Sport De Waal klaar voor 16e halve marathon TEXELSE COURANT' Kaartduo met ruime voorsprong naar titel ZDH houdt uitzicht op hoge klassering „Mensa" houdt openbare avond in Panorama Lohse en Boogaard favoriet Groene wandelroutes gaan weer dicht Winterconcert van Excelsior Kenya-actie: al 2/3 deel binnen termijn Agenda Bowlingrecord voor Angelien Barhorst Oosterend wint van koploper Ruime overwinning voor Texel'94 Voetbaluitslagen Mantje verder in bekerstrijd NH Hoge scores in sjoelwedstrijd Zaalvoetbalprogramma Mah-jongg toernooi Basketball Zwaan 1 wint competitiekraker Voetbalprogram Damesgolf verplaal G-team opent met gelijkspel Tevoko geroutinee naar ruime winst DINSDAG 4 MAART 1997 De klaverjassers gingen er tijdens het kampioenschap flink tegenaan, tFoto Tessa van Daaier) Het sterk spelende koppel John Vlaming-Dirk Hendriks is op over tuigende wijze winnaar geworden van het klaverjaskampioenschap van Texel. Zij behaalden op de laat ste speelavond 7073 punten ruim voldoende voor de eerste plaats, die zij vanaf de eerste speelronde bezetten. De voorsprong op de nummer twee, het koppel Gerda Veeger-Fenny Cas- pers, werd toch nog ruim duizend punten. Zij behaalden 6506 punten, goed voor een verdiende tweede plaats in het klassement. Bart Weijdt- Piet Moree moesten nog meer prijs geven, maar konden hun derde plaats nog wel handhaven. Winnaars van de slotavond werd het koppel Willem Koomen-Piet Schrama met een hoge score van 7629 punten, wat een dertiende plaats opleverde in het klassement. Carlo Bos-Debbie v/d Slikke werden tweede met 7539 punten. Dit koppel speelt zeer wisselvallig en daardoor niet hoog in het klassement. Annie Vlaming met invalster Annemarie El len behaalde een derde plaats met 7189 punten een een negende plaats in het eindklassement. 1. John Vlaming-Dirk Hendriks 35.883. 2 Gerda Veeger-Fenny Caspers 34.843; 3 Bart Weijdt-Piet Moree 34 465; 4. Renz Kampstra- Truus Witte 33.093, 5. Nel v/d Veen-Annie Bakker 32.730. 6 Jaap v/d Slikke-Jan Verijzer 32.652. 7 Jaap Wrtte-Richard Klemveld 32.200; 8. Jaap-Janme van Heerwaarden 32.154, 9 Annie Vlaming-Janneke Kampstra 32 096; 10 Willem Wienng-Jan Vonk 32.077. ZDH heeft veel weg van de spreek woordelijk Jantje, die eerst huilt en vervolgens weer lacht. Na de deceptie van vorige week, had trai ner Hans van der Park zijn spelers voorgehouden even niet meer te denken aan een eventueel kam pioenschap. Maar zondag werd Oudesluis in eigen huis met 3-2 verslagen, waarna bovendien bleek dat de concurrentie punten had verloren. Probeer dan maar eens nuchter te blijven... Het was geen hoogstaande wedstrijd. De inzet van de Zwaluwen was wel iswaar optimaal, maar er werd regel matig te haastig en zonder overleg gespeeld. Toch was de thuisploeg veel beter De 1 -0 van Robert Jalving, na een kleine tien minuten, was dan ook verdiend, zij het dat de keeper van Oudesluis weinig alert rea geerde. Vervolgens regende het kansen, maar onzorgvuldigheid zorgde ervoor dat de 2-0 lang op zich liet wachten. Toen het eenmaal zover was, kon met recht worden gejuicht. De voor bereidende aanval was prima, het schot in het dak van het doel van Stefan Bousma onberispelijk Even leek het spannend te worden toen Erik Wuis zijn tegenstander in het strafschopgebied een duw gaf en de toegekende penalty onberispelijk werd ingeschoten. Maar luttele se conden later was het verschil alweer twee doelpunten, toen de doelman van Oudesluis de bal uit een vrije schop van Robert Jalving door zijn handen liet glijden (3-1). De tweede helft was pover, maar spannend. Het overwicht van ZDH verdween en Oudesluis durfde weer aan aanvallen te denken. Toen de scheidsrechter het voor buitenspel vlaggen van Dick Bousma negeerde en het 3-2 werd, dreigde er zelfs even gevaar voor de blauwwitten Ze her vonden zich echter tijdig en in de slot fase leek een grotere overwinning binnen bereik. Invaller Joop Rommets had echter de pech dat de keeper van Oudesluis juist toen twee maal liet zien dat hij met van alle kwa liteiten gespeend is. De vereniging Mensa Nederland houdt vrijdag 4 april in herberg Pa norama een openbare informatie avond. Onderwerp is de problema tiek van kinderen met een buitengewoon hoge intelligentie. Deze bollebozen komen op school vaak in moeilijkheden omdat ze niet krijgen wat ze nodig hebben om de aandacht erbij te houden. De Mensa-vereniging waarvan alleen mensen met een hoog IQ lid kunnen zijn, bevordert de belangen van bol lebozen Sinds zes jaar wordt ieder jaar een weekend op een der waddeneilanden georganiseerd. Deze keer is Texel weer aan de beurt. Voor het eerst zijn daarbij ook geïn teresseerde niet-leden welkom. Een panel van deskundigen onder voorzitterschap van expert Rob Brunia zal uitgebreid ingaan op de bollebozenproblemen en vragen be antwoorden. Ook maakt wethouder van onderwijs Nel Eelman deel uit van het panel Verder zit Hanke van der Werf erin; zij vertelt als moeder van een buitengewoon intelligent kind hoe zij de problemen met hulp van de vereniging tot een goed eind heeft gebracht Voor het bijwonen van de avond heeft Mensa onder meer de onderwijskrachten van Texel uitgeno digd. Gerrit Coevert, prominent Waalder en bestuurslid van de Ezel vereniging, verricht zaterdag het startschot voor de zestiende Halve Marathon van De Waal. Organistoren de Waalder dorps commissie en Atletiekvereniging Texel rekenen erop dat toppers als Lutz Lohse en John Boogaard van de partij zijn. Voor recreanten is er de 10,6 km of de estafette. De jeugd loopt aparte afstanden. Lohse en Boogaard zijn favorieten voor de titel van het hoofdnummer, de 21.1 km, Lohse heeft 1.12.05 op zijn naam staan en van Boogaard worden regelmatig toptijden waarge nomen bij wedstrijden in de regio. Vorig jaar won Hans Bader uit Vmkeveen in 1.12.49 Bij de dames zullen Colinda Brouwer en Natascha van der Vis hoge ogen gooien. Tenminst, als niet Katinka Wilten- burg uit Breezand. net als veel andere overkantse lopers, een middagje De Waal gaat doen. Want zij is natuurlijk een topper bij uitstek Of de sportvrouw van het jaar 1996, Ingrid van Lubek, mee zal doen is op dit moment niet bekend. Parcoursrecord Het parcoursrecord staat op naam van Barry Kneppers. Het is gevestigd op 25 februari 1984 en is met 1 07 00 zeer scherp. De organisatie stelt 250,- beschikbaar voor degene, die dit record breekt. Vorig jaar trok de wedstrijd 185 deelnemers. Dit voor De Waal hoge aantal werd mede veroorzaakt door de introductie van een nieuw onderdeel, de estafette voor bedrij ven, vrienden, clubs of gezinnen. Het gaf de wedstrijd extra sfeer en de afstand (1240 m) was voor iedereen te doen. De estafette begint om 14.05 uur, direct na het startschot van de 10,6 en 21,1 km. De route loopt vanaf de jurywagen op het Hogeremd, het Hogereind uit, het fietspad langs de Waalderweg, Bomendiek en weer het Hogereind op- De organisatie hoopt dat veel teams worden gevormd. Veel sportvereni gingen zien het als een training of sportieve krachtmeting. Voor ouders met kinderen is het een alternatieve uitje. Teams bestaan uit vier perso nen, maar ploegen van drie perso nen zijn ook toegestaan. Een van de deelnemers loopt dan twee ronden, maar moet dan van borstnummer wisselen. Het parcours voor de 10,6 en 21,1 Steeds meer trekvogels strijken neer op het eiland. Werden half februari de lepelaar en de grutto gesignaleerd, standvogels als de wilde eend en de blauwe reiger arriveren binnenkort Voor Staatsbosbeheer is hun komst reden de groene wandelroutes in de duinen te sluiten. Rust in het terrein is in het begin van het broedseizoen erg belangrijk. Is er voor een vogel met voldoende rust, dan wijkt het dier uit naar elders. Muziekvereniging Excelsior uit Oos terend verzorgt zaterdag een concert in de grote zaal van dorpshuis De Bijenkorf, aanvang 20.00 uur. Na de gezamenlijke opening door het orkest, drumband en majorettes zal het fanfare-orkest de luisteraars boeien met nummers als Miss Saigon en filmmuziek van Ennio Morricone. Ook wordt de mars „Chairman of the Board" van Douwe Medema uitgevoerd. Hij droeg dit werk vorig jaar op aan ere-voorzitter Theo Medema. Na de verloting in de pauze begint een non-stop programma met or kest, drumband en majorettes, ledereen is welkom en de toegang is vrij. De groep Texelse jongeren die in augustus ontwikkelingswerk gaan doen in Kenya, heeft al tweederde van de reis- en verblijfskosten gefinancierd. Na de fancyfair, zaterdag in het jeugdhuis in Oosterend, staat de „thermo meter" op ruim ƒ14.000,-. Zaterdag doet de groep De Koog aan. De redelijk bezochte fancyfair bracht ƒ1465,- op. Meest populaire onder deel was het enveloppen trekken. De hieraan verbonden prijzen waren aangeschaft van de liefst 160.000 Douwe Egbers waardepunten, die de Kenya-gangers de afgelopen maanden op Texel hadden inge zameld. In het jeugdhuis was een tafel vol serviesgoed, koffiezet apparaten en thermoskannen uit gestald Niet alle prijzen gingen van de hand, zodat nog wat over is voor volgende activiteiten. Ook kon tijdens de fancy fair worden geraden naar de opbrengst van de gesponsorde nieuwjaarsduik Winnaar is degene die het dichtst bij ƒ3535,65 in de buurt zit. Komende zaterdag houdt de groep weer een flessenactie. Ditmaal worden in De Koog huis-aan-huis lege statiegeldflessen ingezameld 14 en 15 maart: Texel Pop in De Lindeboom te Den Burg. 16 maart: Twaalf Balcken, Den Burg; schrijver Jaap Bakker vertelt en leest voor uit eigen werk. Aanvang 16.00 uur En tree ƒ10,- inclusief koffie of thee en sandwiches. Beperkt aantal plaatsen; vooraf inschrijven gewenst. Ook kan men weer DE-punten en buitenlands muntgeld kwijt. De jongeren gaan om 10.00 uur op pad. km is ongewijzigd ten opzichte van voorgaande jaren Dus gevarieerd en gedeeltelijk beschut en extra gunstig bij wind tussen west en zuid. Loterij De prijsuitreiking bij de jeugd is om 13 45 uur bij de jurywagen, dus bij start en finish. Voor de overige nummers begint de prijsuitreiking omstreeks 16.00 uur. Er is een loterij op startnummer, mogelijk gemaakt door diverse sponsors Elke deelnemer ontvangt tegen inlevering van zijn startnum mer een leuke herinnering en een bon voor de traditionele gratis kop soep. Voor de toeschouwers is er steeds wat te doen. Eerst zijn allerlei toekomstige talenten bij de jeugd te aanschouwen. Na de start van de halve marathon worden de deelne mers aan de estafette op weg geschoten. Zo rond vijf over half drie komen de koplopers van de halve marathon door en kort daarna finishen de 10,6 km-lopers. Rond tien over drie is de finish van de winnaar op de halve marathon nabij. Voor deelnemers van buiten Texel rijdt een speciale bus vanaf de boot van 12,35 uur uit Den Helder. Na afloop van de wedstrijd gaat de bus weer vanaf De Waal naar de boot van 17.05 uur. Inlichting zijn te verkrijgen op de telefoonnummers 313843 Of 312851. De afstanden en starttijden zijn als volgt: 13.30 u. jeugd t/m 12 jaar 1 240 m. 13.30 u. jeugd 12 t/m 15 j. 2.480 m 14.00 u. div. categorieën 10,6 km 14.00 u. div. categorieën 21,1 km 14.05 u. estafette 4 x 1.240 m. Angelien Barhorst van het bow lingteam All Stars vestigde met een worp van 229 een nieuw baan record. Toen ze ook nog de hoogste serie van de week gooide, versloeg haar team de Headpins. De dames van Onder de Pomp hadden het zwaar te verduren en dolven het onderspit tegen het sterk spelende BBS. Het team van Bloemisterij van der Wal was goed op dreef. Vooral Bert van der Wal was niet te stuiten. Dankzij een klinkende serie, won zijn ploeg. Het Stunt Tearn bond Spare Ribs aan de zegekar Ondanks een overdaad aan routine, ging Hotel Strandplevier met 3-2 onderuit tegen De Metro. Weliswaar boden de Champ Sisters felle tegenstand, ze moesten de volle winst laten aan 't Pruttelhuus. Bij de huisvrouwen was de mooie game van Margriet Mets van Klavervier niet voldoende om tegen De Pins overeind te blijven. Uitslagen Sommeltjes - TZN 5-0, Greesi - Geerts Glazen wasseri) 5-0, Bloem van der Wal - So What 3- 2. Headpins - All Stars 1-4, Spare Ribs - Stunt Team 2-3, Hotel Strandplevier - Metro 2-3, Onder de Pomp - BBS 1 -4, Hordrfood - Mission Impossible 2-3, Champ Sisters - Pruttelhuus 0- 5 Huisvrouwen Team 6 - T-Fords 1-3, Klaver vier - De Pins 1-3. In een spannende wedstrijd heeft SV Oosterend een verdiende over winning behaald op Kaagvogels. De eindstand stond al na vijf minu ten op het scorebord. SVO begon sterk: een mooie combi natie tussen Kees Daalder en Tom Witte werd door de laatste keurig af gerond. Gesteund door deze snelle voorsprong bleef SVO goed spelen. Geleidelijk kregen beide ploegen over en weer kleine kansjes. Een goed schot van Cor Vlaming ging net naast en Kaagvogels kopte de bal op de lat. Voor de rest werden beide ploegen niet meer gevaarlijk. Deels door doel man Marco Drijver die er goed kijk op had en het sterke middenveld onder leiding van Aart v.d. Brink en Joost Brouwer. Na rust een sterk begin van Kaagvogels dat zich gezien zijn kop positie geen verlies kon veroorloven. De druk was af en toe groot, maar Henk Knol had zijn verdediging goed op de rails. Kaagvogels kreeg een paar kleine kansjes, uit hoek schoppen die met de wind steeds de bal het doel inwaaiden, maar de ruimte om goed uit te halen kreeg men niet. Daarna kwam SVO sterk terug. Een voorzet van Jan Bloem bracht Piet Graaf voor een leeg doel, maar zijn roller ging naast. Ook de sterk spelende Kees Daalder kreeg een paar niet te missen kansen, maar wachtte net te lang. Eén keer had hij pech door een schot op de lat te knal len. Zo bleef de stand 1 -0. Met aantrekkelijk voetbal heeft Texel'94 zondag in Oudkarspel een 2-5 overwinning geboekt op DTS. De Texelaars voetbalden een degelijke partij, combineerden redelijk en speelden de kansen goed uit. De ploeg van coach Bert Deckers bezet momenteel de derde positie op de ranglijst, op vier punten achterstand van koploper VIOS. Wegens een afwezigheid van doelman Bart Heerschap nam invaller Pascal Spigt de honneurs waar onder de doellat. In de defensie werd Ingmar Moerbeek node gemist. Het resulteerde in de twintigste minuut in een mogelijkheid voor DTS, die door Simon Brand ternauwernood van de lijn kon worden gered Vijf minuten later opende Marcel Ris aan Texelse zijde de score, uit een onover zichtelijke spelsituatie. De gelijk maker werd ingeleid door een overtreding van Leendert Eelman binnen de zestien meter, waarna Spigt kansloos was. Vlak voor rust kwam Texel'94 opnieuw op voorsprong. Erwin Koning werd in stelling gebracht na een combinatie tussen Brand en Martin Koning. In de tweede helft stond Paul van Exel z'n plaats af aan Maarten Koorn De derde treffer voor Texel kwam met een glansrijke uithaal ook op naam van Erwin Koorn. DTS gaf de moed niet op en probeerde langszij te komen De tweede tegentreffer viel toen doelman Spigt een terug speelbal in de handen pakte De vrije trap op vier meter van de goal was onhoudbaar. De Texelaars raakten echter met aangeslagen door de tegentreffer Opnieuw was het Erwin Koning die z'n kans greep, toen de doelman een Texelse inzet niet klemvast greep. Koning scoorde in de rebound. De laatste treffer kwam in de slotfase op naam van Gerko van Putten. Zaterdag 1 maart: JVC C4-ZDH C1 3-7 O'end B1-Vesdo B1 3-6 Wieringerw. C1-O'end C1 8-4 WGW E1-Texel'94 E1 1-4 Texel'94 D1-Vrone D1 3-1 Texel'94 D2-WGW D3 6-0 Texel'94 B1-VZV B1 3-0 Texel'94 B2-Hollan. T. B2 0-2 JVC C1-Texel'94 C1 2-4 Texel'94 C2-HRC C2 1-6 Texelse pupillen: De Koog D1 -Texel'94 D4 14-0 G-voetbal: HOSV-De Koog 4-4 De zaalvoetballers van Mantje 2 zijn dankzij een van 2-2 gelijkspel tegen Vllegadvies een ronde ver der in de Noordhollandse beker strijd. De Texelaars stonden tegen over een totaal onbekende ploeg waarbij een vreemde zaal en een stroeve vloer in Heerhugowaard geen voordeel bood. Mantje kwam in de eerste helft op een 1-0 voorsprong door een goeie actie van Ralph Koning. Het team stond onder grote druk, maar door uitste kend keeperswerk van Dick Heer schap bleef tot de wissel een voor sprong van 1 -0 gehandhaafd Op voortreffelijke wijze kwam Mantje in de tweede helft onder nog grotere druk te staan wat resulteerde in twee vlotte tegengoals binnen vijf minuten. Mantje bleef erin geloven en twee minuten voor tijd werd Arjan v/d Knaap in stelling gebracht. Hij poeierde de bal knalhard onder de keeper door. Hierna moesten penalties de beslis sing brengen. Na de vierde werd het pleit beslecht. Dick Heerschap wist nog een penalty te pareren. De laat ste keek hij naast de goal. Mantje gaat door naar de vierde ronde. G.O.S. heeft de jaarlijkse sjoelwed strijden gehouden in 't Skiltje in Oude- schild. 's Middags streden de kinde ren t/m 12 jaar enthousiast en fanatiek om de wisselbeker, 's Avonds waren de oudere jeugd en de volwassenen aan de beurt. De wed strijden kenmerkten zich door de ge zellige sfeer en de hoge scores, die ook de kleinste jeugd wist te behalen. Uitslag 's middags: t/m 6 jaar 1 Annemieke Schellinger 124 pnt2 Lotte Jansen 110 pnt., 3. Simone Kooger 106 pnt.. 7 t/m 9 jaar: 1 Marleen Schellinger 127 pnt2 MaritTuitman 122 pnt., 3. Mark Rikkenberg 120 pnt10 t/m 12 jaar- 1. Olie Jansen 129 pnt2 Rinus v.d. Star 128 pnt3 Rik v. Katwijk 128 pnt Uitslag 's avonds: t/m 16 jaar 1 Olie Jansen 131 pnt2 Bart Tuitman 130 pnt., 3. Simon Keyzer 129 pnt. 17 jaar en ouder: 1 Harry Bakker 142 pnt2. Dirk v. üere 140 pnt3 Duwie Adema 134 pnt. Zondag 2 maart: DTS-Texel'94 2-5 ZDH-Oudesluis 3-2 Oosterend-Kaagvogels 1-0 De Koog-Dess 1-1 Geelzwart'30 4-ZDH 2 2-3 Berdos 2-Texel'94 2 2-0 Texel'94 3-Wieringerw. 4 3-3 Texel'94 4-DTS 6 5-6 BKC A1-Texel'94 A1 0-3 SVW'27 A3-Texeï94 A2 2-1 VZV 5-De Koog 2 uitg. Dames: Sporting S-Texel'94 2-0 Recreanten: O'end 2-Cocksdorp 4-0 O'end 1-ZDH afgel. De Koog-Tex.Boys 2-4 Woensdag 5 maart: 18.40 De Koog 3-Texel'94 3 19.30 Texel '94 4-Gempo 1 20.20 Rab Bouwmat. 3-Mantje 3 21.10 De Krim 4-Klif 4 Zaaldienst: Texel'94 Donderdag 6 maart: 19.00 Klif 5-De Krim 5 19 50 Rab Bouwmat.2-Oosterend 3 20.40 De Krim 3-Casino 2 21.30 Nioz 1-ZDH 1 Zaaldienst: Rab Bouwmat. Vrijdag 7 maart: 16.45 Texel'94 C1-Texel'94 C2 17.25 O'end 2-Texel'94 C3 18.10 De Koog 4-Texel'94 7 19.00 Mantje 2-De Koog 2 19.55 Oosterend 1-Klif 2 20.45 Jelleboog 2-De Koog 1 21.35 Jelleboog 1 -Klif 1 22.30 Jelleboog 3-Oosterend 2 Zaaldienst: De Krim Negen enthousiaste spelers van de Texelse Mah-jongg vereniging namen zondag deel aan een landelijk toernooi in Amsterdam. In de „Hof van Eden" waren 64 deelnemers uit heel Nederland samengekomen. De Texelaars deden het goed. Leny Kikkert behaalde de derde plaats met 10596 punten. Laurien Bakker werd 12e, Nicolette Oosterhof 16e, Co Koomen 19e en Annette van Koutrik 20e. Het plan om in het najaar een toernooi op Texel te houden, werd door de overige deelnemers met gejuich begroet. Bij de Mah-jongg club zijn nieuwe leden welkom. Gespeeld wordt op donderdag van 19.30 tot 22.30 uur in De Witte Burcht. Informatie: tel. 31 33 85. In de basketballcompetitie staan de heren van De Mareis op een derde plaats en de dames op de tweede. Beide teams komen uit in de tweede klasse van Noordnolland noord. Programma: Zaterdag 18.00 uur Mareis (d)- Rebound 2 Sportlaan-Den Helder zaaldienst van 18.45 tot 19.00 uur. Zondag 15.00 uur Mareis (h)-HBC 4 Sportlaan-Den Helder. Het titanengevecht Zwaan 1 tegen Slock 1 stond op het dart- programma. Na een spannende avond bleek Zwaan 1 als winaar uit de strijd te zijn gekomen. In de 501 singles kwam de nog ongeslagen Arie Eelman uit tegen Texels vice-kampioen Rick Nicols. Aan de ongeslagen reeks van Eelman kwam een eind, doordat Nicols zich beter toonde in het uit gooien. Vervolgens moesten Nico Bakker en Mare Prins uitmaken wie de beste was. Ondanks dat Mare Prins het tweede maximum (180 pun ten) van het seizoen gooide, maakte Nico Bakker het koel af en ging er met de winst vandoor. Ron Braaksma haalde tegen Texels kampioen Dave Platts het hoogste beurtgemiddelde van de avond (56,36). en liet Platts alle hoeken van het bord zien, zodat na de 501 singles het 2-1 in het voordeel van de Zwaag was. Na de 501 doubles stond het zelfs 5-1 voor de Zwaan, maar de tac tics werd gedecideerd gewonnen Zaterdag 8 maart: O'end B1-Hollandia T B2 13 O'end C1-Dirkshorn C1 13 BKC C2-ZDH C1 14 Texel'94 E1 -JVC E1 11.31 Texel'94 D4-SVC D1 12.0C Texel'94 D2-WGW D7 11.} WGW B2-Texel'94 B1 14.3 Wiering. B2-Texel'94 B2 12.3 Texel'94 C1-HRC C1 13.3 WGW C6-Texel'94 C2 13.01 Dames: Texel'94-Reiger Boys 2 13.3 G-voetbal: Eendracht-De Koog 11 3 Texelse pupillen: O'end D1 -De Koog D1 120 Texel'94 D4-SVC D1 120 De Koog F1-O'end F2 100 SVC F2-Texel'94 F4 10.0: Texel'94 F3-Texel'94 F2 100 Texel'94 F1-Texel'94 E5 100 ZDH E2-SVC F1 10.0 Texel'94 E4-0'end F1 11.0: ZDH E1-SVC E1 11.0 De Koog E1-O'end E1 11.0: Texel'94 E2-Texel'94 E3 11( Zondag 9 maart: Texel'94-Alcmaria Victrix 14.0 DWOW-O'end 14.0 Apollo'68-De Koog 140 Vesdo -ZDH 14.0i De Koog ZDH 2-Hollandia T 7 120 Texel'94 2-A)kmaarse Boys120 Texel'94 3-Callantsoog 3 12.0 Texel'94 A1-Wiron A1 12.0: Texel'94 A2-JVC A2 14.3 Recreanten: Cocksdorp-Oosterend 1 10.}] ZDH-De Koog 10.31 Tex.Boys-Oosterend 2 100 De damesgolf-ochtend die weke op woensdag werd gehouden verplaatst naar de donderdag- dag. Er kan worden gestart tus 13.00 en 13.30 uur. Het is e eenmalige verandering, het I voortaan op donderdag. Het G-team is de twee competitiehelft tegen HOSV i een zinderend 4-4 gelijkspel gonnen. Gezien de gelegenhk ploeg een opmerkelijke press voor de Texelaars. Het was Ruud Heuvink die zijn ft met een fraaie kopbal aan voorsprong hielp. Minder fraai, n wel geldig was de tweede treffer Martijn Verbeek. De thuispl scoorde in de eerste helft één tre Na rust voerde HOSV de druk op.: kunst en vliegwerk probeerden Texelaars er het beste van te mal Opmerkelijk wapenfeiten in tweede helft waren goals Heuvink en Verbeek en mistastende doelman Frans I waardoor de mannen van cc George Eelman met één huiswaarts keerden. door de Slock, zodat de eindstand 5- 3 in het voordeel van de Zwaan werd. De andere wedstrijd in de finalepoule tussen 't Cafeetje 2 en W'tjewel 2, werd door het met op komen dagen van W'tjewel 2 een reglementaire 8- 0 overwinning voor 't Cafeetje. In de troostronde kwam de Slock 2 uit tegen De Krim 1Opvallend in deze partij waren de hoge scores en finishes, die met grote regelmaat te noteren waren. De hoogste finish tot nu toe in de competitie kwam op naam van Karin Duinker met 134 punten. Ondanks deze prestatie werd het 6-2 voor De Krim, die in Jaco van Trigt de absolute uitblinker had. Op vallend was het- sterke gooien van invaller Chrjs Ockeloen van de Slock. Ook in de troostronde werd de wed strijd W'tjewel 1 tegen 't Cafeetje 3 gespeeld. Deze gaat de annalen in als een van de meest gelijk op gaande. De eindstand werd 4-4, ter wijl ook een gelijkspel in het aantal gewonnen legs werd gehaald name lijk 8-8. Speelschema 6 en 7 maart: Finale ronde Cafeetje 2-Cafeetje 1 Slock 1 -Zwaan 2 Troostronde Slock 2-W'tjewel 1 Cafeetje 3-Krim 1 De volleyballers van Tevoko I ben hun Helderse buren in dei blemen gebracht. Na de 0-3 w van de Texelaars, zaterdag sporthal De Slenk, zal Seahtj* de komende wedstrijden tietje vecht aan moeten gaan voor IB behoud in de promotieklasse!# eilandbewoners daarentegenfi tigden zich met deze zege deflr, in de veilige middenmoot. Tevoko had vooraf niet gereken de volle winst. Na de verliespai in de voorgaande wedstrijden, paard gaande met het vertrek Martin Koenen, was het zelfvert wen bij de Texelaars danig aange Bovendien moest ook Michel Go afzeggen. Met een selectie van spelers plus coach André van Vliet werd de wedstrijd ingeg Tevoko had het geluk dat Seahawks een veer moest laten, aanvaller Patrick Schuijl was afw Tevoko nam de eerste set steeé voortouw, maar zag de Helders genstanders telkens weer nabj men. Bij 9-14 leken de mannen de nieuwe aanvoerder Ben Kent! set snel binnen te halen, maarve ten zich nog bijna in de taaiheid de gastheren. Op 15-14 moeste hard gewerkt worden om de set 15-17 binnen te halen. In de W set was vooral Marco Tundelde Texelse zijde zowel aanvallenc blokkerend een ware kwelgeesl de Helderse verdediging. Oo1 moesten de Texelaars diep gaan de uiteindelijke 13-15 setwinst derde set leek sneller te gaan. 0 opslag van Jitze Beintema, die de gehele wedstrijd het meeste dement uit zijn service haalde, Tevoko een 0-5 voorsprong jeugdige Seahawkst kwam met enthousiame terug en kwam voor met 12-9. Geroutineerd overde Tevoko alsnog de set me 15, en pakte daarmee de volle punten.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 6