Weekend Oude liedjes-groep viert tweede lustrum Ritmische klanken van Njava uit Madagaskar Film VOOR TEXELSE^? COURANT Texelse finale op Vakantiebeurs 18 en 19 januari 1997 Kerkdiensten zondag 19 januari Ezelnacht ten bate van goede doelen „Werken met klei" oud Papier Agenda Publicist-dominee De Jong spreekt over Oost-Europa Open dag van Modelspoorclub Afzuigkap voor sporthalkantine Lange nachtzoen van Geena Davis Thema-avond over verkeersproblematiek Geen voetbal Voorstellingen in De Kampagne Even een pak SNERT halen in VRIJDAG 17 JANUARI 1997 Het in ere herstellen van volkslied jes die vroeger werden gezongen. Willem Kikkert van „De Mient" houdt zich daar al jaren gedreven mee bezig. Hij nam dan ook het initiatief voor de oprichting van de Zanggroep Oude Volksliedjes, onderdeel van de Historische Ver eniging Texel. Die groep bestaat nu tien jaar en dat jubileum zal niet ongemerkt voorbijgaan. Za terdagavond 25 januari wordt vanaf 20.00 uur een optreden ver zorgd in de grote zaal van hotel De Lindeboom. Het programma vermeldt mef alleen zang maar ook een optreden van de dansgroep Oude Dansen van de folklorestichting en een show van Texelse kleding in de loop der jaren, gepresenteerd door Doort|e van Sambeek-Schrama Kikkert waarschuwt dat de mensen die naar de avond komen niet moe ten rekenen op koorzang van de hoogste kwaliteit. Het leveren van vocale topprestaties is niet het doel van de groep. .Daarom noemen we ons zanggroep en geen koor" legt Kikkert uit „Wat we willen is liedjes van vroeger die al bijna in vergetel heid zijn geraakt, nieuw leven inbla zen, zodat de tekst en de bijbeho rende muziek met verloren gaan En het gaat natuurlijk ook om het ple zier dat we beleven door die liedjes gezamenlijk in te studeren en ten gehore te brengen Meisje loos Het handjevol liefhebbers van tien jaar geleden groeide uit dat een groep van veertig personen Eens per veertien dagen komen ze bijeen in „De Schakel' in Den Burg om de reeds ontdekte liederen te zingen en om nieuwe aanwinsten in te stude ren. Er is inmiddels een omvangrijk repertoire ontstaan Een betrekkelijk klein deel daarvan is van oorsprong .zuiver" Texels De meeste liedjes werden vroeger ook elders gezon gen, met name op zee. De interesse gaat uit naar alle volksliedjes met een streekgebonden karakter die met in de „officiële" zangbundels voorkwa men. Er zijn wel uitzonderingen zo als „Daar was laatst een meisje loos". Dat is ook nu nog algemeen bekend, echter met een andere tekst dan vroeger werd gezongen De zanggroep bedient zich van de oor spronkelijke tekst, die nogal ondeu gend is. Willem Kikkert, aanvoerder van de zanggroep. Foto Harry de Graaf! In de loop der jaren zijn heel wat vergeten liedjes opnieuw ontdekt. In veel gevallen kreeg de groep te maken met de tekst maar was met bekend op welke wijs deze moest worden gezongen Bij maar liefst dertig van de vijftig gevonden lied jes was dat het geval. Vooral Kikkert spande zich zeer in om de melodie terug te vinden en vast te leggen. Menigmaal gelukte dat met hulp van oude mensen die het lied uit hun jeugd kenden. Kikkert zette dan de noten op papier. Drama Het meest interessant zijn de zoge naamde verhalende liedjes, die des tijds werden gemaakt naar aanlei ding van werkelijke gebeurtenissen. Het meest bekende voorbeeld is „In het noorden van ons eiland" dat be trekkelijk recent is. Maar de groep kent nu ook verhalende liederen van honderden jaren oud. Bijvoorbeeld een uit 1769 dat gaat over een ma troos die op Texel aankomt, daar wordt ontmaskerd als meisje en ver volgens wordt teruggestuurd naar Amsterdam Een tragische gebeurtenis ligt ten grondslag aan een lied uit 1774 over Hoornder jongens die bij strenge vorst in Den Burg gingen stappen. Halverwege de terugweg naar Den Hoorn kwamen drie van hen door bevriezing om het leven. De histori sche juistheid van het drama bleek bij het raadplegen van de administra tie van het begraafrecht in het gemêentearchief door Mary Bakker. De lustrumavond Is gratis toeganke lijk voor iedereen en duurt tot onge veer 22.45 uur Het vierde concert in de Muzeserie wordt zondag 26 januari om 14.00 uur verzorgt door Njava. Deze groep bestaat uit drie broers en twee zussen uit Madagaskar, die een bijzonder ritmische voor stelling verzorgen in theater De Kiekendief op De Krim. In de Muzefolder staat voor deze datum pianist Ivo Jansen aangekondigd, maar die komt in februari. In 1969 richtte de muzikale vader van het Afrikaanse vijftal de band Lucka Razah op. Hij geloofde in de vredestichtende kracht van muziek. Na zijn overlijden in '85 ging de jongere generatie verder onder zijn naam Het Afrikaanse eiland Madagaskar kenmerkt zich niet alleen door een bijzondere flora en fauna (er komen soorten voor die nergens anders op de wereld leven), maar ook door de cultuur, die een mix van India, Arabiè en Afrika is Njava put uit ceremomele en rituele muziek van twee etnische groepen in het zuiden van Madagaskar, maar heeft een eigen stijl van uiten gevonden. Veel wordt meer- stemming a-capella gezongen in vloeiende melodielijnen en span nende 6/8 en 12/8 ritmes. De klankkleur sluit naadloos aan, gezien de familiebanden. Kaarten voor het optreden kosten 20,- (vrienden van De Muze ƒ15,- Voorverkoop bij De Krim, Nauta Boek en de Muziek en Dansschool. Een team van De Krim heeft za terdag het beachvolleybal-toer- noei op de Vakantiebeurs in Utrecht gewonnen. Het toernooi was bestemd voor het personeel van recreatiebedrijven in Neder land. De finale was een geheel Texelse aangelegenheid, want de tegenstander was EurOase Texel. En om het helemaal Texels te maken: de prijzen wer den uitgereikt door de voorzitter van Recreatiewerk Noord-Neder land burgemeester W. van Rappard. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9 30 u. ds, J ter Haar De Waal: 10.00 u. ds. H.R. Betting De Koog: 10 00 u. dienst in De Waal. Den Hoorn: 10 00 u, dienst in De Waal. Oosterend: 10.00 u. Waddencombinatie in Oudeschild. ds. E J. Vledder Oudeschild: 10 00 u Waddencombinatie, ds. E.J. Vledder De Cocksdorp: 10.00 u. Waddencombinatie in Oude schild. ds E.J Vledder GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10 00 u ds F.J. Daane; themadienst. voorbe reid door ZWO (Zendmgdiaconaat) 19.00 u. drs. I de Jong uit Bathmen, uitz via De Lichtboei Oosterend: 10 00 u. en 19.00 u. ds. J Vonk GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat. Den Burg 10 00 u ds L. Kmpscheer; uitz. via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg 10 00 u. ds. H. Boon uit den Helder, jeugdevangelist. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: ma., wo en vr 19 00 u. rozenkrans bidden voor pastor Kolkman. Zaterdag 19 30 u. dameskoor, woord-communieviering, uitz. via De Lichtboei Zondag 10 00 u. uitz via Radio Texel 10.45 u.The Gospeltram. Oosterend: zo. 9.30 u. woord-communieviering. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10 30 u God verheerlijken met alles wat wij hebben Wachttorenstudie: 11.20 u Jongeren die hun Schepper gedenken Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter A.C.P. J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg. tel 312016 Consult uitsluitend na telefonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tand heelkundig centrum, Witte Kruislaan 19. Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers: 313086 (R 'Heerenveen), 314727 (P Meuleman), 314669 (C M. van Karsen) of 312270 (J.G. de Winter) Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt (0223) 650222. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8 30-9 00 uur), telefoon 313241 Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13.00 - 14.00 uur geopend telefoon 313241. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren. 314152 Spreekuur maandag t/m vrijdag 9 00-10 00 uur Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevallinq: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-637744 (24 uur bereikbaar) Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon- tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen 06-11 4 Gevonden munitie: Bel de politie, tel 322188 4 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11 Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen tel. 319413 (De Nieuwe SkuuI) 4 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. 4 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel 312066. Kunstgebitreparatie: Tandprothetische Praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum) particuliere en ziekenfondspraktijk, tel 312069, b.g.g 06-52804779. Tandtechmek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel 310605 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg.Tel 312112 Maandag t/m vrijdag 8.00-18.30 uur Zaterdag 10.00-13 00 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11 00-12.00 uur en 16.00-17 00 uur Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen Een feest van en door leden. Dat Is de „Nacht van de Ezelge dachte" die morgenavond wordt gehouden in de grote zaal van De Lindeboom, aanvang 20.00 uur. Het is een belangrijke manifestatie in het jaarprogramma van de snel groeiende Multifunctionele Ezel- veremgmg Texel, bedoeld om de le den de gelegenheid te geven zich gezellig en gezamenlijk te verdiepen in de „ezelgedachte" De opbrengst van de avond gaat naar drie goede doelen: de stichting „Doe een wens" die de wensen van ernstig zieke kin deren inwilligt, de Stichting Bejaar denzorg Texel voor de aanschaf van boeken met grote letters ten be hoeve van slechtziende ouderen, en de vleugel die in hotel De Lindeboom een verrijking zal zijn van culturele manifestaties in het hart van Den Burg. Tal van mensen uit eigen gelederen hebben zich bereid getoond op een of andere wijze aan het feest mee te werken Daaronder zijn met alleen befaamde sterren als Frans en Lies Pieterse, Jaap Bakker, Daan Wei- boren en Harry de Graaf Ook veel belovende aankomende talenten zoals Jan Wolkers (een op Texel wonende schrijver). Annemarie Oster, Maarten Spanjer (acteur) en Willem Terhorst (bassist van Nor maal) zullen hun beste beentje voor zetten. De muziek wordt verzorgd door het ensemble „Los Westerwol- dos", dat zijn naam heeft ontleend aan het Westerwolds raaigras, grondstof van hoogwaardig hooi dat in het bijzonder door ezels op prijs wordt gesteld. Leden van de Ezelvereniging heb ben gratis toegang op vertoon van hun pasje. Introducés kunnen voor f 15,- naar binnen. Aan de deur lid worden kan ook. De cursus „Werken met klei" van Nesrin During begint woensdag in De Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg De cursus omvat tien wekelijkse lessen, telkens op woensdag van 13.30 tot 15.30 uur. Kosten inclusief materiaal f150,-. De cursisten worden vertrouwd ge maakt met verschillende technieken van handvormen, glazuur bereiden en het bouwen en stoken van ver schillende soorten houtovens. Na dere informatie is verkrijgbaar bij de cursusleidster, telefoon 318879. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten. 3. Waalderstraat, Marelstraat, Paelwerck, Schoudieck, Schilp-banck, Vroonlant, Buytengors, Hoefslag en Noordvlak. Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staat zaterdag de hele dag (8.00-18.00 u.) op de hoek Slotskolk/Kotterstraat. Oud pa pier en karton moet gebundeld wor den aangeleverd Vrijdag 17 januari Cinema Texel vertoont om 19 00 en om 21.30 uur de film „The Long Kiss Goodnight" In gebouw De Poort aan de Elemert wordt om 19.30 uur een dienst gehouden die in het teken staat van de internationale week van het gebed Zaterdag 18 januari Ten bate van de Kenya-actie hou den Texelse jongeren een inzame ling van lege statiegeldflessen, buitenlandse munten en spaar- zegels. Vanaf 10.00 uur trekken ze door Den Hoorn, daarna gaan ze naar 't Horntje De Texelse schapenfokkers hou den in manege Akenburg vanaf 14.00 uur een wintershow voor rammen. De jurering is in handen van J. Worp uit Beets. In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16 00 uur „De Klokkeluider van de Notre Dame" en om 19,00 en om 21.30 „The Long Kiss Goodnight" Toneelvereniging Nieuw Leven voert in dorpshuis 't Skiltje in Oude schild de Engelse klucht „Eens in de 1000 jaar" op. De voorstelling begint om 20.00 uur Leden van de Multifunctionele Ezelvereniging Texel Interactief vieren „De nacht van de Ezel gedachte" in Question Plaza (De Lindeboom) aanvang 20 00 uur, In het clubgebouw aan de Schilderweg 208a (oude zuivel fabriek) houdt de modelspoorclub een open dag met beurs. Van 12 00 tot 18.00 uur is iedereen welkom Zondag 19 januari Schrijver en amateur-historicus Willem Kikkert geeft om 16.00 uur een lezing in de serre van De Twaalf Balcken. Toegang ƒ10,-, inclusief consumptie. In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16 00 uur „De Klokkeluider van de Notre Dame" en om 19.00 en om 21.30 „The Long Kiss Goodnight". Ook vandaag houdt de model spoorclub open huis. Openings tijden 12 00 tot 18.00 uur, Schilder- weg 208a In de Gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg wordt een oecumenische viering gehouden, aanvang 19.00 uur, als start van de gebedsweek voor de eenheid van de Christelijke kerken. Voorganger is ds Ivo de Jong uit Bathmem. De derde menwedstrijd om de Jaap de Graafbokaal begint om 10.30 uur in manege Akenburg. Publiek is welkom, de toegang is gratis. Maandag 20 januari De Overkoepeling van Texelse vrouwenorganisaties vergadert om 13.30 uur in het zaaltje van de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat. Om 19.30 uur heeft de commissie algemeen en organisatorisch be leid een openbare vergadering in het raadhuis. De agenda telt ne gen punten, o a. investeringen voor de brandweer en arbeids voorwaarden gemeentepersoneel. In Cinema Texel draait om 19 00 en om 21.30 uur „The Long Kiss Goodnight". In de Doopsgezinde kerk in Den Burg spreekt publicist en predikant ds Ivo de Jong uit Bathem over zijn omzwervingen in oost-Europa en China. Aanvang 20.00 uur. Toe gang gratis Dinsdag 21 januari Wegens drie hoorzittingen komt de raadscommissie ruimtelijk en huisvestingsbeleid al om 14.30 uur bijeen in het gemeentehuis Be handeld worden achtereenvolgens het Prins Hendrik-terrein, de Abbewaal-bedrijfswoning en de verlegging van een hoofdwater gang in Eierland. Om 19 30 uur begint de commis sie aan de reguliere vergadering. Op de agenda staat o a. actualisering bestemmingsplan nen, wijziging bestemming Waal derstraat 23, evaluatie nood- camping, verplaatsing grenzen bebouwde kom en het wonen op bedrijventerreinen. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Mighty Aphrodite". Om 20.00 uur wordt in d'Ouwe Ulo een bibliotheekavond gehouden voor leden van de Historische Ver eniging Texel Woensdag 22 januari In het gemeentehuis begint om 19.30 uur een vergadering van de raadscommissie voor welzijns beleid. De commissie praat o.a over de algemene bijstandswet, de lokale omroep, de muziek- en dansschool (jaarverslag) en de welzijnsstichting (jaarstukken). Cinema Texel vertoont om 14.00 en 16.00 uur „De Klokkeluider van de Notre Dame" en om 20.30 uur ..Mighty Aphrodite" In het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp wordt de jaarvergade ring van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Eierland gehouden. De avond begint om 19 45 uur; na de pauze geeft Kees Hoogerheide uitleg over genealogie (stamboom onderzoek). IV Hoogwater te Oudeschild Vr. 17 2.04 en 13.57 u. Za. 18 3.04 en 15.00 u Zo. 19 4.07 en 16.30 u. Ma 20 5.25 en 18.05U. Di. 21 6.55 en 19.05 u Wo 22 7.46 en 19.54 u. Do. 23 8.24 en 20.25 u. Vr. 24 8.50 en 20.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 21 januan op om 8 34 uur en gaat onder om 17 06 uur 23 januari volle maan 17 januari doodtij Dominee Ivo de Jong uit Bathmen houdt maandagavond 20 januari een lezing in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, aanvang 20.00 uur. Het gaat over de ervaringen en ontmoetingen die hij opdeed tijdens uitgebreide reizen door onder andere Roemenië, Rusland en China. Ivo de Jong was leraar voordat hij predikant werd Hij nam een jaar De Texelse Modelspoorclub houdt zaterdag en zondag open dag en een beurs in het clubgebouw aan de Schilderweg 208a (oude zuivel fabriek). Publiek is welkom tussen 12.00 en 18.00 uur Er zijn fraaie banen met rijdende treinen te zien. evenals verzamelingen locomo tieven, rijtuigen en wagons. Daar naast draait een videofilm, staat er een maquette en wordt getoond hoe boompjes kunnen worden gemaakt. Er zijn modelspoorartikelen te koop, waaronder ook beginsets en Peco onbetaald verlof om zijn omzwervin gen te kunnen maken. Daarbij had hij veel contact met de bevolking waarmee hij sprak over leven, gelo-i ven en hun verwachtingen. Terugge keerd legde hij zijn ervaringen en indrukken neer in het boek „Ballast en bagage" Verder verschenen van zijn hand artikelen in het dagblad Trouw. Op uitnodiging van de Werk groep Interkerkelijk Overleg houdt hij de lezing in Den Burg. Het'belooft een boeiende avond te worden, toe gankelijk voor elke belangstellende. De toegang is vrij. De avond tevoren gaat dominee De Jong voor in een oecumenische vie ring in de Gereformeerde kerk van Den Burg, aanvang 19.00 uur. Met deze dienst begint de gebedsweek voor de eenheid van de Christelijke kerken De sporthalkantine krijgt een nieuwe afzuiginstallatie. Dat is nodig omdat niet wordt voldaan aan de wettelijke milieunormen. De kantine is. inclusief de inventaris, eigendom van de gemeente en wordt als geheel verpacht. Vandaar dat de gemeente voor de kosten van de nieuwe installatie a ƒ8400,- staat. Van lief huismoedertje tot meedogenloze geheim agente en enigszins weer terug. Dat is in het kort de inhoud van „The Long Kiss Goodnight". Het verhaal is meer dan een beetje onwaarschijnlijk, maar de film zit vol actie en er kan zelfs af en toe worden gelachen. Samantha Caine (Geena Davis) is een vriendelijk huismoedertje in een ingedut dorp, nadat ze acht jaar geleden zwanger aanspoelde op een strand Ze herinnert zich niets van haar verleden en heeft er weinig vertrouwen in dat de aan lager wal geraakte detective Mitch Henessy (Samuel L. Jackson) voor opheldering kan zorgen. Terwijl Mitch per ongeluk toch een spoor vindt, ontdekt Samantha dat ze wel erg handig is met messen en andere wapens De stukjes vallen tergend langzaam op hun plaats, terwijl ze wordt belaagd door allerlei gevaarlijke types. Maar hoe weet je wie je wel en niet kan vertrouwen als je geheugen niet goed werkt? De gijzeling van dochtertje Caitlin is de olie die Samantha doet ontvlammen. Het samenspel van Davis en Jackson is leuk en de stunts (merendeels in de ijzige kou) zijn aardig. Woody Allen Over Woody Allen niets dan goeds, al denk! de Amerikaanse roddelpers daar al enige tijd anders over In Cinema Paradiso schittert deze anti-held als een Newyorkse verslaggever in „Mighty Aphrodite". Hij is door zijn vrouw overgehaald om een kind te adopteren De spruit blijkt bovenmatig intelligent, wat de nieuwsgierigheid van Allen naar de natuurlijke moeder tot grote hoogte aanwakkert. Het blijkt inderdaad een bijzonder type te zijn: een brutaal hoertje dat zichzelf als aspirant-actrice ziet en al een behoorlijke staat van dienst heeft in pornofilms... Naast Allen schittert Mira Sorvina, die voor dit optreden een Oscar ontving. Klokkeluider Wie 'm nog met heeft gezien of inmiddels verslaafd is geraakt aan de imponerende animatie technieken kan ook deze week terecht in Cinema Texel voor De Klokkeluider van de Notre Dame Zie voor aanvangstijden de agenda van deze krant. De dorpscommissie van Den Burc houdt donderdagavond 23 januari hotel De Lindeboom een thema avond over de verkeersproblematiel in en rond Den Burg. Voor deze avond zijn vertegenwoordigers var de Texelse afdeling van Veilig Vei keer Nederland, de gemeente en de politie uitgenodigd. Het doel van deze bijeenkomst is de inwoners van Der Burg de gelegenheid te geven de ir hun ogen voor verbetering vatbaai zijnde verkeersknelpunten in Derr Burg naar voren te brengen. Gebleken is dat, gezien de regelma. tig gepubliceerde ingezonden brie ven, er nogal wat knelpunten zijn op het gebied van de verkeerssituatie i# Den Burg, bijvoorbeeld oversteek plaatsen voor voetgangers, te hare rijden op de Bernhardlaan, verkeers drempels op het Schilderend, par keergelegenheid rondom scholen. Ds dorpscommissie wil een soor platform zijn die de vragen en ideeën inventa riseert en tevens bekijkt welke pro cedures dienen te worden gevolg! om mogelijke veranderingen te laten plaatsvinden. De aanvang van dezr thema-avond is 20.00 uur. Voor de Texelse voetbalclubs duur de winterstop nog even voorl. Df KNVB heeft alle wedstrijden in he' amateurvoetbal voor dit weekent afgelast. In de Helderse schouwburg Df Kampagne zijn deze maand twee voorstellingen te zien waai Texelaars heen kunnen zonder da' ze aan de overkant hoeven over nachten. Donderdag 23 januari pre senteert Frank Groothof om 19QO, uur zijn vermakelijke bewerking var Mozarts opera „Don Giovanni". De entree bedraagt ƒ19,50 (kinderer ƒ12,50). Woensdag 29 januari sprin gen levensgrote kikkers over hel toneel tijdens de voorstelling „Plompverloren" door mimetheate' Kdijk. Het verhaal zonder woorden is voor iedereen vanaf 4 jaar goeö te volgen. Toegang ƒ8,-, aanvang 15.00 uur. (ADVERTENTIE) Telefoon 11 48 1

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2