Piet Skéép en geheim van de Texelse Groene Pooltocht Scouting kouder dan ooit F amilieberichten m TEXELSE J couRANT Bedrïj vigheid Het arbeidsbureau is maandag 6 januari vanaf 12.30 uur geopend. Arbeid. Meubelhuis wordt „Oosterhof Wonen" rJexelaartjes 70 jaar VRIJDAG 3 JANUARI 1997 Twee Texelse bedrijven kunnen blij zijn met het oordeel dat een smaakpanel van het weekblad Vrij Nederland heeft gegeven over de door hen geproduceerde schapenkaas. Het gaat om de kaas van Piet Bakker van „De Waddel" en van Piet Monster/Renske van den Tempel van „De Noordkroon". De kaas van De Waddel kreeg een waardering van 7,1 en die van De Noordkroon 7. Het Weekblad gaf een oordeel over vijftien bijzondere Nederlandse kaas soorten waarbij maximaal tien pun ten konden worden toegediend De hoogst geklasseerd met 8.6 punten was Overjarige Noordhollandse Gouda van Cono. Het minst goed kwam de Meerlander van Campina uit de bus. 4,5. De schapenkaas van Wezenspyk kreeg 5,3. Wind en regen De in het kerstnummer van VN op genomen kaastest maakt deel uit van een uitgebreid artikel over bij zondere kaassoorten en de markt en andere ontwikkelingen die zich de laatste jaren hebben voorgedaan met betrekking tot kaas. De twee hooggeklasseerde ambachtelijke Texelse kazen komen volgens het verslag opvallend dicht bij de top. Volgens de proevers wekken ze .wellandassociaties". Eén van de panelleden proefde zelfs weiland, wind en regen. De lezers worden erop attent gemaakt dat de kaas niet wordt geëxporteerd naar de overkant („zoals de Texelaars de rest van de wereld noemen') en dus zelf moet worden afgehaald Waarna de adres sen worden genoemd Gratis re clame Gewaarschuwd wordt dat het seizoenartikelen zijn. „De schapen geven maar melk tot eind oktober, tijdens de winter- en voorjaarsdroog- stand kan de voorraad schapenkaas niet worden aangevuld". Goede overwint Texel komt in de reportage meer dan eens in beeld. Ergens legt een Texelse kaasmaker uit dat kaas maken een zaak is van goede en foute bacteriën. Krijgen de foute bacteriën de overhand dan loopt het mis „Sterven aan kaas kan". De goede bacteriën overwinnen dank zij hygiëne „Een kaasmakerij moet schoner zijn dan een ziekenhuis". Een apart kader binnen het artikel draagt de kop „Het geheim van de Texelse groene". Het gaat over het altijd weer spraakmakende (en smaakmakende) procédé dat vroe ger werd gehanteerd bij het maken van de beroemde groene Texelse schapenkaas Die kaas kreeg zijn kenmerkende kleur en aroma dank zij een aftreksel van verse schapenkeutels dat erin werd ge mengd De groene kaas is al lang verdwe nen De Keuringsdienst van Waren is tegen keutelsap als bestanddeel Volgens Piet Bakker (beter bekend als „Piet Skéép) hebben alleen „on deugende boeren" nog wel eens groene kaas gemaakt, maar dan uit sluitend voor eigen gebruik. Bakker zelf heeft er ook wel eens mee geëx perimenteerd en moet zeggen: het smaakte heerlijk Anton Witte ver klaart in hetzelfde verhaal dat hij nooit ondeugend is geweest, maar vindt het niet vreemd dat de Texelaars niet ziek werden van de groene kaas Het zou te danken zijn aan de overwinning van de goede bacteriën. Schrijvers Wouter Kloot wijk en Rob Sijmons voegen hieraan toe: „Microbiologen van de Keuringsdienst van Waren zijn daar allerminst van overtuigd" Waarmerk Afgezien van de ludieke kanttekenin gen die in het artikel worden ge maakt, komt naar voren dat met name schapenkaas in aanmerking kan komen voor een Europees waar merk wat betreft originaliteit en her komst, vergelijkbaar met apellation controlee bij wijn In combinatie met het feit dat de vraag naar schapen kaas sterk toeneemt, kan dat wor den opgevat als een oproep tot ac tie aan het adres van de mensen die zich bezig houden met de promotie van (echt)Texelse produkten Laconiek Anton Witte vindt dat de VN-journa- list hem op een beetje flauwe wijze heeft geïnterviewd maar ligt er met wakker van „Ik weet natuurlijk best dat je kaas niet moet verontreinigen met mest. Toen ze vroegen hoe het dan toch mogelijk is dat mensen er niet ziek van werden, heb ik wat ver ondersteld maar mets beweerd. En dan laten ze mij door de Keurings dienst van Waren terechtwijzen. Witte is niet van plan om iets aan zijn schapenkaas te veranderen naar aanleiding van de VN-test. „We be steden er de grootst mogelijk zorg aan en staan er helemaal achter, hoewel schapenkaas slechts tien pro cent uitmaakt van onze totale kaasproductie Talloze mensen zijn verrukt van de smaak. Ik heb geen idee hoe die test is uitgevoerd. Ze hebben alleen maar een cijfer gege ven Op welke aspecten de kaas is gekeurd weet ik met, dus ik kan er mets mee". Inmiddels is gebleken dat het effect van het artikel ook voor Wezenspyk positief is De consumenten hebben gelezen over goede kaas die van Texel komt en nemen blijkbaar min der nota van de verschillen tussen de producenten aldaar Witte: „Mee rdere toeristen zijn naar aanleiding van het verhaal bij ons kaas wezen kopen. Het VN-verhaal als geheel is in elk geval heel positief over kaas die op Texel is gemaakt, daar profiteren we allemaal van" (ADVERTENTIE) Na tientallen jaren verdwijnt de naam Meubelhuis Texel en maakt plaats voor „Oosterhof Wonen". De introduktie van de nieuwe logo is het startsein van allerlei ver nieuwingen. De woninginrichting- zaak aan de Parkstraat in Den Burg krijgt de komende tijd een nieuwe pui en ook verandert het assortiment. „Onze familienaam wordt door de Texelaars méér gebruikt dan de bedrijfsnaam. 'We gaan naar Oosterhot', zeggen ze", Bovendien dekt de toevoeging 'wonen' de lading beter dan 'meubelhuis'. Wonen klinkt completer De broers Jan en Kees Oosterhof kiezen bewust voor een andere stijl, omdat de consument steeds meer denkt in termen van „sfeervol wo nen" Deze trend valt ook af te lei den uit de populariteit van tv-pro- gramma's als Eigen huis tuin" en Huiverend eten bereiden op vuurtjes op het parkeerterrein van het Jan Ayeslag. Verkenners en gidsen van Scouting Texel maken jaarlijks tus sen kerst en nieuwjaar een overlevingstocht die ze „pool expeditie" noemen. Deze keer wa ren de temperaturen lager dan ooit, maar de 16 jongelui van 11-14 jaar en acht leiders hebben het pro gramma bijna helemaal volgens plan afgewerkt. Bijna, want toen zaterdagavond zou worden overnacht op een erf aan de bosrand bij De Koog waren er proble men met de tentharingen. Die braken af en het lukte niet ze in de hardbevro- ren grond te krijgen Overnacht werd toen maar in een schuur. magazines over wonen. „De maat schappij wordt gehaaster Mensen zoeken daarom naar warmte De woning is voor hen een rustpunt, waarbij veel warme kleuren worden toegepast.'' Die kleuren rood en geel keren dan ook niet toevallig terug in het logo De tocht startte vrijdagavond vanuit het scoutinggebouw in Den Burg. Al snel bleek dat de expeditie deze keer met helemaal op Texel zou plaatsvin den, want de puzzeltocht voerde de groep met de boot van 9.05 uur naar Den Helder. Daar was een dropping georganiseerd vanuit de Donkere Duinen en werd gastvrijheid genoten in een bunker van groep Minerva. Zaterdagochtend ging het naar de watertoren, die van binnenuit via een klimwand werd beklommen zodat op 17 meter hoogte een boodschap kon worden afgehaald Die gaf de terug tocht naar Texel aan, waar tijdens een fotopuzzeltocht de Bollenkamer werd doorkruist Per radio werd con tact gemaakt met .Eskimo's" en het lopen langs pionnen leverden cijfers voor coördinaten op die de weg naar het Jan Ayeslag wezen. (Foto Harry de Graalj Daar werd in ijzige kou in de open lucht op open vuurtjes gekookt: huts pot in aluminiumfolie. De tocht ging verder via het bos naar de Rovershut, waar met behulp van een stukje topo grafische kaart de overnachtings plaats aan de bosrand werd ontdekt. De volgende ochtend werd gezwom men in het naburige Calluna. van waar de groep gerieflijk per busje terugging naar het hoofdkwartier in Den Burg Daar wachtte de macaroni schotel. Voorts werden videofilms bekeken (waaronder een eigen produktie) en werd de expeditie gisterochtend na een nacht van diepe slaap afgesloten. Het eerstvolgende scoutingevene- ment is een avondhike voor rowans en sherpa's (14-17 jaar) van 3 op 4 januari. In de tweede week van ja nuari volgt de traditionele boerenkool- fuif. De jaarlijkse wedstrijden van het district kop van Noordholland worden in april op Texel gehouden De zomerreis van rowans en sherpa's gaat naar Zwitserland. Altijd je glimlach Eindeloos je liefde Die over ons glanst Met groot verdriet, maar tevens vervuld van mooie herinneringen, delen wij u mede. dat na een af nemende gezondheid, op 31 december 1996, in haar eigen vertrouwde omgeving is heengegaan mijn lieve vrouw en zorgzame moeder Johanna Dam-Pol op de leeftijd van 51 jaar Den Burg: Piet Dam Piet Dam jr Linda Eelman Noorderhaven: Marja Dam Hanna's laatste wens was in haar eigen omgeving afscheid te nemen van haar naasten en is vervol gens alleen aan haar laatste reis begonnen. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 4 januari 1997 van 14.00-16 00 uur in het uitvaartcentrum, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Correspondentie-adres: R Dam, Sluyscoog 8. 1791 WT Den Burg. Geen bloemen Veel te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen van onze zuster, schoonzuster en tante Johanna Dam-Pol Harm en Gerrit Hannes en Wiets Hein en Ep Kees en Sjaan Ymke en Peek Kinderen en kleinkinderen Zeer bedroefd, maar dankbaar dat haar verdere pijn bespaard is gebleven, geven wij u kennis van het overlijden van onze zus, schoonzus en tante Johanna Pol Ze geloofde in zijn trouw en zijn macht. Hij was haar licht in de donkere nacht. Ons medeleven gaat uit naar Piet, Piet jr. en Linda Wij wensen hen veel sterkte in de komende tijd Peek en Ymke Richard Niels Nancy Halsema Om met jouw woorden afscheid te nemen: „We komen elkaar vast weer tegen achter de horizon" Dag lieve tante Hanna Greta, Peter en Koen Tma, Rienk Lizet en Maarten Rieuwert. Monique Jasper Je was voor mij een geschenk Op 79-jarige leeftijd is overleden Wilko A. G. M. Bergmans Cora Bergmans-Schoutsen Texel, 31 december 1996 Stengweg 14, 1795 LG De Cocksdorp. Wilko is thuis opgebaard. Een avondwake zal worden gehouden op zondag 5 januari om 19.30 uur in de parochiekerk van de H. Francisca Romana te De Cocksdorp. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op maandag 6 januari om 14 00 uur in bovenge noemde kerk, waarna de begrafenis op het R K. kerkhof aldaar zal plaatsvinden. Voor bloemen is gezorgd Etienne Jongerden en Ageeth Feenstra gaan trouwen op vrijdag 17 januari 1997 om 15.00 uur in het gemeentehuis van Driesum Gelegenheid tot feliciteren op Hoofdweg 98 te Damwoude, vanaf 20.00 uur. U bent van harte welkom Als u vrijdag 17 januari verhindert bent, dan bent u zóndag 19 januari va. 14 00 uur alsnog van harte welkom, om een borrel te komen drinken Ons toekomstig adres. Genteweg 11.1794 HK Oosterend Kadotip: -j Wij zijn getrouwd op 2 januari 1997 Richard Bijpost en Herma Broekman Op 31 december 1996 is onze collega-jutter en vriend ons ontvallen. Wilko Het strand is leeg zonder jou. Het gemis groot. Trijnie Maarten, Corrie Herke, Susan Sil, Yanka Erik, Amanda en kinderen Wij wensen Cora alle kracht en sterkte om dit grote verdriet te dragen Aan allen die tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis, in welke vorm dan ook met mij meeleefden, hartelijk dank. Ik verblijf in de „Gollards". Tevens wens ik ieder een gezond 1997 Mevr. J. van Beek-Geerts. Oudeschild. Ben weer thuis! En dank iedereen voor de ontvangen zorg en steun, in welke vorm dan ook. Speciaal mijn buren, de familie Schoenmaker en Witte Het was geweldig! Marie Jonker-Weijers Geboren: Jorian Stijn 24 december 1996 Lindia Wassenberg en Guus Rutten Den lip 196A 1127 PW Den lip Hartelijk dank voor de vele kaarten en bezoek jes tijdens mijn verblijf in het „Gemini" en bij mijn thuiskomst Vera Jaspers van Heerwaarden INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. .KOSTEN: 8,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- cxcl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Nieuwe cursus body contour start do 9 jan. om 21.00 uur. In 10 weken fitter en slanker! Sport school Texel, tel 315421 Te koop gevr. caravan (plaats) 1 sta- op De Krim. Tel. 0599-613396. Alle Levi's jeans nu 98,- bij Boetiek 22. Dit jochie wordt zaterdag Proficiat Callanetics. De wo- en do.-avondlessen starten weer op 8 en 9 jan. Op gave: Manda Bergsma. tel 319708. Nu iedere maandag Buik. Billen en Benen voor beginners. 20.00 uur. Sportschool Texel, tel. 315421 Gap Star, QSilver Simmerstyle, nu 30 tot 50°/i bij Boetiek 22. Reparatie en verkoop van wasautomaten en drogers. Service Center Texel, 311 777 Te koop: Commodore 64 met printer en 200 spel letjes Tel 310009. na 19.00 uur. Vakantiebeurs. Dinsdag 6 jan a s is ons kantoor vanaf 12 30 gesloten, we gens bezoek aan de vak dag van de vakantie beurs. Woensdag zijn wij vanaf 9.00 uur weer ge heel tot uw dienst. Reisburo Texel Holland International. Baby geboren? Huur de 2 meter hoge ooievaar voor n de tuin. ƒ2,50.- per dag Ook leuk als kado' Ooie vaar Service, uitgeverij Langeveld de Rooy, tel 362600. Doe de gratis contact lenspassing Bakker Op tiek J A Winnubst. tel. 310676. Restaurant Vincent. Van pannenkoek tot chateau- b'iand.Tel. 327123. Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog, (0222) 317333. Nieuwe collectie 75,- monturen. Bakker Optiek J A. Winnubst. tel 310676. Lekker eten onder de hoed? Altijd goed!' Bij Vin cent. tel 327123 Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Ooster- end. tel. 318313. Ook voor laarzen en klompen. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor ƒ7,-. Leuke foto. tekst, tekening of kaarP Wij bedrukken alle soorten textiel. Bijv T- shirts. jeans, sweaters, slabbetjes, en schorten. Zowel op witte als ge kleurde textiel. Zelf mee brengen van textiel is mo gelijk Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een foto maken. Snel naar Nauta Foto of kantoorvak handel Langeveld en de Rooy Aandelen TESO. Gevr aand a ƒ5,-, ƒ1.000,- Tel. 0251-655636 Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 315224 Cocky's Kapsalon is maandags gesloten Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht De Koog, tel. 317575. Bruiloft, party, feest, ver gadering, borreltje... bij Vincent, tel. 327123 Ruiten stretchbroeken, 10 verschillende designs, ƒ59,95 Rabbit Habit. Scanners. SCT, 311 777 De vervolgcursus voet reflex start op maandag 6 jan 19.30-21.30 uur. Op gave bij Manda Bergsma. tel 319708. Natuurlijk een natuurlijk gezond 1997 van Sint Donatus natuurlijk 10 voor Texel is vóór Texel Wij hebben nieuwe zomer reisprogramma's. Vlieg vakanties, rondreizen per luxe bus of eigen auto. sportieve arrangementen met de fiets, boot of tent. Haal uw reisgids bij Reisburo Texel Holland International. Een goed begin in het nieuwe jaar? Wordt lid van 10voorTexel Tel 314175 of bank 36 25 97 413 Kindersalopetten. washed, 49,95. Habit. stone- Rabbit SCT. Digitale satelliet-TV. Reparatie, installatie en verkoop. 311 777. T.k. gevr Jamathi brom fietsen/of onderdelen. Tel. 316455 ƒ1.000,- voor 3 boeken „pen en penseel" van Blok van der Velden of 350 - p.st. Aanbiedingen onder nr 1698 aan bur Tex. Crt. Radio TV, video Verkoop en reparatie. SCT, 311 777. Wij zijn weer verhuisd! Fa milie D Verhagen De Ruyterstraat 38. 1792 AJ Oudeschild, tel. 322856. „Slank 82". Start vanaf 8 jan. a.s. Nieuw: cursus afvallen in groepsverb In geb De Poort, Den Burg van 19 00-20 00 u. Info 0228-593604, b g.g 314171 Centrale Antenne Syste men. Verkoop en installa tie SCT, 311 777. Het mooie van de collectie van Hans van der Klift is dat ouderen hun jeugd weer aan zich zien voorbij trekken, terwijl de jonge ren kunnen zien hoe hun grootouders leefden. Leren jassen, bruin en zwart, v.a. ƒ198.-. Rabbit Habit. Tulpvakantie '97. van 26 april t/m 11 mei. De nieuwe gidsen hebben we, u kunt nu het mooiste uitzoeken Kom langs bij Reisburo Texel Holland Internatio nal. Klaverjassen. Dinsdag avond 7 januari weer ge zellig klaverjassen in de .Witte Burcht'. Aanvang 20.00 uur. Antennes SCT. 311 777 10 voor Texel is vóór Texel Uitverkoop Nu 10 tot 75% korting bij Boetiek 22. Nieuwe cursus body contour start do. 9 jan. om 21.00 uur. In 10 weken fitter en slanker' Sport school Texel, tel. 315421 Te koop gevr. 1 sta caravan (plaats) op De Krim Tel. 0599-613396. Alle Levi's jeans nu 98.- bij Boetiek 22. Callanetics. De wo - en do -avondlessen starten weer op 8 en 9 jan. Op gave: Manda Bergsma, tel. 319708 Nu iedere maandag: Buik, Billen en Benen voor beginners. 20 00 uur Sportschool Texel, tel. 315421 Gap Star. QSilver, Simmerstyle. nu 30 tot 50% bij Boetiek 22. Begin het nieuwe jaar goed Neem deel aan onze grandioze boekingsaktie. Als u nu bij ons uw reis reserveert, kunt u deelne men aan onze prijspuzzel- aktie met vele tientallen mooie prijzen en als hoofd- pnjs een droomreis voor 2 personen, ter waarde van liefst 5 000,- Dus meteen naar Reisburo Texel Holland Internatio nal, want die kans laat u niet lopen' Karatelessen in De Ferrever V a. di 7 jan 17 30 tot 18.30 uur jeugd. 18.30 tot 19.30 uur: oudere jeugd volw. Inl tel 310467/319708 Gezocht: vaste baan, liefst op Texel. Ook in bez van chauffeursdipl Tel. 310514 Uitverkoop Nu 10 tot 75% korting bij Boetiek 22. Tijdens de nationale oog- meetweken gratis oog meting. Halve leesbril 98.-. incl ontspiegelde glazen. Bakker Optiek J A Winnubst. tel 310676. Behoud van merkgarantie, alléén bij Autoschade Kombinatie Texel, tel. 314545 Pils voor een piek. Zaterdagmiddag 5 tot 6 uur. In den Grooten Slock. Nieuwe bankstellen va. ƒ695,00 Wiersma meube len, Wilhelminalaan 14. tel 0222-315361/315099. Luchtdrukbuksen, lucht drukpistolen, kogels. Bon ne mechanisatie - Eier- land-Tel. 311229. Aardappelen te koop. Doré. Irene en Agnes Woensdag bezorgdag. J. Oosterhof. tel. 318637 Wilco accu's voor auto's, trekkers en motoren. Ga rage Kievit, Jonkerstraat. B&M Projektadvisering BV voor grote kopieën en al uw geautomatiseerde tekenwerk. Tel. 315190 Voor uitlaten, accu's, ban den en APK Garage Kie vit, Jonkerstraat 4. tel 312525 Gazelle huurfietfcen te koop, ook met trommelrem en 3 versn zeer gunstig geprijsd Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19. De Koog. telefoon 0222 - 317215. Wij repareren alle merken KTV, video, radio, CD. sa telliet, computer, camera etc Service Center Texel, 311 777 Aanbieding: Ribstretch, 4 kleuren van 69.95 voor ƒ49,95 Op^>p. Rabbit Habit Voorjaarsvakantie van 22 feb. t/m 2 maart 97. Boek nu uw vakantie, want nu is er nog plaats. Natuurlijk bij Reisburo Texel Holland International. Niet geschoten, altijd mis. Dus eerst bij Hans van der Klift kijken als je een ca deautje zoekt Restaurant Vincent. Elke dag geopend 4-gangen menu ƒ45.- Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor ƒ7,-. Strandpaviljoen Paal 9 is vrijdags, zaterdags en zondags geopend. Husqvarna motor- en elektrische kettingzagen met automatische ketting smering. zaagbladlengte 40 cm. Vanaf ƒ450,- Tatenhove, Oudeschild tel. 313809 Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend, tel 0222- 318221. Pils voor een pieK. Zaterdagmiddag 5 tot 6 uur In den Grooten Slock. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout. bouwafval, vuilnis, e d Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222)313809. Administratie, Adviezen Belastingzaken Admini stratiekantoor Rood, De Dageraad 61, tel (0222) 319429. Blusmiddelen Service Texel. Voor de jaarlijksei controle van al uw brandblussers en voor de verkoop van Saval brand- blusmaterieel.Tel. 315680/ 316545

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3