_art-kampioenschap werd weer nachtwerk Jeugd heeft plezier bij springspektakel Crosskampioenschap afsluiting winterlopen Bowling: ruime zege Mission Impossible Texel '94 verzuimt koploper te pakken Zes keer goud voor GVT-turners ZDH buigt diep voor Con Zelo Boogschutters sterk in afdelingsstrijd Paas-hobbymarkt in Eierlandse Huis Texels kampioenschap mens-erger-je-niet Arbeidsbureau niet persé in raadhuis Brieven Amnesty aan Palestijnen TEXELSE^ C0URANT Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Zaalvoetbalprogramma Snertdrive Dansavond Voor de dertiende keer wordt zondag het Open Texels Cross kampioenschap gehouden. Het is de traditionele afsluiting van seizoen van winterloopjes in De Dennen. Voor Texelaars en Noordkoppers is de wedstrijd een goede voorbereiding op de halve marathon van De Waal, die op 8 maart wordt gehouden. Heren en heren veteranen (40 jaar en ouder) lopen zondag drie ronden van in totaal 8,7 kilometer, dames en dames veteranen (35 jaar en ouder) twee ronden van in totaal 5,8 km en jongens en meisjes t/m 16 jaar één ronde van 2,9 km. Al deze deelnemers starten om 11 15 uur De jeugd t/m 12 jaar start al om 11 00 uur voor een eigen rondje van 1,2 km. Lutz Lohse (30.34, parkoersrecord 29.43 in 1995) en Ingrid van Lubek (23.57, tevens parkoersrecord) zijn de recordhouders van vorig jaar. Bij de veteranen gingen de titels toen naar Dick (33 38) en Hanny van der Weide (28 12). De records bij de veteranen dateren nog steeds van de Kopcross eind januari 1994 (32.28 en 27.48) toen het huidige parkoers voor het eerst gebruikt werd. Bij de jeugd t/m 16 jaar staan er sinds vorig jaar scherpe tijden van 10 47 en 13.08, en bij de jeugd t/m 12 4.58 en 5 01. Eva van Zoonen zat vorig jaar maar één seconde boven die laatste tijd en moet in haar huidige vorm dat record (van Nienke Eilander in 1995) kunnen verbete ren. De open cross is niet alleen voor de wedstrijdlopers maar ook voor al die Dankzij een serie van 754 van Hans Paul Oosterhave zegevierde Mission Impossible ruim over het bowlingteam van 't Pruttelhuus. Het Stunt Team had het zwaar te verduren en ging ten onder in het geweld van Hordifood. Verrassend was de ovenwinning van De Sommeltjes op Hotel Strandplevier. De serie van 603 van Bert van der Wal was met genoeg om zijn team boven water te houden in de strijd tegen Headpins. Niet onvermeld mag blijven dat vorige week Marcel Bakker van So What/Badweg een serie van 839 gooide. Dat is nog nooit eerder vertoond in de bowlingleague. Bij de huisvrouwen deelden De Pins en De Bloopers de punten broederlijk Uitslagen Hordifood-Stunt Team 4-1Champ Sisters-All Stars 4-1Hotel strandplevier-Sommeltjes 1 -4, BBS-TZN 4-1; Bloem v.d. Wal-Headpms 2-3; SoWhat/Badw. Sport-Metro 1-2; Mission lmpossible-'t Pruttelbuis 5-0; Gruisi-Onder de Pomp 2-3; Geerts Glazenwasserij-Spare Ribs 1 -4 Huisvrouwen: Team 6-Klavervier 4-0; De Pms-Bloopers 2-2, WBZ-T-Fords 3-1 10-jarigen en tot slot 10 jaar en ouder Tussendoor verzorgden de gymclubs demonstraties. SVC liet een oefening met ballen zien, Gyvo deed een trapezenummer en ZDH kwam in actie op de lange mat. In het tweede „demoblok" toonden GVO, GOS en GVT op spectaculaire wijze de veerkracht van de diverse trampolines. De kinderen maakten kennis met allerlei toestellen, zoals het favoriete grote springkussen (overgekomen uit Schagen), een opblaasbare ..tumblingbaan" (een verende lange mat uit Heerenveen) en verschei dene trampolines. Ook ontdekten ze dat er met eenvoudige middelen, zoals een lang springtouw of elastie ken aan de ringen, leuke dingen zijn te doen. mensen die van lekker trimmen houden. Prestatieloopsters kunnen inschrijven voor één ronde en prestatielopers naar keuze voor één of twee ronden. Het parkoers van de cross is geheel in het bos (dus goed beschut) en heeft een paar stevige klimmetjes en een gedeelte over ruiterpaden De inschrijving is vanaf 10.00 uur in appartementenhotel Bos en Duin, Bakkenweg 16, op de hoek met de Rozendijk. Het inschrijfgeld be draagt f 2,50 voor de jeugd en f 5,- voor senioren. Jeugdleden van AVT mogen gratis meedoen, oudere leden betalen f 2,50. Er zijn bekers voor de nummers 1. 2 en 3 van de jongens en meisjes t/m 12 jaar, en voor de jongens t/m 16 jaar, plus nummer 1 van de meisjes t/m 16. De winnaars bij de senioren krijgen een prijs in natura. Tevens worden de prijzen voor de jeugd van de trimloop-competitie uitgereikt. Deel nemers wordt aangeraden zwemkle- ding mee te nemen, want na afloop kan gedoucht en gezwommen worden in het bad van Bos en Duin VV Texel '94 heeft zondag ver zuimd koploper VIOS beentje te lichten. De thuisclub liet een aan tal goede kansen liggen en kreeg in de laatste minuut de rekening gepresenteerd. Uit een snelle tegenstoot haalde de verdedigend spelende ploeg uit Warmenhuizen de volle buit binnen: 1-2. Met slechts één punt achterstand begon Texel '94, nummer drie op de ranglijst, aan de wedstrijd. Bij een overwinning of gelijkspel zou de ploeg van de vertrekkende trainer Bert Deckers dus in de race om de titel blijven De Texelaars versche nen niet in hun sterkste opstelling. Onder andere Barry de Vries en keeper Bart Heerschap ontbraken op het appèl. De doelman werd verrassend ver vangen door de 22-jarige Hans Kraay. die twee jaar geleden voor het laatst op het veld onder de lat had gestaan. „Momenteel speel ik alleen nog wat zaalvoetbal in Utrecht, waar ik studeer", aldus Kraay De nood greep pakte niet verkeerd uit. Zeker in het begin van de tweede helft hield Kraay zijn team op de been met een aantal mooie reddingen. Vanaf de aftrap koos Texel '94 fris en overtuigend de aanval Toch kwam VIOS halverwege de eerste helft op voorsprong, na een fout in de Texelse verdediging. Vlot daarna trok Paul van Exel, die een voortdu rende plaag was voor zijn tegenstan- 'der, de stand weer recht Op slag van rust kreeg hij een levensgrote kans op 2-1 Martin Koorn schoot op de paal, maar Van Exel kopte de terug- ketsende bal in de handen van VlOS-keeper Jan Petter Na rust zakte het spelpeil, maar weer kreeg Texel '94 de beste kan sen. Gerko van Putten kopte vallend net naast en de actieve spits Erwin Koning lobde de bal bovenop de lat De warrig leidende scheidsrechter vestigde de aandacht op zich door fotografe Anja Roubos van de kabel krant het flitsen te verbieden. Mis schien dat de arbiter daar zelf het meeste last van had. want hij zag enkele harde overtredingen op Texelse benen over het hoofd. Pas een kwartier voor tijd trok hij de gele kaart na een charge op Erwin Ko ning. Zoals zo vaak in de voetballerij sloeg het team dat er minst aanspraak op had in de slotfase toe. Met een schit terend diagonaal schot bezorgde Boris Petrovic de Texelaars een kater Komende zondag heeft Texel '94 vrij. Geconcentreerd volgt invaller-keeper Hans Kraay een aanval van VIOS. Ondanks de „zware benen over gehouden van het fantastische springfestijn van zaterdag in sport hal Ons Genoegen, vertrokken zondagochtend 14 turners van Gymvereniging Texel (GVT) rich ting Ursem voor een turntoernooi. De Texelse ploeg veroverde een groot aantal medailles. In zes van de tien categorieën ging de eerste prijs mee terug naar Texel. Bij de oudere turners was er goud voor Pieter Daalder in niveau 3C. Jefferson van Karsen in 3D en Boy van der Vis in 4C. Omdat 1D en 2D waren samenge voegd werd het moeilijker voor Edwin Zwaneveld en Bastiaan-Willem Witte om in de prijzen te vallen. Zij werden resp. vierde en zesde in 2D. In 4D eindigde Yanms Engelvaart als tweede en Steven van Vliet als derde. Bij de jongeren won Joey van der Vis in niveau 5C. Hij hield iedereen extra in spanning Zijn handstand mislukte op de brug, maar toch bleef hij de concurrentie ruimschoots voor. Malik Kariebo werd vierde in 6B en Alwin Bakker zevende in 6G. Patrick De start van de tweede com petitiehelft heeft ZDH geen punten opgeleverd. De Zwaluwen gingen tegen Con Zelo met 5-2 ten onder. Weliswaar staan de Hoornders nog op een gedeelde eerste plaats, de hoop op een kampioensfeestje is op een laag pitje komen staan. Trainer Hans van der Park vertrok zonder vijf vakantievierende spelers naar Waarland. De gelegenheids- ploeg trof een tegenstander die dankzij de inzet van een zestal junioren furieus uit de startblokken schoot. De Texelaars kwamen niet tijdig in hun spel en keken voor ze het wisten tegen een 1-0 achterstand aan. Jelte van der Kooi doorzag een foutje in de defensie van Con Zelo en tekende rap de gelijkmaker aan. Het scorebord vermeldde tot op slag van rust 1-1, toen de bal bij een hoekschop vanuit de kluts via het hoofd van een thuisspeler achter doelman Chris Stolk verdween. Overigens was de nederlaag geheel met aan deze Durper Zwaluw te wijten. Omzettingen aan ZDH-zijde resul teerden niet in het beoogde effect Con Zelo vergrootte de voorsprong tot 3-1 De goal van Roald van der Slikke, op aangeven van Erik Wuis, zorgde even voor een oppepper, toen de vierde tegentreffer viel was het pleit beslecht. De Zwaluwen zijn (FoioMarchHv^nen) komende zondag vrij. Simons zegevierde in 5D. Pieter Jan Eelman won zijn eerste medaille in 5D, hij werd derde. Bij de jongsten behaalde Gian Battista Marei de eerste plaats in ni veau 7D. In deze laatste categorie werd Ruben van Vliet vierde in zijn eerste echte wedstrijd. Het volgende toernooi is op 16 maart. Tijdens de boogschutterscompetitie van de afdeling Noordholland hebben de Texelse Eilandschutters zich uit stekend geweerd Er werd deelgeno men aan zeven wedstrijden. Eén ervan was op Texel. Speciaal daar voor werd dispensatie verleend, daar De Ferrever niet de officiële wed strijdafmetingen heeft. Bij de junioren van 13-15 jaar werd Robin van der Slikke zesde en Marijn Witte achtste. Jeroen Berndsen en Johan Witte klasseerden zich bij de 16 en 17-jarigen als negende en elf de. Hanneke van Laar werd vierde bij de Dames klasse 4 en in de klasse 2 heren was Willem Vlas vijfde en Henk Witte dertiende. Ed Vermeulen liet een achttiende plaats noteren bij de heren klasse 3 en in de klasse 4 werd Ben Moor vierde. Rein Buijsman achtste. Jan Tijsen zestiende, Jaap Jager zeven tiende en Theo Kikkert dertigste. Er deden ook Texelse senioren mee In klasse 3 werd Evert van Bockom Maas achtste en in klasse 4 was Kees Bakker negende en Kees van Heerwaarden tiende. Op maandag 31 maart (Tweede Paasdag) is in het Eierlandse Huis te De Cocksdorp van 11.00 tot 17.00 uur weer een hobbymarkt. Het wordt een feestelijke, want het is de vijfde keer dat een dergelijk evenement wordt gehouden. Nieuw is een loterij. Het entreebe wijs a ƒ1,- dient als lot. Tijdens de beurs kunnen hobbyisten hun werk laten zien en verkopen De organisatie berust bij Jancina Hens tra en To Koster Ze benadrukken dat het echt om hobby-produkten gaat, dus niet om zaken die gewoon in winkels te krijgen zijn. Het twee tal hoopt op zo groot mogelijke deel name. dus ook van de overkant. Hun bedoeling is om de bezoekers ook op ideeën te brengen. De standruimte kost ƒ8.- per vier kante meter en er kan maximaal 4,5 vierkante meter per persoon worden gehuurd Deelnemers van vorig jaar krijgen automatisch een inschrijffor mulier thuisgestuurd. Andere geïnteresseerden kunnen tot 28 fe bruari bellen naar 31 65 41 of 31 72 87. Dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend verandert zaterdag 22 maart in één grote huiskamer, want dan staan de Texelse kampioenschappen „Mens- erger-je-niet" op het programma. Lief hebbers van dit bekende familiespel kunnen zich nu al opgeven Deel name is gratis en staat open voor alle leeftijden. Zowel oma en opa als kleinkinderen kunnen meedoen. Het spel wordt gespeeld volgens de offi ciële regels; bij twijfel beslist de ar biter Deelnemers mogen hun eigen spelborden meenemen Aanmelding tot 15 maart bij het dorpshuis (tel. 31 86 91). Ankie de Klerk (31 85 82) of Annemarie Ellen 31 86 65). Het nieuwe Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) waarin de sociale dienst, het arbeidsbureau en be drijfsverenigingen samenwerken hoeft niet persé in het raadhuis te worden ondergebracht. De drem pel kan voor de doelgroep wel eens te hoog zijn, vrezen de op positiepartijen. In commissie verband gaat de politie zich bin nenkort over een geschikte lokatie buigen. Als loket voor het CWI is het huidige arbeidsbureau buitengewoon ge schikt, vinden D66, PvdA en Groen Links. „Een plek die bekend is bij de mensen en laagdrempelig", aldus Pieter de Groot (D66). Volgens Jaap Vlaming (Groen Links) is het bij zo'n loket mogelijk de administratieve verwerking uit praktische overwegin gen in het gemeentehuis te laten plaatsvinden. Kees Hin (CDA) vond het raadhuis als loket geen ideale plek. Hij legde een link met „Het hart hersteld" van Jook Nauta. „Wellicht kunnen we op de Groeneplaats een loket realiseren." Theo Zijm, direc teur van het arbeidsbureau, zal bij de discussie worden betrokken. De schending van de mensenrechten in Palestijnse gebieden staat centraal in de campagne van Amnesty International. Ondanks toezeggingen van Arafat dat er niet meer wordt gemarteld, gebeurt dat nog steeds Ook verdwenen er nog journalisten, politici en andere tegenstanders van het bewind. Voorbeeldbrieven als blijk van on gerustheid aan de Palestijnse ver tegenwoordiging zijn af te halen bij Leni Bremer. Kotterstraat 21 (tel 31 86 72) DINSDAG 18 FEBRUARI 1997 et dartspel wordt ook op Texel eeds populairder. Het aantal be- efenaars stijgt snel, wat blijkt uit groeiend aantal spelers dat ch aandient voor het jaarlijkse apen kampioenschap in café De uip in De Koog. Deze keer waren t er 56. Dat is 16 meer dan vorig en aanzienlijk meer dan de Irca 35 spelers waarmee men ge- liddeld in de afgelopen vijf jaar te aken kreeg. ^n belangrijke oorzaak van deze rk stijgende animo is de grotere indacht in de media. Je ziet deze jort zeer regelmatig op te televisie en reportage van de wereld- impioenschappen darts was zater- ig in De Kuip op een videoscherm zien. Engelse Texelaars jinnaar werd deze keer Dave Platts een spannende strijd (3-2) met ;k Nichols die dus tweede werd. Platts neemt de wisselbeker over van Bare Prins De finale was een aan- jfelegenheid van oorspronkelijk uit I Engeland afkomstige Texelaars. Mo gelijk is dat geen toeval want voordat in Nederland iemand van darts had ffihoord, was het in Engeland een terdag 15 februari: llandia B1-Texel'94 B1 17-0 C B2-Texel'94 B2 afg xel'94 C1-Vios C1 0-3 W'27 D1-Texel'94 D1 6-3 xel'94 D2-SVAP74 D1 7-0 nd B1-Schagen B2 2-7 it Boys C1 -O'end C1 afg xel'94 C2-WGW C5 3-1 xelse pupillen: Koog F1-Texel'94 F2 0-3 xel'94 F3-SVC F2 1-10 isterend F2-Texel'94 F4 0-0 xel'94 F1-SVC F1 5-6 isterend F1-Texel'94 F2 2-2 xel'94 E4-ZDH E2 2-2 Koog E1-ZDH E1 uitg. xel'94 E2-SVC E1 4-3 ind E1-Texel'94 E3 uitg. voetbal: Koog-HIS 2 ndag 16 februari: xel'94-VIOS nZelo -ZDH George-De Koog isterend-Dirkshorn Koog 2-Callantsoog 3 xel'94 2-Dynamo 2 icces 4-Texel'94 3 elzwart 3-Texel'94 4 Ixel A1-JVC A1 ixel A2-ZAP A2 ■mes: |xel'94-Zouaven 2 HIS n o g. 1-2 5-2 4-3 2-1 1-5 1-7 4-3 afg. 1-3 7-0 screanten: IH-Cocksdorp Tex.Boys-O'end Koog-O'end 2 even gewone cafésport als bij ons biljart. Dat de appel ook in dit opzicht met ver van de boom valt, bleek uit de resultaten die de negen vrouwelijke kandidaten zaterdag boekten in het voor hen opgezette aparte kampioen schap. Hier ging de zege naar Rick's dochter Yvette die met 3-1 de finaie- partij tegen Nicole Ott won. Nadat de negen heren- en twee damespoules strijd hadden geleverd kwamen de besten uit in een knock out ronde, waaruit de finalisten voort- Zaterdag 22 februari: Texel'94 B2-Oosterend B1 13,30 u Oosterend C1-Succes C1 13.30 u Texel'94 D1-Nieuwe N. D111.30 u. ZAP D2-Texel'94 D2 10.00 u Texel'94 B1 -Duinr. S. B1 13.30 u Texel'94 B2-Oosterend B1 13.30 u Wiering.CI-Texel'94 C1 14.30 u. Succes C2-Texel'94 C2 14.30 u ZDH C1-WGW C5 13.30 u Texelse SVC F2- Texel'94 Texel'94 ZDH E2 Texel'94 SVC F1 ZDH E1 SVC E1 Texel'94 pupillen: De Koog F1 F2-0'end F2 F4-Texel'94 F3 Texel'94 F1 E5-Texel'94 E4 O'end F1 ■Texel'94 C2 O'end E1 E3-De Koog E1 G-voetbal: De Koog-WSV'30 2 10.00 u 10.45 u. 11.30 u. 12.15 u. 13.00 u 13.45 u. 14 30 u 15.15 u. 16.00 u 12.45 u. Zondag 23 februari: Petten-Oosterend 14.00 u. ZAP 5-Texel'94 3 14.00 u. Winkel 3-Texel'94 4 14 00 u. Geelzwart A2-Texel'94 A2 12.00 u. Dames: Zuidermeer-T exel'94 Recreanten: Cocksdorp-De Koog Oosterend 2-ZDH 12.00 u 10.30 u 10.30 u. kwamen Gezien het grote aantal deelnemers vroeg dit zeer veel tijd. Vanaf 19.15 uur werd totaal acht uur lang gespeeld, dus tot 3.15 uur zondagochtend Organisator-wed strijdleider Jan Duinker vindt dat wat te veel van het goede en overweegt een andere aanpak, bijvoorbeeld met kleinere poules. Ook zal de laatste mogelijkheid om zich te laten inschrij ven, uiterlijk de avond tevoren zijn. Zaterdag kon men zich nog tot 18.30 uur aanmelden, waardoor de organi satie nogal onder druk kwam. Het kampioenschap was open, dus konden deelnemers van buiten Texel eraan meedoen. Totaal vijf mensen (waaronder vier uit Epe) die bij toeval van het evenement hoorden, maak ten daarvan gebruik. Een van hen werd derde. Andere opmerkelijke fei ten tijdens dit kampioenschap: Ed Schotanus deed voor het eerst mee maar bewees zijn talent door vierde te worden. Verder gebeurde het maar liefst drie keer tijdens deze kampioensmara thon dat iemand 180 gooide, de hoogst mogeli|ke score. De hoogste finish was 116 punten, een prestatie die in competitie verband maar een doodenkele keer wordt geleverd en bij het kampioen schap werd neergezet door Karin Duinker. Woensdag 19 februari: 19.30 De Krim 4-Texel'94 3 20.20 Nioz 1-Klif 4 21.10 De Koog 3-Oosterend 3 Zaaldienst. ZDH Donderdag 20 februari: 19.00 Rab bouwmat. 2-ZDH 1 19.50 Texel'94 6- Rab bouwmat. 3 20.40 Texel'94 4-Casino 2 21 30 De Krim 5-Klif 5 Zaaldienst; Gempo Vrijdag 21 februari: 16.45 Casino C1-Texel'94 C3 17.25 Texel'94 C1-Texel'94 C2 18 20 De Koog 2-De Krim 1 19,10 Texel'94 1-De Krim 2 20.05 Rab bouwmat. 1-Klif 3 20.55 Mantje 1-Jelleboog 2 21 45 Klif 2-Jelleboog 1 22.40 Oosterend 2-Jelleboog 3 Zaaldienst: Klif Bijna 400 kinderen zorgden zaterdagmiddag voor een heer lijke sfeer in sporthal Ons Genoe gen. De jeugd kon zich op initia tief van de Texelse gym verenigingen uitleven op allerlei springtoestellen. Voor het eerst had dit evenement niet het karak ter van een wedstrijd. Die opzet beviel prima: het „spring spektakel" deed z'n naam eer aan en de kinderen hadden veel ple zier. De gymclubs organiseren al jaren twee onderlinge wedstrijden per jaar: de Texelse turnkampioenschappen en de springwedstrijd De grootste vereniging, GVT uit Den Burg, neemt sinds enkele jaren de organisatie van de kampioenschappen op zich. De clubs uit de buitendorpen namen dit jaar voor het eerst de springwedstrijd voor hun rekening Ze besloten het niet meer in de vorm van een wed strijd te doen, maar er een instuif van te maken. Tijdens het springspektakel van za terdag was eerst de jeugd van 6-8 jaar aan de beurt, daarna de 8- tot (Bridgeclub Alert uit Oosterend houdt Spensdag 26 februari een „snert- ■ve". Deelnemers kunnen vanaf 18.00 uur in dorpshuis De Bijenkorf gpbeperkt genieten van erwtensoep niet roggebrood en spek en een glaasje rode wijn. Om 20.00 uur ko men de kaarten op tafel om te bridgen in gezellige en ontspannen sfeer De kosten bedragen 10.-per persoon. Bridgers kunnen zich al leen of per paar tot 24 februari op geven op de volgende nummers: 31 86 91 (Bijenkorf), 31 86 65 (Annemarie Ellen) of 31 85 82 (Ankie Klerk). Dansclub Madira houdt zaterdag een dansavond in herberg Eyercoogh aan de Pontweg bij Den Burg Lief hebbers kunnen vanaf 20.30 uur in aetie komen. De entree bedraagt 5 per persoon. Een overzicht van het springspektakel. In de hele zaal waren toestellen opgesteld. enfijfjdldaten voor het kampioenschap geconcentreerd in actie in De Kuip. IFoto Horry do Graal)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5