1-1-2 ïchapenpad mix natuur en boerderij bruriaï? brunatr1 Familieberichten .ILXELSLJ' couRANT TEXELTOURS DAAR RED JE LEVENS MEE Jat ik zeggen wou... Dan maar een ian zwarte kaart"? Bedrijvig/u'iJ Keurslagerij Dros „keurig" in orde Hank Witte vindt eerste kievitsei Palmpasen in De Cocksdorp "Yexelaartjes Eerst optocht, dan toneel in 't Skiltje Keukenbrand zorgt voor flinke schade Star Wars terug in nieuwe versie TT7YT7T CI? O DINSDAG 16 MAART 1997 Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van ANNA CORNELIA KALIS-VERMEULEN zeggen wij u hartelijk dank. Families: Vermeulen A Koopman-Blom Wij zijn ontzettend gelukkig en blij, want Anna heeft er een zusje bij Wiep-Willemiek is haar naam 17 maart 1997 komt op haar geboorteakte te staan. Evalien, Kees en Anna Smit-Dooren Weverstraat 87 1791 AC Den Burg Tel 0222-313670 Hiep, hiep, hoeral Ik ben thuis! Bedankt voor alle kaarten, brieven, kadootjes, hulp en medeleven. Teentjes tellen? Graag even bellen! IJsbrand Benjamin Kikkert Te koop i.g.st. een elec. orgel met ritme en lesley boxen. Te bevr. tel 313182. Heeft u een bakfiets te huur voor een bruidspr op 25 apr.? 036-5347356. Te koop hoogslaper wit met kastjes en burogedeel- te, tel. 322124. Hartelijk bedankt voor de overgrote belangstel ling, de vele post, bezoek aan huis en bij Paal 9 op m'n 90ste verjaardag. Ook de verzorging bij Paal 9, opgeluisterd door fanfare DEK was geweldig. Martha Drijver-Bremer De Witte Lieuw Herenstraat 26 Den Hoorn Wij repareren alle merken KTV, video, radio, cd. sa telliet, computer, camera, etc Service Center Texel, 311 777. Waddendelicatesse, altijd uit deze regio, gemaakt van bijzonder fruit, bijzon dere melk, gewoon bijzon der lekker bij de diverse verkooppunten. T.k. Ford Escort b.j. 1978 APK tot mei '97. Vr.pr. ƒ500,-, tel. 316225 Canoe - geruite broeken, nu ook in kindermaten Marten Classics, Wever straat 32. De nieuwe beelden catalogus is uit, kom nu uitzoeken dan hebben wij het over enkele weken voor u in huis Tuin centrum v.d. Werve, tel. 312925. Narcissen ƒ1,- per bos ook bloembollen - Veeger, Grensweg 5, tel. 312229. Antennes - SCT 311 777. Te koop: 3 sta-caravans. tel 318640 ledereen weet nu wel bij wie je moet zijn voor een mooi oud geslepen glas. maar Hans van der Klift verkoopt ook geslepen spiegels in oude lijsten Deze maand nog 20% kor ting op alle typen buiten zonwering. tot 1 april Meyert Laan Zonwerin gen, tel. 318664 Le Berry's openings feest. zaterdag 22 maart a.s. Openingsborrel van 21.00 - 22.00 uur, v.a. 22.00 uur superband Poundcake Canoe - Jeans voor da mes en heren blijvend laag geprijsd, 69,95. Marten Classics, Weverstraat 32 Met mijn kapper zit ik goed en m'n haar ook. Qnipp Kapsalon 312227 (IM TEXELAARTJE) Alles voor PERGAMANO Daar kun je mee lezen en schrijven! Weversiraat 17a. Den Burg Een avond ouderwetse gezelligheid met een hapje, een drankje en een smartlapje. Iedere vrijdag avond v.a. 21.00 uur in café chantant De Karse- boom. Tot ziens Frans en Lies. T.k.a wandmeubel, gebr wit. Tel 314854 na 17.00 uur Waddenzuivel, een vrolijk begin van het voorjaar, met een extra stoot vita mine C via de bijzondere duindoornbes. Toke, Paul, Loes, Janny, Wim, Biem en Aad doen op 22/3 op de achtergrond ook mee. Toneelvereni ging St. Jan. Promotieavond Texel Info Service, donderdag avond 19.30 uur in Question Plaza. (IM TEXELAARTJE) HUISHOUDBEURS, donderdag 3 april en donderdag 10 april. Prijs ƒ53,50 p p. MISS SAIGON, 22 maart 1998 Matineevoorstelling. Prijs ƒ167,50 p p. Info 315555 Zonnebanken, SCT 311 777, Deze maand nog 20% kor ting op alle typen buiten zonwering, tot 1 april Meyert Laan Zonwerin gen. tel. 318664. Le Berry's openings feest. zaterdag 22 maart a.s. Openingsborrel van 21.00 - 22.00 uur, v.a. 22,00 uur superband Poundcake. Babykleding, ondergoed, nachtkleding, sweatshirts, T-shirts, blouses, sokken, schoenen, allemaal bij De Robbedoes, Oosterend Heden de Mc Caimans in De Lindeboom. Aanvang 20.30 uur. Help! Help! Help! Wie heeft, mogelijk in een vlaag van verwarring, mijn Nike sporttas met inhoud mee genomen uit Sporthal Ons Genoegen, jongstleden zaterdagavond/nacht na het zaalvoetbaltoernooi ven ZDH Wees sportief en breng 'm terug of bel even. Tel. 319463 Zaterdag 22 maart: Toneel St. Jan, met muziek na afloop in de Schouwburg zaal. Auto Service Centrum vrijdagmiddag gesloten wegens beursbezoek. ASC, tel. 315588. Gravenstraat. Uitgaan met smaak A s. vrijdag 21 maart start nieuwe auto theoriecursus opgave/inlichtingen Rij school Wetsteen, 315752. Hoera, De Mient Funfarm is vanaf zaterdag 22 maart weer elke dag geopend v.a 9 30 uur. Tel 319296. Wereldberoemd binnen 1 week! Donderdagavond aanvang 19.30 uur in Question Plaza Te koop: Kawasaki GP2 500S, zw/rd. bj. 5-'92, i.z.gst Tel 310305. (na 18.00 u T.k. Vicon RC 330, schud der z.g.a.n., t.e.a.b. Tel 314602 Nieuw - la Pagayo nu ook vanaf maat 92. Marten Classics, Weverstraat 32 De mooiste kleurenfoto's reeds va 39 ct. Combi Nauta, Parkstraat 9, Den Burg Nog 2 weken dan heet De Vlier Gimsel Als af scheid hebben we vol gende week een spette rende aktie. Om nu alvast in de stemming te komen, deze week enkele knallers: Kaascrackers 1,50/rol, Fries roggebrood 1,50/ pakje, chips naturel of pa prika 1,95. (IM TEXELAARTJE) Alles voor PERGAMANO Daar kun je mee lezen en schrijven' Deze maand nog 20% kor ting op alle typen buiten zonwering, tot 1 april Meyert Laan Zonwerin gen, tel. 318664. Le Berry's openings feest, zaterdag 22 maart a.s Openingsborrel van 21.00 - 22.00 uur, v.a. 22 00 uur superband Poundcake, Babykleding, ondergoed, nachtkleding, sweatshirts, T-shirts, blouses, sokken, schoenen, allemaal bij De Robbedoes, Oosterend. Vrijdag en zaterdag appelkruimelvlaai van ƒ13,25 voor ƒ11,25. Banketbakkerij Ofrein, tel. 312060. oV 3U0 ng too II urt lit! ur. )Sli xeti lenLinks, de club waarvan ik lid i, heeft van meet af aan gesteld het bestemmingsplan buiten lied van alle kanten rammelde. De •tie heeft tegen gestemd en de •waren kenbaar gemaakt bij de vincie GS besloten dat de ge- ente haar huiswerk moet over- n. Dit feit kwam afgelopen dins- uitgebreid aan de orde tijdens de dsvergadermg. Hierbij meenden A, WD en D66 een motie van itrouwen te moeten indienen. Dat oinnen het democratisch bestel, goed recht. Evenzeer hebben tieke fracties, zoals GroenLinks, recht een dergelijke motie niet te irg, jnen iraf kon worden ingeschat dat de ie zou worden weggestemd. Of het soms een testcase? Even n waar GroenLinks zou staan, had overigens duidelijk geweest als men er tevoren op de man af naar had gevraagd. Wat door het indienen van een der gelijke zwaarwegende motie is be reikt, is dat de collegepartijen in de toekomst waarschijnlijk minder toe schietelijk zijn naar de indieners. De GL-raadsleden willen bij de reparatie van het bestemmingsplan juist een zo groot mogelijke invloed houden. Po litiek gezien vind ik hun stemgedrag daarom verstandig Dus waar zeur Ik dan over? Ik moet blij zijn, maar toch ben ik boos. Boos op verschillende mensen uit be paalde politieke groeperingen die achteraf doen aan stemmingmakerij en in de wandelgangen allerlei onge nuanceerde en zelfs grove opmerkin gen maken. Peter Bakker zou „re- geer-geil" zijn en op voorhand in de zak van Texels Belang kruipen. „Ze moesten hem verrot slaan", en nog meer van dat fraais. Dit uit de mond van mensen die zichzelf sociaal-de mocraten noemen. Schandalig. Nee, sterker nog: het getuigt van weinig tot geen sociaal gevoel en het geeft er blijk van dat men met demo cratie ook weinig op heeft Voor het geval dat u het nog niet weet: demo cratisch gekozen raadsleden moeten ingevolge de Nederlandse kieswet hun stem uitbrengen naar eigen eer en geweten zonder enige last of rug gespraak. Als ze, op een nette ma nier, door wie dan ook achteraf, wor den aangesproken op hun stemgedrag zullen ze zeker de moeite nemen om rustig uit te leggen waarom ze zo hebben gehandeld. Natrappen op een onfrisse manier is echter uit den boze. Op het voetbal veld krijg je een rode kaart voor zo iets. Goed dat deze nu niet werkelijk wordt uitgedeeld, want genoemde lie den verdienen wel de kaart, maar de (ere)kleur rood niet! Dus wat mij be treft: zwarte kaart en ga maar douchen. Theo van den Berg, Den Burg. iel heeft er een attractie bij. iske van der Tempel en Piet nster van schapenboerderij De vdkroon aan de Nieuw/ander- presenteerden zaterdag hun tapenpad. Opmerkelijk is dat de lee te binnen de grenzen van het en bedrijf blijft, zodat de wande rs nog beter aan het leven op boerderij kunnen ruiken. Het biedt uitzicht over het uitge- ikte natuurreservaat Waalen- kunnen de vogels in Waalenburg van dichtbij worden bekeken. Slagerij Dros in Den Burg is bij een onverwachte keuring door de Nederlandse vereniging van Keur slagers goed uit de bus gekomen. Zijn bedrijf werd beoordeeld op punten als hygiëne, assortiment, versheid, kwaliteit, vakmanschap en service Met deze keuring wil de vereniging de consument een waarborg geven dat men er met gerust hart vlees en vleeswaren kan kopen lild Ispanning is een belangrijk onder- i/ van het schapenpad. ..Want iapen stralen rust uit", wist Van der npel, die het pad heeft aangelegd lauwe samenwerking met het In put voor Natuureducatie. „Zeheb- meegedacht en meegeholpen helpende hand was afkomstig het IVN-bestuur zelf. „Want De ydkroon is een bedrijf waar op hele bijzondere manier een bo rn wordt verdiend. Met uitge- ide zorg voor de natuur", aldus er Ampt, die samen met Jan renstijn het lint mocht door open ir hel zover was waren afgelopen ter de nodige werkzaamheden icht.We hebben een pad gekapt r de windsingel. Niet te veel bo- n natuurlijk, want dat ligt te gevoe- Verder zijn bruggen gebouwd en tn geslagen. "Het resultaat is een e, zeer gevarieerde route. Voor er oog voor heeft, is er van alles ien. Bijvoorbeeld verschillende den schapen, de weidevogels in alenburg en andere bezienswaar heden Tekst en uitleg krijgen de idelaars op speciale bordjes langs route. En met een verrekijkers °nder toezien oog van boerin Renske van der Tempel opent Peter Ampt van het iVN het schapenpad van De Noordkroon. (Foto Gerard Timmerman) „Al een paar dagen hield ik die kievit in de gaten. Toen ze met z'n tweeën achtereen kraai aanjaagden, was dat voor mij reden om een kijkje te ne men." Zijn gevoel bedroog Hank Witte niet, want na even zoeken trof hij een kuiltje met een groen gespik keld eitje aan. Dat gebeurde vrijdag middag rond half drie op een stuk land tn Waalenburg. tussen het Meijertebos en de Nieuwtanderweg Witte liet het ei niet liggen. „Vorige week gebeurde dat nog met de vin der van het eerste kievitsei in Fries land. De hele pers er omheen, maar het nest bleek leeg. Opgevreten door kraaien Witte, van jongsaf een fanatiek eierzoeker, is zich bewust dat de tra ditie aan kritiek blootstaat Toch vond hij het verantwoord om het ei te ra pen. „Het lag op land dat nog moet worden geploegd. Ook als de boer het opmerkt en het nest verlegt, moet de kievit van het nest af. De kans dat meeuwen dan toeslaan, is heel groot." Hij schenkt het ei aan zijn De Palmpasenoptocht van De Cocksdorp begint zondag om 12.00 uur bij het Eierlandse Huis. Voorafge gaan door de SOS band uit De Koog wordt een ronde door het dorp gelo pen, waarna alle deelnemers een traktatie krijgen in het Eierlandse Huis. echtgenote Martha. „Zij is mijn konin gin. Gisteren meldde een bekende vinder van het eerste exemplaar, Arie Dijker uit Den Hoorn, zich bij de redactie, 's Morgens had hij in het Hoornder Nieuwland een nest met liefst vier kievitseieren gevonden. (Foto Frans Hopman) Dirk-Jan Johan Kortenhoeven 10 maart 1997 - 11 maart 1997 Fijn dat we je nog mochten vasthouden. Fijn dat je bij ons hebt willen zijn. Dapper heb je gestreden. Mooie grote sterke beer. Welterusten. Papa, mama en Jaël Wilhelminalaan 62, 1791 AP Den Burg. De begrafenis heeft reeds plaatsgevonden. Bij deze bedanken wij u allen hartelijk voor uw belang stelling en medeleven voor en na het overlijden van onze lieve en zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder JANTJE DOORNBOS-DIJKSTRA Een bijzonder woord van dank aan de doktoren Eis- sen en Hoekstra, het verplegend personeel van de Gollards voor hun liefdevolle verzorging, ds. F.J. Daane voor de troostvolle woorden, familie Maat, familie De Vries en familie Rienstra voor al hun goede zorgen. Uit aller naam: PB. Doornbos Dronten, maart 1997 Waddenzuivel en wadden delicatesse en wadden- streek-produktenmanden, te koop aan de boerderij. Dinsdagmiddag, donder dag en zaterdag geo pend. INLEVEREN: maandap vóór 10.00 uur cn woens- dap vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot cn met 3 repels. Per repel meer: 2,65 incl. btw FOTO-TEXELAARTJE: plaatsinp foto ƒ15,- cxcl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraap. Kleurenkopie.. Combi Nauta, Parkstraat 9. Den Burg. Texelse kunstenaars ex poseren va. 21 maart in De Vermaning, Diek 11a in Den Hoorn. Open elke dag van 10 tot 17 uur. Onderdelen - SCT 311 777. Canoe - zomerjacks maat 92- 176 nu 39,95. Marten Classics, Weverstraat 32. „Van de koning die zo graag een clown wilde zijn". Zo luidt de titel van een toneelstuk voor kinderen van 4 tot 12 jaar, zondag in dorpshuis 't Skiltje te Oudeschild. Het stuk wordt opgevoerd door toneelvereniging Julia uit Julianadorp, met enkele oud- Texelaars in de gelederen. Julia trad de afgelopen jaren al vaker met suc ces op in Oudeschild. Ditmaal draait het verhaal om een koning die baalt, omdat hij geen koning meer wil zijn. Maar van zijn boze nichtje Eulalia moet hij op zijn troon blijven zitten. Dan komt er een circus in de buurt Het stuk, dat om 15 00 uur begint en 2,50 entree kost, sluit aan op de palmpasen-optocht door het dorp. De stoet vertrekt om 14.15 uur vanaf basisschool De Bruinvis Een keukenbrand heeft van vrijdag op zaterdag grote schade veroor zaakt in een woning aan de Molen straat. Het vuur ontstond om streeks 2.45 uur, toen een gasgestookte frituurpan oververhit was geraakt.. De zoon des huizes slaagde er niet in het vuur te do ven, maar bracht wel enkele huis dieren in veiligheid. De politie kon het vuur met een brandblusser doven. De jongen, die met een vriend nog een hapje wilde eten, probeerde het vuur te doven door de pan af te dek ken met een jas. Dat lukte niet en tot overmaat van ramp gleed de pan van het vuur. In een oogwenk raakte ook de afzuigkap in brand en sloegen de vlammen via de afvoer naar buiten Toen duidelijk werd dat de brand niet De aloude kaskraker „Star Wars" is terug op het witte doek. De gemoderniseerde versie is deze week te zien in Cinema Texel Donderdagavond draait de film voor het eerst. Geprolongeerd wordt Disney's „101 Dalmatiërs", een live-action uitvoering van het verhaal over de gespikkelde honden, met een prachtige hoofdrol voor Glenn Close. De jeugdfilm „Matilda" draait morgen voor de laatste maal in de matinee. Vanavond en morgen staat in filmclub Cinema Paradiso het Chinese kunstwerkje „Shanghai Triad" op het programma. Daarin strijdt de onderwereld om de macht in de handel van opium en prostitutie. Het verhaal wordt ge toond vanuit het perspectief van een 14-jarige boerenjongen die wordt aangesteld als de be diende van de zangeres en pros- tituée Jewel Naarmate de film vordert is hij de enige met wie zij nog openlijk kan praten. was te blussensloeg de knaap via 1 - 1 -2 alarm. In afwachting daarvan nam hij de huisdieren uit de keuken mee naar buiten, wat gezien de rook ontwikkeling bijzonder verstandig was De gewaarschuwde politie kon met een brandblusser het vuur be dwingen. De brandweer die kort daarna arriveerde, maakte de klus af. De schade loopt in de papieren. Zo wel de vloer, als het aanrecht, de afzuiger en het plafond zijn aange tast. De ouders van de knul waren op het moment van de brand niet thuis. 'P 15 maart 1997 ontvingen wij het droeve ericht dat onze zwager en oom Martien Bakker echtgenoot van Nel Smit i de leeftijd van 70 jaar is overleden. «ij wensen onze zus veel sterkte toe. Familie Smit •orrespondentie-adres: •9 Doyne Crescent, faralgon 3844, Vic Australië. Geb Douma ïe was een kanjer. Als medewerker en vooral als feun voor ons allemaal. Familie Snik, Castricum bnuit Australië ontvingen wij het droevige bericht, at na een kortstondig ziekbed op 70 jarige leef- jd is overleden onze broer, zwager en oom Martien Bakker echtgenoot van Nel Smit orrespondentie-adres: 9 Doyne Crescent, 'aralgon 3844, Victoria Truus Agatha Cor en Anny Duw Marry en Frits Hanna en Theo Riet Australié.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3