Musea bezoeken voor halfgeld tfiê 'f W BAKKER bv Jongeren lopen niet storm voor Future Minds Agenda TEXELSE^ COURANT Heerwaarde lang hofnai teso Direct mail voor ondernemers KEW va. 289,- ijzerhandel Klezmerweekend op muziekschool Naamloze fietser Poppen maken Vernieling? Texel loopt warm voor Lionsveiling Schietoefeningen Info-avond voor boeren Juwelier vindt het welletjes Klassereünie na een kwart eeuw Geen woningbouw Den Burg West Van jaar lang .1 DINSDAG 8 APRIL 1997 Dinsdag 8 april In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk van Den Burg komt vanaf 14.30 uur de Zusterkring bijeen. Mevrouw A. Dros-Koorn en Maar ten Stoepker zijn behulpzaam bij het bekijken van oude ansichtkaar ten. In Cinema Texel draait vanaf 19.00 uur Star Wars en vanaf 21.30 uur Secrets and Lies. De gemeenteraad begint om 19 30 uur aan de maandelijkse vergade ring. Publiek is welkom in de raadszaal, maar kan het verloop ook rechtstreeks beluisteren via Radio Texel op de 106.1 FM of de kabel. Agrariërs zijn vanaf 20.00 uur wel kom in Bosch en Zee voor een in formatie-avond. Twee sprekers van Vossen Laboratories gaan in op actuele problematiek. Woningstichting Texel en de ge meente houden een voorlichtings avond over het nieuwbouwproject van jongeren-appartementen in De Mars. Aanvang 20.00 uur in De Lindeboom. Om 20.00 uur komt in d'Ouwe Ulo de afdeling stamboomonderzoek van de Historische Vereniging Texel bijeen. De Hervormde Vrouwengroepen houden een rmgavond in de voor malige LTS-kantine aan de Emma- laan in Den Burg, aanvang 20.00 uur Maartje en Bram Guiljam ver tellen over het kerkenwerk op Texel. Woensdag 9 april In Cinema Texel begint om 14.00 uur 101 Dalmatiers, om 16.00 en 19.00 uur Star Wars en om 21.30 uur Secrets and Lies. Tennisvereniging Heri Hodie houdt vanavond vanaf 19 00 uur in De Cocksdorp een tennisavond voor beginners. In De Lindeboom begint om 20.00 uur de vergadering van het Texels Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL). Donderdag 10 april Waterschap Hollands Kroon houdt van 14.15 tot 17 00 uur in het Havenrestaurant op 't Horntje een openbare voorlichtings bijeenkomst over het ontwerp Waterbeheersplan 1997-2000. Uitwaterende Sluizen houdt van 19.00 tot 20.30 uur in het Haven restaurant op 't Horntje een open bare informatiebijeenkomst over het herstel van de bekleding van de zeedijk in de Prins Hendrik polder. In Cinema Texel is om 20.30 uur de premiere van The Empire Stri kes Back uit de Star Wars-serie. Vrijdag 11 april In de aula van de OSG te Den Bui wordt van 17.30 tot 21.00 uur da het CLB en het Texelse Rode Km een bloedafname-avond geha den. Gedeputeerde H.S de Boer vandaag op Texel voor de officie opening van het fietspad langsj y Limietweg en de ingebruiknan van de heringerichte Dorpsstrs en Badweg in De Koog Opnieuw draait in Cinema Te» - om 20.30 uur The Empire Strikt Back. Teso maakt vrijdag extra afvaarte (halfuurdiensten) tussen 9.35 e 16.05 uur. Er worden zowel a Texel als in Den Helder gee wachttijden verwacht. Hoogwater te Oudeschilc Di. 8 10.24 en 22.46 u Wo. 9 11.15 en 23.25 u. Do. 10 11.40 u Vr. 11 11.47 en 0.25 u Za. 12 12.05 en 0.56 u Zo. 13 12.56 u 1 Ma. 14 1 00 en 13.20 u Di. 15 1.30 en 14.10 u Aan het strand is het ongeveer eenuu eerder hoogwater. De zon komt 11 aph op om 06 51 uur en gaat onder or 20.30 uur 14 april eerste kwartier. 9apr, springtij. Onverwachts is in Spanje overleden Nico Schroder maatje van Ruby Bezoet de Bie 17 Jaar lang liefde, pret en dromen... Mamma Ruby, Angelique, Marco, Stewart en Diana, héél héél veel stertte met dit grote verlies. Rick Eef, Trix, Gertha, Sjak Jur, Tanja Nico. De VVV organiseert dinsdag 22 en donderdag 24 april een korte cur sus „direct mail Maximaal 15 ondernemers zullen op twee avon den onderricht krijgen van profes sionals over zowel de praktische als de inhoudelijke aspecten. HOGEDRUKREINIGERS alle types 100 t/m 150 bar Direct mail is het sturen van brieven aan klanten die al eerder gebruik maakten van de diensten van een on dernemer Deze manier van reclame maken is niet nieuw. Doordat bedrij ven in toenemende mate over een geautomatiseerd adressenbestand beschikken, wordt de methode ech ter steeds eenvoudiger en lucratiever Vooral voor logiesverstrekkers die hun oude klanten willen aanschrijven lijkt direct mail zeer geschikt. Op de eerste avond van de cursus wordt de docent geleverd door de Direct Mail Shop van de PTT in Am sterdam. Deze vertelt ondermeer over het opzetten van een bestand, hoe te adresseren en de verschil lende tarieven De tweede avond wordt verzorgd door de sinds kort op Texel woonachtige Rob Houkes, die een eigen direct marketing-bureau heeft in Amsterdam Hij gaat in op de meer inhoudelijke kant van deze vorm van reclame en vertelt welke aspec ten een goede direct mail-brief ken merken De cursus wordt gehouden in De Lindeboom, beide avonden beginnen om 20.00 uur. Deelname kost 75,- p p Info en inschrijving bij de VVV. tel. 31 47 41. De Texelse muziekschool houdt in het weekend van 3 en 4 mei twee „KlezmerdagenZaterdag wordt tijdens een workshop gezamenlijk een aantal stukken ingestudeerd, zondag wordt een deel hiervan voor publiek ten gehore gebracht. Dat zal eerst gebeuren in het voor programma van het slotconcert van concertserie De Muze in De Kieken dief. gegeven door de Nederlandse Klezmergroep Di Gojim, s Avonds wordt opnieuw opgetreden, tijdens de dodenherdenkingsdienst in de NH kerk in Den Burg Klezmer is Jiddische volksmuziek, die ondermeer wordt gespeeld tijdens bruiloften en begrafenissen. De aan stekelijke muziek is afkomstig uit Oost-Europa en heeft invloeden uit de Balkan Polen en Rusland. De melodieën klinken soms vrolijk en triest tegelijk. De Klezmerdagen staan onder leiding van Erwm Hogeboom, een klarinettist die veel ervaring heeft met het ver zorgen van workshops. Ze zijn ge schikt voor iedere muzikant, onge acht het spelniveau of soort instrument dat hij/zij bespeelt. De kosten voor deelname zijn 40.-. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar bij de balie van de muziekschool (in d'Ouwe Ulo). Opgeven kan tot 18 april De organisatie hoopt echter dat potentiële deelnemers eérder reage ren, opdat de muziek nog gearran geerd kan worden en de partijen tij dig kunnen worden toegestuurd. Voor meer informatie, tel. 313493. Een fietser die zonder licht reed werd in de nacht van zaterdag op zondag in de Kogerstraat aangehouden door surveillerende agenten Op de vraag hoe hij heette wenste hij geen ant woord te geven. De politiemannen besloten hem mee te nemen naar het bureau, maar dat was aanleiding voor hem om de kuierlatten te nemen. De agenten reageerden snel en vatten hem in de kraag, waarna hij op het bureau alsnog zijn identiteit prijsgaf. Het bleek een 17-jange jongen uit Den Burg te zijn. Wie belangstelling heeft voor een cursus poppen maken van Fimo-klei kan inlichtingen verkrijgen bij Marga Loos, telefoon 31 57 57. De opleiding betreft vijf bijeenkomsten op dinsdag avonden of op een nader te bepalen ochtend (Advertentie) De jongeren rond de discussietafel. Derde van rechts met bril gedeputeerde Friso de Zeeuw. <Foto Harrr Gr0"n De jongeren van nu zullen rond het jaar 2030 aan de macht zijn. De pro vincie Noordholland probeert daarom bij jongeren belangstelling te wekken voor de economische en andere ontwikkelingen in de pro vincie tot het jaar 2030. Het project Future Minds moet hen stemmen tot nadenken over de toekomst van hun provincie. Maar Texelse jonge ren hebben blijkbaar andere din gen aan het hoofd. Niet meer dan drie kwamen er zondagmiddag af op de paneldiscussie die Future Minds hield in EcoMare. Het was de derde discussie bijeenkomst in een reeks waarbij tel kens op een andere plaats in de pro vincie een onderwerp bij de kop wordt genomen Op Texel werd de toe komst van het milieu aan de orde gesteld en EcoMare was een bij het onderwerp passende lokatie. Bijzon der was dat deze discussie voor het eerst in het openbaar werd gehou den. Opinieleiders De discussiërende jeugdigen waren niet zomaar van de straat geplukt. Een reclameadviesbureau met con necties in jongerenkringen had ge zocht naar deelnemers die op uiteen lopende terreinen als prominente opinieleiders kunnen worden aange merkt. Het daardoor nogal bonte panel bestond uit een jonge agrari sche vrouw, een internetter, een snowboarder, een roeier, een Marok kaans meisje, een gabber, een COC- vertegenwoordigster en een lid van de sjieke Amsterdamse roeiver eniging Nereus Extra contrasterend was de (eenmalige) deelname van het Gedeputeerde Staten-lid Friso de Zeeuw die „milieu en water" in zijn portefeuille heeft Hij maakte van de gelegenheid gebruik om onder leiding van directeur Jan Kuiper de exposi tie van EcoMare te bekijken. Daarbij kreeg de in aanbouw zijnde waterzaal waar de provincie grote financiële betrokkenheid bij heeft, speciale aan dacht Bezoekers van de vijf Texelse mu sea kunnen zaterdag en zondag voor de helft van het geld de nieuwe exposities bekijken. Dat gebeurt in het kader van het Natio naal Museumweekend, dat jaarlijks wordt gehouden. De musea orga niseren voor de gelegenheid aller lei extra activiteiten. Bezoekers kunnen tevens meedoen aan een prijsvraag. In het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal worden demonstraties ge ven met een model van een dors machine met dorskast en balenpers. Deze machine, nagebouwd op een kwart van de ware grootte, wordt aan gedreven door een soort stoomma chine; de locomobiel. Het model is nog tot en met de maand juni in het museum te zien Het Agrarisch en Wagenmuseum is geopend van 10 00 tot 17 00 uur Het Maritiem en Juttersmuseum or ganiseert op beide dagen een gratis rondleiding door Oudeschild en over de haven. Gids is (oud-)schoolmees- ter Gerrit Gerrits, die bekend staat als een enthousiast en ter zake kundig verteller. De start is om 14.00 uur. De wandeling duurt ongeveer anderhalf Passerende agenten zagen vrijdag avond hoe een 31-jarige Hoornder het plafond van het openbare toilet op de Groeneplaats met een aansteker bewerkte. Ze ontdekten een haken kruis en dat was reden om de Hoorn der aan te houden Die verklaarde dat het teken er al stond. Hij ergerde zich er zó aan dat hij het weg wilde bran den. Hij bleek echter ook drugs bij zich te hebben, wat hem een bekeu ring opleverde. De voorbereidingen voor de jaarlijkse Lionsveiling, die op 18 en 19 april in het Groothandelsgebouw te Oude schild wordt gehouden, zijn in volle gang Na de Paasdrukte is de voor inschrijving van goederen goed op gang gekomen Ruim vierhonderd artikelen zijn inmiddels aangemeld. De verscheidenheid is net als in het verleden enorm Van schilderijen, marifoons, juwelen en antiek tot fiet sen, parachutes (voor decoratie) en kettingzagen. „Last-minute"-aanmeldingen van kavels kunnen nog tot en met donder dag gebeuren bij C D Boersen (tel. 313016), P Kikkert (tel. 316600), Reisburo Texel (tel 312242), B.J. Bakker (tel. 319426), J.C. Roeper (tel. 318204) en Vakantieburo KOBEKO (tel. 317746). De inbrengers betalen vijftien gulden inschrijfgeld per kavel. De vooringeschreven goederen kun nen op zaterdag 12 april 1997 van 9 00 tot 12.00 uurworden ingebracht in eht veilinggebouw aan de schilder- weg te Oudeschild. De ingang is aan de Oostzijde van het gebouw, direct aan het grote parkeerterrein uur. Het MJM is open tussen 10 00 en 17 00 uur Vanaf 11.00 uur worden demonstraties gegeven in de onlangs gereed gekomen smederij. Excursies EcoMare (open van 9.00 tot 17.00 uur) heeft als grote trekker natuurlijk de expositie over De Dennen. Maar ook in andere opzichten valt er ge noeg te beleven. In het duinpark wor den extra excursies gehouden. Te vens wordt aandacht besteed aan de (met-begeleide) wandeling in de Seetingsnollen bij De Koog. Naast toeristen zullen waarschijnlijk Op de Vliehors worden deze week tankoefeningen gehouden ter afron ding van de opleiding Leopard 2 A5. Vanavond wordt doorgeoefend tot uiterlijk 23.00 uur. Dit programma vormt de afsluiting van het schietsei- zoen van het Cavalerie Schiet Kamp op Vlieland. ook veel Texelaars een bezoekje wil len brengen aan het (nieuwe) Luchtvaartmuseum op het vliegveld. Voor de gelegenheid wordt op zater dag en zondag om 14 00 uur een gra tis rondleiding gegeven. Het museum opent zijn deuren tussen 11.00 en 17.30 uur. Bezoekers aan de Oudheidkamer in Den Burg tenslotte, krijgen bij binnen komst een fraaie ansichtkaart van het museum. Hier kunnen bezoekers te recht tussen 10.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur Twee buitendienst-medewerkers van de firma Vossen Laboratories uit Weert (voorheen Bionagro) verzor gen vanavond een bijeenkomst voor agrariërs in Bosch en Zee te De Koog. Vanaf 20 00 uur worden de streekgebonden mestproblematiek, de gevolgen van Minas voor de vee houderij en enkele akker- en tuin- bouwzaken behandeld. Doel van de voordrachten is de aanwezigen een andere kijk en nieuwe inzichten op genoemde onderwerpen te geven De producten van Vossen Labo ratories zullen slechts zijdelings ter sprake komen. Opticien-horloger-juwelier Gerard Bakker en zijn vrouw Roelie heb ben dinsdag na een opheffings uitverkoop definitief de deur geslo ten van hun zaak aan de Groeneplaats. Nadat drie jaar gele den het optiekgedeelte van het bedrijf al was overgedaan aan de familie Winnubst, heeft nu het juweliersbedrijf opgehouden te be staan. Beiden trekken zich terug op Diek 42 in Den Hoorn, waar Gerard zich nog wel zal bezig houden met het repareren van klokken. De geschiedenis van Bakker de Goudsmid" begon in de eerste we reldoorlog toen de uit Amsterdam af komstige horlogemaker Reinder Bak ker als dienstplichtig matroos werd gestationeerd op de Eierlandse vuur toren Hij bleef op Texeltrouwde met Jannetje Vlaming uit Oosterend en begon een zaak in de Warmoesstraat in Den Burg; later verhuisde hij naar het huidige pand aan de Groene plaats. Van de kinderen traden Gerard en Henk in zijn voetsporen. Laatstgenoemde kwam terecht in een winkel die Reinder in Meppel had gekocht. Gerard bleef aan de Groeneplaats, trouwde in 1957 met de uit Friesland afkomstige Roelie de Boer en volgde zijn vader op. Gerard (69) en zijn vrouw (61) kijken terug op zakelijk succesvolle, gezel lige maar drukke jaren Ze vonden het nu welletjes. Winnubst heeft het hele pand overgenomen. Hij zal het nu vrijgekomen gedeelte bij zijn optiek zaak trekken. De naam Bakker blijft voorlopig op de gevel prijken Sommigen hadden elkaar sinds het afscheid van de lagere school in 1972 met meer gezien. Vrijdag ontmoetten de leerlingen van toen elkaar weer tijdens een reünie in de Jozefschool, waar ze vele jeugdherinneringen op haalden. Eén van de hoogtepunten was een rondleiding in het school gebouw door oud-klasgenote Els Blom-Boogaard, die er tegenwoordig zelf les geeft. Vooral in het vroegere leslokaal op zolder, dat nu als opslag ruimte dient, raakte de groep niet uit gekeken en -gepraat. Diverse leerkrachten, onder wie de van ziekte herstellende meester Luyckx en juffrouw Aarts, waren pre sent. Jammer was het ontbreken van pastor Granneman, die op Goede Vrijdag verplichtingen had in zijn hui dige standplaats Blokker Een deel van de reünisten was, ook na de la gere school, lid van Grannemans jeugdclub De zesde klas uit 1972 telde liefst 54 leerlingen, waaronder negen Wittes en zeven Bakkers. Sommigen wonen nu in het buiten land; Kees Jas was speciaal voor de reünie uit Zwitserland overgekomen, ledereen kreeg na afloop een 's mid dags door Edo Kooiman gemaakte groepsfoto mee naar huis Gehurkt v.l.n.r. Jos Huls (Klein-Bog), Siebe Huitema, Peter Jan Kuip, Henk Rump, Marcel Brozlus, Paula Witte, Annette Smit, Els Boogaard, Cor Rutten en Jos Huitema. Tweede rij gehurkt: Harry Witte, meester Piet Schneider, meester Jan Orienuis, Mr jan Dan ker en Hans Jas. Staand: meester Piet Zegers, Saskia van der Broek, Riet Bakker. Lidy Bakker, Frans Kellner, Jeanet Smit, Guus Barhorst. Ruud van Heerwaarden, Martien Witte, Hans van Heerwaarden, Marco Witte, Leonie Hoogenbosch, Sjaak Koomen, Kees Jas, Liesbeth Witte, Marjo Hoogenbosch, Nicol Schermer, Jacqueline van Heerwaarden, Sjaki Witte, Duwie Witte. Cora Hoogenbosch. Jos Bakker. Corina van Tunen, Joke Zijm, Co Vermue, Tineke Bak ker, juf Nel Aarts, Paul Bakker, Marjon Witte, meester Piet Luyckx en meester Simon Dros. (Foto Frans HopmanI De gemeente is niet van plan me dewerking te verlenen aan de bouw van woningen op het perceel gelegen op de hoek Gasthuis- straat/Pontweg. Het college wil een groene zone langs de Pontweg houden en bovendien is het plan volgens b en w strijdig met de structuurvisie voor Den Burg West. De kwestie is actueel door een ver zoek van het bedrijf Geveke uit Ha ren (Groningen) om de huidige agra rische bestemming te wijzigen. Volgens deze onderneming moet de gemeente haar beleidsvoornemen, verwoord in de structuurvisie Den Burg West, nakomen Geveke zegt vernomen te hebben dat de provincie voor de bouw extra contingenten wil beschikbaar stellen. De gemeente heeft echter andere signalen ontvangen. „Op basis van de huidige concrete plannen voor woningbouw elders op Texel is de afgesproken limiet van het aantal te bouwen woningen tot 2005 ingevuld." B en w stellen dat in De Mars nog mogelijkheden zijn voor woningbouw. Verder spant het college zich in voor huizenbouw in de buitendorpen. „Woningbouw in Den Burg West is thans niet aan de orde." Het geluk dat stil groeide, een stukje leven dat bloeide is waar wij, al is hij nog zo klein innig dankbaar voor zijn. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon en mijn broertje Gijsbert Pieler Giel Geboren 7 april 1997 Gewicht 3450 gram Pieter en Rianne Drijver- Messemaker Marco Kotterstraat 6 1794 BE Oosterend 318728 Of hij er blij mee is is een twe maar Kees van Heerwaarden een jaar als hofnar door hel lever; werd daartoe uitgeroepen doe; Eilandschutters. Tijdens een spa toernooi wordt degene die het* van zijn beste gemiddelde all geëerd met de hofnartrofee 1 Heerwaarden bleef 65 punten vei derd van zijn persoonlijk record werd gevolgd door Jaap Jager er, Engelvaart, die ook een off-dayl den. Hanneke van Laar werd laai omdat ze het beste resultaat hac schoot precies haar record.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2