ee! belangstelling yoox „60 van Texel" De Waal zit te springen om toestellenberging W BAKKER bv TEXELSE^ COURANT Oplossing kostbare zaak Nog lopers èn fietsers gezocht Solozeiler De Velde verzorgt dialezing Klassementsleiders kaarten sterk KOK 0BNT0E VROEGER VJRS HIER...I ?c~. 1 PPR?? Staatsbosbeheer? Woede om arbitraal duo breekt op Dartspeler Booy steelt de show Topduel Texel '94 Mountainbikerace op terrein Calluna Rikkenberg en Vinke sluiten af in stijl De Mareis Programma Smash'68 Uitslagen Tevoko Beeld Nauta mag in de Parkstraat Raad kiest voor „Hof van Geus" Eilandcompetitie volleybal Kijkdag gevonden fietsen bij politie Deuce houdt jeugdtoernooi Hoge scores in bowlingcompetitie ijzerhandel Calluna viert Jungle Day" VRIJDAG 14 FEBRUARI 1997 "Pio, Kuil arl, nfo, 1erh ngel >or<t Hf ck: kleine toestellenberging van pshuis De Wielewaal is tevens gebruik als keuken en als door- i itang naar de dorpskamer. Een ianitiwerkbare situatie die tot steeds en Mer irritaties leidt, zo schetste -usH dorpscommissie woensdag avond tijdens het jaarlijkse over- ig met b en w. Wethouder elman vreest dat een drastische Te» ossing erg kostbaar uitvalt. En geldpot is leeg. V de bouw van het dorpshuis annex Cs iooI was het de bedoeling de toe- ?2?Wig naar de dorpskamer aan de F ant te maken. Buurtbewoners daa met steun van de Raad State, een stokje voor. Zo groei de huidige situatie. En hoewel de iruikers van het dorpshuis op :de voet staan met elkaar, levert delen van de ruimte, die toch al overhoudt, steeds meer span- len op De dorpscommissie was tot de con clusie gekomen dat een aanbouw naast het toneel de oplossing zou zijn. Wethouder Eelman twijfelde echter. „Ook daar is alleen plaats voor een lang, smal hok. Dan moet je alles eruit halen als je het achter ste nodig hebt. Dan heb je een dure aanbouw en nóg weinig resultaat." Ze adviseerde om nog eens met de omwonenden om de tafel te gaan of er nog steeds niet valt te praten over een zij-ingang. Daarnaast beloofde ze snel met een team van deskun digen naar De Waal te komen om de zaak in ogenschouw te nemen Blindedarm De jaarlijkse vergadering had veel dorpsbewoners naar De Wielewaal gelokt. Tal van kleine probleempjes, die voor de inwoners echter van wezenlijk belang zijn, werden aange kaart. Zo wordt de Polderweg erva ren als „de blindedarm van het eede Paasdag (31 maart) klinkt fstartschot voor de vierde edi- van de tweejaarlijkse „60 van lel". Hoofdnummers zijn weer i 60 km ultramarathon -binnen i landelijke kring van ultralopers als een „klassieker" be bouwd- en de 120 km lange Ibbel". Ook de 4x15 km afette en de 30 km prestatie- iop staan weer op het pro- ramma. rizeer zware 120 km is dus ge- (jdhaafd, ondanks dat 48 dagen de bijna 160 km lange Jan ppenberg Memorial van Den Hel- r naar Hoek van Holland op de rol at (start pinksterzaterdag). De Blnemers van 1993 en '95 rea- erden zeer positief. Ze lopen het koers eerst tegen de klok in; na j keerpunt bij het NIOZ lopen ze (ronde met de klok mee. Op veler roek is de limiet verruimd, zij het maar een half uur tot 12,5 uur llopers zullen nu al om 04.35 van e [wielerbaan vertrekken en lopen 3e bekende Nederlandse oceaan- reiler Henk de Velde houdt vrij- iag 21 februari een lezing in thea- er De Kiekendief op De Krim. Hij Midersteunt zijn verhalen met lias en een stukje van een tieuwe film. De avond begint om !0.ü0 uur. jtenk de Velde (1949) omschrijft jiehzelf als solozeiler, schrijver en ilosoof. Zijn leven speelde zich gro- endeels af op zee. Van 1978 tot I985 maakte hij als eerste Nederlan- l6r een reis rond de wereld per lata ma ran In 1989-'90 zeilde hij met jfechts één stop in 158 dagen de lardbol rond. Drie jaar later deed hij Tér vergeefse poging om het wereld- ëcord te breken. Vorig jaar pro- teerde hij het nog eens. Met zijn 119 lagen (nonstop) behoort hij nu tot de rijf besten in de wereld. Velde onderhoudt een speciale land met Paaseiland. Zijn zoon Stefan is er namelijk geboren. Om He reden onthulde de jongen in 1993 iet moai-beeld bij de Eiland Galerij ®n Niek Welboren in Zuid-Eierland. Velboren en het Maritiem en Jutter- imuseum besteden dit jaar speciale landacht aan Paaseiland, dat 275 Kir geleden werd ontdekt. Jaar aanleiding van zijn reizen ehreef De Velde vijf boeken. Zijn atamaran, de C1000, is de twee na irootste ter wereld. Geen wonder dat Ie Cocksdorper Kustzeilvereniging m KZV Westerslag hem graag eens laar Texel wilden halen. Leden van leze clubs hebben gratis toegang por de lezing, anderen betalen 7,50. Kaarten zijn in de voorverkoop erkrijgbaar bij De Krim, de boekhan- lels in Den Burg en de bibliotheek. dus de eerste uren in het donker. De organisatie verwacht zo'n 15 star ters. De ultralopers maken van de „60" haast een tweejaarlijkse reünie, zo blijkt uit de grote respons op een door De Krim verzorgde mailing. Daarnaast heeft een advertentie van de WV in hardlooptijdschriften ook veel nieuwe belangstellenden getrok ken. Wisseltrofee De 30 km-lopers hebben de keuze tussen de zware eerste helft of het snellere, geheel verharde tweede gedeelte van het 60 km lange par koers. Voor het beste Texelse estafetteteam is een wisseltrofee beschikbaar. Diverse teams probe ren lokale loopkanonnen in te lijven. Ook onvolledige teams kunnen zich al opgeven, al was het maar omdat na 1 maart het inschrijfgeld wordt verhbogd van 70.- naar ƒ90,-. For mulieren zijn o.a. te krijgen bij de Sportshop en de VW. Hoofdsponsor Voor het eerst kent de 60 van Texel, naast tal van bedrijven die de orga nisatie financieel of in natura onder steunen, een echt grote sponsor: Nauta Boek, CD Foto. Deze be drijven zullen de herinnering, het fel begeerde T-shirt, verzorgen en te vens een groenzwarte cap in de handel brengen die de organisatie aan alle posten, 'kraamverzorgsters' en andere vrijwilligers zal uitdelen. Nieuw is ook dat Nauta een grote wisselbeker ter beschikking stelt voor de beste individuele prestatie van een Texelaar tijdens de 60 van Texel. De organisatie nodigt (Texelse) deelnemers uit zich op te geven. Ter begeleiding van de ultralopers zijn ook nog fietsers welkom. De komende maand worden alle vrijwilli gers van vorige keer benaderd, maar meer hulp is altijd welkom. Inschrijving: Piet Bakelaar, tel. 31 38 43; vrijwilligers: Cees Timmer, tel. 31 85 12. In de achttiende klaverjasronde hebben Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp de eerste aanval van de achtervolgers afgeslagen. De klassementsleider wonnen de achttiende ronde met 7292 punten en hebben inmiddels weer meer dan 1000 punten voorsprong op de achtervolgers. De tweede plaats was voor Gerard Festen en Freek van der Gracht met 7218 punten. Dit betekent drie plaat sen winst voor dit koppel (van 17 naar 14). Jaap en Janny van Heerwaar den werden derde met 7188 punten. Zij speelden vier marsen binnen zes tien beurten; dit is in dit seizoen nog niet eerder voorgekomen. De vierde plaats was voor Theo en Jaap Witte met 7110 punten. Jaap Witte was deze week na lange afwe zigheid voor het eerst weer van de partij en dat hebben de tegenstan ders geweten. Marie Timmerman en Annie Vermue werden vijfde met 6944 punten. Het leverde de dames een plaatsje winst op in het klasse ment (van 33 naar 32). In de lijst verstevigden Hans West dorp en Lieuwe van der Veen hun koppositie. De tweede plaats is nog steeds voor Fenny Caspers/Ruth de Ruwe. Gonda Kiewiet en Roel de Zwart staan nu derde. In de tweede ronde van 16 beurten werden 25 marsen gespeeld, voor een spelronde een nieuw record. Er waren twee tafels die vijf marsen binnen de 16 beurten haalden. Er vielen in totaal 63 marsen, het ge middelde was 6.231 punten. In de strijd om de vierde plaats op de ranglijst heeft Tevoko voorlopig moeten afhaken. Wilden de Texelse volleyballers hierop nog aanspraak maken, dan had er za terdag gewonnen moeten worden van directe concurrent Madjoe 3 uit Enkhuizen. De mannen van coach Connie Joling konden ech ter de kansen die ze kregen niet voldoende benutten, waarna het geroutineerde Madjoe na een spannende vijfsetter alsnog met een 2-3 overwinning uit de sport hal Ons Genoegen vertrok. De start van Tevoko was veelbelo vend. Met de snelle nederlaag in de uitwedstrijd nog in het achterhoofd begon het Texelse team geconcen treerd en fel. Een snelle voorsprong werd dankzij een goed optredend middenblok en een sterke buiten- aanval regelmatig uitgebouwd naar 15-9 setwinst. Ook in het begin van de tweede set leek er nog geen vuiltje aan de Texelse lucht. Met degelijk spel werd een voorsprong van 8-4 opgebouwd. Op deze stand ging Tevoko erg slecht om met een dubieuze beslissing van de onzekere en warrig leidende scheidsrechter Veenstra. Een duide lijk uit-bal van Madjoe werd in gege ven en in de discussie die op deze beslissing volgde, kreeg aanvoerder Martin Koenen een gele kaart. De Texelse heren konden de concentra tie even niet vasthouden en mede dankzij de sterk aanvallende Nico Na de verrassende winst verleden week op Zwaan 2 bond 't Cafeetje 3 optimistisch de strijd aan met Slock 1 in de Texelse dartcom petitie. Hun hoop werd echter snel de grond ingeboord, want Slock 1 had met invaller Gerrit Jan Booy de absolute uitblinker in huis. In de 501-singles kende Booy geen pardon met Thom Maas, die de vorige speelronde in een bloedvorm stak. Met een beurtgemiddelde van 57,23 liet Booy blijken dat hij ook een titelkandidaat is voor de Texelse kampioenschappen van aanstaande zaterdag. Slock 1 won met 7-1 Het ene tegenpunt van 't Cafeetje kwam op naam van het koppel Thom Maas/ Johan Eldering, mede doordat laatst genoemde de zeer hoge score van 160 punten in één beurt behaalde. De broederstrijd tussen 't Cafeetje 1 en 2 was zeer spannend, al doet de eindstand anders vermoeden. Na de 501-singles en -doubles stond het 4- 2 voor het eerste. Alleen door het winnen van het onderdeel tac-tics kon het tweede nog langszij komen. Na een lange en hevige strijd kwam 't Cafeetje 1 als winnaar uit de bus. Eindstand 6-2. Opvallend was de hoge finish van Pieter Mosk, die 93 punten scoorde nadat hij twee weken geleden al tot 95 was gekomen. De balans kan nu, na tien speel ronden, worden opgemaakt. Uit poule 1 gaan Zwaan 1Cafeetje 1 en 2 door naar de finaleronde, uit poule 2 gaan Slock 1nieuwkomer W'tjewel 2 en Zwaan 2 door. in de troostronde spelen Slock 2, W'tjewel 1Krim 1 en Cafeetje 3. Als de weergoden (en de consul) het toelaten, hervat het eerste team van W Texel '94 de competitie zondag met een topwedstrijd. De Texelaars, zelf nummer drie op de ranglijst, ontvangen om 14.00 uur koploper VIOS uit Warmenhuizen Het ver schil bedraagt slechts één punt. Brandsen van Madjoe, die de ballen vanaf elke plek als granaten in het Tevoko-veld liet neerdalen, verloor Tevoko de set met 12-15. In de derde set waren beide teams aan elkaar gewaagd. Madjoe nam een snelle 1-6 voorsprong, maar mede door sterk verdedigend werk van Jitse Beintema kwam Tevoko terug en leek zelfs nog de set te win nen. Enkele persoonlijke fouten de den de 13-12 echter teniet. Via 13-15 ging ook deze set naar Madjoe. In de vierde set ging Tevoko over op het spel met een spelverdeler. Madjoe leek wat moegestreden, wat resulteerde in een simpele 15-6 set winst voor de eilandbewoners. Mentaal leek Tevoko daarom favoriet voor de vijfde set. De Texelaars mochten zelfs als eerste aanvallen, doch konden daaruit met scoren. De Enkhuizenaren speelden in deze be- De hele winter streden de moutainbikers op hun parcours in De Dennen, maar zaterdag 22 fe bruari wijken ze voor het open Texels kampioenschap ATB uit naar zwemparadijs Calluna. De organiserende Wielervereniging Texel (WVT) verwacht ook overkantse deelnemers aan de start. Evenals voorgaande jaren zet de organisatie weer een traject uit op 't Kerckeland, het recreatieterrein rond Calluna. Daar ontbreken de venijnige klimmetjes die de wedstrijden in De Dennen zo zwaar maken. Gezien het huidige weer lijkt het erop dat ditmaal blubber het grootste obsta kel zal vormen. Daarnaast vergen de vele bochten veel stuurmanskunst. Titelverdediger bij de heren is Ed Scholte uit Den Helder. Deze winter won hij de „Rabo Top 5", waarvoor ook een wedstrijd op Texel werd verreden. Belangrijkste Texelse kanshebber is Jordy Vinke. Bij de dames behoort Natascha van der Vis tot de favorieten. De Oosterendse won dit winterseizoen al wedstrijden aan de overkant. De dames starten samen met de jeugd tot en met 16 jaar om 14.00 uur. De heren vertrekken om 15.00 uur. De deelnemers kunnen zich omkleden in het zwemparadijs, waar ook de inschrijving is. Evert Rikkenberg en Jordy Vinke toonden zich deze winter de sterkste in de ATB-competitie van Wielervereniging Texel. De jeug dige Rikkenberg reed ijzersterk in de B-poule, Vinke heerste bij de A- rijders. Zaterdag gaven ze hun prestatie extra glans door ook de laatste wedstrijd te winnen. Aan de laatste wedstrijd van de wintercompetitie in De Dennen namen 26 renners deel. In de B- poule won Evert Rikkenberg met grote voorsprong. De strijd om de tweede plaats werd gewonnen door Robert Bakker, voor Erwm Goénga, Robert Jan Appel en Sebastiaan Ran. Rikkenberg bracht hiermee zijn totaal op 78 punten, waarmee hij Appel vier punten voorbleef. Goénga werd met 58 punten derde. De eerste drie renners in de A-poule kwamen in dezelfde volgorde over de streep als hun klassering in de eindrangschikking: 1. Jordy Vinke (79 p); 2. Jan Zijm (72 p); 3. Rien Brouwer (64 p). De mountainbikers wacht nog één grote wedstrijd: op zaterdag 22 februari, wanneer bij zwemparadijs Calluna het open Texels kampioen schap ATB op het programma staat. slissende set wat rustiger en ge- routineerder. Na de veldwissel bij 5- 8 leek Tevoko nog een kans te krijgen. Bij 6-9 leek Michel Gomez met een perfect blok de spanning te rug te brengen. Scheidsrechter Veenstra bleek ech ter op deze cruciale stand een andere mening toegedaan en floot de actie af. In plaats van 7-9 werd het op deze manier 6-10 Dit cadeautje gaf Madjoe niet meer weg. Via 10-15 moest Tevoko met lede ogen de wedstrijdwinst uiteindelijk aan Madjoe laten. Het damesteam van basketbalclub De Mareis komt tweemaal in actie. Programma: zondag 16 feb., 13.00 uur: sporthal De Brug (Den Helder). Zeemacht 2-De Mareis, dinsdag 18 feb., 19.00 uur: Sportlaan Den Hel der, Marmag-De Mareis. De volleyballers van Smash'68 staan zaterdag om 15.00 uur in de Slenk in Den Helder aan het net tegen Coast Seahawk 3. Maandag om 18.45 uur in de Sportlaan in Den Helder staat het treffen tegen WSOV1 op het pro gramma. 8 februari 1997 H. Tevoko 1-Madjoe 3 2-3 H. Tevoko 2-Polisport 1 0-3 H Tevoko 3-De Boemel 3 3-0 H. Tevoko 4-VCJ 94 2 0-3 D. Tevoko 1-Tevoko 2 1-3 D. Tevoko 3-Smash'68 2-3 Het beeldje van het lezend meisje, zoals Nauta voor de winkel wil plaatsen. (Foto Tessa van Daal en) Jook Nauta wil in de Parkstraat, tussen Nauta Boek en Slagerij Dros, een kunstwerk plaatsen. Hij heeft een beeld van een „lezend meisje" uitgekozen, gemaakt door een Curacaose kunstenares. De gemeente vindt het best en vindt de plaatsing dermate cultu reel verantwoord dat geen precariorechten worden geheven. Een versie van het „lezend meisje" is momenteel al te zien in Nauta Boek. Het beeld is ongeveer 65 bij 55 bij 55 cm Nauta is van plan een vandaal- en weerbestendig bronzen exemplaar te laten gieten. Dat moet op een sokkel komen van ongeveer 75 cm hoog, zo'n twee meter van de buitenmuur. De kosten bedragen zo'n ƒ11 000,-, die neemt hij voor eigen rekening. De in Suriname geboren kunstena res Hortence Brouwn is gespeciali seerd in het maken van gestileerde beelden, waarmee ze emoties tref fend weet weer te geven. De ge meentelijke kunstcommissie vindt haar werk van hoge kwaliteit en stemde daardoor enthousiast in met het plan van Nauta. Deze hoopt dat zijn initiatief navolging krijgt, maar daar zit de gemeente nou weer niet op te wachten. Alleen als het kunst van een bepaalde kwaliteit betreft wordt medewerking verleend. Het straatje bij de veertien bejaarden woningen tussen het Schilderend en de Wilhelminalaan bestaat welis waar nog niet. een naam heeft het inmiddels wél. „Hof van Geus" kreeg met een meerderheid van acht tegen zeven stemmen de voorkeur van de raad boven „Maria Tesselschadelaan" Dinsdag 18 februari Veld A vrouwen en mannen: 18.30 u. Wiersma-Jozefsch. Rival 19.15 u De Vlier-Rival Wiersma 20.00 u. Visser-Bosma De Vlier 20 45 u. Gr. Slock-Are dag Bosma 21.30 u. Zeilmakerij-ABN Gr. Slock 22.15 u. Tex. Auto-Super Zeilmakerij Veld B gemengd: 18.30 u. LenR-Fitt Rabobank 19.15 u. Rabobank-Waayer Fitt 20.00 u. Ecomare-Euroase Sportshop 20.45 u. Beverdam-Sportshop Ecomare 21.30 u Tatenhove 2-VW Dennenoord 22.15 u. Cavo Lat-Dennenoord VW Veld C vrouwen: 18.30 u. Haarstudio-Question Klif 12 19.15 u. Westelaken-Klif 12 Question 20.00 u Durper Drup-Texèle Westerl. 20.45 u. Eierl.huis-Timmer Texèle 21.30 u lepe de Boer-TopTien Timmer 22 15 u. Nokanto-Nioz TopTien Wedstrijdleiding voor deze avond: Frans en Guus (314171). Uitslagen 11 februari: TopTien-Timmers Bakkerij 1-2; Eierlandsche Huis-Question 1-2; Nioz-Beautique Texèle 1- 2, Handicap-Teso 0-3. Paal 28/De Knm-Maarco bouw 1-2, DGM-Cocky's Kapsalon 0-3, Slag Beverdam-VW 3-0; Tatenhove-Euroase 3-0; Ecomare-Waayer 1-2, Cavo Latuco-Sportshop 0-3, Rabo-LenR 3-0; 12 Balcken-Kobeko 2-1; Grote Slock-Bosma Woning 2-1; Smash-Are dag Ogens 3-0, ABN/Amro-Kruiswerk 1-2; Wiersma Antiek-Zeilmakenj 2-1De Vlier-Jozef school 2-1; Klif 12-Nokanto 2-1 Wie zijn fiets afgelopen tijd is kwijt geraakt of slachtoffer is geworden van diefstal kan vrijdag 21 of zater dag 22 februari tussen 09.00 en 17.00 uur terecht bij de politie in Den Burg. De garage puilt namelijk uit met gevonden rijwielen. Ook men sen die geen aangifte hebben ge daan mogen langskomen. Op 3 mei gaat de politie de met afgehaalde fiet sen via een veiling verkopen. De jeugdcommissie van Deuce houdt woensdag 26 februari een toernooi voor de eigen jeugd op de banen aan de Emmalaan, aanvang 14.00 uur Alle jeugdleden kunnen zich hiervoor opgeven. Het is de bedoeling een enkelspeltoernooi te houden, naar sterkte en leeftijd ingedeeld Afhanke lijk van het aantal deelnemers kan dit worden aangepast. Opgeven kan bij Anneke Bol, tel. 312749 of bij Peter Novak, tel. 315455, t/m 19 februari. Voor alle jeugdleden worden vanaf 4 maart de trainingen weer hervat. Zonder tegen bericht is voor iedereen de tramings- tijd dezelfde als vorig jaar. Menno Schuil van IBS Oele Schoo zette in de bowlingcompetitie een mooie game van 214 neer en een serie van 765, Teamgenoot Dennis Beumkes gooide 210 en een serie van 742. Hiermee behaalden zij drie punten tegen Bouwbedrijf Veenbaas. Bij dit team was het André Gijsbertse die weer net geen 200-game neer zette, maar toch een mooie 196 gooide. Deze twee teams nemen samen de leiding met 52 punten. Verder liet Aad Stiggelbout een mooie 206-game noteren en Marcel Witte een 203 Uitslagen: Hotel Tatenhove (d)-Paal 122 5-0; Timmers Tearoom-Croiss. Stenenplaats 3-2, Paal 12 Vliegveldrestaurant 4'/2-1^, Alkema/Honingh- Last Minnet 4-1; Texlin-Hotel Tatenhove (h) 1- 4; IBS Oele Schoo-Bouwbedrijf Veenbaas 3-2 (Advertentie) Bij Bakker zit U gebeiteld In ieder geval voor beitels en ander handgereedschap Spinbaan 20. Den Burg De eerste ..Jungle Day" in Calluna is een groot succes geworden. Woensdagmiddag meldden zo 'n vier honderd zwemmertjes zich in het tot oerwoud omgetoverde zwem paradijs. Onder toeziend oog van badmeesters balanceerde de jeugd op touwen die over het water waren gespannen of scheerden als filmheld Tarzan aan een liaan over het water. Het waterevenement wordt herhaald op woensdag 12 maart. De entree voor de jeugd is ook dan vijf gulden. dorp". De aanvoerweg wijkt qua aan kleding, of eigenlijk het ontbreken daarvan, af van de dorpskern. Aan passing middels beplanting is al toe gezegd door het college, voor de bekende antieke lantaarns is geen geld. Wethouder Poster beloofde de omwonenden te betrekken bij het uitwerken van een plan Verlichting voor de Bomendiek ziet het college niet zitten, omdat dit buiten de dorpskom valt. Regel is dat alleen bij kruisingen een lantaarn wordt ge plaatst, en dat is het geval. Woningbouw is altijd een heikel punt tijdens de vergaderingen in de Texelse dorpen. In De Waal ziet de situatie er echter rooskleurig uit. Wethouder Schilling schetste de bouw van acht huisjes, deels koop en deels huur, op het terrein van Keijser en Co. Als de onderhande lingen met de particuliere eigenaar en de provincie vlot verlopen kan mis schien zelfs vóór het eind van dit jaar worden gestart. Tweedehands sirene De oudste inwoner van De Waal, S. van Egmond, sprak een flink woord je mee in de vergadering. Zo had hij weinig op met het Sommeltjesbeeld. De glimlach van het college ging over in geschater toen de dorpscom missie aankaartte wel een twééde kunstwerk te willen op het Verma ningspad voor de seniorenwoningen. Dat is bij Van Egmond voor de deur „Dan mag u eerst wel eens overeen stemming hebben in het dorp", merk te Schilling fijntjes op. Een aanzien lijke eigen bijdrage is volgens wethouder Nel Eelman een voorwaar de. Ze adviseerde een werkgroepje op te richten. „En ik raad u aan Van Egmond daarvoor te vragen..." Het ontbreken van een alarmsirene in De Waal heeft de bevolking in twee kampen verdeeld. De ene helft is blij van zo'n lelijk gevaarte versto ken te zijn gebleven, de rest vindt het een raar idee dat bij een ramp alle Waalders rustig worden „opgeof ferd" De burgemeester wees erop dat er voorheen óók geen voorzie ning was in Texels kleinste dorp, maar hij zal er binnenkort in Den Haag over praten. Wethouder Schilling wist nog wel een oplossing „In Den Hoorn hebben we er eentje over, die staat op het dorpshuis. Die kunnen jullie vast voor een prikkie overnemen,

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5