Sport l Sportverkiezing met jongleur en muziek Texel '94 moeizaam naar overwinning Van derVring wint matchplay golfen COURANT Turnploeg niet in vorm op NK Geen Tevokotraining Twee keer winst voor Mareis (h) ATB'er Appel wint van Rikkenberg Pokerspel brengt ZDH fraaie zege Aarzelend Tevoko toch naar winst Spelpeil van buitengewoon gehalte De Koog na verlies op derde plaats Bowler Van Vliet gooit hoge ogen Voetbaluitslagen Uitslagen Tevoko Matige vangsten sportvissers Voetbal program ma Ervaring telt bij Jeu de Boules Darttoernooi Zaalvoetbalprogramma TFYÏ7I QP r-7 DINSDAG 17 DECEMBER 1996 „talent van het jaar". De prijzen worden uitgereikt door de „eregast" van de avond. Deze ere gast is een man of vrouw die zich achter de schermen op een bijzon dere manier verdiensteli|k heeft ge maakt voor de sport op Texel De eregast zal de gehele avond in de watten worden gelegd. Het sportgala is vrij toegankelijk en begint om 20,00 uur met een spectaculaire opening. Het ontbreken van de juiste vorm deed de jongensturnploeg van GVT zaterdag in Dalen op een te leurstellende zeventiende plaats belanden. Tijdens de provinciale strijd kwamen de turners nog tot veelbelovende prestaties, maar dit werd niet voorgezet. Na een afwezigheid van vele jaren had GVT weer een ploeg afgevaar digd met in de gelederen Joey en Boy v.d. Vis, Malik Kariebo en Ste ven van Vliet Ze werden geacht bij de beste tien te kunnen eindigen, maar reikten niet verder dan de ze ventiende plaats Er deden 24 teams mee. Steven van Vliet, die vooral op toe stellen (voltige en brug) voor de pun- ten moest zorgen, had last van een pijnlijke hand, waardoor de oefenin-* gen niet naar wens verliepen Malik Kariebo bleek te licht voor deze kampioenschappen Hij is talentvol, maar dat kon het gebrek aan erva ring niet compenseren. Boy v.d. Vis was ook maar voor 80% op dreef. Dit bleek vooral tijdens zijn laatste oefening op vloer waar het onderdeel handstanddrukken met afzet werd geturnd Dat leverde hem een aftrek van 2,5 punten op Alleen Joey v.d. 'I Vis liet zien dat hij voor komend seizoen kanshebber is om een gooi naar de nationale titel in nivo 5C te doen Hij was de enige Texelse turner die op alle toestellen voluit presteerde Alle Tevokotrainingen op donderdag in de Burg. De Koninghal vervallen. De zaal is in gebruik voor de kerst viering van de OSG en er is geen andere zaal beschikbaar voor de volleyballers. De basketballers van de Mareis hadden in het weekend een dub bel programma af te werken. Za terdagavond stond de wedstrijd tegen koploper Schoorl op het programma en zondagmiddag de inhaalpartij tegen hekkesluiter Enkhuizen 2. Beide keren traden de Mareis met zes dezelfde spe lers aan: dat betekende één wis sel op de bank. Tegen Schoorl werd goed geconcen treerd een eerste helft neergezet waarbij de heren toch brutaalweg een flinke voorsprong van negen punten namen (13-22) Na de rust startte Schoorl een beginoffensief dat de Mareis in verwarring bracht. De Texelaars begonnen rommelig te spelen en raakten met goed uit te voeren Schoorl kwam terug in de wedstrijd en het duurde tot de elfde minuut eer de Mareis weer eens wiste te scoren Omdat er slechts één scheidsrechter was en die te weinig met de aanvallen van de I Mareis meeliep, zag hij veel per soonlijke fouten niet. Daardoor raak- ten de Mareis geïrriteerd en zo kon het gebeuren dat Ene Venneker door provocerend gedrag van een tegen- stander zich niet meer kon beheer- sen en met een diskwalificerende fout het veld moest verlaten. Dit bracht wel een verbetering in het spel van de Mareis die op karakter en veel inzet een gelijke stand uit het vuur sleepten (37-37). Dat bete kende vijf minuten verlengen en daarin gaven beide teams elkaar niets toe (40-40). Gevolg was een tweede verlenging en toen namen de Mareis een allesbeslissende voor sprong die ze niet meer uit handen gaven: eindstand derhalve 42-49 Na deze zwaarbevochten overwin ning moesten de Texelaars de vol gende middag aantreden tegen Enkhuizen 2. Daarin leek het wel of de wedstrijd van de zaterdagavond nog in de benen zat want de eerste helft speelden de Mareis zwak en ongeïnspireerd. Bij rust was het slechts 23-18 In de tweede helft maakten de heren het klasse- verschil duidelijk en begon het zo waar weer even te lopen en klopte het een tijdlang in het team. Uitein delijk werd het 57-32 voor de Mareis dat daarmee goede zaken doet op de ranglijst (subtop). Na de kerstva kantie staan op 11 januari de eerste wedstrijden weer op de kalender T.z.t verschijnt het programma weer in deze krant. Scores Schoorl: Albert ten Wolde 21 pnt.. Ene Heijenh 10. Jos Witte 7 pnt Jaap de Wijk 5 pnt; Eric Venneker 4 pnt. Rick Lei 2 pnt Scores Enkhuizen 2 Albert ten Wolde 19 pnt. Ene Heijenk 18 pnt., Eric Venneker 10 pnt. Jos Witte 6 pnt; Jaap de Wijk 4 pnt. iE SKtlOL Het programmablad van Adelbert uit Egmond-Binnen vermeldde dat de thuisclub opzag tegen de wedstrijd met het sterk geachte Texel als tegenstander. Verschil lende eilandelijke spelers hadden in de eerste ontmoeting indruk gemaakt op de rood-zwarte Egmonders. Ook de grote over winningen op Egmondia (0-8) en Zeevogels (1-6) waren niet onge merkt aan Adelbert voorbij ge gaan. Winnen was Texel aan haar stand verplicht, maar dat lukte moeizaam. Om in de kopgroep te blijven kon Texel zich geen verlies permitteren. De thuisclub wilde echter uit de ge varenzone raken en vlaste dus ook op winst. Voldoende ingrediënten voor een aantrekkelijke wedstrijd. De Texelaars startten voortvarend. Al na vier minuten scoorde een goed mee naar voren gekomen Leendert Eelman voor Texel het openings- De zaterdag in De Dennen gehouden ATB-wedstrijd draaide in de B-poule uit op een duel tussen Evert Rikken berg en Robert Jan Appel Laatstge noemde nam in de laatste ronde een kleine voorsprong en kwam zegevie rend over de finish. In de strijd om de derde plaats was Natascha van der Vis iets sneller dan' Erwin Goênga. Jaap Kuyper eindigde als vijfde. In de A-poule ging Jordy Vinke snel van start en won met grote voor sprong. Jan Zijm reed de hele wed strijd op de tweede plaats. Theo Boom begon voortvarend, maar werd later ingehaald door Rien Brouwer en Loek van Vliet. was het toch De Koog dat tegen de spelverhouding in voorsprong nam Een bekeken voorzet van rechts werd snoeihard door Nico Schot te gen de touwen gekopt. Wellicht door deze voorsprong dacht De Koog dat het de duels slap kon blijven ingaan. Dit resulteerde in verscheidene kan sen voor HOSV. Keeper Jan Plaats man wist nog een aantal inzetten te keren, maar het was voor iedereen duidelijk dat een treffer voor de be zoeker met kon uitblijven Die doel punt viel vrij vlot na de treffer van De Koog, dat met wakker schrok van dit snelle aansluitingsdoelpunt. Kort erna kwam HOSV op voorsprong. In de tweede helft kwam het thuis- spelende elftal er helemaal met meer aan te pas. De sterk spelende middenvelders van HOSV wisten steeds vaker met slimme passes hun spitsen te bereiken. Het was met name aan Jan Plaatsman en het fa len van de Hoogwoudse aanvallers te danken dat HOSV met verder kon uitlopen. Desondanks kwamen de bezoekers toch op een voorsprong van 1-3 toen de Koger verdediging verzuimde de bal goed op te ruimen. In een wanhoopsoffensief wist een van de betere spelers van De Koog. Nico Schot, nog 2-3 op het score bord te brengen. De Koog kon met nog tien minuten speeltijd geen ver andering meer in die'stand brengen Deze uitslag betekent dat De Koog naar de derde plaats op de ranglijst zakt. Dit hoeft niet te betekenen dat het nu een gelopen koers is, omdat ook St. George en Apollo, de naaste concurrenten van De Koog af en toe steekjes laten vallen. Sportend Texel verzamelt zich vrijdag 20 december in vakantie centrum De Krim om de bekend making van de sportman en sport vrouw 1996 bij te wonen. Dit jaar komt er geen ploeg in aanmer king voor een prijs. De organisatie, die in handen is van de Stichting Texelse Sport raad, Stichting Triathlon Texel en Radio Texel Sportlokaal, heeft een gevarieerd programma samenge steld met sport en muziek. Naast de diverse sportdemonstraties zal de band Hickory een en ander ondersteunen. Bovendien treden het Koninklijk Texels Fanfarekorps en het smartlappenkoor op. Uit de vele positieve reacties van vorig jaar blijkt dat de afwisseling sport en muziek een succesvolle formule is. Daar naast leent de lokatie zich uitste kend voor een flitsende avond- Attracties zijn o.a. het optreden van een jongleur, een modeshow van sportkleding en een demonstratie van Oosterse gevechtssporten. doelpunt, doch dit werd wegens hands afgekeurd Een terechte be slissing van de scheidsrechter. De toon was echter gezet en het team van coach Bert Deckers had daar gebruik van moeten maken. Dat gebeurde niet. Adelbert kreeg zelfs de vrijheid om enkele aanvallen op te zetten Pas na twaalf minuten kwamen de eilanders terug met een aanval via de rechtsbuiten Adelbert werkte de bal slecht weg. Vrij staande spits Erwin Koning zag zijn kans en verschalkte keeper Benno Wittebrood (0-1) In plaats van door donderen zakten de Texelaars weer in Adelbert putte moed en bestookte de gasten met hoekschoppen en vrije schoppen. Tot de rust liep dit op mets uit Blessures In de tweede helft toonde Texel overwicht, maar zette dit wederom met om in doelpunten. Adelbert drong aan en voor beide doelen ont stonden hachelijke en onoverzichte lijke situaties. Overtredingen en de daaruit volgende blessure behandelingen waren niet van de lucht. In de zeventigste minuut kopte Martin Koorn tegen de lat. Vijf minuten later schoot de bal diagonaalsgewijs langs het Texel- doel De spanning liep op. Een taai Adelbert bracht door de verdediging en scoorde min of meer toevallig de gelijkmaker (1-1). Dat schudde de eilanders wakker. Op nieuw zorgde Koning voor een treffer, waardoor de eindstand op 1- 2 uitkwam. Een gedurfd spelend ZDH heeft de gasten van DWOW zondag alle hoeken van het veld aan de Witte- weg laten zien. Het werd uiteinde lijk 5-2, maar net als het Neder lands Elftal tegen België liet het Hoornder team tal van mogelijk heden op een veel hogere score onbenut. Dat kon maar weinigen echt deren, want door een onver wachte nederlaag van koploper Kaagvogels is ZDH weer volop in de race voor het kampioenschap. Hans van der Park had lang gebroed op de tactiek tegen de nummer drie van de ranglijst De wedstrijd in Wie- ringerwerf ging drie maanden gele den nog kansloos verloren (4-1), als gevolg van de overmacht van DWOW op het middenveld. Noodge dwongen koos de Hoornder coach daarom ditmaal voor een offensief concept, met vier middenvelders en drie aanvallers. Aanvankelijk leek het spelletje bluf poker faliekant verkeerd uit te pak ken. De Hoornder verdediging moest er erg aan wennen dat zonder vrije laatste man werd gespeeld en bin nen tien minuten kreeg DWOW drie mogelijkheden om de score te ope nen. Keeper Christiaan Stolk was echter de reddende engel. Daarna nam ZDH - zoals gehoopt - de regie op het middenveld over. Steeds werd de vrije man gevonden en al gauw dienden de eerste kan sen zich aanNa twintig minuten was het raak, toen een DWOW-verdedi- ger Jelte van der Kooi alleen van scoren kon afhouden door de bal zélf in het net te schoppen: 1-0. Krap vijf minuten later was het al 2-0 De gre tige Bart Oosterhof bereikte de De bekendmaking van de sportman en sportvrouw loopt als een rode draad door het programma. De genomineerden worden door middel van een filmpje op een groot video scherm aan het publiek voorgesteld. Bij de mannen strijden Arco de Graaf (rolstoelatleet), Sjoerd de Vries (judoka) en Herman Landsman (pa rachutist) om de titel. Ingrid van Lubek (triatlete). Marieke Bakker (paardensport) en Alice Blom (volleybalster) gaan bij de dames uitmaken wie sportvrouw van het jaar wordt. jaar wordt. Nieuw is de prijs voor het De volleyballende mannen van Tevoko hebben het jaar goed af gesloten. De wedstrijd tegen het Midwoudse Schorpioen was illus tratief voor het presteren van het Texelse team. Pas na een aarze lend begin werd de 3-1 zege vei lig gesteld. Er stond veel op het spel. De verlie zer van de wedstrijd zou de bedor ven adem van het degradatiespook in de nek krijgen. Zoals in bijna alle wedstrijden van de laatste tijd kreeg Tevoko dit belang pas gaandeweg in de gaten. De eerste set was hiervan al een treffend voorbeeld. Voordat de eilanders aan volleybal begonnen keken ze al tegen een 2-10 achter stand aan. Een debacle leek onver mijdelijk, daar Midwoud met gemak de gaten in de Texelse verdediging vond. De omslag kwam pas bij de servicebeurt van Frank Kalkman, die de zwakkere passers aan de andere kant van het net bestookte. Via 6-10 en 11-11 leek Tevoko za ken gelijk te trekken, maar enkele domme persoonlijke fouten ook typerend voor dit seizoen) leidden toch tot setverlies 12-15. De tweede set ging beter Met Michel Gomez voor Frank Kalkman kwam er meer power in de aanval. Ook de bezieling kwam terug, wat de toch als met agressief bekend staande Ben Kenter zelfs nog een gele kaart opleverde. De zwakte van Schor pioen was de passing en die werd feilloos blootgelegd. De setwinst kwam, ondanks een duur van 28 minuten, niet in gevaar De merk waardige derde set duurde slechts de helft van de voorgaande Tevoko begon weer lamlendig en stond snel met 1-6 achter Aanvoerder Martin Koenen kreeg een servicebeurt en gooide al zijn opgekropte adrenaline in de strijd Met sprongservices haalde hij in zijn eentje de winst bin nen. Tevoko nodigde het aangeslagen Schorpioen in het begin van de vierde set weer vriendelijk uit om terug te komen in de wedstrijd, want al snel was de achterstand weer 1- 6. Hoofdblokkeerder Marco Tuntel- der onderscheidde zich met enkele fraaie punten. Koos Doeven en Jitze Beintema serveerden Tevoko langs de tegenstanders naar setwinst. Meteen na de oliebollen en cham pagne wacht Tevoko Madjoe uit Enkhuizen. Wellicht wordt de korte winterstop benut om uit te vinden hoe een set goed kan worden begonnen. De heren houden zich voor elke sug gestie in deze warm aanbevolen. achterlijn en bezorgde Van der Kooi de bal op maat Even hinkte ZDH op twee gedach ten: voluit doorgaan (en jezelf moge lijk over de kop lopen) of gas terug nemen DWOW begreep de aarzeling en vocht terug. Als de paal een tegentreffer niet in de weg had gestaan, had het nog lastig kunnen worden. Nu werd de rust echter on geschonden gehaald. Vijf minuten na de hervatting viel de beslissing toen invaller Roald van der Slikke vanaf rechts fraai voor zette en Erik Wuis - die weer bergen werk verzette - alleen maar hoefde in te knikken. Direct uit de aftrap scoorde DWOW tegen, maar dat bleek een incident, want ZDH bleef zich volop kansen scheppen (en vermorsen) Eerst keurde de scheidsrechter nog ten onrechte een treffer af en trad hij met op toen Stefan Bousma in het strafschop gebied werd gevloerd. Maar even later werd het toch 4-1toen dezelfde Bousma een voorzet van Jan Willem Kraay verzilverde. Kraay maakte korte tijd later zelf de mooiste goal van de middag, nadat hij zijn directe tegenstander met een even eenvoudige als geraffineerde lichaamsbeweging op het verkeerde been had gezet Met nog twintig minuten te spelen werd de licht geb lesseerde spielmacher vervolgens gewisseld, waarna enige onrust in de ploeg sloop. Maar omdat DWOW daar pas vlak voor het einde één keer van profiteerde, kwam de zege van de Hoornders met meer in gevaar. Een fraaie opsteker voor zondag, wanneer Callantsoog op bezoek komt voor de eerder uigestelde wed strijd om de districtsbeker. Zondag 15 december: St Adelbert-Texel'94 1-2 Sint Boys-Oosterend 1-0 De Koog 1-HOSV 2-3 Always Forw. 3-Texel'94 2 6-3 Texel'94 3-De Koog 2 4-0 Texel'94 4-BKC 4 2-6 Texel'94 A2-SVW27 A3 3-1 ZDH 2-Wiron 4 2-3 G-voetbal: Argon-De Koog 1-0 Dames: Winkel 2-Texel'94 7-0 De Koog heeft afgelopen weekend een verdiende nederlaag geleden tegen HOSV. Het elftal uit Hoog woud was gedurende het hele duel de sterekere en won terecht met 3-2. De Koog begon veel te slap aan de wedstrijd. Bijna ieder duel werd ver loren en hoge ballen waren standaard voor de tegenstander. Stopper Den nis Saai werd node gemist in de Koger defensie. De bezoekers ble ken al vroeg in de wedstrijd veel ster ker dan Dé Koog, dat moeite had zich tegen de felle opponent te wa penen Toch was de eerste grote kans in de wedstrijd voor De Koog. Het was Bernard Ipenburg die. weg gestuurd door Nico Schot, zijn harde inzet knap gestopt zag worden door de doelman van HOSV. Even later Nico Schol kopt de openingstreffer voor De Koog tegen de touwen. Later zou zijn team tegen HOSV toch ten onder gaan. (Foto Gerard Timmorman) Aankomend golfprofessional Jeroen van der Vring is winnaar geworden van het matchplay kam pioenschap dat zaterdag en zon dag op golfbaan De Texelse werd gehouden. Vooral bij de heren was het spelpeil van een buiten gewoon gehalte. Bart Medendorp wisselde spectaculaire flaters af met briljante oplossingen. Daar mee bleef hij lang op gelijke hoogte met Van der Vring, die uiteindelijk op techniek en koel bloedigheid won. Bij de dames versloeg Ina Pool vrij gemakkelijk Manty Wijsman. In het golfspel is matchplay de een voudigste wedstrijdvorm. Twee per sonen spelen tegen elkaar om de winst van elke hole Als de stand na 18 holes nog steeds gelijk is, wordt doorgespeeld tot er een winnaar is. Juist bij deze spelvorm wordt elke slag, zeker in het eind van de strijd, belangrijker. De dwang tot goed spe len dreigt langzaam over te gaan in de verplichting niet te falen. Positief denken is voorwaarde en het verwer- Het bowlingteam Gruisi was deze week goed op dreef. Vooral Siets van Vliet had een goede kijk op de baan en scoorde als het nodig was. Ondanks een sterke serie van Angelien Barhorst van de All Stars pakte het Gruisi-team de overwin ning. Even zag het ernaar uit dat het Stunt Team met de punten aan de haal zou gaan, maar de tegenstan der van BBS kwamen sterk terug en pakten de winst. De ploeg van Bert van der Wal haalde verrassend uit door Mission Impossible met 3-2 te_ verslaan. De dames van de T-Fords waren deze week met te verslaan. Mede dankzij een mooie serie van 461 door Tiny Kok pakten ze drie punten van de Bloopers. Uitslagen bowlen So What Badweg Sportief-Geerts Glazen wassen] 1-4, Stunt Team-BBS 2-3, Gruisi-AII Stars 4-1, Champ Sisters-Hordifood 14, Pruttelhuus-Onder de Pomp 5-0; Spare Ribs- Hotel Strandplevjer 0-5; Bert v/d Wal-Mission Impossible 3-2, De Metro-TZN 2-3, Sommeltjes-Headpins 1-4 Huisvrouwen: Bloopers-T-Fords 1-3, WBZ-Klavervier 1-3. Zaterdag 14 december: Oosterend C1-W.waard C1 1-5 Vesdo B1 -Oosterend B1 9-3 Texel'94 D1-ZAP D1 1-2 Texel'94 D3-WGW D4 0-6 Texel'94 B1-N. Niedorp B1 1-5 Hollandia T B2-Texel'94 B2 10-1 ZAP C1-Texel'94 C1 2-0 HRC C2-Texel'94 C2 2-0 HCSC A1-Texel'94 A1 2-0 ZDH C1-JVC C4 5-1 Pupillencompetitie: SVC F1-Texel'94 F3 10-1 De Koog F1-Oosterend F2 6-0 Texel'94 F4-Texel'94 F1 0-6 Texel'94 E2-Texel'94 E5 12-1 Texel'94 E3-Texel'94 E4 6-0 0'end E1-SVC E1 3-2 ZDH E1-ZDH E2 13-0 Texel'94 D3-De Koog D1 1-3 0'end D1-SVC D1 0-9 ken van de psychische druk is bij deze spelvorm net zo belangrijk als het hanteren van de juiste techniek. Nog nooit hadden Texelse golf- wedstrijden zo'n professionele uit straling. De spelers werden begeleid door een caddy en publiek liep en thousiast met de finalisten mee In de voorronden werden de meest geharde golfers al geselecteerd In het finale-weekend bleven uiteinde lijk acht heren en zes dames over die het stevigst in de golfschoenen ston den. De zaterdag was guur Door de schrale, harde zuidwestenwind was de balvlucht moeilijk te berekenen Reynier de Graaff rekende af met Rick van Hattem Peter van de Wind won onverwacht maar terecht van de als derde geplaatste Jan Mevius. Bart Udding had zelfs 20 holes no dig voordat Peter Boorsma zich ge wonnen gaf. Zaterdag 14 december 1996 H Tevokol-Schorpioen 3-1 H. Tevoko2-Tevoko3 3-1 H. Tevoko4-V C J.'943 3-1 D. Tevokol-v.c. Oudorp 3-1 D Tevoko2-Schoorl 3-1 D. Tevoko3-W.S.O.V.3 3-0 De zes deelnemers aan de zevende wedstrijd in de sportvis-serie brach ten zondag twee uur door op de dijk bij Ottersaat. Slechts drie van hen wisten een visje te verschalken. Kees Kalis ving de grootste (23 cm.) en werd daarmee winnaar Piet Kingma en Frans Bos ontliepen el kaar met allebei een vis van 21 cm niets. Bij de asfaltmolen van Oudeschild proberen de vissers het nogmaals op 29 december tussen 08.30 en 10.30 uur. Zaterdag 21 december: Dirkshorn C1-0'end C1 12.30 u. Hollandia T B2-0'end B1 14.30 u ZDH C1-BKC C2 13.30 u. HRC E2-Texel'94 E1 9 00 u. WGW D4-Texel'94 D3 11.15 u. Texel'94 B2-W'meer B2 13.30 u. Pupillencompetitie: Geen programma i.v.m. winterstop Zondag 22 december: Watervogels-Oosterend 14 00 u. ZDH-Callantsoog (beker) 14.00 u. Conzelo 3-Texel'94 3 11.30 u. ZDH 2-Dirkshorn 3 12.00 u. 'JVC A2-Texel'94 A2 12 00 u. Dames: Texel'94-Berdos In de finale van het Bremer Jeu de Boules toernooi, dat zaterdag op de baan van Oosterend werd gehouden, bleek ervaring toch het zwaarst te wegen. Personeel, directie en aan hang van het schildersbedrijf wist de zestien spelers van de Jeu de Boulesclub niet op afstand te hou den. Onder het genot van een glaasje glühwein werd winnaar Fup Zegers gehuldigd (192 punten). Joop kramer werd tweede 190 punten) en Harm Gort derde (188 punten). In café De Zwaan wordt zondag vanaf 13.30 uur een open darttoernooi gehouden, waarbij het spel 301 wordt gespeeld. Organisa tor Zwaan 2 stelt deelname open voor alle Texelse pijltjeswerpers. Woensdag 11 december: 19 30 Casino 2-Klif 4 20 20 Texel'94 4-Texel'94 3 21.10 De Krim 3-Gempo 1 Zaaldienst: De Koog Donderdag 19 december: 19.00 Rab bouw 2-De Krim 4 19.50 Rab bouw. 3-Klif 5 20.40 Texel'94 5-Mantje 3 21 30 ZDH 1-NIOZ 1 Zaaldienst Casino Vrijdag 20 december: 17 00 Oosterend C2-TexeT94 C1 17.40 De Krim 5-Texel'94 7 18.30 De Krim 2-De Krim 1 19.20 Rab bouw. 1-Texel'94 1 20 10 Klif 3-Casino 1 21.00 Mantje 1-Jelleboog 1 21.50 De Koog 1 -Klif 2 22.40 De Koog 2-Mantje 2 14.00 u. Zaaldienst: Klif De zondag bood een milder weer beeld, maar de nog steeds harde wind was iets geruimd. Daardoor moesten de holes weer op een an dere wijze worden bespeeld. De lange holes werden door meer rug- wind als korte benaderd. Voor tegenwindse holes koos menigeen een langer ijzer dan de dag ervoor Bart Medendorp en Jeroen de Vring overleefden de halve finale. Bij de dames moesten Els Postma en Elly Boorsma afhaken zodat bij hun de Golftoernooi-wlnnaar Jeroen van der Vring legt aan (Fclo Gerard Timmcmuirt) finale werd gespeeld door Ina Pool en Manty Wijsman De wedstrijden werden goedkeurend gadegeslagen door het echtpaar van Ballegooyen, dat aankomende Texelse golfers het Golf Vaardigheids Bewi|s afneemt bij mentor club Westwoud.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7