Nieuw gebouw is toekomstdroom Kinderopvang krap behuisd TEXELSE COURANT Voetbalprogramma Zaalvoetbalprogramma - Tijdtafel verkocht Training zet ruiters op het goede spoor Records sneuvelen in zesde trimloop Peter Veldman en Diny Nicolasen bowlingkampioen Spannend slot brengt Mareis (H) nipte winst Winst ATB voor favorieten Tevoko binnen uur klaar met DFC Debutant Van Beurden winnaar judotoernooi TZN wint nipt Trainen voor 60 van Texel Schietverenigingen dienen plan in „Er zit muziek in de muziekschool" fowling Is een sport vo loelle Holtewes (70) we tames In de CD-klasse. Een kandidaat DINSDAG 28 JANUARI 1997 De kans dat het voetbalprogramma komend weekend doorgang vindt, is zeer klein. Volgens de Texelse KNVB-consul Henk Spigt zijn de velden pas bespeelbaar als de vorst helemaal uit de grond is. Dat is nog niet het geval. Omdat de voetbalbond nog niet tot een alge hele afgelasting heeft besloten, volgt hier toch het programma. Zaterdag 1 februari: WGW B2-Texel'94 B1 14.30 u. Succes B2-Texel'94 B2 15.00 u. ZAP C2-ZDH C1 13.00 u. O'end B1-Petten B1 13.30 u. Callantsoog Cl-O'end C1 13.00 u. Texel'94 C1-HRC C1 13.30 u. Texel'94 C2-WGW C5 13.30 u. HRC D1 -Texel'94 D1 10.45 u Dames: Texel'94-Reiger Boys 2 13.30 u. G-voetbal: De Koog-Eendracht12 12 45 u. Zondag 2 februari: Texel'94-Alcmaria Victrix 14.00 u Apollo 68-De Koog 1 14.00 u DWOW1-O'end 1 14.00 u Vesdo-ZDH 1 14.00 u. ZDH 2-Hollandia T 7 12.00 u Texel'94 2-Alkmaarse B. 2 12.00 u Texel'94 3-Callantsoog 3 12.00 u Texel'94 A1-Wiron A1 12.00 u Texel'94 A2 Berdos A3 14.00 u De Koog 2 is vrij. Woensdag 29 januari: 19.30 u. Klif 1-Garage Keyzer 1 20.20 u. Casino 2-Gempo 1 21.10 u. Oosterend 3-De Krim 4 Taaldienst: Oosterend Donderdag 30 januari: 19.00 u. Klif 5-De Koog 4 19.50 u. Klif 4-De Krim 3 20.40 u. ZDH 1-Texel'94 4 21.30 u. Rab Bouwmat. 3-Texel'94 5 Taaldienst: Klif Vrijdag 31 januari: 46.45 u. Oosterend C2-Texel'94 C1 :17.25 u. Oosterend C1-Texel'94 C2 48.10 u. Mantje 3-Texel'94 7 -iff 9.00 u. De Krim 2-De Koog 2 >19.55 u. De Krim 1-Klif 3 20.45 u. Jelleboog 3-Mant|e 2 'ar|21.35 u. Klif 2-De Koog 1 |er-22.30 u. Texel'94 1-Casino 1 Zaaldienst: De Krim De tijdwaarmeningstafel voor zaal- Iroetbalwedstrijden is niet langer in iet bezit van de voormalige rayon commissie. Nieuwe eigenaar is de Exploitant van de sporthalkantine, imilie Polderman Verenigingen die Je tafel voor een toernooi willen hu ren moeten zich daar vervoegen. Zonder toestemming mag de tafel niet worden gebruikt. Op een plezierige manier gat toptralner Boudewljn Heuseveldt duidelijke aanwijzingen aan de Texelse ruiters. (Foto Tessa van Daalen) Bijna onafgebroken nam Boudewijn Heuseveldt zondag in manege Aken- burg Texelse ruiters onder handen. De trainer van topniveau gaf op ui terst plezierige manier aanwijzingen, waar de Texelaars goed mee uit de voeten konden. Menig paard liep na een uurt|e instructie duidelijk beter. De leerzame lessen waren door de vele toeschouwers in de kantine goed te volgen, daar hi| gebruik maakte van een draadloze microfoon. Heuseveldt paste de training aan bij de combinatie. „De één moet juist iets meer voorwaarts worden gere den, maar als een paard wegloopt als je iets meer van hem vraagt, moet hij juist terug in tempo." Hij wees erop dat veel ruiters met te lange stijgbeu gels reden, waardoor ze teveel op hun tenen gingen staan, met een beweeglijk onderbeen als gevolg. Hij wilde de paarden actiever in het ach terbeen hebben. Daarvoor moeten ze scherper reageren op de beenhul pen. „Bij de meeste paarden moet de hals meer neerwaarts om het rugge- bruik te bevorderen De trainer onderbrak zijn lessen heel even om Piet Bolier uit Eierland de hand te schudden. Ze hebben op de lagere school zes jaar bij elkaar in de klas gezeten. Bolier, die de aankon diging in de krant had gelezen, was speciaal naar de manege gekomen om zijn oude klasgenoot te begroe ten. Na afloop van de dag sprak Boude wijn Heuseveldt enige tijd met alle deelnemers en gaf antwoord op ver schillende rijkunstige vragen. Hij stond met afwijzend tegenover het verzoek om nog eens terug te komen. Veel persoonlijke records sneuvelden zondag tijdens de trimloop van de atletiekvereniging. Bij de jeugd deden zich geen grote verrassingen voor. Jip van Zoonen was ziek dus zag Ramon Noorlander zijn kans schoon en werd eerste. Zijn broertje Michael was de enige die bij de |eugd een persoonlijk record haalde. Hij wist zijn tijd 12 secondente verbeteren. Eva van Zoonen liep naar de eerste plaats bij de meisjes. Bij de 6,2 km. liep Harry Kingma weer naar een nieuw persoonlijk record Hij haalde 10 seconden van zijn oude tijd af. Ook Laurien Bakker wist haar bes te tijd te verbeteren. Opmerkelijk was de prestatie van Roelie Zandee, zij liep maar liefst vijf minuten sneller dan haar oude p.r. Bij de 9,3 km. liep Gerrit Lievers uit Wapenveld naar een prachtig nieuw persoonlijk record dat 32 seconden sneller was. De weersomstandigheden lieten meer persoonlijke records niet toe. De luchtvochtigheid speelde de lo pers parten. Uitslag 1,2 km Jongens: 1Ramon Noorlander 5.40, 2, Bart Riegman 6.02, 3 Olaf van der Vis 6.16. 4. Michael Noorlander 6.17, 5. Wouter Dogger 6 40. 6 Freek Verpaalen 6 42 Meisjes. 1 Eva van Zoonen 5.25, 2 Priscilla Noorlander 6 30 3.1 km heren 1 Robert Bakker 11.07, 2 Erik Bakker 11 57. 3 Maarten Dijker 14 16. 4 Jaap Witte 14 42 min 6.2 km. dames 1 Natascha v.d Vis 25 42, 2. Kim Kooger 31.22. 2 Nienke Eilander 31 22, 4 Nancy Sielmg 33 22,5. Roelie Zandee 34 06 dames vet 1 Laurien Bakker 30 58, 2. Ingrid Fontijn 31.40. 3. Ina v. Sambeek 33 10, 4. Elly Westdorp 33 44 heren 1 Harry Kingma 24 25,2 Marcel Keijzer 26 27,3 Pieter Aris v.d. Vis 30 12, heren vet: 1 Theo Boom 25 38, 2. Rob Verpaalen 26 48, Is een sport voor alle leeftijden. ■rd eerste bij de Het ontbrak niet aan spanning bij de zaterdag en zondag gehouden clubkampioenschappen van de Bowlingvereniging Texel. De favo rieten gaven elkaar maar weinig toe. Een uitschieter was Peter Veldman die met een totaal van 2700 royaal eerste werd bij de he ren in de AB-klasse. Een gedenk waardig feit in de clubge schiedenis want er is in geen jaren zo hoog gegooid. Tweede werd Eric Witte die op de voet werd gevolgd door Rinse Dijt. Bij de dames AB had men aanvanke lijk te maken met ctsie gelijkwaardige finalisten. Christia.Krijnen moest het echter wegens ziekte laten afweten en kon het ereschavot dus niet berei ken. Eerste werd Diny Nicolasen en tweede Tiny Kok. Ook in de CD-klasse ging het er span nend aa toe. Hier werd bij de dames Roelie Holtewes eerste; tweede werd Marijke de Ridder en derde Winny Schraag. Bij de heren gingen de prij zen naar 1Bart Witte; 2. Bert van der Wal en 3. Paul Witte. Aan het kampioenschap werd door 42 bowlers deelgenomen. Aile deel nemers speelden vijf games alleen (single) en drie met partner. Voorzitter Wil Rovers reikte tal van prijzen uit. Met de singlebeker bij de AB-heren was dat niet mogelijk om dat de vorige winnaar Dennis Beumkes deze door de Texelse Cou rant gesponsorde wisseltrofee niet wil teruggeven. Beumkes hoort tot de groep bowlers die zich enige tijd ge leden uit ongenoegen heeft afge scheiden. Hij beschouwt zich echter nog als lid van de vereniging en had aan het clubkampioenschap willen meedoen. Dat werd geweigerd. „Ik houd die beker omdat ik niet in de gelegenheid ben geweest hem te verdedigen", aldus Beumkes. „Ik heb helemaal geen mening over dat con flict. Ik wil alleen maar gezellig doorbowlen met een leuke ploeg". Een woordvoerster constateert koel tjes dat Dennis dan blijkbaar op het verkeerde paard heeft gewed. Het bestuur staat erop dat de wisselpnjs alsnog terugkomt. „Die beker is na melijk ons eigendom". Tot een leegloop heeft het conflict overigens met geleid. „We hebben 90 leden, spelen met achttien teams en hebben het nog steeds heel gezellig". In de CD-klasse doet een gooi naar het kampioenschap. (Foto's Harry de Graat) 3 Piet Kingma 29 06, 4 Henk Schraag 29 32, 5 Rinus Kooger 29.52, 6 Dirk Eelman 30 07, Jaap v Vooren gestopt. 9,3 km. heren 1Minne Goénga 36.58, 2. Erik van Zoonen 40.43. 3 Gerrit Lievers 43 31. 4 Ed Zegers 44 47 min. heren vet 1 Cees Timmer 40.10, 2 Jan van Dijk 40 35.3 Martien Baars 43 29, 4 Isaac ten Sijthoff 43.41 min. Met een minimale bezetting van vijf spelers wisten de heren Mareis met een minimaal verschil van twee punten de wedstrijd van zondagmidag tegen ZAP uit Breezand naar zich toe te trekken. Omdat het fysiek sterke ZAP in de eerste helft verzuimde een mannetje te zetten op driepuntsspecialist Martin Koenen (5x!) keken zij met de rust al tegen een achterstand van acht pun ten aan (28-36). In de tweede helft werd de man-to-man verdediging op de Mareis verscherpt en hadden de Texelaars meer moeite om de ope ningen bij de tegenstander te vinden. Door blocks te zetten werd de ruimte wel gevonden maar tot twee keer toe wist ZAP een voorsprong van acht punten goed te maken. Met nog acht minuten te spelen, werd het steeds spannender daar de Mareis geen wisselspelers op de bank hadden en al vermoeider oogden. ZAP kwam ge lijk en in de laatste minuut nam Martin Koenen, die tot dan toe veel scorend vermogen aan de dag had gelegd, ook de verantwoordelijkheid voor de allesbeslissende aanval. Tot grote vreugde van zijn medespelers legde hij de bal in het netje (51-53). Door deze overwinning blijven de Mareis goed meedraaien in de subtop van de tweede klasse. Voorlopig staan voor de maand februari nog geen wedstrij den op het programma. Scores: Martin Koenen 21 pnt; Albert ten Wolde 16 pnt, Eric Heijenk B pnt, Jaap de Wijk 5 pnt; Jos Witte 3 pnt. Programma voor zaterdag 1 februari: 18.30 De Mareis (D)-Zeemacht 2 In de voorlaatste fietswedstrijd van de winter-ATB-competitie deden zich geen grote verrassingen voor. Evert Rikkenberg en Jordy Vinke maakten hun favorietenrol waar door gemakkelijk te winnen. Rikkenberg ging in de B poule furieus van start. Hij nam gelijk in de eerste ronde een forse voorsprong op belager Robert Jan Appel. Appel had een slechte start en wat hij ook pro beerde, hij kwam niet dichterbij. Hij werd zelfs voorbij gestreefd door Toni van der Vis. Natasha van der Vis kwam enkele ronden als tweede door en eindigde op een knappe vierde plaats. In de A poule reed Jordy Vinke van het begin tot het eind op kop. De strijd om de tweede plaats tussen Jan Zijm en Yvo Witte leverde meer spanni ng op. Halverwege de wedstrijd mengde Rien Brouwer zich in dit gevecht Hij eiste de derde plaats op, vóór Witte. Zaterdag 8 februari is de laatste wed strijd van deze competitie op het par cours aan de Bosrandweg De B poule begint om 14 00 uur, de A poule om 14.45 uur. Tevoko heeft zaterdag in de thuis wedstrijd tegen DFC de volle winst behaald. De Texelaars hadden geen moeite met hun opponent uit Enkhuizen, die in het Noord- Hollandse volleybal toch een rede lijke reputatie heeft opgebouwd. Binnen het uur konden beide par tijen weer de kleedkamers opzoe ken, waarbij de cijfers duidelijk in Texels voordeel spraken: 3-0. Het lijkt erop dat de Enkhuizenaren hun flair en volleybalkwaliteiten met het Marsdiep over kunnen brengen. Waar de heenwedstrijd in Enkhuizen nog in het voordeel voor DFC aftiep (3-2), zo anders verliep de strijd za terdag in Ons Genoegen. Net als vo rig seizoen bleek ook nu DFC niet in De 38-jarige Texelaar Rob van Beurden draaide zondag voor het eerst van zijn leven een judo toernooi. In Velserbroek wist hij al zijn ervaren tegenstanders te ver rassen en werd glorieus winnaar. Sinds augustus verzorgen Henk de Vries en zijn zoons Hidde en Sjoerd op vrijdagavond judoles bij Sport school Texel in Oudeschild. De les wordt „Henks stoeiuurtje" genoemd om aan te geven dat op ontspannen wijze wordt gewerkt aan de beno digde vaardigheden. Sportschool houder Van Beurden zelf doet en thousiast mee en wilde, na de eerste kennismaking met de wedstrijdsport bij Shima, wel eens aan echte wed strijden deelnemen. Afgelopen zon dag deed zich de eerste mogelijkheid voor tijdens een nationaal veteranen- toernooi. Witte-banddrager Van Beurden kwam uit in een poule met judoka's van ongeveer dezelfde leeftijd en ge wicht Zijn tegenstanders hadden echter allemaal minimaal de groene band. In het sterk bezette toernooi, waarin enkele oud-kampioenen van Nederland meededen, toonde de Texelaar een goede wedstrijd- mentaliteit. Zo wist hij zich in de eerste partij te bevrijden uit een houdgreep en een achterstand om te buigen in voordeel. Zijn tweede partij won hij via een offerworp, gevolgd door een houd greep. Tot opluchting van Van Beur den kreeg hij even rust voor de finale ronde. „Nooit geweten dat judo zo zwaar kon zijn, je gaat in een paar minuten helemaal kapot." Na te zijn opgepept door coach Hidde de Vries, won Van Beurden ook zijn eerste finalepartij. Een grote, sterke judoka uit Haarlem had tegen hem niets in te brengen en raakte in een muurvaste houdgreep. In de laatste partij was Van Beurden helemaal op stoom. Hij liet zijn opponent alle kan ten van de mat zien en legde hem binnen 30 seconden plat met een fraaie heupworp staat serieus weerwerk te bieden. Hoewel DFC volledig aantrad, bleek duidelijk dat de service van Tevoko voor de grootste moeilijkheden zorgde in het Enkhuizense kamp. De Texelaars konden daardoor vrij ont spannen toekijken, hoe de tegenstan ders met moeite de bal over het net kregen De Texelse aanval wist wel raad met de ballen die echter terug kwamen. Via 6-0 en 11-3 werd de eerste set op 15-4 afgesloten. Ook de tweede set nam niet veel tijd in beslag. Tevoko stond DFC een 2- 3 voorsprong toe, doch nam daarna het heft stevig in handen. Geconcen treerd en bij vlagen goed verdedi gend, schreven de eilandbewoners de set met 15-6 op hun naam. In de derde set werden de Enk huizenaren bij vlagen weggespeeld. Spelverdeler Koos Doeven wist zijn aanvallers goed te bedienen, en door goed servicewerk van Martin Koenen en Doeven werd een voorsprong van 11-1 genomen. Op deze stand nam Tevoko wat gas terug, waardoor DFC op de opslag van hun gevaarlijkste speler Johan Knip nog wat terug kon doen. De eilandbewoners waren ech ter goed genoeg bij de les om de set niet meer uit handen te geven. Marco Tundeler smashte uiteindelijk via het vijandelijke blok de eindstand van 15- 13 op het bord. Volgende week reizen de Texelaars af naar koploper Simokos. Wellicht kunnen de heren daar voor een stuntje zorgen. Uitslagen zaterdag 25 januari D. Tevoko 1-Relay 1 Rl. n.o.g. H.P.K Tevoko 1-DFC 1 3-0 H. Tevoko 3-Vodi 2 0-3 D. Tevoko 2-De Boemel 1 2-3 D. Tevoko 3-W.S.O.V. 1 1-3 H. Tevoko 4-Zeemacht 2 2-3 H Tevoko 2-Zeemacht 1 0-3 De bowlingwedstrijd tussen Onder de Pomp en TZN kende een spannend verloop. Eerstgenoemde leek op de overwinning af te stevenen, maar in een laatste krachtsexplosie zette TZN de strijd naar hun hand. Ondanks een game van 170 van Kees Mets moest Mission Impossible toch het onderspit delven tegen het Stunt Team. Een mooie serie van 705, gespeeld door Erik Witte leverde het Pruttelhuus slechts één punt op tegen Geerts Glazenwasserij De Pins on dervonden, met een sterk optreden van Winny Schraag, weinig tegen stand van de dames van Klavervier Uitslagen: Sommeltjes-BBS 0-5; Bloem v d Wal-AJI Stars 5-0. Hotel Strandplevier-Gruisi 1-4; Onder de Pomp-TZN 2-3; Hordrfood-Spare Ribs 5-0, So What-Badweg Sport- Headpins 4-1, Geerts Glazenwasserij-Pruttelhuus 4-1, Champ Sis- ters-de Metro 4-1; Mission Impossible-Stunt Team 1-4 Hulsvrouwen. Team 6-T-Fords 1- 3; WBZ-Bloopers 4-0. Klavervier-de Pins 0-4 Paasmaandag 31 maart lijkt nog erg ver weg, maar dan wordt de vierde editie van „De 60 van Texel" gehou den. Dit hardloopevenement bestaat o.a. uit een estafette met vier etap pes. Zondag a.s. start Atletiekvereni ging T exel met de eerste etappe als training, ledereen die wil meedoen is welkom. Het vertrek is om 10.30 uur bij het Turfveld in De Dennen. Er wordt rekening gehouden met alle niveau's. Niet alleen is dit de gelegen heid om het parcours alvast te ver kennen, er kunnen ook wat kilometer worden gemaakt. De Eilandschutters en de Texelse Schietvereniging hebben hun plan voor een multifunctioneel schiet centrum bij de gemeente inge diend. Afgelopen week ontvingen alle raadsleden een exemplaar en ook is het college van b en w inge licht Woordvoerder Willem Bakker wil niets kwijt over de inhoud, die volgens hem in dit stadium nog vertrouwelijk is. Volgens hem is het onjuist dat het centrum flink duurder wordt dan oor spronkelijk door beide clubs was ge zegd. Toen werd gesproken over „een derde van het bedrag dat de gemeente voor de uitbreiding van sporthal Ons Genoegen wil uittrek ken". Globaal komt dat neer op een bedrag van meer dan drie ton. Het plan dat nu op tafel ligt, is een gedetailleerde uitwerking van het voornemen dat in november j.l. werd gepresenteerd De clubs hopen dat het plan binnenkort door b en w wordt behandeld, zodat al volgende maand de raadscommissies erover kunnen discussiëren. De Muziek- en Dansschool bruist van activiteiten, zo blijkt uit het jaarverslag 1995. „De school treedt veel naar tuiten en staat midden in de gemeen schap". stak Dirk Terpstra (PvdA) de loftrompet. Ook de overige leden van de raadscommissie welzijn klonken enthousiast. „Er zit muziek in", con stateerde Corry Heijne (Texels Be lang). D66'er Pieter de Groot maakte zich zorgen over de financiële posi tie op de iets langere termijn. Hij con stateerde dat een bepaalde reserve die wordt gebruikt om de kosten van cursussen te dekken, niet wordt aan gevuld. Het antwoord van directeur Hendrik Jan Trooster was echter ge ruststellend. Een nieuw gebouw, waarin ruimte is voor opvang van kinderen van 0 tot 12 jaar, maar óók voor een peu terspeelzaal of een groep die extra zorg vereist. Het is een toekomst droom van de Stichting Kindercen tra Texel (SKT). Of deze ooit wordt verwezenlijkt zal blijken binnen nu en 5 jaar. Er moet een plan op tafel komen, want de huidige ruimte is veel te klein. Maar er spelen meer zaken mee. De SKT heeft aan de Buitelboet een leuk gebouw. Ten behoeve van de buitenschoolse opvang (BSO) is er in '93 een containerunit bijgeplaatst en onlangs gebeurde dit weer voor een speciale babygroep. De SKT is mo menteel druk in onderhandeling met leveranciers voor nóg een container, zodat er ruimte is voor wederom zes buitenschoolse opvangplaatsen Daarmee komt het totaal aan opvang op 16 baby's, 14 peuters en 16 BSO- plaatsen. De ruimte aan de Burdetstraat is op „We mogen gebruik maken van het schoolplein van de CVO-school. Dat is natuurlijk fijn, maar het zou idealer zijn als we zelf ruimte hadden", aldus Ria Visch van de SKT De Welzijns- stichting was tot voor kort verantwoor delijk voor het beheer van het gebouw en terrein van de opvang. Dit is on langs, met goedkeuring van de ge meente, overgedragen aan de SKT Directeur Bart Heijnen van de Wel- zijnsstichtmg vertelt dat een speciale commissie in het leven is geroepen om een plan voor de lange termijn te ontwikkelen. „De Buitelboet is echt een grappig pand, maar door de bij zondere vorm zijn er geen aanbouw- mogelijkheden. We hebben laten on derzoeken of er een verdieping op kon. Kan dus niet." Kinderfabriek Heijnen wil de toekomstplannen breed zien. „We zitten met nog meer problemen. De muziekschool in d'Ouwe Ulo barst uit z'n jasje. Het zou lucht geven als de peuterspeelzaal een andere lokatie kon krijgen. Daar moet allemaal nog over worden ge praat Maar als je iets doet is het wel logisch om zaken te combineren." Eén lokatie waar allerlei vormen van kinderopvang en speelzalen worden geconcentreerd is een ideaalbeeld dat Ria Visch wel ziet zitten, al be tracht ook zij enig voorbehoud „Het gaat zuiver om een wens, nog niets is besproken Ze waarschuwt ervoor dat een nieuw gebouw qua inrichting geai kinderlabnek mag worden „Knusheid is belangrijk. Maar dat kun je bereiken met verschillende ingan gen of zoiets." Omdat ook nog wordt gezocht naar ruimte voor een speciale groep die extra zorg moet krijgen, lijkt nieuw bouw een geschikte oplossing. Heijnen heeft een schuin oog op de plek waar nu sporthal De Ferrever staat. „Het is allemaal een kwestie van geld. Dat zal deels van de instel lingen, deels van het rijk en deels van de gemeente moeten komen. Zoiets heb je niet zomaar voor elkaar. Kijk maar eens hoe lang het heeft ge duurd voor het rond was met het nieu we dorpshuis van De Koog." Efficiënt Kinderopvang zal, gezien de landelij ke cijfers, op Texel nog toenemen. Onder invloed van Hedy d'Ancona heeft het rijk er in een vorige periode flinke financiële impulsen aan gege ven, maar tegenwoordig is het geven van doeluitkeringen niet meer zo ge bruikelijk. „Gemeenten krijgen alles in de grote pot en moeten zelf kiezen of ze het uitgeven aan lantaarnpalen of opvang", vat Heijnen samen. Dat met een centrale lokatie efficièncy-voordeel is te behalen lijkt wel duidelijk. „Kinderen stromen in tern door, ouders hoeven maar naar één plek om ze af te halen en perso neel is op meerdere plaatsen inzet baar. Het zou echt perfect zijn", mij mert Visch. Onderhoud In verband met de overname van het beheer van de Buitelboetgebouwen is er een onderhoudsrapportage ge maakt. Er is sprake van achterstallig onderhoud. Het gaat om zo'n 25.000,-. De jaarlijkse kosten om de opvang bij te houden komen op zo'n ƒ20.000,- De SKT heeft de gebou wen overgenomen in de verwachting dat de gemeente financieel zal bij springen. Ook de Welzijnsstichting had, toen ze nog eigenaar was van de gebouwen, plannen om de ge meente te benaderen voor een bijdra ge. Met de overdracht zijn verder geen kosten gemoeid. De jaarlijkse gemeentelijke bijdrage van ƒ21.020.- voor het beheer gaan voortaan naar de SKT. De gemeente zal, als het verzoek van de SKT om een extra onderhoudsbij drage komt, nagaan of het nog zin heeft om geld in de gebouwen te ste ken, daar er wordt gestreefd naar een nieuwe accommodatie.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5