[Toeristen ergeren zich t meest aan zwerfvuil Groen licht gloort voor kartinghal ZONDAG Landbouwers werken aan Vereniging natuurbeheer I TEXELSE 7 COURANT Professor De Jong stelt VVV in gelijk at ik zeggen wou. et gezang van SBB Wat ik leggen wou. Kaalslag Rijk verkoopt aandelen van Vliegveld Texel Gekapte dennen ingescheept Wat ik leggen wou. 'at ik zeggen wou. loop doet leven Staatsbosbeheer zingt voor (bijna) iedereen VRIJDAG 21 FEBRUARI 1997 gaan even graag fietsend of wandel end de natuur in Texel moet daarom een „breed" aanbod van recrea tiemogelijkheden in stand houden Het is groot genoeg om elk wat wils te bieden en dankt daaraan een sterke marktpositie. Uit wat toerismespecialist Liesbeth Meijer te berde bracht viel af te leiden dat de Waddenvereniging meer ge steld is op rekreantèn die in de eer ste plaats voor de typische geneug- iiec tc|n 'atatbakjes, colablikjes, papierresten en andere spullen die ijn achtergelaten op straat en in natuurgebied vormen een jron van ergernis voor veel toeristen. Uit onderzoek is gebleken dat dit zwerfvuil verreweg het hoogst staat op het 'Jstje van soorten van milieuvervuiling waaraan de mensen ich storen. ge grief scoort veel hoger dan voorbeeld hondepoep op straat j verkeersoverlast, wat voor de derzoekers een verrassing was. i ruime meerderheid van toeris- i spreekt zich dan ook uit voor I „dagelijks" opruimen van de hmel. an dit recentelijk gehouden onder- k (dat met alleen op Texel betrek had) werd dinsdagavond in iMare melding gemaakt door -directeur Veronica Bos. Zij en beth Meijer van de wadden- [emging spraken daar over de selijkheid van milieuvriendelijk Irisme. I/ie had verwacht dat de spreeksters Ikaar daarover in de haren zouden |egen, kwam bedrogen uit. In hoofd- >n waren de dames h.et eens. Dat jristen zich voelen aangetrokken gebieden waar het in orde is met uur. milieu en landschap staat pst. Een goed milieu doet dus de psa rinkelen. Het geld dat nodig is ir behoud en herstel van natuur en Jieu is in gebieden waar de econo- nie afhankelijk is van toerisme, al Biw een rendabele investering. Alles toelaten? discussie kan dus eigenlijk alleen par gaan over hoe ver moet worden _fijaan bij natuur- en landschaps- ~jpcherming. Dat gebeurde dinsdag piter nauwelijks. Eén van de punten rover verschil van mening leek te taan was de vraag of een eiland Texel het elke „doelgroep" naar jzin dient te maken. Moeten maxi- ile vermaaksmogelijkheden wor- geboden, dus ook attracties die van de natuur afstaan en die men X)k elders in het land vindt, zoals een ^rdekte kartingbaan7 De voorstan- s van die gedachte gaan er me ideels van uit dat Texel elke toerist d nodig heeft en zich geen selec- ;an permitteren Zij betogen dat de atting dat het vakantiepubliek lerp is te onderscheiden in stilte- mende liefhebbers van vogeltjes bloemetjes tegenover gemotori- irde discobezoekers die alleen arde bloemetjes buiten zetten, al ig niet meer klopt. De meeste va- itiegangers doen van alles. Ze iken een pilsje, gaan uit, maar ten van het natuurlijke waddengebied komen, dus voor dingen die elders met of minder zijn te vinden. Op de eilanden zou daarom juist niet alles moeten worden aangeboden. Zo zou men verzekerd zijn van de trouw van de echte liefhebbers en de pretpark mensen buiten de deur houden. De VVV-directeur van Terschelling schijnt gezegd te hebben dat zijn ei land zich onder andere moet onder scheiden door dingen die er niet zijn. Hinderlijke kennis Meijer liet zich afhoudend en relative rend uit en had in elk geval geen dui delijk antwoord op de vraag wat er op Texel nog verbeterd of veranderd zou moeten worden om de recreatie daar meer in overeenstemming te brengen „Wees eerlijk tegen uw gasten, want ze onthouden het hoor!" Aldus professor Jan de Jong, die tijdens de promotieavond van de VVV op humoristische wijze een betoog hield over de kansen en bedreigingen voor het toerisme. Opvallend was dat hij nauwelijks met nieuwe stellingen op de prop pen kwam. Eerder op de avond had de VVV-directie hem al het gras voor de voeten weggemaaid... Conclusie na De Jongs lezing was dan ook dat de VVV Texel de markt goed heeft geanalyseerd en tijdig inspeelt op trends. De Jong, bijzonder hoogleraar bedrijfskunde aan de Universiteit van Utrecht, noemde als belangrijk ver schijnsel de hang naar zekerheid en menselijke maat. „Verre landen zijn een beetje eng Het viel me op dat op Texel de mensen hun fiets wel op slot zetten, maar zonder zware kettingen. Rustgevend!" Een andere trend is „mini-luxe" „Men wil zichzelf af en toe verwen nen. Geld speelt even geen rol... maar kwaliteit wel. Als het wel goed was. maar net met goed genoeg, volgt de kater U moet dan ook alles doen om de gast in de watten te leg gen, als het om mini-luxe gaat. Tip: zorg voor verrassingen, door bijv. een van de acht soorten Texelse kruiden bitters als attentie klaar te zetten." De gedachte van de VVV om van elke Texel-ganger een ambassadeur voor het eiland te maken, sprak De Jong aan. „Zorg daarom voor spraakma kende belevenissen. Alleen maar goed je best doen is niet genoeg Mensen moeten over hun avonturen op Texel praten." Actie voor oudere gasten past daar prima bij, aldus De Jong, die tot hilariteit van de zaal het „karlen voor ouderen" introduceerde met de belangen van de natuur. De door haarzelf gepresenteerde prikke lende stelling dat recreatie goed is voor het natuurbehoud in het waddengebied (omdat op die manier een maatschappelijk draagvlak ont staat voor natuurbescherming) werd door haar of anderen niet uitgediept. Veronica Bos („Ik ben een beetje gehinderd door kennis omdat ik na een scheikundeopleiding afstudeerde als milieukundige") constateerde dat recreatie allerminst belastend hoeft te zijn voor het milieu Als economische en moeilijk te automatiseren activiteit levert het bovendien blijvend veel werkgelegenheid op. Je kunt beter toerisme hebben dan een olie raffinaderij. Bij het zoeken naar initia tieven die leiden tot nog grotere mi lieuhygiëne op de eilanden kan worden gedacht aan het doorvoeren van afvalscheiding, drinkwater besparing en uitbreiding van (even tueel gratis) openbaar vervoer om de automobiliteit terug te dringen. Ook denkbaar is een milieukeurmerk als aanbeveling van vakantiegebieden en/of accommodaties die aan be paalde milieueisen voldoen Bij een enquête heeft 86% van de onder vraagde toeristen te kennen gegeven zo'n „stempel" als een aanbeveling te beschouwen Dat mag echter niet in het prijskaartje doorwerken want nie mand heeft er extra geld voor over Afvalbakken Aan de belangrijkste milieuwensen van de gasten voldoet Texel in ruime mate: schone lucht, mooie natuurlijke ligging, bosrijk met ongerepte plek ken. Er zijn ook wensen geuit waar van twijfelachtig is of ze bijdragen aan een beter milieu dagelijks verscho nen van handdoeken op hotelkamers en plaatsen van afvalbakken in de natuur Wat het laatste betreft: ook op Texel blijken de afvalbakken met ai- leen te worden gebruikt door passe rende vakantiegangers voor hun pa piertjes en blikjes maar ook door eigen inwoners die er hun rommel van huis of bedrijf ingooien. De bak ken raken daardoor overvol waardoor de rotzooi ontstaat die men nu juist wilde voorkomen De mensen kun nen dus beter worden opgeroepen om de rommel in de eigen broekzak testeken Of in een aparte plastic zak, want inmiddels staat vast dat plastic zakken beter zijn voor het milieu dan papieren zakken (i). Liesbeth Meijer schetste de enorme groei van het toerisme op de verschil lende waddeneilanden en de gevol gen voor bijvoorbeeld de water winning op Vlieland, maar gaf er geen oordeel over Wel verzette ze zich tegen de „verstening" van het land schap omdat steeds meer kampeer plaatsen worden omgezet in bunga lows, maar die gedachte is inmiddels gemeengoed Ze had een grief tegen ik het betoog van de heer Van der !k van Staatsbosbeheer in de xelse Courant van 18 februari jl. s, waarin hij het doet voorkomen of SBB z'n oor te luisteren legt bij bezoekers van het bos en SBB i oog heeft voor de recreatieve ctie van het bos, dan vraag ik mij welke metamorfose zich aan de sr Van der Spek en zijn baas, de Klaassen, heeft voltrokken ide heren laten geen gelegenheid irbijgaan om zichzelf in de lokale •s te profileren. Maar of SBB, waar- i de naam inmiddels al is veran- 'd in SBV (Staats Bos Verumeer), )r ons allemaal zingt, waag ik te twijfelen. idergetekende kwam twee jaar leden al in aanvaring met SBB «el over betrekkelijk eenvoudige (en die met een beetje goede wil ten handomdraai hadden kunnen Irden opgelost. Maar toen was van r „bosbezoekers-vriendelijke" be lering geen sprake. Dat ging toen r zaken als de verkeersonveilige situatie op de hoek Rommelpot-Jan Ayeslag die met het afzagen van één enkele dikke tak van een uitzicht be lemmerende vlieg-den zou zijn opge lost. Over stronken en stoppels midden op de wandelpaden draven waardoor deze paden onbegaanbaar worden voor wandelaars Over de gewoonte van SBB om elk najaar op de Heidevlakweg en omge ving, waar van verstuiving absoluut geen sprake is het slootkant-maaisel en andere rotzooi tot kniehoogte op de wandelpaden te dumpen. Over het ontbreken van afvalbakken en rustbankjes enz. enz. Maar al mijn bemerkingen werden gebagatelli seerd en voor de rest beriep men zich op gebrek aan geld en personeel Nu ben ik er de persoon met naar om mij door een paar zelfingenomen car- rière-makertjes te laten aftroeven. Dus heb ik mijn op- en aanmerkingen voorgelegd aan het regiohoofd van SBB Noordholland, de heer De Vrieze. Maar naar het schijnt verstaat men bij SBB uitstekend de kunst om elkaar de hand boven het hoofd te houden Dit laatste werd mij nog eens extra duidelijk in een brief van Mr M. Brabers van de Hoofd-directie van SBB in Driebergen waarin deze op grond van het totale dossier met tot de conclusie komt dat SBB Texel in hun taakuitvoering tekort schiet. De heer Brabers baseerde zich mede op het feit dat noch in de regio, noch op het hoofdkantoor klachten, anders dan die van mij, waren ontvangen Op zo'n moment begin je aan jezelf Toen men honderd jaar geleden een bos wilde maken op Texel, moest er gediepploegd en bemest worden. Met primitieve middelen werden destijds de jonge boompjes geplant en be mest om ze aan de gang te krijgen. Men koos voor dennen omdat die op deze arme gronden de meeste kans van slagen hadden En zie, na jaren hadden we toch maar een mooi bos. Later werden loofbomen geplant die het veel minder goed deden Arme tierige dingen die weinig luwte geven en alleen in de zomer groen zijn. In ons dennenbos was zelfs in de win ter nog luwte en in de zomer scha duw. Hoe slecht loofbomen het doen het Texelse bestemmingsplan voor het buitengebied „Op een eiland waar natuur en milieu zo'n belangrijke rol spelen, zou je venvachten dat hier over veel te lezen is in het bestem mingsplan. Maar er zijn maar enkele regeltjes aan gewijd". Wensen Iets hardere noten werden gekraakt tijdens de discussie in de (matig be zette) zaal. Iemand zei dat er op milieugebied wel degelijk veel te ver beteren is op Texel. In de landbouw wordt nog teveel gif gebruikt en de kwaliteit van het water in de sloten laat te wensen over. Hoewel het aan tal bedden op het eiland niet zo erg is gestegen, is de toeristische druk toch aanzienlijk toegenomen. Het dagtoerisme is een factor van bete kenis geworden en er is nu het héle jaar sprake van toerisme. De bezoe kers zijn bovendien actief Ze komen overal en er zijn naar verhouding veel hondenbezitters bij waardoor de ver storing in natuurgebieden aanzienlijk Ook werd gepleit voor het veel krach tiger terugdringen van de auto. Het moet aantrekkelijk worden gemaakt om zonder auto naar Texel te komen. Mensen vinden het heel gewoon dat ze bij een vliegvakantie maximaal 20 kilo bagage in een koffer mogen mee nemen en in het vakantiegebied niet over een auto beschikken Dat moet op Texel ook kunnen". Dat het fietsen tijdens de vakantie op Texel verheugende vormen heeft aangenomen, werd door niemand ontkend. Op sommige fietspaden is het veel drukker dan op de autoweg ernaast Maar veel fietsroutes op Texel moeten blijkbaar nog worden ontdekt. Spreiding van fietsers is ge wenst. Laatste keer De laatste winterlezing van EcoMare is op 6 maart. Die gaat over duurzaamheid in het algemeen en wordt verzorgd door Teso-directeur Rob Wortel en de studenten Jacqueline Smet en Yvo Veenis. Laatstgenoemden hebben als studie project een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden van „duurzaam" toerisme op Texel en doen daarbij praktische suggesties. Of een indoor-kartingbaan iets toe voegt aan Texel als toeristisch pro- dukt is niet aan de gemeente om te beoordelen. Op planologisch ge bied zag het merendeel van de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid het plan van de vier jonge Texelaars dinsdag wel zitten. De twee bedrijfswoningen die ze willen bouwen is een ander verhaal. Het viertal, Leny en Paul Boersen, Bram de Smidt en Esther Nebbelmg, timmert flink aan de weg. Zo waren ze alle raadsfracties afgeweest met hun plan. De commissie toonde zich on der de indruk van hun enthousiasme. Jan Koolhof van het CDA voerde dat zelfs als argument aan „We moeten het honoreren dat we mensen in onze gemeenschap hebben met zoveel durf." Pieter de Groot (D66) wees hem er fijntjes op dat indertijd de ex ploitanten van De Witte Engel ook héél energiek overkwamen. „Maar toen stemde u tegen CDA. Texels Belang. VVD en zelfs GroenLinks steunden het bouwplan, dat betrekking heeft op het industrie terrein van Oudeschild Jaap Vlaming noemde het een goede zaak dat er een vorm van vermaak komt in de nabijheid van de Bruine Vloot. Dirk Terpstra (PvdA) en Pieter de Groot vinden het bedrijventerrein geen goede plaats voor een derge lijke baan. „Je zit met een schaarste probleem. We hebben al zo weinig bedrijvengebied. Als jullie het op een andere plek situeren, bijvoorbeeld bij de hal van Erwich in De Koog, ben ik de eerste om steun te geven", aldus De Groot Alle commissieleden uitten hun zorg over de twee dienstwoningen die in het plan zijn opgenomen. Naast de lokatie is een slachtplaats gevestigd en overslagstation De Hamster ligt ook vlakbij „We hebben in Den Burg al eens zulk gedonder gehad en het gevolg was dat de slachtplaats dicht moest. Dat willen we met wéér mee maken". zo verwoordde Terpstra de mening van de hele commissie. Ook klachten over stankoverlast of stof van De Hamster worden gevreesd. De opmerking van George Dekker, eigenaar van de openlucht-baan op Akenbuurt. dat mdoorbanen meestal tot 24.00 uur zijn geopend en dat daarna kans bestaat op heen en weer-gerij naar uitgaans gelegenheden in De Koog, werd door de commissie voor kennisgeving aan genomen. Dekker probeerde het nog maals met de opmerking dat in zijn bedrijf maximaal twee bier wordt ge schonken aan de karters. „Ik ga er van uit dat deze starters net zo zorg vuldig te werk gaan", repliceerde De Groot. Het rijk gaat haar 343 aandelen in Vliegveld Texel verkopen. In het kader van de privatiserings gedachte trekt de overheid zich terug uit verschillende kleine luchtvaartterreinen. Wel staat er een afkoopsom voor toekomstige verliezen tegenover. Alle regionale luchthavens zijn on langs door de ministerraad onder de loep genomen Tot nu toe bestond te twijfelen Immers als de hele we reld idioot is en ik denk dat ik normaal ben, dan ben ik idioot en is de rest normaal De norm wordt nu eenmaal bepaald door datgene waarvan er de meeste zijn. En daarom doet het mij deugd dat er nu nog een paar idioten z''n Jan A Does, Oosterend op Texel kun je bijvoorbeeld zien te genover hotel De Pelikaan Hopelijk zet Staatsbosbeheer nu het nog kan in plaats van al die gekapte dennenbomen weer nieuwe dennen of sparren. En krijgen die jonge boompjes wat extra voeding mee. Dat is bosbouw, SBB1 Toen nog niet zo lang geleden als gevolg van twee orkanen massa's dennenbomen werden ontworteld, sloeg Staatsbosbeheer alarm: een ramp' Nu worden door mensenhan den bewust veel meer bomen om zeep geholpen en moeten we dat gewoon vinden. De Texelaars en ongetwijfeld ook vele recreanten begrijpen daar mets van en vragen zich af wie verantwoordelijk is voor deze catastrofe. Texelse landbouwers overwegen de oprichting van een vereniging voor natuurbeheer. Het initiatief sluit aan bij de afspraken die ge maakt zijn in het convenant. De vereniging zal zich onder andere bezighouden met het vaststellen van de grenzen van gebieden voor natuurontwikkeling en reservaats- gronden. Bestuurders uit de land bouw beraden zich donderdag avond over de oprichting. De zelfstandige vereniging zal opere ren onder de vleugels van de Weste lijke Land- en Tuinbouw Organisatie (WLTO). Ook andere zaken uit'het convenant, zoals het randenbeheer, beheersovereenkomsten bescher ming van weidevogels, waterpartijen in het buitengebied en andere land schappelijke zaken worden nader uit gewerkt door de vereniging Daarbij zal het bestuur samenwerking zoe- Een groot deel van het gekapte hout uit De Dennen is woensdag en don derdag ingescheept in de haven van Oudeschild. Het betreft circa 1700 kubieke meter vezelhout (voor spaan plaat) dat is bestemd voor een fabriek in Betgie. Een ander deel stammen dat wordt verzaagd tot planken en balken wordt per as naar de vaste wal vervoerd. Hetzelfde geldt voor fabriekshout. dat naar Duitsland wordt getransporteerd. (Foto Gerard Timmerman) ken met of advies inwinnen bij instan ties als de gemeente, provincie, Uit- waterende Sluizen en Waterschap Hollands Kroon. Het is de bedoeling dat er ook een vertegenwoordiger uit de Vogelwerkgroep in het bestuur plaatsneemt Het is waarschijnlijk dat leden van de WLTO zich bij de club kunnen aan sluiten. Of die ook als belangen vereniging gaat opereren staat nog met vast Namens de WLTO geeft Theo Stam donderdag, aanvang 20.00 uur, voorlichting over de taken van zo'n vereniging. De vergadering is met openbaar een regeling waardoor het rijk voor 40 procent bijdroeg in jaarlijkse exploi tatietekorten. VoorTexel viel dat ove rigens wel mee: over de laatste tien jaar ging het om slechts enkele dui zenden guldens. Het rijk is in het ver leden bij Vliegveld Texel betrokken geraakt om de bereikbaarheid van het eiland, met name in de winter, te garanderen Overige aandeelhou ders zijn de gemeente (153 stuks), de provincie (27 stuks) en de Kamer van Koophandel (2 stuks) Financieel-bestuurlijke deelname in kleine vliegvelden wordt door de over heid niet langer gezien als kerntaak. Texel wordt gelijkgetrokken met de overige regionale luchthavens. De aandelen zullen dus worden ver kocht. Hoe en aan wie is nog niet bekend. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat is ervan op de hoogte dat tegen het jaar 2000 een renova tie van de gras-landingsbaan op het programma staat, die een verlies- situatie zal opleveren als financiering via de exploitatie geschiedt. Daarom mag in 1999 worden gerekend op een afkoopsom om dit toekomstige tekort op te vangen Piet Morée, administrateur van het NV Luchtvaartterrein Texel, is licht bezorgd over de ontwikkeling. „De particuliere vliegerij is conjunctuur gevoelig. De laatste tien jaar ging het goed, maar je weet nooit of dat zo blijft." Hij hoopt in juni tijdens de ver gadering van de Raad van Bestuur van het vliegveld meer details te ver nemen van de rijks- vertegenwoordiger. goed idee, Historische Vereni- Texel, om een gespreksavond te eggen. Beter laat dan nooit. Maar er op kortere termijn geen stokje ir worden gestoken, want over een land liggen alle dennen om. En dat i je nooit meer terug draaien, ïnnenbomen horen met op Texel". JVat een onzin. Laten we als mens Hvondering hebben voor de kleine ^■inenboom die gevochten heeft te- ijén wind en zout om te overleven. En wordt zomaar omgezaagd. We ^fcben toch al zo weinig bomen op ■et eiland. Loofhout is mooi, maar "en den veel mooier. Die blijft groen, jeeft beschutting. Vogels zijn maar yat blij als ze kunnen schuilen tussen Jjtakken als de wind over het eiland Ijjlaast. Daar wel eens aangedacht 3BB? Wie bedenkt zoiets (zeker weer L-®iler een bureau?) Jfiooi gevonden VVV, „Maak van je gast een amoassaaeur en „extra aandacht voor Duitse toeristen". Zul len die ook met met kromme tenen in het armzalige bos lopen? Waar komt die toerist straks nog voor (afbraak ei land) Geen schapen meer op de dijk want schapenkeutels zijn slecht voor het gras. We strooien liever kunst mest We weten niet hoe we de Groeneplaats weer gezellig moeten maken (Groeneplaats deed vroeger z'n naam eer aan), want die is ver pest. Alles dat verkeerd wordt aange pakt moet naderhand met veel geld weer in de oude staat worden terug gebracht De gasten komen voor eenvoud, rust, vriendelijkheid. Het wordt zo modern dat straks de verkeerde gasten ko men en die zijn geen ambassadeurs voor ons eiland Geld maakt niet al tijd gelukkig, wel kwaliteit. Bestuur ders van Texel, maak van je gast een ambassadeur maar let heel goed op waar het om gaat. Niet teveel van het „goede", wel 'n flink portie eiland gevoel Hoogmoed komt voor de val. Sien Groos, Oosterend. Het zal wellicht bekend zijn dat overheidsinstanties in principe met reageren op ingezonden brieven in de pers Ook ik heb me, in een loop baan van bijna 35 jaar als districts hoofd bij Staatsbosbeheer, hieraan nooit eerder bezondigd. Maar nu wil ik graag, op persoonlijke titel, mijn on genoegen uiten over een ingezonden brief in uw krant. Het betreft de brief van de heer Van'der Kooi over het. vermeende, (wan)beheervan Staats bosbeheer in De Denhen in de krant van 14 februari jongstleden Mijn bezwaar uit zich niet tegen het gegeven dat velen van u zich bezorgd maken over ons beheer. Dit kan ook worden gevoed vanuit een grote be trokkenheid met dit bos. U kunt er echter van overtuigd zijn dat deze betrokkenheid eveneens in zeer ruime mate bij onze medewerkers aanwezig is. Mijn bezwaar richt zich echter wel tegen de wijze waarop de heer Van der Kooi, notabene in zijn functie van voorzitter van de Histori sche Vereniging, meent deze discus sie te moeten starten. Een discussie waarbij geen reèle ar gumenten worden genoemd, ten deert naar mijn mening naar het be drijven van demagogie. Hij stelt nl. tendentieuze vragen. Vragen die ei genlijk geen vragen zijn, want de ant woorden worden de lezer al bij voor baat in de mond gelegd. Bovendien getuigt dit stuk mijns inziens van een gebrek aan plaatselijk historisch be sef. Terwijl toch juist hij beter zou moeten weten Het beleid van het Staatsbosbeheer om het aandeel loofhout in De Dennen uit te breiden ten koste van het naaldhout is nl. een lokaal historisch gegeven en echt geen modegril of recent bedenksel Het stoelt op feiten, onderzoek en praktijk en daardoor op argumenten die, in mijn bosbouwersogen, zeer valide zijn. Een paar historische ge gevens in dit kader. Naar aanleiding van het jaarverslag van het Staatsbosbeheer over 1948 verklaarde boswachter Schol destijds al in een interview in de Texelse Cou rant ,.U weet dat het uiteindelijk in de bedoeling ligt om De Dennen om te toveren in een loofhoutbos". De His- tonsche Vereniging wijdde bovendien in december 1993 haar nummer gro tendeels aan de geschiedenis van De Dennen. Op pagina 17 van dit num mer kunt u lezen dat de uitspraak van boswachter Schol ook al in de derti ger jaren uitgangspunt van het bos beleid was Van consistentie gespro ken! In alle beheersplannen over De Den nen wordt dit beleid bovendien nader uitgewerkt. Het recente beheersplan dateert uit 1991. Dit plan is toen, tij dens een openbare hoorzitting in het gemeentehuis, besproken en uitge legd en daarna voor de raadsleden in het veld toegelicht en bediscussieerd. Ook de heer Van der Kooi was hier bij destijds als raadslid aanwezig. Ik meen er goed aan te doen om de le zer deze informatie niet te onthouden. De verdere, feitelijke, discussie zal tijdens de binnenkort te beleggen gespreksavond kunnen plaatsvinden Roel Klaassen, Den Burg (ADVERTENTIE) Kanaal 30- 540 25 Mhz

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7