I-I Officiële I berichten Centrum Den Burg deels voetgangerszone TEXELSE JO COURANT Informatierubriek van de I gemeente Texel 28februari 1997 Waardestijging van onroerende zaken leidt tot verlaging tarieven gemeenteljke onroerende-zaakbelastingen Tijdelijke afsluiting Rozendijk Verharden wegbermen in I997 Afsluiting Emmalaan en Hoornderweg jr* I H Lp) Verkeers bes luit Wet milieubeheer Kennisgeving ontwerp-besluit Rectificatie Wet milieubeheer Spreekuur burgemeester Aangevraagde bouwvergunningen Ruimtelijke ordening Verleende bouwvergunningen: UIT DE RAAD: Historische overwinning voor de Geuzen A Als iedere seconde telt VRIJDAG 28 FEBRUARI 1997 Binnenkort worden de Weverstraat, Stenenplaats, Binnenburg, Hoger- straat, een gedeelte Kogerstraat en een gedeelte Waalderstraat In Den Burg een voetgangerszone. Door het instellen van een voet gangerszone krijgen voetgangers de eerste rechten en worden fiet sers gedoogd. Dit houdt in dat fiet sers op geen enkele wijze voet gangers mogen hinderen en er dus bijvoorbeeld alleen gefietst mag worden als het met te druk is op straat. Bij drukte moeten fietsers af stappen. De regeling voor verzorgend ver keer wijzigt door het instellen van de voetgangerszone niet. De bevoorradingstijden blijven van maandag tot en met vrijdag van 07.00 tot 10 00 uur en van 13.00 tot 14 30 uur. Op zaterdag mag bevoorraden alleen van 07.00 tot 10 00 uur. De gemeente verzoekt de bedrijven zoveel als mogelijk van deze tijden gebruik te maken om zo de overlast zo veel als mo gelijk is te beperken. De gemeente stelt de voetgangers zone in naar aanleiding van vra gen in de gemeenteraad over de mogelijkheden om enkele straten in het centrum van Den Burg fiets- vrij te maken Het fietsvrij maken is echter geen passende oplossing. Veel ouderen zijn voor hun mobi liteit juist afhankelijk van de fiets en door te kiezen voor een voet gangerszone blijft het centrum van Den Burg ook voor hen goed toe gankelijk. Een andere reden is dat er genoeg momenten zijn waarop fietsen geen overlast in de ge noemde straten geeft. De ge meente Texel wil bovendien het fietsgebruik bevorderen. (advertentie) Eiland I berichten Beschikking met WOZ-waarde valt bij iedereen in de bus OgnJurgJjalaa '■"•n VNl|intvi|iM De gemeente Texel verstuurt in de tweede helft van maart aan eige naren en gebruikers van wo ningen en bedrijfspanden een be schikking waarin de waarde staat van de woning of het bedrijfspand. Texel voert hiermee de Wet Waar dering Onroerende Zaken (Wet WOZ) uit. De waarde op de be schikking wordt gebruikt bij het vaststellen van de hoogte van een aantal belastingen: de inkomsten belasting, de vermogensbelasting, de onroerende-zaakbelastingen en de "waterschapsomslag ge bouwd". De WOZ-waarde Als eigenaar of gebruiker van een woning of bedrijfspand weet u in de toekomst beter waar u met uw belastingen aan toe bent. De Wet WOZ zorgt ervoor dat de belang rijkste belastingen over onroe rende zaken worden gebaseerd op dezelfde waarde. Tot nu toe was die waarde per belasting verschil lend. De Belastingdienst gebruikte een andere waarde dan de ge meente, en soms hadden ook waterschappen hun eigen syste matiek In de nieuwe situatie is het de gemeente die de waarde van een onroerende zaak vaststelt. Die waarde wordt vervolgens ook ge bruikt door de Belastingdienst en het waterschap. Deze zogenaam de WOZ-waarde wordt gebruikt voor het huurwaardeforfait in de in komstenbelasting, de vermogens belasting, de onroerende-zaak belastingen, de gemeentelijke forensenbelasting en de "water schapsomslag gebouwd". Eind februari 1997 begint de ge meente met het herstraten van het gedeelte van de Rozendijk tussen de Smitsweg en de Bakkenweg. Met uitzondering van het fietspad wordt dit gedeelte dan afgesloten voor alle verkeer. De verwachting is dat het herstraten ongeveer 2 maanden zal duren. Dit jaar wordt een begin gemaakt met het verharden van wegber men op plaatsen waar deze slecht zijn. De bermen worden verhard met zogenaamde grasbeton- tegels. Voor dit jaar staan gepland het Lage Wegje, de Zaan- dammerdijk, de Laagwaalderweg tussen de Oosterenderweg en de Polderweg en de Nieuwlander- weg tussen Waal en Burgerdijk en De Staart. De andere delen van de Laagwaalderweg staan voor de komende jaren gepland. De plannen voor de rotonde Pont- weg/Emmalaan/Hoornderweg zijn inmiddels zover gevorderd dat het project in de uitvoerende fase komt. In overleg met de provincie Noord- Holland zijn de tekeningen ge- Vaststelling waarde Voor de vaststelling van de WOZ- waarde zijn de door de gemeente ingehuurde deskundige taxateurs uitgegaan van het bedrag dat het huis zou opbrengen wanneer het op 1 januari 1995 leeg verkocht zou zijn en onmiddellijk in gebruik genomen zou kunnen worden. Dit is de vrije verkoopwaarde van een pand. Met een hypotheek en an dere zakelijke rechten (zoals erf pacht) wordt geen rekening gehou- maakt en is het bestek opgesteld. Woensdag 5 maart aanstaande vindt de aanbesteding plaats. Na de gunning en de voorbereidende werkzaamheden zal op maandag 17 maart daadwerkelijk met de uit voering worden begonnen. Wan neer de werkzaamheden volgens planning verlopen, is de rotonde in de eerste week van mei klaar. De aanleg van de rotonde wordt in fasen uitgevoerd. Het uitgangs punt is dat het verkeer op de Pont- weg vanuit beide richtingen gedu rende het gehele werk van één rijstrook gebruik kan maken. Dit wordt geregeld door verkeerslich ten. Wel moet rekening worden gehouden met enige vertraging. De toeleidende wegen Emmalaan en Hoornderweg worden voor het gemotoriseerde verkeer geduren de de werkzaamheden afgesloten. Dit verkeer zal worden omgeleid. den. Er wordt overigens maar een beperkt aantal woningen daad werkelijk getaxeerd. Per wijk wor den representatieve panden uitge kozen en getaxeerd. De waarde van de overige woningen van het zelfde type wordt daarvan afgeleid Voor bedrijfspanden geldt de waarde in het economische ver keer of, als die hoger is, de gecor rigeerde vervangingswaarde. De vervangingswaarde is het bedrag dat nodig zou zijn als het pand opnieuw gebouwd zou worden. Dit bedrag wordt gecorrigeerd voor afschrijving wegens leeftijd en economische afschrijving. De al dus berekende waarde van het pand vormt samen met de waarde van de grond de gecorrigeerde vervangingswaarde van de onroe rende zaak. Vier jaar geldig De waarde in de WOZ-beschikking geldt in beginsel voor vier jaar. De eerste periode loopt van 1997 tot en met 2000 Bij een grondige ver bouwing waardoor de waarde van de onroerende zaak aanzienlijk wijzigt, krijgt u een nieuwe be schikking. Deze geldt voor de rest van de vier jaar Daarnaast kan, bij verhuizing, de nieuwe eigenaar of gebruiker bij de gemeente een verzoek indienen voor een nieuwe WOZ-beschikking Wanneer de WOZ-waarde geldt De aanslag voör de onroerende- zaakbelastingen die u in het voor jaar van 1997 krijgt, is al geba seerd op de waarde in de WOZ- beschikking. De "waterschaps omslag gebouwd" wordt dit jaar ook vastgesteld op basis van de WOZ-waarde. Ook voorde inkoms tenbelasting geldt 1997 als eerste jaar dat de WOZ-waarde gaat gel den. Voor de vermogensbelasting is dat 1998. Omdat u pas begin 1998 uw aangiftebiljet 1997 krijgt, gaat u in het algemeen pas in 1998 voor het eersf wat van de nieuwe waarde merken. Op het aangifte biljet dat u in 1998 invult, is het niet meer mogelijk om zelf de waarde van uw onroerende zaak te schat ten, zoals u gewend bent. U moet dan de WOZ-waarde invullen. De gevolgen voor uw belasting aanslag Door de uitgevoerde taxatie wordt de waardestijging van uw woning of bedrijfspand zichtbaar gemaakt. Deze hogere waarde vormt de basis voor de u opgelegde belas tingaanslagen. De gevolgen van de herwaardering voor de hoogte van de door u te betalen belas tingaanslagen 1997 ten opzichte van 1996 zullen doorgaans des ondanks toch gering zijn daar ge meente, rijk en waterschap maat regelen hebben getroffen om dit te compenseren. De gemeente Texel heeft bijvoorbeeld besloten dat de totale waardestijging van de woningen en bedrijfspanden met in het voordeel van de gemeente mag werken. De gemeente Texel heeft om die reden, net als het waterschap overigens, de tarieven voor de onroerende-zaakbelas tingen verlaagd. Voor de rijksbe lastingen worden de waarde klassen in het huurwaardeforfait voor de inkomstenbelasting afge schaft. De waardestijging zelf zal gemiddeld niet tot belasting verhogingen leiden. Is de waarde van uw woning of bedrijfspand echter meer dan gemiddeld in waarde gestegen, dan zult u iets meer onroerende-zaakbelasting gaan betalen. Is de waarde van uw woning of bedrijfspand gemiddeld of minder dan gemiddeld geste gen, dan betaalt u evenveel of zelfs minder onroerende-zaakbelas tingen. De WOZ-beschikking is geen belastingaanslag. Op de beschik king staat met vermeld welke belastingbedragen verschuldigd zijn. Hiervoor ontvangt u van de verschillende overheden een belastingaanslag Voor de onroe- rende-zaak belastingen kunt u de hoogte van de aanslag eenvoudig zelf uitrekenen. De door de ge meente Texel voor 1997 gehan teerde tarieven per 5.000,-- waarde van de onroerende zaak zijn: Voor woningen: eigenarenbelasting gebruikersbelasting Voor niet-woningen: eigenarenbelasting gebruikersbelasting 3,58 2,98 4,30 3.47 In 1996 werd geen verschil ge maakt tussen woningen en niet- wonmgen De tarieven per ƒ5.000,-- waarde Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende verkeers- besluiten hebben genomen - het realiseren van een stopkruising bij de kruising Molenlaan/Postweg, waarbij het verkeer op de Molenlaan dient te stoppen en voorrang dient te verlenen aan het verkeer op de Postweg; - het inkorten van het bestaande parkeerverbod aan de oostzijde van de Nieuwlanderweg, te weten het gedeelte 100 meter ten zuiden van het fietspad Waal en Burg tot 200 meter ten noorden van dit fietspad, tot 160 meter ten noorden van het fietspad Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij bur gemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes we ken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de gronden van het bezwaar; - zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voorne mens zijn vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verlenen aan: de heer M Smit. Oostkaap 7. 1794 GH Oosterend voor een melkveehouderij en loonbedrijf gevestigd aan Oostkaap 9 In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 4 maart tot 2 april 1997 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling milieubeheer ter inzage de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisselmg over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtenwisselmg aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan eenieder binnen de inzagetrermijn bij bur gemeester en wethouders schriftelijk bedenkingen inbrengen De schrif telijke bedenkingen dienen geadresseerd te worden aan: Het college van burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, met bekendgemaakt. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling milieubeheer, tele- foon(doorkies)nummer 362188. In de vorige week geplaatste kennisgeving inzake het voornemen van burgemeester en wethouders van Texel om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verlenen voor een uitgeverij en assemblagebedrijf van lichte vliegtuigen moet voor het adres van aanvrager Handelsonder neming Brügemann BV en de plaats van de inrichting, Abbewaal 19 (i.p.v. 13), 1791 WX Den Burg worden gelezen. J. Bakker voor het plaatsen v.e machineberging a/d Ruigendijk 16a te De Koog (verzonden 19- 2- 97), R J. van Hoey Smith voor het ged vernieuwen/vergroten v.e. berging rot kantoor a/d Langeveldstraat 6 te De Cocksdorp (verzonden 19-2-'97); A S Langeveld voor het bouwen v.e tuinhuisje a/d Postweg 132 te De Cocksdorp (verzonden 20-2-"97), DSW De Bolder voor het bouwen v.e sociale werkplaats a/h Schilderend 70 te Den Burg (verzonden 21-2-'97). A K Rienstra voor het vergroten v.e. woning a/d Waalderstraat 23 te Den Burg Goedgekeurde melding bouwvoornemen: G C M Kriek S A.C v/d Kraan voor het bouwen v.e. aanbouwtje a/d Californièweg 3 te De Koog (verzonden 24-2-'97). Verleende sloopvergunning: J. Brouwer voor het slopen van golfplaten op de aanwezige daken a/d Heemskerckstraat 43 te Oudeschild (verzonden 21-2-'97). Bezwaar- en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin nen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitge reikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een aafschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er op dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, sectie Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. Komende dinsdag, 4 maart 1997, vervalt het spreekuur van de burgemeester. J A Veldman voor hef plaatsen v.e garage a/d Kikkertstraat 88 te De Cocksdorp (verzonden 18- 2-"97), G.J Rietveld voor het plaatsen ve garage/ berging a/d Buytengors 4 te Den Burg (verzonden 18-2-'97), B C Klippel voor het verbouwen v e hotel/restaurant a/d De Ruyterstraat 60 te Oudeschild (verzonden 18-2-'97); B Masanneck voor het veranderen'vergroten ve zomerhuis a/d Roggeslootweg 671 te De Cocksdorp (verzonden 19-2- 97); I H Bessels-Peters voor het verbouwen ve woonhuis a/d Muyweg 13 te De Cocksdorp (verzonden 19-2-'97), Bouwbedrijf Frans Zegel bv voor het overkappen v e opslagruimte a/d Heemskerckstraat 25-27 te Oudeschild (verzonden 19-2-'97); J Wiersma voor het veranderen v.e. voorgevel a/d Wilhel- minalaan 14 te Den Burg (verzonden 19-2-'97), P Van der Star voor het plaatsen van terras schermen a/d Heemskerckstraat 10 te Oudeschild (verzonden 19-2-'97); H J Witte voor het plaatsen v e dakkapel a/h Schilderend 55 te Den Burg (verzonden 19-2-'97), R C J. Timmer voor het vernieuwen/vergroten v e bijgebouw a/d Beatrixlaan 110 te Den Burg (verzonden 19-2-'97). Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is inge diend door: J. De Wit voor het plaatsen v e bedrijfsschuur a/d Laagwaalderweg 32 te De Waal (ontvangen 19-2-"97). St Texel Vakantie Gehandicapten voor het vergroten v e vakantiecentrum a/d Ruijslaan 65 te De Koog (ontvangen 19-2-'97) P Eelman voor het bouwen van een berging a/d Muyweg 11 te De Cocksdorp (ontvangen 20-2-'97). K. Schuijl voor het plaatsen v e kas a/d Postweg 113 te De Cocksdorp (ontvangen 20-2-'97), N.C Mantje voor het vergroten ve landbouwschuur a/h Mieland 2 te Oudeschild (ontvangen 21-2-'97) Tevens is een melding bouwvoornemen ontvangen van: R K Mattner voor het plaatsen ve serre a'd Noordwester 76 te Den Burg (ontvangen 25-2-'97). Tegen deze kennisgeving kun u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouw vergunningen worden gepubliceerd. Openingstijden en ber, baarheid gemeentehuis - Het gemeentehuis is geopenl 's morgens van 8.30- 12.30 ui 's Middags is het gemeenteh; (behoudens afspraak) gesloti Het gemeentehuis is 's midda gesloten omdat de mensen in het gemeentehuis werkzaz zijn op deze manier de lopen zaken efficiënt en adequaat kt nen afhandelen Doorkiesnummers gemeens huis. Het telefoonnummer van de J meente Texel is (0222) 362121 Doorkiesnummers afdelingen van de onroerende zaak waren toen hoger en bedroegen voor de: eigenarenbelasting 4,45 gebruikersbelasting 3,58 Een rekenvoorbeeld van de gevolgen Een eigenaar-gebruiker in 1996 van een woning met een ge schatte waarde voor de onroe rende-zaakbelastingen van 205 000 betaalde 329,23. Dit is als volgt berekend: 205.000 5.000 41Dit wordt ver menigvuldigd met 8,03 zijnde de tarieven (4,45 3,58) voor de ei genaar en de gebruiker. En 41 x 8,03 329,23 Heeft het huis volgens de WOZ- beschikking 1997 een waarde van 250.000 dan betaalt de eigenaar gebruiker in 1997 aan onroe rende-zaakbelastingen 328,--. Dit is als volgt berekend: 250 000 5.000 50. Dit cijfer vermenigvul digen met 6,56 zijnde de optelsom van de tarieven (3,58 2,98). En 50 x 6,56 3,28. Indien u al leen eigenaar of alleen gebruiker bent, dan hoeft u natuurlijk alleen met het desbetreffende tarief te vermenigvuldigen. Bezwaar Bent u het niet eens met de inhoud van de WOZ-beschikking dan kunt u schriftelijk bezwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders. Uw bezwaarschrift moet u motiveren. U moet dus aan geven waarom u het met de vast gestelde waarde niet eens bent De gemeente kan u op verzoek een taxatieverslag van uw onroe rende zaak verstrekken. Daarin staan meestal ook de verkoop waarden van andere vergelijkbare panden. Op die manier kunt u na gaan of de waarde juist is vastge steld en of iedereen gelijk behan deld wordt. Het bezwaarschrift moet u binnen zes weken na dagtekening van de WOZ-beschikking versturen. Na de zes weken kunt u geen bezwaar meer indienen tegen de vastge stelde waarde van uw onroerende zaak. Bij de aanslag inkomstenbe lasting, vermogensbelasting, "waterschapsomslag gebouwd" en de onroerende-zaakbelastingen kunt u dus geen bezwaar meer maken tegen de gehanteerde waarde. Meer informatie Bij de WOZ-beschikking zit een Belastingen Burgerzaken Financieel beheer Gemeentewerken -buitendienst -civiele techniek 36 21 36 21 36 21 31 25 36 21 -onderhoudgebouwen 36 21 -bouwzaken -milieu -administratie Huursubsidie Kassier Klein chemisch afval/ afgewerkte olie Onderwijs Sociale zaken Vuiloverslagstation "De Hamster" Woonruimtezaken 36 21 36 21 36 21 36 21 36 21 31 25 fl 36 21J 36 211 36 211 31 04J 36 211 bijsluiter waarin alles over dej| schikking wordt uitgelegd, u dan nog vragen hebben over) WOZ-waarde van uw onroerel zaak, dan kunt u bij de afdej Grondzaken van de gemet Texel terecht 0222-36 21 96 vragen aan de Belastingdi«l over de inkomstenbelasting er] vermogensbelasting kunt u gif terecht bij de Belastingtelell voor particulieren 0800-05431 de Belastingtelefoon voor ore nemers 0800-0443. at p> M Op 11 februari jongstleden trrm sliste de raad over de naamf1'11 het tussen de Wilhelminalaan® het Schilderend te bouwen hcA"* met bejaardenwoningen. M® een meerderheid van één steV® werd gekozen voor de naam "H® van Geus". Het was een besli® sing in de herkansing daar M 10 december de raad zoze? verdeeld bleek dat de stemma staakten. De raad ging hierme in tegen het voorstel van het 0: lege. Aanstichter van dez stemmenstrijd is de burgermes ter van de gemeente Muiden. H was het die de gemeente wet op het feit dat op Texel ge- straat of plein is vernoemd nas Maria Tesselschade. Het colle: wilde dit rechttrekken door MC nieuw te bouwen hofje in Dt Burg naar deze dame te verno^öt men. De commissie voor alg; meen en organisatorisch bele zag echter haarscherp het pri bleem van dit voorstel: het zo Oudeschild benadelen daar d naam Tesselschade historisd gezien meer bij dat dorp ho<* Het argument van de commi; sie dat het historisch ook red van spreken had om de naa' Geus toe te passen, overtuigd het college met. Het mocht m zo zijn dat er drie generatie Geus hadden gewerkt, feit m' dat er naar buiten toe verwad tingen waren gewekt en natui/ lijk mag historisch gezien naam Tesselschade gewoon nPA ontbreken. Zoals reeds gezew bleek de raad, weliswaar eer in de herkansing, meer te in de naam "Hof van Geus" zo kwam het dat de Geuzen 0 nieuw een overwinning behat den en dat is historisch gezn zeker terecht. Voorniet-spoedeisende hulp en et formatie kunt u de volgende telefc® nummers bellen 1 t .5i Politiepost Den Burg: Kx 32 21 88 tijdens kantoor® Uti 31 72 35 tijdens kantoon® (alleen in de zotft 4.J Na kantooruren: tjg 072 - 512 22 22 (Alkmtij Brandweer: 0224 - 27 30®

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 10