Motoren KNRM-boten in onderhoud op Texel „Beursplein" uit logeren Benefietconcert brengt topbedrag op Broodautomaat nostalgische st TEXELSE 7 couRANT1 - Thijsseschool surft wereld rond Darten: Cafeetje 3 verrast De Krim 1 Bedrijvig heid BedrÜvi gheid SVO op scherp na winterstop Winst voor G-team ABC Design opent kantoor aan huis Bowlingstrijd BEZORGERS TEXELSE COURANT Geen krant gekregen? Bel uw bezorger DINSDAG 11 MAART 1997 ijsvorming ziet." waardoor je niks meer knaloranje „Antje" staat te glimmen in het >rjaarszonnetje. Het is een opvallende verschijning die aandacht trekt van voorbijgangers. De KNRM-boot uit /ijk ligt op een trailer bij de loods van Betsema in ideschild. Binnen staat de „Koningin Beatrix" uit >land. Betsema is verantwoordelijk voor het onderhoud de Volvo Penta-motoren van alle reddingboten. Ook zorgt de scheepsreparateur cursussen voor de ichinisten van deze schepen. De Texelse Beursplein 5 is jmenteel in IJmuiden voor het vijfjaarlijkse onderhoud. jaar geleden kwam Betsema in ld bij de KNRM. Het beviel zó :d dat de Texelse firma sindsdien prepareren en onderhouden van motoren verzorgt. „Hoe we dat ben gered? Gewoon, omdat we id zijn", grijnst Betsema sr. De itacten vallen samen met de ist van de nieuwe typen redding- in. Het was voor Peter en Martin ;ema reden zich aan te melden de KNRM „Da's natuurlijk het iste. Ze kennen die motoren van en en van buiten. De jongens [en nu zelf mee als machinisten." tsema legt uit dat de KNRM- loren speciaal zijn aangepast r extreme omstandigheden. ,,Ze ■ten wel tweehonderd procent Je kan er niet mee staan dat die gen je in de steek laten. Gebeurt met hoor, bij mijn weten is het nooit voorgekomen," Om de lere KNRM-machinisten te leren ze moeten doen in geval van id, houdt Betsema speciale in- ictiebijeenkomsten. „Klein onder- d doen de mannen zelf ook, maar cursussen zijn er vooral voor loeld dat ze weten hoe ze de boel de praat moeten krijgen als alles alt." Reserve S/oor groot onderhoud aan de |btoren komen de KNRM-boten naar Texel. Heeft een bemanning geen tijd, dan haalt de firma de boot zelf op Daarnaast beschikt Betsema zelf over een snel bootje van het Antje-type, genaamd „Hoos II". Is ergens een ernstige motorstoring, dan wordt snel uitgerukt om bijstand te verlenen. Het KNRM-station van De Cocksdorp maakt momenteel gebruik van de reserveboot „Martijn Coenraad Hof', ook van het Antje-type Met z'n negen meter een stuk kleiner dan de Beursplein. „Bovendien heeft deze een open stuurhut, dus de wind giert om je kop. Knap koud bij een snelheid van dertig knopen", aldus schipper Jaap Groen, die hoopt dat acties bij slechte weersomstandig heden hem voorlopig even bespaard blijven. De Texelse redders moeten het zo'n vier vijf weken doen met de M.C. Hof, daar de Beursplein voor het vijfjaarlijkse groot onderhoud in IJmuiden ligt. Dat betreft schilder werk en enkele technische modifica ties. Ook krijgt het schip electrische ramen. „Niet om open en dicht te doen, maar om ze te verwarmen", lacht Groen. „Bij winterse acties hadden we toch wel veel last van De M.C. Hof is weliswaar kleiner dan de Beursplein, de snelheid is net zo hoog. „En met de zeewaardigheid zit het ook wel goed", verklaart Groen, die echter wel opmerkt dat een groter schip stabieler is „Het is een kwestie van inschatten hoever je met een bepaalde boot kunt gaan. In dat opzicht is deze minder dan de Beursplein, maar dat gold ook voor de Siegfried die we vroeger hadden En daarmee hebben we het toch ook altijd goed gered." De KNRM heeft nog wel grotere schepen van 14 a 15 meter. Qua plaats zou De Cocksdorp daar wel voor in aanmerking komen, maar de faciliteiten zijn er niet geschikt voor „Jammer", vindt Groen. „Maar we hebben geen ruimte om zo'n groot ding onder dak te brengen. In en uit het water zou ook problemen geven Het had misschien gekund als we ons een jaar of tien geleden sterk hadden gemaakt voor een haven bij De Cocksdorp..." Volgens de KNRM- schipper is de haven van Sil net buitendijks geen alternatief. „Je zit met de stroom. Maar daarnaast heb je een ankerplaats nodig die besten dig is tegen windkracht twaalf. Dat is daar niet." Surfen op internet mocht zich op de Thijsseschool in een warme belangstelling verheugen. De wereld ontdekken is voor leerlin gen van de Thijsseschool voortaan makkelijk. Met hulp van bibliotheca ris Jan Klerk werd vrijdag internet in gebruik genomen tijdens de „wereld dag". Voor deze manifestatie waren alle klassen omgetoverd tot een land, waarbij de leerlingen zich in passen de kledij hadden uitgedost Van de aankleding was veel werk gemaakt. Zo hadden alle kinderen een prach tig paspoort en konden hapjes uit de verschillende landen worden genut tigd Het was zo druk. dat alles al voor het einde van de avond was uitver kocht. Naast de mternet-demonstra- (Foto March Het/nen) tie verzorgde Unicef ook een stand. Belangstelling van de andere scholen deed de initiatiefnemers goed en ver strekte het saamhorigheidsgevoel van Texelse onderwijsinstellingen. De thema-bijeenkomst leverde, na aftrek van alle kosten, ruim ƒ1800.- op Dit bedrag zal voornamelijk wor den aangewend voor software. Dartteam 't Cafeetje 3 nam het op tegen De Krim 1, dat vooraf een goede kans toebedicht was de troostronde te winnen. Hoe anders liep het af. In de 501 singles nam Menno Timmer het op tegen Arnold Leystra en wist met goed spel het eerste punt voor 't Cafeetje binnen te slepen Invaller Kees Laan. die goed speelde, moest toch de eer laten aan Vinnie Witte van De Krim. terwijl Thom Maas, tegen Erik Boogaard het tweede punt voor 't Cafeetje binnen sleepte en zo doende een 2-1 stand noteerde In de 501 doubles werd de stand ge decideerd door De Krim gelijk getrok ken, zodat de tac-tics wederom de winnaar moest opleveren. Deze wer den overtuigend gewonnen door 't Cafeetje dat in Menno Timmer een absloute uitblinker had, eindstand 5- 3. De andere wedstrijd in de troost ronde was die tussen de dames van de Slock 2 en van W'tjewel 1Het werd vooral een gezellig avondje, waaruit de Slock duidelijk als winnaar De reddingboot „Antje" staat klaar voor motoronderhoud. (Foto Tessa van Daalen) Ellen en Arend Nijkamp in hun nieuwe kantoor aan het Vroonlant. (Foto Geraró Timmerman) brood of koek nodig heeft, kan daar vanaf vandaag terecht. Het fenomeen broodautomaat is overgewaaid uit Belgiè, waar het in middels is ingeburgerd. „Een verte genwoordiger bracht me op het idee. Als kleinere bakkerij kun je zo inspe len op de ruimere openingstijden van winkels. Ook zie ik het als een gat in de markt. Voortaan kunnen toeristen ook op zondag in Den Burg vers brood kopen", vertelt bakker Han Dros. Pieckje", zo heet de nieuwste iwinst van bakkerij Dros. Het reft een broodautomaat, naast bakkerswinkel op de hoek tekruislaan-Kogerstraat in Den g. Wie na sluitingstijd nog eren verdringen zich het kleinste broodwinkeltje van Texel de zonnebank wilde, moest ik soms eerst het drukwerk aan de kant leggen Het gebrek aan ruimte werd groter naarmate de orderportefeuille groeide. Klanten komen met van alles. Visitekaartjes, brochures, koekdoosjes en ander verpak kingsmateriaal. Bovendien zijn we uitgever van het magazine Texelgevoel, dat twee keer per jaar verschijnt." De ruimte voor een nieuw kantoor lag letterlijk op de stoep Aannemer Meijert Boon bouwde op het erf tussen hun woning en de garage het casco voor het kantoor, dat in eigen beheer werd afgebouwd Het resultaat is een zonovergoten kantoor aan huis, waar voldoende ruimte is om de klanten te woord te staan. Er is ook plaats voor de toenemende hoeveelheid computer-apparatuur Vormgever en fotograaf Arend Nijkamp heeft in de garage z'n archief ondergebracht. Als „manusje van alles" verzorgt zijn compagnon de overige zaken Het geheel is ingericht in huis- kamerstijl. „Want als we aan het werk zijn, willen we ons ook een beetje thuis voelen De rust tijdens de winterstop heeft de voetballers van Oosterend goed gedaan. Titelkandidaad DWOW liep in het vorige treffen nog over SVO heen, maar moest zondag de punten delen. Ondanks een felle start deden zich in het begin van de wedstrijd weinig doelkansen voor. Achter de rug van de scheidsrechter werd Jan Bloem, na een afgeslagen DWOW-aanval onderuit gehaald Hij moest gebles seerd het veld verlaten, de overtreder mocht blijven Maurice Kaspers kwam in de ploeg, maar de omzetting werkte niet goed. Voor een duidelijk geval van buiten spel werd niet gevlagd, waarna de DWOW-spits alleen op invaller-doel man Rob Vonk kon afgaan 1-0. De Oosterenders raakten ervan van slag. Een schot van buiten het zestien meter gebied ging als een granaat in het doel: 2-0. Dat schudde SVO wakker. Aart van der Brink onderschreef zijn vorm met een fraaie voorzet op Kees Daalder. Hij speelde door naar Kaspers, die 2- Het G-team heeft zaterdag een 2-0 overwinning behaald op Eendracht uit de hoofdstad. Opmerkelijke debutant bij de Kogers was Douwe van Am sterdam, die op het middenveld een aardig balletje trapte. Eendracht, een nieuwe tegenstander voor het G- team, gaf zich niet zomaar gewon nen. Net als hun plaatsgenoten van Ajax, lieten ze de bal snel rondgaan. De Texelaars kwam op voorsprong na een combinatie tussen Ruud Heuving en Theo Franchiman De tweede treffer kwam op naam van Heuving, na een pass van Martijn Verbeeke. Vroeger deden bedrijven jarenlang met een zwart/wit-foldertje. Te genwoordig laten veel onder nemers regelmatig een nieuwe kleurenbrochure drukken. Vorm gevers Arend Nijkamp en Jenny Ellen van ABC Design verlaagden hun drempel met een nieuw kantoor aan huis op het Vroonlant. Vanaf het moment dat ze circa vijf jaar geleden voor zichzelf begonnen, stond hun computer in de slaapkamer op de bovenverdieping. Jenny: „Het was woekeren met ruimte. Als ik op De automaat bestaat uit een aantal plateaus, die kunnen ronddraaien. Klanten kunnen kiezen uit koek, Hoornder ring, krentenbollen, kadetten, wit, bruin en volkoren brood. De produkten worden dage lijks aan het eind van de middag ver verst; in de zomer wellicht vaker. Qua uiterlijk sluit de automaat aan bij de winkel, die precies een jaar gele den in de stijl van Anton Pieck werd verbouwd. Vandaar de naam 't Pieckje. Evenals bij de winkel was de uitvoering weer in handen van Dave van der Plaats, die bij Dros werkt als venter en daarnaast een eigen be drijfje („Jade") heeft. De wedstrijden om de Onder de Pomp-bokaal bowlen hebben punten opgeleverd voor de teams van de Champ. Sisters, Geerts Glazen wasserij, Hordifood CV en Headpins. Sterke games werden gegooid door Harry van Splunter, Dinie Nicolasen en Frans van Westerbrugge. Bij de huisvrouwen blonk Clara Hemelrijk uit, waardoor WBZ de winst binnen haalde. Uitslagen Champsisters-Gruisi 13-1 Headpins-'t Pruttel- huis 12-2, Stunt Team-Metro 8-6; So WhaUBadw. Sport-TZN 10Vi-3Vi; bloem v/d Wal-Sommeltjes 10-4; Hordifood-BBS 9V£-4Vi; Spare Ribs-All Stars 2-12; Onder de Pomp- Mission Imposseble 9V2-4V2, Hotel Strand- plevier-G. Glazenwasseirj 5-9 Huisvrouwen: Bloopers-T-Fords 1-3 WBZ- Klavervier 4-0; De Pms-Team 6 3Y2-V2. Het optreden van de Van Beurden Band ten bate van de Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting is een door slaand succes geworden In café W't/ewel. waar 200 bezoekers voor veel steer zorgden, bracht de veiling van cd's, foto's en shirts een zeer hoog bedrag op. Na aftrek van kosten resteerde f8 333.60. De Texelse CF-patiénte Sanne Brugemann nam het eerste exemplaar van de speciaal door Van Beurden op genomen cd in ontvangst Daarna boden de aanwezigen fel tegen elkaar op. De eerste van de tien te veilen cd's ging voor f350.- van de hand en daarmee was de toon van de avond gezet. Namens de Ezelvereniging was Werner van der Meer de hoogste bieder Ook wethouder Nel Eelman-van 't Veer liet zich met onbetuigd en zorgde dat ook de gemeente een cd in bezit kreeg Topper was de veiling van een huiskamer-optreden van Van Beurden. Mede dankzij de uiterst gevatte veilingmeester Henk Jan Klok stopte het loven en bieden pas bij f1.400. - Dirk Frido Krijnen mag zijn huiskamer gaan ontruimen Een glunderende Rob van Beurden ,.Dit overtreft alle verwachtingen. Beter kon niet.,Folo F„„s 1 liet aantekenen De combinatie werd even later herhaald. Daalder schoof een scherpe bal voor het doel langs, die door Kaspers uit een moei lijke hoek werd ingeschoten: 2-2. Na de rust werden over en weer aan vallen uitgevoerd, maar zonder gevol gen. Dennis Vonk werd gewisseld voor Bep Vonk, maar ook dat had geen gevolgen voor de einduitslag te voorschijn kwam Met 7-1 werd afgerekend met W'tjewel dat met in valler John Vlaming en Rma van Dijk gooide. In de finaleronde moesten 't Cafeetje 2 en Cafeetje 1 tegenelkaar en dat stond garant voor spektakel. In de 501 singles moest Willem de Kort van Cafeetje 1 tegen invaller Roel blonk van Cafeetje 2, Blonk verde digde zich met hand en tand. maar kon niet voorkomen dat De Kort met de winst ging strijken. Met het hoog ste beurtgemiddelde van de avond (58.59) wist hij zich van Blonk te ont doen. Pieter Mosk won overtuigend van Jan Duinker. en Alewijn Ott won van Jan Bloem zodat er een 2-1 stand in het voordeel van Cafeetje 1 geno teerd werd. Cafeetje 1 liep daarna regelmatig uit naar een 6-2 eindstand, en mag zich al in de kruisfinales wanen. Speelschema 13 en 14 maart: Finaleronde- W'tjewel 2-Cafeetje 1; Zwaan 1-Zwaan2. Troostronde. W'tjewel 1 -Krim 1Slock 2-Cafeetje 3. Naam Route V Peter van Heerwaarden Den Burg A. 31 25 73 C.M.F. v. Heerwaarden Den Burg A1. 31 55 79 Henk van Heerwaarden Den Burg B. 31 20 38 Mark Randsdorp Den Burg C 31 47 05 Raymond Molanus Den Burg D. 31 53 33 Barbara Elias Den Burg E 31 00 22 Hans van Es Den Burg F. 31 40 30 Floortje Janssen De Zes. Bg Houtstr., Houtwg., Witte Stefan Huisman Paula Vrijdag Mevrouw Barhorst Marga Boon Mevrouw A. Mulder Jolanda Leijen Mariska Betsema Rob Kooiman Björn Boerhorst Petra Hin C. Broekman Martijn Barendregt Thijs de Vreede D.M. Boon-Dijker Dirk Leegwater Mw. v.d. Vis-Dijker Mw. S. Koopman-Grit Freek-Jan Buijsman Trisha Koster Ricardo de Graaf Evelien Veeger Harold Jonk Erwin Goënga Tobias van der Zee Daniëlle van Leersum Mara Hooyschuur Kruisln KogerwgVKogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. vr. tc 31 01 31 Marieke Medendorp di. tc 31 43 70 De Mars (oudste deel)/ Spinbaan De Mars va. Buytengors, Sluyscoog. Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pont- weg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Pontweg 72, 77, 84, 89, Leemkuil 3, Westerw., Driehuizen, Keesomln 45. Pontweg 91-95, Akenbuurt, Hemmerkooi, Zuidhaffel Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw Oorspr.w StengwLimietw Eierland Postw., Oorsprongw Holland- sewHoofdw (ged.) Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijertebos, (Waalen)burgerdijk Oost Spangerw., Marsw Kadijksw., Haller- weg 20, Veenselangweg Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68. Waterw. Rozendijk, Smitsweg Gerritslanderdijkje. Grensweg, Pontweg 98-110 Califormëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop, Bosrandw v.a. 516 Kogerweg De Kaai Hoornderw.. Hemmerw., Emmaln. 33. De Grie Slufterweg/Zanddijk 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 92 58 31 79 56 31 63 44 31 82 35 31 39 56 31 49 70 31 79 08 31 63 62 31 12 31 31 64 51 31 83 07 31 84 03 31 86 35 32 29 76 31 43 75 31 95 82 31 42 16 31 22 29 31 71 34 31 53 65 31 89 15 31 96 53 31 16 53 (Foto Frans Hopman) Den Burg A: Gollards/Samen Eén Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Bmnenburg, Burgwal, P v Cuyckstraat, Elemert. Gasthuisstraat 1-31, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat. Ada van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39, Molenstraat, Molendwarsstraat Parkstraat, Schilderend 6 en 10. Stenenplaats, Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraat, West straat, Weverstraat Pater Witteplein, Zwaanstraat. Den Burg A1 „St. Jan", Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven Noordwester, Schoorwal, Vaargeul, Golfslag Vloedlijn, Zeebries, Dumreep Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven Bmsbergenstraat. Brouwer straat, Drijverstraat. Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan. Waalderstraat 45-86. Wilhelmina- laan 7-, oneven en 50-120 even, Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60- even, W van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-76, Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76- even. Lijnbaan Den Burg D: Wilhelminalaan, Julianastraat, Burdetstraat, Mr Kraaistr., Bernhardlaan 1-61 on even en 2-48 even, Tjakkerstr Lieuwstr Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel. Waalderstraat 2-48 even en 1-43 oneven Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even, Slingerweg 21-27

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7