drie avonden V°E°R Weekend Klif vol theatertalent Film E Agenda TEXELSE COURANT Winterse impressie van echtpaar Zijm Landbouw- demonstratie kuilvoerapparatuur Nieuwe beheerders Strender Bijenkorf houden open huis Cursus sterrenkunde Oliebollentoernooi Lia Floor wint handboogtoernooi Auto total loss oud Papier Suzan Maduro danst zich naar Spanje „The cable guy" en „Stealing beauty" Laatste jut voor Wilko Bergmans Zaalvoetbaltoernooi Mantje in sporthal Tevoko begint '97 met mix-toernooi Even een pak SNERT halen in 4 en 5 januari 1997 Kerkdiensten zondag 5 januari Botanisch werk van Hans Cadée VRIJDAG 3 JANUARI 1997 gen zich allen actief binnen de theaterwereld Per avond verzorgen drie deelnemers een mini-voorstelling en per keer mag het publiek aan eén van hen de Klif 12-publieksprijs toekennen. Zater dagavond, na afloop van het laatste optreden, maakt een vakbekwame jury van vijf personen de uitslag be kend. Tijdens het juryberaad verzorgt de Texelse band The Small Buzz een muzikaal intermezzo. De entree per avond is ƒ15,00 (vriendenprijs ƒ12,50) en passe partouts voor alle drie de avonden kosten 37,50 (vriendenprijs ƒ30,00) Aanvang donderdag 9, vrij dag 10 en zaterdag 10 januari: 20.30 uur. Op de „expositiewand" van Nauta Foto in Den Burg is momenteel een fotoselectie te zien van Theo en Nettie Zijm. Geheel in de sfeer van dit jaargetijde tonen zij het Texelse landschap. Theo en Nettie Zi|m zijn in hun vrije tijd fervente fotografen. Allebei gewa pend met een camera trekken ze erop uit om mooie plekjes op het ei land vast te leggen. ..Daarmee zijn we begonnen op verzoek van het Verpleeghuis om foto's te maken voor in de gangen en zalen. Met herken bare opnamen van het Texelse land schap deden we de mensen het meeste plezier", vertelt Theo Zijm. Het echtpaar raakte geïnspireerd en borduurde op het thema voort. Hij maakt dia's en zwart-wit opnamen, zij kleurenfoto's Naar aanleiding van de fotowedstrijd van het Thijssejaar kwa men ze m contact met Ruud Laurijssens van Nauta Foto. In sa menspraak maakten ze een keuze uit winterse taferelen. Hoewel de expo sitie een winterse uitstraling heeft, is Zijm nog met tevreden Eigenlijk wachten we nog op een dik pak sneeuw Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter R.A. van den Bent F. Haasdijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234 Aanvragen visites tussen 9 00 en 10 00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00-17.30 u.. Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 uur op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00-17.30 uur in de Kikkertstraat 12 De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende gevallen, tandarts R Heerenveen- Vazana, tandheelkundig centrum, Wittekruislaan 19, Den Burg, tel. 313086. Zaterdag 4 en zondag 5 januari is er spreekuur om 17 00 uur. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdelingTexel voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9 00 uur), telefoon 313241 Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13.00 -14 00 uur geopend, telefoon 313241 Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren 314152 Spreekuur maandag t/m vrijdag 9 00-10 00 uur Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-637744 (24 uur bereikbaar). Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 322188, buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel 319413 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel 312066. Kunstgebitreparatie: Tandprothetische Praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum) particuliere en ziekenfondspraktijk, tel. 312069, b.g.g.06-52804779 Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg.Tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00-18 30 uur. Zaterdag 10 00-1300en 15 00-17 00uur. Zondag 11 00-12.00 uur en 16.00-17 00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen Annemarie Ellen en Ankie de Klerk, per 1 januari de nieuwe beheerders van De Bijenkorf in Oosterend, nodi gen iedereen zaterdag om 15.30 uur uit te komen vertellen wat men van hen en het dorpshuis verwacht. Ter opluistering is een expositie over het dorp te bezichtigen van foto s die door bewoners dokter Barnard en Dirk Kuiter zijn gemaakt. Om 16.15 uur start een programma voor de klein tjes Een kwartier later wordt de win naar bekend gemaakt van een teken wedstrijd over het dorpshuis. Het smartlappenkoor geeft om 17.00 uur een optreden en om 18 00 uur is er een optreden van de Van Beurden Band. Op 9 januari begint weer een cur sus sterrenkunde, verzorgd door volkssterrenwacht De Jager. De cursus bestaat uit twaalf lessen die op opeenvolgende donderdagen worden gegeven. Aan de orde komen op zeer begrijpe lijke wijze alle belangrijke zaken uit de sterrenkunde Twijfelaars die geen idee hebben of deze cursus te simpel is. of juist te hoog gegrepen kunnen de eerste les gratis en vrijblijvend bij wonen. De kosten voor het geheel bedragen ƒ90.-. Bij deze prijs zijn inbegrepen een losbladig, geïllustreerd cursus boek, een draaibare sterrenkaart en koffie tijdens de pauze Aanvang 19.30 uur in De Slinger" (bij EcoMare). Het „Oliebollen"-tennistoernooi, op de laatste dagen van het oude jaar in De Koog gehouden door Koogerslag" en ..Stappeland", is weer een sportieve ontmoeting geweest Met veel plezier werd om de eer gestreden. De oliebollen en appelflappen lieten zich daarbij goed smaken. Gespeeld werd in drie categorieën: DD, HD en mix. Zaterdag werden de voorronden DD en HD gespeeld en zondag de mix Maandag werden alle categorieën verder afgewerkt Uitslagen: DD 1. Marja Thijssen en Annie Kamstra; 2 Tiny van Heenvaarden en Wil Beers. HD 1 Dick Ranneman en Hans Witte: 2. Jeroen Gieles en Marius Witte Mix. 1 Saskia Roos en Aart Johan vd brink, 2. Margriet Rey en Marius Witte. Handboogschutter Lia Floor is vrijdag winnaar geworden van de „eindejaarsverschieting" van de Eilandschutters in De Ferrever De deelnemers aan het toernooi speel den op basis van hun persoonlijke gemiddelde over 1996. waarbij de vorm van de dag beslissend was. De schutter die precies zijn of haar ge middelde schoot, zou op een punten totaal van 300 uitkomen. Kampioen Floor eindigde op een totaal van 398,6 punten. Tweede werd Arno Bakker, die 368,5 punten bij elkaar schoot Kees Bakker eindigde met een score van 371,1 als derde. Op de Postweg ter hoogte van hoeve „Hunzingo" raakte maandagavond om 19 15 uur een auto in de sloot als gevolg van gladheid. De bestuurder, die de wagen van de eigenaresse had geleend, kwam er goed af. De auto werd door autoberger Toon Schoenmaker op de wal getrokken en bleek total loss te zijn. Vrijdag 3 januari Tussen 14 00 en 16 00 uur kunnen in alle dorpen kerstbomen worden ingeleverd. Brengers krijgen een lootje waarmee ze kans maken op een prijs Zfe bericht en adverten tie in de vorige krant. Cinema Texel vertoont in de matinee weer tweemaal ,,De klokkenluider van de Notre Dame" (14.00 en 16 00 uur), om 19.00 uur draait ,,The cable guy" en om 21.00 uur „Sleepers". Zaterdag 4 januari In dorpshuis De Bi|enkorf in Ooster end houden Annemarie Ellen en Ankie de Klerk om 15 30 uur recep tie om te vieren dat ze per 1 Januari het beheer van het dorpshuis heb ben overgenomen van Geer Oosterhof. ledereen is welkom. Het filmprogramma van Cinema Texel: om 14 00 en 16 00 uur „De klokkenluider van de Notre dame", om 19.00 uur „The cable guy" en om 21.00 uur „Sleepers" Zondag 5 januari In de matinee van Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur „De klokkenluider van de Notre Dame", om 19 00 uur „The cable guy" en om 21.00 uur „Sleepers". Texel'94 houdt vanaf 16 00 uur in kantine De Kletskeet nieuwjaars receptie SV Oosterend houdt ook nieuwjaarsreceptie, vanaf 15.30 op sportcomplex Sieme Keijzer Als het veld het toelaat, wordt om 14.00 uur een onderlinge voetbal wedstrijd gehouden Ook bij SV De Koog kan men elkaar het beste wensen voor het nieuwe jaar, aanvang 16.00 uur in de kan tine In sporthal Ons Genoegen houdt volleybalclub Tevoko van 18 00 tot 21.00 uur het „mix-oliebollen- toernooi" Inschrijven vanaf 17.45 uur. Dansclub Madira houdt vanaf 20 30 uur een nieuwjaarsbal in herberg Eyercoogh aan de Pontweg. Maandag 6 januari Cinema Texel vertoont om 19.00 „The cable guy" en om 21.00 uur „Sleepers". Dinsdag 7 januari InCinemaTexel is om 19 00 uur de humoristische film „The cable guy" te zien en om 21.00 uur in de film club Bertolucci's „Stealing beauty" De dorpscommissie van Oude- schild ontvangt om 19.30 uur het college van b en w in 't Skiltje Alle bewoners zijn welkom Woensdag 8 januari „De klokkenluider van de Notre Dame" is weer te zien in de matinee van Cinema Texel (14 00 en 16 .00 uur), 's Avonds draaien weer „The cable guy" (19.00 uur) en „Stealing beauty" (21 00 uur) Hoogwater te Oudeschild Vr. Za. Zo Ma. 6 Di. 7 Wo. 8 Do 9 Vr. 10 1.10 2.00 4 05 5.26 6 14 7.14 8.14 9.14 en 12.55 u. en 13 55u. en 16.37 u. en 18.05 u. en 19 05u en 20.00 u. en 20 44 u. en 21.45u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater 3 januan doodtij. De zon komt 11 januari op om 8.47 uur en gaat onder om 16 50 uur. 9 januari nieuwe maan Zeven swingende meiden met in het midden winnares Suzan Maduro. IFoto Frons HopmanI Suzan Maduro heeft zaterdagavond in Question Plaza de ,,Miss Dance "-verkiezing gewonnen. Daar mee sleepte ze de hoofdprijs, een reis voor twee personen naar Spanje, in de wacht. Haar swingende optre den leverde haar precies een punt meer op dan de nummer twee. de professioneel dansende Carlijn van Elk De jury bestaande uit vier des kundige Texelse dames, beoor deelde de zeven finahstes onder meer op presentatie, variatie. muziekkeuzemoeilijkheidsgraad en technische uitvoering. Alle deelneemsters kregen eerder op de avond een speciale behandeling van kapsters van Haarstudio Binnen- burg. zodat ze er piekfijn uitzagen. De show werd gestolen door de laat ste danseres, de 16-jarige Mireille Zijm. die haar lichaam prachtig had laten beschilderen Haar optreden was goed voor de vierde plaats Andriena van der Vis werd derde. Cora Jongejan vijfde. Miriam Vonk zesde en Corina Hordijk zevende. Question Plaza beraadt zich inmid dels over een ..Mister Dance"-ver- kiezing Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten. 1. Julianastraat, Drijverstraat, Mr. Kraaistraat, Burdetstraat, Tjakkerstraat, Lieuwstraat, Hallerweg, Korfbaeck, Duykerdam, Sluyscoog, Verlaet, Vuurbaeck en Middel ton. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door ouders van leerlingen van o b.s Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eierlandse polder door de Strijbos- school oud papier opgehaald Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staat zaterdag de hele dag (8.00-18.00 u.) op de hoek Slotskolk/Kotterstraat. Oud pa pier en karton moet gebundeld wor den aangeleverd Nieuw deze week in Cinema Texel is „The Cable Guy Over deze film liepen de meningen nogal uiteen. Het grootste pro bleem leek dat Jim Carrey, de ko miek met het rubberen gezicht, een serieuze rol zou spelen en hier ook nog eens 20 miljoen voor zou vangen. Vooral de Amerikaanse persmuskieten vonden dat Carrey bij zijn leest moest blijven, omdat hij met zijn maniakale inbreng de film uit ba lans zou brengen. Carrey speelt de man die zijn hele jeugd voor de televisie heeft geze ten en nu om sociaal contact ver legen zit. Als hij als „Cable Guy" langskomt bij Steven (Matthew Broderick), die door zijn vriendin is afgedankt, doet hij zijn werk en hij laat zijn niets ontziende pogingen om vriendschap te sluiten niet meer los Langzaam maar zeker wordt duide lijk dat The Cable Guy een parodie is op al die films waarin nietsvermoedende goeierds dood leuk een seriemoordenaar in huis halen. Rubberface Carrey is een geschifte monteur die juist met zijn maniakale aanwezigheid de film prima onderhoudend maakt. Zijn joviale hysterie maskeert bij vlagen heuse dreiging. Deze thriller-satire deugt wel! Dagelijks om 19.00 uur. Sleepers Geprolongeerd is „Sleepers", een heftige film die bol staat van emo ties en met gerenommeerde na men als Brad Pitt, Dustin Hoffman en Robert de Niro Centraal staan de tragische ervaringen van vier vrienden op een tuchtschool, die ze hun leven lang als ballast met zich meedragen De bewakers -o a een uiterst schurkachtige Kevin Bacon- vieren hun homoseksuele en sadis tische lusten bot op de kids. Als de jongens bij toeval later één van deze heren tegenkomen, zijn ze niet meer te houden. Vr. t/m ma. 21.00 uur. De klokkenluider Weer een prachtige animatie-musi cal vanuit de Disney-fabrieken naar het aloude verhaal van Victor Hugo: „De klokkenluider van de Notre Dame". Een blijvertje in Cinema Texel en dat is geen wonder De film is een streling voor oog en oor, snel entertainment en absoluut met alleen voor de allerkleinsten. Vr., za., zo. en wo. 14.00 en 16.00 uur. Stealing beauty In de Texelse filmclub Cinema Paradiso draait dinsdag en woendag „Stealing beauty" van de levende legende Bernardo Bertolucci, regisseur van meester werken als „The last emperor", „Last tango in Paris" en „La Luna". Zijn nieuwste film is met zijn beste, maar dankzij de prachtige beelden (in Toscane) en hoofdrolspeelster Liv Tyler het aanzien waard. Tyler, dochter van de zanger van rockband Aerosmith. geldt als de grote belofte in de filmwereld In deze sensuele film wordt ze geas sisteerd door Jeremy Irons en Jean Marrais. Tyler speelt de 19-jarige Lucy Harmon die naar Italië reist om met behulp van het dagboek van haar overleden moeder te we ten te komen wie haar biologische vader is. Daarnaast verlangt ze naar een ontmoeting met de jongen op wie ze vier jaar geleden hals over kop verliefd werd. Di. en wo. 21.00 uur. Op de laatste dag van het oude jaar is WilkoA.G.M. Bergmans overleden. Bergmans, die 79 jaar werd, was met zijn brommertje, leren jas en ver weerde gelaat een karakteristieke verschijning, die altijd langs het strand van Texels noordkop was te vinden Voor hij zich op het eiland vestigde, werkte hij als journalist en schrijver Van zijn hand zijn o.a de historische romans „Eiland vol geheimen" (over Schiermonnikoog) en „De roep van het bloed" (over de Russenoorlog op Texel) Op Texel kreeg hij zijn groot ste bekendheid toen hij in april 1989 met drie mede-jutters een tocht maakte naar Den Haag om minister Smit-Kroes, die hij „Jofele Neel" noemde, op de noodzaak van een zandsuppletie te wijzen. In sporthal Ons Genoegen wordt za terdag het traditionele Mantje zaal- voetbaltoernooi gehouden. De klas sieker begint om 16.15 uur en eindigt rond 21.00 uur Er wordt gespeeld in twee poules, recreatief en prestatief. De spelregels zijn aangepast. De doelen zijn een stuk kleiner dan nor maal en de teams spelen zonder doelman. Verder mag elke ploeg één maal de joker inzetten, om dubbele punten te scoren. De teams die mee doen zijn: Mantje 1, 2, 3 en 4, J'elleboog 1 en 2, Klif 12 en 5 en de Truckers. Volleybalvereniging Tevoko houdt zondag voor al haar leden met aan hang, familie en vrienden het jaar lijkse „mix-toernooi", waarbij de deel nemers het in gemengde teams tegen elkaar opnemen. Inschrijven kan vanaf 17.30 uur in sporthal Ons Genoegen. Het toernooi duurt van 18.00 tot circa 21.00 uur. Daarna luidt de club het volleybaljaar „sportief" in met een hapje en een drankje (ADVERTENTIE) Telefoon 31 4890 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. E J Vledder, uitz via De Lichtboei De Waal: 10 00 u ds H R Betting. De Koog: 10.00 u. dienst in De Waal Den Hoorn: 10.00 u. dienst in De Waal Oosterend: 9.30 u dhr M D. Kuiper Oudeschild: 11.00 u. dhr. M D Kuiper De Cocksdorp: 11 00 u. ds E.J. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10 00 ds. F. J Daane; 19 00 u ds. S Rienstra uit Barsingerhorn, uitz. via De Lichtboei Oosterend: 10 00 en 19.00 u. dhr. B. Guiljam GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u dienst, DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L Knipscheer; Avondmaalsviering; bevesti ging kerkeraadsleden. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg 10 00 u ds J Visser, uitz. via Radio Texel ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 u The Gospeltrain, uitz. via De Lichtboei Zondag 10.45 u. dameskoor JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. Zult u ontkomen aan het lot van deze wereld9 Wachttorenstudie: 11.20 u Hoe reizende opzieners als getrouwe beheerders dienen Op de bedrijven van Jaap en Theo Hin (Nesweg 43) en Cor en Marcel Witte wordt maandag vanaf 14.00 uur een landbouwdemonstratie gehou den over het machinaal binnen halen van kuilvoer. Verschillende machines worden in de praktijk gedemon streerd De apparatuur wordt be schikbaar gesteld door de firma's Bonne Mechanisatie, Fulps Dumker. Frans Stolk Mechanisatie en Texel Techniek Er wordt gestart op het bedrijf van de gebroeders Hin. S de Leeuw, specialist mechanisatie bij de Dienst Landbouwvoorlichting (DLV) verschaft hierbij informatie, 's Avonds om 20.00 uur geeft voorlichter De Leeuw in Bosch en Zee een gedetail leerde uitleg over de machines. Hans Cadée bij een achtluik van alpenbloemen. (Foto Frans Hopman) 1 De laatste schifting voor het Post bank (Amsterdams) Kleinkunst Festival vindt weer plaats in thea ter-restaurant Klif 12 in Den Hoorn. Vele finalisten van voorgaande ja ren hebben een plaatsje op de Ne derlandse podia weten te verwer ven. De organisatie heeft negen groepen en solisten tot deze „halve finales" toegelaten. Maxi maal zes deelnemers gaan door naar de finale in Amsterdam. Het festival in Klif is verdeeld over drie avonden op 9, 10 en 11 januari. Het Concours om de Wim Sonneveld- prijs, de officiële benaming van het festival, viert dit jaar het tweede lus- trum Het biedt talentvolle (jonge) mensen de gelegenheid zich te pre- senteren aan het publiek en een stap verder te komen in het vak. De win naars bewijzen tot nog toe geen een dagsvliegen te zijn. Job Schuring, Kiki Heessels. Reindert van der Naait, Basterd, Thomas Acda, Maarten van Roozendaal, Ajuinen en Look bewe- De Wim Sonneveldprljs- Het heeft lang geduurd voor de be scheiden 60-jarige Cadee met haar werk naar buiten trad. Al sinds vele jaren houdt ze zich bezig met het zorgvuldig tekenen en schilderen van planten „Op de lagere school te kende ik al graag vertelt ze „Later tijdens m'n studie biologie moest ik vaak plantjes natekenen en dat was voor mij een stimulans." Planten zijn haar voorliefde gebleven „De structuren, de kleuren en de vormenrijkdom imponeren en fasci neren me. Ik streef ernaar de karak teristiek van planten vast te leggen Noem het maar botanisch werk." De nu getoonde werkstukken zijn voornamelijk gemaakt op schets- papier Eerst met potlood getekend en vervolgens ingekleurd. „Gewoon voor mezelf als herinnering. Niet met de bedoeling om te exposeren. Ik ben niet professioneel er zijn anderen die het veel beter kunnen Als je werk laat zien, moet de kijker er toch wel ple zier aan beleven en niet denken 'die moet zeker ook zo nodig'." De dames van „37" en echtgenoot Gerhard trokken haar echter over de streep. „Momenteel ben ik vooral met muziek bezig. Maar wie weet is deze expositie een stimulans om weer meer te schilderen." De meeste Texelaars kennen haar als fluitiste, maar deze maand laat Hans Cadée zich van een heel an dere kant zien. In ontmoetings centrum Burgwal 37 heeft ze haar eerste expositie van aquarellen. In alle werkstukken staan planten centraal.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2