Oud-leerlingen brachten „hartstikke" leuk blijspel m Oude volksliedjes volop meegezongen TEXELSE^? COURANT Agenda I ro Wat ik ze88en wou... Kokkelvissers Texel '94 benadrukt maatschappelijk belang van sport Slip of the journalist? W3* ik :eggen wou. Bibliobus 't Horntje Even een pak SNERT halen in CNV Texel op in Wl regio noordkop D Modderpaaltjes worden gereinigd DINSDAG 28 JANUARI 1997 Een speler die vlak voor de première wegens ziekte uitvalt. Dat is een nachtmerrie voor elk toneelgezelschap. Het overkwam de toneelgroep van de oud-leerlingenvereniging van de voorma lige landbouwschool. Enkele dagen voor de uitvoering van het blijspel „Mens, had dat toch gezegd!" werd Nel van Slageren in het ziekenhuis opgenomen en was er geen vertolkster meer voor de rol van de „oudere dame juffrouw Dijkstra". Wat moet |e dan? Het stuk afgelasten7 Omdat het geen hoofd rol betrof, besloten de oud-leerlingen een remplagant te zoeken. Zo'n vervangster moest wel masochisti sche trekjes hebben, want het stond bij voorbaat vast dat zij geen gele genheid zou hebben om de rol in te studeren en er dus weinig van terecht zou brengen. Maartje Koopman was bereid om zich als zodanig op te of feren. Ze deed alleen mee aan de generale repetitie en werd zaterdag in dorpshuis De Wielewaal voor de leeuwen geworpen. Het totale gebrek aan rolkennis was overduidelijk. Maart|e las alles voor uit het boekje dat ze tegen haar handtasje geklemd hield. Het publiek was gewaarschuwd en had er begrip voor. Serieus Een merkwaardig contrast was het wel want de overige spelers (waaron der maar liefst drie dames die voor het eerst op de planken stonden) blonken juist uit door rolkennis. Ook in andere opzichten was hun spel opvallend goed. Uit alles bleek dat ze zich zeer serieus hadden voorbereid en dat er een goede regisseur voor had gestaan. Omdat het stuk ook nog leuk was geschreven, werd het een „hartstikke" leuke avond. Over het verhaal kunnen we niet te veel zeggen, anders is de verrassing eraf voor het publiek dat zaterdag a.s. de (nog met uitverkochte) tweede uit voering in „Het Eierlandsche huis" in woning loopt. Zo wordt letterlijk de deur opengezet voor nieuwe mensen van andere culturen, inclusief de onvermijdelijke criminaliteit. Dat laat ste blijkt als plotseling een antieke klok uit de woonkamer is verdwenen. Een meer positieve ervaring is dat onder de passanten iemand is die bij Hans Stark als Evert en Mariétte Bakker als De Cocksdorp bezoekt. Het betreft de lotgevallen van de niet erg snuggere vrijgezel Evert, diens eveneens onge huwde oudere broer Seine en de ba zige huishoudster Alie. Ze wonen er gens in noord-Nederland en menen een centje te kunnen bijverdienen door logies te bieden aan de gebrui kers van het „Pieterpad" dat langs de de hulshoudster tijdens een intiem moment. (Foto Harry de Graaf) de nukkige Evert gevoelens weet op te roepen die hij nooit eerder heeft gekend, zodat hij ineens met heel andere ogen naar zijn huishoudster gaat kijken. Voor broer Evert ligt dat anders want hij is „Omo-fiel". Actueel Toneelstukken zijn vaak tientallen jaren geleden geschreven, waardoor de inhoud soms wat gedateerd over komt. De oudleerlingen hadden er met tegenop gezien om de tekst hier en daar te actualiseren. Ze hadden onder andere een woordspeling met „cruise" en „Kroes" als voorzitter van de Friesche Elf Steden Een lange en niet makkelijke rol had Hans Stark als vrijgezel Evert De routinier had er weinig moeite mee. Op agressieve momenten had hij nog wat feller kunnen zijn, zodat hij nog meer had gecontrasteerd met de be hoorlijk spelende Peter Smit als zijn oudere en meer bedaarde broer. Een glansrol had Mariétte Bakker als de bazige huishoudster Alie. Prima rolkennis, perfecte timing en maxi male nuancering. Briljant! Ina van der Horst stond voor het eerst op de planken. Als schooljuffrouw Julia die als passant in de woning verzeild raakt en zich daar als suc cesvol opvoedster manifesteert, deed ze het best overtuigend. Natuurlijk kan ze nog met op tegen Trees Com mandeur die zich op het toneel net zo makkelijk beweegt als op straat. Deze keer trok die als vriendin Josien ge routineerd van leer Prille agent Henk Zoetelief oogde wat te jong om geloofwaardig te zijn als rechercheur Frederik, maar zijn diepe stem maakte veel goed Deinzetwasinelk geval voortreffelijk. Judith van der Zee maakte haar de buut bij de toneelgroep. Als Frederik's partner Marietje acteerde ze veelbe lovend met opvallend goede mimiek in sommige scenes. De tekst had nog wat pittiger gebracht kunnen worden; de voor beginners typerende lees- toon is nog niet helemaal overwon nen. Ook de schuchtere Xema Com mandeur speelde voor het eerst, maar had als buurvrouw Herma een klein rolletje waar niet zoveel van te maken was De regie was in handen van Ine Witte, Brenda Vermue en Corina Witte had den voor de grime en het haar ge zorgd en Corna Makelaar had als souffleuse weinig te doen. Dinsdag 28 januari Om 20.00 uur komt in d'Ouwe Ulo de afdeling dialect van de histori sche vereniging bijeen. Het algemeen bestuur van de Sportraad vergadert om 19.30 uur in zwembad Molenkoog. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „De Jurk". De afdeling Texel van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen houdt om 19 30 uur jaar vergadering in de kantine van het LBO. Na de pauze wordt een de monstratie gegeven met voorwer pen voor in en om huis. De Vereniging van Texelse Kampeerboeren houdt om 20 00 uur in De Lindeboom een alge mene vergadering met bestuurs- verkieziezmg. Woensdag 29 januari In Cinema Texel draait om 14.00 uur „De Klokkeluider van de Notre Dame", om 16.00 uur Pinocchio en om 20.30 uur „De Jurk". Mimetheater Kdijk brengt om 15 .00 uur in theater De Kampagne in Den Helder de kindervoor stelling „Plompverloren". In manege Akenburg begint om 20.00 uur een lezing met dia's door dierenartsen Veronne Koot en Loek van Vliet over de gezondheid van paarden en pony's. Entree ƒ5,-. iedereen welkom. Donderdag 30 januari In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Ransom". Vrijdag 31 januari De deelnemers aan het Texels kampioenschap klaverjassen spe len de vierde ronde in De Linde boom, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Ransom" te zien. Zaterdag 1 februari In het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp voert de Vereniging van Oud-Leerlingen voor de tweede keer het stuk „Mens, had dat toch gezegd!" op Aanvang 20.00 uur. Van 13.00 tot 17.00 uur houdt ga lerie Het Posthuys aan de Brink in De Koog open huis voor alle belangstellenden. Tevens informa tie over kunstuitleen voor bedrij ven. In Cinema Texel draait om 14.00 uur De Klokkeluider van de Notre Dame, om 16.00 uur Pinoccio (Ne derlands gesproken speelfim) en om 19.00 en 21.30 uur „Ransom" Hoogwater te Oudeschild Di 28 Wo. 29 Do. 30 Vr. 31 Za 1 Zo. 2 Ma. 3 Di. 4 10.30 10.50 11.14 00.05 0.30 1.07 2.05 4.30 en 23.04 u. en 23.34 u. en - u. en 11.30u, en 12.10 u en 13.10 u. en 14.30 u. en 17.25 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 31 januari op om 8.21 uur en gaat onder om 17.24 uur 31 januari laatste kwartier 2 februari doodtij. De VOi t bo nc na »ai ie fa ge Eiji we ns Ie Dt )le nt" bp De ga ge ia. VERVOLG VAN PAGINA 1 „Dat is de enige taal waarmee je aan de onderhandelingstafel iets kunt bereiken", reageerde Gerrits. Daalder stelde ook dat de vissers nog iets kunnen leren van de milieu bewegingen; „Ze hebben budgetten waarvan wij alleen kunnen dromen. Geitenwollen sokken-jongens hebben plaats gemaakt voor goed opgeleide, jonge mensen." Andere mentaliteit Daalder sprak van een mentali teitsverandering bij de vissers. Na de val van minister Braks zijn die een andere koers gaan varen en namen zelf een grote verantwoordelijkheid door zich in groepen te organiseren. „Men is van visser ondernemer geworden en is bereid te zoeken naar evenwicht tussen economie en ecologie." Wethouder Nel Eelman verzekerde dat, wat b en w betreft van jarenlang stilleggen van de vloot gezien het economisch belang geen sprake kan zijn. Kokkelvisserij „Ik kan lang m'n mond houden, maar nu word ik razend", reageerde kokkelvisser Dirk Schagen op de verwijten van milieubeschermers over zijn sector, die de afgelopen jaren flink saneerde en andere maatregelen nam om de kokke lvisserij binnen de perken te houden. Het ziet ernaar uit dat deze beroepsgroep nog meer terrein moet inleveren, „We hebben het quotum afgelopen jaar niet eens opgevist. We mochten zelfs niet vissen op oude schelpen die de scholeksters toch met open kunnen krijgen. Ook deze kokkels zijn nu bevroren. En nu krijgt de sector nog een trap na ook", verwees hij naar de gewraakte uitspraak van Nico de Haan in het journaal De sterfte onder scholeksters is volgens Schagen het gevolg van de strenge vorst, waardoor veel schelpen zijn bevroren of zijn bedekt met een dikke laag ijs. Wèl gevist Overigens kwam niet in de discussie naar voren dat er afgelopen jaar tóch in de Waddenzee is gevist op kokkels, maar dan op handmatige wijze Het ministerie verleende er dertig vergunningen voor. Volgens deskundige Norbert Dankers van het IBN is hier flink van geprofiteerd, maar staat deze handmatige visserij in geen verhouding tot de me chanische oogst. Helemaal vrijuit gaan de vissers volgens Dankers niet: „De kokkel visserij op het wad mag dan afgelopen jaar nauwelijks van betekenis zijn geweest, iedere Texelaar weet dat de droogvallende In een avond voor haar sponsors heeft voetbalvereniging Texel '94 het maatschappelijk belang van sportclubs onderstreept. Het be stuur hoopt met dit argument de inkomsten uit sponsoring de ko mende jaren te verhogen. „De reden dat een bedrijf aan sponsoring gaat doen, wordt in hoge mate ingegeven door vergroting van naamsbekendheid en verhoging van de omzet. Beide redenen zijn op ons kleine eiland, denken wij, van onder geschikt belang", stelt voorzitter Rob Dapper. Volgens hem is Texel '94 nu de eerste amateurvereniging in Ne derland die sponsoring koppelt aan de „bredere" betekenis van sport. Tijdens de avond werden daarvan diverse voorbeelden gegeven. „Denk maar eens aan de 200 jeugdleden die we elke week opvangen, zowel voor hun wedstrijden als trainingen Ook banken door het vissen en zagers steken in de loop der jaren zijn verdwenen. Scholeksters kunnen niet duiken en daarom met bij onder water gelegen banken komen. Vogels die niet naar het zuiden vliegen leggen als ze een paar weken niets te eten krijgen, het loodje." zijn meer dan 100 vrijwilligers week in week-uit voor de club bezig." Texel '94 wil de extra te verkrijgen sponsorbijdrage benutten om alle Texelaars te tonen dat de betreffende bedrijven niet alleen achter de club staan, maar haar tevens steunen als maatschappelijk belangrijke organi satie. Tijdens de avond lichtte het bestuur de aanwezigen ook in over de moge lijke verhuizing naar de westkant van de Haffelderweg (voormalig terrein Texelse Boys). De club wil hierover graag spoedig duidelijkheid hebben van de gemeente. Afgelopen vrijdag stond in de Texelse Courant een stuk over een „slip of the pen", naar aanleiding van de hoorzit ting over het Prins Hendrik-terrein. Veelvuldig werd in het artikel de naam van ondergetekende genoemd. De hoorzitting was bedoeld om na jaren van onduidelijkheid de waarheid op tafel te krijgen zodat alle partijen na afloop kunnen zeggen: „Zo, nu begrijp ik tenminste hoe de vork in de steel zit". Vanzelfsprekend worden dan ook vragen gesteld waarop ant woorden komen. Omdat veel mensen door de komst van de zomerhuizen hun caravan zijn kwijt geraakt kan het soms emotioneel toegaan. Ook ik heb gevoelens en vind het niet plezierig dat ik 8000,- (aanschaf caravan verbouwen) kwijt ben. On danks dat ben ik bereid om te luiste ren naar anderen hoe het zo ver heeft moeten komen. Vooral als daarmee duidelijkheid wordt verschaft. Wan neer iemand goede argumenten heeft dan ga ik overstag en herzie mijn mening. Lijkt allemaal heel lo gisch en klinkt menigeen bekend in de oren. Maar bij het lezen van het artikel vrijdag jongstleden lijkt het er op dat verslaggeefster Tessa van Daalen slechts op éen manier deze kwestie heeft willen belichten: sensa tioneel. In haar artikel wordt keer op keer mijn naam genoemd en het stuk wordt uit sluitend toegespitst op de door mij gestelde vragen (die ik overigens ook mede namens een hoop andere men sen heb gesteld). Mijn reactie op de antwoorden van bijvoorbeeld wethou der Schilling doet blijkbaar met ter zake, terwijl deze reacties van mij bij zonder positief zijn geweest. Zelfs in de vorm van: „Oh, als u dat zó heeft bedoeld dan is het voor mij helemaal duidelijk en begrijp ik tenminste waarom". Klaarblijkelijk is een posi tieve opmerking en conclusie van Girbes het schrijven niet waard en lijkt het er op dat mijn naam uitsluitend met negatieve zaken moet worden geassocieerd. Ik ben ook maar een mens en kom gewoon op voor mijn rechten maar loop niet automatisch met de massa mee. Een journalist behoort een verslag te geven van wat er is gebeurt en zich niet alleen toespitsen op de vragen, want wanneer je op die manier jour nalistiek bedrijft krijgt het lezers publiek geen goede samenvatting van het geheel En dat is toch met de bedoeling van de Texelse Courant die een reputatie heeft hoog te hou den. Overigens wil ik de heren Pieter de Groot en Dirk Terpstra er op attenderen dat wanneer zij de juris prudentie nalezen over mensen die in In de commissie welzijn kwam woensdag de opheffing van bi bliobusstandplaats 't Horntje ter sprake. Commissielid Heijne sprak namens Texels Belang van een „ronduit waardeloze maatregel". Op zichzelf heeft ze hier gelijk in. Hoewel ik blij ben dat er eindelijk een discussie op gang lijkt te komen, vind ik het wel vervelend dat nu de schijnwerpers slechts op 't Horntje staan gericht. We zijn de afgelopen tijd namelijk gedwongen geweest om méér waardeloze maatregelen te treffen en er staan er de komende tijd nog een flink aantal op het programma. De discussie zou eigenlijk moeten gaan over wat een goede biblio theekvoorziening is en wat we daar met z'n allen voor over hebben. De openbare bibliotheek is namenlijk van (ADVERTENTIE) EUctjjt Telefoon 31 48 90 de gehele Texelse bevolking, iedereen betaalt er belasting voor, ook de mensen in Eierland en 't Horntje. Dit betekent nadrukkelijk dat iedere Texelaar recht heeft op een bibliotheekvoorziening en dat de gemeente hiervoor de voorwaarden dient te scheppen. Commissielid Heijne wil graag dat de bibliobus terugkeert in 't Horntje. Sprekende namens bestuur en personeel van de openbare bibliotheek kan ik vertellen dat wij ook graag willen dat er in alle buitendorpen een bibliobusstand plaats is. Het ontbreekt ons helaas op dit moment aan voldoende financiële middelen om overal op Texel voor een goede bibliotheekvoorziening te zorgen De gemeente benadert de gesubsidieerde instellingen tegen woordig op een zakelijke manier. We moeten zoveel mogelijk de eigen broek ophouden en slechts het hoogst noodzakelijke wordt nog gesubsidieerd. Dat betekent dat een aantal van onze activiteiten kost endekkend moeten zijn. Het gevolg is voorspelbaar. We moeten zulke hoge tarieven gaan hanteren dat het voor niemand nog aantrekkelijk is. De eerste slachtoffers zijn de ouderen van zorgcentrum Gollards De dienstverlening van de bibliotheek aan Gollards is opgeheven omdat het zorgcentrum de (zeer hoge maar wel kostendekkende) rekening niet wilde betalen. Dit was pas echt een waar deloze maatregel. Nog een paar waardeloze maat regelen: de jeugd van 13 t/m 17 jaar moet vanaf 1 januari dit jaar ƒ12.50 contributie betalen, volgend jaar wordt dit ƒ15,-. De andere con tributies gaan volgend jaar met ƒ5,- omhoog. Als je onze materialen te laat terugbrengt ben je helemaal de klos: ook de boete gaat omhoog. Vanaf januari 1998 zal de bibliobus een uur minder in Oosterend staan. Er zal flink worden bezuinigd op kranten en tijdschriften, de cd- collectie verdwijnt, de bladmuziek verdwijnt, de gesproken boeken verdwijnen en als klap op de vuurpijl zal de zaterdag-openstelling verdwijnen. Ondanks al deze maatregelen krijg ik de begroting voor 1997 en '98 niet rond. ledereen zal zich kunnen voorstellen dat ik me hierover knap waardeloos voel. Commissielid Hm vindt het een verkeerde prioriteitsstelling dat we Internet aanbieden, omdat ouderen hier niet mee om kunnen gaan. Vermoedelijk denkt ook hij dat Internet ons handen vol geld kost Dat is dus niet zo, het levert zelfs geld op. Het lijkt er sterk op dat iedereen bezig is met het verdedigen van z'n eigen belang Nogmaals de bibliotheek is er voor iedereen op Texel van jong tot oud. We zullen dus voor jong en oud aantrekkelijk moeten zijn. Dat betekent dat we met onze tijd mee moeten gaan, terwijl we ook aan onze traditionele klanten moeten denken. Er is nu onder financiële druk een negatieve ontwikkeling in gang gezet die ervoor zal zorgen dat we snel voor niemand meer aantrekkelijk zullen zijn. Is dit nu Texels belang? Jan Klerk openbare bibliotheek Texel. „Heb je 'm al gezien, dat hele kleine kereltje?" De jubilerende Zang groep Oude Volksliedjes oogstte zaterdagavond in Question Plaza veel succes met dit oude Texelse bruiloftslied. De ongeveer honderd bezoekers zongen het deuntje uit volle borst mee. Dat was mede de verdienste van een ander „klein kereltje", Willem Kikkert, de bevlo gen motor van het koor. Het meezingen werd gestimuleerd doordat aan het begin van de avond mappen met liedteksten waren rond gedeeld. De meeste liedjes waren voor de aanwezigen onbekend, om dat ze uit een ver verleden stammen. Ze hoeven ook met perse van Texelse makelij te zijn. Wel moeten ze ooit op het eiland zijn gezongen. Desondanks bleken diverse num mers „tophits". Vooral na de pauze, toen de feestliederen aan bod kwa men, kreeg de avond een hoog mee- zing-gehalte. Het refrein van „Nicola" (over een kermisartiest die in vroeger dagen ook op Texel optrad) ging erin als koek, en ook de bruiloftskraker „Dan trekt de boer" kreeg veel bijval. Het koor bracht enkele nummers voor het eerst ten gehore, waaronder het soldatenlied „Kamp van Zeist". Uiter aard ontbraken de echt-Texelse bal lades als „In het noorden van ons eiland" en „Loodsies van Den Hoorn" niet. Na afloop brachten leden van het 10- jarige koor dank uit aan stuwende kracht Willem Kikkert en diens vrouw Maatje. Ook de accordeonistes wer den in de bloemen gezet. Mannequins De zanggroep hoefde niet de hele avond op de planken te staan. De koorleden konden zelf genieten van optredens van de Dansgroep Oude Dansen en een kledingshow, gepre senteerd door Doortje van Sambeek- Schrama. Tante Door en haar „man nequins" gaven een interessant overzicht van kleedgewoonten in vroeger dagen. Tijdens de pauze kon het publiek hierover vragen stellen aan de modellen die zich in de zaal kt Nederland gedwongen zijn een cocEn tract te tekenen, zij tot de concluaen moeten komen dat dit wel degel prt mogelijk is. Het probleem is vaak d: kei de slachtoffers er pas later achtevijf komen dat het niet uit vrije wil wailn Menig rechter heeft dan ook contra:30 ten, verklaringen en arbeidsovereerpo komsten ongeldig verklaard omd; niet uit vrije wil is getekend. Voor n is de hoorzitting heel duidelijk en lee Or zaam geweest en kan op dit momevai alleen maar concluderen dat het irvo derdaad „een slip of the pen is weest" in het nadeel van o«- standplaatshouders. begaven. De dansgroep zorgde dat de avond meer dynamiek kreeg. Op mooie muziek werd een groot aantal oude dansen gedemonstreerd. Naast de sierlijke „IJswals" en de populaire „Wiener Melange", kwamen ook dan sen met Texelse titels als „Tuun- woaltjes Polka" en „Tante Doortje" voor het voetlicht. Naar buiten De viering van het 10-jarig jubileum straalde af op de Historische Vereni ging, waarvan de zanggroep een af deling is. De vereniging treedt maar zelden met een dergelijke culturele manifestatie naar buiten. „De meeste van onze activiteiten spelen zich in beslotenheid af', er kende voorzitter Gerard van der Kooi (Rozendijk). „We doen werk voor de gemeenschap, zoals het bijeenbren gen van dingen die in de vergetelheid dreigen te raken. Toch zijn we niet alleen maar achter de schermen be zig. Denk maar aan de scherven-ex- positie van De Schans, diverse lezin gen en niet te vergeten het Historisch Blad dat elk kwartaal verschijnt." Volgens Van der Kooi heeft het be stuur geen plannen om regelmatig historische zang- en dansavonden te houden. „Het zoeken naar een ge schikt onderkomen vergt meer onze aandacht." R.A. Girbi Den Bui Naschrift: „Sensatie-journalistiek"i niet onze werkwijze. Wij streven o: jectieve verslaggeving na en zijn i niet op uit om personen in een and; (kwaad) daglicht te stellen. Het is uj goed recht om daarover een ande: mening te hebben. - Red. 16 M De Texelse afdeling van i J7 vakcentrale CNV gaat maandag o; in de regio Kop van Noordhollanf Het nieuwe bestuur wordt geiree stalleerd op een bijeenkomst cjp maandagavond van 19.30 to'e 21.30 uur in „De Keizerskroon" i'UL Den Helder, waarop tevens he startsein voor de nieuwe aanpap wordt gegeven. Streven is om her) vakbondswerk dichter bij dip mensen te brengen. Met de reorganistie komt een ein| aan het bijna vijftigjarig bestaan va de Texelse afdeling. Het direC contact met de leden wil de CN bereiken via informatieverstrekkin over gemeentelijke belastingei huursubsidies en voorzieningen va: gehandicapten, „zaken waarvo: het CNV zich stqrk zal maken." Om dat te benadrukken, presentee het CNV maandag een gemeentelijk kosten- en batenmeter waarin 4 lasten in elke gemeente worde afgewogen tegen de gebode service. In veel gemeenten zijn 4 lasten verzwaard, sinds verschillend wetten over sociale zekerheid doe de overheid zijn afgestoten. Met 6 meter kan een vergelijking tussen d verschillende gemeenten worde gemaakt. De vakgroepen van de CNV, zoal de Hout- en Bouwbond, de Industii en Voedingsbond en de Vervoer; bond blijven zich bezighouden rra zaken als de CAO-onderhandelinge en bemiddeling in conflicten, D CNV heeft op Texel circa 250 lede; Het huidige bestuur blijft ee aanspreekpunt voor Texels vakbondszaken. Texelaars die me willen rijden kunnen contact opneme met E.J. Eelman, tel 313459. II De 10-jarige zanggroep, met In haar midden het echtpaar Willem en Maatje Kikkert, tijdens het afsluitende .Texels jubellied (Foto Frans Hopman) Reflectorpaaltjes in de wegberm van de Laagwaalderweg die tij dens de bietencampagne be-k modderd raakten, zijn nog steeds niet schoongemaakt. „Met mist is I het levensgevaarlijk om daar te F rijden", klaagde Paul Kikkert (Texels Belang) vorige week tij- dens een commissievergadering. Directeur gemeentewerken Piet Plug zei dat wegens de vorst nog k niet alle bermen onder handen zijn genomen. Hij zegde toe dal F de paaltjes zo spoedig mogelijk worden gereinigd. Daarnaast krij- gen diverse bermen komend I voorjaar een grondige opknap-1 beurt. Ondermeer worden ze ver hard met puin en graskeien t

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2