Wedstrijden niet in trek, toertocht wel IJspret voorlopig weer voorbij TEXELSE^ COURANT Vier titels voor turners GVT Basketbal-heren met schrik vrij Zaalvoetbalprogramma Zege Mareis (d) Dart-team Krim 1 slaat thuis toe Geduld Tevoko wordt beloond ANBO-reis Zaalvoetbalsters i winnen toernooi in nieuwe shirts Klunen tijdens de toertocht, voor de echte elfsteden-sfeer. Grote plassen staan op het ijs en de hekken van de ijsbanen blijven gesloten. Het is (voorlopig) gedaan met de pret, maar er kan worden teruggekeken op enkele fijne schaatsweken. Er zijn diverse wedstrijden afgewerkt, waarbij in alle gevallen het aantal deelnemers tegenviel. Hoe anders was dat bij de toer tocht die zaterdag op 't Vlak bij Oen Hoorn werd gehouden. Daar reden 171 Texelaars onder schilderachtige omstandig heden van stempelpost naar stempelpost. De stempelpost werd meerdere malen bezocht door de 171 schaatsers op 't Vlak. (Foto Tessa van Daa'en) Scholen maakten gretig gebruik van de Texelse ijsbanen. De leerlingen van de Redmer Yskaschool uit De Waal streden donderdag in Ooster end. terwijl de kinderen van de Jacob Daalderschool en de School met de Bijbel vrijdag de ijzers onder bonden Door de stevige wind werd het beide middagen een frisse aangelegen heid. maar daardoor liet de jeugd zich niet temperen. Er werd op fanatieke, doch sportieve wijze gestreden om eremetaal. En ondanks de kou wa ren veel ouders naar de baan geko men om aan te moedigen, wat de sfeer op positieve wijze beïnvloedde. Gastheer IJsclub Oost verleende assistentie en zorgde voor de me dailles. Daarnaast werd een grote bi|drage geleverd door familie Eelman, die de inwendige verzorging voor haar rekening nam. Kortebaan De in Oudeschild begonnen wed strijdserie van de ijsbond werd vrijdagavond in De Koog voortgezet. De jeugd was nog wel te porren voor het Texels kampioenschap korte baan, maar bij de senioren viel de deelname wederom tegen. De titels gingen naar Jan Jacob de Jong en good-old" Nel Bruming. De baan in De Koog was sfeervol verlicht. Verdeeld in vier leeftijds groepen trad de jeugd aan. Vier Siebinga's kwamen aan de start in de Elfstedentocht en ook de jeug dige leden van deze familie blijken met schaatsgenen behept. Drie Siebinga's reden zich in de prijzen. Bij de senioren (acht heren en zes dames) werd een afvalsysteem ge hanteerd, waarbij de snelste verlie zer weer bij de winnaars werd toege voegd, tot uiteindelijk vier schaatsers over waren Die werkten een finale af. Bij de mannen ontspon zich een felle strijd tussen Kees Kikkert en Jan Jacob de Jong, Beiden wonnen een keer, maar na optelling van de uitslagen bleek De Jong met slechts enkele honderdsten van seconden het kampioenschap te hebben be haald. Ook fel. maar minder spannend was het bij de dames. Mariska Koenders heeft een dijk van een conditie, maar mist de techniek om de ervaren Nel Bruining voor te blijven. Bruining, die op speciale triathlonschaatsen rijdt, werd onbedreigd kampioene. Toeren en racen Het clubkampioenschap van ijsclub Oost vertoonde zaterdag qua op komst een zelfde beeld als alle an dere wedstrijden. Vertederend waren de ritten van de jongste deelnemer- tjes vanaf 4 jaar. De kampioenen van de avond ervoor bewezen nog maals hun suprematie, door ook in Oosterend onbedreigd te winnen. Voor het eerst werd zaterdag de door familie Rentenaar geschonken feestverlichting rond de ijsbaan van Oosterend ontstoken. De zes honderd lampjes zorgen voor een bijzondere, Anton Pieck-achtiqe sfeer. Een bijzondere sfeer heerste er ook tijdens de toertocht van ijsclub De Geul. Heel schaatsend Texel leek zich daar te hebben verzameld voor de rondjes van 4300 m die over schilderachtig kronkelende slootjes in de richting van de Hors voerde. Een stukje klunen en bukken voor een doorgang maakten de tocht com pleet. Per categorie kon éen, twee, drie of vijf keer een rondje worden geschaatst. De organisatie had op zo'n honderd deelnemers gerekend en werd volkomen verrast door de 171 die zich aanmeldden. De deel nemers kunnen rekenen op een herinneringsmedaille met daarin de afgelegde afstand gegraveerd. De grote opkomst in Den Hoorn wijst erop dat Texelaars veel meer be hoefte hebben aan toeren dan zich met elkaar op snelheid meten „We hadden ook het liefst een tocht over heel Texel gehouden, maar som mige stukken zijn zó volgestoven met zand dat het echt niet te doen was zo meldt Wieb van den Berg van de Texelse Ijsbond. Maar met alle schaatsers waren naar de zuidpunt afgereisd In De Cocksdorp werd op de Rogsloot nog een prestatietijdrit afgewerkt, waar bij in een uur over een baan vanaf de dijk tot De Roef moest worden afgelegd Aan beide zijden was een stempelpost gezet en de afstand bedroeg 2600 meter. Er verschenen drie dames en 19 heren aan de start. Jongste deelnemer was de 11-jarige Bart Boon, die na zes ronden werd beloond met eemgeldprijs. De ove rige deelnemers kregen een worst. Terwijl er al een beetje water op het ijs kwam werden zondag de lange- baankampioenschappen gehouden in Oosterend. Voor het eerst kon bij ijsclub Oost een officiële 400 meter- baan worden uitgezet Dat lukte voorheen alleen op de Rogsloot. Nu op twee plaatsen kan worden gere den is afgesproken om de ijsclubs bij toerbeurt het kampioenschap te gunnen. Terwijl Ids Postma en Tonnie de Jong in Heerenveen schaats- De bel voor de laatste ronde hing al klaar in Oosterend. geschiedenis schreven, werkten de heren in Oosterend 500m, 1500m, en 3000 m af, terwijl de dames zich aan 500 m, 1000 m en 3000 m waagden De eerste start werd uitgesteld we gens de gladheid van de wegen, maar om half twaalf vlagde Arie Kalis het eerste paar weg. Jan Jacob de Jong sloeg op de eerste afstand gelijk een gat van 2,30 seconden tussen hem en zijn naaste rivaal Kees Kikkert, die weliswaar de veteranenleeftijd heeft bereikt, maar door zijn goede techniek nog altijd voorin meerijdt. Op de 1500 m. won De Jong opnieuw, zodat Kikkert aan de 3000 m begon met de opdracht om 4,55 seconden goed te maken. Dat leek hem te lukken, ware het met dat hij in de vierde ronde tegen het ijs smakte. Hij wist De Jong alsnog in te halen maar de afstand was te kort om een voorsprong op te bou wen, De ritzege was wel voor Kikkert. Nel Bruining was opnieuw een klasse apart. Solide schaatsend won ze alle afstanden. Uitslag IJsclub Eierland Dames: 1 Marisca van der Gracht, 7 ronden, 2 Els Ooijevaar. 5: 3. Sjoertje Lakeman 4 Heren 1 N.J. Stienstra 11 ronden, 2. B. Bousma 11; 3. Hans Zuidema en Willie van Rossum 10 Prijswinnaars Redmer IJskaschool: Groep 2: 1 Tamara Kuip; 2 Melanie Krab. 3 Anne Martme van Kralingen Groep 3: 1. Werner Kuip; 2 Ruud van Boven. 3. Bart Eelman. Groep 5/6, meisjes: 1 Marieke Driehuis: 2 Ilse Pastoor; 3. Dinke de Winter Jongens: 1 Mathijs de Lugt; 2 Peter Zijm; 3 Wouter Krab Groep 7/8, meisjes: 1. Mascha Nooy, 2. Diana van de Wilde; 3. Sarina Schuijl. Jongens: 1 Robert Zijm; 2. Dave Pastoor; 3 Danny van der Park. Prijswinnaars Jacob Daalder- school en School met de Bijbel: Groep 3. jongens: 1 Pieter Dumker, 2. Martijn Drijver; 3. Ferry van der Vis. Meisjes: 1 Anne Zegers, 2. Natanja Hm; 3 Yvonne Drijver. Groep 4, jongens: 1 Ruben Duinker; 2 Stefan Bremer; 3. Vincent Beers. Meisjes- 1 Saskia Kooger; 2. Sarah Marijn Trap, 3 Marilyn Brouwer Groep 5, jongens: 1 Chris Ellen. 2 Marcel Zegers, 3. Frank Ellen. Meisjes: 1. Ava Louise Trap. 2. Ellie Met vier titels was GVT de abso lute uitblinker op de turn- kampioenschappen in rayon- verband zaterdag in Den Oever. Opvallend was dat niet in alle ge vallen de favorieten wonnen. Pupil (t/m 10 jaar) Nienke Daalder was de eerste troef die GVT inbracht Na een redelijke start op balk turnde Na bijna een maand rust traden de heren Mareis zaterdagavond aan tegen het team van HBC 3 uit Heerhugowaard, een tegenstan der van gelijkwaardig kaliber. Dat bleek uit het slot van deze wedstrijd, toen HBC 3 in een alles- of-niets-offensief bijna de voor sprong van De Mareis teniet deed. Uiteindelijk wonnen de Texelaars met 41-40. De Mareis begonnen de eerste helft rustig, wetende dat er geen wissels op de bank zaten Bij rust was de stand 19-13 in het voordeel van De Mareis. In de tweede helft begon HBC 3 meteen met „man-to-man" om de tegenstander te vermoeien en sneller balbezit te verkrijgen Dat pakte eerst slecht uit, omdat De Mareis met snelle tegeostoten steeds kon scoren. De Texelaars vluchtten meer en meer in' persoonlijke fouten, wat even zo veel keren vrije worpen voor HBC opleverde. De tijd was voor de Heerhugowaarders echter net te kort om door te drukken. De Mareis staan nu waarschijnlijk derde op de ranglijst. Scores: Albert ten Wolde 15, Jaap de Wijk 13. Eric Heijenk 10; Rick Lei 3 punten Programma: Zaterdag 25 januari, bgm. De Koninghal, 17.30 u. De Mareis (d)-Zeemacht 2 Zondag 26 januari, Sportlaan Den Helder, 15.30 u.. ZAP-De Mareis (h) ze een perfecte wedstrijd. Voor haar laatste onderdeel brug scoorde ze 9 20 Het klassement ging daarmee op z'n kop en GVT was de eerste kampioen van dit jaar rijk. Bij de jeugd t/m 12 jaar leek GVT onaantastbaar. De speciale trainin gen in de kerstvakantie in Den Hel der wierpen hun vruchten af. Monique de Jong werd glansrijk eerste terwijl de derde plaats door Esther Albers in beslag werd genomen, met slechts 0,05 punten achterstand op de nummer twee, een turnster van OKK Den Helder GVT staat bij de junioren bijna tradi tiegetrouw op kop. Na drie toestel len was dat Sandra Koopmans. Maar na tot tweemaal toe een slechte overslag over het paard te hebben gemaakt, duikelde ze in het klasse ment. Karin Zwaneveld presteerde juist sterk bij de sprong en werd daar door verrassend eerste. De vierde troef zou bij de turnsters senioren uitgespeeld worden. Marton Witte begon slerk op sprong en brug, maar faalde op balk. Sanne Vlaming, die een paar weken met had getraind, ging op routine. Ze maakte zich niet druk en won daardoor slag na slag. Het leverde een titel op terwijl Marton Witte toch nog beslag legde op de derde plaats. Woensdag 15 januari: 19.30 u Texel'94 4-Nioz 1 20.20 u. Gempo 1-Oosterend 3 21.10 u. De Koog 3-De Krim 4 Zaaldienst: Texel'94 Donderdag 16 januari: 19 00 u. Texel'94 2-Jelleboog 3 19.50 u. Mantje 2-Texel'94 1 20.40 u. Texel'94 5-Klif 5 21.30 u. De Krim 3-ZDH 1 Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 17 januari: 16 45 u. Texel C1-Texel C3 17.25 u Texel C2-Casino C1 18.10 u. De Koog 2-De Krim 2 19.00 u. De Koog 4-Mantje 3 19.55 u. Jelleboog 2-Jelleboog 1 20.45 u. De Koog 1-Oosterend1 21 35 u. Klif 1-Mantje 1 22.30 u. Klif 3-Oosterend 2 Zaaldienst- Mantje. De dames van basketbalvereniging De Mareis zetten de uitwedstrijd tegen Rebound '84 uit Schagen zaterdag om in een overwinning. De Mareis kwamen al snel op voor sprong, mede doordat Louise van der Sluis goed op schot was. Aan het eind van de tweede helft kwam Rebound terug met drie drie counters op rij maar dat was niet genoeg voor de overwinning De Mareis wonnen met 29-24 en staan nu op de tweede plaats in de competitie. Scores: Louise van der Sluis 15; Kann Zegers 2; Ria van Maldegem 2; Saskia de Veij 10 punten. De eerste thuiswedstrijd van De Krim 1 in de Texelse dartcompetitie pakte gunstig uit. Onder leiding vancoach Jacco van Trigt werd 't Cafeetje 3 op een gevoelige nederlaag getracteerd. De Krim stond na de 501-singles op een 2-1 voorsprong, die werd uitge bouwd tot 5-1 na de doubles Ook het onderdeel tac-tics ging naar de thuis ploeg 't Cafeetje hoefde niet lang te treuren, want de Texelse René Froger (Martin Trap) zorgde met een live optreden dat het voor iedereen een gezellige avond werd De confrontatie tussen Zwaan 2 en Stock 1 werd met 6-2 gewonnen door de Slock. Anders dan de uitslag doet vermoeden, waren het langdurige partijen waarin beide teams kansen kregen, 't Cafeetje 2 behaalde een regelmatige 6-2 overwinning op W'tjewel 1, ondanks hevig verzet van Bart Post die met 52,83 het hoogste beurtgemiddelde van deze speelavond realiseerde. Uitblinker bij 't Cafeetje was Jan Duinker, terwijl invaller Frans Westenbrugge een goede zet van W'tjewel was Programma 16/17 januari: Poule 1 Krim 1- Slock 1, Zwaan 2-W'tjewel 2. Cafeetje 3 vrij. Poule 2: Slock 2-Cafeetje 2; W'tjewel 1-Zwaan 1 Cafeetje 1 vrij. DINSDAG 14 JANUARI 1997 Duinker 3. Rozanne Zegers. Groep 6. jongens: 1 Thomas Hubers; 2 Barry Koning; 3. Erik Tijssen Meisjes: 1. Saskia Timmer; 2 Marijke Terpstra, 3. Nienke Kruithof Groep 7, jongens: Jan Jaap Hm; 2. Wouter Beens; 3 Wouter van Stnen. Meisjes 1 Maaike Koning; 2 Marieke Ellen; 3 Uesbeth Bremer Groep 8, jongens 1 Sander Trap, 2. Erik Ellen; 3. Michel Knol. Meisjes 1 Suzan Wiennga; 2. Manska Brouwer; 3. Eva van Zoonen Uitslag clubkampioenschappen IJsclub Oost: Meisjes t/m 7 jaar: 1. Martine Timmer; 2. Tessa Drijver; 3 Yvonne Dnjver; 4. Annelies Drijver Jongens t/m 8 jaar: 1 Matthi|S de Lugt; 2. Chris Ellen. 3 Frank Ellen, 4 Pieter Dunker Meisjes t/m 12 jaar: 1. Suzan Wiennga; 2 Maaike Koning; 3. Mananne Duinker, 4 Ellie Dumker Jongens t/m 12 jaar: 1 Sander Trap, 2. Erik Ellen; 3 William Blom; 4 Pim Witte Jongens 13 t/m 16 jaar: 1 Chris Snijders, 2 Johan Duinker. 3. Stefan Thijssen; 4 Ellert Rijs. Heren: 1 Jan Jacob de Jong; 2. André van den Berg; 3. Ron Eelman. 4 Dirk Trap; 5 Wim Ploeg; 6. Pieter de Ridder Dames: 1 Nel Bruinmg, 2. Karin Eelman Texels kortebaankampioenschap in De Koog: 4-6 jaar 1. Marinus Mets. 2 Laun Brons. 3. Robin Schoo. 7-8 jaar Pim Siebenga; 2. Yni Houwing3. Peter Koom. 9-10 jaar: 1 Ben Siebenga, 2. Arjan Koorn; 3 Arjan van Benthem 11-12 jaar: 1. Rik Agter, 2. Roel Siebenga. 3. Kees Grootjen Heren: 1 Jan Jacob de Jong, 2. Kees Kikkert; 3 Pieter de Ridder. 4. Pieter LisL Dames: 1. Nel Bruinmg; 2. Manska Koenders, 3 Anneke Brons; 4 Gea de Ridder Texels langebaankampioenschap in Oosterend: Heren (resp 500 meter, 1500 meter. 3000 meter, punten) 1 Jan Jacob de Jong, 45.50. 2.36.25, 5 55.87 156.89, 2. Kees Kikkert 47 80. 2 38 00, 5 53.05. 159 30, 3. Nanne Jan Stienstra 51 10. 2.59 57. 6.10.30, 176.00; 4 Pieter de Ridder 56 00. 3.06 00, 6 55 81 187 30: 5. Ron Eelman 62 00. 3 09 09. 7.03.04. 193 56; 6. Dirk Trap 66 00. 3.40.00, 7.27 00. 213.83, 7 Pieter Aris van der Vis 76.00. 3.46.00, 7 35.00. 22716. Dames (resp. 500 meter, 1000 meter, 3000 meter, punten): 1 Nel Bruinmg 58 70. 2 03 00. 6.35 66, 166 14. 2 Mariska Koenders 62.00. 2 09 62, 6.50.40. 195 21. 3 Mariska van der Gracht 72 00. 2 36 00. 7 39 34. 221 55. 4 Gea de Ridder 70.70, 2 32 75. 8.02 00. 227 41 twee Friese ploegen en het sterke Watervogels, dat een klasse hoger uitkomt dan de rest. In de eerste wedstrijd trad de thuisploeg aan te gen deze formidabele tegenstander, die inderdaad beter spel vertoonde, maar niet was opgewassen tegen de uiterst sterk spelende Marjo van Heerwaarden. Deze keepster be hoedde het Texelse team voor me nig tegendoelpunt en stond daarmee aan de basis van de uiteindelijke overwinning. Een gelukkig doelpunt leverde MO-project de eerste winst op. Er werd gestreden in twee poules en de Texelse dames haalden de kruis finales door een tweede plaats Vanaf dat moment zat alles mee. In de finale tegen Biersteker werd het nog erg spannend, doordat de 0-0 maar niet wilde wijken. Penalty's moesten de beslissing brengen en met 3-2 trok de thuisploeg de over winning naar zich toe De volleyballende heren van Tevoko hebben hun doelstelling voor dit seizoen weer wat vastere vorm kunnen geven: een plaats in de middenmoot van de promotie klasse. De winst van zaterdag, 1-3 tegen Ardea uit Heerhugowaard, heeft daar belangrijk aan bijge dragen Vooraf was met enige zorg naar Veel deelnemers maakten van de gelegenheid gebruik om een week endje op Texel door te brengen De verloting met uitsluitend Texelse protlukten viel bij hen in de smaak. De nieuwe shirtsponsor moedigde vanaf de tribune zijn dames flink aan en reikte na afloop de prijzen uit. deze wedstrijd toegeleefd. Het team uit Heerhugowaard. dat bestaat uit een combinatie van spelers van de verenigingen Schoorl en Ardea, had al aardig wat punten bij elkaar gesprokkeld, ook tegen hoger aangeschreven teams. Bovendien moest Tevoko het doen zonder spelverdeler Jitze Beintema. Zon der wisselspelers en coach reisde men af naar Warmenhuizen, om daar tot de ontdekking te komen dat het aanvangstijdstip met dik een uur was vertraagd. Deze vertraging sloeg echter meer in de benen van de tegenstanders dan van de Texelaars Vanaf het eerste fluitsig naal waren de eilandbewoners geconcentreerd en bij de les. De passers van Ardea hadden twee sets lang de grootste moeite met de - moeilijke - service van Tevoko, terwijl ook de verdediging van Tevoko goed dicht zat. Dat resulteerde in twee snel gewonnen sets: 2-15 en 4-15. Ondanks waarschuwingen van de geroutineerde Koos Doeven verloor Tevoko in ^de derde set de concntratie. 'Aanvallend lieten de Texelaars steekjes vallen; boven dien liet Ardea in deze set zien dat men toch ook wel wat kon. Met name de snelle middenaanval van de Heerhugowaarders stelde Tevoko voor veel problemen. Aanvoerder Martin Koenen probeerde in deze fase zijn team met twee time-outs nog bij de les te krijgen, doch kon met voorkomen dat Ardea de derde set met 15-12 naar zich toetrok. De vierde set ging tot 9-8 gelijk op, tot Ben Kenter vanaf het uiterst linkse hoekje van de achterlijn zeven punten - waaronder drie aces - op rij scoorde. Met 9-15 haalde Tevoko hiermee de vierde set en de dure overwinning binnen. Voorheen gingen ze als „Klif" door het leven, maar met Eddy Momberg als nieuwe shirt sponsor is het dames-zaal- voetbalteam omgedoopt tot „MO- project". In de nieuwe shirts werd zaterdag in sporthal Ons Genoe gen het eigen toernooi gewonnen. Verrassend, daar ook het sterke Watervogels tot de deelnemers behoorde. Morgen begint de competitie weer voor de dames. Ze staan in de middenmoot, maar zijn heilig van plan bij de laatste vier te eindigen. Als voorproefje werd, net als vorig jaar, een toernooi gehouden met vijf teams uit de Kop van Noordholland, De reiscommissie van de ANBO heeft voor 1997 een reis uitge zocht naar Westerbork in Drenthe, van 24 tot en met 30 mei. De kosten zijn 789,- per persoon, alles inbegrepen. Opgave is mogelijk op vrijdag 17 januari bij Annie Huizinga, De Zes 13, tel. 31 35 33 (vanaf 14.00 uur). De winnende dames bedanken hun sponsor voor de nieuwe shlrls. Foto Tessa van Daalen)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5