Topsporters hoofdprijzen keren met naar huis U kunt nog een week betalen met de 1996-Tesselaar. 3t1f9RVcT V4E< E£n Btzar^L -Qoy/g flfi#' HEMfrQ Wat ik zeggen wou... Accordeon voor Frans Prettige kerst... en denk aan de vogels Timmer kampioen Jeu de boules Winterbosloop traditie voor jong en oud Duo v/dVeen-Bakker wint derde ronde Arie Eelman wint darttoernooi TV Texel brengt jaaroverzicht TEXELSE COURANT Hardlopers snel op bevroren ondergrond Zaalvoetbaltoernooi junioren in sporthal VfRkiEZiNc «HtUCgSS LEKKECEH METIS UlEI? 1 ÜE.TER DON IN DE TUIN l~ J>EÜT ZE ^ru&er F/.ÖOZ&R Nuismui» £*lp 20M0^"C Talent Boy van der Vis ontvangt zijn prijs uit handen van Hanna Knippenberg. Arco de Ingrid van Lu bek en speaker Albert Hoven kijken toe. Triatlete Ingrid van Lubek en wheeler Arco de Graaf zijn tot Texels sportvrouw en -man van het jaar uitgeroepen. Daar mee gingen de hoofdprijzen naar twee atleten die in 1996 op professionele wijze met hun sport bezig waren. De jonge turner Boy van der Vis, die dit jaar Nederlands kampioen werd, kreeg als „beste talent" de eerste Jan Knippenberg prijs. De uitreiking vond plaats in een slechts half vol theater De Kieken dief. Deels was dat te wijten aan de beslissing van de jury om, bij ge brek aan geschikte kandidaten, geen sportploegen te nomineren, wat al gauw 60 a 70 toeschouwers scheelde. Verder waren behalve de bij het programma betrokken deel nemers, ouders en sport bestuurders echter weinig anderen op het evenement afgekomen. Na het succes van de afgelopen twee jaar toch een tegenvaller voor de organisatie, die een prima show in elkaar had gestoken. Het jaarlijkse sportgala was weer een gevarieerde mix van sport, show en muziek. In deze drukke kersttijd had Jan van Boven krijgt een cadeau van „zijn" wlelerjeugd. Tot mijn verbazing las ik over de actie „Vleugel voor Ed" Leuk hoor. Dat een tweedehands vleugel f20.000.- moet kosten. Voor dat be drag is ook een nieuwe te koop. Jammer dat er geen accordeon vrienden zijn. Mijn accordeon is na melijk af en versleten. Een nieüwe kost ook ongeveer f20.000,- en daar is geen geld of een fonds voor Een verschil. De Lindeboom houdt een koffieconcert en in de Karseboom heet het café-chantant. Ik speel alle weken voor de bevol king gratis. Dat is toch ook cultureel? Mijn vrouw zingt en heeft daartoe een opleiding op het conservatorium ge had, maar niemand zet voor ons een actie op touw. Ik speel accordeon omdat een vleugel niet in De Karseboom past Jammer Voor De Lindeboom is al zóveel ac tie gevoerd. Dan weer gemeente geld, dan weer RST-geld, dan weer houten panelen voor het schouten restaurant, dan weer subsidie voor de kelderbar Maar waar zijn de Delftsblauwe tegels, kroonluchters, schilderijen, kasten, spiegels etc. van de Lindeboom gebleven? Heel Friesland, Drente en Texel staat vol met de inventaris van het oude hotel Texel En wij maar actie voe ren voor nog meer inventaris Piano vrienden, steun Ed! Accordeon vrienden, steun Frans! P S. Leuk idee voor een uitwisseling: Ed speelt in De Karseboom en Frans speelt in, De Lindeboom Frans Pieterse Den Burg. NASCHRIFT De vleugel wordt geen eigendom van Ed of van zijn bedrijf maar van een aparte stichting. De Lindeboom wordt alleen standplaats. De bedoe ling is een reglement te maken, ge richt op een zo „openbaar" mogelijk gebruik. Een pianoconcert van Frans in De Lindeboom zou trouwens wel eens een groot succes kunnen zijn. - red. Graal. Herman Landsman. Alice Blom. (Foto's Frons Hopman) het Koninklijk Texels Fanfarecorps nog een gaatje vrij om de avond te openen Op volle sterkte marcheer den de muzikanten, drumband en majoretten de zaal binnen. Later ver zorgde KTF nog een optreden in de gymzaal Voor een lange doch wervelende demonstratie zorgde budoveremging Shima, Met commentaar van Marco van Sambeek toonden ze diverse judo-, aikido- en kickbokstechnieken. Het optreden kreeg een verrassend slot toen de kleine Charly van Beur den te sterk bleek voor alle grote vechtjassen. Hersenschudding Vanaf de tribune keek de sportman van twee jaar geleden, judoka Hidde de Vries, geblesseerd toe. Vorig weekend had hij tijdens een wedstrijd een hersenschudding en gekneusde nekwervels opgelopen. De sportman van 1995, voetballer Sieme Zijm, was eveneens in de zaal. Ook hij kende een pechvol jaar: hij belandde bij AZ op de bank en sukkelde met een knie blessure. De MAB-club maakte er een motor- èn modeshow van. Drie van de zes coureurs kwamen in hun onderbroek het podium opgereden. Daarna trok ken ze hun kledingstukken aan, waar door het publiek een beeld kreeg van de samenstelling van een racepak Bodypaint Leuk en vlot was de modeshow van een groep meiden van GVT jazzdans Ze hadden zelf kleding uitgezocht bij Sportshop Texel en een presentatie bedacht. Hoogtepunt was de op komst van twee meisjes, gebodypaint door Sanne Brügemann. Die was te vens de ontwerpster van het „Sport- verkiezing"-logo dat aan het begin van de avond was onthuld GVT liet zich ook zien tijdens een oefening met de lange mat in de gymzaal. Een extra attractie vormde het optre den van jongleur Bouke van Tong- Olympische droom „Sydney 2000" viel nog enkele ma len tijdens de sportverkiezing. Volleybalster Alice Blom. die in 1996 een basisplaats heeft veroverd in Jong Oranje en vorige week haar debuut maakte in het eerste team van eredivisieclub Sneek, droomt van deelname met het Nederlands team Ook sportvrouw Ingrid van Lubek wil graag naar Sydney. Dankzij haar prestaties (o.a. tweede op het NK) is zij nu opgenomen in een „eliteteam", een voorselectie van de triathlonbond, waardoor ze allerlei professionele faciliteiten gaat genie ten. De derde genomineerde bij de dames, Marieke Bakker, timmerde dit jaar op Texel aan de weg met vele overwinningen in de paardensport De 18-jarige amazone berijdt een bij zonder veelzijdig fjordenpaard, zo bleek uit een filmpje. Cineast Jaap Eelman had samen met Patrick Piersma en Lia Coutinho weer veel werk gemaakt van het portretteren van alle zes genomineerden Bij de mannen waren dat Arco de Graaf, Herman Landsman en Sjoerd de Vries Landsman (40) toonde zich verheugd over zijn nominatie: „Parachutespringen is met alleen een hobby, maar voor velen een sport die serieus wordt beoefend De jeugdige De Vries, die dit jaar nationaal kam pioen werd in zijn leeftijdscategorie, liet tijdens de demonstratie van Shima aan het publiek zien wat hij in huis heeft Aangezien hij de ambitie heeft om in de klasse tot 21 jaar ook de Nederlandse titel in de wacht te slepen, houdt hij de komende jaren kans om Texels sportman te worden. Dat gold niet voor Arco de Graaf, die na de Paralympics in Atlanta een punt zette achter zijn indrukwekkende spoftcarrière. De jury vond dat Arco, hoewel hij niet met medailles huis waarts keerde, de titel verdiende ge zien „de onvoorstelbare moeite die hij Henk de Vries als assistent van de Jongleur. heeft moeten doen om zo ver te ko men en zijn uitstraling als Texelse topsporter". Blij verrast en een tikkel tje ontroerd nam Arco de prijs in ont vangst. Na de meezinger „Texel sport" (op melodie van de hit „Banger hart" van Rob de Nijs) was het programma ten einde, maar het muziekduo Hickory zorgde dat de Texelse sporters nog eventjes in beweging konden blijven. Henri van Maldegem (rechts) becommentarieert de MAB-modeshow Cor Timmer is dit jaar de beste ge weest van Jeu de boules-club Texel. Hij won 52 wedstrijden. Vrijdagavond werd hij gehuldigd tijdens de jaarlijkse leden vergadering. In de zaterdagcompetitie toonde Harm Gort zich de beste, met een gemiddelde van 12,17 Engelien Bos nians klasseerde zich als vijfde en werd daarmee de beste dame. Bij de deelnemers die op woensdag uitkwamen, was Henk Bosmans de sterkste, met een gemiddelde van 11,52. Hier was Henny Koning de beste vrouw De 23ste uitvoering van de Winter bosloop, georganiseerd door Atletiekvereniging Texel, wordt gehouden op zondag 29 decem ber. Een wedstrijd voor iedereen, gewoon voor de lol of om zich dit jaar nog éénmaal te testen. Het parcours is iets veranderd, zodat de originele afstanden van 4 en 8 kilometer weer terug zijn. De start is nabij de kruising van de Koekoeksweg naar de speelweide Het startschot zal om 11.00 uur val len. de jeugd start één minuut later. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in Bos en Duin. Bakkenweg 16. Leden van de atletiekvereniging lopen gra tis, anderen betalen ƒ5,- (tot en met 16 jaar 2,50). De categorieën zijn jongens en meisjes tot en met 9 jaar 1250 meter, 10 tot en met 12 jaar 2500 meter, 13 tot en met 16 jaar en recreanten 4 km. De wedstrijd over 8 kilometer is verdeeld in vrouwen, veteranen, mannen en mannen ve teranen. Voor de jeugd is eremetaal te winnen en voor de 8 km-wedstrijd zijn voor alle categorieën waarde bonnen beschikbaar gesteld door Sportshop Texel. De derde ronde om het klaverjas- kampioenschap van Texel werd een prachtige overwinning voor het kop pel Nel v/d Veen-Annie Bakker. Zij behaalden 7662 punten en stegen van de twaalfde naar de vijfde plaats in het klassement. Het op de tweede plaats geëindigde koppel Erik Jan Geus-Ronald v/d Lee deed met een score van 7556 punten eveneens goede zaken en steeg van de vijf tiende naar de zesde plaats. Het koppel Rens Kampstra-Truus Witte behaalde 7425 punten en staat nu oj> de vierde plaats. De dames Gerda Veeger en Fenny Caspers verklein den hun achterstand op de koploperi met ongeveer 700 punten dankzij een score van 7403 punten. Met nog twee ronden te spelen zijti de verschillen klein. Dat belooft nog veel spanning. De vierde ronde worejt gespeeld op 31 januari Maandag is er in d'Ouwe Ulo een open klaverjas- drive, aanvang 20.00 uur. Stand na de derde ronde: Uohn Vlaming-Dirk Hendriks 21-980; 2.Bart Weijdt-Piet Moree 21.700,3.Gerda Veeger-Fenny Cas pers 21 458; 4. Rens Kampstra- Truus Witte 20.565; 5.Nel v/d Veen- Annie Bakker 20.535 Een gezellige kerstsfeer voerde zon dag de boventoon in café De Zwaan, waar een darttoernooi werd gehou den. Een flink aantal deelnemers speelde het 301-spel. De scores wa ren goed. maar het „dubbelen" - dat bij dit spel belangrijk is - verliep soms moeilijk. Na een spannende strijd bereikten Nico Bakker en Arie Eelman de finale. Eelman won daarin met 3-2 en werd zodoende winnaar van het toernooi Gerrit-Jan Booy werd derde Op 15 februari wordt in café De Kuip in De Koog gestreden om het open Texels kampioenschap TV Texel zendt zondag een terugblik uit op het afgelopen jaar waarin be langrijke gebeurtenissen, evenemen ten en sportieve prestaties de revue passeren. Onderdeel van het pro gramma is een nieuwjaarstoespraak door burgemeester W. van Rappard. De uitzending wordt uitgezonden om 11 00 uur, 14.00 uur en 17 00 uur eren uit Rotterdam, die het publiek er op een leuke manier bij betrok. Zo waren er onverwachte hoofdrollen weggelegd voor branie Dorian van Rijsselberghe en judoka Henk de Vries (die drie brandende fakkels in handen kreeg gedrukt). Eregast Maar de avond draaide natuurlijk om de genomineerde sporters. Volgens goed gebruik werden de prijzen uitge reikt door de „eregast", een vrijwilli ger die in de Texelse sportwereld achter de schermen veel werk verzet. Die rol was ditmaal toebedeeld aan „ome" Jan van Boven, die al sinds jaar en dag bij wielerwedstrijden klaar staat en een stimulerende factor is binnen de Wielervereniging Texel De anders zo spraakzame Van Boven, die door familie naar De Krim was gelokt, was compleet verrast en wist even niet wat hij moest zeggen Eén prijs hoefde hij niet uit te reiken. Hanna Knippenberg overhandigde persoonlijk de naar haar overleden echtgenoot vernoemde prijs (een fak kel, vervaardigd door Ben Witte) voor het beste talent aan Boy van der Vis. Toen de turnkampioen antwoordde dat hij niet wist wat hij nog méér zou moeten bereiken in zijn sport, wees speaker Albert Hoven hem op de ko mende Olympische Spelen Onder prachtige omstandigheden werd zondag de vierde trimloop van dit winterseizoen verlopen. Verdeeld over diverse afstanden deden 42 hardlopers mee. Hoewel de ondergrond was bevroren en vooral de paardenpaden moeilijk begaanbaar waren, bleken toch snelle tijden mogelijk. Bij de jeugd sneuvelden geen per soonlijke records. Jip van Zoonen werd zoals gewoonlijk eerste en Bart Riegman was goede tweede, Chris Heijnen was derde in een tijd van 6.07 min. Meisjes deden niet mee deze keer Ook bij de 3.1 km wer den de oude tijden niet verbeterd Op de 6,2 km werden er wèl tijden scherper gesteld. Harry Kingma haalde 25 sec van zijn oude tijd af en eindigde in 24.55, Ingrid Fontijn liep weer 6 seconden sneller, Ina van Sambeek haalde 8 sec. van haar p.r. af. Zoon Jan en vader Norbert Dan- kers wisten hun tijd te verbeteren met resp. 26 sec. en 1.03 min. Jan liep nu 23.51 en Norbert 26.22 min. Ook Loek van Vliet liep een p r., hij finishte in 23.55. Martien Baars knabbelde 4 sec. van zijn beste tijd af; 26.54 min. Vier atleten verbraken hun persoon lijk record op de 9,4 km Rien Brou wer. Jan Beelen uit Eindhoven, Minne Goénga en Gernt Lievens uit Wapenveld. Goénga werd knap eer ste in 34 38, op een minuut gevolgd door Rob Koenen, een nieuw gezicht in de Texelse atletiekwereld. Acht C-junioren zaalvoetbalteams maken in sporthal Ons Genoegen zaterdag uit wie de sterkste is. Het is voor het eerst sinds jaren dat jeugdteams van de vastewal uitko men op een Texels toernooi. Een aantal jaren geleden organi seerde het rayon Texel nog het Noordhollands kampioenschap voor B- en C-selecties Die zijn inmiddels opgeheven. Op Texel was sindsdien geen toernooi meer waar ook teams van de overkant aan deelnamen. Zaterdag komen uit heel Noord holland zes teams, die met het team van Oosterend en Texel '94 elkaar sportief bestrijden De meeste deel nemers komen uit de regio West- Friesland. Het team van Bob Nieuweboer komt uit Wervershoof, Alpha Tours uit Venhuizen en ALC uit Abbekerk. Eén der favorieten, Bot Meubelen, komt uit Zwaag. Dit team is samen mef het team van Kabel krant/Hyundai favoriet voor een plaats in de finale De laatste deel nemer Kaagvogels is afkomstig uit Schagen. Een gemêleerd gezelschap dus. Volgens organisator Willem Ooster hof maakt dat het toernooi zo inte ressant De Texelaars spelen al ja ren tegen dezelfde ploegen. „Je kent elkaar van haver tot gort. Nu speel je tegen teams die je niet kent." De kansen van Texel en Oosterend zijn moeilijk in te schatten, aldus Oosterhof. Aan de vastewal wordt meestal sneller gespeeld en tactisch zijn ze beter geschoold, maar met de juiste instelling moet het mogelijk zijn dat één van de Texelse teams de kruisfinales haalt „De vorm op zo'n dag is bepalend Na afloop van het toernooi worden de meest waardevolle speler en beste keeper gekozen De toernooi-organi- satie heeft voor deze klus hoofd- jeugdtrainer Ralph Koning van Texel '94 bereid gevonden deze klus te klaren. Ook is er een prijs voor de topscorer van het toernooi. Als scheidsrechters zullen de heren Raven, Van Putten en Molanus op treden, Het toernooi begint om 10.15 uur Om 16.45 uur start de finale. Uitslagen: 1,2 km jongens. 1 Jip van Zoonen 5.33. 2 Bart Riegman 5 49, 3. Chris Heijnen 6 07 4 Robin Koenen 7 02. 5 Tim Riegman 7 04. 6 Jorrit Koenen 7 20 min 3,1 kn heren 1 Marcel Keijzer 12 42, 2. Sebastiaan Ran 13.01, 3 Jaap Witte 13.38 Teddyberen diploma. Wessel Koom. Mandy Groszspietsch, Lynn Buijsman, Natasja Eelman, Sheila Scholl. Sabine van Beek, Kevin Jongedijk en Michael van de Werve hebben in Calluna het teddyberen diploma gehaald. Danny Kamminga, Michelle Grootelaar en Jordie Krab slaagden voor het gouden diploma. Dames 1 Annie v.d Heide 20.33. Dames vet: 1 Launen Bakker 16.412. Manjke Stark 18.05 6.2 km: heren 1 Jan Zijm 23 02. 2 Robert Bakker 23.113 Jan Dankers 23 514 Harry Kingma 24 55, 5 Erik Bakker 24.57, 6 Menno Goénga 26.15. 7 Piet Kingma 29 33 min. Heren vet1 Loek van Vliet 23 55. 2 Theo Boom 25 20, 3. Norbert Dankers 26.22. 4 Martien Baars 26 54, 5. Rmus Kooger 27 54 6 Jan Dogger 28 08, 7, Dirk Eelman 31 10. 8 Jaap van Vooren 32 06 min Dames 1. Nienke Eilander 27 45, 2. Roelie Zandee 39 16 Dames vet 1 Corne de Jager 29 00 2. Ingnd Fontijn 31.54, 3. Ina van Sambeek 32 46 min. 9.3 km: Heren 1 Minne Goénga 34 38, 2 Rob Koenen 35 43, 3. Rien Brouwer 35.48, 4 Herman Ploeger 37.27 5 Rob Teisman 39.11 6 Gernt Lievens 44.32 Heren vet: 1 Piet Bakelaar 37 55. 2 Jan Beelen 39.17, 3. Cees Timmer 39 19. 4 Jan van Dijk 40.42 min (ADVERTENTIE) Na dinsdag 31 december kunt u met meer betalèn met de „Tesselaar" Als uTesselaars over heeft, kunt u die nu nog be steden bij de meesteTexelse winkels,of inwisselen bij de Rabobank. Wilt u wèlTesselaars bewaren maar heeft u er geen in uw bezit? Bij de Rabobank zijn ze los verkrijgbaar a ƒ5,-. De Nederlandse Munt Langeveld en de Rooy Rabobank Texel

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5