Daverende show van Blind Boys Alabama Uuf Mrrt-meuwwan- «wiw te ?«xel* «wart Texelse hobby's in grote show Eureka teso TEXELSE^? COURANT Wijzigingen Texel Toerist Agenda Hofkens collectief in Zorgcentrum Middag met medium Rachel en Tanja tonen talent in koffieconcert Vlotbruggen in 't Vooronder Voorstellingen De Kampanje Even een pak SNERT halen in Havenrestaurant Texel ('t Horntje) is wegens verbouwing gesloten Vreemd gaan is profijtelijk voor Worsteltent Texel centraal in Duitse aquarellen DINSDAG 10 DECEMBER 1996 (Foto Harry do Graaf) De werkzaamheden voor de nieuwe Texel Toerist (1997-98) zijn inmiddels in alle hevigheid ingezet. Een omvangrijk karwei, want elke keer moeten weer hon derden gewijzigde telefoonnum mers. openingstijden, etc. door gevoerd worden. Wij verzoeken bedrijven en an dere instanties hun aanpassin gen voor de „Tips" nu al aan ons door te geven U kunt dat op ver schillende manier doen: bij de balie van Langeveld en de Rooy of per fax (314111of 's middags - maandag t/m vrijdag vanaf 13.30 uur - telefonisch bij de re dactie (tel. 362 620) Redacteur Joop Rommets zal u graag ver der helpen Dinsdag 10 december In Cinema Texel draait om 19 00 uur.De klokkeluider van de Notre Dame' en om 21.30 uur „Naar de klote". De gemeenteraad komt om 19.30 uur in het raadhuis in openbare vergadering bijeen. De afdeling Stamboomonderzoek van de Historische Vereniging Texel komt om 20.00 uur bijeen in dorpshuis d'Ouwe ULO. Ook met-leden zijn welkom Woensdag 11 december In Cinema Texel draait om 14 00. 16 00 en 19.00 uur „De klokke- luider van de Notre Dame". Donderdag 12 december Texel viert Ouwe Sunderklaas. Cinema Texel is gesloten. Vrijdag 13 december In Cinema Texel draait om 19.00 en 21 30 uur „The Nutty Profes sor". In EcoMare verzorgt Dick Mol een lezing over ijstijdzoogdieren in het Noordzeegebied, 20 00 uur. Zaterdag 14 december In het tuincentrum Eureka aan de Schorrenweg in Het Noorden wordt van 10 00 tot 20 00 uur een kerst- en hobbyshow gehouden De ploegwedstrijden om het kam pioenschap van Noordholland be ginnen om 13.00 uur op het land van L. Eelman in polder Het Noor den. Bij de Biesbosweg in De Dennen wordt een wielercross gehouden. Start voor de B-poule 14.00 uur; A-poule 14 45 uur. In Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur „De klokkenluider van de Notre Dame" en om 17.00 en 21.30 uur „The Nutty Profes sor". Er worden ook dit weekend geen wachttijden verwacht De eerst volgende keer dat een reserve boot wordt ingezet is vrijdag 20 december bij het begin van de kerstvakantie. In verband met de verbouwing van de verkeerstoren van 't Horntje is deze tot en met 12 de cember buiten gebruik De opstel ling van de auto's zal worden ge regeld met pilonen en extra mankracht Ingaand maandag 16 december is het hoofdgebouw weer via de nor male ingang bereikbaar Tot dat moment is het kantoor onderge bracht in een container aan de westkant van het gebouw De wachtruimte en de toiletten zijn in verband met de verbouwing tot eind januari afgesloten. Aan de oostkant van het hoofdkantoor staan containers met vervan gende wachtruimte en toiletten Hoogwater te Oudeschild Di. 10 Wo.11 Do. 12 Vr. 13 Za. 14 7.56 8.46 9.24 10.15 10.37 Zo. 1511.10 en Ma.16 Di 17 12.40 20.14 u. 21.16 u. 21.44 u. 22.24 u 23.04 u 23 44 u. 11.50 u. en 1.25 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 15 de cember op om 8 41 u en gaat onder om 16.27 u. 10 december nieuwe maan, 17 december eerste kwartier en 12 decem ber springtij. Nils Lely zong als orthodoxe jood Jiddische liedjes. (Foto Harry do g (advertentie) In de centrale hal van het verpleeg huis van Zorgcentrum Texel houdt het Hofkens collectief uit de kop van Noordholland deze maand een expo sitie. Het collectief bestaat uit José Hofkens, Annemieke Jordens, Patricia Buisman. Ans Obbens-Witte, Emmy Starreveld, Petra van der Made en Hanneke Paarlberg Het zevental exposeert werk in verschei dene technieken en stijlen. De collec tie is het resultaat van een enthou siaste samenwerking en onderlinge inspiratie, onder gedreven leiding van docente José Hofkens Bezoekers aan de tentoonstelling zijn bij voor keur 's middags welkom. Hen wordt verzocht rekening te houden met de privacy van de bewoners Het medium Lia Schippers verzorgt zondag een gecombineerde middag in de zaal van Stichting White Eagle aan het Schilderend in Den Burg, aanvang 14.00 uur. Voor de pauze werkt ze met de handaura en daarna met foto's van overledenen. Tevens kan zaterdag een privé-consult wor den aangevraagd. Kaaden zijn ver krijgbaar bij Mansolein Mineralen aan de Weverstraat Wie durft nog te beweren dat in de winter op Texel mets te doen is? Het afgelopen weekend stond weer eens bol van amuse ment, merendeels van professionele klasse Mogelijk hebben de verschillende voor stellingen elkaar concurrentie aangedaan. Dat zou een verkla ring kunnen zijn voor het feit dat het koffieconcert dat zondag ochtend in de serre van De Lindeboom werd gegeven door de 27-jarige Rachel Barnard (links) en de 21-jarige Tanja van Arkel niet meer dan dertig luis teraars trok. De dames hadden meer ver diend. Ze toonden zich op dreef in een afwisselende uitvoering van toegankelijk en minder toegankelijk werk. Rachel (piano) en Tanja (dwarsfluit) brachten vlot werken van Bach (Sonate in C majeur), Mozart (Concert in D majeur), Fuesco (Cantabile et Presto), Doppler (Pastorale Hongroise), Bert (Le petit ane blanc) en P. Hindemith. Rachel en Tanja zijn nog volop in opleiding. Na de muziek school op Texel studeerden zij aan het Sweelinck conservato rium in Amsterdam. Voor Tanja geldt dat nog steeds maar Ra chel zit tegenwoordig op het conservatorium van Zwolle. Uw relaties en/of klanten zullen dit zeker waarderen. Geef uiterlijk donderdag 19 december uw advertentie op voor de krant van 24 of 31 december ui,*™,, Lingcvcld en de Rooy bij onze advertentie- afdeling, tel. 362600 The Blind Boys (met jongere ziende collega 's) op het podium van De Lindeboom. (Foto s Harry de Gman Bezoekers kunnen met snert en glühwein in wintersfeer komen. De kerstman staat klaar om kinderen te schminken. De show is zaterdag van 10.00 tot 20.00 uur en zondag van 11.00 tot 18.00 uur. Pas maar op. Het dak gaat eraf!" had iemand van de begeleidende organisatie gewaarschuwd vlak voor het concert van The Blind Boys of Alabama, dat zondagavond in De Lindeboom werd gege ven. Dat was niet eens zo erg overdreven want de groep heeft het dak van het gebouw inderdaad doen schudden met een show van topkwaliteit. „Dit was geen concert maar een happening. Wat een sfeer en wat een eenheid. Dit was niet alleen muziek, dit was passie!", aldus een bezoeker die het spektakel met tranen in de ogen onderging. De blinde artiesten (drie zangers en een drummer) van 63 tot 69 jaar demonstreerden een verbluffende vitaliteit en wisten de zaal al gauw enthousiast te krijgen met gospel, blues en soul. Ook de humorvolle presentatié droeg daaraan bij even als de goede opbouw van het pro gramma Het begon allemaal betrekkelijk rus tig met mooie interpretaties van Silent Night en het soms grommend diepe close harmonynummer Deep River. Via Oh When the Saints en een mooie Jezus-gospel werd naar een climax gewerkt, waarbij de zwarte zangers zo te keer gingen dat je je hart vasthield Gelukkig kon na het opzwepende If I had a Hammer even worden bijgekomen tij dens Nobody Knows, maar het slot was weer zeer spetterend met onder In café 't Vooronder in Oudeschild start zaterdag om 12.00 uur de jaar lijkse vlotbrugcompetitie. Er wordt gespeeld volgens de officiële re gels van de PVBB en de wedstrij den duren steeds tot 18.00 uur. Vlotbruggen is een caféspel dat door iedereen kan worden gespeeld. De speler moet proberen om met drie ballen een aantal punten te halen op een bord met kuiltjes (de vlotbrug). Degene met de meeste punten is win naar De inleg is vijf gulden en iedere speler krijgt een prijs die kan oplopen tot vijftig gulden. De hoofdprijzen zijn een dames- en een herenfiets en een diner ter waarde van honderd gulden. Verder is er iedere dag een dagprijs Titelverdediger is Dennis Weten kamp, van wie bekend is dat hij een hekel heeft aan fietsen. andere You'll never walk alone Het waren allemaal bekende liederen, maar gebracht op een wijze die de avond tot een belevenis maakte. Ongeveer driehonderd mensen had den de kans gegrepen om deze top groep te zien en te horen en daar 37,50 (staand beneden) of f47,50 (zittend boven) bij voorverkoop over gehad. De zaal was dus aardig vol, maar volgens Gelem Jansen die een belangrijke rol heeft gespeeld bij het Texelaars kunnen zondag 15 decem ber in De Kampanje te Den Helder een klassiek matinee bijwonen, ver zorgt door violiste Theodora Geraets en pianiste Regma Albrink. Het duo speelt vanaf 15.00 uur sonates van Mozart, Beethoven en Cesar Franck. Entree ƒ17,50 Er is dan tevens kerstmarkt. Op zaterdag 21 december is er voor kinderen om 15.00 uur de voorstel ling Verborgen Laatjes door Cees Brandt. Entree ƒ8,- Diverse Texelse hobbyisten en ver enigingen werken komend week end mee aan de grote kerst- en hobbyshow van tuincentrum Eu reka aan de Schorrenweg. De fami lie De Ridder en medewerkers pak ken fors uit, Want zij veranderen het bedrijf in een 2.000 m2 grote kerstmarkt. De afgelopen jaren was de show tel kens in de vestigingen in Den Burg. Toen werd het eigen assortiment on der aandacht gebracht, vooral voor mensen die zelf creatieve kerst stukjes willen maken. Nu de kerst show in het moederbedrijf plaatsvindt, naar Texel halen van de groep, had er eigenlijk honderd man méér moe ten zijn. Deal Een ramp is het met want de groep had bij het contracteren genoegen genomen met de totale opbrengst aan recettegelden en had dus het risico aanvaard dat deze zouden tegenvallen. Normaal wordt opgetre den tegen een tevoren bepaalde prijs, maar dat was op Texel geen haalbare kaart zodat een andere deal werd gemaakt. Wel moest van Texelse zijde worden beloofd dat alles in het werk zou worden gesteld om zoveel mogelijk bezoekers naar De Lindeboom te krijgen De Texelse organisatoren konden hun kosten beperkt houden mede dank zij medewerking van de VVV die zorgde voor de reclameposters en Teso die gratis vervoer aanbood aan de groep, de begeleidende mensen en het rijdend materieel Texel was eén van de zeven ge meenten waar de groep tijdens de Nederlandse tournee optrad. Maan dag vertrekt het gezelschap weer naar de Verenigde Staten. Blindenpad The Blind Boys of Alabama kwamen zondagmiddag met de boot van half drie naar Texel en reden direct naar de Dennen om kennis te maken met het blindenpad van Staatsbosbeheer probeert Eureka er iets speciaals van te maken om bezoekers naar de pol der te trekken Het tuincentrum zelf presenteert naast bloemen en groen een grote verscheidenheid aan produkten voor de doe-het-zelver. De particulieren en clubs krijgen liefst 800 m2 tot hun beschikking. Vogelclub Op Eigen Wieken heeft zelfs méér ruimte dan tijdens de onlangs gehouden eigen show in d'Ouwe Ulo De kleinste standplaats, die van de Wadden vereniging, meet altijd nog 20 m2. Ook de bijenvereniging, modelvliegclub, modelspoorclub, het Wereldnatuur- fonds en de Vlinderclub geven acte de presence. De hobbyisten houden zich ondermeer bezig met handwerk, zelf kaarten ontwerpen, heksen ma ken, houtzagen en stoffen beschilde ren. Leden van de groep bij het blindenpad in de Dennen, waar ze van Henk Groenen (links) wetenswaardigheden vernamen over Texel aan de hand van een in braille uitgevoerde landkaart van het eiland. Rechts Gelein Jansen. (ADVERTENTIE) Ectcsjjé Telefoon 31 48 90 Alfons Griffioen, Wenny Steinmann Rob en Annet Arends smaakt he letterlijk naar meer. Op Oudejaars avond zal een Latijns Amerikaanss groep de sfeer bepalen. Het thema van een culinaire avond in februaii staat nog niet vast. In maart echtei is een „native avond" gepland, waar bij indianen, aboriginals en eskimo's ten tonele worden gevoerd. Intussen probeert het bedrijf oot buiten de thema-avonden naam Is maken. Eerste wapenfeitje in de strijd om zich te onderscheiden is dat De Worsteltent door de restaurantgids „Lekker '97" wordt vermeld als eén van de 500 aan te bevelen restau rants in Nederland. Ook Het Vierspan in Den Burg van Jelle Pekel viel deze eer te beurt. De vermelding is het resultaat van onverwacht ano niem bezoek van keurmeesters. Ze werden daar toegesproken door Henk Groenen van de VVV en lieten zich het aangeboden „Juttertje" goed smaken. Foto's werden ge maakt om te dienen bij de VVV-pro- motie van de gehandicaptenvoorzie ningen die Texel biedt. „De Worsteltent gaat vreemd" is het motto waarmee café-eethuis De Worsteltent momenteel dingt naar de gunsten van de klant. Het slaat op de thema-avonden die telkens in het teken staan van een vreemde dan wel andere cultuur. Na een Spaanse avond in novem ber was zaterdag in de voormalige mientboerderij een „Berlijnse avond" te beleven. De „Worstelstube" bood daarbij sfeer en entertainment die kenmerkend waren voor het licht decadente ver maak dat in het Berlijn van de jaren twintig was te beleven. Liederen waarmee onder andere Marlène Dietrich wereldberoemd werd, wer den vertolkt door Mieke (van de „Gi- gantjes"), gesteund door de gelegen heidsformatie „Drie Manner im Schnee". Een bijdrage leverde ook de Texelse zanger Nils Lely die ge durende een half uur Jiddische lied jes ten gehore bracht, gekleed en gekapt als orthodoxe jood. Ook de aankleding van het restaurant moest bijdragen aan de sfeer. Dat gold te vens voor de kleding van het bedie nend personeel dat zo uit een histo rische film over de Weimar-republiek Texel-aanbidder Siegfried Kauz uit Mettmann (Dui) houdt momenteel in zijn woonplaats een expositie van zelfgemaakte aquarellen. Een be langrijk deel daarvan is vervaardigd op zijn geliefde vakantie-eiland. Vol gens de lokale krant „Schaufenster" maakt de bij insiders met onbekende Kauz sfeervolle werkstukken. The ma's zijn o.a. zeegezichten, „langs de kust" en landschappen. De schil derijen zijn tot eind december te zien in galerie Hause Otto Kolp. leek te zijn geplukt. Ook het eten was „Berlijns" en in elk geval feestelijk1 gegrilde zalm op zuurkool met kaas en saus, gevogeltebouillon (met waterkers en kwartelei) en wildsaucijsjes met een saus van kummel en grove mosterd. Voor het decadente accent zorgde het „Dessert mystiek" dat uit een drietraps etagère bestond. Deze mix van cultureel en culinair genoegen is in een andere vorm al succesvol gebleken in theater-res taurant Klif 12 in Den Hoorn In De Worsteltent slaat het ook aan: zater dag waren er meer dan tachtig eters, zodat chef-kok Ron Arnold en de andere medewerkers de handen vol hadden. Diverse gasten haakten in op het thema van de avond en droe gen mode uit de jaren twintig. Voor de Worsteltent-firmanten

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2