijk zal vallen. „Ook wij moeten leren hoe dat moet. Leerlingen moe ten meer verantwoordelijkheid krij gen. Maar ook weer niet teveel, niet Lees verder pagina 5 (ADVERTENTIE) gnet la ba kit (advertentie) MEDEDELING OUWE SUNDERKLAAS Vrijdag a.s. zendt TVTexel een "Ouwe Sunderklaas Special" uit. Hiervoor worden met Ouwe Sunderklaas opnamen gemaakt in Den Burg, Oudeschild, Oosterend en De Koog. De uitzending begint om 18.00 uur. Om iedereen in de gelegenheid te stellen om te kijken wordt de "Ouwe Sunderklaas Special" het gehele weekend continu herhaald, tot zondag 22.00 uur. - TVTexel 540.25 Mhz- Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: drogisterij WATERSPORTCENTRUM

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 1