Italia iir Keukencentrum Texel Univé maakt het u duidelijk! C Daar plukt de vruchten van! IJssalon medewerkster Ruitercentrum DE KRIM" i/l Cansen in ijdelijk werk ceptionist m/v randstad uitzendbureau enthousiaste medewerk(st)er STRANDPAVILJOEN PAAL 12, JAN AYES LAG vlotte, enthousiaste ■TEXELSE 7 couRANT Geld nodig? branaP fotostudio Simon Smit Simon Smit fotografie vormgeving Moet ik voor alle medische hulp een Algemene Eigen Bijdrage betalen?' 'Moet ik de eigen bijdrage zelf afdragen aan artsen, apothekers en andere zorgverleners?' 'Hoe wordt mijn eigen bijdrage berekend? 'Hoeveel betaal ik maximaal per jaar? 'Hoe weet ik hoeveel ik moet betalen?' L_7inds I januari van dit jaar heeft u als ziekenfondsverzekerde te maken met de Algemene Eigen Bijdrage voor de Ziekenfondswet. Dit houdt in dat u voortaan bij verschillende vormen van medische hulp een klein deel van de kosten zelf moet betalen. Het maximumbedrag dat u per kalenderjaar moet bijdragen is 200,-. Univé is als zorgverzekeraar verplicht de eigen bijdrage bij u te incasseren en af te dragen aan de overheid. De nieuwe maatregel blijkt veel vragen op te roepen. In deze advertentie proberen wij de meestgestelde vragen te beantwoorden. 'Waarom krijg ik twee soorten afrekenspecificaties? 'Hoe betaal ik de Algemene Eigen Bijdrage aan Univé?' 'Waar kan ik terecht met mijn vragen? 5DAG 8 APRIL 1997 een vakantiepark op Texel zijn wij op zoek naar studenten 1 het weekend op de receptie willen werken. Kennis van de e taal is hierbij belangrijk matie bij Martine Sevenhuysen, tel (0223) 61 58 93, HELDER, Middenweg 125. voor de bediening 319737 zoekt een: vraagt voor het a.s. seizoen een voor de periode juli tot en met eind augustus Telefoon 0222 -31 75 24 Dorpsstraat 15, De Koog. Bel Jos Kager Financieringen Tel. 312833 Simpel, eenvoudig en doordacht advies en binnen 1 dag geregeld. Geen onderpand nodig, dus voor de financiering van Uw inboedel of auto gewoon even langskomen, of een afspraak maken. Daar kun je mee lezen en schrijven Weverstraat 17A 11- start zaterdag 12 april met paardrijlessen Opgave: tel. 316509 V.a. woensdag 9 april heet ik u van harte welkom in mijn nieuwe fotostudio aan de Weverstraat 73! 0222 - 314499 - Fax: 310999 bij aankoop van een KEUKEN vanaf ƒ5000,- (zolang de voorraad strekt) Verkoop Marjet van der Vis Maricoweg 6 - Den Burg - tel. 312447 LMV Landelijke Makelaars Vereniging (in onroerende zaken) (1-rjaü»» VOONHUIS IN DEN BURG [waanstraat 8 itatig woonhuis met grote garage/ lerging en achtergelegen binnenplaats: otaal 233 m2 grond, in het centrum van )en Burg. )it karakteristieke pand heeft een royale lal met trapopgang en ondergelegen lewelfde kelder, royale voor- en achterka- ner en suite met voor een zijkamer, ichter de keuken. De bijkeuken met toilet in badcel in de achtergelegen aanbouw leeft toegang tot de beschutte binnen gaats. ioven een overloop, aan de voorkant een oyale zit-/slaapkamer met bergruimte en ichter twee slaapkamers. Vanuit de 'oorkamers heeft u uitzicht op de Groene- llaats. Algemene Eigen Bijdrage voor ziekenfondsverzekerden Nee, de Algemene Eigen Bijdrage geldt alleen voor medische hulp die vergoed wordt via de Ziekenfondswet. U hoeft geen eigen bijdrage te betalen voor medische hulp die vergoed wordt via de aanvullende verzekeringen van Univé Basis, Uitgebreid en Top Ook voor enkele veelgebruikte vormen van medische hulp, zoals huisarts-, tandarts- en verloskundige hulp hoeft u geen eigen bijdrage te betalen. Nee, dat regelt Univé voor u. Univé be rekent de Algemene Eigen Bijdrage die u moet betalen, schiet dat bedrag voor en draagt het af aan de overheid De afrekenspecifi- catie die u in april ontvangt, betreft de eigen bij drage over de periode januari tot en met maart Daarna brengt Univé de eigen bijdrage maande lijks bij u in rekening. U ontvangt daarvoor elke maand een betalingsoverzicht. r De hoogte van de Algemene Eigen Bijdrage verschilt per soort medische hulp Soms moet u een klein percentage van de kosten betalen, soms betaalt u een vast bedrag per dag, bijvoorbeeld bij ziekenhuisopname. Daarnaast zijn er verschillende vormen van medische hulp waar voor u geen eigen bijdrage hoeft te betalen. Voor een compleet overzicht van de verplichte eigen bijdragen kunt u bellen met de Postbus 51 Informatielijn: 0900-8051 (44 cl. per minuut). Of lees de folder die u samen met de afreken- specificatie ontvangt. - Voor de Algemene Eigen Bijdrage geldt I een maximum van 200 - per hoofdverze kerde per kalenderjaar Dat betekent dat u per kalenderjaar nooit meer hoeft te betalen dan 200,-, ook al is het werkelijke bedrag hoger. Als er meeverzekerden zijn, bijvoorbeeld uw part ner of kinderen, dan geldt het maximumbedrag voor de hoofdveizekerde en de meeverzekerden samen. In een aantal gevallen is de Algemene Eigen Bijdrage maximaal 100,-. Meer informatie hierover vindt u in de eerdergenoemde folder Als u gebruik heeft gemaakt van medische hulp waarvoor u een eigen bijdrage moet betalen, ontvangt u een betalingsoverzicht van Univé. de afrekenspecificatic. VERZEKERINGEN Deze geeft aan welk bedrag u in een bepaalde periode zelf heeft betaald of nog moet betalen, en welk bedrag nog openstaat. Univé wil het u graag zo duidelijk mogelijk maken. Daarom zijn er twee soorten afreken- specificaties. Op de ene vindt u een overzicht van de rekeningen die u zelf naar Univé heeft gestuurd, de andere is een overzicht van de nota's die de zorgverleners rechtstreeks naar Univé hebben gestuurd. Op deze manier weet u precies welke medische kosten u heeft gemaakt. Er zijn twee mameren om uw eigen bijdrage te betalen. Als u uw ziekenfondspremie betaalt per automatische incasso, wordt de eigen bijdrage automatisch van uw bank- of giro rekening afgeschreven. U ontvangt elke maand een afrekenspecificatie. In het begin van de daar opvolgende maand wordt het bedrag door Univé geïnd. U komt dus nooit voor verrassingen te staan. Vmdt u het prettiger om de eigen bijdrage per acceptgiro te betalen? Meld ons dat dan met de antwoordkaart die u ontvangt bij uw afreken specificatie Wij sturen u dan een acceptgiro voor de eigen bijdrage. Als u uw ziekenfondspremie per acceptgiro betaalt, krijgt u voor de betaling van uw eigen bijdrage een aparte acceptgiro Voor vragen over deze nieuwe overheids- maatregel kunt u op werkdagen van 9.00 tot 21.00 uur bellen met de Postbus 51 Infor matielijn, telefoon 0900-8051 (44 ct. per minuut) Heeft u vragen over de afrekenspecificatie die u van Univé ontvangt? Lees dan de folder die is bij gesloten bij uw specificatie Wilt u meer informatie, dan kunt u het telefoonnummer bellen dat op de voorzijde van uw specificatie ver meld staat. Mochten al onze medewerkers in gesprek zijn, probeert u het dan op een ander moment nog eens, of spreek uw naam en telefoonnummer in. U wordt dan later terug gebeld. U kunt ook contact opnemen met de Unive-Onderlingc bij u in de buurt. Het adres en telefoonnummer vindt u in de Gouden Gids Zwaanstraat 6, Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 0222 - 313888 RECREATIEWONING nabij de cocksdorp Roggeslootweg 543 Vrijstaande recreatiewoning, type E, met pi m2 eigen grond gelegen in het „Villa park Texel" van vakantiecentrum De Krim. Deze goed onderhouden recreatie- koning heeft een hal, een slaapkamer, pen badkamer met ligbad, wastafel en loilet, een woonkamer met open haard, uindeuren naar groot terras en open peuken, een bijkeuken met c.v. ketel en kasmachine. poven 2 royale slaapkamers en een pverloop met bergruimte. Pe recreatiewoning is voorzien van Inventaris. Voor vrijblijvende informatie of bezichtiging:

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7