„Jacht op rotganzen mag niet heropend" Posthuys begint met kunstuitleen x Boeren belonen voor beheer rotgans TEXELSE J couRANT Bedrijvigheid Agenda Geknip^O Gekmp^O Bur9 Amnesty-brief naar Nigeria Aanmelding voor onderhoud tuinen Klassiek in Kampanje Babymassage Van der Kooi gaat in zee met Etos Vroege vrachtrijders over Akenbuurt m Vernieling Niet ernaast F amilieberichten 'Fexelaartjes DINSDAG 28 JANUARI 1997 beslissen, ontbreekt op dit moment echter, zo luidde de conclusie. In 1999 worden hierover nieuwe gegevens bijeen gebracht Bij de uiteindelijke beslissing zal de maatschappelijke acceptatie van de jacht een rol spelen. De Wildbeheereenheid en de Texelse afdeling van de KNJV waren niet uitgenodigd voor de bijeenkomst. „Een merkwaardige zaak, want ze zouden van de plaatselijke boeren gesproken. „De bevindingen van toen zijn nu meegenomen. Ditmaal zaten we met hun landelijke vertegenwoordigers om tafel, om over internationale afspraken te praten." Schelpdierenvisserij De deelnemers spraken hun bezorgdheid uit over de schadelijke effecten van de schelpdierenvisserij langs de Europese kusten, waardoor jacht op rotganzen mag voorlopig niet worden heropend, fot die conclusie kwam een -iternationaal gezelschap van poeren, jagers, natuurbescher- ners, onderzoekers en ambte- jiaren van de overheden na afloop jran de conferentie over rotganzen jie eind vorige week in /akantiecentrum De Krim werd gehouden. De conclusies daaruit lijn nog niet bindend, maar geven vel richting aan toekomstig beleid. nistandhouding en verbetering van e voedselgebieden van de ttganzen is dringend gewenst, leek bij de ondertekening van het iternationaal Beheersplan vrijdag p De Krim. Ie rotgans is een kleine trekkende anzensoort die sterk aan zee is ebonden. De vogel trekt tussen aar broedgebied in Siberië en het iternationale waddengebied en ingeland en Frankrijk. Van maart tot 'in met eind mei verblijft 90 tot 95 irocent in dit gebied. De rotgans ende haar dieptepunt in de jaren ijftig, toen er 16.500 werden geteld, dn 1992 en 1994 werd het aantal op :300 000 geschat en nu bestaat de opulatie uit 220.000 stuks. Schaderegeling Inder andere door de achteruitgang an het zeegras, een belangrijke oedselbron voor de ganzen, is de vogel meer en meer aangewezen op graslanden op de eilanden Een verruiming van de huidige regeling voor schadevergoeding zit er voorlopig niet in, want de huidige regeling biedt voldoende perspectief, vatte Anky Woudstra van de Waddenvereniging een deel van de conferentie samen. „In sommige gevallen helpt geen schade vergoeding, bijvoorbeeld als de eerste snede wordt opgegeten. Die is onvervangbaar. Het is beter om de ganzen gezamenlijk in één gebied op te vangen. Dat blijkt goed te werken." Zeeburg Boerderij Zeeburg is een goed voorbeeld hoe het zou kunnen, concludeert de Waddenvereniging, die in opdracht van het ministerie van LNV het beheersplan opstelde Zeeburg is eigendom van Staatsbosbeheer, maar zo'n vorm van natuurbeheer kan ook door particulieren worden gevoerd. Teneinde de vogels te beschermen moeten agrariërs die rotganzen op hun land gedogen een vergoeding voor dit natuurbeheer kunnen krijgen Bij een goed beheer zullen de omringende landerijen volgens de Waddenvereniging minder schade van de rotganzen ondervinden. Het zal nog enige jaren vergen voor hiervoor nationale- en EG-gelden beschikbaar komen Heropening van de jacht, om de Bedrijven die lege wanden willen sieren met kunst, maar ook weer eens willen wisselen van aankle ding, kunnen voortaan terecht bij galerie Het Posthuys in De Koog. Op veler verzoek wordt daar een kunstuitleen gestart. „Misschien dat in de toekomst ook particulie ren bij ons terecht kunnen, maar we willen eerst kijken hoe dit loopt", aldus beheerder Cobie Kooiker. Een ruime voorraad is noodzakelijk als je kunst wil uitlenen. De zolder van de galerie zal daarom niet langer voor expositiedoeleinden worden gebruikt, maar wordt ingericht met uitleenwerk. Voorlopig beperkt men zich tot schil derijen. „Misschien gaan we ook bronzen verhuren als er vraag naar is. Keramiek kan niet, dat is te kwets baar", vertelt Kooiker. Bedrijven kunnen een abonnement nemen, waarmee ze tot een bepaal de prijs een aantal werken mogen huren voor vier tot zes maanden. De schilderijen blijven tevens te koop, dus als iemand ergens aan gehecht raakt, behoort dat altijd tot de moge lijkheden. Medewerkers van de gale rie verzorgen het transport van de kunst en zorgen ervoor dat het goed wordt opgehangen. De kunstuitleen zal ook werken van Texelaars in de voorraad opnemen. Komend weekend wordt een open dag gehouden, waarbij tevens infor matie over de uitleenservice wordt verstrekt. Het Posthuys is zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur geopend voor belangstellenden. Deelnemers aan de conferentie over het Internationaal Beheersplan voor rotganzen nemen een kijkje bij boerderij Zeeburg. (Foto Gerard Timmerman) ganzen van de landerijen te verjagen, wordt niet als een oplossing voor de overlast gezien. Toch willen jagers in sommige landen de jacht wél heropenen. De kennis om hierover te wildbeheerders wellicht iets kunnen opsteken", aldus WBE-voorzitter Willem Bakker. Volgens Woudstra is een paar jaar geleden in soortgelijk verband met de Texelse jagers en veel zeegras, een belangrijke voedselbron voor rotganzen, zou zijn verdwenen Er is dringend onderzoek nodig naar de schade aan het zeegras LANGE TERMUN Voor vermelding in deze cultu rele- en sportagenda dient men zich te wenden tot de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk, Postbus 143,1790 AC Den Burg (Dorpshuis d'Ouwe Ulo)telefoon 315582 of fax 314300. 15 februari: Muziekvereniging DEK heeft haar jiiinteruitvoering in de Waldhoorn te Den Hoorn. Aanvang 20.00 uur. j 17 februari: Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen j De Cocksdorp-Eierland organiseert een avond met als onderwerp „Een- Jdagsbestuur" in het Eierlandse Huis te De Cocksdorp. Aanvang: 19.45 uur ,22 februari: .Winterconcert van Kon. Texels Fanfarecorps in bgm. De Koninghal te Den Burg. Aanvang 20.00 uur. 23 februari: Concertserie De Muze: Yvo Jansen, ien van Nederlands meest vooraan- taande pianisten met een achprogramma. Theater De Kieken- ief, De Krim, De Cocksdorp. Aan- 'ang 14.00 uur. „Waar gaat het om in het leven", door Dhr. G. Cassuto. Zaal Doopsgezinde kerk, info J. Vlaming, 313193. MAART 1 maart 't Amateurtje heeft een toneelavónd in de Wielewaal in De Waal. Aanvang 20.00 uur. 2 maart: Propagandatocht van „Het Gouden Boltje". Start 13.00 tot 14.00 uur. De Wielewaal, De Waal 7 maart: De Welzijnsstichting organiseert haar jaarlijkse feestavond rond de uitrei king van de Dubbele Von Sion in De Lindeboom. Aanvang 20.00 uur. 8 maart: Winterconcert van Muziekvereniging Excelsior in het dorpshuis de Bijen korf te Oosterend. Aanvang: 20.00 uur. De Vriendenkring speelt .Arsenicum en oude kant". Regie: Cor van Heer waarden. De Waldhoorn te Den Hoorn. Aanvang: 20.00 uur. 10 maart: Het Leerhuis heeft een lezing over twee teksten uit Numeri 25, eind 33 en begin 34, door dhr. L. Evers, zaal Doopsgezinde kerk, inf.: J. Vlaming, 313193. it l- 'laten bes. meedogenloub Nooi weekeinde betekent nooit n.eer lo geren bi) opa en oma Nooit meer stappen met vrienden of vriendin nen Voor jonge speelsters kan die afweging zwaar wegen Voor de 16-jarige Alice Blom is de keuze simpel 'Welke volleybal ster droomt hier nou niet van?' Ze verruilde vorig jaar haar ouderlijk huis op Texel voor een gastgezin in Sneek Omdat volleyballen haar lust en haar leven is en ze op eerste- divisieniveau bij Olympus 2 wilde spelen. Het eiland heeft ze al heel lang niet meer bezocht en het contact met haar ouders beperkt zich mees tentijds tot de telefoon Want over dag zit ze op school, op dinsdag-, woensdag- en donderdagavond traint ze met de club, op zaterdag speelt ze competitie en op zondag en maandag zit ze met de selectie in Zeist ik ga nooit met tegenzin naar een training toe Het is een leuke groep en ik heb het er geweldig naar mijn zin Ik heb nu mijn vrienden Vijftien meiden van 15 en 16 jaar vol gen in Zeist een zware opleiding tot professioneel volleyballer. Eén van hen is de Texelse Alice Blom In een artikel in de Volkskrant van 25 januari wordt zij geciteerd. 24 februari: Jfet Leerhuis heeft een lezing over 14 en 15 maart: nTexel Pop in De Lindeboom te Den Deze week kan nog worden meege daan aan een actie van Amnesty In ternational voor 19 leden van de Ogoni-stam in Nigeria. Zij zitten vast na geweldloze acties tegen Shell. Volgens de stamleden vervuilt de olieproducent grote delen van hun leefgebied. De gevangenen worden, ondanks gebrek aan bewijs, aangeklaagd we gens moorden waarvan ook anderen worden verdacht. Texelaars die hen willen steunen, kunnen een brief schrijven naar de Nigeriaanse rege ring. Daarmee wordt duidelijk ge maakt dat men buiten dit Afrikaanse land op de hoogte is van de gevan genen en dat de oneerlijke processen worden afgekeurd. Een voorbeeld brief is verkrijgbaar bij Lenie Bremer, Kotterstraat 21Oosterend, tei. 31 86 72. Ouderen die zelf niet meer in staat zijn te zaaien en te schoffelen, kun nen dit jaar gebruik maken van het project „onderhoud tuinen voor senioren". In ruil voor een vergoe ding komt een tuinman van De Bolder in actie. Gegadigden kunnen zich nu aan melden, tel. 31 26 96. Het project is een initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT). De gemeenteraad stelde hiervoor afgelopen jaar 20.000,- beschikbaar. Het project moet ertoe bijdragen dat ouderen zo lang moge lijk zelfstandig blijven wonen Andere activiteiten op dat gebied zijn o.a. de warme-maaltijdvoorziening, het personenalarm en de klusjesdienst. Een aantal ouderen heeft al bij de SWOT geïnformeerd, maar pas nu In theater De Kampanje te Den Hel der verzorgt het Combattimento Consort zondag om 15.00 uur een klassiek matinee. Er worden werken uit de Italiaanse en Duitse barok ge speeld, o.a. van Scarlatti, Biber, Gassmann en Pachebel. Entree ƒ17,50. gaat de aanmelding van start. Aan de hand daarvan zal De Bolder de tuin tjes en werkzaamheden inventarise ren. In april gaan de tuinmannen aan de slag. Niet iedereen komt in aanmerking voor het project. Wie een inkomen heeft van meer dan ƒ2.300,- netto kan geen beroep doen op deze ser vice. Voor de overigen hangt de hoogte van de eigen bijdrage af van hun inkomen. Bij een netto maandinkomen tot ƒ1.650,- moeten deelnemers 7,50 per keer bijdragen, bij ƒ1.650,- tot 2.000,- is dat ƒ15,- en bij een inko men van ƒ2.001,- tot 2.300,- kost de tuinman f 22,50 Het kruiswerk houdt vanaf maart een cursus babymassage in het gebouw aan de Schoonoordsingel. Naast de normale vormen van lichamelijk con tact is massage een goede toevoe ging. Vooral baby's die veel huilen, angstig zijn of die door een zieken huisopname of couveuseverblijf licha melijk contact hebben moeten missen hebben er baat bij. Er worden ook goede draag- en tilhoudingen geoe fend. De cursus beslaat vijf bijeenkomsten van 13.45 tot 15.45 uur. De eerste les is op 24 maart. Kosten voor leden ƒ125,-, niet-leden ƒ155,-. Inlichtingen en opgave op werkdagen via 0223-65 01 35. De parfumerie/drogisterij DA Attence Texèle aan de Weverstraat in Den Burg slaat een andere weg in. Na 22 jaar DA-lid te zijn geweest heeft de familie van der Kooi beslo ten het lidmaatschap van deze or ganisatie op te zeggen en in zee te gaan met de snelgroeiende parfu merie/drogisterij organisatie Etos BV, een dochteronderneming van Ahold. „We zijn niet over één nacht ijs ge gaan", aldus commercieel directeur Kees-Jaap van der Kooi. „Al bijna een jaar praten we met Etos. We von den de aanpak van DA te weinig daadkrachtig en niet actueel genoeg. Met Etos denken we voor onze klan ten aantrekkelijker te zijn, in elk ge val laagdrempeliger". Bij het afwegen van voors- en tegens is uitgebreid gesproken met collega's die ook met Etos werken, in het bij zonder in (toeristische) gemeenten die vergelijkbaar zijn met Texel. DA is een coöperatie waarbij de fami lie Van der Kooi als één van de circa 800 leden was aangesloten. In de nieuwe situatie ligt het fundamenteel anders Etos telt ongeveer 300 aangesloten winkels, waarvan er 130 door Etos zelf worden geëxploiteerd en 170 door zelfstandige onderne mers op franchise basis. Van der Kooi hoort tot de franchise aangeslotenen, wat betekent dat voor eigen rekening en risico wordt gewerkt. Gebruik wordt gemaakt van inkoop-, promo tie- en servicemogelijkheden van het landelijk opererende netwerk. Daar bij kan volledig rekening worden ge houden met de specifieke omstandig heden van de lokale markt. Met dit systeem heeft Van der Kooi al sinds 1979 ervaring, want ook de speelgoedafdeling Intertoys van het bedrijf werkt op deze basis. Zaterdag 15 februari om 17.00 uur sluit DA Attence de deuren en gaat vrijdagochtend 21 februari weer open als „Etos Den Burg". In de tussentijd wordt een vrij ingrijpende verandering van de winkelindeling tot stand ge bracht, aansluitend op een verbou wingsuitverkoop De gunstig ge prijsde „eigen merk'-artikelen van Etos krijgen een prominente plaats zonder dat bekende grote merken verdwijnen terwijl ook merken waar van het bedrijf alléénvertegenwoor diger is, niet wijken Bij Etos Den Burg kan men ook te recht voor het goedkoop ontwikkelen en afdrukken van kleurenfoto's, als gevolg van een contract met Kodak. De overstap heeft geen gevolgen voor de schoonheidssalon van het bedrijf Die gaat op de oude voet ver der. „Het enige verschil is dat de klan ten daar straks airmiles krijgen, net als in de hele Etos-winkel", aldus Kees-Jaap van der Kooi. Vrachtbedrijven worden door de ge meente verzocht om met name 's ochtends over de Akenbuurtse weg naar de boot te rijden. Meestal nemen de chauffeurs de kortste weg over de Bernhardlaan, tot ongenoegen van omwonenden. Die vinden sowieso dat de grote wagens beter niet door het centrum kunnen gaan. Ook over de bevoorrading van Albert Heijn bestaan klachten. Wethouder Schilling beloofde de raadscommis sie voor ruimtelijk en huisvestingsbe leid dinsdag met de betrokkenen te zullen praten. „We kunnen natuurlijk geen dwang uitoefenen, maar mis schien bereiken we iets met een vriendelijk verzoek." In de Volkskrant van vrijdag 24 janua ri staat een vraaggesprek met men sen van diverse geledingen over lite- ratuuronderwijs op de Nederlandse Scholen. Uit een onlangs gehouden symposium is namelijk gebleken dat het daarmee droevig is gesteld. Eén van de ondervraagden was Jan Wol kers. Het kan zijn dat hij met geheel correct is geciteerd, want het is toch iauwelijk voor te stellen dat hij niet 'eet van de kabelaanleg op het ei nd? Jan Wolkers, schrijver: 'Ik heb niets te klagen Hier op Texel is het literatuuronderwijs uitstekend. Landelijk staat het bovenaan Dat merk ik ook aan mijn jongens. Wat ik erg belangrijk vind, is het lezen van de bijbel. Elke school, christe lijk en openbaar, zou daar dagelijks de lessen mee moeten beginnen. De b bijbel is de basis I van de taal. Je j kunt veel litera- J I tuur en ook schil- |l derijen niet be grijpen als je de H bijbel niet kent. Ik zie helemaal geen concurren- r® tie van de tv. We hebben inder daad een kijkcul- tuur gekregen Maar men ver- 7 gect vaak dat 90 procent van de mensen vroe- ger van ver- ;E moeidheid al I snel boven de krant in slaap viel. Dan kun je beter tv kijken, je blijft wakker en krijgt ook- nog wat nuttigs te zien. Als je I tenminste naar Nederland 1,2 en 3 E kijkt. Goddank kunnen we op Texel niets anders ontvangen i Cyrille Offcrmans, leraar Ne k d»r'«uids en schrijver:0 m mHc "- fl In de nacht van zaterdag op zondag werd de politie gewaarschuwd dat op de Nikadel een auto werd vernield. Iemand bleek over het dak te hebben gelopen van een auto, waardoor een deuk was ontstaan. De wagen is van een 24-jarige man uit Den Burg. De dader was verdwenen toen de agen ten ter plaatse kwamen. De claim van de familie Tielemans, die in de eerstvolgende raadsverga dering wordt behandeld, gaat om een schuur die achter hun eigendom is gebouwd. In een eerder bericht werd gesproken over een schuurnaasf hun perceel. Ja hoor, het is echt waar, de knuffels staan weer klaar, ledereen mag het nu horen, 20 januari 1997 is onze zoon en broertje geboren. Ivar Pieter Johannes Remco en Petra Hartland-v.d. Vis Shauni Junolaan 63 1701 BC Heerhugowaard Tel. 072-5716454 Beschuit met muisjes eten is altijd een feestelijk gebeuren, maar tussen 12.30 en 15.00 uur sluiten wij onze deuren INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: 2,65 (incl. btw). EOTO-TEXELA ARTJE: plaatsing foto ƒ15,- exel. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Te koop: Opel Record 20N, 1982, in prima staat APK mei 1997, ƒ1000,-, Tel 06-53277965. „Ik heb uw hand gevat en zal u leiden", zegt God, de Heer Met blijdschap en dank baarheid willen wij u vertellen dat wij uit 's Heeren hand twee dochters mochten ontvangen Riëlle Carolina en Djoanne Tineke Wij noemen ze Riëlle en Dianne 24 januari 1997 Arjen en Karin Niewenhuijse-de Kroon Klaproosstraat 5 2751 CM Moerkapelle tel.: 079-5931150 Te koop: luxe zwarte eet- hoek (druppelvorm) met 5 stoelen, 750,-. Tel 06- 53277965. Nieuw - La Pagayo nu ook in maat 92 en 98 Marten Classics, Weverstraat 32. Cross Country Travel. Het nieuwe programma met de avontuurlijkste rondreizen over de gehele wereld hebben wij. Haal het bij Reisburo Texel Holland International, want daar boek je je va kantie. Aanbieding; col T-shirts in diverse kleuren en maten, 2 stuks nu 35,- Marten Classics, Weverstraat 32. Uitverkoop. Laatste kinder sweatshirts 35,-. Marten Classics, Weverstraat 32. A.s. zaterdag spelen oud leerlingen in het Eier landse: „Mens, had dat toch gezegd" Aanvang 20.00 uur. Evt. reserveren: 319702 of 311226 Goedkope vliegtickets van alle gerenommeerde airlines over de gehele wereld vindt u bij ons. Ook de supervoordelige KLM tarieven naar de USA. In formeer vrijblijvend over tarieven en voorwaarden bij Reisburo Texel Hol land International, want daar boek je je vluchten Suzuki Swift, 4-drs., 16i, GLX bouwj. juni 1992, elek ramen, getint glas, centr. p.v., etc. Nu van ƒ14.750,- voor ƒ12.950,- Rente naar, tel. 318000. Zoals je weet heeft Hans van der Klift honderden oude glazen in z'n winkel Om een beetje ruimte te scheppen, verkoopt hij ze deze week voor de halve prijs. Graag opnieuw kontakt opnemen i.v.m. verloren „gouden oorhanger" Tel. 313165 Te koop: Fiat 131 2000, bouwjaar 1982, APK tot dec.'97. Prijs 400,-. Tel. 315006 Wij koppelen graag Aanhangwagens op maat. Herm v.d. Beek, lid Bovag-aanhangers. De Cocksdorp. tel. 316571 Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 315224. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht. De Koog, tel. 317575. Doe de gratis contact lenspassing. Bakker Op tiek J.A. Winnubst, tel. 310676 Verzamelaar vraagt te koop: oud glaswerk, wit serviesgoed, oud blik speelgoed, oude poppen wagen, etc. Bel even tel. 316856 voordat u spul weggooit. Binnen 10 dagen bruin en dan op vakantie! Huur een zonnehemel van Sunrent, tel 310690. Gevraagd: medewerk sters voor de bediening. Restaurant 't Pruttel- huus, De Koog, tel. 317586, b.g.g. 317672. Sieme Wuis brengt ook onbespoten aardappels bij u thuis (bezorgd na half 7). Tel. 318885 Vrijdag en zaterdag: rijstevlaai met slagroom van ƒ14.00 voor ƒ12,00' Banketbakkerij Ofrein, tel 312060. Aandelen Teso. Gevr: aand. a ƒ5,-, ƒ1500,-. Tel. 318480. Texels dartkampioen schap in café De Kuip op zaterdag 15 februari, aan vang 19.00 uur. Info, tel. 317418 Vrijdag en zaterdag: rijstevlaai met slagroom van ƒ14,00 voor ƒ12,00! Banketbakkerij Ofrein, tel. 312060 Aandelen Teso. Gevr aand. a ƒ5,-, ƒ1500,- Tel. 318480. Texels dartkampioen schap in café De Kuip op zaterdag 15 februari, aan vang 19.00 uur. Info, tel. 317418. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor ƒ7,-. Strandpaviljoen Paal 9 is vrijdags, zaterdags en zondags geopend Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Ooster end, tel. 318313 Ook voor laarzen en klompen. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor ƒ7,-. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken alle soorten textiel. Bijv.T- shirts, jeans, sweaters, slabbetjes, en schorten. Zowel op witte als ge kleurde textiel Zelf mee brengen van textiel is mo gelijk. Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een foto maken Snel naar Nauta Foto of kantoorvak handel Langeveld en de Rooy. Aandelen TESO. Gevr.: aand. a ƒ5,-, ƒ1.250,-. Tel 0251-655636 Opruiming Babykleding 2e artikel voor 1 piek Kom gauw bij Bosma Baby face, Waalderstraat Weverstraat, tel. 315492. Vermist: kleine witte eend. Boeren kwakertje, omg. Keidelplein. Tel 316916. Zaterdag 1 febr. live: Grand Abroad Jazz Band in Het Cafeetje. T'ai Chi. Do. 30 jan. 13.30 uur beginnen de lessen in De Koog Door F. Kas. Bel voor info: 317272. Wij nemen geen grote be slissingen. maar wij staan wel aan het hoofd Qnipp Kapsalon, 312227. Canoe - jeans voor dames en heren blijvend laag ge- pnjsd. ƒ69,95. Marten Classics. Weverstraat 32 Als je zo'n knus oud kastje in de sfeerwinkel van Hans van der Klift ziet, dan begrijp je niet dat het er zo lang hangt. Aan de prijs ligt het niet. T.k a ronde eettafel m 4 poten, pallisander houtkl. st.mod. ƒ50,-. Tel. 313756. De natuurlijke keuze, par ketvloer, Bosma Woning inrichting. Gevraagd: meisjes voor Happy Burger in De Koog. weekenden en vakantie periode. (Bowling De Koogel), tel. 317672. Wij hebben schitterende programma's met rondrei zen en verblijfsvakanties door het Verre Oosten en Australié/Nieuw Zeeland van o.a. De Boer Wen- del. SOC Reizen, NBBS. Special Traffic, Holland In ternational. Ook kunt u bij ons reserveren voor gratis diapresentaties. Informeer daarom eerst bij Reisburo Texel Holland Internatio nal. want daar boek je je vakantie. De hele wintercollectie kle ding 50% - 66% - 75% kor ting Boutique „Déja-vu", Weverstraat 38. Den Burg Zaterdag en zondag even bij de vuurtoren kijken en dan kip met frites eten voor ƒ9,50 p.p. Zoveel als je lust. In het Torenrestaurant. Weekend aanbieding. Roodkokende stoofperen en Elstar appelen, 4 kilo voor 5.- en prima Irene aardappels L. Huisman, fruitkwekerij De Veen, tel. 312203. Kees Tesselaar, live mu ziek. Voor elk feest;Avond vullend. Tel 319767 Opruiming monturen v.a. 25,- Bakker Optiek. J.A. Winnubst, tel. 310676. „DeTegelboet": open di. t/ m vr. 16.00 - 19.00, za 09.30-12 30 Vliegwiel 4. Oudeschild, tel. 310455 De hele wintercollectie kle ding 50% - 66% - 75% kor ting Boutique „Déja-vu", Weverstraat 38, Den Burg Geschrapt uit het Texelse Telefoonboekje maar we blijven bereikbaar Res taurant Het Oude Veer huis. tel. 312705 Café 1 Vooronder, tel. 322893 (nieuw nummer) Privé Parkstr 16 (Riny en Willem Roeper) tel 314734. Reinigingsset voor kera mische kookplaat met rvs krabber. Compleet ƒ29,95 Keukencentrum Texel, Maricoweg 6, tel. 312447. „De Twee Paardjes" spij kerbroeken. Alle model len (m.u.v. stretch) 59,00 2 voor ƒ100,00 Houtboetiek de Speel doos wegens vakantie ge sloten van 30 jan. t/m 21 feb.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3